Lampy laboratoryjne Phytolamps

Lampy laboratoryjne Phytolamps

Żarówki LED do roślin

W zimie, gdy światło słoneczne staje się coraz mniejsze, rośliny odczuwają dotkliwy niedobór. Ogorodniki, zajmujące się hodowlą sadzonek, hodowlą rzadkich odmian kwiatów, obawiają się przedłużenia okresu świetlnego dla upraw. Wykorzystanie konwencjonalnej lampy pokojowej nie jest przez nich uważane za dobrą opcję.

Jak wybrać lampę dla roślin

Projekt lamp LED składa się z matryc LED. Wybierając takie urządzenie, musisz wiedzieć, że nie wszystkie mogą być wykorzystane jako dodatkowe źródło światła dla roślin. Konieczne jest zwrócenie uwagi na taki podstawowy parametr - zakres spektrum promieniowania elektromagnetycznego (długość fali). Osoba postrzega poszczególne fale jako kolorowy strumień, są one postrzegane razem jako białe światło. Do wzrostu roślin lepiej jest użyć lampy diodowej o długości fali około 430-455 nm (da to niebieskie światło). Kwitnienie wymaga czerwonego widma (660 nm).

LED Plant Phytolamps

Oświetlacze LED są stosowane w mieszkaniach do dekoracyjnych kwiatów, w pomieszczeniach, gdzie sadzonki rosną w zamkniętym gruncie. W drugim przypadku potrzeba więcej lamp, ponieważ światło powinno znajdować się ponad rzędami roślin. To pozwala zastąpić naturalne światło sztucznym, stworzyć wygodne środowisko w szklarni. Wciąż ogrodnicy z przyjemnością używają lamp LED do oświetlania roślin w ogrodzie, wpływając na aktywny wzrost, kwitnienie, tworzenie się owoców.

Takie popularne na dzień dzisiejsze lampy ledowe dla roślin mają wiele zalet w stosunku do lamp wyładowczych, luminescencyjnych i żarowych. Są bardzo opłacalne, mają imponujące cechy, więc przyciągają profesjonalnych ogrodników i hodowców ciężarówek. Najlepsze warunki oświetleniowe, niż może stworzyć fitolamp LED, trudno sobie wyobrazić. Główne i niepodważalne zalety urządzeń (lód) to:

 • Trwałość. Żywotność fitosilitatora może wynosić nawet 50 tys. Godzin, czyli ponad 11 lat szesnastu godzin pracy dziennie. Lampy żarowe (dla porównania) są w stanie pracować przez około tysiąc godzin. To dowodzi, że fito-lampa dla roślin jest po prostu stworzona do długotrwałej pracy.
 • Efektywność energetyczna i oszczędność energii. Praktyka pokazuje, że efektywność energetyczna w porównaniu z lampami wyładowczymi osiąga 80%. System sztucznego oświetlenia o mocy 480 watów ma podobną wydajność do systemu o mocy 700 watów. Lampa wyładowcza będzie jaśniejsza (ze względu na moc), ale rośliny nie absorbują 70% emisji. Spektrum światła odpowiedzialnego za wydajność jest o wiele ważniejsze.
 • Łatwy w użyciu. Lampy LED do roślin nie wymagają dodatkowego wyposażenia (reflektory, szkła ochronne, specjalne naboje). Z ich pomocą możesz hodować kwiaty, owoce, warzywa. Opinie klientów są w większości pozytywne.
 • Bezpieczeństwo. Lampy LED są nieszkodliwe dla roślin troszczących się o nich ludzi. Praktycznie nie rozgrzewają się, ponieważ młode zielone liście nie wysychają. Możliwe jest zainstalowanie lamp w odległości 25-30 cm. Nawet tak bliskie ustawienie nie wymaga stałego wietrzenia, diody LED nie wpływają na temperaturę w pomieszczeniu.
 • Ekologiczna kompatybilność. Lampy LED dla roślin nie emitują szkodliwych substancji, nie zawierają rtęci. Dopuszczalne jest używanie w domu (w mieszkaniu, na balkonie itp.)

