Kwitnie byliny na letnie domki

Wieloletnie kwiaty do ogrodu, nie wymagające opieki - są! Top 10 wieloletnich kwiatów dla kraju: piękne, bezpretensjonalne (zdjęcie)

Dacza to miejsce odpoczynku, którego nie można sobie wyobrazić bez kwiatów.

Stwórz jasny i atrakcyjny ogród kwiatowy, którego pielęgnacja nie wymaga dużego wysiłku, a czas można wykonać za pomocą bezpretensjonalnych roślin. Oczywiście nie ma kolorów, które wcale nie wymagają opieki, ale są te, dla których jest to minimalne.

Idealne na letnie domki to wieloletnie kwiaty, które nie potrzebują specjalnych warunków wzrostu.

Jakie kwiaty sadzić na stronie?

Ozdobne byliny są bardzo liczne, a ich pomocą jest możliwość tworzenia nie tylko klombu kwiatowego, ale także dekorowania ścieżek i rewitalizacji ogrodu. Wybierając odpowiednie rośliny, możesz cieszyć się pięknem kwitnienia od wiosny do późnej jesieni. Ponadto, cienie kochające okazy mogą nadać niepowtarzalny wygląd nawet najbardziej zacisznym miejscu. Na klombie kwiatowej muszą być gatunki odporne na mróz, dobrze tolerowane przez ujemne temperatury, ostre zimne zaskoczenie i podmuchy wiatru.

Wszystkie kwiaty uprawiane w strefie podmiejskiej można podzielić na kilka typów:

• byliny kwitnące wczesną wiosną;

• długie rośliny kwitnące;

• do dekoracji krawężników;

• dla alpejskich wzgórz;

• Ozdobne byliny liściaste;

• Soczyste rośliny do ogrodu.

Pomimo różnorodności odmian, gatunków i bezpretensjonalności roślin konieczne jest jednak uwzględnienie składu gleby i warunków klimatycznych uprawy. Dzięki takiemu podejściu kwietnik będzie zadowolony z wyglądu przez wiele lat.

Wiosenne kwiaty wieloletnie, które nie wymagają opieki

Rośliny bulwiaste radują się swoim wyglądem już wraz z nadejściem pierwszych wiosennych dni. Wiele typów żarówek praktycznie nie wymaga opieki i potrzebuje przeszczepu nie częściej niż raz na kilka lat. Takie kwiaty najpierw roznoszą swoje pąki i przypominają o przebudzeniu natury. Wszystko czego potrzebują to brak gryzoni, które psują cebulki. Zabezpieczanie roślin można wykonać za pomocą nowoczesnych koszyków, które ułatwiają ich opiekę.

Grupowe nasadzenia tulipanów dobrze wyglądają na rabatach, wzdłuż ścieżek lub w skalistym ogrodzie. Kwitnienie w tulipanach rozpoczyna się dość wcześnie, co do zasady, od marca. Czas kwitnienia zależy od gatunku i trwa do dwóch miesięcy. Tulipany są podzielone na niskie i wysokie gatunki. Pierwszy dorasta do zaledwie 10 cm, kiedy ten może osiągnąć 50 cm wysokości.

Sadzenie wszystkich rodzajów tulipanów odbywa się jesienią, gdzieś w połowie września. Kwiaty preferują dobrze oświetlone obszary ogrodu, bez stagnacji wody. Pożądane jest, aby latem gleba była sucha, a wiosną umiarkowanie wilgotna.

Kolor tulipanów botanicznych jest bardzo zróżnicowany, co pozwala uosabiać wyobraźnię. W przeciwieństwie do tradycyjnych tulipanów, rośliny nie wymagają corocznego kopania cebulek, rosnące gniazda dają im dodatkowe piękno, kwitnienie staje się obfite.

Typowe rodzaje tulipanów botanicznych w ogrodzie:

Formy karłowate tych kwiatów będą odpowiednie w ogrodach skalnych, na trawnikach iw ogrodach w stylu naturalnym.

Doskonałe rośliny, które rosną dobrze pod drzewami liściastymi, w skalniakach i na trawnikach. Okres kwitnienia - kwiecień, w niektórych regionach - koniec marca. Do sadzenia należy wybrać dobrze oświetlone miejsce, bez stagnacji wody. Gleba musi być dobrze osuszona, roślina nie toleruje nawet najlżejszego zwilżania. Land iridodicium od końca sierpnia. Wysokość niektórych gatunków nie przekracza 10 cm.

Bakterie z wczesnej fazy kwitnienia obejmują:

Długie kwitnące wieloletnie kwiaty na obszarze podmiejskim

Bezpretensjonalne byliny są dobre, ponieważ nie wymagają rocznego sadzenia, rosnące sadzonki i inne problemy. Każdego roku rosną i stają się piękniejsze. Takie wieloletnie kwiaty do ogrodu, które nie wymagają opieki, są znaleziskiem dla każdego letniego mieszkańca.

Roślina toleruje lekki cień, rośnie dobrze pod krzakami i między drzewami. Spektakularne rzeźbione liście i niezwykłe formy kwiatostanu przyciągają letnich mieszkańców swoim pięknem. Astilba praktycznie nie jest uszkodzona przez szkodniki, nie zachoruje i wymaga minimalnej opieki. Potrzebuje jedynie usunięcia suchych kwiatostanów.

