Klatki dla psów

Klatki dla psów

Wszystko o zwierzakach

Wybór, opieka i utrzymanie zwierzaka

Wybór, opieka i utrzymanie zwierzaka

Jak wynająć pokój w wspólnym mieszkaniu tutaj

Drenażowy system odwadniania wokół piwnicy - stroidom-shop.ru

Woliera dla psów własnymi rękami

Wiele ras psów, choć mogą mieszkać w mieszkaniu miejskim, ale nadal woli życie na ulicy, na przykład husky. Aby to zrobić, kup przestronną wolierę, ale pójdziemy w drugą stronę i spróbujemy zrobić to samemu, oszczędzając w ten sposób znaczną ilość pieniędzy. Woliera dla psa z własnymi rękami jest prawie mocą wszystkich, najważniejsze jest prawidłowe sporządzenie planu działania i zakup wysokiej jakości materiałów budowlanych.

Własna obudowa

Klatki uliczne mogą być również wymagane, jeśli musisz odizolować psa na jakiś czas (przyjdź gości, choroby lub w celu ochrony terytorium). Przede wszystkim określamy lokalizację struktury. Zasady są proste:

 • Nie najodleglejszy kąt, ponieważ pies musi obserwować, co się dzieje;
 • Nie jest konieczne umieszczanie woliery blisko płotu, ponieważ łatwiej będzie drażnić przechodniów.

Zainstaluj go gdzieś pośrodku placu, wzdłuż ścieżki prowadzącej na ganek domu. Pies musi koniecznie zobaczyć wejście na terytorium kraju.

Lokalizacja obudowy

Następnie określ rozmiar struktury, w zależności od wielkości psa:

 • Wzrost w kłębie jest mniejszy niż 50 cm - minimalna powierzchnia obudowy to 6 metrów kwadratowych. metrów;
 • Wzrost do 65 cm - 8 kwadratowych. metrów;
 • Wzrost o ponad 65 cm - powierzchnia co najmniej 10 metrów kwadratowych. metrów.

Wysokość struktury nie powinna uniemożliwiać zwierzęcia stania na tylnych nogach, to jest na dwa metry. Jeśli suka planuje tam mieszkać, rozmiar powinien być nieco zwiększony, około pół razy - mogą to być szczenięta.

Oczywiście struktura powinna być bardzo mocna, niezawodna, nie bać się śniegu i ciepła, dlatego materiały wybierają najlepszą jakość. W celu wybrania wyposażenia do montażu w bramce, zaprojektowanego do wykonania na ulicy, jeśli nie ma ich w sklepie, należy skontaktować się z fabryką sprzętu (na przykład tutaj).

Obudowa powinna składać się z trzech stref - miejsca do spania, platformy i platformy. Miejsce do spania to zwykle pudełko wewnątrz pomieszczenia, aby zwierzę mogło się tam ukryć w deszczu lub przeziębieniu.

Proces budowy

Podłoga musi być uniesiona nad ziemią - aby nie gniła i nie zachodziła pleśń. Deski są przymocowane do lameli najlepiej za pomocą śrub, ponieważ gwoździe mogą w końcu zacząć opuszczać, a pies zranić łapy. Dlatego zaleca się zrobić małe nachylenie do przodu, aby odprowadzić wodę. Dach jest również przechylony. Ściana tylna lepiej jest głucha, a przednia i boczna część prętów lub siatki metalowej (co nie jest zalecane), aby zapewnić psu dostateczny widok.

Wszystkie drzwi powinny otwierać się tylko wewnątrz obudowy!

Po wyprodukowaniu pomieszczenia dokładnie sprawdź, czy nie ma zadziorów metalowych, zbyt małych śrub, zardzewiałych części metalowych. Wstaw ciepły koc do pudełka, obok niego umieść miseczki z wodą i jedzeniem. Pies nie powinien czuć się jak w więzieniu, tworzyć przynajmniej małą przytulność.

I pamiętajcie - jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswoili!

Woliera dla psów własnymi rękami dla rasy Husky

Jeśli znajdziesz błąd w tekście, wybierz tę sekcję za pomocą myszy i kliknij Shift + Enter lub Kliknij tutaj. Dziękuję

Powiązane posty

Cechy zawartości świnek morskich

W domu, w którym przebywają małe dzieci, prędzej czy później są też domowe.

Profilaktyka i kontrola roztoczy u psów

Po przejściu zwierzęcia istnieje prawdopodobieństwo znalezienia kleszcza. Wiele.

Jak ważne jest, aby dzieci były bliżej zwierząt - o przydatności kontaktowych ogrodów zoologicznych

Dziecko i zwierzę to nie cud! To góra emocji, odkryć, radości.

Zwierzęta dla alergików - kogo dostać?

Jeśli rodzina ma uciążliwość: dziecko wykazywało alergię.

Rośliny niebezpieczne dla życia zwierząt domowych

Bez wątpienia obecność świeżych kwiatów w naszym domu sprawia, że ​​wiele.

Jeden komentarz do "Aviary dla psa własnymi rękami"

Czytałem twój artykuł o klatkach i bardzo mi się to podobało. Wszystko w tej sprawie, krótko i zwięźle. Powiedz mi, proszę, jak możesz się z tobą skontaktować. Jest kilka pytań.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Etykiety

Dzięki za błąd! W niedalekiej przyszłości zostanie to poprawione.