Patrząc na wszystkie te zalety lamp LED, niektórzy zastanawiają się mentalnie: co to jest haczyk? Chciałem, żeby był nieobecny, ale jest brak. Dla niektórych z góry określa wybór, zmuszając go do odmowy zakupu. Ta znacząca wada to wysoka cena. Niewielu miłośników ogrodników lub prostych wielbicieli kwiatów zgadza się zapłacić za taki cud od 200 do 1500 dolarów. Częściej lampy LED do oświetlenia roślin są korzystne w sferze profesjonalnej uprawy kwiatów i warzyw.

Oświetlenie roślin za pomocą diod świecących

Na proces fotosyntezy wpływa nie tylko efekt widmowy (niebieskie lub czerwone światło), reżim światła jest również ważny. Wynika to z regularnej zmiany "dnia" i "nocy" dla roślin. Przy jego pomocy można regulować etapy kwitnienia i roślinności, po prostu zmieniając długość pobytu w świetle i ciemności. Istnieją neutralne rodzaje kwiatów, na przykład na etapie rozwoju róż, reżim światła nie ma wpływu. Zanim zaczniesz rozwijać jakąkolwiek kulturę, musisz poznać preferencje, zasady zawartości twoich przyszłych nasadzeń.

Sadzonki to małe, delikatne kiełki wymagające szczególnej troski. Do jej uprawy doskonale nadają się diody LED dla roślin. Są w stanie uczynić warunki komfortowymi ze względu na stałą temperaturę, niezbędne widma emisyjne na tym etapie rozwoju. Światło dzienne (z lamp fluorescencyjnych) nie daje tego samego efektu. Latarnie lodowe zaleca się instalować bezpośrednio nad sadzonkami, ponieważ strumień światła jest tu skierowany ściśle w dół, nie rozprasza się. Sadzenie go nie boli, nawet kontakt z powierzchnią lampy nie spowoduje poparzenia arkusza.

Oświetlenie LED szklarni jest stosowane co roku częściej. Żadna inna lampa nie będzie w stanie dać tego samego efektu (możesz to zobaczyć dzięki wydajności). Taśma LED do roślin ma powierzchnię samoprzylepną, można ją przymocować do dowolnej instalacji. Jest mocny, nie zawiera gazu, nie jest wybuchowy. W szklarniach jest bardzo wilgotno, dlatego należy zadbać o odpowiednią ochronę taśmy. W przeciwnym razie może się nie udać. Eksperci twierdzą, że systemy modułowe są znacznie bardziej skuteczne. Ich zdaniem taśmy pełnią bardziej dekoracyjną funkcję.

Phytolamps dla roślin

Z nadejściem lutego, latem mieszkańcy biorą udział w porządku dziennym, poruszając kwestię roślin, a raczej sadzonek. Możesz wybrać prostszą wersję, kupić ją na rynku. Ale problemy z takimi sadzonkami zaczną się dopiero latem. Ponieważ sadzonka ta jest najwyższej jakości, którą osobiście wychował letni właściciel.

Nie jest łatwo pielęgnować swoje "osobiste siewki" i wymaga to wiele wysiłku. Czasami konieczne jest ciągłe kontrolowanie wszystkiego, co wpływa na młode rośliny: powietrze, gleba, nawożenie i światło.

We wszystkich tych kwestiach - zasięg sadzonek jest bardzo istotną kwestią, szczególnie dużo światła słonecznego jest wymagane dla sadzonek pod koniec okresu zimowego i wczesną wiosną.

Jest to problem, który pociąga za sobą zapotrzebowanie na sztuczne źródła światła w mieszkaniu. Każda lampa, w której sadzonki rosną i rozwija się normalnie i będzie fitolampem.

Lampy do fluorescencji roślin

Gdy oświetlenie roślin fitolampami sprawi, że życie sadzonek domu będzie jak najbardziej komfortowe, kwestia jakości samych lamp nie będzie bezczynna. Ponieważ istnieje między nimi duża różnica. I nie wszystko, co świeci i ogrzewa, ma prawo nazywać się phytolamp.