Podlewanie roślin nie jest często, w deszczowe lato można bez niego obejść się bez niego. Niektóre gatunki na zimę potrzebują schronienia, ale to zależy od strefy klimatycznej uprawy.

Kwitnienie astilby trwa od czerwca do września. Kłącza sadzi się wiosną, od kwietnia do maja lub jesienią. Wysokość roślin waha się między 20 a 120 cm, kwiat dobrze reaguje na wprowadzanie materii organicznej do gleby.

Plant-find dla terenów podmokłych i gliniastych. Możesz wyhodować młotka nie tylko na słońcu, ale także w cieniu. Jedynym warunkiem jest zawsze wilgotna gleba.

Kwitnące mallfish rozpoczyna się w czerwcu i trwa do września. Działki w maju. Ze względu na wielkość nadaje się do uprawy skalniaków lub rabat kwiatowych. Wysokość centrum handlowego wynosi od 30 do 250 cm.

Nie można wyobrazić sobie wiejskiego ogrodu bez tak długich roślin kwitnących jak:

• Rudbekia - z wyglądu przypomina słonecznik, kwitnienie jest bardzo widowiskowe;

• Lawenda - roślina lecznicza, która pomaga pozbyć się szkodliwych owadów w domu i ogrodzie;

• kąpielisko - rośliny do zbiorników wodnych i obszarów mokrych;

• geranium - kwiat dla każdej gleby i oświetlenia;

• wieloletnia roślina chabrowa - roślina na obszary słoneczne.

Pięknie kwitnące byliny, nie wymagające opieki

Wśród wielu bylin można zidentyfikować pięknie kwitnące gatunki, które nie boją się mrozów i dobrze hibernują bez schronienia.

1. Delphinium - w jednym miejscu rośnie do 5-6 lat.

2. Las Primula - wiosenne pierwiosnki.

3. Floks - bezpretensjonalne rośliny zielne w różnych kolorach.

4. Clematis - roślina do curlingu do tworzenia żywopłotów, dekorowania ogrodzeń.

5. Piwonie - pachnące kwiaty.

6. Camomiles - wielkofalowe kwiaty bezpretensjonalne dla domków jednorodzinnych.

Piękny krzew o dużych sferycznych kwiatostanach, które uformowane są od wiosny do bardzo mrozów.

Kolor hortensji jest dość zróżnicowany i zależy od kwasowości gleby. Rozwijaj hortensję białą, różową, purpurową, kremową i niebieską.

Posadź hortensję w półcieniu, ponieważ jasne słońce pali zmiękczone liście i płatki kwiatów. Najważniejszym czynnikiem w pielęgnacji hortensji jest przycinanie rośliny. Kwiat praktycznie nie jest dotknięty przez szkodniki, dobrze znosi zimy. W niektórych regionach potrzebuje schronienia.

Rośliny zielne do obszarów słonecznych. W jednym miejscu dorastają do 7 lat, po czym wymagany będzie przeszczep. Kwitnienie jest trwałe, niezapomniane. Kolor i forma kwiatów jest różnorodna i zależy od odmiany.

Roślina jest bezpretensjonalna, nie wymaga częstego podlewania. Wystarczy namoczyć glebę kilka razy w tygodniu. Nie podatny na choroby, rzadko dotknięte przez szkodniki.

Ozdobne wieloletnie kwiaty liściaste dla obszaru podmiejskiego

Dekoracyjnie kwiaty liściaste zasługują na szczególną uwagę. Przyciągają uwagę nie tylko swoim kwitnieniem, ale także pięknem liści. Wiele z nich to niezbędne rośliny do tworzenia kompozycji kwiatowych w ogrodzie.

W liczbie przyzwoicie liściastych bezpretensjonalnych roślin, kwiaty, które wyrosły ze wszystkich idą:

Wieloletnie rośliny liściaste o srebrzystym kolorze liści dobrze komponują się z różowymi kwiatami, dopełniają kompozycji w niebieskich odcieniach, służą jako piękne tło dla jasnych i kolorowych kwiatów.

Komponując kompozycje w ogrodzie, należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor liści, ale także ich kształt. Pamiętajcie, wszystko powinno być w umiarkowaniu!

Okrywa soczyste sukulenty, które nie wymagają opieki

Przedstawiciele rodziny Tolstyankov są szeroko stosowane w projektowaniu alpejskich wzgórz i jako rośliny okrywające glebę. Środki czyszczące i różne mleczniki świetnie wyglądają w ogrodach kamienistych, dając maksymalną naturalność kompozycji.

Soczyste rośliny roślinne w słonecznym miejscu, gdzie nie ma stagnacji wilgoci. Wszystkie gatunki preferują piaszczystą glebę, są dobrze ugruntowane wśród kamieni. Sukulenty nie wymagają pielęgnacji, nie wymagają częstego podlewania, mogą sobie poradzić z naturalnym opadem.

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Przegląd wieloletnich kwiatów dla domków ze zdjęciami i nazwami

Stworzenie klombów na terenie kraju jest przyjemną i ciężką pracą. Ostatecznie powinieneś starannie wybierać kolory. Wieloletnie kwiaty, kwitnące przez całe lato - to idealna opcja i marzenie każdej kwiaciarni. W końcu takie kwiaty są łatwo tolerowane przez ostre zimy i nie potrzebują rocznego sadzenia.

