Lampa UFO

Lampa UFO

Lampa ultrafioletowa do użytku domowego

Ludzie potrzebują światła ultrafioletowego w umiarkowanej dawce. Tę potrzebę można zaspokoić tylko latem, w słoneczne dni. Przez resztę czasu istnieje ryzyko niedoboru nadfioletu. Uzupełnij lub zapobiegnij, pomoże lampie kwarcowej do domu.

Istnieje kilka klasyfikacji lamp ultrafioletowych dla różnych parametrów. Dzięki zasadzie tworzenia się ozonu urządzenia dzielą się na:

 • Ozon - promieniowanie oddziałuje z tlenem, powstaje ozon, przy wysokich stężeniach jest szkodliwy dla organizmu. Jeśli lampa kwarcowa jest zainstalowana w pomieszczeniu dla kwarcu, ważne jest, aby często wietrzyć.
 • Bezonesonic - żarówka jest wykonana ze szkła kwarcowego ze specjalną powłoką. Ozon w interakcji z powietrzem nie jest generowany.

Zgodnie z parametrem mobilności lampy bakteriobójcze mogą być:

 • przenośny - łatwo przenosić się z pokoju do pokoju;
 • stacjonarne - dezynfekują więcej pomieszczeń, są wykorzystywane w placówkach medycznych.

Zgodnie z zasadą działania i przeznaczenia, urządzenia UV są podzielone na:

 • otwarte - rozpraszają ultrafiolet w całym pomieszczeniu, używane w przypadku braku ludzi i zwierząt, są to kwarcowe lampy do dezynfekcji pomieszczenia;
 • zamknięty (recyrkulatory) - przetwarza określony obiekt, po włączeniu urządzenie nie musi opuszczać pomieszczenia;
 • specjalnych zastosowań (zarówno medyczne i domowego) - stosowane w leczeniu chorób, fizykoterapii, pomóc w zwalczaniu przeziębienia, uzupełnione dysz, szklanki, stosowane do opalania, jest najczęstszą lampy UV do użytku domowego.

W zależności od metody mocowania, są kwarc:

 • podłoga;
 • zawiasach;
 • komputer stacjonarny.

Do czego służy lampa kwarcowa?

Kwarcowa lampa UV to urządzenie oparte na szkle kwarcowym, które przepuszcza tylko promienie spektrum ultrafioletowego. Promieniowanie to ma właściwości bakteriobójcze, prowokuje wytwarzanie witaminy D przez organizm ludzki, wzmacnia system odpornościowy w zimie, kompensując niedobór promieni słonecznych. Lampy ultrafioletowe do użytku domowego służą do dezynfekcji pomieszczenia, suszenia paznokci po nałożeniu manicure, nadania skórze koloru oparzenia słonecznego i radzenia sobie z wieloma chorobami.

Napromienianie dzieli się na ogólne i lokalne, za pomocą załączników (rurki), koncentrując promieniowanie w danym obszarze. Instrukcja opisuje szczegółowo, do jakiej konkretnej dyszy jest przeznaczona, jak długo może być wystawiona na promieniowanie UV i jakie jest spektrum promieniowania danego urządzenia do użytku domowego. Wskazanie do stosowania medycznej lampy UV:

 • choroby nieżytu, ostre infekcje dróg oddechowych, grypa, zapalenie organów laryngologicznych;
 • choroby skóry: egzema, łuszczyca itp .;
 • choroby stawów;
 • zapobieganie krzywicy;
 • trudne gojące się rany;
 • wrzody, odleżyny;
 • wskazania ginekologiczne;
 • zapalenie nerwów.

Kwarcowe środki bakteriobójcze

Promieniowanie ultrafioletowe jest potrzebne do quartze pokoju, niszcząc wirusy i inne patogeny infekcji. Lampa bakteriobójcza dla domu jest przydatna dla rodzin, w których często występują chore dzieci. Urządzenie do użytku domowego może być odkażane przez pół godziny dziennie, należy je włączyć na 15 minut, następnie zrobić przerwę na kwadrans i ponownie aktywować urządzenie na inny czas. W tym trybie pracuje w pokoju o powierzchni do 20 metrów kwadratowych.

