Krzesło na listwy przypodłogowe

Krzesło na listwy przypodłogowe

Jak korzystać z krzesła do listew sufitowych

Jak korzystać z krzesła: listwy przypodłogowe, zalecenia dotyczące używania krzesła do ich cięcia

Bez listwy nie można sobie wyobrazić żadnego nowoczesnego wnętrza. Z reguły służy do oprawienia pokrycia sufitowego. Dzięki niemu możesz ukryć ewentualne usterki. Ale aby prawidłowo ciąć cokół, potrzebujesz specjalnego narzędzia, krzesła. Wielu nie wie, jak korzystać z krzesła. Listwy przypodłogowe muszą być ułożone tak, aby między nimi nie było szczelin. Zastanów się, jak zrobić to poprawnie.

Nowoczesne listwy przypodłogowe (lub filety) wykonane są z różnych materiałów. Może to być drewno, tynk, plastik, a nawet styropian. W zależności od tego narzędzia są wybierane do pracy z nimi. Ale nieodróżnialnym narzędziem do pracy z filetami pozostaje stołek.

Wyprodukuj krzesło wykonane z tworzywa sztucznego, drewna lub metalu. Jego kształt przypomina tacę. Tylko ta stolarka pomaga prawidłowo określić kąt, w którym pręt ma być wycięty. Wszystko dzięki specjalnym gniazdom, zwanym rowkami. Każdy rowek jest inny od drugiego i pomaga pilarce we właściwym kierunku. Ale przejdźmy bezpośrednio do pracy z tym narzędziem.

Zanim zaczniesz, musisz przygotować zestaw narzędzi, które trzeba wyciąć paski. Potrzebujemy:

 • Krzesło stolarskie,
 • Nóż montażowy,
 • Metalowa piła do metalu,
 • Emery,
 • Ołówek,
 • Linijka lub gon.

Jeśli grubość materiału, z którego wykonany jest filet jest niewielka, lepiej jest preferować metalowy stołek. Przy niewielkiej ilości pracy odpowiednia jest drewniana wersja narzędzia.

Teraz musisz wybrać odpowiednie narzędzie. Jak wspomniano powyżej, listwy przypodłogowe pochodzą z różnych narzędzi. Aby uniknąć uszkodzenia pręta, narzędzie musi zostać wybrane poprawnie.

Plastikowe pręty są lepiej wycinane piłami do metalu. Nie pozwoli to na uszkodzenie materiału, a cięcie będzie równe. Jeśli do obróbki wykańczającej wybrano cokół z pianki, to lepiej jest wyposażyć go w nóż montażowy. Drewniane filety można łatwo przepiłować piłą do metalu z małymi zębami.

Aby listwy leżały równomiernie i nie ma żadnych brzydkich szczelin w połączeniach między dwoma listwami, konieczne jest prawidłowe określenie kąta cięcia. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kąty w jednym pomieszczeniu mogą nie być takie same, więc lepiej zmierzyć je dodatkowo i zapisać wyniki.

Kąt, w którym ma być wycięty listew, jest równy połowie kąta między dwiema ścianami. Oznacza to, że jeśli kąty w pomieszczeniu są w standardzie proste i równe 90 stopni, wówczas części będą musiały zostać obcięte pod kątem 45%.

Uruchamia wycinanie zaokrągleń. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami:

 1. Pasek jest ustawiony na stole w pozycji stojącej. W takim przypadku linia ołówka powinna stać się kontynuacją samego gniazda.
 2. Filet jest przyciśnięty do ściany tacy, a piła do metalu jest włożona w wybrane gniazdo w tym czasie.
 3. Wykonaj cięcie wzdłuż poprzedniej linii.
 4. Druga krawędź cokołu jest cięta podobnie do pierwszej, ale z jedną różnicą. Deska wkładana jest do urządzenia po drugiej stronie.
 5. Preformy o niestandardowej formie są cięte, po uprzednim zmierzeniu kątów wszystkich rzekomych stawów. Krawędzie części należy oczyścić z zadziorów za pomocą gniazda drobnoziarnistego. Pomoże to jeszcze mocniej połączyć kostki.