Udekoruj willę kwiatami można łatwo. W końcu istnieje duża liczba kolorów, które nie wymagają kłopotów podczas sadzenia i pielęgnacji. Konieczne jest wybranie i wybór roślin, które podkreślą oryginalność i sezonową osobliwość witryny. Sen jest możliwy do zrealizowania, dzięki czemu można podziwiać piękno kwiatów od wiosny do jesieni.

Kwiaty są ozdobą wiejskiej działki i dumą kwiaciarni. W końcu jasne kolory kwitnących roślin tworzą przytulność i harmonię. Świat kwiatów uderza w różnorodność. Wybierz kwiaty do projektowania witryny willi, potrzebujesz tych, które zadowolą piękno i harmonię przez cały sezon.

Jakie wieloletnie kwiaty do wyboru?

Niektórzy hodowcy preferują roczne kwiaty, ponieważ są unikatowe w swoich kolorach. Ale wielu wybiera wieloletnie kwiaty.

Zalety wieloletnich kwiatów na domki:

 1. Nie wymagaj przeszczepu przez około 2 lata.
 2. Wytrzymaj krótki mróz.
 3. Niezwykła zima.
 4. Nie wymagaj dodatkowej opieki.
 5. Świetnie wyglądaj przez cały ciepły sezon.
 6. Może służyć jako podstawa do tworzenia ogrodów kwiatowych.
 7. Rosnące byliny są o wiele tańsze, ponieważ podczas przeszczepu roślina może być podzielona na kilka części w celu stworzenia nowych klombów.

Aby zakwitnąć cały ciepły sezon, musisz się tym zająć jesienią. Jesień - to nie jest czas, aby stracić serce, trzeba pracować w ogrodzie, aby rośliny kwitnące zachwyciły oko.

Sadzenie kwiatów wieloletnich może mieć trzy typy:

Możesz sadzić całe kompozycje, które nie będą wymagały przeszczepu w nadchodzących latach.

Zasady sadzenia kwiatów wieloletnich

 1. Zdecyduj się na plan, jak będzie wyglądać kwietnik.
 2. Musisz dokładnie wiedzieć, jakiego rodzaju i wzrostu sadzisz kwiaty. Nisko wyhodowany powinien być na pierwszym planie, wysokie rośliny w tle.
 3. Pamiętaj, że kwiaty obramowania umieścić wzdłuż ścieżek i ścieżek.
 4. Rozważ gamę kolorów, czas kwitnienia i harmonię każdej rośliny.

Kwiaty wieloletnie posadzone jesienią

Rozważ wieloletnie kwiaty na domki ze zdjęciami i nazwami, aby każdy ogrodnik mógł odebrać ten kwiat, który będzie wyglądał idealnie w kwietniku.

Krokusy - są 4 gatunki, najbardziej popularne są holenderskie hybrydy. Wszystkie gatunki kwitną w różną wiosnę, więc zasiej wszystkie odmiany.

Hiacynty - roślina zaczyna kwitnąć w kwietniu. Istnieje ponad 30 odmian, które różnią się nie tylko kolorem, ale formą.

Narcyz - istnieje wiele odmian roślin, różnych kolorów i kształtów. Żarówka rośliny jest niezwykle zimna, więc na wiosnę będzie mogła zadowolić się pięknymi i eleganckimi kwiatami.

Tulipany. Istnieje wiele grup tulipanów, które różnią się kolorem, kształtem i różnorodnością.

Barvinok jest kwiatem krótkiego wzrostu, osiąga wysokość 20 centymetrów, kwiaty małe, niebieskie. Wyjątkowo rośnie w cieniu.

Adonis z Amur jest rośliną krótko rosnącą. Kwitnie z żółtymi, czerwonymi i różowymi małymi podwójnymi kwiatami.

Kwiaty są bylinami dla domków kwitnących późną wiosną i przez całe lato

Daylily to wysoki kwiat, który ma różne kolory: różowy, pomarańczowy, biały i tak dalej.

Pansy to delikatny, odwieczny kwiat, który urzeka oryginalnym kształtem i niezwykłą kombinacją kolorów.

Piwonia - jeden ze spektakularnych wysokich kwiatów, które świetnie prezentują się nie tylko w strefie podmiejskiej, ale także w kompozycjach bukietów kwiatowych.

Floks Phalanx - pachnący, jasny, wysoki kwiat, który cieszy oko różnorodnością.

Lily to delikatny i niesamowicie słodki kwiat. Pączki imponują swoim pięknem. Kapryśna roślina, jest wrażliwa na choroby. Ale jeśli uważnie się nim zaopiekujesz, kwiat da ci eleganckie kwiaty.

Chaber - niezwykła roślina wrażliwa. Istnieje kilka gatunków o kwiatach białych, różowych, ciemnopurpurowych i purpurowo-lawendowych.

Astilba to wieloletnia, wysoka roślina, która kwitnie przez całe lato i cieszy się jasnymi kolorami. Kwiaty rośliny są małe, mogą być różowe, białe, fioletowe. Roślina jest odporna na choroby i szkodniki, nie wymaga szczególnej troski.