Nie wszystkie lampy UV do użytku domowego nadają się do opalania. Jeśli próbujesz uzyskać opaleniznę pod urządzeniem ultrafioletowym, które nie jest przeznaczone do tego celu, istnieje ryzyko poparzenia, przyspieszenia starzenia się skóry. W instrukcjach dotyczących urządzeń kwarcowych do specjalnych zastosowań często zauważa się, że urządzenie spełnia funkcję mini-solarium. Nie trzeba kupować kwarcu tylko na oparzenia słoneczne, wiele medycznych urządzeń UV posiada tę właściwość. Istnieją specjalne instalacje dla sunbathers, mini-solarium.

Lampa ultrafioletowa dla roślin

Konwencjonalna lampa ultrafioletowa do dezynfekcji pomieszczeń nie nadaje się do podświetlania sadzonek lub domowego ogródka kwiatowego. W przypadku leczenia w pomieszczeniu z otwartą lampą zaleca się czyszczenie roślin, ponieważ nadmiar promieni UV jest szkodliwy, a nawet katastrofalny. Producenci produkują lampy fito oparte na diodach świecących do oświetlania zielonych plantacji w okresie braku naturalnego światła.

To nie oznacza, że ​​ultrafioletowego całkowicie przeciwwskazane u roślin, na przykład, promieniowanie UV o długości fali 315-380 nm, które stymulują syntezę witamin, długość fali emisji 280-315 nm, roślin odpornych na zimno są tak zapoznać się z instrukcją jego UV urządzenie do celów regulacji parametrów mocy promieniowania, długości fali. Do zwalczania szkodników użyteczne jest umieszczenie naświetlacza ultrafioletowego do użytku domowego przez kilka minut (nie więcej niż 3-5).

Jak wybrać lampę kwarcową do swojego domu

Aby zrozumieć, która lampa ultrafioletowa do użytku domowego jest odpowiednia dla Ciebie, musisz zrozumieć, w jaki sposób będzie ona używana. Jeśli potrzebujesz lampy bakteriobójcze do domu, do dezynfekcji pomieszczeń, i jest możliwe, aby wyeliminować z niego w tej chwili, wszystkie gospodarstwa domowe, w tym zwierząt i roślin są twoje ulubione, można zaplanować zakup lamp zewnętrznych. Takie urządzenia zabijają mikroorganizmy na wszystkich powierzchniach, do których może docierać ultrafiolet, są włączane w celu leczenia pokoju, gdy w mieszkaniu jest chore dziecko lub osoba dorosła (w przypadku braku ludzi).

Urządzeniami, które mogą bezpiecznie pracować w pomieszczeniu z ludźmi, są napromieniacze typu otwartego z ekranem lub recyrkulatorem. Istnieją modele, których celem jest dezynfekcja powierzchni i zamkniętych pomieszczeń: półki w szafkach, lodówki i tak dalej. Wybierając pojemność sprzętu, ważne jest, aby znać objętość pomieszczenia, w którym będzie działać. Wybór między modelami ściennymi, mobilnymi lub przenośnymi zależy od tego, czy zamierzasz przenieść instalację.

Należy również zwrócić uwagę na dane techniczne urządzenia, dostępność gwarancji, markę producenta. Przed zakupem przeczytaj opinie o popularnych urządzeniach. Jeśli kupujesz małe urządzenie z dyszami do narządów kvartsevaniya laryngologicznych, powinni mieć świadomość, że jeśli usunąć wszystkie rurki można prokvartsevat małych mieszkań powierzchnia, nie więcej niż 3 metry kwadratowe. To wystarczy, aby przeprowadzić lokalną dezynfekcję łóżeczka, łazienki, ale nie wystarczy dla całego pokoju.

Ile jest bakteriobójczego irradiatora

Ceny krajowych "myśliwych drobnoustrojów" zaczynają się od 1200 rubli i osiągają 30 000 rubli (a czasem przezwyciężyć). To tylko kwarc, koszty domowych salonów opalania nie są brane pod uwagę. Wybierz przyzwoitą wersję urządzenia do użytku domowego w odpowiedniej cenie łatwo, oferta jest bogata, popularne modele rosyjskiego producenta, produkując kwarc "Solnyshko". Średnia cena wysokiej jakości funkcjonalnego urządzenia ultrafioletowego tej firmy wynosi 2100-2900 rubli.