Musisz wiedzieć, że zanim naprawisz listwę na suficie za pomocą kleju, musisz sprawdzić, jak dobrze pasują części. Luki w tym przypadku powinny być nieobecne.

Krzesło do listwy sufitowej to narzędzie, bez którego nie ma ani jednego profesjonalisty, który zajmuje się wykończeniem sufitu. To znacznie upraszcza i przyspiesza proces montażu filetów i zapewnia piękne dokowanie produktów.

Jeśli nadal masz pytania, możesz je zadać za pomocą przycisku Pytania do ekspertów lub obejrzeć ten film:

Jak prawidłowo wyciąć listwę sufitową - warto wiedzieć

Wielu właścicieli, urządzając mieszkanie z cokołem na suficie, często boryka się z problemem dokowania listew w rogach. W związku z tym, w dalszej kolejności, zostanie wyjaśnione, w jaki sposób prawidłowo odciąć listwy sufitowe, aby obszar połączenia w rogach był piękny, a co ważniejsze, niezawodny.

Poniższy zestaw narzędzi pomoże wykonać tę pracę najbardziej jakościowo:

 • krzesło do listew przypodłogowych;
 • piła do metalu lub nóż do budowy;
 • ołówek.

Cięcie listew wykonanych z materiałów takich jak poliuretan i polistyren, jest całkiem możliwe dzięki nożowi budowlanemu, który ma wymienne ostrza.

Cięcie listew przypodłogowych za pomocą krzesła

Aby zrozumieć, jak prawidłowo wyciąć listwę sufitową za pomocą stołka, musisz zrozumieć, jak działa to urządzenie. Zewnętrznie ukośnego pudełko ma kształt trójkątny z drewna, tworzywa sztucznego lub metalowe pudełka z otworami pod kątem 45 i 90 stopni, w jego ścianach bocznych. Z pomocą Mitre, można łatwo wyciąć paski listwowe dla ich połączenia, jak na prostych odcinkach suficie i na rogach (więcej szczegółów: jak podłączyć listwy sufitowe w rogach).

Układ wewnętrznych narożników pomieszczenia

Jak wiadomo, tradycyjny pokój o prostokątnym kształcie ma tylko wewnętrzne rogi. Oznacza to, że wszystkie mają mniej niż 180 stopni (co do zasady, 90 stopni). Zacznij od listwy instalacyjnej, aby później nie zawracać sobie głowy i dopasować długość.

Przed prawidłowym cięciem cokołu należy ustalić, która strona będzie przylegała do powierzchni stropu, a która - do ściany. Zwykle wpływa na to konstrukcja cokołu. Jeśli jest asymetryczny, należy go przymocować do ściany szerszym bokiem.

Algorytm prawidłowego wycinania sufitowej listwy przypodłogowej w celu ułożenia narożników wewnętrznych jest następujący:

 1. Aby przyciąć lewy róg cokół musi być zainstalowany w polu ukośnica tak, że jej już część znajduje się po lewej stronie, a część, która jest planowanego cięcia - wewnątrz pudełka ukośnica, i należy przejść do prawego gniazda pod kątem 45 stopni (czytaj: Jak wyciąć listwy sufitowe w rogach: przydatne wskazówki).
 2. Listwa przypodłogowa powinna być dociśnięta do spodu przyrządu z boku, do którego będzie przymocowana do sufitu, a bok, zamontowany na ścianie - do bocznej powierzchni fotela.
 3. Używając piły do ​​metalu lub noża budowlanego, konieczne jest cięcie materiału piłą. W takim przypadku, zanim odpowiednio wyciszysz listwę sufitową, musisz ją mocno przykręcić w tej pozycji.
 4. Druga listwa przypodłogowa powinna być umieszczona na stołku po prawej stronie i przyłożyć ją do rowka pod kątem 45 stopni.
 5. Następnie musisz powtórzyć wszystkie czynności, które masz na lewym pasku.