Hosta. Kwiat ma duże liście, które mogą być w różnych kolorach. Pędy kwiatowe są długie, mogą osiągnąć 125 centymetrów.

Dzwonki - jeśli odpowiednio dbasz o kwiatek, może kwitnąć na zimno. Wygląd i kolor dzwonu jest urozmaicony, dlatego można je znaleźć na prawie każdym klombie na wiejskiej działce.

Wybierz całoroczne kwiaty kwitnące przez całe lato, aby po nich następowała prosta pielęgnacja. Aby stworzyć kwietnik w miejscu letniego domku, który będzie stale kwitł, wystarczy zasadzić od 8 do 10 odmian wieloletnich kwiatów, które kwitną w różnym czasie. W ten sposób zapewnimy ciągłe kwitnienie Twoich ulubionych i najpiękniejszych kwiatów. Musisz jasno zdefiniować asortyment i możesz zacząć.

Pamiętaj, że prawie każda roślina kwitnie około 3 tygodni. W tym okresie 2 lub 3 rośliny mogą kwitnąć, tworząc jednocześnie nie powtarzający się obraz kwitnący w ogrodzie kwiatowym. Istnieje wiele wieloletnich odmian kwiatów, które są odporne na szkodniki, choroby. Dzięki fotografii wieloletnich kwiatów, możesz z góry zrozumieć, który kwiat będzie w procesie kwitnienia. Pomoże to prawidłowo i harmonijnie uformować klomb lub klomb.

Dając pierwszeństwo roślinom wieloletnim, hodowcy kwiatów określają wygląd swoich działek na długi czas. Aby nie pomylić się z wyborem roślin, warto zajrzeć do katalogu opisującego wieloletnie kwiaty ze zdjęciami i nazwami.

Świat roślin ozdobnych jest niesamowicie wielki. Ale wybierając kwiaty dla swoich klombów, krawężników i rabatok, początkujący często mówią o kolorowych ilustracjach i nie biorą pod uwagę tak ważnych kryteriów jak czas kwitnienia i wielkość rośliny. Jakie kwiaty sadzić w kraju, kwitnąć przez całe lato, były dobrze widoczne, bezpretensjonalne i doskonale połączone z innymi "mieszkańcami" strony?

Wysokie byliny ogrodowe ze zdjęciami i nazwami

Planowanie klombów rozpoczyna się od wyboru roślin, które zajmą główne miejsca w sadzeniu. Jeśli chcesz złamać klomb z okrągłym widokiem, "jego głównymi bohaterami" będą wysokie, dobrze oznakowane kwiaty. W ogrodzie kwiatowym znajdującym się w domu lub ogrodzeniu takie wysokie byliny są również niezastąpione.

Ważne jest, aby wieloletnie kwiaty wybrane do ogrodu nie tylko dekorowały teren jasnymi kolorami, ale także miały ozdobne liście, które po kwitnieniu będą służyć jako tło dla niższych roślin.

Różne odmiany kwitnienia skośnego w pierwszej połowie lata. Bujne szczotki przypominające jasne, różowe lub białe chmury nie tylko z wdziękiem wznoszą się nad rzeźbionymi liśćmi, ale także odstraszają miejsce much, komarów i szczególnie uciążliwych komarów o tej porze roku. Wysokość rośliny sięga półtora metra, kultura jest zimowa, a nawet ma właściwości lecznicze.

Od końca czerwca lub pierwszych dziesięciu dni lipca nadszedł czas na luksusowe róże sklepowe. Wysokie, potężne szypułki mieszczą do 20 dużych prostych lub frotte corollas wszystkich odcieni od białego, żółtego do fioletowego.

Zapasowe róże lub tak zwane wielkobarwne malwy uważane są za rośliny kochające ciepło, dlatego nie wszystkie regiony Rosji mogą bezpiecznie przetrwać zimę. Można je jednak łatwo wymienić. Na przykład dla Uralu przez całe lato kwitną kwiaty wieloletnie, ze zdjęciem i nazwą blisko poprzedniej kultury.

Jest to malwa Zebrina ze spektakularnymi fioletowo-fioletowymi kwiatami, ozdobionymi charakterystycznymi ornamentami ich żył. Kapryśna roślina tworzy luźny zielny krzew o wysokości do 1,5-1,8 mz licznymi zielonymi liśćmi i wzniesionymi kwiatostanami o wielkości 10-15 kwiatów.

Jeszcze bardziej hartowane w zimie i nie mniej dekoracyjne jest buzul, który rośnie i kwitnie w najtrudniejszych warunkach.

Niezwykle imponujący wygląd gęsty wyprostowany kwiatostan naparstnica. Odmiany kulturowe uderzają w różnorodność kolorów licznych dzwonków. Ten odwieczny kwiat do ogrodu ozdobi witrynę od czerwca do sierpnia.

W połowie lata przychodzi czas kwitnienia różnych gatunków i odmian bonsai. Liliowe, różowe, białe lub czerwonawe czapeczki z kwiatostanów będą wyglądać świetnie w otwartych przestrzeniach, w pobliżu zbiorników wodnych, obok rudbeckiy rozciętych lub złotych kul i tych samych bezpretensjonalnych astrów alpejskich.

Ta ostatnia kultura jest dość niska, ale musi koniecznie wejść na listę nazw kwiatów wieloletnich na Syberię, północną Rosję, Ural i inne regiony, w których rośliny wymagają wytrzymałości (zdjęcie powyżej).