Czym dokładnie jest jego specjalna funkcja? Sprzedaż żarówek nie wszystkie mogą dopasować się do potrzeb roślin. Najpierw musimy zastanowić się, jakie widmo jest "smaczniejsze", jakie lampy są lepsze.

Charakterystyka lampy według koloru

Wpływ jakiegokolwiek światła na liść rośliny jest ogromny, ponieważ pod wpływem światła roślina odżywia się nim. A jaki zakres oświetlenia dla roślin jest ważny?

Bezwzględny zasięg fal świetlnych o różnej długości daje światło pochodzące od Słońca. Ale nie wszystkie fale są ważne i potrzebują zielonych ulotek.

Jest to efekt, który pokazują różne długości fal lub różne kolory światła:

 1. Czerwień wpływa na kiełkowanie ziaren, doprowadza do perfekcji wzrost, pobudza i aktywuje otwarcie kwiatów;
 2. Niebieski reguluje namnażanie komórek, promuje powstawanie silnych pędów dzięki lepszej akumulacji i przyswajaniu składników odżywczych;
 3. Zieleń i żółć nie są wchłaniane przez chlorofil i całkowicie odbijają, stają się więc widoczne dla osoby, w wyniku czego uważamy rośliny za zielone.

Również dla roślin ważna jest długość i moc światła. Ta moc zależy od mocy elektrycznej żarówki i odległości od niej do pędu. Określają go apartamenty i specjalne urządzenia, ale łatwiej jest dowiedzieć się w domu, że tam, gdzie światło ma największą intensywność, powinny tam być umiejscowione osoby kochające światło, a na krawędziach można je umieścić i tolerować cień.

Odpowiedni jest stopień oświetlenia sadzonek 8000 luksów. A moc oświetlenia w 6000 luksach będzie odpowiednia już dla dorosłych krzewów roślin uprawnych.

Dosvechivanie spędzają na stałe, lub tylko w godzinach porannych i wieczornych. I aby określić potrzebę rozjaśniania - podłącz żarówkę. Jeśli zauważalna była różnica, że ​​światło zostało dodane do pokoju, to światło jest sadzonką, potrzebujesz tego. Jeśli nie ma różnic, nie ma potrzeby oświetlać niczego.

Pojedynczy Phytolampa nadaje się do oświetlania roślin, które są zgrupowane w małych ilościach, na małym obszarze.

"Phytopanel" nadaje się do podświetlania sadzonek, czyli dużego ciągłego szmaragdowego dywanu w dużej szklarni.

Wszystkie typy lamp są podzielone przez skład ośrodka wewnętrznego lub moc. W środę są to gaz, sód, halogen, diody emitujące światło, a przy mocy do 50 watów lub więcej 50 watów. Oto lista najbardziej odpowiednich lamp do ogrodu w pokoju i ogrodu kwiatowego:

 • "wysokie ciśnienie" sodu;
 • luminescencyjne LB i LBT;
 • fito-lampa "Fluora";
 • LFU-30;
 • "Paulmann";
 • "Phytosvet-D" (z liczbami do 4).

Aby stać się fitolampem, lampa powinna "być w stanie":

 1. Mieć tylko czerwone i niebieskie spektrum;
 2. musi świecić tylko na roślinie, a nie rozgrzewać;
 3. nie powinien zapalać, zużywając dużą ilość energii elektrycznej;
 4. Miejsce pod lampą powinno być równomiernie oświetlone;
 5. samo światło nie powinno wibrować.

Energooszczędne rodzaje lamp świetlnych mają dwie kluczowe cechy. Po pierwsze, jest to niskie zużycie energii. Po drugie, światło nie pali liści.

Luminescencyjne świetlne urządzenia rurowe mają niewielkie rozmiary, niewiele ciepła, ale światło migocze silnie.

Lampy Phyto są diodami świecącymi i są proste do uzupełniania sadzonek w mieszkaniu najbardziej idealnym.

Żarówki nie nadają się najlepiej. Spektrum emisji światła nie zaspokaja potrzeb roślin i tylko przyczynia się do wzrostu siewek, wysuszenia gleby w doniczkach i oparzeń delikatnych liści.

