Jasne zdjęcia

Jasne zdjęcia

LiveInternetLiveInternet

-Etykiety

 • Malarstwo (12620)
 • dookoła świata (3897)
 • Rosja (807)
 • ilustracja (1128)
 • zamki (737)
 • zwierzęta (627)
 • gatunek (316)
 • katedry i świątynie (296)
 • Rosyjscy artyści (220)
 • Biżuteria i zegarki (216)
 • współczesni artyści (206)
 • historia Rosji (196)
 • Zachodni artyści (178)
 • Antyki (155)
 • statuetki (148)
 • zastawa stołowa (132)
 • surrealizm (111)
 • strzępki (102)
 • religia (75)
 • Rosyjscy malarze pejzażowi (54)
 • Interesujące (27)
 • wideo (11)
 • włoscy artyści (5)
 • kreatywny (2)
 • Moskiewski Kreml (1)
 • (0)
 • (0)
 • (0)
 • (0)

Ulubione klejnoty i diademy brytyjskiej monarchii królowej Elżbiety II to ponad 1200 litrów.

Zamek Windsor jest rezydencją brytyjskich monarchów. Część 11. Herb Wielkiej Brytanii 3. Alicja.

Autor ilustracji xnhan00 (Nguyen Thanh Nhan). Część 1 ..

Autor ilustracji xnhan00 (Nguyen Thanh Nhan). Część 2 ..

TITISAN. PORTRET Titian Vecellio (włoski Tiziano Vecellio, 1488/1490, Pieve di Cadore - 27 sierpnia

-Subskrybuj przez e-mail

PIĘKNE FARBY NOWOCZESNYCH ARTYSTÓW

Wybór obrazów znanych, współczesnych artystów.

Najpopularniejsze zdjęcia na świecie

Najpopularniejsze zdjęcia na świecie

Czy potrzebujesz dużo, by zostać artystą? Może talent? Lub zdolność uczenia się czegoś nowego? Lub dzika fantazja? Oczywiście wszystkie te elementy są niezbędne, ale co jest najważniejsze? Inspiracja. Kiedy artysta dosłownie umieszcza swoją duszę w obrazie, staje się jakby żywy. Magia farb czyni cuda, a widok nie może być przetłumaczony, chcę się uczyć każdej małej rzeczy ...

W tym artykule przyjrzymy się 25 znakomitym i słynnym obrazom.

"Trwałość pamięci", Salvador Dali

Ten mały obraz przyniósł popularność Daliemu, gdy miał 28 lat. To nie jest jedyna nazwa obrazu, ma również nazwy "Miękki zegar", "Stabilność pamięci", "Twardość pamięci".

Pomysł napisania obrazu przyszedł do artysty w czasach, kiedy myślał o stopionym serze. Zapis znaczenia i znaczenia obrazu Dali nie opuścił, więc naukowcy traktują go na swój własny sposób, opierając się na teorii względności Einsteina.

Zdjęcie jest napisane tylko w trzech kolorach - czerwonym, niebieskim i zielonym. Symbolizują niebo, ziemię i ludzi. Oprócz "Tańca" Matisse napisał kolejny obraz "Muzyki". Zostały zamówione przez rosyjskiego kolekcjonera.

Nie ma niepotrzebnych szczegółów, tylko naturalne tło i ludzie, którzy zamarzli w tańcu. Tego właśnie chciał artysta - aby naprawić udany moment, kiedy ludzie są zjednoczeni z naturą i są przytłoczeni ekstazą.

"Kiss" to najbardziej znany obraz Klimta. Napisał to w swoim "złotym" okresie twórczości. Użył najbardziej prawdziwego płatka złota. Istnieją dwie wersje biografii obrazu. Według pierwszej wersji, obraz przedstawia samego Gustawa wraz z ukochaną Emilią Fløge, której imię wypowiedział w swoim życiu jako ostatnie. Zgodnie z drugą wersją, obraz został zamówiony przez hrabiego, tak że Klimt namalował go i jego ukochanego.

Kiedy earl zapytał, dlaczego zdjęcie nie jest samym pocałunkiem, Klimt powiedział, że jest artystą i on to widzi. W rzeczywistości Klimt zakochał się w dziewczynie hrabiego i była to swego rodzaju zemsta.

Płótno znalezione zaledwie 13 lat po śmierci autora i natychmiast stało się najdroższym z jego dzieł. Za życia próbował sprzedać je burmistrzowi miasta, ale wszystko się nie udało.

Zdjęcie przedstawia oryginalne znaczenie i głęboki pomysł. Spokój, relaks - to uczucia, które wywołuje "śpiący Cygan".

Obraz jest największym ze wszystkich jego zachowanych dzieł. W objaśnieniu fabuły obraz nie jest potrzebny, wszystko jest jasne z tytułu. Sąd Ostateczny, apokalipsa. Bóg sądzi zarówno prawych, jak i grzeszników. Obraz jest podzielony na trzy sceny. W pierwszej scenie raj, zielone ogrody, rozkosz.