Na niewielkim obszarze, gdzie ogród sąsiaduje z ranczami ogrodowymi, topinamburem lub słonecznikiem bulwiastym o gęstym ulistnieniu w kształcie serca, można sadzić wzdłuż granicy czapeczki z żółtymi kwiatami i łodygami, czasami o wysokości przekraczającej 2-3 metry.

Kwiaty wieloletnie dla średniej wielkości ogrodu

Środkowa strefa klombu lub kwietników pozostawia rośliny kwitnące na wysokości od 40 do 80 centymetrów. Ten katalog wieloletnich kwiatów dla domków ze zdjęciami i nazwami jest niezwykle obszerny i dla różnych obszarów kraju może zawierać dziesiątki i setki wartościowych upraw. I w większości przypadków klomby mogą być ozdobione nie tylko kwiatami, ale także liśćmi.

Na przykład, już od wczesnej wiosny, ze śniegu, dojrzewające, jasnozielone liście perskiego maku są pokazane z pokwitowaniem, z fantazyjnie rozciętą krawędzią. Z pierwszych dni lata pojawiają się ogromne korale kolorów czerwonych, pomarańczowych, a nawet niebieskich, a także liczne rodzaje rumianków ogrodowych, orlików, wielokolorowych łubinów i luksusowych irysów.

Znany ze zdjęcia i nazwiska na Syberii, długoletni kwiatek Kandyk będzie również interesujący dla hodowców kwiatów z środkowego zespołu.

Kwitnąca w kwietniu lub w pierwszych dniach maja, roślina jest doskonałą odmianą kwietników z już tradycyjnymi gatunkami krokusów, hiacyntów myszy lub muscari, które słyną ze swojej wytrzymałości i doskonałego przetrwania poza Uralem.

Pod koronami drzew, które jeszcze nie w pełni rozkwitły, a konwalie czują się dobrze w cieniu budynków. Ich kwitnienie przypada na maj, a potem, aż do drugiej połowy lata, ogród zdobi gęsta kurtyna o szerokim, lancetowatym skórzastym ulistnieniu z jasnymi koralikami szkarłatnych owoców.

Ostatnio anemony stają się coraz bardziej popularne, które nie kwitną przez bardzo długi czas, ale zawsze są bujne i jasne.

Obok tradycyjnej, dobrze znanej z nazwy i zdjęcia cebuli kwiaty w ogrodzie i ogrodzie są byliny nie mniej skuteczne, ale jednocześnie użyteczne. Jest to dziś dostępne dla entuzjastów ogrodnictwa byliny cebuli z dużymi kwiatostanami - czapki fioletowe, różowawe, białe lub zielonkawe.

Równie bezpretensjonalne i piękne są odmiany zwykłego krwawnika, który kwitnie w pierwszym miesiącu lata i prawie pozostawia pod śniegiem z kwiatostanami żółtych, białych, różowych i pomarańczowych odcieni.

Gorące miesiące letnie - czas kwitnienia łysienia powietrza, konkurująca czułość z takimi "gwiazdami" ogrodu, jak astilbes, najlepiej nie czuć się pod palącym słońcem, ale w zacienionych zakątkach.

Od sierpnia na ciemnozielonych liściach floksu pojawiają się kolorowe czapki, jasne rogi liliowców zawarte na liście kwiatów kwitnących przez całe lato, jak na zdjęciu, wieloletnie kwiaty na północny zachód. Jednocześnie przychodzi czas na rośliny z rodziny Astro.

Nad jasnymi rozetami liści wznoszą się kwiatostany dorenyukmy, chryzantemy odporne na mrozy o drobnych kwiatach, wieloletnie gaylardia. Liliowe, różowe i białe kolory są połyskane krzewami wieloletnich astry.

Wieloletnie niewymiarowe kwiaty do ogrodu ze zdjęciem

Przedpole kwietnika nadawane jest roślinom niskim, tworząc efekt ciągłego dywanu. Jeśli zajrzysz do katalogu ze zdjęciami i nazwami wieloletnich kwiatów na letnią chatę, taki wynik można uzyskać za pomocą różnych rodzajów środków czyszczących, które zachowują dekoracyjność i świeżość zieleni przez całe lato.

Doskonałe, jasne plamy na ich tle będą wyglądać gęsto na poduszkach poduszkowatego i cienkiego goździka.

W przypadku otwartych przestrzeni w obszarach o lekko napowietrzonej glebie można wylądować po arabsku. Roślina ta szybko zajmie miejsce przeznaczone na nią, aw drugim roku zadowoli się różowymi lub białymi belami kwiatów.

Grupa niewymiarowych bylin ogrodowych to kwiaty o nazwie dyusheneya. Dekoracyjne truskawki tworzą piękną zieloną pokrywę, pokrytą żółtymi kwiatami, na drucie, który później wydaje się czerwony, ale, niestety, niejadalne jagody.

Dekorując letni domek z bylinami, trzeba dbać o ich ochronę przed zimnem, z którego częściej borykają się rośliny cebulowe, lilie, powojniki i ozdobne półkrzewy. Stanowią zimę pokrycie mieszaniny mulching, torfu lub suche liście, a następnie chronić za pomocą włókniny.