LED Plant Phytolamps

Jednym z najlepszych jest fito-lampy LED dla roślin. W żarówkach LED diody LED są stosowane na taśmach lub w blokach oraz specjalny mikrochip specjalnego sterownika elektronicznego i zasilacza.

 1. niewielka ilość energii elektrycznej zużytej na jednostkę emitowanego strumienia świetlnego;
 2. czas trwania pracy jest jednym z największych, do 50 000 godzin luminescencji;
 3. Skuteczność światła jest maksymalna, światło jest równe, tj. właśnie taki, jakiego potrzebuje sadzonka);
 4. Nie ma przepływu ciepła, a lampy można umieścić w pobliżu samych liści;
 5. Nic dziwnego w użyciu (żarówki z normalną nakrętką wkręcaną w zwykłe wkłady i nie wymagają dodatkowych urządzeń);
 6. ich ochrona środowiska jest duża, ponieważ takie fitolampy nie zawierają rtęci i są uznawane za najbardziej "środowiskowe";
 7. prawdopodobieństwo regulacji procesu oświetleniowego, podobne do rodzaju światła słonecznego;
 8. światło z takich lamp nie miga;
 9. nie eksplodują;
 10. Nie twórz temperatury, która może spowodować pożar;
 11. w ich zasięgu nie ma szkodliwego promieniowania ultrafioletowego;
 12. Phytolampy mogą działać w warunkach szklarni o zwiększonej wilgotności, ponieważ ich kolby są wykonane z absolutną szczelnością.

Żeby tak rzec, wad lamp LED, można przypisać tylko ich ogromną cenę, ale przy rygorystycznych obliczeniach okazuje się, że kosztem ich plusów ten minus będzie najmniejszy.

Rodzaje lamp LED

 1. fitolampy z szablonami (E27) i nietypowymi (E14, GU10, MR16) nabojami od 2W do 83Wt na godzinę z widmami czerwieni i błękitu;
 2. wstążka fitoplastyczna LED 15W na godzinę (pół metra długości) i 72 W (pięć metrów) z widmem czerwonym i niebieskim;
 3. oprawy z fitopłatami "prostoliniowe T8" (krótkie w 30 cm i 120 cm) od 8 do 14 watów na godzinę zużycia energii elektrycznej oraz w widmie czerwonym i niebieskim;
 4. projektory do fito-lamp o wodoodporności od 10W do 100W z widmami czerwieni i błękitu;
 5. laminowane panele do 46W (wymiary 31x31 cm) i do 300 W z widmami czerwieni i błękitu;
 6. panele phyto-lamella do profesjonalnych systemów i kompleksów szklarniowych z diodami o mocy 3W 5W i 10W każda i całkowitym zużyciu do jednego kilowata energii elektrycznej na panel oraz z wymuszonym chłodzeniem powietrzem.

Istnieje wiele rodzajów, które różnią się pod względem zasięgu promieniowania i zużycia energii:

"DNaZ" - mają do dyspozycji zintegrowany błyszczący odbłyśnik i jest to najbardziej optymalna opcja dla siewek. Ekran odbijający mnoży obfitość światła i skupiając się na rośliny (sadzonki dosvechivayut na parapecie 1 lub 2 światła);

«DNA"Wyróżnij się z powyższego, nie ma wbudowanego odbłyśnika odblaskowego (na każde 100 cm długości parapetu jest jedna taka lampa dla 65-70 W).

DRiZ nie ma pełnego spektrum potrzebnego roślinie, dlatego warto użyć kombinacji z DNaZ i DnaT.

Zalety lamp sodowych: wysoka wydajność światła odpowiednia do fotosyntezy, stabilne, nie migoczące światło, długa żywotność.

A ich pomarańczowo-żółtawy "blask" nie działa na nerwy, w wyniku czego cebule danej odmiany mogą być używane w salonach.

Ich niedoskonałość: nieuzasadniona cena, konieczność zainstalowania jednostki stabilizującej.

Lampy metalohalogenkowe

Zalety: efektywne, lekkie przyjemnie ciepłe, ekonomiczne pod względem zużycia energii elektrycznej i łatwe w użyciu.

