Koszt pokrycia dachowego tektury falistej

Koszt pokrycia dachowego tektury falistej

Corrugated roofing: rozmiar arkusza i cena, cechy różnych typów

W nowoczesnym budownictwie stosuje się wiele różnych pokryć dachowych, a tektura falista jest jedną z najpopularniejszych wśród nich. Istnieją dwie główne cechy przy wyborze materiału, takiego jak dachy faliste: rozmiar arkusza i cena. Każdy z rodzajów produktów budowlanych ma swoją własną charakterystykę, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie i instalacji, a cena za arkusz zależy od wielu czynników.

Profilowane blachy - popularny materiał do aranżacji dachu

Czym jest profnastil i jaka jest jego funkcja

Blacha profilowana jest blachą profilowaną z metalu, która jest szeroko stosowana w wielu dziedzinach konstrukcji. Do rozmieszczenia dachu używana jest tylko część całej gamy wariantów tego materiału. Oprócz dużej liczby rodzajów falistych pokryć dachowych wyróżnia się także arkusze nośne, które są wykorzystywane do tworzenia zakładek pomiędzy podłogami i ścianą, służąc do wykończenia ścian zewnętrznych.

Główne różnice między różnymi typami blach profilowanych dachów to wielkość blachy, wysokość fali i rodzaj powłoki polimerowej. Wśród zalet tektury falistej są:

 • lekkość i zwartość - materiał jest łatwy do przechowywania i transportu;
 • Profilowany arkusz jest w stanie wytrzymać duże obciążenie ze względu na pofałdowany kształt, dzięki czemu można go z powodzeniem stosować do pokrywania dachów o innym kącie nachylenia;

Profilowane blachy mogą być stosowane zarówno do renowacji starych pokryć budynków, jak i do budowy nowych konstrukcji

 • minimalna ilość odpadów podczas cięcia - tektura falista jest dokładnie wycinana, co pozwala zaoszczędzić pieniądze;
 • Prostota montażu - dach z tym materiałem jest wyposażony nie tylko w niewielki wysiłek, ale również w stosunkowo krótkim czasie.

Najbardziej optymalnym pod względem stosunku kosztów do jakości jest ocynkowane pokrycie z blachy falistej, którego cena jest znacznie niższa niż w przypadku blach powleczonych polichlorkiem winylu. Jednocześnie charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i niezawodnością.

Na co zwracać uwagę przy wyborze materiału

Istnieje kilka parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie dachów falistych. Które lepiej wybrać opcję - zależy w dużej mierze od możliwości finansowych, a także od planowanego rodzaju pokrycia dachowego. W każdym razie przede wszystkim warto przyjrzeć się jakości materiału źródłowego. Na arkuszach nie powinno być żadnych wgnieceń, zadrapań i innych widocznych uszkodzeń. W opakowaniu można zobaczyć arkusze o niskiej jakości.

Bardzo ważnym parametrem jest również nośność arkusza. Zwróć uwagę, że dachy płaskie lub dwuspadowe będą narażone na duże obciążenia, szczególnie w zimie, więc blachy dachowe faliste, które zamierzasz kupić, powinny mieć wystarczająco dużą grubość, a wysokość fali powinna wynosić co najmniej 8 mm.

Obecnie profilowane blachy stosowane są w budownictwie prywatnym, cywilnym i przemysłowym

Konieczne jest również uwzględnienie wymiarów arkusza tektury falistej i ich cen. Wielkość zależy od parametrów twojego dachu, a cena zależy od rodzaju powłoki, producenta i innych cech.

Przydatna rada! Jeśli nie rozumiesz właściwości konkretnego rodzaju materiału, możesz poprosić producenta o szczegółowe informacje na temat jego właściwości.