Kwiaty byliny na letnie domki - wideo

Jeśli masz pytanie, możesz go poprosić w komentarzach do poniższego artykułu!

Nasi eksperci odpowiedzą na twoje pytanie w najbliższej przyszłości (1-2 dni), zasubskrybuj komentarz, aby otrzymać na czas powiadomienie o odpowiedzi!

Dobry artykuł wprowadzający, a zdjęcia są piękne. Bardzo lubię kwiaty, spędzam dużo czasu dostosowując ogród kwiatowy. Niemal wszystkie te kwiaty, które są wymienione w artykule, rosną. Po raz pierwszy słyszę tylko rośliny takie jak Astilba i Host, na zdjęciu wyglądają bardzo pięknie. Lubię hiacynty, irysy, żonkile i mieczyki. Chociaż mieczyki prawdopodobnie nie należą do roślin wieloletnich, muszą być wykopywane na zimę. Żarówki są przechowywane w chłodnym ciemnym miejscu (ale nie do zamrożenia), a na wiosnę są ponownie sadzone w ziemi.

Żona jest wielkim fanem układania klombów na terenie wiejskiego domu. Chcę dać jej prezent w postaci nasion lub sadzonek pięknych roślin i kwiatów. Zapoznaję się z artykułami, szukam informacji. Dziękuję za interesujące, pouczające i powiedziałbym piękny artykuł. Jeszcze raz dziękuję.

Bardzo ciekawy artykuł, wszystko jest jasne i kolorowe. Jestem początkującym ogrodnikiem i tutaj znalazłem wiele przydatnych informacji. Dziękuję.

dzięki, poznawcze i użyteczne. piękno uratuje dusze ludzi, pokój i ziemię.

Kliknij FOTO:

Chcę poznać nazwę

Kliknij FOTO:

Rozkwitłaś niesamowitą lianę o nazwie Passionflower. Jest również nazywany Passionflower. Wygląd kwiatu jest bardzo podobny do jednej z jego odmian - niebieskiego passionflower, zwanego Cavalry Star.

Nie znalazłem tego, czego szukałem w tym artykule, a mianowicie: białe wieloletnie kwiaty średniej wysokości z pierzastymi liśćmi. Kwitnie teraz i zakwitnie przez długi czas. W zeszłym tygodniu posadziłem ją u mojego sąsiada w tym kraju, ale ona nie pamięta nazwiska.

Po prostu niemożliwe jest opisanie wszystkich bylin kwitnących w jednym artykule. W tym celu należy napisać książkę. Jeśli załączysz zdjęcie, postaramy się pomóc w określeniu nazwy rośliny i powiemy o niej więcej w kolejnych publikacjach.

Wieloletnie kwiaty na domki: karłowate, średniej wielkości, wysokie i kręcone przystojniak

Nie jest tajemnicą, że wielu ogrodników preferuje byliny w projektowaniu swojej działki. Czym są te rośliny i dlaczego są tak atrakcyjne do tworzenia kompozycji krajobrazowych?

Wszystkie rośliny ogrodowe można podzielić przez okres ich wzrostu 2 kategorie:

 • Rocznie - Rośliny, których cykl życiowy, począwszy od siewu, a kończąc na dojrzewaniu nasion, wynosi nie więcej niż jeden rok, a dokładniej od wiosny do jesieni. Pod koniec tego okresu takie rośliny umierają.
 • Bylina nazywane są tego rodzaju rośliny ozdobne-liściaste lub pięknie kwitnące, które rosną w tym samym miejscu od kilku lat i nie wymagają dodatkowego wysiewu i transplantacji. W takim przypadku rośliny zachowują swoją dekoracyjną wartość. Najpiękniejsze wieloletnie kwiaty na domki charakteryzują się bezpretensjonalnością i prostotą opieki oraz kwitną przed ich rocznymi braćmi.

Dlaczego rośliny wieloletnie są lepsze niż rośliny jednoroczne?

Trudno jest spierać się z faktem, że cechą charakterystyczną rocznych zbiorów jest obfite długie kwitnienie i ogromna różnorodność nasyconych jasnych kolorów i odcieni. Niemniej jednak należy zauważyć, że wielu ogrodników z większym prawdopodobieństwem wyhoduje dokładnie gatunki wieloletnie. Ten wybór wynika z następujących zalety w odniesieniu do rocznego:

 • Byliny zachowują swój dekoracyjny wygląd przez cały sezon ogrodowy.
 • Możliwość tworzenia projektu krajobrazu przez kilka lat (w zależności od wybranych odmian) bez potrzeby dodatkowego sadzenia rocznego, sadzenia lub przesadzania roślin.
 • Te rośliny, w większości mrozoodporny i dobrze zimują w glebie, bez dodatkowego wysiłku do opieki nad nimi w zimnych porach roku, a wraz z nadejściem ciepła rosnąć szybciej i kwitną przed pierwszym roku, ze względu na już uformowaną system korzeniowy.
 • Uprawa tych kwiatów jest mniej kosztowne, ponieważ nie wymaga stałego zakupu materiału do sadzenia, przy jednoczesnym zachowaniu unikalnego piękna klombów i trawników w ogrodzie z roku na rok. Co więcej, możesz samodzielnie produkować sadzonki, nasiona i bulwy oraz wymieniać się z innymi ogrodnikami, zdobywając nowe gatunki.