W centralnej części znajduje się Sąd Ostateczny, gdzie Bóg zaczyna osądzać ludzi za ich czyny. Po prawej stronie widać piekło, jak się wydaje. Straszne potwory, gorący upał i potworne tortury na grzesznikach.

"Metamorfozy Narcyza", Salvador Dali

Zasadniczo podjęto wiele opowieści, ale najważniejsze miejsce zajmuje opowieść o Narcyzie, gościu, który tak podziwiał jego piękno, że zmarł z powodu niemożności zaspokojenia swoich pragnień.

Na pierwszym planie Narcyz siedzi w zamyśleniu nad wodą i nie może oderwać się od własnego odbicia. W pobliżu znajduje się kamienna ręka, w której jajko jest symbolem odrodzenia i nowego życia.

"Pokonując dzieci", Peter Paul Rubens

Podstawa obrazu została zaczerpnięta z historii biblijnej, kiedy król Herod zarządził zabicie wszystkich nowonarodzonych chłopców. Obraz przedstawia ogród w pałacu Heroda. Uzbrojeni wojownicy siłą zabierają niemowlęta od szlochających matek i zabijają ich. Ziemia jest usłana martwymi ciałami.

Jackson zastosował unikalną metodę nakładania farb na obraz. Położył materiał na ziemi i chodził po nim. Ale zamiast zastosować rozmazy, wziął pędzle, strzykawki i posypał płótno. Później metoda ta została nazwana "akcja malarska".

Pollock nie używał szkiców, zawsze polegał tylko na swoich emocjach.

"Ball in the Moulin de la Galette", Pierre-Auguste Renoir

Renoir jest jedynym artystą, który nie napisał ani jednego smutnego zdjęcia. Fabuła tego obrazu Renoir znalazł się obok domu, w restauracji "Moulin de la Galette". Żywy i wesoły klimat restauracji zainspirował artystę do stworzenia tego obrazu. Aby napisać pracę, jakie stawiają mu przyjaciele i ulubione modele.

"Ostatnia Wieczerza", Leonardo da Vinci

Ten obraz pokazuje ostatnie święto Chrystusa ze swoimi uczniami. Uważa się, że nadeszła chwila, kiedy Chrystus mówi, że jeden z uczniów go zdradzi.

W poszukiwaniu modeli Da Vinci spędził dużo czasu. Najtrudniejszy był obraz Chrystusa i Judasza. W kościelnym chórze Leonardo zauważył młodego piosenkarza i odciągnął od niego obraz Chrystusa. Trzy lata później artysta zobaczył pijacką kroplę w rowie i zdał sobie sprawę, że jest tym, którego szukał i zaprowadził na warsztat.

Kiedy naszkicował obraz pijaka, wyznał mu - trzy lata temu sam artysta czerpał z niego obraz Chrystusa. Tak się złożyło, że obrazy Jezusa i Judasza zostały spisane z tej samej osoby, ale w różnych okresach życia.

W 1912 r. Zdiagnozowano u niego podwójną zaćmę, z tego powodu przeszedł operację. Po zgubieniu soczewki na lewym oku, artysta zaczął postrzegać ultrafiolet w postaci niebieskiego lub fioletowego koloru, dzięki czemu jego obrazy zyskały nowe i żywe kolory. Rysując to zdjęcie, Monet zobaczył niebieskie lilie, podczas gdy zwykli ludzie widzieli zwyczajne białe lilie.

Munch cierpiał na psychozę maniakalno-depresyjną, często dręczył go koszmar senny i depresja. Wielu krytyków uważa, że ​​na obrazie Munch przedstawił się - krzycząc z paniki i szalonego terroru.

Sam artysta określił znaczenie tego obrazu jako "krzyk natury". Powiedział, że szedł ze swoimi przyjaciółmi o zachodzie słońca, a niebo było pomalowane krwawoczerwonym kolorem. Drżąc ze strachu, rzekomo usłyszał ten bardzo "płacz natury".

Dla obrazu matka pozowała artystę. Początkowo chciał, aby jego matka stawała pozując, ale dla starszej kobiety było to trudne.

Whistler nazwał swój obraz "Układem w kolorze szarym i czarnym. Matka artysty. " Ale z biegiem czasu prawdziwe imię zostało zapomniane i ludzie zaczęli nazywać je "Matką Whistlera".

Pierwotnie było to polecenie członka parlamentu. który chciał, aby artysta narysował córkę Maggie. Ale w trakcie tego procesu odmówiła obrazu, a James poprosił matkę, aby stała się wzorem do wykończenia obrazu.

