Jasny niebieski kolor

Jasny niebieski kolor

Jaki jest kolor niebieski w ubraniu?

Co oznacza niebieski kolor, jak rozumiesz, co to naprawdę jest? Jak umiejętnie wykorzystać całą swoją moc, aby odkryć potencjał i harmonijnie zbudować na podstawie jego obrazu?

Niebieski kolor to taki, który ma lekko niebieski akcent. Nie dotyczy kolorów podstawowych ani pośrednich, tzn. Nie można ich uzyskać przez mechaniczne mieszanie kolorów. Jego paleta zawiera wiele odcieni o bardzo różnym nasyceniu i jasności. Pomimo tego, że jesteśmy przyzwyczajeni do rozważenia turkusowego, chabrowego błękitu, niebiańskich niezależnych kwiatów, wszystkie są odcieniami niebieskiego.

Kolor niebieski odnosi się do zimnej skali kolorów, dlatego po pierwsze jest to wybór dwóch zimnych kolorów: zimowego i letniego. Na zimę lepiej jest wybrać wersję jasną i bogatą, a na lato - stłumioną i zakurzoną.

Artyści i projektanci zawsze stosują zasady łączenia kolorów na podstawie ich położenia na kole barw, w których kolory i odcienie są rozdzielane pomiędzy podgrupy. Najpopularniejszymi kombinacjami są monochromatyczne (ustawione w tym samym kolorze, ale w innym nasyceniu i jasności), podobne (2-3 kolory po obu stronach koła od podanego) i komplementarne (kontrastujące). Jeśli pamiętasz te trzy zasady, jest mało prawdopodobne, że gdy popełnisz błąd w wyborze schematu kolorów swojej garderoby.

Najpierw należy rozważyć koło kolorów i określić, jaki kolor ma kontrast niebieski, który jest podobny i tak dalej.

Kontrastowa kombinacja kolorów występuje, gdy dwa odcienie znajdują się na przeciwnych końcach koła kolorów. W zależności od odcieni niebieskiego może być czerwono-pomarańczowy, żółto-pomarańczowy i pomarańczowy.

Kto idzie do garderoby kontrastowej? Niewątpliwie nośniki kontrastowego wyglądu. Niezależnie od odcienia i nasycenia niebieskich, nie kontrastujących dam, najlepiej unikać kombinacji z pomarańczowym. Jasne kobiety powinny pamiętać, że jeśli zabarwisz się na bazowy kolor cebuli, kolor pomarańczowy nie powinien przekraczać 10% zestawu, to znaczy być stylowym akcentem.

Kolorami triady dla niebieskiego są te, które leżą w równej odległości od siebie w kole kolorów. Na przykład dla odcieni niebiesko-zielonych (turkusowy, seledynowy, elektryczny), triada będzie czerwono-fioletowa i pomarańczowa.

Podobna kombinacja jest odpowiednia dla kobiet o dowolnym wyglądzie: dla blondynki o niebieskich oczach i jasnych brunetkach o jasnej skórze. W przypadku niebieskiego połączenia optymalne będzie połączenie z zielonym i żółto-zielonym, a także z niebieskim i niebiesko-fioletowym. Ta kombinacja pozwoli Ci wybrać obraz na dowolne wydarzenie i zawsze będzie wyglądał jak u góry.

Jeśli wybierzesz kolor niebieski dla kombinacji z innymi kolorami, warto pamiętać, że najłatwiej jest połączyć miękkie, wyciszone odcienie. Najlepsza kombinacja to połączenie niebieskiego i ciemnoniebieskiego. Będzie pasował absolutnie każdej kobiecie i będzie odpowiedni o każdej porze dnia. Wersja Office - zestaw dwóch kolorów, wyjście - dodanie trzeciego jasnego koloru jako akcentu.

Jeśli jesteś właścicielem letniego koloru, lepiej podnieść kurz niebieski bliżej twarzy, a bogaty niebieski powinien być obniżony. Na przykład brudny niebieski sweter lub bluzka i spodnie z tuszem lub spódnica. "Zima" musi działać w oparciu o silne barwy, czyli wręcz przeciwnie - nasycone bliżej twarzy, stłumione dalej od niej.