Innym znanym producentem jest "Crystal". Proste otwarte irradiatory wykonane pod tą marką kosztują 1800 rubli, recykler jest sprzedawany za 4 500-400 rubli, są modele z zegarem. Inną rosyjską firmą produkującą mikrobicydy jest elektronika. Średni koszt promieniowania UV wynosi 3000 rubli. Instrumenty droższej klasy Dezar kosztowały około 10 000 rubli.

Lampa ultrafioletowa własnymi rękami

Wentylatory sprzętu domowego dzielą się doświadczeniem w tworzeniu mini-kwarcu do użytku domowego, co jest bardzo przydatne do odkażania piwnicy lub innego pomieszczenia gospodarczego. Potrzebujesz lampy DRL. Aby przetworzyć spiżarnię, mały pokój, wystarczającą ilość lamp mniejszą niż 125 watów. Duża piwnica potrzebuje mocniejszej. Lampę należy umieścić w torbie lub owinąć szmatką, założyć rękawice, okulary i delikatnie przełamać żarówkę lampy, nie uszkadzając jej wnętrza.

Należy zachować ostrożność, ponieważ DRL zawiera rtęć. Uszczelniona rura, pozostawiona po usunięciu zewnętrznej żarówki, jest lampą kwarcową. Ponadto musi być podłączony do przepustnicy lub szeregowo, aby połączyć z nią żarówkę. Możesz zamontować lampę kwarcową na podstawie dowolnej lampy stołowej, jest to wygodne, że z clothespin, który pozwala kierować strumień promieniowania. Promienie ultrafioletowe utworzone przez domowe urządzenie są niebezpieczne dla skóry i siatkówki oka, warunek konieczny: używaj go tylko w przypadku braku ludzi, zwierząt, roślin.

Recenzje

Anastasia, 32 lata: W naszej rodzinie mamy dwa napromieniacze ultrafioletowe: otwarte i zamknięte. Przyzwyczaiłem się używać obu. Jeden pokój kwarcowy, drugi jest używany z dyszami. Kupiłem lampę z powodu problemów zdrowotnych, mojego i dziecka. Celem zakupu było: mniej chory, a my to osiągnęliśmy. Kwarc po prostu nas uratował!

Sergey, 28 lat: Rok temu kupiłem urządzenie z załącznikami, aby leczyć dziecko, które chodziło do przedszkola i zawsze jest chore. Katar zaczął mijać znacznie szybciej, jest coś do porównania, skuteczność kwarcu nie budzi wątpliwości. Jakoś bardzo mocno złapał przeziębienie, ale przy pomocy lampy szybko się udał.

© 2010-2017. KOPIOWANIE MATERIAŁÓW JEST DOZWOLONE TYLKO PRZY WSKAZANIU AKTYWNYCH HYPERLINI NA ŹRÓDŁO

Wszystko o lampach ultrafioletowych i ich zastosowaniu w domach i placówkach medycznych

Zdolność promieniowania ultrafioletowego do skutecznego zwalczania wielu mikroorganizmów została najpełniej ujawniona w drugiej połowie XX wieku. W tamtych latach, wraz z gwałtownym rozwojem sztucznych źródeł światła, naukowcom udało się dokonać wielu odkryć, dzięki którym ultrafiolet przenikał w różne sfery ludzkiego życia. Dziś zakup lampy UV jest równie łatwy, jak każde inne urządzenie oświetleniowe. Charakterystyka lamp działających w zakresie fioletów, ich rodzaje i zakres zastosowania zostaną omówione w tym artykule.

Źródłem naturalnego promieniowania elektromagnetycznego UV jest słońce. Siła jego wiązek fal krótkich jest wystarczająco duża, ale większość z nich jest pochłaniana przez atmosferę ziemską. Powierzchnia Ziemi sięga tylko ultrafioletu długofalowego i mniej niż 10% promieni środkowego zakresu. Ogólnie, całe spektrum UV jest podzielone na trzy zakresy:

 • długi fali (UVA) - 400-315 nm;
 • średniofalowy (UVB) - 315-280 nm;
 • fala krótka (UVC) - 280-100 nm.