Niedoskonałości: mają wyraźny brak koloru indygo w widmie.

Luminescencyjny LB lub LBT dają tylko "zimne światło", mało odpowiednie dla roślin, nie palą ulotek, można je zawiesić na 25 cm od nich.

Ich wadą jest mała moc strumienia świetlnego, w wyniku czego są one umieszczone na kilku jednostkach. I główna wada w małej ilości czerwonego światła.

Żarówki fluorescencyjne "LD"I" LDC "do pracy w mieszkaniach, nie jest zalecane, ponieważ ich widmo pokazuje przytłaczający wpływ na rośliny.

Zalety "różowe phytolamps": wydajność, wydajność, zwartość, wytrzymałość, przyjazność dla środowiska oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe i wybuchowe.

Wady: fitolampy emitują fioletowo-różową poświatę, która wykrywa nienaturalne ludzkiej percepcji i jest ciężką oko z długich godzin pracy z nimi, co może powodować bóle głowy. Dlatego nie zaleca się używania ich bez lusterek zewnętrznych w pomieszczeniach mieszkalnych.

Lampa żarowa

Używanie zwykłych żarówek jest bezużyteczne, a nawet bezużyteczne. Najpierw tylko 5% światła i 95% ciepła. Po drugie, spektrum ich promieniowania nie odpowiada potrzebom roślin. Lampy te przyczyniają się do wzrostu siewek, powodują wysuszenie gleby i oparzenia liści.

Lampy "fitolampowe" lub "fito-fluorescencyjne"

W sprzedaży można spotkać:

 • "Fluora", wyprodukowany przez niemiecką firmę "Osram" i zużywa 18 watów na godzinę (do przeszczepu sadzonek na parapecie, każda para lamp wymaga pary lamp);
 • "LFU-30", wyprodukowany przez Federację Rosyjską, o mocy do 35W (jedna żarówka oświetli obszar stołu o wielkości 0,45 × 0,66 m);
 • Firma produkcyjna "Mirror" "Enrich" do 60W. (emituje najmniej irytujące, dla ludzkich oczu, światło, krótkotrwały i intensywnie ogrzewa liście sadzonki);
 • «Paulmann» zróżnicowana moc 100W (odróżnić od innych fitolamp fakt, że prawie nie nagrzewa powietrze, nie powodują przegrzania liści roślin, mają do swojej dyspozycji długa żywotność);
 • Moc "Fitosvet-D" do 100W (różne liczby po "D" oznaczają różną długość lampy i liczbę watów zależną od jej długości).

A kto produkuje fitomierze do roślin domowych? LED żarówka produkuje niemiecka firma «Paulmann», rodem z Belgii «Tajny Jardin», z Holandii będzie «Hesi» istnieją żarówki do sadzenia «Sylvania» znaki, «Philips», «GROW SPOT», «LED», «OSRAM FLUORA» wiadomo «Optima», «Uniel», wszystkie są produkowane w Chinach od rosyjskich producentów może oznaczać „EKOLAYT”, „South-Service” (ich lampy „Fito-M”, „Fitosvet”) i „Focus”.

Zdobądź tylko specjalne lampy do barwienia kwiatów i sadzonek; i tylko ten typ widma promieniowania w lampie, który jest niezbędny dla rośliny, zgodnie ze znakami, które zostały opisane powyżej w podanym artykule. A gdzie kupić fito-lampy? Może i musi najpierw przejść przez lokalnych sklepach z nasion i kwiatów, a następnie przechowuje lampy i żyrandole, a wtedy i tam, gdzie nie jest to zamówienie za pośrednictwem sklepów internetowych, które mają konsultantów.

Wszystkie obecne fitolampy znacznie upraszczają uprawę sadzonek i warzyw domowych oraz "gwarantują", że dostaną tę część zasięgu i natężenie strumienia świetlnego oraz czas trwania oświetlenia, którego potrzebują sadzonki.

Zapewniając kwiaty, warzywa, sadzonki wszystko, czego potrzebujesz do uprawy i kwitnienia, możesz uzyskać nie tylko przyjemność z tego, ale także doskonałe zbiory.

