Kwiat z Marantha zdjęcie

Kwiat z Marantha zdjęcie

Maranta w domu: cechy opieki i reprodukcji. Problemy przy uprawie altan ogrodowych (zdjęcie)

Maranta jest zielną byliną pochodzącą z Ameryki Południowej.

W przyrodzie znanych jest ponad czterysta gatunków, które rosną na terenach podmokłych.

Są wśród nich formy monofoniczne, a także różnorodne, których kolor jest dość zróżnicowany.

W warunkach pokojowych uprawiane są tylko niektóre gatunki strzały, których liście są najbardziej dekoracyjne.

Opis znanych odmian strzały ze zdjęciem

Ten dekoracyjny krzew ma małe owalne liście o nietypowym kolorze. Środek liścia jest pomalowany na ciemnozielony kolor, a brzegi w jaśniejszym odcieniu. Od środka listki liści opuszczają się paski światła, a żyły liści są pomalowane na ciemnoczerwony kolor. Ten gatunek maranta jest uważany za najbardziej ozdobną florystykę wnętrz. Odnosi się do bezpretensjonalnych roślin, które z powodzeniem uprawiane są nawet przez początkujących.

Gatunek ten osiąga wysokość około 30 cm, a liście otarianta są owalne, ciemnozielone ze srebrnym pasmem w środku. Żyły białej płytki. Wielkość liścia w dorosłej roślinie wynosi 15 cm.

Rzadki krzew ozdobny, którego prawie nie ma w naszych sklepach. Jego liście są ciemnozielone. Jasnozielone plamki są widoczne na całej liście liści. Spód liścia ma purpurowy kolor.

Krzew osiąga jeden metr wysokości. Liście są wydłużone owalne, ciemnozielone. Kwiaty są bardzo małe, białe.

Warunki przechowywania pokoju w pokoju

Nie jest trudno zadbać o domokrążcę w domu. Wystarczy przestrzegać wszystkich zasad opieki i zapewnić roślinom komfortowe warunki wzrostu.

Marantha domaga się oświetlenia. Doniczkę należy umieścić w jasnym pomieszczeniu. Ideałem jest zawartość kwiatu w półcieniu. Roślina nie lubi bezpośredniego światła słonecznego, więc latem powinna być pritenyat. Jednak nie można umieścić puli na północnym parapecie. Brak światła słonecznego prowadzi do tego, że kwiat traci dekoracyjny kolor liści. Najlepszym rozwiązaniem są okna wschodnie lub zachodnie.

Nie zapominaj, że korzeń strzały jest rośliną tropikalną i kocha ciepło. Wychodząc z tego, konieczne jest przestrzeganie koniecznego reżimu temperatury. Latem temperatura w pomieszczeniu, w którym rośnie maranta, powinna być utrzymywana na poziomie 20-25 stopni. Zimą temperatura jest obniżana do 18 stopni. Podczas wentylacji pomieszczenia przeciągi powinny być niedozwolone, ponieważ roślina ich nie toleruje. Delikatne liście strzały wysychają pod wpływem wiatru. W ciepłym sezonie warto postawić garnek z gzymsem na loggii.

Dbanie o domokrążcę w domu wymaga utrzymywania określonej wilgotności. To zależy od tego, czy roślina będzie dobrze się rozwijać. Wysoki poziom wilgoci ma kluczowe znaczenie dla kwiatów. Latem codziennie przeprowadzane jest natryskiwanie ciepłą wodą. Ponadto poziom wilgotności można utrzymać za pomocą palety ze zwilżonym mchem, na której zamontowano doniczkę z rośliną.

System nawadniania również odgrywa ważną rolę w rozwoju kwiatu. Tropikalna roślina jest podlewana, gdy gleba wysycha, zapobiegając jej nadmiernemu wysuszeniu. Zimą częstotliwość podlewania jest zmniejszona, odbywa się w ciepłej, stojącej wodzie.