Każdy z nich ma unikalny efekt fotobiologiczny, który wpływa na pole zastosowania. Najczęstszym źródłem sztucznego promieniowania ultrafioletowego są lampy fluorescencyjne. Dzięki doborowi składu chemicznego szklanej bańki i rozpylania możliwe jest uzyskanie doskonałej przepustowości fal w wąskim zakresie. Produkowane dzisiaj świetlówki UV mają dziesiątki gatunków, różniących się formą i przeznaczeniem. Wraz z lampami fluorescencyjnymi zawierają one rtęć, co jest ich wadą.

Największy sukces w produkcji źródeł światła fluorescencyjnego osiągnął Philips. Na przykład lampa do dezynfekcji powietrza typu TUV-15W-G15-T8 ma maksimum promieniowania równe 253 nm. Ta długość fali jest najskuteczniej absorbowana przez cząsteczki DNA większości mikroorganizmów, tym samym niszcząc je. Osobliwością tego modelu firmy Philips jest obecność niewielkiego promieniowania w zakresie fioletowego i zielonego (nie więcej niż 5%), co pozwala użytkownikowi zobaczyć światło działającej lampy.

Równolegle z rozwojem diod elektroluminescencyjnych postępowały również diody ultrafioletowe (UV led). Wiele osób wie, że kryształ białej diody LED oprócz użytecznego spektrum widzialnego emituje także składnik ultrafioletowy, który jest następnie blokowany przez luminofor. W ten sposób, zmieniając skład chemiczny warstwy ochronnej, można skorygować spektrum częstotliwości emitowane przez diodę LED. Aktualnie wytwarzane diody emitujące promieniowanie UV nie są w żaden sposób gorsze od konwencjonalnych diod emitujących światło i mają moc kilku watów. Cechą diod nadfioletowych jest to, że działają one w bardzo wąskim zakresie z maksimum przy długości fali określonej w dokumentacji. Brak wybuchów o innych długościach fal, zarówno w widmie widzialnym, jak i niewidocznym, osiąga się dzięki wysokiej jakości powłoce fosforowej.

Zalety diod UV to możliwość niezależnej zmiany mocy promieniowania. To prawda, że ​​wymaga sterownika z możliwością dostosowania prądu w szerokim zakresie. Na przykład, diody ultrafioletowe LTPL-C034UVH365 z LiteOn z nominalnym prądem 700 mA ma moc emisji około 900 mW przy natężeniu prądu 350 mA - 468 MW, i prąd 100 mA - 126 mW. W ten sposób użytkownik może sam ustawić odpowiedni tryb promieniowania, którego nie można zrealizować w oprawach ze świetlówkami.

Spośród źródłami światła gazowe, istnieje wiele rodzajów lamp rtęciowych kwarcowych, które są oparte na argonu poświatą w pary rtęci. Opierając się na nich, zaprojektowane z wielkich Napromieniowacze użytecznej mocy (W 100-12000), które wymagają do dezynfekcji powietrza, żywności i procesów fotochemicznych. Wady lamp DRL są warte odnotowania - obecność rtęci i powstawanie ozonu w procesie.

Jednym z nowych źródeł fal UV jest lampa ekscymerowa, która należy do klasy gazowo-wyładowczych źródeł światła. Exilampy mają kilka zalet naraz. Nie zawierają rtęci, mają dużą moc właściwą, którą można łatwo skierować do wąskiego pasma promieniowania. Ze względu na brak rtęci, eksampry szybko znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach wymagających promieniowania ultrafioletowego.

Medyczne zastosowanie ultrafioletowych lamp fluorescencyjnych, znanych wielu osobom, nie jest bynajmniej jedynym kierunkiem, aczkolwiek najbardziej ambitnym. Najbardziej oczywistym przykładem zastosowania lamp UV jest dezynfekcja powietrza. Lampy stacjonarne z przezroczystymi lampami ze szkła kwarcowego można zobaczyć w wielu biurach instytucji medycznych. Przy pomocy kwarcu lekarze szybko oczyszczają powietrze z bakterii po otrzymaniu (leczeniu) pacjentów. Lampy bakteriobójcze o szczytowej długości fali 253,7 nm są częścią oprawy oświetleniowej i recyrkulatorów. Jednak przy ich pomocy niemożliwe jest zniszczenie wszystkich bakterii i grzybów.