Rodzaje i rozmiary blach falistych

Aby zrozumieć, który rodzaj tektury falistej jest lepszy dla danego rodzaju dachu, konieczne jest poruszanie się po głównych gatunkach materiału. Wszystkie arkusze mają określone oznaczenie:

 • C - tektura falista, która jest zwykle stosowana do wykończenia ścian, ale może być również wykorzystana do pokrycia dachów. Ma średnią charakterystykę grubości i wysokości fali. Nie jest przeznaczony do dużych obciążeń, więc dachy mogą być stosowane tylko tam, gdzie nie ma ryzyka wytrącania się dużych ilości opadów;

Malowana profilowana podłoga to arkusz z kolorową ochronną i dekoracyjną powłoką

 • H - blachy o dużej nośności najlepiej nadają się do pokryć dachowych. Charakteryzuje się maksymalną grubością i wysokością pofalowania, może wytrzymać duże obciążenia. Niektóre modele są specjalnie wyposażone w dodatkowe rowki, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość;
 • НС - uniwersalna marka materiału, może być stosowana zarówno do wykończania ścian, jak i pokryć dachowych. Cena arkusza dachów falistych nie jest dużo wyższa niż w przypadku innych wariantów, a wyróżniającymi się cechami są średnia wytrzymałość i niewielka wysokość fali.

Ocynkowane blachy faliste: rozmiary i ceny blach

Jeśli przyjrzeć się szczegółom wymiarów arkusza pokrycia dachowego z profilowaniem i właściwości różnych gatunków, należy zauważyć, że opcje rozważane poniżej są zalecane w przypadku pokryć dachowych.

C10 - charakteryzuje się trapezoidalnym pofalowaniem, służy do ułożenia dachu o odpowiednio dużym kącie nachylenia. Najczęściej używane do budynków mieszkalnych i prefabrykowanych. Wysokość profilu wynosi 10 mm, a wymiary falistej blachy dla tego typu dachu wynoszą od 0,5 do 12 m długości i 1,15 m szerokości. Szerokość robocza arkusza wynosi 1,1 m.

Typ fali i wymiary tektury falistej S-10

C20 i C21 - Arkusze żebrowane powleczone różnymi rodzajami polimerów w celu ochrony przed negatywnymi skutkami. W porównaniu z poprzednią wersją charakteryzuje się wyższymi wskaźnikami wytrzymałości, ale może być również stosowany na dachach o dużym kącie nachylenia. Zalecany stopień skrzyni dla arkuszy tego typu wynosi 80 cm, a wymiary pokrycia dachowego tego rodzaju wynoszą od 0,5 do 12 m długości i 1,05 m szerokości, a szerokość robocza arkusza wynosi 1 m.

HC35 - arkusze z powłoką polimerową i dodatkową powierzchnią żebrowaną. Charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i szczelnością, są stosowane w etapie listew do 1,5 m. Zalecany kąt dachu z tego typu tektury falistej wynosi od 15 stopni. Ten rodzaj ocynkowanej blachy falistej ma również długość od 0,5 do 12 m, całkowita szerokość arkusza wynosi 1,06 m, szerokość robocza wynosi 1 m.

HC44 - również dostarczane z dodatkowymi żebrami o sztywności i jest stosowane jako pokrycie dachowe dla kątów skośnych od 15 stopni. Można go stosować z krokiem o długości 3 metrów, co czyni go doskonałym rozwiązaniem do układania pokrycia dużych budynków. Długość arkusza wynosi od 0,5 do 12 m przy całkowitej szerokości 1,07 m. Szerokość robocza wynosi 1 m.

Typ fali i wymiary tektury falistej НС-44

H57 - tekturę falistą o podwyższonej charakterystyce trwałości, którą otrzymuje się dzięki obecności dodatkowych rynien. Różni się on wysoką wysokością profilu, jest stosowany na dachach o skoku siatki 3 m. Jeśli chcesz kupić ocynkowane dachy faliste do budynków przemysłowych lub dachów o zwiększonym obciążeniu, to jest twoja opcja. Długość arkusza może wynosić do 14 m, a całkowita szerokość - 0,8 m przy szerokości roboczej 0,75 m.

H60 - profil prawie identyczny jak w poprzedniej wersji, ale o większej grubości. Różni się również zwiększonym rozmiarem pofalowania, można go zastosować do ułożenia płaskiego dachu o maksymalnym stopniu zacierania 3 m. Maksymalna długość arkusza wynosi 14,5 m, całkowita szerokość wynosi 0,9 m, szerokość robocza 0,84 m.

H75 - jedna z najbardziej trwałych i niezawodnych opcji pokrycia dachu o maksymalnej wysokości profilu. Przy stosunkowo wysokiej cenie arkusza, wymiary takiej tektury falistej tego typu wynoszą do 14,5 m długości, a całkowita i użyteczna szerokość arkusza wynosi odpowiednio 0,8 i 0,75.