Wykonujemy ogrodzenie dla psa własnymi rękami (50 zdjęć): co wziąć pod uwagę i jak zbudować

Aby twój pies czuć się dobrze przez cały rok w wiejskiej rezydencji, lepiej dla niego zbudować dla siebie osiedle dla psów własne ręce. Udowodniono już, że psy utrzymujące klatkę chorują znacznie rzadziej niż ich bracia mieszkający w mieszkaniu. Dzięki niezależnej konstrukcji możesz wziąć pod uwagę wszystkie zasady organizacji takich struktur, które nie zawsze są przestrzegane w gotowych wersjach. Ważne jest również, aby właściciele monitorowali charakter i zachowanie swojego psa, aby zapewnić najdrobniejsze szczegóły nowego witryna.

Ulubionym zwierzakiem zgodnie z jego potrzebami jest zapewnienie najlepszych warunków

Przestronna piękna woliera z budką

Produkcja obudów dla psów musi być zgodna z pewnymi zasadami, w przeciwnym razie zwierzę będzie niewygodne, a nawet niebezpieczne, na terytorium przeznaczonym do tego celu. Ważne jest, aby przestrzegać następujących zasad i zasad dotyczących budowy ogrodzenia dla psa:

 • Kiedy budowana jest woliera dla psa, wielkość zwierzęcia jest jednym z czynników determinujących. Istnieją minimalne standardy kwadratowy Obudowa, która zależy od wysokości psa w kłębie:

- wysokość 45-50 cm - powierzchnia co najmniej 6 metrów kwadratowych. m.,

- wysokość 50-60 cm - powierzchnia od 8 metrów kwadratowych. m.,

- wysokość powyżej 60 cm - powierzchnia co najmniej 10 metrów kwadratowych. m.

Rada! Nie trzeba oszczędzać miejsca dla czworonożnego przyjaciela, ale nie trzeba przydzielać zbyt dużo miejsca. Nawet klatki dla dużych psów nie powinny być zbyt luźne, w przeciwnym razie nadmiar przestrzeni uniemożliwi koncentrację ciepła w zimie, przez co pies stanie się zimny.

Rozmiar obudowy to między innymi tzw. "Walk-in", czyli w którym gospodarze mogą łatwo wejść

 • Rozważanie płeć i wybór rzeczy do ogrodzenia dla psów konieczne jest rozwiązanie trudnego pytania, według którego opinie różnią się nawet wśród specjalistów. Zazwyczaj sugeruje się, aby podłoga była w całości wykonana z określonego materiału (najczęściej deski), ale nietypowe jest, aby psy radziły sobie z naturalnymi potrzebami w takim piórze. Lepiej, jeśli tylko część obudowy jest wyposażona w podłogę, a druga część pozostanie wolna od desek i fundamentów, chociaż w tym przypadku pies może zacząć kopać doły, po czym może uciec z zapory. Konieczne jest rozważenie zwyczajów swojego zwierzaka, aby wybrać odpowiednią opcję.
 • Ściany w schronisku dla psów nie powinno być głuchych, ponieważ nasi strasznie ciekawi czworonożni przyjaciele chcą obserwować, co się dzieje wokół. Przynajmniej dwie ściany (w skrajnych przypadkach jedna - z przodu) pożądane jest wykonanie materiału kratowego: może być kute, części spawane lub siatkowe. Nie zaleca się, aby wiele psów tworzyło ogrodzenie dla psa z siatkowej siatki, jeśli jest reprezentowane przez zwykłe komórki, ponieważ pies może złapać swój splot i uszkodzić zęby lub skórę. W przypadku ścian głuchych warto wybrać materiał o właściwościach oddechowych: drzewo lub cegły.

Obudowa z drewnianym pudełkiem i częścią siatki ogrodzeniowej z trzech stron

Rada! Najlepszą opcją będzie woliera dla psa zrobionego z drewna i kratownicy z kutego żelaza, ponieważ drewno, jako materiał naturalny, jest znane zwierzętom domowym, a części kute są bardzo niezawodne.

Bardzo pożądane jest dbanie o jakość izolacji dachu dla psa. Najczęściej jest to szczyt, czasem prosty ze zboczem

 • Dach nie można tego zrobić na całym obszarze ogrodzenia, chociaż najczęściej zwierzę to próbuje chronić je przed deszczem i innymi zjawiskami naturalnymi ze wszystkich stron. Materiał dachowy może być wybrany dowolny, ale w konstrukcji dachu musi koniecznie stanowić podstawę drewna (niezbędne do izolacji termicznej) i warstwę miękkiego materiału (do izolacji hałasu).
 • Drzwi powinien otwierać się do wewnątrz, ale nawet w gotowych modelach często nie przestrzega się tej zasady. Ze względów bezpieczeństwa ważne jest, aby drzwi były wyposażone w niezawodny zamek ryglujący z zewnątrz i od wewnątrz.