Marantha lubi karmić, ale w nadmiarze reaguje skrajnie negatywnie. Dlatego też formuła odżywcza powinna mieć niskie stężenie. Nawozić roślinę od wczesnej wiosny, z początkiem aktywnego wzrostu. Jesienią całe karmienie zostaje zatrzymane, roślina przygotowuje się do odpoczynku. Nawóz jest nawożony płynnymi nawozami roślin ozdobnych-liściastych.

Opieka domowa dla Twojego domu: przeszczep

Każda kwiaciarnia prędzej czy później staje przed koniecznością przeszczepienia tropikalnej rośliny. Kiedy i jak?

Podczas wzrostu, strzępek powiększa się i wymaga przeszczepu, który przeprowadza się na wiosnę. Dorosłe rośliny są przeszczepiane co dwa lata.

Rada! Nowa doniczka dla rośliny powinna być szeroka i niska, wynika to z faktu, że system korzeniowy maranta jest płytki.

Transplantację przeprowadza się poprzez przeniesienie roślin z jednej doniczki na drugą. Przed posadzeniem kwiatów bada się je pod kątem uszkodzeń i chorób. Usuń wszystkie żółte liście i suche liście.

Na dnie nowej doniczki zrobić otwory do odprowadzenia nadmiaru płynu, ułożyć drenaż. Do tego użyj rozszerzonej gliny lub kamyków. Garnek jest w połowie wypełniony mieszanką składników odżywczych, a roślina jest sadzona, dodając gleby.

Doświadczeni hodowcy doradzają po transplantacji, aby odciąć wszystkie pędy rzutu, pozostawi tylko jeden międzywęzł. Ta procedura stymuluje wzrost nowych młodych pędów. Z biegiem czasu korzeń strzały zamienia się w bujny krzew.

Dbając o strzałę w domu, nie zapomnij o reprodukcji rośliny. Nadmierny blask krzewu prowadzi do utraty dekoracyjności. Kwiat rozmnaża się na kilka sposobów:

• podział buszu podczas przeszczepu;

Obie metody są skuteczne i są stosowane w uprawie kwiatów w pomieszczeniach. Ale najbardziej popularne są sadzonki.

Sadzonki, które pozostają po pokrojeniu rośliny mogą być ukorzenione i wykorzystane do dalszej uprawy. Długość cięcia powinna wynosić co najmniej 10 cm, każdy proces ma kilka liści i międzywęźli. Rozdrabnianie materiału sadzeniowego odbywa się w wodzie.

Po pojawieniu się korzonków sadzonki sadzi się w pojemniku z substratem odżywczym. Ponadto sadzonki wymagają specjalnych warunków. Garnek przykryty jest folią lub szkłem, tworząc szklarnię. W takim środowisku sadzonki szybko rosną i przyzwyczajają się.

Ważne! W przypadku wyniku 100% sadzonki są utrzymywane od maja do września.

Reprodukcja maranta przez podział krzewu

W ten sposób roślina jest rozmnażana wiosną, kiedy wykonywany jest planowany przeszczep. Korzeń rośliny matki dzieli się ostrym narzędziem na kilka części, tak aby każda z nich miała swoje korzenie. Miejsca sekcji są dezynfekowane i suszone. Aby to zrobić, posyp pokruszonym węglem drzewnym. Przygotowane delenki posadzono osobno w podłożu odżywczym.

Problemy z opieką nad domokrążcą w domu (zdjęcie)

Bardzo często początkujący kwiaciarni napotykają wiele problemów, dorastając w pokoju. Niektóre z nich prowadzą do śmierci rośliny, ale można im zapobiec i rozwiązać bez większych szkód dla rośliny.

1. Liście korzeni strzały zmieniają kolor na żółty bez ważnego powodu.

Żółknięcie liści prowadzi do nieprzestrzegania warunków uprawy. Im szybciej ustali się przyczyna, tym szybciej roślina wyhoduje zdrową masę liścia. Żółte liście maranta - oznaką braku wilgoci, efekt przeciągi, zbyt niskiej temperatury w okresie zimowym, oparzenia słoneczne lub niskiej wilgotności. Dostosuj warunki rośliny.

2. Liście gołębicy wysychają od czubka, potem roślina zanika.

Takie konsekwencje obejmują naruszenie reżimu podlewania, brak składników odżywczych w glebie, suche powietrze, nieodpowiednie dla gleby roślinnej.