Typ fali i wymiary falistej blachy Н-75

H114 - najbardziej trwała i odporna na obciążenia wersja pokrycia dachowego. Posiada dodatkowe usztywniacze, wysokość arkusza wynosi 114 mm, długość do 13 m, całkowita szerokość wynosi 0,64 m, szerokość robocza 0,6 m. Cena arkusza tektury falistej na dach tego typu odpowiada jego charakterystyce eksploatacyjnej, wystarczająco wysoki poziom.

Przydatna rada! Wybierając jedną z powyższych opcji zadaszenia, warto zwrócić uwagę na tę samą cechę, co waga jednego metra kwadratowego materiału. W zależności od tego parametru konieczne jest obliczenie struktury dachu i pokrycia dachowego.

Jeśli zamierzasz kupić dachy z blachy falistej, cena za arkusz zależy w dużej mierze od rodzaju i grubości powłoki polimerowej, a także od grubości samego arkusza. Przykład ceny za metr kwadratowy materiału może służyć jako poniższa tabela:

Jak można zauważyć na podstawie tabeli, cena za arkusz dachowej tektury falistej jest wprost proporcjonalna do grubości jej powłoki.

Do rozmieszczenia dachu można użyć niektórych wariantów blachy profilowanej ściennie. Na przykład, zgodnie z GOST techniczne właściwości tektury falistej S-8 pozwalają na zastosowanie go przy rozmieszczeniu dachu o dużym kącie nachylenia. Oczywiście nie jest on zbyt mocny i może być stosowany tylko w obecności ciągłej skrzyni, ale istnieje co najmniej jeden dobry powód do zakupu falistego zadaszenia - cena za metr kwadratowy tego typu. W niektórych przypadkach użycie taniej wersji materiału jest uzasadnione, chociaż nie powinno być nadużywane.

Zalety różnych rodzajów tektury falistej

Klasyfikuj ten materiał za pomocą kilku parametrów. Po pierwsze, jest to sfera jego zastosowania, a po drugie - rodzaj powłoki ochronnej. Pierwszy parametr odróżnia blachę dachową, łożysko i ściankę profilowaną, ale od tej pory właśnie do tego rodzaju tektury falistej do wyboru na dach, weźmiemy pod uwagę szczegółowo rodzaje powłok dla tego konkretnego rodzaju materiału.

Maszyna do walcowania na linii produkcji blachy falistej

Ocynkowane - Najprostszy i najtańszy rodzaj zabezpieczenia przed korozją blachy. Uzyskuje się go przez zanurzenie materiału w stopionym cynku, a grubość warstwy wynosi od 25 do 30 minut. Ta profilowana blacha jest stosowana do pokrywania dachów i prac konserwatorskich i nie charakteryzuje się wysokimi parametrami wydajności. Główną zaletą jest niska cena. Pytanie, gdzie kupić tekturę falistą na dach, nie będzie trudne, ten rodzaj powłoki sprzedawany jest w każdym specjalistycznym warsztacie budowlanym.

Aljumotsink - bardziej niezawodna powłoka, która chroni dach przed szkodliwym działaniem agresywnych środków chemicznych, dzięki obecności aluminium w kompozycji. Arkusze z taką powłoką są idealne do pokrywania dachów w pobliżu autostrady lub w obszarze przemysłowym, gdzie w powietrzu występuje duży procent substancji żrących. Według zdjęcia dachu wykonanego z tego typu tektury falistej oczywiste jest, że materiał ten nie różni się szczególnie pod względem projektu.

Plastisol - polimer organiczny, którego powłoka może mieć grubość do 200 mn. Umożliwia to, że profilowana powłoka z powłoką polimerową wytrzymuje naprężenia mechaniczne, bez szkody dla integralności arkusza i jego wyglądu. Ponadto, zalety takiej powłoki obejmują wysoki poziom odporności na negatywne wpływy naturalne i chemiczne. Słabością plastizolu jest bezpośrednie działanie promieni słonecznych, z których traci kolor, a także ostre zmiany temperatury.

Blachy profilowane nie wymagają okresowego malowania, ponieważ tektura falista nie boi się światła słonecznego

Poliester - najczęstsza wersja powłoki o dobrej wydajności i atrakcyjnym wyglądzie.

Pural - powłoka z poliuretanu, który pojawił się ostatnio na rynku. Charakteryzuje się odpornością na różne negatywne wpływy i różnorodność opcji projektowych.