Jeśli kupisz gotowe klatki, i nie rób tego sam, sprawdź wygodę otwierania drzwi i niezawodność blokowania

 • Dostępność kabiny - jeden z obowiązkowych warunków trzymania psa, ale w niektórych przypadkach skrzynia staje się częścią obudowy, a zatem nie jest budowana osobno. Jak obliczyć wielkość budki i zbudować ją poprawnie - obejrzyj wideo:

Schematycznie pokazane urządzenie najbardziej popularnego rodzaju skrzyni z drewna

Możesz zrobić ze swojego zwierzaka ekskluzywne słodkie stoisko lub możesz kupić gotowe

Wybór gotowych stoisk dla psów jest ogromny, stoisko może nawet naśladować architekturę domu właścicieli

Z miłością wykonano dla zwierzęcia własnoręcznie skrzynię z przykrytą zewnętrzną częścią - pośrednią odmianą pomiędzy prostą kabiną a ogrodzoną

Rada! Wszystko, co opisano, dotyczy sytuacji, w których zamykamy pies na własny użytek dacza lub w wiejskim domu. Jeśli wolontariusz jest potrzebny apartamenty, który służy do krótkotrwałej izolacji zwierzęcia, zasady jego aranżacji nie są tak surowe. Zazwyczaj są one przeznaczone do klatek wewnętrznych dla małych psów i reprezentują tylko ściany (krata lub siatka). W takim psim mieszkaniu obowiązkowe jest zapewnienie miejsca do spania, zabawek dla psów, pieluszek lub tacki jako toalety.

Mini-obudowa wewnątrz domu, niezbędna do krótkotrwałej izolacji zwierzęcia. Opcje tutaj są nieograniczone, jednym z najbardziej popularnych jest wykorzystanie wolnej przestrzeni pod schodami na drugie piętro

W pełni stacjonarna obudowa z masywnym fundamentem, wpisana w krajobraz terenu i przeznaczona dla trzech psów

Zanim zbudujesz ptaszarnię dla psa, warto wybrać odpowiednią przyszłą lokalizację zwierzaka. Jeśli chodzi o wybór witryny, istnieje również szereg warunków, które muszą zostać spełnione:

 • Nie umieszczaj obudowy w pobliżu źródła hałasu lub ogrodzenie, jeśli ruchliwa ulica jest blisko (pies będzie ciągle rozpraszany przez przechodniów);
 • dom dla psa lepiej jest umieścić w pobliżu drzwi wejściowe w domu (potrzebujesz drzwi, aby być w zasięgu wzroku psa);
 • lepiej jest umieścić klatkę na podwyższeniu, aby pies mógł zobaczyć, co dzieje się na miejscu (nie może być zlokalizowany na nizinie, w przeciwnym razie w przypadku deszczu przestrzeń zostanie zalana);
 • do maksimum musisz usunąć miejsce dla zwierzaka z dołów kompostowych i innych miejsc o cuchnących zapachach, w przeciwnym razie pies może cierpieć na zmysł węchu;
 • Wejście najlepiej umieścić po stronie zachodniej lub wschodniej, ponieważ od strony południowej pies może być zbyt gorący (choć w chłodnym klimacie jest to dopuszczalne), a po stronie północnej w zimie często trzeba będzie wyczyścić śnieg.

Funkcję obudowy można wykonać w innym pomieszczeniu lub na otwartym terytorium, na przykład werandzie zamkniętej kratownicą

W pobliżu domu prywatnego znajduje się narożnik idealnie nadający się do szybkiego montażu prostej, osłoniętej obudowy, na przykład między ścianą domu a ogrodzeniem terenu

Bardzo ważne jest, aby z powodzeniem umieścić obudowę, zwłaszcza jeśli jest nieruchomy: powinien znajdować się w pobliżu domu, powinien mieć swobodny widok na miejsce i powinien być łatwy i wygodny do mycia i szczotkowania

Aby zapewnić wszystkie szczegóły podczas budowy, należy przygotować szkic obudowy dla psa. W nim jest to konieczne, stacjonarne u psa będzie miało miejsce zamieszkania lub nie, które określa obecność lub nieobecność bazy. Również na rysunku należy zdefiniować strefy i określić wymiary drewnianej platformy (na jej terytorium znajduje się stanowisko), miejsca na jedzenie (do rozłożenia na drzewo lub płytki) i miejsca do chodzenia z ziemią lub trawą.

Konieczne jest ustalenie, czy w obudowie znajdzie się osobne stanowisko, ponieważ w niektórych przypadkach możliwe jest zamknięcie dla psa bez niego. Hodowla jest potrzebna w całkowicie otwartych obudowach, w których znajdują się tylko ściany, a także w częściowo izolowanych obudowach, w których znajdują się trzy lub dwie ściany kratowe i dach. Kiedy budowana jest obudowa z ogrzewanym blokiem, nie jest potrzebne oddzielne stanowisko: jego miejsce zajmuje izolowany blok.

Woliera z izolowanym blokiem, przeznaczona dla czterech psów

Jeśli masz zamiar zrobić obudowę dla psa z jego własnymi rękami, aby głosować, niektóre opcje ścian budynku jest najlepszy dla danego obszaru: z trzech ścian i osobnym wejściem, w rogu z dwóch ścian i osobnym wejściem, lub dwóch ścianach i przy wejściu do domu

Konstrukcję obudowy dla psa przeprowadza się niezależnie zgodnie z następującym planem:

 1. Tworzenie dolnej części: wypełnienie fundamentu (jeśli to konieczne) i ułożenie podłogi. Aby rozpocząć, cztery rury są młotkowane wzdłuż obwodu, a następnie stos gliny i żwiru. Następnie umieszcza się ramę z drewna, do której przymocowana jest drewniana promenada. W przypadku zastosowania podkładu należy wstępnie wypełnić zaprawę o grubości 40-60 mm. Konieczne jest zapewnienie niewielkiego nachylenia podłogi (tylna część jest nieco wyższa od fasady), aby woda nie kumulowała się w obudowie i wygodnie jest ją czyścić.
 2. Następnie umieść ogrodzenie wcześniej wybranego materiału. Najpierw trzeba wykonać ramę z rur, a na przedniej ścianie powinna być jedna pośrednia rura pozioma do mocowania zamka drzwi. Następnie rama jest "wypchana": ślepe ściany są drewniane, przednie zgrzewane kraty (lub inne dopuszczalne opcje).