Aby sprawdzić, czy proces cięcia listwy sufitowej jest prawidłowy, narożniki obu listew należy przycisnąć do rogu pomieszczenia bez kleju. Jeśli występują jakiekolwiek niespójności, zawsze można je przyciąć za pomocą noża budowlanego. Już wtedy można przystąpić do klejenia cokołu (czytaj również: Narożniki do listew sufitowych: układ i instalacja).

Wielu ekspertów zaleca najpierw instalowanie listew przypodłogowych we wszystkich zakątkach lokalu, a następnie montowanie materiału na prostych odcinkach między nimi.

Montaż zewnętrznych narożników do listew sufitowych

Aby zrozumieć, jak prawidłowo cięcia kształtek sufitowe wszystko dla zewnętrznych rogach pokoju, ważne jest, aby pamiętać, że te kąty są rzadko, tylko w tych obszarach, które są wyposażone w różnego rodzaju wnękach lub występów. Zamontuj zewnętrzny narożnik listwy przypodłogowej jest dokładnie taki sam jak wewnętrzny (patrz: Jak zrobić narożnik z listwy sufitowej). Jedyną różnicą jest to, że sto lewy pasek do wykończenia cokołu nie potrzeba przez prawe rowek w polu ukośnica, i przez lewo.

W rezultacie część listwy przypodłogowej, która będzie przylegała do powierzchni półki, będzie dłuższa.

Prawa cokół powinien być również przycięty. Umieszczono go w prawej części pieca, dociśnięto do jego dna i bocznej powierzchni, a następnie delikatnie przecięto piłą do metalu przez prawy rowek.

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas mocowania listwy do zewnętrznego narożnika, należy upewnić się, że jej dolna część odpowiada krawędzi naroża ściany.

Przycinanie listew pod sufit w niestandardowych narożnikach

Nie jest tajemnicą, że w wielu budynkach mieszkalnych, zwłaszcza tych, które są budowane dzisiaj, kąty nie zawsze są proste. Tak więc, w nowoczesnych domach wyposażonych w wykusze i ściany o skomplikowanej konfiguracji, narożniki mogą być na przykład zaokrąglone lub tępe.

Aby zastosować krzesło w tym przypadku nie działa, dlatego, jak prawidłowo wyciąć listewę sufitową dla narożników o niestandardowym typie, powinno przejść następująco:

 1. Cokół musi ściśle przylegać do lewej ściany do sufitu, dokładnie tak, jak będzie zamocowany na stałe. Używając prostego ołówka, musisz narysować linię wzdłuż górnej krawędzi deski cokołu.
 2. To samo należy zrobić, montując cokół do naroża po drugiej stronie.

 • Następnie weź oba cokoły, a następnie zastosuj je do tego samego naroża po obu stronach, a następnie przenieś do nich punkt, który tworzy się, gdy linie przecinają się.
 • Etykieta powinna zostać zadokowana po drugiej stronie za pomocą listwy przypodłogowej.
 • Cokół jest wymagane następnie umieścić na twardej powierzchni, a następnie naciśnij go do niej przez stronę, która będzie przymocowana do ściany, a następnie kroi na ziemię na linii budując pionowo posiadaniu noża (więcej: Jak zabić pułap cokołu - zalecenia).

  W ten sam sposób rozmieszczone są zewnętrzne rogi w pomieszczeniu.

  Można więc stwierdzić, że można ciąć sufit pod sufitem własną ręką, ważne jest jedynie wyraźne przestrzeganie wszystkich instrukcji i zastosowanie niezbędnych do tego narzędzi. Jeśli podczas pracy pojawią się jakiekolwiek pytania, bardziej odpowiednie będzie zwrócenie się o pomoc do specjalistów, którzy zawsze mogą dostarczyć zdjęcia cokołów i wideo na swojej instalacji na suficie.

  Jak korzystać z krzesła (listwy przypodłogowe)

  Aby prawidłowo zainstalować cokół, należy go obciąć. Ta kwestia jest szczególnie paląca, jeśli chodzi o wykończenie pomieszczeń o skomplikowanych kątach. Tacy, na przykład, bardzo lubią współczesnych projektantów, którzy potrafią fantazjować i stosować niestandardowe rozwiązania.