Polidifluorek - najbardziej odporna na korozję wersja profilowanej blachy. Posiada bogatą paletę kolorów, które nie znikają z upływem czasu. Wadą można przypisać dość wysoki koszt.

Przydatna rada! Niezależnie od wybranej wersji pokrycia, warto poprawić ochronę arkusza cienką warstwą lakieru i farby. Użycie specjalnych farb i lakierów oraz ich regularna aktualizacja zmniejszy prawdopodobieństwo korozji do niemal zera.

Przykład nakładania się podczas zakładania blachy falistej

Rodzaje i cechy dodatkowych elementów do pokryć dachowych z tektury falistej

Dodatkowe elementy są stosowane przy dekorowaniu elementów pokrycia dachowego z tektury falistej. Takie elementy służą do ochrony połączeń przed wnikaniem wody, jak również do nadania dachowi pełnego wyglądu. Najczęstsze warianty dodatkowych elementów to:

 • karnisz - chroni gzyms i zapobiega przedostawaniu się wody deszczowej do elewacji budynku. Jest on przymocowany do ostatniej deski za pomocą wkrętów dachowych do tektury falistej, jest montowany z zakładką 10 cm;
 • płyta końcowa - montowana na krawędzi arkusza profilu. Montaż można wykonać zachodząc na siebie lub precyzyjnie w zależności od rozmiaru arkusza. Listwy końcowe można przymocować za pomocą śrub dachowych lub kalenicowych i należy to zrobić przed rozpoczęciem układania pokrycia dachowego;
 • bar razzhelobnaya - jest instalowany pod elementem kalenicy, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym;
 • Łyżka jest bardzo ważnym elementem, który chroni najwyższą linię zbieżności łyżwy. Jest zawsze zamocowany w górnym punkcie fali arkusza i dodatkowo uszczelniony szczeliwem. Zaleca się wypełnienie szwów między elementami specjalnym środkiem uszczelniającym, aby zapewnić niezawodną ochronę przed wilgocią;

Lina na dach jest szczególnie ważnym elementem dachu

 • Śniegowy drążek retencyjny - zamontowany około 30 cm od okapu, zapewnia, że ​​na nim nie gromadzi się cała masa śniegu;
 • nachelniki - służą do ochrony stawów arkuszy, montowanych w miejscach ich stawów;
 • Endowa - łączy łyżwy o różnych kątach nachylenia, a także działa jako hydroizolacja.

Większość dodatkowych elementów wykonana jest ze stali ocynkowanej, która może mieć powłokę polimerową dla koloru tektury falistej. Cena elementów zależy od rodzaju i grubości tej powłoki, a najtańszą opcją jest proste cynkowanie.

Profilowana blacha jest najlepszą alternatywą dla pokrycia łupkowego

Jak zamontować tekturę falistą na dachu: wymiary arkusza i cena pracy

Wymiary arkuszy tektury falistej mogą być najbardziej zróżnicowane i mieszczą się w zakresie 0,8-1,15 m szerokości i 0,5-14 m długości. Bez względu na rozmiar materiału, który wybrałeś do ustawienia swojego dachu, są one zawsze instalowane w następującej kolejności:

 • skrzynia jest zainstalowana. Grubość użytych płyt zależy od wysokości fali arkusza, a stopień między nimi zależy od jego wymiarów, a także od maksymalnego dopuszczalnego obciążenia materiału. Na przykład, jeśli używasz cienkiej płyty falistej C8 o niskiej wysokości fali, skrzynia musi być solidna, a dla ciężkiego i ciężkiego H144 krok może wynosić około 4 metry;
 • warstwa izolacyjna jest zamontowana. W tym celu nakładają się na siebie kilka warstw materiału hydroizolacyjnego, którym może być zwykła folia polietylenowa lub specjalne materiały;
 • jest zainstalowany pasek kontrolny drewnianych prętów. Służy do tworzenia wentylacji, a także do bezpiecznego mocowania warstwy hydroizolacyjnej;
 • Wybrany przez ciebie rodzaj wyprofilowanego arkusza jest dołączony do skrzyni. Odbywa się to za pomocą specjalnych wkrętów dachowych;
 • Endo montuje się w miejscu pęknięcia dachu. Chroni dach przed wilgocią i jest mocowany za pomocą samogwintujących śrub i uszczelek.