3. Liście rośliny kurczą się na krawędziach i zwijają się do środka.

Z braku ciepła i wilgoci w pomieszczeniu, roślina ostro traci dekoracyjność. Naruszenie warunków przetrzymywania prowadzi do śmierci rośliny.

Ważne! Należy pamiętać, że brak dbałości o maranta w domu prowadzi do pojawienia się szkodników i chorób. Najczęściej spotykane są przędziorków i wełnowców.

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Maranta (48 zdjęć): zasady uprawy i opieki nad "zakładem modlitewnym"

Ze względu na skuteczne zabarwienie, maranta może stać się godną ozdobą w domu

Maranta - roślina ta ma wiele imion i jest dość popularna wśród miłośników kwiatów w pomieszczeniach. Znany jest pod nazwą "trawa modląca się" i "10 przykazań". Również w ludziach ten kwiat znany jest jako "roślina modlitewna".

Tropikalne piękno maranta

Marantha ma prostą (tak długo jak roślina jest jeszcze młoda) lub pełzającą (gdy rośnie i nie ma wsparcia) sadzonki i skuteczny kolor liści. Dolna część ma kolor różowo-czerwony lub niebiesko-zielony, a górna część może być od jasnozielonej do nasyconej, prawie czarnej. Również na liściach są paski lub plamki o kontrastującym zabarwieniu.

Odchylane liście dorosłej rośliny strzały

Istnieje ponad 20 gatunków marionetki, z których najsłynniejsze to:

 • Maranta tricolor (trójkolorowy lub biały). Długość owalnych liści wynosi do 13 cm, szerokość - około 5-6. Górna strona ozdobiona jest smugami i plamkami w kontrastowym kolorze. Spód liścia jest purpurowy z różowymi żyłkami.

Maranta tricolor. Spód dużych owalnych liści jest szkarłatny z różowymi żyłkami

 • Dwukolorowy. Liście są owalne, z lekko falistymi krawędziami, ich długość może wynosić do 15 cm, górna część liści ma zieloną barwę, a także brązowe plamki, dolna - czerwonawa.

Liście kory brzozy są jaśniejsze wokół środkowej żyły i mają brązowe plamy na górnej stronie

 • Marantha Fascinator. Liście odznaczają się ciemnozieloną górną częścią z jasnymi plamami i jaskrawymi czerwonymi żyłkami.

Piękne, kontrastujące i bogate kolory, liście z maskarady arrowroot

 • Kerhoven. Gatunek ten rośnie do 1/4 m wysokości i ma owalne ciemnozielone liście z białą smugą pośrodku.

Marantha Kerhovena ma pewne podobieństwo do dwukolorowego maranta, ale środkowa część liści jest ciemniejsza

Natura naturalnych siedlisk hodowania strzały dzikiej pozwala jej trzymać ją na zewnątrz domu podczas ciepłego sezonu

Oświetlenie

W świetle jest to dość wymagająca roślina. Maranta czuje się najlepiej pod rozproszonym jasnym światłem.

Rada! Jeśli chcesz uzyskać zdrową i piękną strzałę, dobrze będzie włączyć lampy fluorescencyjne codziennie przez około 16 godzin.

Najlepsze dla mordercy jest rozproszone jasne światło, na przykład w pobliżu okna w południowej lub północnej części domu

Duże liście gałązki strzały wyglądają luksusowo i wyraziście i ozdobią każde wnętrze

Interesującą cechą strzały w postaci strzały jest jej reakcja na światło. Jeśli to wystarczy, liście są poziome, ale jeśli pomieszczenie nie jest bardzo lekkie, stają się pionowe i przypominają zamknięte ujście.

Pod rozproszonym jasnym światłem, strzałka rośnie najzdrowiej i silniej

Marantha doskonale pasuje do różnych kompozycji wewnętrznych z roślin ozdobnych

Kiedy sadzi się strzałę w domu, używa się niskich, szerokich doniczek. Na dnie zaleca się wlewanie piasku gruboziarnistego, cegły łamanej, kamyków morskich lub keramzytu. Odpowiednia słabo kwaśna gleba. Na przykład możesz użyć takich mieszanek:

 • podjęte w równych ilościach próchnicy, torfu i liści;
 • jedna część piasku na półtorej części torfu i trzy części ziemi ogrodowej;
 • liść, torf, humus, ziemia iglasta z piaskiem w stosunku 2: 1: 1: 1.