Z tym, co niebieski kolor w ubraniach zawsze łączy, więc w pastelowych odcieniach. Jeśli używasz pastelowych kolorów, możesz je łączyć w dowolnym stosunku, zawsze będą wyglądać świeżo i harmonijnie.

Nie mniej popularne jest połączenie niebieskiego i białego, niebieskiego i szarego, a także niebieskiego i różowego. Kombinacja z bielą lub różem daje wraz z lekkością, lekkością i zabawą. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą podkreślić swoją kobiecość. Grając w ubrania, można uzyskać efekt "pianek" (spódnice z falbankami, sukienki latające z lekkich tkanin) i wiosenną elegancję (klasyczny krój, tkaniny kostiumowe).

Jeśli chcesz połączyć kolor czerwony i niebieski w jednym stroju, dodaj pierwszeństwo szkarłatu i ciemniejsze odcienie: bordowy, malinowy. Ponieważ taki strój będzie przyciągał uwagę, warto w nim uczestniczyć w wieczornych zajęciach.

Jeśli chcesz wyglądać spektakularnie w ciągu dnia, połącz światło jasnoniebieskie z akcesoriami bzu, bzu. Bardziej powściągliwy obraz, kiedy trzeci kolor wydaje się brązowy lub beżowy. Tylko tutaj też nie zapomina się zasady 70% - 20% - 10%, gdzie 70 - miękki niebieski, 20 - brązowy, a 10 - akcentujący bzu lub bzu.

Do biura odpowiedni jest zestaw w kolorach niebieskim, szarym i białym. Aby obraz był surowy, musisz wybrać poprawną wartość szarości. Nie bierz bladych "piżam", ale zatrzymaj się w czymś bardziej "jasnym": kolor mokrego asfaltu lub błyszczącej stali.

Niebieska sukienka jest podstawą obrazu, możesz ją uzupełnić akcesoriami, które pasują do stylu. Na przykład letnia sukienka będzie dobrze wyglądać z białymi, solidnymi, różowymi, sandałami, baletami, butami. Jeśli podniesiesz torbę o tym samym lub podobnym kolorze, obraz zostanie ukończony.

Jeśli chcesz stworzyć wieczorny letni obraz, jako akcesoria wybierz coś genialnego. Być może będą to buty i torba w szarym metalicznym kolorze z fakturą "gada".

Spódnice midi wycinają słońce z różnych odcieni niebieskiego doskonale komponując się z svitshotsami lub swetrami o bladożółtym, bladym różowym lub białym odcieniu.

Jeśli masz na sobie niebieską spódniczkę z ołówkiem, możesz iść z białą koszulą i ciemnoniebieską marynarką, rozrzedzając zespół aktami.

Mini spódniczka + bomba = obraz młodzieży o sportowym charakterze.

Niebieskie spodnie zawsze mają parę. Dla klasyków ze strzałkami będzie to lekka "męska" koszula lub jasnoróżowa bluzka, w zależności od tego, jaki efekt chcesz zrobić na innych. W spodniach, para będzie top, koszula, tenisówki.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Kolor niebieski

Jeśli jesteś zainteresowany niebieska wartość, niebieski kolor w psychologii, połączenie niebieskiego z innymi kolorami, jak również niebieski kolor w ubraniach i kolor niebieski we wnętrzu, to jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tu również zdjęcie niebieskich kwiatów podnieść na duchu 🙂

Niebieski kolor w psychologii

Wartość dodatnia koloru niebieskiego

Wartość ujemna koloru niebieskiego

Połączenie niebieskiego w ubraniach. Zdjęcie.

Połączenie niebieskiego we wnętrzu. Zdjęcie.