Profilowana blacha ma znaczną przewagę nad innymi podobnymi materiałami

Przydatna rada! W miejscach mocowania prześcieradeł zaleca się użycie specjalnej plomby do uszczelnienia szczelin. Zapobiega to przenikaniu wilgoci pod arkusze pokrycia dachowego.

Co decyduje o cenie dachów falistych: ile kosztuje materiał na dach

Wybierając rodzaj takiego pokrycia dachowego, jak profilowane, ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe. Koszt instalacji dachu w oparciu o profilowany arkusz zależy od takich czynników, jak:

 • koszt samego materiału;
 • koszt dodatkowych materiałów, na przykład, hydroizolacji;
 • powierzchnia dachu.

Na wielu wyspecjalizowanych stronach znajdują się specjalne kalkulatory, które pozwalają szybko obliczyć cenę za układ dachu, biorąc pod uwagę te parametry. Pamiętaj, że istnieje wiele odmian tektury falistej. Co jest lepsze na dachu domu w twoim przypadku - to zależy od ciebie.

Wymiary blachy dachowej na dach: ceny i parametry doboru, montaż materiałów

Jaki rodzaj tektury falistej do wyboru na dach: marki i rodzaje

Jak dowiedzieć się, co jest lepsze: ondulin lub tektura falista?

Arkusz z blachy o wymiarach. Grubość, waga płyty gipsowo-kartonowej

Płyta pilśniowa: grubość i wymiary blachy, cena materiału. Co wpływa na koszt produktu?

Płyta wiórowa: rozmiar i grubość blachy, cena produktów wiodących producentów

Pokrycia dachowe - wskazówki cenowe i cenowe

Koszt wyprofilowanego arkusza na dachu może się różnić kilka razy, w zależności od wybranej marki, pokrycia, dostawcy i szeregu czynników drugorzędnych. Może to być obiektywny czynnik, taki jak grubość stali lub koszt dostawy, i subiektywny, na przykład marże dla marki. Jak kształtuje się cena profilowanego arkusza dachu i gdzie lepiej go kupić, a ten artykuł jest poświęcony.

Co decyduje o cenie blachy falistej na dach?

Blachy mogą być wykonane z blachy stalowej o grubości 0,45 do 1,2 mm. Ale najprostszy sposób na zakup dachu na dach o grubości 0,5-0,6 mm. Ten rodzaj tektury falistej jest najczęściej stosowany do pokryć dachowych. Ponieważ blachy o większej grubości tektury produkowanej z bardzo dużą nośność, używany, na przykład do montażu dachów budynków przemysłowych i cywilnych o dużej rozpiętości lub wytwarzanie stałego urządzenia szalunkowy nakłada się znacznych obciążeń operacyjnych. Cena dachu blachy falistej jest wprost proporcjonalny do jego masy, a zatem grubość materiału.

Kształt i wymiary profilu mają również wpływ na cenę profilowanego arkusza. Przede wszystkim zależy od nich szerokość arkuszy blachy falistej. Im wyższa wysokość i bardziej złożony kształt profilu, tym mniej, przy tej samej wadze, otrzymuje się szerokość arkusza. To wyjaśnia różnicę w kosztach 1 m² różnych gatunków tektury falistej. A ile blachy falistej na dachu, bezpośrednio zależy od liczby arkuszy. Dlatego dach z wyprofilowanej blachy H75 będzie kosztował więcej niż tektura falista H35.

W przypadku rodzaju powłoki ochronnej warto również ustalić przed zakupem dachu profilowanego, ponieważ cena różnych materiałów może się czasami różnić. Dachowa tektura falista może mieć cynkowe, aluminiowo-cynkowe lub polimerowe powłoki ochronne i dekoracyjne. Rzadziej profilowana blacha jest malowana różnymi emaliami lub sproszkowana na jej powierzchni.

Najbardziej popularną w ostatnich latach jest tektura falista z kolorową ochronną i dekoracyjną powłoką polimerową. Ale jeśli kupisz tekturę falistą na dach z taką powłoką, jej cena będzie się znacznie różnić w zależności od materiału i jakości zewnętrznej warstwy polimeru.