W razie potrzeby elementy drewniane są dodatkowo izolowane wełną mineralną lub ecowoolem. Jeśli trzeba oczek klatki dla psów, trzeba upewnić się, że nie jest rozdarta w owczarni, czy zwierzę zranić przy najmniejszym wpływie na niego, a nie rozciągać.

 • Ponadto, dach jest wykonany z dowolnego materiału, ale lepiej jest montować elementy mocujące za pomocą wkrętów samogwintujących lub specjalnych ukrytych elementów, aby pies nie doznał urazów paznokciami.
 • Wszystkie drewniane części obudowy muszą być zabezpieczone papierem ściernym, dwa razy zastosować plamę i lakier. To wydłuży żywotność konstrukcji i poprawi jej wygląd.
 • Piękna wygodna w użyciu woliera na drewnianej ramie, którą możesz wykonać samodzielnie

  Krok 1. Wytnij listwy o wymaganym rozmiarze, zaznacz i wywierć otwory dla łączników

  Krok 2: Zbieramy pojedyncze panele ścienne, lakierujemy i pokrywamy je metalową siatką

  Krok 3: zbierz drewnianą ramę, przykryj ją plamą i lakierem

  Krok 4: przymocuj wcześniej zmontowane panele do ramy, jedna z nich, drzwi, siedzimy na zawiasach i wyposażamy je w zatrzask

  Krok 5: zszycie ślepych ścian za pomocą sklejki, zamontowanie dachu i wzmocnienie obudowy belkami poprzecznymi

  Aby pies nie miał problemów w swoim "miejscu zamieszkania", do kontroli konieczne jest sprawdzenie niezawodności drzwi i zatrzasku na nim, brak ostrych szczegółów na siatce i punktach mocowania. Następnie zwierzak może pokazać swoje nowe środowisko.

  Sprawdź bezpieczeństwo obudowy: nie powinno być żadnych ostrych części raniących

  Woliera do chodzenia po kilka psów, własnoręcznie

  Ptaszarnia dla psa: co jest lepsze, jak budować, wymiary, schematy, produkcja

  Zawartość psów strażniczych na łańcuchu nie ma sensu, aby zwiększyć wielkość gospodarstw domowych: jeśli dowolny obszar pod kontrolą terytorium do psa poza zasięgiem, dom nie jest chroniony przed inwazją. Co więcej, pies na łańcuchu, nawet jeśli ślizga się na drucie - łatwy cel dla złodzieja uzbrojonego w kuszę, i dobrze wyszkolony pies wartownik jest drogi. Nowoczesne koparki psa szkolić psy stróżujące patrolować okolicę i treści na uwięzi, ale niestety, nie wszystkie z dostępnych na rynku obudów gotowych są wykonane z uwzględnieniem charakterystyki i wymagań zwierząt oraz niewłaściwe zachowanie psa może zrujnować psa. To bardzo mocny argument na rzecz stworzenia woliery dla psa własnymi rękami. Drugi - zawartość psów domowych i edukacja szczeniąt nie wymaga z jednej strony szczególnego zawstydzenia zwierzęcia; z innym - aby go przyzwyczaić, aby nie dostarczać właścicielom niepotrzebnych kłopotów. W tym artykule zbadano, jaki rodzaj woliery dla psa, w którym przypadkach jest odpowiedni i jak to zrobić.

  Głównym warunkiem wyboru rodzaju obudowy nie jest rozpieszczanie psa. To go zrani, nie wspominając o tym, że pies może się pogarszać jako stróż. Najlepsze psy stróżujące pochodzą od pasterzy, a do tego wszelkiego rodzaju przeciwności - zwykłe środowisko pracy. Dla psa jest o wiele bardziej szkodliwe przegrzanie, przejadanie się i wzrost tkanki tłuszczowej niż zamrożenie, głód i zmęczenie.

  W otwartych zagrodach trzymaj szczególnie odporne psy gustopsovyh: owcze, rosyjskie i podobne rasy. Gustopsky znaczy z długimi włosami i grubym podpushyu; pies w wełnie. Tam zazwyczaj specyficzna terminologia: usta - płetwy ogonowej - zasada (akcent na „i”), a inne w regionach o łagodnym klimacie, lub do tymczasowego zewnątrz obudowy może być prosty płot (pozycja 1 na rys zdjęcie ..) ic. umiarkowany klimat w wolierze dla gustopsovyh potrzebuje budki, schronienia, pozy. 2. Psy domowe, idące do domku, umieszczone w składanym ogrodzeniu z markizą, poz. 3: pies miejski, uderzając w naturę, może łatwo oszukać, zgubić się i zniknąć.

  W miejscach o wysokim nasłonecznieniu, niekoniecznie ciepłych (pasmo czarnoziemu i południe, południe Syberii i Dalekiego Wschodu), baldachim lub dach powinien pokrywać ok. 2/3 woliery dla każdego psa, poz. 4. Powołanie 2 sąsiadujących zamkniętych ścianach obudowy z szybą przednią (punkt 5.) Czy rzeczywiście bardziej zbliżony do rodzaju psa, który uniemożliwia im wykonywanie swoich obowiązków: zgiełku ulicy, plac zabaw, siedząc właścicieli części, etc.