Dobre sadzonki i bogate w zbiory warzyw w domu!

Phytolamp dla roślin: opinie klientów

Piękno roślin domowych i prawidłowy rozwój sadzonek zależą od warunków ich wzrostu. Jeśli stworzą sprzyjające warunki, rozwiną się szybciej i bardziej harmonijnie. Jednym z ważnych czynników dobrego wzrostu jest prawidłowe oświetlenie. W tym celu wielu specjalistów i amatorów używa obecnie fito-lamp dla roślin. Informacje zwrotne na temat dostarczonego sprzętu pomogą dokonać właściwego wyboru typu i modelu.

Obecnie stosuje się wiele różnych rodzajów fitolampów. Różnią się one wieloma cechami. Jak wybrać najlepszą opcję omówimy później.

Krypton, ksenon, fluorescencyjne fitosterole dla roślin (zdjęcie jest w recenzji) to specjalistyczny sprzęt. Takie urządzenia przyspieszają procesy fotosyntezy, zapewniając szybki, prawidłowy rozwój kwiatów, sadzonek i innych zielonych plantacji.

Nowoczesny rynek urządzeń oświetleniowych oferuje użytkownikowi ogromny wybór modeli urządzeń. Pozwala to na rozwiązywanie różnych problemów związanych z procesem hodowli roślin. Modele różnią się widmem promieniowania, zużyciem energii, konfiguracją. Ich cena i cel również się różnią.

Aby wybrać najlepszą opcję, należy wziąć pod uwagę cechy każdego rodzaju fito-lampy. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę rodzaj rośliny. Można je podzielić na trzy kategorie. Pierwsza grupa potrzebuje dużo światła. Druga kategoria roślin może rosnąć z rozproszonymi promieniami. Trzecia grupa wcale nie potrzebuje dużo światła. Jej fitolampy nie są używane.

Luminescencyjne fitosterole dla roślin znane są z niskiego zużycia energii. Emitują potężny strumień światła, który korzystnie wpływa na rośliny. Wydajność prezentowanych urządzeń jest wysoka. Mogą być instalowane w pobliżu roślin. Promienie luminescencyjnego urządzenia oświetleniowego nie mogą powodować poparzeń liści.

Spektrum, które obejmuje sprzęt oświetleniowy, zbliżony do typu dnia. Wpływa to korzystnie na rozwój kwiatów. Całkowicie wymień sprzęt prezentowany na słońce nie jest w stanie. W związku z tym rośliny są umieszczane na parapecie, ale stosuje się również sztuczne oświetlenie.

Prezentowane urządzenia oświetleniowe mają kilka wad. Z czasem intensywność ich promieniowania świetlnego maleje. Dlatego odmiany luminescencyjne są stopniowo zastępowane innymi rodzajami lamp.

Recenzje o lampach fluorescencyjnych

Luminescencyjne fitolampy dla roślin, ze względu na ich stosunkowo niski koszt, znalazły zastosowanie w aranżacji szklarni, szklarni. Pozwalają one zapewnić światło dzienne z dużymi obszarami i przestrzeniami. Do uprawy sadzonek przemysłowych są również powszechnie stosowane.

Gatunki rtęci wyróżniają się w grupie świecących instrumentów. Ich spektrum oświetlenia ma czerwony odcień. Są to potężne zapalniczki, które zużywają duże ilości energii elektrycznej. Są szeroko stosowane w organizacji oświetlenia w ogrodach kwiatowych i innych podobnych obiektach.

Najbardziej popularne w prezentowanym obszarze są lampy firmy Osram. Modele typu luminescencyjnego sprzedawane są w linii Fluora. Lampa o mocy wyjściowej 18 W można kupić średnio za 300-350 rubli. Urządzenie 30-36 W ma cenę 350-400 rubli. Lampa fluorescencyjna o mocy 58 watów prezentowanej linii kosztuje około 400-450 rubli.

Luminescencyjne fitolampy dla roślin, sprawdzone przez ekspertów, wciąż nie są zbyt skuteczne. Po pewnym czasie nie mogą zapewnić roślinie wystarczającej ilości światła. Dlatego obecnie często używane są różne rodzaje sprzętu.