Definicja niebieskiego koloru

Niebieski kolor to albo grupa odcieni niebieskiego z lekkim przesunięciem w kierunku zieleni, tak, że nadal nie ma poczucia zielonego odcienia, albo tylko jasne odcienie tonów niebieskiego zasięgu. W szerszym znaczeniu, niebieski może być zdefiniowany jako niebieskawy lub lekko niebieski, w którym to przypadku niebieski jest często nazywany rzeczami, które w odróżnieniu od otaczających wyróżniają się w lekkim niebieskim odcieniu. Na przykład niebieski często odnosi się do naczyń krwionośnych, żył, ponieważ gdy są widoczne pod skórą, ich kolor jest subiektywnie postrzegany jako niebieski odcień.

Niebieski kolor pochodzi od koloru szyjki gołębia.

Wartość dodatnia koloru niebieskiego

Zacznijmy od tego, że żyjemy na "Niebieskiej planecie" - planecie Ziemi, którą, jak teraz żartują, należy nazwać Wodą planety, ponieważ woda na powierzchni Ziemi jest znacznie większa niż ziemia. Kolor niebieski w naturze jest przede wszystkim kolorem nieba bez dna i rozległego morza. A słowa "głęboki" i "niebieski" są bliskimi krewnymi. Niebieski i niebieski to śnieg. Ale w dzikiej przyrody niebieski jest rzadki, ponieważ nie jest protekcjonalny. Jednak nawet tutaj mamy "niebieskie jodły" i "niebieskie lisy", ptaki są niebieskie oczy, cycki i gołąb. Tak, różne tropikalne motyle i nie tropikalne ćmy. Świat roślin daje nam kwiaty niebieskich odcieni, na przykład, chabry, bratki lub niezapominajki. Osoba zwykle ogranicza się do niebieskich oczu.

Niebieski kolor jest obecny w słowach i wyrażeniach: "kochanie", "kochanie", "lazur", "niebieski niebiański", "błękitna krew" (szlachetne pochodzenie arystokracji).

Niebieski kolor łączy odległość, długość i głębokość. Jest to naturalny kolor nieba i morza, jest nieograniczony i prosty, popularny i uniwersalny. Jest spokojny, jasny, wilgotny, spokojny, chłodny kolor. Błękit jest kolorem czułości, pokoju, harmonii, prawdy, wiary, wolności, duchowości, czystości i niezrozumiałości.

Kreatywność jest również jednym z nich niebieskie wartości. Dlatego zaleca się używanie go w instytucjach edukacyjnych.

Wartość ujemna koloru niebieskiego

Znak niebieski i niebieski może być zarówno boską wysokością, jak i najniższymi motywami.

Inni psychologowie w to wierzą niebieska wartość - to niedbalstwo i niedbalstwo, trzecie - rozczarowanie, melancholia i podejrzenie, czwarte - naiwność i prostolinijność, sny i magia.

Niebieski kolor w psychologii. Wpływ. Leczenie.

Niebieski to "paląca" mieszanka białych i niebieskich kwiatów. W konsekwencji wpływa on na stan człowieka w podobny sposób. "Niebiański kolor", co jest zaskakujące, leczy ropie i rany. Nadal łagodzi skutki niespokojnego dnia i zmęczenia.

Niebieski kolor zwiększa aktywność fizyczną i intelektualną oraz równoważy procesy hamowania i wzbudzania. Ten kolor jest niezwykle wygodny, zapewnia wygodę i koi, działa odświeżająco i zwężająco.

Jedną z niesamowitych właściwości niebieskiego jest jego "zdolność" poruszania przestrzenią. Tam, gdzie jest niebieski kolor lub niektóre jego barwy, wydaje się, że czas jest znacznie spowolniony. Niebieski - kolor czułości. Kiedy na niego patrzysz, wygląda na to, że prosi, by zajrzeć w siebie.

Ma niebieski kolor i właściwości lecznicze: łagodzi bóle głowy, odświeża. Niebieski to po prostu "zbawienie" dla tych, którzy próbują schudnąć: pomaga to zmniejszyć apetyt. Pomaga również osobom, które mają wysokie ciśnienie krwi lub kołatanie serca: ma właściwość obniżania ciśnienia krwi i spowalniania tętna. Również niebieski kolor jest przydatny dla tych, którzy cierpią na bezsenność. Ratuje z biegunką, wymiotami i zgagą. Dla kobiet: neutralizuje PMS i zmniejsza obfite krwawienie podczas krytycznych dni.