  Pies jest drapieżnikiem, a dla każdego drapieżnika głównym warunkiem komfortu jest szeroka obserwacja otoczenia. Dlatego pies poczuje się lepiej i ochroni, jeśli zrobisz ptaszarnię z platformą. Mogą to być płaskie dachy schronienia, pozy. 6. Jeśli pies nie skacze, musisz zrobić drabinę na platformie. Najprostsza, nachylona na 20-45 stopni deska z nadzieniem o stopniu 100-200 mm z regałami 20x20.

  Jeżeli pozwalają na to warunki lokalizacji (patrz poniżej) osłony z zimową drogą, 2 sąsiednie ściany, poz. 9. Jeśli tak nie jest, lepiej zostaw wszystko otwarte, z wyjątkiem zimowej drogi, pozy. 8. Tunele wolierowe są odpowiednie do przechowywania paczek (patrz niżej), ale do pojedynczego pomieszczenia dla psa w typie, który stanowi. 8, ale z głuchymi ścianami z pewnością zepsuje.

  Uważa się, że drzwi osłony psa stróżującego lub psa służbowego powinny otwierać się do wewnątrz, w przeciwnym razie silny pies może go znokautować. To prawda, ale często przestrzeń do otwierania drzwi wewnątrz obudowy nie jest, przynajmniej dlatego, że nie ma miejsca na dodatkowe miejsce na podwórku. W takim przypadku spójrz na pozy. 6, drzwi obudowy otwierające się na zewnątrz muszą:

  • Pokryć siatką (patrz poniżej) od wewnątrz.
  • Mieć co najmniej 2 poprzeczki.
  • Na każdej poprzeczce musi znajdować się niezawodny zaczep.
  • Skrzydło drzwi powinno być zawieszone na pętlach stodoły.
  • Wewnątrz drzwi musi znajdować się zatrzask bezpieczeństwa: podczas wchodzenia do pomieszczenia w celu pielęgnacji i karmienia zwierząt drzwi natychmiast zamykają się i zamykają.

  Urządzenie obudowy z platformą dla suki z czerwem

  Stoisko to platforma, jak w pozach. 6, bez żadnych problemów, pasuje do psa, ale suka musi mieć oddzielną platformę, jeśli jest szczeniakiem i opiekuje się czerwcem w jej stałym ogrodzeniu. Sposób ustawienia woliery z platformą dla suki pokazano na ryc. po prawej. Zimnik jest opcjonalny, jeśli samica z potomstwem pozostaje w komorze podczas zimnej pory roku. Gdy szczenięta są zabierane od matki, platforma sanktuarium - legowiska lęgu należy usunąć i zorganizować w klatce czyszczenia, więc zapach nie przeszkadzało jej, że potomstwo.

  Minimalny wymagany obszar obudowy, jak wiadomo, zależy od wysokości psa w kłębie: do 50 cm - 6 metrów kwadratowych. m; do 60 cm - 8 metrów kwadratowych. m; ponad 60 cm - od 10 metrów kwadratowych. m. Inne wymiary obudowy są również powiązane z wymiarami ciała zwierzęcia:

  • Szerokość - nie mniej niż 1,5 długości ciała bez ogona, ale nie mniej niż 1,5 m.
  • Długość - obliczana według szerokości i powierzchni.
  • Wysokość: Podnieś psa za przednie łapy, aż rozciąga się na sznurku, a ktoś inny zmierzy odległość od ziemi do końców przednich łap. Dodaj 0,5 m, a to będzie minimalna możliwa wysokość pomieszczenia, z wyjątkiem szczególnie skaczących psów, patrz poniżej.

  Najważniejszą rzeczą przy wyborze miejsca na ogrodzenie jest zapewnienie psu lepszego oglądu monitorowanego terytorium. Wyobraź sobie taksówkarza-pro, błąkającego się po złamanym jalopie na wyboistej przerwie. W przybliżeniu w ten sam sposób, w jaki odczuwa się strażnik, nie mogąc zbadać obszaru jego odpowiedzialności. Tylko właściciel nie może wyrazić, nie może.

  Drugi czynnik - woliera powinna być trzymana z dala od źródeł silnych zapachów. Na cześć kurnika lub krowy, pies nadal będzie cierpiał, tak samo jest z przodkami i naturą, ale z oparów amoniaku, nos psa słabnie. Są też zapachy, dla psa nie do zniesienia i szkodliwe, patrz na końcu.

  Orientacja na boki świata i wiatry, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie odgrywa specjalnej roli. Fasada ogrodzenia z psem północnego pochodzenia (husky reniferów, husky) w południowych regionach lepiej orientować się na północy, a na przykład na południowym psie (kaukaski lub środkowoazjatycki pasterz) na północ od Moskwy - na południe. W innych przypadkach orientacja elewacji na wschód będzie idealna, a głuche mury przeciwne będą dominującym wiatrom.

  Ponadto, nie bierz pod uwagę faktycznych zaleceń kładzenia fundamentu pod klatką: potrzebujesz dodatkowych nakładów i pracy, a pies będzie lepszy tylko wtedy, gdy podłoże zostanie wysadzone w powietrze. Rozmiar i konstrukcja obudów dla psów są takie, że są one niewrażliwe na ruchy gleby; Gotowe klatki są umieszczane po prostu na ziemi, cegłach lub betonowych bloczkach fundamentowych 400х400х200 pod narożnikami i wspornikami pionowymi. Wsparcia filarów obudowy dla dużego i silnego psa lepiej mimo wszystko zabliźnić, patrz poniżej.