Zaleca się dodanie trochę węgla do gleby.

Komponowanie kompozycji do terrarium za pomocą samego maranta

Tropikalny krajobraz

Najczęstszym wariantem reprodukcji maranta jest podział. Podczas przeszczepu musisz dokładnie podzielić system korzeniowy, aby nie uszkodzić integralności korzeni. Następnie podzieloną roślinę sadzi się w osobnych doniczkach z torfową ziemią. Na początku wymagane będzie częste podlewanie, ponieważ ziemia nie powinna całkowicie wyschnąć.

Aby stworzyć bardziej korzystne warunki do ukorzeniania, wzrostu i wyglądu nowych liści i sadzonek, zaleca się umieszczenie doniczki w plastikowym worku i trzymanie go w ciepłym miejscu. Jak tylko pojawią się pierwsze młode liście, należy zadbać o to, by strzałka przebiegała zgodnie z przyjętym schematem.

Można również rozmnażać roślinę za pomocą rozmnażania. Najkorzystniejszym okresem dla tej procedury jest maj-czerwiec. Należy ostrożnie odciąć młodą łodygę, która ma parę liści, i zainstalować ją w naczyniu z miękką wodą o temperaturze pokojowej. W przybliżeniu w ciągu miesiąca roślina powinna rozpocząć korzenie, a następnie umieścić ją w osobnym garnku z torfem.

Maranta świetnie wygląda jako część składu projektu pejzażu w bramce

Niezwykłe, jaskrawe szkarłatne żyłki liści koniczyny

W miesiącach letnich częstotliwość nawadniania powinna wynosić 3-4 dni - dzięki temu gleba pozostanie lekko wilgotna. Zimą należy ograniczyć nawadnianie: zwilżyć glebę, gdy jej górna warstwa jest wystarczająco sucha. Woda do nawadniania powinna być w temperaturze pokojowej lub trochę cieplejsza. Uważaj na jego miękkość, ponieważ od obecności wapienia w wodzie strzały pokryte są białymi plamami.

Dobrze jest umyć roślinę pod prysznicem mniej więcej raz w miesiącu. Aby nie zasypać ziemi, podkład musi być najpierw pokryty polietylenem. Ronóg może być również spryskany wodą z pistoletu natryskowego.

Latem zaleca się instalację doniczki tej rośliny na szerokiej palecie wyłożonej ekspandowaną glinką (która nadaje się również do naturalnego mokrego mchu). Woda nie powinna sięgać dna doniczki. Pamiętaj: podczas podlewania nie należy dopuścić, by system korzeniowy przechłodził i zbrukał glebę, ponieważ doprowadzi to do chorób roślin!

Roślina tropikalna zachowuje wilgoć, ale nie toleruje rejestrowania wody

Efektowne wybarwienie dużych, satynowanych liści liści maranta

Ponieważ moranta pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie jest zwykle ciepła i wilgotna, atmosfera w pomieszczeniu musi być traktowana w sposób odpowiedzialny. Najlepszym rozwiązaniem jest pomieszczenie o temperaturze 22-24 stopni i wilgotności do 90%. Przy okazji, jeśli w łazience jest okno, możesz udekorować ten pokój marantażem.

Roślina reaguje bardzo wrażliwie na obecność przeciągów i zmian temperatury, dlatego nie należy umieszczać jej na wietrze lub w pobliżu okien z otworami. Zimą doniczkę z kwiatem najlepiej przenosić do chłodniejszego (ale niezbyt zimnego) pokoju, w którym temperatura będzie wynosiła 17-20 stopni.

Rada! Ponieważ kwiatek korzeniowy najlepiej czuje się w wilgotnym środowisku, nie należy go umieszczać w pobliżu grzejników, baterii i kominków.