Niebieski kolor usuwa nerwowość i pomaga wyeliminować wszelkie dolegliwości organiczne spowodowane zaburzeniami układu nerwowego.

Ten kolor jest niezbędny dla nieśmiałości, strachu przed komunikatywnością i nieśmiałością. Jeśli chodzi o niebieski kolor, należy również pamiętać osobę, która lubi medytować, ponieważ pomaga "wycofać się w sobie", aby pozostać sam na sam z najintymniejszymi myślami. Dlatego jeśli chcesz zaangażować się w medytację, zapal ją i umieść obok niebieskiej lampy lub świecy.

Niebieski kolor w psychologii. Negatywny wpływ.

Przedawkowanie koloru niebieskiego może wywołać uczucie strachu. Od zbyt długiego stosowania niebieskiego koloru ludzie zaczynają odczuwać zmęczenie i depresję.

Negatywny jest w kolorze, fakt, że czasami „przypadkowo” może prowadzić osoby do melancholia, aby smutny. Negatywna strona, która „zaraża” niebieski kolor: niezdolność do utrzymania długotrwałego kontaktu z innymi osobami, w celu planowania sceptycznych, trwała, nie przestając niezadowolenie z tego, co się dzieje w tej chwili.

Zalety i wady amatorów niebieskiego koloru

Niebieski pasuje do wszystkiego z przymusem. Ten kolor nie ma ani szybkiej asertywności czerwieni, ani wesołego nastroju pomarańczy, ani nawet młodej zabawy żółtej. Ale niebieski ma naturalny konserwatyzm, pragnienie pokoju, pokoju i bezpieczeństwa. Wraz z błękitem dostajemy szansę stać się obiektywni, patrzeć bezstronnie na świat. Niebieski pomaga uczyć się, patrzeć na sytuację z lotu ptaka, robić plany, zdecydowanie zabrać się do pracy i osiągnąć swoje cele.

Niebieski kolor w psychologii jest symbolem lojalności, wrażliwości i sympatii. O tych, którzy kochają ten kolor, możemy śmiało powiedzieć, że łatwo ulegają przygnębieniu podczas awarii. Miłośnicy niebieskiego koloru mają przyjemny i zrównoważony charakter, wolą spokój, dążą do harmonii z ludźmi iz samym sobą, mają zdolność do refleksji i doznań estetycznych. Bezpieczeństwo, relaks i pewność siebie dla miłośników niebieskiego są bardzo ważne. Są artystycznymi pracoholikami i dlatego osiągają niewiarygodne wyżyny na drabinie społecznej. Ci ludzie nie wiedzą jak i nie lubią długo siedzieć w jednym miejscu: podróż jest ich żywiołem. Jeśli chcesz zgodzić się z kimś, kto kocha niebieski - po prostu pokaż cierpliwość i oczywiście zostanie nagrodzony.

Ludzie, którzy wybierają ten kolor, wyróżniają się intuicją typu win-win, niewiarygodną determinacją i celowością. A ci, którzy nie mają współczucia dla tego koloru, lub odrzucają go wcale - są nieustannie niespokojni i marzą o poważnych zmianach, które mogą złagodzić ich depresję i stres. Ponadto, często niebieski kolor jest zdecydowanie odrzucany przez osoby cierpiące na uzależnienie od nikotyny.

Z miłością do niebieskiego koloru, oprócz pokoju pojawia się poczucie własnej wartości.

Połączenie niebieskiego w ubraniach. Sukienki. Zdjęcie.

Niebieski kolor ubrań wygląda dobrze sam w sobie w duecie z innymi kolorami.

1) Niebieski + biały. Ta kombinacja wygląda na bardzo świeżą i delikatną i jest idealna do letnich ubrań, ponieważ ocienia jej opaleniznę.