  Jednak mistrzowie, którzy później ucieleśniają je w rzeczywistości, często cierpią z powodu takiej "twórczości". Zauważalną ulgę ułatwia stolec. Za jego pomocą można szybko i łatwo wyciąć odpowiedni kąt. Jednak jak korzystać z listew sufitowych krzesła .

  Dzięki temu filmowi dowiesz się więcej o tym procesie

  Krzesło to model, w którym można wyciąć listwy przypodłogowe. Możesz kupić gotową wersję w sklepie, poprosić znajomych, a nawet samemu. W tym celu potrzebny będzie pasek i umiejętność korzystania z piły. Co do zasady fotel pozwala na cięcie 4 różnych kątów w 2 kierunkach (w lewo i w prawo). W ten sposób można wykonać do 8 różnych modeli listew przypodłogowych.

  Zaletą tego urządzenia jest to, że pozwala on na precyzyjne cięcie. Po drugie, można łatwo połączyć dwie listwy przypodłogowe, ponieważ mają one te same kąty. Po trzecie, w razie potrzeby można zmienić kąt, ale tylko w mniejszym kierunku.

  Jak korzystać z krzesła: listwy przypodłogowe

  musi on być umieszczony w ścięcie kształtki sufitów w taki sam sposób, jak to jest przymocowane do ściany. Pozwoli to uniknąć nieścisłości i sprawiają, że zadanie znacznie łatwiejsze. Jeśli nie można sobie wyobrazić, jak to będzie ustalone cokołu, tylko wziąć kawałek niepotrzebny, a umieszczenie go na ścianie, narysować linię cięcia surowca.

  Następnie za pomocą pilarki, z grubsza (niekoniecznie dokładnie), wyciąć wynik. Weź listwę sufitową i umieść ją na brzeczce w ten sam sposób, w jaki wyrzeźbiłeś przykład. Wszystko to wystarczy, aby prawidłowo wykonać niezbędne czynności. Następnie odwróć swój przykład i wykonaj drugą stronę w ten sam sposób.

  • najlepiej używać piły do ​​metalu;
  • staraj się nie naciskać mocno na cokół, aby uniknąć odpryskiwania;
  • Aby uniknąć nadmiernego wydatkowania, twórz szablony, szczególnie jeśli sufity w większości pomieszczeń są takie same;
  • Aby uniknąć luk, przejdź do wyboru kąta, tak praktycznego i racjonalnego, jak to możliwe.

  Te wskazówki pomogą ci zrozumieć, jak używać krzesła do sufitowych listew przypodłogowych. A jeśli masz jakieś pytania: możesz poprosić ich w komentarzach. Tam możesz określić życzenia lub brak porozumienia z materiałem tego artykułu.

  Liczniki

  Źródła: http://shagremonta.ru/kak-polzovatsya-stuslom-potolochnye-plintusa-rekomendacii-po-ispolzovaniyu-stusla-dlya-ikh-rezki.html, http://pod-potol.com/prinadlezhnosti/plintusa- I-bagety / kak-pravilno-otrezat-potolochnyy-plintus-polezno-znat.html, http://tvoipotolki.com/kak-polzovatsya-stuslom-potolochnye-plintusa/

  Brak komentarzy!

  Prawidłowo dać bobotik noworodkom

  Jak, kiedy i dlaczego podać dalej.

  Jak prawidłowo zrobić magazyn dla dzieci

  Jak przyciągnąć klientów do sklepu z artykułami dla dzieci? Zwróć uwagę na następujące rzeczy.