Ultrafiolet okazał się skuteczny w leczeniu chorób skóry, w szczególności łuszczycy. Regularne przejście kursu regeneracyjnego przekłada chorobę na etap remisji, znacznie poprawia stan skóry pacjenta. Po konsultacji z lekarzem i wybraniu promiennika o optymalnej długości fali w zakresie UVA, procedury mogą być wykonywane w domu.

Nie mniej popularne są lampy ultrafioletowe do opalania. Mogą to być całe kompleksy do jednolitego naświetlania całego ciała, zainstalowane w solarium lub miniaturowe urządzenia do użytku domowego. Na przykład dobrze znany OUFK-03 "Solnyszko" działa przy 280-400 nm, co jest porównywalne do efektu światła słonecznego. Przy właściwym użyciu urządzenia do opalania kompensują brak światła słonecznego w zimie, zwiększają odporność, zmniejszają ryzyko przeziębienia, poprawiają stan skóry. Przed zakupem lampy opalającej należy skonsultować się z lekarzem. Ultrafiolet jest przeciwwskazany w wielu chorobach.

Masowe zainteresowanie lakierami żelowymi stało się przyczyną popularyzacji lamp UV do suszenia paznokci. Działają w zakresie fal długich, różnią się stosunkowo niską mocą i są oparte na lampach wyładowczych lub diodzie UV. Największe praktyczne zastosowanie diod UV znaleźć tylko w lampach do suszenia paznokci. Wpływ ultrafioletu na rośliny nie można nazwać jednoznacznym. Z jednej strony flora zwykle toleruje naturalne światło słoneczne, co oznacza, że ​​jest w stanie wytrzymać sztuczne napromieniowanie. Z drugiej strony, UVC całkowicie niszczy komórki, niszcząc je nawet przy niewielkim uderzeniu. Eksperymenty pokazują, że żywotność roślin zależy od długości fali i intensywności promieni UV. Krótkotrwałe napromieniowanie UVB (nie więcej niż 20 min / dobę) zwiększa wzrost roślin i ich owoców. Spektrum UVA nie ma wpływu na zdecydowaną większość zieleni.

Stąd wniosek sam się sugeruje. Aby uzyskać bardziej efektywny wzrost roślin w domu, lepiej jest używać podświetlenia nie na lampach UV, ale na fitodetiodach. Widmo fal fitosvetodiodu ma dwie maksima intensywności w strefach fioletowej i czerwonej, do których najbardziej wrażliwy jest chlorofil.

Niektóre zwierzęta nie mogą się obejść bez regularnej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Na przykład żółwie lądowe, które często trzymane są w domu. Żółwie to odpowiednie modele, które emitują do 12% UVB i do 30% UVA.

Zasada dezynfekcji powietrza jest również stosowana do oczyszczania wody. W tym celu stosowane są instalacje, wewnątrz których, wokół działającej lampy UV, przepływa woda. W wyniku działania UVC na mikroorganizmy, ich dominująca część umiera.

W medycynie sądowej, a także w celu potwierdzenia autentyczności banknotów za pomocą czarnej światła, które emituje światło ultrafioletowe, w pobliżu maksymalnej zbliżenia do części widzialnej widma (350-400 nm). Ze względu na żarówkę z ciemnego szkła viole, jego promienie nie są postrzegane przez ludzkie oko. Ale kiedy niektóre obiekty są napromieniowane, zaczynają świecić w świetle czarnej lampy.

Niebieska lampa aktywnie wykorzystywana do leczenia przeziębień nie emituje promieniowania ultrafioletowego. Jest to zwykła lampa żarowa z niebieskim szkłem, która chroni oczy przed blaskiem podczas rozgrzania narządów laryngologicznych.

Trochę na temat korzyści i szkód lamp UV w domu

Lampa ultrafioletowa do użytku domowego z pewnością skorzysta, jeśli będzie używana zgodnie z przeznaczeniem. Na przykład lampa UV do opalania w domu jest okazją do skorzystania z usług solarium w dogodnym czasie, bez opuszczania ścian domu. Jednocześnie, lekceważąc zasady użytkowania, można łatwo poparzyć skórę.