  Najlepszym materiałem do obudowy dla psów jest stal konstrukcyjna. Obudowa dla owczarka może być częściowo drewniana (patrz niżej), a woliery dla takich inteligentnych psów, jak husky, husky, fox terrier, są wysoce pożądane, aby wykonać całkowicie metal - drewno jest czymś, co można prychać.

  Etapy budowy drewnianej obudowy dla psa

  Drewno jest jednak łatwiej dostępne niż metal i łatwiej z nim pracować. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy w żadnym momencie nie ma możliwości podłączenia spawarki lub elektronarzędzi. Jak zbudować wolierę z drewna jest prosta, niedroga i odpowiednia dla niemal każdego psa, pokazana na ryc. powyżej:

  • Materiały drzewne impregnuje się dwukrotnie emulsją wodno-polimerową lub jednorazowo impregnuje silikonem przeciwporostowym.
  • Końce słupków z pręta 150x150 opuszczające grunt są dodatkowo impregnowane bitumicznym mastyksem.
  • Betonowe słupy są betonowane, poz. 1 na rysunku, eksponując pionowo wzdłuż linii pionu. Słupki powinny być przygotowane z marginesem 10-15 cm wysokości lub z dużym, jeśli obszar jest zauważalnie nierówny. Krok instalacji do 1,5 m.
  • Gdy beton stwardnieje, górne końce słupków są wycinane poziomo na horyzoncie do pożądanej wysokości, za pomocą sznurka i poziomu. Przycinanie nie spieszy się do wrzucania do pieca, przydatne.
  • Pary biegunów połączone są parami desek od 100x25, poz. 2.
  • Powstałe belki w kształcie skrzyni są wyłożone podłogą, poz. 3 (płyty ryflowane od 150 x 30); patrz także poniżej.
  • Do podłogi wzdłuż obwodu ścian kratowych, przymocuj dolne wiązanie z pręta 100x100, poz. 4 i 5. Aby przymocować dolne wiązanie jest lepsze od spodu.
  • W pasku dolnych taśm wywiercić otwory pod kratami rusztu. Dla owczarka niemieckiego pręty muszą mieć co najmniej 10 x 10 lub średnicę 12 mm od zwykłej stali lub od 8 mm, jeśli pręty są zbrojeniowe.
  • Położyli kraty kraty, pozostawiając otwór na drzwi, poz. 6. Etap montażu wynosi 10 cm dla dużych psów i 5-7 cm dla małych psów.
  • Pręty kratki tymczasowo, tak aby się nie wzdrygnęły, są zabandażowane w skos z miękkim drutem.
  • Przygotuj pręty górnej taśmy, wykonując otwory w gniazdach pod kratami kraty.
  • Zamontuj górne wiązanie. Słupki są przymocowane do stalowych narożników lub chustek ze sklejki.
  • Zakrywają ślepe ściany.
  • Wchodzą do partycji i organizują zimową drogę, jeśli to konieczne.
  • Wykonaj dach (pozycja 7) i wykonaj pozostałą pracę, aby uzyskać więcej szczegółów, patrz poniżej.

  Uwaga: Impregnacja olejowa do drewna, w tym. rozwój oleju silnikowego, może być stosowany, jeśli obudowa będzie zaludniona w ciągu roku. Następnie budują go na wiosnę - na lato odlecą ułamki impregnacji, a podczas zimy zostaną bitumizowane i stracą zapach (będą wydychać) ciężkie zapachy.

  Stalowa obudowa skonstruowana jest w ten sposób:

  Rysunki ścian stalowej obudowy dla psa

  Zamiast drewnianych słupów betonowe rury są wylewane z 40x40x2,5;

 • Pozioma rama podłogowa jest spawana od narożnika z 40x40x2 na wysokości 15-25 cm od poziomu gruntu;
 • Podłogi z desek są takie same jak w poprzednim. sprawa. Deski są przymocowane do ramy za pomocą samogwintujących śrub do metalu. Główki śrub są wysoce pożądane do utopienia i szpachlowania;
 • Pomiędzy stalowymi podporami są spawane ziarna - płyty z desek lub kraty w ramkach od narożnika 40x40. Rysunki łask dla obudowy psa, patrz ryc. po prawej.
 • Pozostałe prace są wykonywane, patrz poniżej.
 • Zakup klatek często umieszczanych po prostu na ziemi; na niej pies spełnia potrzeby fizjologiczne. Podłoga w komorze ze śladów jej żywej aktywności musi zostać oczyszczona, ale w ziemi pies jest w stanie wykopać dziurę i wyjść z pomieszczenia. Jak tu być?

  Po pierwsze, psy-mieszkańcy północy kopią ziemię w wyjątkowych przypadkach. Odruch ich kopania jest bardzo słaby, ponieważ mają wieczną zmarzlinę w swojej ojczyźnie. Jeśli husky, husky lub labrador są regularnie usuwane lub wypuszczane na patrolowanie, nie możesz obawiać się ich kopania. Po drugie, pewnego razu J. Darrell wymyślił sposób na rozwinięcie umiejętności toaletowych u niemal każdego ssaka, nawet u dzikiej afrykańskiej świni:

  • Przygotuj małe, emaliowane naczynie o odpowiednim rozmiarze na miejsce szydełkowania: umywalkę, wannę do kąpieli z wbudowanym drenażem, dużą miskę.
  • Podczas budowania obudowy, z dala od kabiny i podajnika (patrz poniżej) w podłodze, należy wykonać wycięcie do montażu muszli klozetowej.
  • Wycięcie do toalety jest tymczasowo zszywane sklejką.
  • W czasie szkolenia w wolierze pies ma możliwość poradzenia sobie z potrzebą, gdziekolwiek chce.
  • Kiedy się go zużyje, garść świeżo złowionych odchodów do tymczasowego przechowywania.
  • W obudowie wykonują wiosenne porządki.
  • Usuń sklejkę, umieść toaletę na miejscu i piaskuj do połowy.
  • Wrzucają śmieci do toalety i wpuszczają psa do pomieszczenia.