Najczęściej blacha stalowa do produkcji blachy falistej jest pokryta ich poliesterem, plastizolem, puralem lub PVDF. Jeśli niski koszt jest głównym powodem, z powodu którego zdecydowałeś się kupić dach z blachy falistej, cena powłoki poliestrowej będzie najmniejsza. Grubość warstwy tego polimeru nie przekracza 35 mikronów, więc jego odporność na uszkodzenia mechaniczne jest niska. Jednak efekt poliestru promieniowania słonecznego dość dobrze znosi, przez wiele lat zachowując pierwotną jasność koloru.

Jeśli instalacja pokrycia dachowego zostanie przeprowadzona starannie, dach z powłoką poliestrową potrwa co najmniej 25-30 lat. Inne powłoki polimerowe mają większą grubość, a tym samym odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są one również lepiej tolerowane przez wpływ agresywnych mediów, na przykład słonych mgieł morskich wybrzeży. Jednak koszt takiego ubezpieczenia jest znacznie wyższa, więc jeśli w domu nie znajduje się w obszarze o agresywnych warunkach klimatycznych, korzystanie z tektury falistej z powłoką plastizolu, Purany lub PVDF jest niewłaściwe.

Ile tektury falistej na dachu?

Powyżej podano, w jaki sposób koszt arkusza blachy dachowej zależy od grubości metalu, gatunku tektury falistej i rodzaju powłoki ochronnej. Ale nawet w przypadku tej samej marki profilowanego arkusza ceny od różnych producentów mogą być różne. W poniższej tabeli podano ceny dwóch rodzajów pokrycia dachowego z pokryciem poliestrowym od różnych producentów.

Jak widać, liczby są bardzo różne. Oprócz oczywistego czynnika w postaci kosztów dostawy, na cenę silnie wpływa tak zwany składnik marki. Pod wieloma względami jest to obiektywny składnik kosztów, ponieważ jakość powłoki, ilość odrzutu, żywotność i nośność profilowanego arkusza zależą od jakości sprzętu, na którym ta tektura falista jest wykonana.

Nigdy nie kupuj dużej partii profilowanego arkusza bez sprawdzenia wizualnie kilku losowych arkuszy, ponieważ chęć zaoszczędzenia na chińskich produktach może doprowadzić do odrzucenia 5-10%. Z drugiej strony, zakup drogiej, profilowanej produkcji niemieckiej, z reguły jest niecelowy pod względem ceny / jakości.

A teraz zatrzymamy się na najbardziej dostępnym rodzaju profilowanej blachy - ocynkowanej tekturze falistej. Kup pokrycia dachowe z blachy falistej z tej powłoki może być około 25% tańsze niż ten sam materiał z powłoką polimerową.

W ostatnich latach ocynkowana tektura falista wykorzystywana jest głównie do budowy obiektów przemysłowych i różnorodnych budynków modułowych. Zwykle są to kompleksy magazynowe i centra logistyczne. Do budowy budynków mieszkalnych, w tym indywidualnych budynków, blacha z blachy ocynkowanej praktycznie nie jest używana. Rzecz w tym, że tektura falista z kolorową powłoką polimerową jest zewnętrznie znacznie bardziej atrakcyjna i służy o 10-15 lat dłużej.

Tabela pokazuje przybliżony koszt ocynkowanej blachy profilowanej. W tym samym miejscu, dla porównania, wskazano ceny tektury falistej z większą odpornością na korozję i niezawodną powłoką aluminiowo-cynkową.

Jak i z kim kupić tekturę falistą na dachy

Technologia wytwarzania tektury falistej jest prosta i nie wymaga nabycia bardzo skomplikowanego i kosztownego sprzętu. Umieść produkcję wyprofilowanego arkusza na stosunkowo małym obszarze bez znaczących kosztów kapitałowych. W związku z tym produkcja i sprzedaż profilowanych blach na dach jest wysoce rentownym i zyskownym biznesem.

Firmy zajmujące się produkcją tektury falistej znajdują się niemal w każdym regionie kraju. Więc pytanie, gdzie kupić tekturę falistą na dach, często nie jest tego warte. Trzeba tylko przejść do trybu online i znaleźć kontakty producenta blachy profilowanej najbliżej lub po prostu dojechać do najbliższego supermarketu budowlanego.