Maranta jest rośliną tropikalną i doskonale nadaje się do dekorowania łazienki i projektowania ścian. Ale nie zapominaj, że ma wystarczająco dużo zasięgu.

Przy pomocy szybkiego przycinania rośliny, wymagana krzywoliniowa forma jest podawana na strzały. Jeśli wzrost jest potrzebny w górę, wymagane jest wsparcie dla liści.

Aby rosnąć w domu z maksymalnym komfortem, potrzebuje regularnego karmienia. W tym celu należy kupić płynny złożony nawóz do kwiatów w pomieszczeniach i używać go w postaci rozcieńczonej co około dwa tygodnie. Można również zastosować ten schemat: na przemian dwa razy w miesiącu, aby użyć nawozów mineralnych i organicznych.

Maranta jest kapryśna, ale pod względem nawozów nie jest wybredna - jakikolwiek złożony nawóz, czy przemiana organiczna i mineralna

Maranta - najlepsza podstawa do tworzenia tropikalnych kompozycji wnętrz

Jeśli chcesz uzyskać schludną, niską roślinę, będziesz musiał przyciąć na czas. W tym celu sadzonki są cięte za pomocą nerek. Jest to konieczne, aby kwiat mógł aktywnie produkować nowe liście.

Niezwykły, jasny wzór liści koniczyny

Marantha wylądowała w pobliżu werandy domu

Ta roślina przyciąga uwagę przede wszystkim pięknymi, nasyconymi zielonymi liśćmi, ale każda kwiaciarnia czeka z drżeniem na pojawienie się pąków na niej. Kwitnący moaryt cieszy oko od czerwca do sierpnia. Jego kwiaty są dość proste i przedstawiają strzałę z małymi, białymi, żółtymi lub różowymi kwiatami zebranymi w kłoskach.

Pasiaste, poziome, jasne paski liści ronogi

Zwykle główną przyczyną choroby w tej roślinie jest nieprzestrzeganie zasad opieki nad nią. Dlatego jeśli chcesz, aby kwiat nie skrzywdził i sprawił, że inni będą zadowoleni z pięknego wyglądu, troska o domokrążcę w domu powinna odpowiadać temu, co opisano powyżej. Przeważnie następujące rodzaje problemów czekają na marantę:

marantha wysycha - wynika to z faktu, że pokój jest zbyt suchy i zimny. Po podniesieniu temperatury i wilgotności poczujesz się lepiej

bladość liści ze względu na fakt, że padają bezpośrednio na światło słoneczne. Rozproszone światło lub lekkie cieniowanie jest rozwiązaniem problemu

jeśli Strzałka zmienia kolor na żółty , aw dolnej części liści pojawiają się pajęczyny, to główny znak porażki rośliny przez roztocza pająka. Spray z systemowym środkiem owadobójczym, derrisem lub malationem pomoże poradzić sobie z tym. Musisz również zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu.

Rada! Ludzie mają taką metodę radzenia sobie z roztoczami pająków na marantach. Musisz zmielić młynek do cebuli czosnkiem i cebulą, rozpuścić powstałą masę z litrem wody i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Następnie trzeba ją odcedzić, dodać 5 g mydła, rozcieńczyć wodą (1: 1) i odetrzeć maranta.

Efektowny, kontrastujący kolor liści gałązki maranta

Jak widać, maranta to dość kapryśna roślina, ale jeśli zapewnisz ją z należytą starannością, ten kwiat zadowoli Cię świeżym i soczystym wyglądem.

Maranta Tri-color: opis i technologia opieki w domu

Trójkolorowy Muranta rośnie w tropikalnych regionach Ameryki. W przyrodzie rośnie około 400 gatunków tego kwiatu, ale domy są głównie uprawiane trójbarwne, u ludzi taki kwiat nazywany jest rośliną modlitewną.

Trzykolorowa Muranta rośnie w tropikalnych regionach Ameryki

Marantha to krzewiasta roślina o nietypowych owalnych liściach średniej wielkości i ciekawej kolorystyce. Środek każdego liścia ma ciemnozielony kolor, a na krawędzi dominuje jasny odcień. Pośrodku prześcieradła znajdują się opaski malowane na bordo lub jasnobrązowy kolor.