  Ta metoda działa nieprzerwanie: po moczu i ekskrementach zwierzęta zaznaczają swoje terytorium. Teraz pies wyjdzie na duży tylko w toalecie. Piasek w nim jest potrzebny do zaspokojenia instynktu składowania; od czasu do czasu trzeba to zmienić.

  Uwaga: woliera dla normalnych psów. fox terrier, musi być z podłogą.

  Robiąc w obudowie podajnik dla psa obracany na poziomie podłogi (po lewej stronie na rysunku), aby pokazać swoje umiejętności jako mechanika, jest poważnym błędem. Zabawna rzecz prowokuje zwierzę do zabawy, bo pies jest traumatyczny. Podajnik powinien być klapkowany z dolną krawędzią na wysokości w przybliżeniu wysokości dolnej krawędzi klatki piersiowej psa, jak pokazano po prawej stronie ryc.

  Dozowniki w obudowach dla psów

  Dach obudowy dla psa musi koniecznie mieć lukę wentylacyjną. Idź w gorący letni dzień z lekkim wiatrem od podwórza na werandę. Dusznovato? A teraz wyobraź sobie, że jesteś pokryta włosami od góry do palca. Powtórzmy raz jeszcze: ciepło i duszność psa są o wiele bardziej szkodliwe niż gwałtowne zimno.

  Jeśli chodzi o - od tego, co pokryć dach obudowy, to tutaj jest podstawowa zasada: materiał pokrycia dachowego nie powinien rezonować w deszczu i wietrze. Przesłuchanie psa jest tak samo czułe jak zapach; często powtarzane ostre dźwięki mogą go uszkodzić. Najlepsze materiały na dach klatki są dźwiękochłonne: pokrycia dachowe, miękkie płytki. Ich i leżał na skrzyni łatwiej.

  Uwaga: W tym przypadku przydatne były również przycinanie pręta z konstrukcji drewnianej woliery - przeszły one na urządzenie wentylacyjnego luzu pod dachem. Okładzina jest typowego typu, ale nie zaszkodzi ją zaizolować. Nie na zimę, na lato, aby rozgrzany słońcem dach nie dawał tyle ciepła.

  Do kraty obudowy z prętów konieczne jest zespawanie poprzeczek z tego samego pręta o pionowym odstępie 1-1,3 m. Zwykle umieszczają one poprzeczkę na połowie wysokości prętów. W obudowie dla owczarka z poprzeczkami lepiej umieścić odpowiednio dwa. po zmniejszeniu kroku instalacji. Owczarek niemiecki nie jest mistrzem siły wśród swoich krewnych, Kaukaz i Środkowa Azja są silniejsze. Ale dorosły mężczyzna owczarek niemiecki popycha 10x10 prętów o długości 1,5 m.

  Husky

  Ten sprytny, wierny i zdyscyplinowany pies staje się coraz bardziej popularny. Jeśli strażnik nie wyjdzie z psów-reniferów, a psy myśliwskie są okazjonalnie (choć wszystkie jako jedno zaległe), wtedy husky można nazwać psem wszystkich zawodów przez mistrza. Jednakże ptaszarnia dla husky musi mieć wiele cech.

  Pierwsza - woliera dla Husky potrzebuje wysokości 2,2 m. Pies Husky bardzo się skacze; w domu potrzebują go, aby mogli spojrzeć na nieskończony śnieg. Husky skacze prawie jak pudel, a ten, dla twojej informacji, skacze z podłogi, nie biegnąc do szafy.

  Po drugie, kraty z osłony dla husky nie powinny być wykonane z prętów, ale z siatki. Skacząc, husky przylega do niego. Jeśli grill osłony pochodzi z łuski gałązek, pies nie będzie w stanie wykonać niezbędnych ćwiczeń fizycznych. Wreszcie, na średnich szerokościach geograficznych i na południe od woliery Husky, lepiej jest mieć fasadę na północy, północnym wschodzie i północnym zachodzie.

  Klatki dla psów z kratkami wykonanymi z siatki

  Krata z siatki zamiast prętów nadaje się również w klatce na wolnym powietrzu dla psów innych ras. Lepiej jest umieścić siatkę z tkanej siatki, poz. 1 na Ryc. po prawej. Dla Husky, tym bardziej dobrze, że druty siatki tkanej są zakrzywione w zygzakowacie i łatwiej im przylegać. Ale pójdzie i zgrzeją siatkę, poz. 2. W obu przypadkach średnica drutu wynosi od 4 mm, a siatka wynosi 10 × 10 cm w przypadku dużych psów i od 5 × 5 do 7 × 7 w przypadku małych psów.