Trudniej jest kupić dachy faliste o wysokiej jakości. Tutaj trzeba już zwrócić uwagę na doświadczenie i reputację producenta. Najlepiej jest, jeśli w pobliżu jest duża firma, która ma nowoczesny sprzęt wysokiej jakości i zajmuje się produkcją tektury falistej przez wiele lat. Możesz także spróbować znaleźć w swoim regionie dealera jednej z tych firm. Zawsze lepiej jest kupić profilowane pokrycia dachowe od producenta w oficjalnych biurach sprzedaży lub bezpośrednio z fabryki - zwykle jest to znacznie tańsze i bardziej niezawodne.

Ogólnie przyjmuje się, że najlepsza tektura falista jest produkowana zgodnie z GOST 24045-94. Ale w ciągu ostatnich 10-15 lat zakres tego materiału znacznie się rozszerzył, a wymogi dotyczące jego wyglądu i jakości stały się znacznie bardziej rygorystyczne. Dlatego, aby sprostać wymaganiom współczesnego rynku, wiele firm produkuje samodzielnie profilowany arkusz, zatwierdzony w ustalony sposób, warunki techniczne.

Profilowana blacha dachowa od producenta, działająca zgodnie ze specyfikacją techniczną, nie będzie gorsza niż tektura falista wykonana według GOST. Ale może mieć oryginalny kształt i atrakcyjniejszy wygląd. Dlatego przed zakupem należy zapoznać się z nomenklaturą najbliższych producentów wyprofilowanej blachy, a także zapytać o asortyment pokrycia dachowego profilowanego w magazynach firm sprzedających wyroby metalowe. I dopiero po tym, wybierając dachówki profilowane, najbardziej odpowiednie dla ceny i jakości, można zamówić dachy faliste.

Nie zapominaj jednak, że arkusze o bardzo dużej długości są znacznie droższe do dostarczenia na plac budowy. Dlatego przed zakupem z wyprzedzeniem zapoznaj się z warunkami dostawy i ograniczeniami dotyczącymi rozmiarów firmy transportowej, z której usług chcesz korzystać.

Obliczanie tektury falistej na dachu jest łatwe! Jeśli wiesz jak. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak szybko i łatwo obliczyć ilość falistego pokrycia dachowego.

 • Technologia konstrukcji dachu z tektury falistej

  Jaka jest technologia pokryć dachowych z profilowanego arkusza? Czy w pokryciach dachowych na dachach z profilowanych arkuszy są jakieś specjalne cechy? Jak uniknąć błędów, które mogą prowadzić do wycieku? Przeczytaj w tym artykule.

 • Dach dachowy z tektury falistej - koszt pracy

  Średnie ceny pokryć dachowych z tektury falistej, zarówno pod klucz, jak i niektórych rodzajów prac. Co decyduje o kosztach pokryć dachowych z tektury falistej? Jak nie dać się oszukać?

 • Strona oprofnastile.ru - aktualne i użyteczne informacje na temat profesjonalnej podłogi, jej instalacji i użytkowania, porady profesjonalistów oraz instrukcje krok po kroku dla Ciebie.

  Wszystkie materiały tekstowe zamieszczone na stronie są NAPRAWDĘ chronione zgodnie z obowiązującym prawem, na którym znajdują się wszystkie niezbędne dokumenty, w tym umowy.

  Niemniej jednak, jeśli chcesz udostępnić dowolny materiał swoim czytelnikom, możesz go ponownie wydrukować. Robiąc to, musisz podać artykuł, który nie jest chroniony przed indeksowaniem za pomocą hiperłącza do strony tej witryny, skąd materiał został skopiowany. W jednym zasobie możesz umieścić nie więcej niż 5 artykułów skopiowanych z tej witryny.

  Jak ustalić, ile kosztuje pokrycie dachu profilowanym arkuszem

  Osłona dachu wykonana z tektury falistej pozwala zapewnić konstrukcję niezawodnego dachu. Przy niewielkich nakładach pracy, samym materiale i akcesoriach można szybko zainstalować powłokę. Łatwy do zainstalowania materiał służy przez wiele lat, nie traci jasnych kolorów, aby zapewnić długą żywotność.