  Jak prawidłowo pić wodę, aby schudnąć

  Nowe artykuły

  Jak prawidłowo parzyć kakao

  Jak gotować kakao na mleku Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie pił kakao? To jest bardzo pyszny napój, który nam

  Jak prawidłowo parzyć herbatę zakaźną przeciw pasożytom

  Jak prawidłowo zaparzyć antiparasityczną herbatę monastyczną Wysoka jakość Jak zaparzyć przeciwpasożytniczą herbatę klasztorną W okazyjnej cenie Ekologiczny sposób parzenia przeciwpasożytniczego klasztoru

  Biała herbata jak parzyć

  Jak prawidłowo parzyć białą herbatę Załóżmy, że udało ci się kupić wysokiej jakości białą herbatę. Załóżmy - ponieważ aby kupić to w naszym,

  Jak zaparzyć mieloną kawę w filiżance

  Jak prawidłowo parzyć kawę w filiżance Filiżanka dobrze zaparzonej kawy na śniadanie zwiększa energię na cały dzień. Wszyscy wiedzą na pewno, że kawa

  Jak prawidłowo sadzić winogrona wiosną wideo sadzonki

  Sadzenie winogron i jego przygotowanie przedsiewne jest najważniejszym etapem w życiu rośliny winogronowej. Od poprawności technologii samego lądowania, terminowości i.

  Jak przeprowadzić analizę kału? Analizę stolca przeprowadza się najczęściej w celu identyfikacji pasożytów, a także różnych mikroorganizmów wywołujących choroby zakaźne. Lekarz przepisuje to.

  Krzesło. Jak z niego korzystać?

  Wśród dużej liczby narzędzi budowlanych znajdują się wszelkiego rodzaju dodatkowe urządzenia zaprojektowane w celu ułatwienia ciężkiej pracy mistrzów. Branża stolarska zna tę nieco dziwną nazwę - "stolec", Co oznacza asystujące narzędzie do cięcia płyty lub dowolnego innego wyprofilowanego materiału pod ustalonym, strukturalnie lub niezależnie zdefiniowanym kątem. Aby uzyskać idealną konstrukcję wewnętrznych i zewnętrznych wypukłości, kąt jest zwykle wykonywany pod kątem 45 °.

  Materiał przeznaczony do cięcia pod kątem może być inny: listwy, ramy drzwi i okien, materiały bagietowe, listwy, gzymsy itp. Krzesło jest stabilnie zamocowane na stole warsztatowym, materiał jest czasami dociskany zaciskiem - takie urządzenie jest bezpieczne i wygodne w użyciu.

  Jednostka klasyfikacji

  Pomimo pozornej prostoty wykonania i użytkowania, krzesło ma swoją własną klasyfikację:

  • proste - Najpopularniejszą modyfikacją jest forma produkcji przemysłowej lub niezależnej, najczęściej plastikowej, z kilkoma bocznymi szczelinami, które służą jako prowadnice piły. Przeznaczony jest do piłowania regałów, bruskov, narożników z drzewa, tektury gipsowej i innych materiałów pod narożnikami 45 lub 0 °;

  • obrotowe - z piłą do metalu osadzoną na metalowej lub plastikowej podstawie od 290 do 600 mm z możliwością obrócenia jej z 15 na 135 °;
  • elektryczne - narzędzie, które jest piłą elektryczną zamontowaną na podstawie obrotowej.

  Krzesła obrotowe i elektryczne to profesjonalne narzędzia, Przeznaczone do cięcia w dwóch płaszczyznach. Najsilniejsze i najtrwalsze są uważane za wykonane z twardego drewna i metalu (ze stopów aluminium). Zaleca się stosowanie metalowych krzeseł dla formowanych części o małej grubości, drewnianych dla niewielkiej ilości pracy.

  Nie jest trudno opanować stołek. Oprócz narzędzia do prawidłowo zorganizowanej pracy, będziesz potrzebować:

  • Piła do bezpośredniego cięcia drewna lub tworzywa sztucznego z powłoką fornirową (ważne jest uwzględnienie nachylenia zębów piły);
  • nóż montażowy do cięcia pianki;
  • linijka i ołówek dla nacięć i znaków na początkowych etapach rozwoju;
  • papier ścierny do obróbki powierzchni po cięciu w celu usunięcia nierówności, szorstkości i zadziorów.