  Net-rabitsu stosowana do leczenia woliery jest niepożądana: psy nawet bardzo ciche często ranią jej łapy, a już w takich przypadkach wełna u królików jest powszechna. Dla Huskygo, przy okazji, rabitsa jest bezpieczna, więc ten pies jest sprytny. Zbyt sprytny na zamknięcie rabitsy: rozwala stawy, rozrywa ramę i opuszcza ogrodzenie w półtorej godziny. Jedyny przypadek, kiedy ptaszarnia dla psa z sieci rabitsy jest uzasadniona - gdy jego powierzchnia wynosi więcej niż 20 metrów kwadratowych. m, a pies jest rasą strażniczą, tj. bardzo zdyscyplinowany i wyszkolony przez dobrego kynologa.

  Szczeniak i mały, ale dorosły pies są dalecy od tego samego i potrzebują różnych wolier. Po pierwsze, nie róbcie wolierowych szczeniąt z drewna (poz. 1 na poniższym rysunku): słabe są jeszcze słabe, ale będą je przeżuwać. Slivers przełknąć i utknąć w poszarpanej dziury. Po drugie, woliera dla szczeniąt powinna być zrobiona, ponieważ ich ciekawość jest nie do zniesienia, ale umysł jeszcze nie wybuchł. W sposób naukowy - cały zestaw instynktów psów jeszcze się nie pojawił.

  Woliera dla szczeniąt i małych psów

  Szczenięta ssące, a ignorant musi być trzymany w miejscu ogrodzenia na arenie o miękkich ścianach, aby nie było wybielania; Dziecko-szczeniak czuje się opuszczone, jeśli nie może przyzwyczaić się do czegoś ciepłego i miękkiego. Szczenięta są często przyjaciółmi z kotami domowymi właśnie z tego powodu. Manege dla szczeniaka jest zrobione przynajmniej z kartonu; o kilku opcjach, zobacz film na końcu sekcji.

  Gdy szczeniak na arenie zacznie się podnosić, używając przednich łap na boku (poz. 2 na rysunku), należy usunąć miękką tapicerkę i zacząć przyzwyczajać szczeniaka do osłony obudowy z siatki, pozy. 3; lepiej jest po prostu zgiąć go z kawałka siatki z siatką od 3х3 do 5х5 cm, brak połączenia. Dzianinowe połączenie szczenięcia jest traumatyczne.

  Klatki w mieszkaniu dla małych psów są ułożone ogólnie tak samo jak dla dużych psów, biorąc pod uwagę niewielką siłę i nieznaczną swobodę mieszkańców. Obudowa dla psa ozdobnego to ten sam zestaw podpór od pionowych prętów. Gotowe sekcje mini-klatek dla psów są sprzedawane w sklepach zoologicznych; z nich składa się siedlisko o pożądanej wielkości i konfiguracji. Pamiętaj jednak, że klatka dla psa to coś w rodzaju małego ogrodu ze sklepem lub barem. W przypadku stałego mieszkania pies potrzebuje mieszkania w mieszkaniu.

  Uwaga: dla bolonok, itp. w sekcji psów długowłosych obudowy obudowy, trzeba wziąć tylko spawane. Wełna wiklinowa cała przędza, zwłaszcza jako umysł ozdobne psów umysłu, z reguły nie różnią się.

  Wideo: kojec dla szczeniąt własnymi rękami

  Ptaszarnia dla kilku psów

  Jeśli strona jest strzeżona przez kilka psów, należy przygotować wspólną osłonę z sekcji z pół-zbiornikami, zadaszeniem o długości 3/4 długości, ślepymi przegrodami pomiędzy nimi i poszczególnymi karmnikami. W przeciwnym razie zapewnione są sprzeczki w wolnym czasie. W takim przypadku duży pies będzie miał 3-4 metry kwadratowe. m powierzchni i przekroju długości ciała bez ogona, patrz ryc. po prawej.

  Rozpatrzymy typowe błędy w konstrukcji obudów dla psów. Aby wzmocnić obudowę za pomocą szczęk, listew itp., W przypadku obciążeń wiatrem i śniegiem (pozycja 1 na następnej ilustracji), jest to niemożliwe. Pies jest zwartym ciałem, natychmiast zyskuje prędkość 10 m / s i więcej. Ile będzie miał energia kinetyczna według wzoru z fizyki szkolnej, o wadze 20-40, a nawet 70 kg? Czy przetrwa cios wszystkich tych małych rakiet?

  Błędne wykonanie ogrodzeń dla psów

  Jeśli nie jesteś kynologiem ze specjalnym wykształceniem i doświadczeniem, wtedy buduj ptaszarnię dla psa, daj się ponieść projektantom nawet w minimalnym rozmiarze, jak w pozach. 2, nie następuje. Co jest przyjemne dla ludzkiego oka, pies najprawdopodobniej przestanie żyć normalnym życiem psa. Tak samo jest w przypadku kucia na zimno, tylko w nim można się też zdezorientować łapą.

  Następnie nie zasłaniaj widoku psa i nie za bardzo, jak w poz. 3. Psy są w 100% ekstrawertami; ich i nasze koncepcje przytulności i komfortu są zasadniczo różne. I wreszcie, nie umieszczaj woliery w ogrodzie kwiatowym, w ogrodzie i nie dekoruj go kwiatami, jak w poz. 4. Nos psa jest znacznie bardziej wrażliwy niż nasz, a zbyt silny przyjemny aromat zamienia się w nie do zniesienia smród. Ponadto etylen i aldehydy emitowane przez kwiaty i owoce po prostu psują nos psa. Nos psa jest prawie taki sam jak nasze oczy, a dla zdrowia psa tło zapachów potrzebuje umiarkowanej i naturalnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  73 − = 65