2) Niebieski + brązowy. Aby podkreślić czystość niebieskiego, pomogą różne odcienie brązu: beżowy, wielbłąd, kawa z mlekiem, kakao, czekolada, terakota.

3) Niebieski + czarny. Wystarczająco śmiałe połączenie. Nadaje się zarówno do zajęć biznesowych, jak i wieczornych.

4) Niebieski + szary. Wystarczająco śmiałe połączenie. Nadaje się zarówno do zajęć biznesowych, jak i wieczornych. Połączenie szarości i niebieskiego wygląda bardzo harmonijnie, ponieważ oba te kolory są zimne. Szary z niebieskim wyglądają pięknie razem, niezależnie od nasycenia obu kolorów i wyglądają szlachetnie i powściągliwie.

5) Niebieski + różowy. Ta lekka i wysublimowana kombinacja będzie jeszcze bardziej niezwykła, jeśli niebieski kolor będzie miał lekko szarawe zabarwienie.

6) Niebieski + fioletowy. Zarówno niebieski jak i fioletowy są zimne i zawierają niebieski kolor. Są to powiązane kolory i razem dobrze się mieszają.

7) Niebieski + żółty. Jasny żółty kolor na niebieskim tle wydaje się jeszcze bardziej słoneczny i ciepły. W przybliżeniu, jak gorące letnie słońce ogrzewa zamarznięte po opuszczeniu zimnej, błękitnej rzeki.

8) Niebieski + czerwony. Niebieskie, jasne i szkarłatne i ciemniejsze, bogate kolory - burgund, wino, marsala, wiśnia - dobrze wyglądają.

9) Niebieski + pomarańczowy. Zimny ​​niebieski kolor podkreśla ciepło pomarańczy. Jasne i wyraziste połączenie, które symbolizuje świeżość, energię i aktywność.

look-main-single_472d3.jpg "/>

10) Niebieski + zielony. Niebieski jest lekkim odcieniem niebieskiego, a niebieski jest podstawą zieleni, więc te dwa kolory można bezpiecznie łączyć.

Jest to zawsze i wszędzie odpowiednie: z jego pomocą możesz stworzyć zarówno romantyczny, jak i kobiecy, a także surowy i elegancki wizerunek. Latem kolor ten jest odświeżający, zimą dodaje obrazu czułości i swobody.

Kombinacje niebieskiego we wnętrzu. Zdjęcie.

Niebieski kolor zdobi wnętrze, dzięki czemu jest bardziej romantyczny, przestronny i lżejszy. Uspokaja, tworzy chłód, poczucie przytulności i harmonii.

Kojące wibracje niebieskiego rozluźniają mięśnie, uspokajają umysł. Nic dziwnego, że jest to popularny kolor wnętrza sypialni. Ale zbyt wiele niebieskich odcieni tutaj również stwarza problem - jak otrząsnąć się z powolności następnego ranka, kiedy trzeba się obudzić. Pamiętaj, że niebieski nie tonizuje, a zatem wymaga kompensacji ciepłego końca spektrum, aby obudzić zmysły.

Jaki jest kolor niebieskiego we wnętrzu?

1) Niebieski + biały. Kombinacja niebieskiego i białego we wnętrzu sprawia, że ​​pokój jest przestronny i beztroski, a użycie świeżych kwiatów nadaje wnętrzu żywotności i radości.

2) Niebieski + różowy. Przyzwyczailiśmy się do tego, że różowy jest kolorem dziewcząt, a niebieski jest kolorem chłopców, ale połączenie tych kolorów wydaje nam się nienaturalne i błędne. Możemy was zapewnić - jest to błędne przekonanie o czystej wodzie. Ta kombinacja wygląda na bardzo świeżą i kreatywną, choćby dlatego, że nie jest do końca znana.

3) Niebieski + żółty. Ta kombinacja zapewni wnętrzu potężny ładunek energii i radości i będzie kojarzona z żółtymi kwiatami i niebiesko-niebieskim niebem. Możesz użyć prawie wszystkich odcieni niebieskiego i żółtego, a ogólny obraz będzie wyglądał tak harmonijnie, jak to możliwe.