Maranta jest bardzo popularną rośliną i jest uważany za bezpretensjonalny w pielęgnacji, może łatwo rosnąć, nawet dla początkujących kwiaciarni. Przy odpowiedniej pielęgnacji może kwitnąć kwiat pokoju. Kwiaty są małymi wiązkami kłosków i z reguły są gładkie. Okres kwitnienia rośliny jest bardzo długi i rozpoczyna się pod koniec wiosny, a kończy w ostatnie letnie dni.

Maranta - krzewiasta roślina o nietypowych owalnych liściach średniej wielkości i ciekawej kolorystyce

Galeria: trójkolorowa maranta (25 zdjęć)

Cechy opieki nad trzema kolorami Maranta w domu

Maranta nie wymaga szczególnej troski, jednak podczas uprawy tego rośliny należy przestrzegać określonych zasad.

Optymalne okna do uprawy strzały to wschodnia i zachodnia, wtedy trójkolorowa strzałka otrzyma rozproszone oświetlenie, które potrzebuje przez cały rok. W zimie roślina może być uprawiana w świetle fluorescencyjnym, ale wtedy oświetlenie powinno wynosić co najmniej 16 godzin dziennie.

Roślina ma doskonałą odporność na ciepło i zimno, ale w warunkach domowych konieczne jest utrzymywanie temperatury latem na poziomie około 25 stopni, a temperatura gleby powinna wynosić co najmniej 18 stopni. Począwszy od końca jesieni i rozpoczęcia aktywnych procesów wzrostu, średnia temperatura powinna wynosić 20 stopni.

Galeria: trójkolorowa maranta (25 zdjęć)

Omawiany kwiat wewnętrzny jest uważany za higrofilny, dlatego należy go dokładnie i regularnie podlewać, aby zapobiec przesuszeniu gleby. Ale także silna wilgoć w doniczce może stać się bardzo szkodliwa dla maranty: z nadmiaru wilgoci szyjka korzenia może gnić.

Latem roślina podlewa co drugi dzień, ale zimą - nie więcej niż 2 razy w tygodniu. Do podlewania roślin używana jest woda deszczowa lub śniegowa, a także woda przegotowana i schłodzona z kranu.

Okres kwitnienia trójkolorowej grot strzałki rozpoczyna się pod koniec wiosny, a kończy w ostatnie letnie dni

Aby sprawdzić, czy roślina potrzebuje podlewania jest bardzo prosta: jeśli podłoże w doniczce jest wysuszone do głębokości 2 cm, to należy podlać roślinę. Rozpylaj trójkolorowy maranta arrow, zwłaszcza, jeśli w pomieszczeniu jest bardzo suche powietrze. Ale jeśli po wilgotnym prysznicu na liściach pojawiły się matowe rozwody, to można je zastąpić plastikową paletą wypełnioną porowatą gliną i wodą. W takim pojemniku jest zainstalowany doniczka.

Maranta bardzo lubi karmienie i jest bardzo dobra w nawozach mineralnych i organicznych. W okresie wegetacji pożądane jest karmienie rośliny co najmniej 2 razy w miesiącu, co pozwoli zachować jasny kolor i aktywnie rosnąć. Ale zimą nie zaleca się nawozów, ponieważ w tym czasie kwiat powinien być wyposażony w okres odpoczynku.

Zapobieganie chorobom

Chociaż trójkolorowy maranta nie jest szczególnie kapryśny, może jednak zranić i może zostać uszkodzony przez pasożyty roślinne. Najczęstsze są te rośliny, które nie otrzymują właściwej opieki:

 • Brak wilgoci prowadzi do wysuszenia i opadających liści;
 • Nadmiar wilgoci i niskiej temperatury prowadzi do rozpadu anteny części rośliny;
 • Niewystarczające nawadnianie objawia się jako plamy na liściach, które następnie zaczynają się skręcać;
 • Jeśli doniczka z kwiatem stoi w jasno oświetlonym miejscu, jej liście zaczynają blednąć i wysychać.