  Ile kosztuje zadaszenie z blachy falistej

  W przypadku dachu konieczne jest zakupienie folii profilowanej, która jest wyposażona w specjalną powłokę polimerową. Jego obecność pozwoli materiałowi przetrwać wiele lat, chronić go przed rdzą, szkodliwymi wpływami środowiska. W zależności od rodzaju lakieru zmienia się koszt arkuszy tektury falistej. Rozważ najczęstsze opcje:

  1. Poliester - najtańsza i najbardziej znana powłoka. W celu jego zastosowania, wszelkie warunki klimatyczne są uważane za optymalne. Zazwyczaj grubość poliestru po jednej stronie nie przekracza 25 mikronów. Maksymalna temperatura stosowania wynosi nie więcej niż 120 °. Powłoka sprawia, że ​​metal jest odporny na promieniowanie ultrafioletowe, które może powstać w warunkach naturalnych podczas pracy i podczas prac montażowych lub naprawczych w agresywnym środowisku.

  W przeciwieństwie do innych materiałów dachowych, ma tekturę falistą rozsądny koszt. Pełna cena zależy nie tylko od jakości powłoki, ale także od grubości blachy, takich jak pofałdowania, szerokość, wysokość i kształt fali, a także od typu top i dostępności szeregu dodatkowych odwiertów. Ostateczny koszt materiału zależy od całkowitej powierzchni dachu, w tym dodatkowych elementów.

  Jeśli użyjesz ekonomicznego wariantu tektury falistej, koszt powłoki bez dodatkowych materiałów wyniesie 180-250 rubli. na m². Przy zakupie materiału po cenach hurtowych całkowity koszt może nieznacznie spaść.

  1. Ocynkowana tektura falista, uważana za najtańszy i najbardziej kruchy materiał, kosztuje od 160 do 250 rubli. za m².

  W tym artykule jest mowa o skrzyni pod metalową płytką.

  Dlaczego cena dachu zależy od tektury falistej

  Eksperci zalecają stosowanie pokrycia dachowego do pokryć dachowych, które jest wyposażone w warstwy farby i lakieru. Oprócz nowoczesnej, jasnej powierzchni zewnętrznej podsufitka nie będzie wymagać modyfikacji lub naprawy przez około 40 lat. Dodatkowo nie musisz odświeżać farby. Kolor będzie wystarczająco trwały, nie wypali się, nie niszczy, nasycenie i jasność przez długi czas nie będą się różnić od wyglądu, który można zobaczyć natychmiast po zakończeniu podsufitki.

  Ile kosztuje pokrycie (pokrycie) dachu tekturą falistą? Średnia cena dachu zmienia się nieznacznie w zależności od głównych parametrów Profilowane blachy:

  1. Grubość blachy Stal, która służy jako podstawa materiału okładzinowego. Im większa grubość, tym wyższa cena. Profesjonaliści nie zalecają oszczędzania na tym wskaźniku, ponieważ wraz ze wzrostem grubości tektury falistej termin jej serwisowania może zostać przedłużony na kilka lat.

  Oprócz arkuszy tektury falistej do pokryć dachowych, inne materiały:

  • Wkręty samogwintujące - 80-150 rub. za tysiąc sztuk;

  A oto artykuł o różnych rodzajach ogrodzenia z tektury falistej.

  Przykryć dach tekturą falistą. Cena pracy

  1. Przy obliczaniu kosztów pokrycia dachu należy wziąć pod uwagę złożoność pracy, kształt dachu i organizację tortu. Przestrzeń dachowa jest ważna.

  Przyczyny, które mogą wpłynąć na wzrost kosztów pracy:

  • pilność, konieczność zakończenia pracy w ciągu 1-2 dni (dla małego dachu);

  Obliczając koszt dachu z tektury falistej, należy wziąć pod uwagę wszystkie dodatkowe niezbędne elementy.

  Po obliczeniu kosztów wszystkich aspektów można z wyprzedzeniem przygotować niezbędne zasoby finansowe, a przy zawieraniu umowy z określoną firmą można niezależnie kontrolować wszystkie wydatki.

  A oto artykuł o belce ogrodzeniowej z tektury falistej.

  W tym podrozdziale http://ru-house.net/stroitelstvo/krysha/metall/ gromadzone są informacje o rodzajach metalowych dachu.

  Czy widzisz niedokładności, niekompletne lub niepoprawne informacje? Czy wiesz, jak ulepszyć artykuł?

  Czy chcesz zaproponować publikację zdjęć na ten temat?

  Pomóż nam ulepszyć stronę! Pozostaw wiadomość i swoje kontakty w komentarzach - skontaktujemy się z Tobą i wspólnie poprawimy publikację!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  8 + 1 =