4) Niebieski + pomarańczowy. Ta kombinacja jest pełna naturalnego uroku i nadaje pomieszczeniu radosny i świąteczny nastrój, czyniąc pokój nowoczesnym i ekstrawaganckim.

5) Niebieski + czerwony. Ta kombinacja kolorów jest dość rzadka. Tutaj najprawdopodobniej istnieje stereotyp, że zimne i ciepłe kolory nie łączą się. Czasami możesz odejść od stereotypów i spróbować eksperymentować.

5) Niebieski + zielony. Wnętrze w połączeniu z niebieskim i jasnozielonym wygląda świetnie.

6) Niebieski + zielony. Zielony - kolor ziemi, niebieski - niebo. To jest naturalna paleta. Daje pomieszczeniu świeżość, lekkość, chłód. Niebiesko-zielone wnętrza koją i chłodzą.

7) Niebieski + fioletowy / fioletowy. Niebieski i fioletowy to powiązane kolory, więc we wnętrzu mieszają się pięknie i harmonijnie.

8) Niebieski + brązowy. Ta kombinacja jest nietypowa i odważna i tworzy poczucie duchowej wygody panujące w domu.

9) Niebieski + czarny. Wszelkie odcienie niebieskiego doskonale komponują się z czernią, tworząc eleganckie, stylowe i modne wnętrze. Połączenie niebieskiego i czarnego jest często rozcieńczane białą.

Zalety niebieskiego stroju kąpielowego. Zdjęcie.

Więc myślisz, że po prostu leżysz na swoim własnym piasku, odstraszając tych wokół ciebie z rozczochranym pięknem, który siedzi na okładce twojego detektywa? Oczywiście, że nie! Aktywnie sygnalizujesz i ten nikczemny wuj z piwem w pięści i tym facetem, który chcesz tylko im sprostać. Przynajmniej są tego pewni. I spróbuj udowodnić im, że tak nie jest)

Aby "schłodzić" niechciany gorący wygląd, najbardziej wygrywający kolor stroju kąpielowego i kąpielówek - niebieski. I wszystkie jego odcienie. Kolejny elegancki niebieski sprawia, że ​​młoda dama jest tajemnicą. U mężczyzny niebieski kolor pni kąpielowych podkreśli atletyzm.

Wybór niebieski kostium kąpielowy, jesteś nieświadomie informuje innych, że spokojny, zrównoważony, samowystarczalny, a jeśli jest ustawiony na miłość, to tylko z poważnymi zamiarami, bez wulgarności. Nawiasem mówiąc, kobiety w średnim wieku z krzywego kształtu najlepiej jest schować się za to niebieski strój kąpielowy (ten kolor jednocześnie sprytnie maskuje wszelkiego rodzaju nadwyżka).

Psychologia dziewcząt preferujących niebieskie płótno

Niektórzy uważają, że niebieski jest symbolem pokoju. Dziewczyny, które preferują niebieskie płótno, wiedzą, jak mówić prawdę, patrzą w oczy, a jednocześnie nie obrażają ani słowa. To dlatego, że są bardzo pewni siebie. Są także ciekawi i łatwo rosną. Mężczyźni wybierający niebieski kolor są zarezerwowani i chłodni.

Kilka zdjęć dla fanów niebieskiego koloru 🙂

Dzięki za oglądanie! Zuchwała harmonia, wolność, osiągnięcie wyznaczonych celów!

Połączenie kolorów z niebieskim w ubraniach

Nowa moda sezon lekki niebieski odcień jest uznawana za jedną z dwóch najbardziej aktualnych kolorach przyjść jesień 2016 według Pantone Institute. Nazwał ten cień „spokój”. I to nie przypadek: uspokajające, przynosząc harmonię, spokojny i łagodny, kolor ten jest odpowiedni zarówno dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku i pozwala się do uzupełnienia różnych kombinacjach kolorystycznych. W tym przypadku, niebieski mogą być doskonale wykorzystywane przez amatorów całkowity wygląd obrazów. Ale nie tylko spokojny niebieski może być przyjemny w użyciu w szafie. A szary i lazur i chaber niebieski i niebieski są odpowiednie dla dziecka w nadchodzącym sezonie.