  Często podczas układania zewnętrznego lub wewnętrznego okablowania, jak również w innych przypadkach, konieczne jest przecięcie materiału listwy (na przykład kanału kablowego) pod kątem 45 lub 90 °.

  W tym celu, stojak lub zabezpieczonego kanału kablowego w oporowym obudowy, w ścianie końcowej skrzynki ukośnego i piły do ​​drewna lub metalu (w zależności od listew materiału), prowadzi się dokładnie żądaną cięcia.

  Po starannym usunięciu z miejsca cięcia ewentualnych nieregularności i zadziorów, części będą pasować niemal idealnie, bez najmniejszej szczeliny.

  Krzesło z powodzeniem radzi sobie nie tylko z piłowaniem pod odpowiednim kątem, ale także z ostrożną, milimetrową regulacją materiału. Bez sztywnego zamocowania materiału w formie i skierowania pod pewnym kątem rowków, część tnąca piły "będzie chodzić", a piłowanie nie będzie wykonywane dokładnie, ale tylko z pewnym przybliżeniem. Tylko użycie krzesła pomoże usunąć "dodatkową" długość milimetra.

  Montaż cokołu z pianki w narzędziu odbywa się w taki sam sposób, jak materiał stojaka. W zależności od rodzaju wymaganego piłowania piła prowadzi wzdłuż odpowiednich rowków. Ze względu na częsty etap krojenia piły do ​​metalu, miejsce cięcia cokołu jest równe i bez dodatkowej obróbki.

  Aby uzyskać bardziej gęste dopasowanie zarówno w wewnętrznych, jak i zewnętrznych narożnikach ścian, cokół w stołku można wygodnie obracać.

  • Aby uniknąć poważnych skrzyżowań w stawach przed rozpoczęciem pracy, należy sprawdzić kąt ścian pod jakim kątem;
  • dla wewnętrznego narożnika dłuższej powierzchni listwa musi przylegać do ściany, aby przyciąć zewnętrzną półkę - przeciwnie, krawędź sąsiadująca ze ścianą staje się krótsza;
  • pasuje, zwłaszcza dla początkujących w branży budowlanej, zaleca się pozostawić 3-7 mm niedoskonale płaskie powierzchnie i krzywiznę cokołu „jeść” tej akcji;
  • w przypadku jakościowych cięć różnych materiałów ważne jest stosowanie narzędzia tnącego przeznaczonego wyłącznie do tego rodzaju;
  • Złącze może zamykać zewnętrzne lub wewnętrzne elementy wystroju - na przykład narożniki. Cięcie w tym przypadku zaleca się wykonywać pod kątem 90 °.

  Delikatnie cięte na stuslo listew sufitowych bez nieestetyczne luki grubości palca, skutecznie zakończyć określanie powierzchni pokoju i dają końcowy wygląd. Dzięki przejęciu jakiegoś doświadczenia w pracy z pudełkiem ukośnica pozwoli w przyszłości, aby się najbardziej złożone konstrukcje.

  Inne zastosowania krzesła

  Krzesło to narzędzie nie tylko do prac budowlanych i remontowych, piłowania kanałów kablowych i listew sufitowych. Jest przydatny wszędzie tam, gdzie wymagana jest dokładność i dokładność piłowania, na przykład do produkcji ramek do dekoracji zdjęcia lub obrazu.

  W jakimkolwiek celu używa się stołka, podczas cięcia przy jego użyciu będzie znacznie mniej odrzucania niż przy ręcznych pomiarach i piłowaniu "na kolanie".

  Pozostaw komentarz za pomocą Vkontakte

  Wyszukaj

  Najnowsze komentarze

  • proinstrumentinfo.ru do rekordowego narzędzia Kraftool. Żółto-zielona jakość
  • Vladimir do rekordowego narzędzia Kraftool. Żółto-zielona jakość
  • Sasha nagrywać Jak wybrać piłę łańcuchową za cenę i jakość?

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 PROInstrument. Wszystko, co musisz wiedzieć o narzędziu budowlanym

  Twoja opinia została odebrana i wysłana do administratora.