Na rynku specjalnych produktów dla kwiaciarni można spotkać modele lamp, które działają w oparciu o energooszczędną technologię. Konstrukcja ma wbudowaną przepustnicę. Konieczne jest podłączenie lampy do sieci. Dzięki tej funkcji lampę można przykręcić do gniazda.

Modele energooszczędne mogą mieć różne promienie koloru. Są one podzielone na "warm9raquo;," cold9raquo; i "neutral9raquo; różnorodność. W okresie wzrostu wegetatywnego kwiatów i sadzonek muszą świecić, który zawiera odcienie niebieskiego. Kiedy roślina kwitnie, potrzebuje ciepłego odcienia światła. Jeśli zmienimy rodzaj oświetlenia nie należy spodziewać się w całym okresie wzrostu kwiatów, odmiany muszą być zakupione dzień widma luminescencji.

Recenzje o lampach energooszczędnych

Pomóż rozwiązać problem wyboru lampek do roślin, opinie użytkowników. Doświadczeni ogrodnicy uprawiają sadzonki podczas używania lamp "zimny 9raquo; poświata. W przypadku odmian kwitnących w pomieszczeniach lepiej jest kupować urządzenia "ciepłe 9raquo; widmo.

Energooszczędne odmiany mają wiele zalet, oprócz wyboru odcienia. Prezentowany sprzęt może być używany przez długi czas. Zasób jego pracy wynosi od 8 do 15 tysięcy godzin. Wskaźnik zależy od producenta i cech działania. Spożywają również niewielką ilość energii elektrycznej.

Lampy bispektralne są popularne wśród użytkowników. Mogą emitować zarówno zimne, jak i ciepłe odcienie. Koszt lampy Bi-S (200 W) wynosi od 8500 rubli. Jeśli prezentowane urządzenie będzie miało nominalną moc 300 W, cena wyniesie 11 500 rubli.

Wśród urządzeń oświetleniowych stosowanych we współczesnym ogrodnictwie wyróżnia się fitolampy sodowe dla roślin. Komentarze ekspertów mówią o wysokiej wydajności urządzeń. Ich strumień świetlny leży w obszarze widma czerwonego i pomarańczowego. Przy ich udziale uprawiane są nie tylko rośliny doniczkowe. Lampy sodowe są aktywnie wykorzystywane w małych gospodarstwach szklarniowych.

Jeżeli urządzenie ma średnią moc do tej klasy, można oświetlić rośliny parapecie o długości 1,5 m. W połączeniu z naturalnym świetle urządzenia stymuluje kwitnienie i wzrost. Do oświetlania dużych powierzchni, na przykład, ogród zimowy, kolby stosowane są z dużym sodu.

Najczęściej użytkownicy kupują lampy typu DLAT. W zależności od celu zastosowania ich moc może wynosić 75-1000 W. Do użytku domowego odpowiednia jest lampa o mocy znamionowej do 400 W. Najpopularniejszymi producentami takich urządzeń są Osram, Philips, General Electric. Średnia cena prezentowanych urządzeń waha się od 1500 do 2000 rubli.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej popularnych odmian jest fitolamp dla roślin. Komentarze ekspertów w dziedzinie podobnej technologii wskazują na najdłuższy okres ich pracy. Prezentowana grupa lamp dla roślin może pracować od 50 do 100 tysięcy godzin.

Zużycie energii w prezentowanych urządzeniach jest tak niskie, jak to tylko możliwe (10 razy mniej niż w przypadku lamp żarowych). Temperatura ogrzewania nie przekracza 55 ° С. Wskaźnik ten jest całkowicie bezpieczny dla liści, pędów i kwiatów rośliny.

Różne rodzaje prezentowanych urządzeń są w sprzedaży. Mogą mieć "cold9raquo;", "warm9raquo; i "neutral9raquo; rodzaj blasku. Jednocześnie prezentowane są połączone urządzenia, w których jednocześnie łączone są czerwone i niebieskie wiązki. Umożliwia to użytkownikowi zakup jednej lampy zamiast dwóch.