Nie ma znaczenia zakres fal, intensywność i przeznaczenie lampy ultrafioletowej. W stanie włączonym każdy z nich ma negatywny wpływ na widzenie. Z tego powodu należy nosić okulary ochronne ze specjalnymi okularami, które blokują 100% promieniowania ultrafioletowego, ale które przechodzą przez widzialne widmo.

Promieniowanie UV zawierające rtęć powinno być przechowywane w specjalnie wyznaczonym miejscu, z dala od dzieci i zabezpieczone przed przypadkowym działaniem mechanicznym. Jeśli żarówka rtęciowa jakoś się zepsuła, konieczne jest podjęcie działań w celu zebrania niebezpiecznych fragmentów. O tym szczegółowo pisaliśmy w tym artykule.

Podstawowe niuanse właściwego wyboru

Zaleca się zakupić napromienniki w zamkniętej obudowie do użytku domowego w celu zabezpieczenia się przed bezpośrednim kontaktem z lampą, a także zwrócić uwagę na moc i źródło źródła promieniowania UV. Zależy to od stabilności parametrów elektrycznych przez cały okres eksploatacji urządzenia. Jeśli lampa UV jest uszkodzona, powinieneś zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Ze wszystkich napisanych jest możliwe wyciągnięcie jednego chorego wniosku. Promieniowanie ultrafioletowe nawet w tym samym zakresie fal może mieć pozytywny wpływ na niektóre organizmy i szkodliwe - na inne. Odmiany lamp ultrafioletowych są bardzo liczne. Dlatego zakup lampy UV jest konieczny tylko przy dokładnym oznaczeniu mocy i długości fali, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Lampy ultrafioletowe do użytku domowego: opalanie, leczenie, dezynfekcja

Ultrafiolet w umiarkowanych ilościach jest niezbędny dla ludzkiego organizmu, ale wystarczy go uzyskać tylko w słoneczne dni w lecie.

Aby zapobiec deficytowi, możesz skorzystać z pomocy lampy ultrafioletowej. Ale nie jest to jedyny obszar zastosowania tego typu grzejnika.

Każdy dom ma co najmniej jedną lampę UV, które mogą być instalowane nie tylko w specjalistycznym urządzeniem medycznym i kosmetycznym, ale również w klimatyzatorze, lub, na przykład, czystsze powietrze.

W domu lampa UV jest używana dość szeroko: do dezynfekcji pomieszczeń, profilaktyki i leczenia chorób wirusowych i skórnych, wzmacniania układu odpornościowego, oparzeń słonecznych i manicure.

Bakteriobójcze właściwości promieniowania

Efekt dezynfekcji ultrafioletu jest znany od dawna Lampy są używane do niszczenia patogenów i wirusów. Wielu doświadczonych szafy Kvartsevanie w przychodni - procedura czyszczenia i oczyszczania powietrza z niebezpiecznymi patogenami bolezney.Dlya takiego samego zastosowania Celem lamp kwarcowych i domu.

UFO jest szczególnie ważne w domach z małymi dziećmi i alergiami. Procedurę kontrolowanego napromieniowania pokazano praktycznie wszystkim podczas sezonowych chorób zakaźnych.

Również lampy UV o niskiej mocy są używane do wody kwarcowej, w której żyją ryby lub żółwie.

"Niebieska lampa" jest znana i jest aktywnie używana od czasów ZSRR

Lampy ultrafioletowe są używane w salonach kosmetycznych manikiurzystki do przedłużania paznokci w celu szybkiego schnięcia powłoki i tak dalej.

Często kobiety kupują lampy ultrafioletowe do użytku domowego. Można to uzasadnić tylko przy użyciu określonych środków:

 • podstawy do manicure;
 • lakier akrylowy;
 • naprawiający.

Lampa do szybkiego suszenia manicure

Stosując lampy UV do suszenia konwencjonalnego lakieru do manicure, kobiety są zagrożone! Paznokcie są narażone na szkodliwe promieniowanie UV.

Ważne jest, aby o tym wiedzieć konsystencja i skład zwykłego lakieru nie chroni paznokci. Taka powłoka jest cieńsza niż żel lub warstwa przedłużenia paznokcia. W rezultacie może znacznie uszkodzić płytkę paznokcia.