  Aby zrobić stołek własnymi rękami lub kupić gotowy?

  Podczas montażu obudowy, listwy podłogowej i sufitowej konieczne staje się cięcie przedmiotów pod kątem prostym, jak również pod kątem 45 stopni. Pomimo prostoty produktów decydującą rolę odgrywa dokładność i jakość cięcia.

  Jeśli kąty się nie pokrywają, koniugacja okazuje się brzydka, a czasami nie jest możliwe połączenie takich połówek.

  Jeśli plastikowe bagietki błędach sufit można skorygować za pomocą gipsu, który nie jest widoczny podczas malowania, drewniane listwy przypodłogowe, opaskami, a zwłaszcza wokół drzwi - ta sztuczka nie zadziała.

  Wystarczająco długo, gdy wszystkie listwy przypodłogowe zostały wykonane z drewna lub gipsu, problem geometrycznie regularnych cięć został rozwiązany raz na zawsze. Mistrzowie wymyślili adaptację o nazwie krzesło stolarskie.

  Dobre dębowe krzesło pracowało przez dziesięciolecia i zostało odziedziczone. A formowanie gipsowe wykonano od razu w niezbędnej formie. Dziś, dzięki różnorodności formowania bagietek, każdy właściciel domu może wykonać sufit "jak w Smolnym". Ale aby dopasować i odpowiednio przyciąć elementy, musisz zrozumieć, jak działa krzesło.

  Zasada działania jest prosta. Urządzenie jest profilem w kształcie odwróconego "P", w wewnętrznym narożniku, w którym kładzie się przedmiot obrabiany. Na pionowych ścianach cięcia wykonywane są pod właściwym kątem, wzdłuż którego przesuwa się brzeszczot lub nóż.

  Pożądane jest, aby materiał krzesła był mocniejszy niż materiał przedmiotu obrabianego. W przeciwnym razie urządzenie ulegnie szybkiemu zużyciu. Rowki są szybko łamane przez zęby piły, a obróbka półwyrobów staje się mniej dokładna. Kolejnym problemem jest okablowanie zębów piły.

  Zmusza to do zwiększenia szerokości rowka w kale. Nowoczesne produkty wykonane są z mocnego tworzywa sztucznego, solidnych kompozytów opartych na płycie wiórowej lub metalu. Kąt w profesjonalnych fotelach jest ustawiony na dowolny, a obrót ostrza do metalu jest mocowany za pomocą magnesów.

  A najbardziej zaawansowane modele sprzedawane są w komplecie z hackami. W konstrukcji zastosowano równomierne rolki prowadzące, dzięki czemu tkanina nie "chodzi" podczas pracy. Błędy w przecinaniu przedmiotu obrabianego są zminimalizowane.

  Jak prawidłowo korzystać z krzesła

  Obrabiany przedmiot o szerokich bokach jest dociskany do podeszwy i wewnętrznej strony bocznej ściany krzesła. Zęby piły do ​​metalu są skierowane w kierunku ściany oporowej, w tym samym kierunku, w którym siła jest przykładana.

  Ruchy są gładkie i szerokie. Należy spróbować, aby piła do metalu dosięgła jak najdalej obrabianego przedmiotu. Im mniej ruchów wykonasz podczas cięcia - tym lepsze cięcie będzie.

  Głównym błędem w używaniu urządzenia jest nieprawidłowe obliczenie narożników przedmiotów. Bez wystarczającego doświadczenia, często wybierany jest niewłaściwy kąt, a listwa musi być ponownie wycięta, tracąc każdą część długości. Zamieszanie powstaje podczas określania kątów wewnętrznych i zewnętrznych. Załączony obwód pomoże ci się nie pomylić przy wyborze boku i kąta cięcia cokołu.

  Kolejną zasadą przy korzystaniu z krzesła - nie naciskaj na boczne ściany cięć, piła trzymana jest ściśle w pionie. To spowoduje, że cięcie będzie równe, a rowki będą trwać dłużej.

  Czasami zdarzają się sytuacje, gdy nie ma urządzenia, a połączenie pod pewnym kątem jest konieczne. Nie ciąć cokołu "za oko", skorzystaj z porady mistrzów.