Rośliny w tej kategorii doskonale wykorzystane w projektowaniu klombów, zarówno podstawowych jak i dodatkowych elementów, dzięki szeroki wybór kształtów, wysokości i kolory mnogoletok, doskonale uzupełniając się wzajemnie.

Mogą pełnić rolę kwiatów centralnych, krawężników i dywanów, a także tworzyć unikatowe rzeźby, panele i kompozycje kwiatów ogrodowych. Najbardziej spektakularne są ułożone krajobrazy, ozdobione niskimi, średnimi, wysokimi i kręconymi roślinami.

Klasyfikacja i odmiany wieloletnich kwiatów

Prawidłowo zbierając byliny, możesz tworzyć unikalne arcydzieła krajobrazu, które zmieniają zakres kolorów, a nawet obraz, w zależności od pory roku i miesiąca roku. Taki ogród będzie oczywiście ozdobą każdego ogrodnika.

Zwykle największy efekt uzyskują łóżka z organizacją poziomów, ze względu na wybór roślin o różnych wysokościach. Zgodnie z końcową wysokością dorosłych roślin ogrodniczych byliny można podzielić na 4 główne grupy:

Rośliny w tej kategorii to gatunki wieloletnie, a wysokość „dorosłych” przedmiotów nie przekracza 30 cm. Urządzone rośliny te krawężniki, ogrody skalne i klomby są bardzo popularne i otrzymuje unikalny piękny widok szczególnie w okresie kwitnienia.

Pokrycia tego rodzaju doskonale ukrywają nierówności gleby i są bardzo ekonomiczne pod względem finansowym i pracochłonności. Należy zauważyć, że w celu uzyskania jednolitego dywanu kwiatowego konieczne jest spełnienie wymagań gęstości lądowania.

Wśród ogromnej różnorodności niewymiarowych kwiatów wieloletnich kwiaty wymienione poniżej są bardzo popularne.

Bratki - bardzo piękne i nie wymagające specjalnej pielęgnacji kwiatów, przez całe lato, w ciepłych regionach i przez cały rok, ciesząc oko ogromną różnorodnością kolorów i ich kombinacji. Doskonale podkreślają średnie i wysokie kwiaty w kwietniku.

Barvinok (produkcja wina) - cień i mrozoodporna roślina zdolna do uprawy na glebach o dowolnej kompozycji. Jest szeroko stosowany w kamiennych kompozycjach i ogrodach skalnych. Dorastając, barwinek zmienia się w piękny kwitnący niebieski lub różowy dywan.

Floksy - piękne ozdobne kwiaty, o odcieniach od jasno białego do szkarłatnego i czerwonego. Szeroko stosowany w projektowaniu krajobrazu. Floksy tworzą piękny, marmurkowy dywan o wysokości nie większej niż 15-20 cm. Kwiaty te preferują napowietrzone, żyzne, obficie nawilżone gleby. Podczas sadzenia powinno być do 6 roślin na 1 m2.

Gentian - delikatna roślina ze wspaniałymi niebiesko-niebieskimi kwiatami-dzwonkami, aktywnie kwitnie niemal przez całe lato (koniec czerwca, lipca i sierpnia). Jest niezbędny w projektowaniu zjeżdżalni i ogrodów skalnych ze względu na naturalne pochodzenie górskie. Rodzaj goryczki ma około 400 gatunków.

Zasady pielęgnacji karłowatych kwiatów

 • Kiedy kultywowanie nisko rosnących kwiatów wieloletnich w kraju, aby zachować żądaną wysokość i bogactwo kolorów, trzeba wziąć ostrożne podejście do odżywiania roślin, zwłaszcza nawozów azotowych, który stymuluje wzrost liści i łodyg.
 • Podczas sadzenia roślin należy wziąć pod uwagę ich związek z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i cieniowaniem. Jeśli uwielbiające światło rośliny zostaną omyłkowo umieszczone w cieniu, zmniejszą ich kwitnienie, a łodygi staną się cieńsze, rozciągając się w kierunku światła. Rośliny cieniolubne mogą po prostu "wypalić" po umieszczeniu w jasno oświetlonych miejscach.
 • Należy uważnie obserwować warunki wilgotnościowe dla każdego gatunku.
 • Właściwie dobrane rośliny stworzą ciągły efekt kwitnienia na stronie.
 • Konieczne jest regularne pielenie i usuwanie chwastów, a także zapobiegawcze zwalczanie szkodników.
 • Konieczne jest regularne czyszczenie trawnika z suszonych kwiatów i chorych roślin.

Kwietniki z plastikowych butelek to doskonała opcja recyklingu niepotrzebnych pojemników.

Jeśli chcesz udekorować daczy w oryginalny sposób, zbudujesz alpejskie wzgórze. Pełne instrukcje można znaleźć w naszym artykule.

Przedstawiciele tej kategorii bylin osiągają 30-80 cm wysokości. Odmiany średniej wielkości są szeroko stosowane zarówno do samodzielnego sadzenia, jak i do wielopoziomowych ścieżek i są opcją korzystną dla każdego kraju. Wśród kwiatów tego gatunku znajdują się popularne przedstawione poniżej - teraz poznasz nazwy najpiękniejszych średnich wieloletnich kwiatów na letnie chałupy i możesz podziwiać wspaniałe zdjęcia:

Daylily - piękna dekoracja witryn wiejskich, obejmująca 25 odmian. Bardzo bezpretensjonalny, ma bardzo atrakcyjny wygląd i może obejść się bez przeszczepu przez około 10 lat.