Tradycyjna medycyna stosuje lampy ultrafioletowe w leczeniu łuszczycy. Promienie UV niszczą niektóre komórki powodujące stan zapalny na powierzchni skóry.

Gdy nie ma możliwości wykonania zabiegu w poliklinice, w tym celu należy zastosować lampę UV do domu.

Przebieg leczenia powinien być przeprowadzony wyłącznie po konsultacji z lekarzem, przy ścisłym przestrzeganiu wszystkich zaleceń, ponieważ promieniowanie jest czynnikiem onkogennym.

Najczęściej lampa jest używana, gdy zmiany skórne są niewielkie, w innych przypadkach wymaga to więcej czasu i wysiłku.

Specjalne psorolampy są stosowane w leczeniu łuszczycy.

Są one kupowane zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Istnieją dwa typy modeli psorolamp:

 1. urządzenie do przetwarzania pojedynczych małych ognisk;
 2. lampy-stojaki, napromieniowujące człowieka w pełnym rozkwicie.

Skuteczność leczenia zależy od regularności sesji i prawidłowego korzystania z urządzeń.

Przykład konfiguracji, wyglądu i zasad korzystania z promienników UV, patrz wideo. Film wykorzystuje ekonomiczny zestaw "Provit".

Dla tych, którzy kochają opalanie, ich mini-solarium można zaaranżować w domu dzięki specjalnemu urządzeniu ultrafioletowemu. Sztuczne słońce będzie służyć o każdej porze dnia i przy każdej pogodzie.

Dokładnie monitoruj czas trwania procedury! Powinien być zwiększany stopniowo, zaczynając od kilku minut.

Przed użyciem urządzenia uważnie przeczytaj zalecenia producenta i dokładnie je przestrzegaje w przyszłości. Wtedy zapewniona zostanie piękna opalenizna, dobry nastrój, brak ropni, czyraki i zapobieganie wielu chorobom.

Lampa do opalania w domu (twarz, szyja)

Rodzaje lamp ultrafioletowych według typu konstrukcji

Na podstawie korpusu urządzenia dostępne są następujące rodzaje lamp UV:

 1. Otwórz. Mają żarówki o dużej mocy, które skutecznie niszczą bakterie. Są stosowane w placówkach medycznych i przedszkolach do dezynfekcji pomieszczeń. Przed użyciem ludzie powinni opuścić lokal, zwierzęta muszą zostać wyniesione, a rośliny wyjęte. W domu takie lampy zwykle nie są używane.
 2. Zamknięte. Lampy zamknięte są mniej wydajne niż otwarte, ich wydajność jest nieco niższa, ale są one bezpieczniejsze dla ludzi. Praktycznie wszystkie urządzenia do użytku domowego są wykonane na tej zasadzie. Zamknięty rodzaj lamp pozwala ludziom przebywać w pomieszczeniu podczas pracy grzejnika.

Wybierając lampę UV, należy przestrzegać dwóch podstawowych kryteriów:

 • powód powołania napromieniowania;
 • producenta (określa to jakość i koszt produktu).

Wybierając lampę, musisz jasno zrozumieć jej cel, czyli to, co musisz wykonać. Pamiętaj, że jedna lampa spełnia z reguły jedną funkcję, nie można próbować uzyskać lampy do paznokci, na przykład jednolitej opalenizny.

Oczywiście, że są urządzenia wielofunkcyjne, Są one specjalnie zaprojektowane i wyposażone w dodatkowe dysze (również zestaw kilku lamp).

Do użytku domowego najbardziej popularne są lampy o promieniowaniu od 280 do 410 nm. Zwykle służą do dezynfekcji pomieszczeń i zapobiegania chorobom.

Po określeniu celu wybierz odpowiedni model. Daj pierwszeństwo lepiej znanemu producentowi. Wśród producentów krajowych Urządzenia "słoneczne" są popularne. Firma opracowuje i produkuje lampy ultrafioletowe do różnych celów. Istnieją uniwersalne modele urządzeń gospodarstwa domowego, które obejmują zestaw dysz i specjalne okulary. Ceny wahają się od 2000 do 2500 rubli.