Obecny odcień jasnoniebieska wygląda bardzo harmonijnie połączone z szarego, ale powinno być jasnym odcieniu szarości (grafit „mokrym” asfaltu, stal) lub pastelowy, wariant razbelennye.

Połączenie kolorów "niebieski i szary" to idealna rufa i elegancka para dla ubrań w stylu biznesowym. Doskonale uzupełniają ją akcesoria i obuwie o białych lub beżowych odcieniach lub białym metalicznym połysku.

Niebieski w połączeniu z czarnym wygląda dość odważnie i odpowiednio w ubraniach o surowym stylu biznesowym lub na wieczorowe sukienki.

Czarno-niebieska sukienka dobrze współgra z ciemnymi i jasnymi kolorami włosów. A na wieczór, strój jest dobrze uzupełniony złotymi lub srebrnymi ornamentami i akcesoriami. Ta dramatyczna kombinacja kolorów z niebieskim może być również wykorzystana na firmową kolację lub przyjęcie, dodając niespodziewanie jasne dodatki - torebkę w fioletowym odcieniu lub czerwony pas w talii.

Zielony i niebieski na kole kolorów znajdują się obok, więc są powiązane w skali. Połączenie kolorów "niebiesko-zielony" kojąco wpływa na innych, a także podkreśla kobiecość i sprawia, że ​​obraz jest łatwy.

Jednocześnie takie połączenie jest dość zimne, więc można go bez obaw stosować do ubrań biurowych lub spotkań biznesowych. Szczególnie dobry w tym zakresie wygląda na kobietę o zimnym wyglądzie. Dodaj tę kombinację może być neutralne światło odcienie - beżowy lub biały.

Kontrastujące, odważne, jasne, a nawet prowokujące połączenie kolorów z niebieskim. Nadaje się również do jasnych, szkarłatnych odcieni i modnego pomidora oraz bogatych ciemnych odcieni czerwieni - marsali, wina, burgunda, maliny, wiśni.

Zimny ​​niebieski z powodzeniem łączy się z agresywnym kolorem pasji, a dzięki dobrze dobranym odcieniom można podkreślić szlachetne cechy wyglądu osoby, która je wybrała. Aby wyglądać stylowo, należy pamiętać o harmonii palety kolorów, prawidłowo mieszając "temperaturę" odcieni. Klasyczny zimny niebieski pasuje dobrze do malin. Cieplejszy lazurowy odcień wymaga szkarłatnego odcienia czerwieni. Niebieski kolor powinien dominować, tło i czerwień jako dodatek (szczególnie jeśli są to małe części lub akcesoria) i na odwrót.

Te kolory są uważane za komplementarne. Pomimo oczywistej szlachetności, ta kombinacja jest nieco luźna, buntownicza, nieformalna. Pomarańczowe energiczny, orzeźwiający, tak niebieskie stoiska zmiękczanie, uszlachetnia odcień. Prawie klasyczne połączenie kolorów z niebieskim, mocno przypominające lato, słońce, morze i piasek, pracuje również w modzie plażowej i ubrania dla letnich wakacji, ale z powodzeniem stosowany w damskiej szatni rzeczy etnicznych czy ubrania w stylu boho.

Dostarczono odpowiednio dobrane odcienie odpowiednie dla dowolnych typów kolorów (z wyjątkiem lata). Zimne kolory są w harmonii z miękkim, jak to było odkurzone odcienie pomarańczy, z niebieskim w stroju. Ciepłe kolory nadają się do jasnych, bogatych, soczystych odcieni pomarańczy i jasnoniebieskiego, błękitnego odcienia.

Czysty niebieski odcień z odcieniem sukcesu i uzupełniają różne półtony brązowej skali: terakota, wełna wielbłądzia, kakao, kawa z mlekiem, czekolada, beż.