  Jak odciąć róg bez użycia krzesła

  Podczas układania sufitu lub podłogi, wiązania są zwykle wykonywane pod kątem prostym. Dlatego konieczne jest cięcie wewnętrznych i zewnętrznych naroży pod kątem 45 stopni.

  Najpopularniejszą metodą jest oznaczanie ściany (sufit, podłoga) i określanie punktów zbieżności na bagietce za pomocą linii.

  1. Zastosuj cokół do sufitu w miejscu instalacji. Rysujemy dwie linie wzdłuż stycznej. To będą podstawowe współrzędne po jednej stronie;
  2. Ustawiamy drugi przedmiot do znakowania. Narysujemy znacznik podobnie jak poprzedni;
  3. Na suficie i ścianie utworzono dwa krzyże z obu linii. Punkty przecięcia oznaczają początek i koniec cięcia na każdym z pasujących pól;
  4. Ponownie kładziemy bagietki, na przecięciu linii kładziemy punkty na cokole;
  5. Łączymy punkty za pomocą linii i przecinamy przedmiot za pomocą narzędzia odpowiedniego dla materiału.

  Oczywiście przy całej staranności i staranności trudno będzie perfekcyjnie wykonać piłowanie. Dlatego po instalacji nierówności i szczeliny są pokryte tynkiem za pomocą twardych szpachli.

  Następnym sposobem na dokładne wycięcie (przecięcie) pod kątem prostym jest oznaczenie na stole cięcia.

  Na stole warsztatowym lub arkuszu płyty pilśniowej (płyta wiórowa, sklejka) znakowanie powtarza się, powtarzając konfigurację obecnego krzesła. Cokół ułożony jest równolegle do wirtualnej ściany, cięcie odbywa się wzdłuż oznaczenia kątowego, patrząc na narzędzie tnące ściśle w pionie.

  Ta metoda jest jeszcze mniej dokładna niż poprzednia - ale z pewnymi umiejętnościami można osiągnąć dobre wyniki.

  Najbardziej zaawansowanym sposobem cięcia naroży bez krzesła jest użycie wysokiej jakości elektronarzędzia. Jeśli istnieje ręczna piła tarczowa z układem zawieszenia współrzędnych, można zobaczyć plastikowe, metalowe i drewniane listwy bez krzesła.

  Taka adaptacja nadaje się również do cięcia listew sztukatorskich. Oczywiście nie gipsowy - ale wykonany z piankowego PCV.

  Pomimo prostoty i dostępności urządzenia, wielu mistrzów woli samodzielne wykonanie krzesła, zwłaszcza w przypadku miękkiej sufitowej listwy przypodłogowej. W przypadku płyt wiórowych i podłóg lepiej jest użyć narzędzia fabrycznego.

  Jak zrobić krzesło z improwizowanych materiałów

  Najprostszym sposobem jest połączenie trzech płyt o wystarczającej twardości w formie odwróconego "P".

  Wstępnie, musisz przetworzyć blanki na profesjonalny sprzęt, aby nadać końcom idealny kształt. Wszystkie połączenia muszą być ściśle pod kątem prostym. Aby zwiększyć sztywność, ściany do podeszwy muszą być przymocowane za pomocą śrub lub wykonać połączenie "wpust-kolec".

  Następną metodą jest przymocowanie metalowych (zwykle aluminiowych) ścian do drewnianej podeszwy. Jeśli masz szczęście, aby znaleźć profil odpowiedniej wielkości - po prostu wyciąć pod wymaganym kątem.

  Możesz po prostu przygotować deskę lub kawałek grubej sklejki o idealnie równych krawędziach. Do nich mocno przymocuj blachy aluminiowe lub stalowe o grubości co najmniej 3 mm. Na już naprawionych ścianach bocznych wykonywane są cięcia.

  Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by okno ścięcia z ich rąk, który nadaje się do cięcia i piłowania Elementy profilowane listwy sufitowe.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  6 + 4 =