Yarrow - zaczyna kwitnąć od początku czerwca, doskonale uzupełnia projekt kwietnika z pięknymi kwiatami obfite do późnej jesieni.

Rhodiola rosea - ma grube owalne liście i niezwykłe kwiatostany częściej żółte. Czas kwitnienia to czerwiec i lipiec. Nie wymaga ciepła i światła, ale wymaga dużej ilości wilgoci.

Wysokie, wieloletnie kwiaty na letnią chatę można bezpiecznie nazwać ogrodowymi gigantami. Ich wysokość sięga 1,8 metra. Wysokie kwiaty są często używane jako centralne elementy klombów.

Stock Rose - bardzo piękna roślina kwitnąca, osiągająca 1,5 metra wysokości. Terry i półpełne kwiatostany w różnych odcieniach, przypominające piwonie, są umieszczone na wysokich łodygach. Kwitnienie trwa przez całe lato i jesień.

Tricirtis Purple Beauty - z wyglądu przypomina orchideę. Ta wysoka kultura kwiatowa rozpuszcza się na początku lata i kontynuuje kwitnienie aż do przymrozków.

Słonecznik - wyglądają świetnie zarówno jako pojedyncze okazy, jak i jako kompozycja z innymi roślinami. Te kwiaty są wspaniałą dekoracją kwietników. Czas ich kwitnienia to druga połowa lata.

Natura dała człowiekowi ogromny wybór roślin wieloletnich do chałup, z których każda jest piękna i egzotyczna. Wszyscy przedstawiciele tej kategorii mają gumkę elastyczne łodygi, większość z nich wymaga wsparcia. Początkujący ogrodnicy powinni zaprzestać wyboru na bardziej bezpretensjonalnych gatunkach.

Kształtowanie i dekorowanie torów, balkonów, ogrodzeń i altan, doskonale ukrywają wszystkie błędy konstrukcyjne. Sugerujemy, aby znaleźć niezbędne informacje i zobaczyć zdjęcia pięknych kręconych kwiatów w wiejskim domu.

Wspinaczka wzrosła - wynik prac hodowlanych nad krzyżowaniem ogrodu i dzikich gatunków róż. Gatunek ten ma łukowate, pletopodobne pędy z płytkimi, twardymi liśćmi, które wymagają sztywnego podparcia.

Duże kwiatostany małych kwiatów (nie przekracza 5 cm. Średnicy) wydzielać subtelny przyjemny zapach i daje estetyczną przyjemność przez 30-40 dni, zazwyczaj raz w roku. Istnieją jednak odmiany z powtarzającym się kwitnieniem. W zależności od odmiany kwiatów są czerwone, różowe, łososiowe, żółte i białe. Rośliny są bardzo kapryśne, szczególnie w pierwszym roku. Oni naprawdę potrzebują obfitego regularnego podlewania, światła słonecznego i ocieplenia w zimnej porze roku.

Wisteria - jest kochany zarówno przez doświadczonych ogrodników, jak i przez początkujących. Odnosi się do liściastych liany, a jej główną dekoracyjną cechą jest koronkowe listowie, które spływa na ziemię. Bardzo piękny kolor pędzla, osiągając 50 cm długości, nie może nie przyciągnąć uwagę nawet najbardziej wymagających estetów. Wisteria jest bardzo wymagająca ze względu na warunki klimatyczne i wymaga przycinania 2 razy w roku.

Winogrona Maiden - rozgałęziony pnącza drzewa o długości 20 m i skomplikowanych konstrukcji anteny i odrostów na nich, winogrona łatwo przymocowane do każdej powierzchni i nie wymaga dodatkowego wsparcia .. Główną wartością estetyczną zakładu jest soczyste zielone liście, który zmienia swój kolor na czerwony i fioletowych odcieniach z początkiem zimnej pogody. Małe owoce również wyglądają bardzo dekoracyjnie i pozostają na gałęziach aż do całkowitego opadnięcia liści. Roślina rośnie szybko, nie jest wymagająca w pielęgnacji i miejscu wzrostu, jest mrozoodporna.

Wiciokrzew - Kręcone krzaki, osiągające wysokość 2-3 metrów. Wymaga regularnego przycinania i wiązania. Kwiaty roślinne mają wyjątkowy aromat, a ciemnoniebieskie owoce niektórych gatunków mają cenne właściwości lecznicze. Bardzo bezpretensjonalna kultura i rośnie w każdych warunkach klimatycznych i krajobrazowych.

Rośliny wieloletnie dla domków mają bardzo różnorodne formy, odcienie i okresy kwitnienia (od wczesnej wiosny do mrozu). Właściwa kombinacja różnych roślin wieloletnich w kompozycji krajobrazu pozwala korzystać z różnych kolorów i zapachów w trakcie sezonu ogrodniczego, dzięki czemu ogród wyjątkowy i izyskannym.Dacha napełnionej stale kwitnące rośliny mogą być ozdobą każdej plantatora i gwarantują dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

46 + = 51