Prezentowane urządzenia są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Nawet jeśli żarówka jest uszkodzona, nie ma obawy, aby dotrzeć do środowiska szkodliwych oparów rtęci i innych elementów urządzeń wyładowczych.

Wiele wariantów lamp LED do roślin jest w sprzedaży. Produkty światowych marek Osram, Philips ma cenę wyższą niż podobne urządzenia innych firm. Dlatego w naszym kraju szeroko stosowane lampy fito-emitujące Uniel dla roślin. Informacje zwrotne od użytkowników wskazują na jakość prezentowanego urządzenia.

Dla porównania: oświetlacz LED zagranicznych marek o mocy 50-65 W kosztuje około 5-6 tysięcy rubli. Lampa Uniel o tej samej charakterystyce będzie kosztować tylko 1-1,5 rubla. Jednocześnie żywotność i główne parametry produktu krajowego będą niemal identyczne.

Zalety lamp Uniel to ich wszechstronność. Cokół ma standardowy rozmiar, więc nie jest trudno go wkręcić w zwykły plafon. Lampę można nabyć w prawie każdym specjalistycznym sklepie. Blask prezentowanego produktu jest jasny. Producent udziela rocznej gwarancji.

Krajowy konsument najczęściej otrzymuje fitolamp Uniel E27 dla roślin. Recenzje takiego urządzenia mówią o jego uniwersalności. Będzie pasował do zwykłego plafonu. Ponadto, fitolampy typu LED mogą być liniowe, mocne lub mają diody SOV w swoim składzie. Te urządzenia różnią się mocą.

Lampy z gniazdem E27 mogą mieć moc od 3 do 100 watów. Takie urządzenia są używane w domu. W przypadku szklarni, przemysłowe obiekty agrarne wykorzystują inne rodzaje lamp LED. Ich moc jest wyższa.

Phytolamp z gniazdem E27 ma niewielkie wymiary i prostą instalację. Został zaprojektowany do tworzenia lokalnego, ale wystarczająco mocnego oświetlenia. W niektórych modelach można łączyć widmo. Wady prezentowanego urządzenia obejmują niezdolność do dostosowania mocy luminescencyjnej bez instalacji dodatkowego wyposażenia, jak również podwyższonej temperatury z poświatą. Ostatni z tych czynników negatywnie wpływa na promiennik lampy.

Liniowy fitolamp LED

W wersji liniowej prezentowane są fito-lampy (lampy LED) dla roślin. Komentarze konsumentów i ekspertów wskazują na ich zastosowanie w zakresie uprawy sadzonek w szklarniach. Długość prezentowanego urządzenia może wynosić od 20 do 150 cm, a także inną moc.

Taki fitolamp jest wygodny do zamocowania na parapecie lub na stojaku na sadzonki. Jeśli utworzysz system kilku urządzeń liniowych, które znajdują się obok ciebie, możesz zapewnić jednolite, wysokiej jakości oświetlenie.

Liniowe lampy LED najczęściej kupowane są przez letnich mieszkańców. Takie urządzenia nie zużywają dużo prądu, wykazują wysokie wyniki. Takie urządzenia można wykorzystać do stworzenia podstawowego i dodatkowego oświetlenia szklarni. Takie urządzenia wyróżniają się wysokiej jakości systemem chłodzenia, jednolitym strumieniem wiązki. Możliwe jest także łączenie odcieni widma.

Wśród pewnej kategorii agrarów, potężne fitolampy dla roślin są pożądane. Eksperci twierdzą, że takie urządzenia są bardzo popularne. Są to fitopanele, które różnią się siłą i wyglądem. Ciało może być okrągłe lub prostokątne. Jest zamocowany do kilku modułów LED lub jednej dużej płyty.

Prezentowany sprzęt jest wykorzystywany zarówno do celów domowych, jak i przemysłowych. W nich można łączyć diody o różnym spektrum luminescencji. Pozwala to wybrać odpowiedni odcień dla roślin.

Rozważenie możliwości i wariantów fitolamp roślina, prawdziwych ekspertów, a użytkownicy mogą wybrać najlepszą opcję do własnych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 4 =