Wśród produktów zagranicznych producentów popularne są lampy UV firmy PHILIPS (Holandia), Efbe-Schott (Niemcy). Koszt modeli zależy od funkcjonalności, pojemności, sprzedaży pakietowej, a także wahań kursu dolara. Dlatego należy określić ceny (średnia cena popularnych modeli to 5000 rubli).

Środki bezpieczeństwa lub wykluczają szkody

Lampy UV wytwarzają minimalną ilość promieniowania. Przestrzeganie zaleceń producenta określonych w instrukcji urządzenia oraz w zaleceniach lekarzy nie zaszkodzi ciału.

Niekontrolowane użycie lampy może prowadzić do zaostrzenia chorób sercowo-naczyniowych, oparzeń, a nawet powstania nowotworów złośliwych.

 1. Użyj lampy ultrafioletowej zgodnie z zaleceniami! W przeciwnym razie nie tylko nie będzie korzyści, ale można wyrządzić szkodę zdrowiu.
 2. Zawsze używaj okularów ochronnych! Muszą być zakupione, jeśli nie są dołączone do urządzenia!
 3. Po użyciu grzejnika zaleca się przewietrzyć pomieszczenie.
 4. W przypadku niektórych chorób (serca, nerek, wątroby, krwi) stosowanie lamp UV jest surowo zabronione. Przed użyciem urządzenia należy skonsultować się z lekarzem.

Zasada napromieniowania otaczającej przestrzeni i przedmiotów lampą UV

Korzystanie z lampy ultrafioletowej w domu, pożądany efekt nie zawsze należy się spodziewać szybko. Na przykład poprawa w leczeniu ostrego zapalenia błony śluzowej nosa może być zauważalna po kilku zabiegach, ale w leczeniu łuszczycy lub pięknej oparzeń słonecznych trzeba być cierpliwym przez kilka tygodni.

Tak, zastanawiam się, nawet nie domyśliłem się, że ultrafiolet może być w domu, w mieszkaniu. W szpitalach ta procedura musiała zostać przetestowana, efekt był dobry, teraz oczywiście trzeba kupić sobie dom i rodzinę, z wyjątkiem wyboru modelu, gdy pytanie jest i jak długo trwa. Muszę zdezynfekować pomieszczenia, chociaż artykuł zawiera sekcję dotyczącą wyboru.

Słyszałem o lampach nadfioletowych, które mogą wyrządzić krzywdę. Ale zdałem sobie sprawę, że to tylko plotki, ponieważ szczegółowo opisują, że nie są wcale szkodliwe, ale nawet użyteczne, mają dobry wpływ na zdrowie. Podoba mi się też ich wzór w tych lampach, ponieważ są piękne i niezwykłe. I ogólnie te lampy z ultrafioletem są używane w wielu przypadkach. Nie wiedziałem, że ultrafiolet jest tak użyteczny.

Kostia, ty nieuważnie przeczytałeś artykuł. Opisuje również szkodę lamp ultrafioletowych. Zawsze się ich bałem, prawie od dzieciństwa. Znałem ich tylko w szpitalu. Kiedy zostali włączeni, wszyscy zostali usunięci z pokoju na ten czas. Zabrałbym do domu taką lamę tylko wtedy, gdyby mi ją pokazał lekarz, żeby nie iść do polikliniki, ale nie do manicure.

Tatiana, że ​​się boją. A czy nigdy nie robiłeś lakierów do paznokci ani lakierów żelowych? Nikt nie zginął od tych lamp i są one szeroko stosowane w medycynie. Głupio się ich boją

Z promieniowania ultrafioletowego może dostać się złośliwy guz - to jest napisane tutaj, przeczytaj uważnie! Moja sąsiadka była pracownikiem medycznym, zawsze wieczorami miała ultrafioletowe światło. Zrozumiałem, że to nie jest normalne, ale nie możesz tego udowodnić medycznemu człowiekowi. W rezultacie zachorowała i zmarła na raka. Światło ultrafioletowe jest szkodliwe dla oczu - siatkówka się łuszczy, czytam gdzieś, nie jest tu napisane! Nie daj się ponieść promieniowaniu ultrafioletowemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 53 = 55