Brak wilgoci prowadzi do wysuszenia i opadających liści

Najgroźniejszym szkodnikiem strzały białej są przędziorky. Osiedla się na wewnętrznej stronie liści i zaczyna ich splatać cienką pajęczyną. W rezultacie liście zaczynają blednąć i całkowicie opaść.

Aby tego uniknąć, roślina powinna być często spryskiwana wodą. A jeśli roztocza już pojawiły się na roślinie, to spryskuje się roztworem mydła lub specjalnymi środkami owadobójczymi.

W wyniku pojawienia się roztocza pająka liście gołębia zaczynają blednąć i spaść w ogóle

Tarcze ukazują się jako brązowe wybrzuszenia, w rezultacie arkusz zaczyna się zwijać, wysychać i odpadać. Aby pozbyć się szkodnika, liście są wycierane 5% roztworem mydła: 10 gramów wody wymaga 20 gramów mydła do prania.

Cętkowane mullet zaczyna zawodzić z ogonkami liści. Aby go pokonać, wystarczy przetworzyć trójkolorową strzałkę z 5% roztworem mydła, a jeśli to konieczne, procedurę można powtórzyć kilka razy.

Tarcze ukazują się jako brązowe wypukłości, przez co liść zaczyna się zwijać, wysychać i odpaść

Kwiat jest wszczepiany wiosną co około dwa lata, a młode rośliny - co roku. Do sadzenia należy użyć plastikowego garnka, lepiej zachowuje wilgoć, w przeciwieństwie do ceramiki. Roślina ma powierzchniowy system korzeniowy, co oznacza, że ​​doniczka musi być szeroka i płytka. Nie toleruje stagnacji wody, więc drenaż powinien być bardzo dobry.

Przed rozpoczęciem przeszczepu od strzały, konieczne jest usunięcie wszystkich suchych liści, w przeciwnym razie mogą poważnie zakłócić rozwój nowych pędów. Podłoże powinno być wybrane ze słabą kwasowością: środowisko alkaliczne jest bardzo przygnębiające. Nie musisz kupować substratu dla rośliny, możesz go samemu przygotować w domu, wystarczy wymieszać jeden do jednego torfu, humusu i liściastej ziemi. W glebie można dodać ziemię iglastą i węgiel drzewny.

Uważa się, że Maranta absorbuje całą agresję w domu i jest opiekunem domowego ogniska domowego

Roślina modlitewna: przykłady i przesądy

Uważa się, że murana absorbuje całą agresję w domu i jest strażnikiem domowego ogniska domowego. Uważa się również, że roślina bardzo dobrze stymuluje do poszukiwania czegoś nowego i poważnych przedsięwzięć.

Jeśli z należytą starannością trójkolorowe strzały zaczęły nagle umierać, oznacza to, że była zrozpaczona z domu.

Marantha nie wymaga szczególnie skomplikowanej opieki, ale nadal musi sobie z tym poradzić z każdym floriculturist. Ale takie wysiłki całkowicie się opłacają, ponieważ ta tropikalna roślina zadowoli swojego właściciela pięknym widokiem przez wiele lat.

Uwaga, tylko DZISIAJ!

Maranta jest jednym z moich ulubionych kwiatów. Bardzo mi się podoba, jak wieczorem, gdy robi się ciemno, liście, jak dłonie, zapadają się, a rano znów się odwracają. Pod opieką tego kwiatu jest bezpretensjonalny, najważniejsze - nie wylewaj. Na korzeniach strzałek na korzeniach są bardzo czułe cebulki, które z nadmiaru wilgoci mogą zginać. A przy opryskiwaniu trzeba być ostrożniejszym: krople opadające na liście w bezpośrednim świetle słonecznym mogą pozostawić oparzenie.

Truskawki z nasion - teoria uprawy sadzonek

© 2017 - Wszelkie prawa zastrzeżone Wszystko o ogrodnictwie i uprawie bogatych zbiorów własnymi rękami

Nie przegap najważniejszych wydarzeń sezonu lądowania

Masz pytania dotyczące ogrodnictwa? Zapytaj ich naszych ekspertów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 30 = 38