Ta spokojna kombinacja kolorów z błękitem wygląda szacownie. Ciepłe kolory mogą z powodzeniem patrzeć na ciepłe odcienie brązu: cegła, odcień cynamonu. Niebieskie szczegóły z powodzeniem uzupełniają obraz. Zimne kolory lepiej powstrzymują wybór niebieskiego w połączeniu z szarobrązowym, piaskowym lub zimnym odcieniem ciemnego brązu w połączeniu z bławatnym błękitem.

Podobne zestawy świetnie wyglądają wraz z akcesoriami wykonanymi z jasnobeżowej skóry. Na przykład może to być pas lub torba o odpowiednim stylu.

Związanych mieszanka niebieskie ubrania z odcieni błękitu jest niezastąpiony w szafie na zimno tsvetotip „Zima” i „lato”. Niebieski razem z niebieskim wyglądem szlachetny i surowy. Ale to są prawie takie same kolory nie są połączone, a nie ubierać zbyt nudny i spokojny, to najlepiej, aby odebrać im trzeci kolor - może to być albo neutralny (dla biznesu i codziennej garderoby) i jasnym, chwytliwe, wysokim kontraście (na świątecznym lub wakacyjnym wydaniu ), na przykład czerwony lub różowy neon.

Doskonałe połączenie niebieskiego z odcieniami kobaltu, z klasycznym jeansem.

Drugi główny kolor roku - odcień "różowego kwarcu" - nie może się nie połączyć z ulubionym, tworząc najbardziej odpowiedni duet tej jesieni. Łącząc kolory w technice blokowania kolorów lub wybierając tkaniny z efektem ombre (miękkie przejście kolorów), możesz wyglądać modnie i wspaniale, tworząc naiwne i delikatne obrazy na romantyczną randkę lub spacer po mieście. Ale dla ścisłej atmosfery biura taka kombinacja jest niewłaściwa.

Jeśli różyczka marshmallow nie pasuje do ciebie, spróbuj połączyć niebieski z jasnym odcieniem - neonowy róż lub fuksja. Połączenie jest bardzo odważne, ale stylowe. Należy jednak wziąć jasny kolor jako akcent, a niebieski jako podstawę. Lub dodaj jasny róż do różowo-niebieskiego zestawu pastelowego.

Cudowna radosna kombinacja zestawów letnich i plażowych - jasnożółty z delikatnym lazurem. Wygląda dobrze jako góra / dół i kombinacja ubrań tego samego koloru z akcesoriami drugiego. Ta kombinacja jest młoda, przyciąga uwagę, wygląda jasno i beztrosko, dlatego wygląda szczególnie dobrze na wakacjach i wakacyjnych letnich dniach.

W życiu codziennym lepiej jest wybrać jeden odcień bardziej żywy, a inny - w wersji wyciszonej. W przypadku koloru "letniego" pasuje do chłodnego niebieskiego z przytłumionym zielono-żółtym kolorem.

Najprostsza i najdelikatniejsza kombinacja kolorów, przypominająca niebo z białymi chmurami, ośnieżone szczyty i laguny morskie z białym piaskiem. Odpowiedni kolor typu "zima" o bladej skórze i ciemnych włosach.

Druga Zimna Opis „lato” lepiej rozcieńczyć duet bardziej nasycone kolory, które będzie trzecią w połączeniu, ponieważ te dwa jasne odcienie z jasnymi włosami i bladą skórą może obrócić obraz w rodzaju wyblakłym miejscu. Połączenie niebieskiego z innymi kolorami spektrum światła jest najbardziej odpowiednie w letniej garderobie. Ale jesienią, ta miękka, romantyczna i lekka kombinacja może pokonać twoje naturalne piękno.

Oczywiście nie są to wszystkie możliwe kombinacje kolorów i odcieni. Ale z tego wszystkiego jedno jest jasne: kombinacja niebieskiego z innymi w ubraniach jest różnorodna i uniwersalna dla każdego rodzaju koloru i różnych okazji i porach roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3