"Portret Dora Maar", Pablo Picasso

Dora weszła do dzieła Picassa jako "kobieta we łzach". Zauważył, że nigdy nie napisze jej uśmiechniętego. Głębokie, smutne oczy i smutek na twarzy - to charakterystyczne cechy portretów Maar. I koniecznie krwawoczerwone paznokcie - to szczególnie podziwiane przez artystę. Picasso często malował portrety Dory Maar i wszystkie są godne podziwu.

Obraz przedstawia pejzaż nocny, który artysta wyraził gęstymi, jaskrawymi kolorami i atmosferą spokoju nocnego. Najjaśniejszymi obiektami są oczywiście gwiazdy i księżyc, są one najbardziej wymalowane.

Na ziemi rosną wysokie cyprysy, jakby marzyli, aby dołączyć do fascynujących tańców gwiazd.

Znaczenie obrazu jest interpretowane na różne sposoby. Niektórzy widzą odniesienie do Starego Testamentu, a niektórzy po prostu skłaniają się ku temu, że obraz jest wynikiem przedłużającej się choroby artysty. W trakcie leczenia napisał "Gwiaździstą noc".

Obraz służył jako jeden z najgłośniejszych skandali w historii. W końcu pokazuje nagą dziewczynę leżącą na białych prześcieradłach.

Oburzeni ludzie plują w artystę, a niektórzy nawet próbują zepsuć płótno.

Manet chciał tylko narysować "nowoczesną" Wenus, aby pokazać, że kobiety nie są gorsze od kobiet z przeszłości.

Artysta dogłębnie przeżył wydarzenia związane z napadem. W maju 1808 roku powstanie w Madrycie zakończyło się tragicznie i wpłynęło na duszę artysty tak bardzo, że po 6 latach wylał swoje doświadczenia na płótnie.

Wojna, śmierć, utrata - wszystko to jest tak realistycznie przedstawione na obrazie, który podziwia umysły wielu dotychczas.

"Dziewczyna z perłą", Jan Vermeer

Obraz miał jeszcze jeden tytuł: "Dziewczyna w turbanie". Ogólnie niewiele wiadomo na temat tego obrazu. Według jednej wersji Jan wylosował własną córkę Marię. Na zdjęciu dziewczyna jakby się do kogoś zwraca, a oczy widza skupiają się na perłowym kolczyku w uchu dziewczyny. Blask kolczyka lśni w oczach i na wargach.

Obraz został napisany powieści, w kolejnym ujęciu film o tej samej nazwie.

Jest to portret grupowy kapitana Franza Banninga Koka i porucznika Willema van Ruutenbürga. Portret został napisany z polecenia Shooting Society.

Ze względu na trudność treści, obraz jest pełen ducha parady i powagi. Jak muszkieterowie pozujący do artysty, zapominający o walce.

Później obraz został odcięty ze wszystkich stron, dzięki czemu zmieścił się w nowym pokoju. Niektóre strzałki zniknęły z obrazu nieodwołalnie.

Na obrazie maluje portrety króla Filipa Czwartego i jego żony, które widzą odbicie w lustrze. W centrum kompozycji znajduje się pięcioletnia córeczka otoczona przez świtę.

Wielu wierzy, że Velasquez chciał przedstawić siebie w momencie swego stworzenia - "malarstwa i malarstwa".

"Pejzaż z upadkiem Ikara", Peter Brueghel

To jedyne dzieło, które przetrwało artystę na temat mitów.

Bohater obrazu jest praktycznie niewidoczny. Wpadł do rzeki, tylko nogi wystawały z wodnej powierzchni. Na powierzchni rzeki są rozproszone pióra Icarus, które odleciały od upadku. Ludzie są zajęci własnymi sprawami, nikt nie dba o upadłego młodzieńca.

Wydawałoby się, że obraz jest tragiczny, ponieważ przedstawia śmierć młodego chłopca, ale obraz napisany jest spokojnymi, delikatnymi kolorami i jakby mówił - "nic się nie stało".

Przed "szkołą ateńską" Rafael miał niewielkie doświadczenie z freskami, ale, co zaskakujące, ten fresk okazał się znakomicie doskonały.

Zdjęcie przedstawia Akademię, którą założył Platon w Atenach. Spotkania Akademii odbywały się na wolnym powietrzu, ale artysta zdecydował, że bardziej genialne pomysły pojawiają się w pięknie wykonanym zabytkowym budynku i dlatego przedstawia uczniów dokładnie nie na tle natury. Na fresku Rafael malował się.

Jest to czwarta z dziewięciu fresków w suficie Kaplicy Sykstyńskiej na temat stworzenia świata. Michelangelo nie uważał się za wielkiego artystę, on sam stał się rzeźbiarzem. Dlatego ciało Adama na zdjęciu jest tak proporcjonalne, ma wyraźne rysy.

W 1990 roku odkryto, że anatomicznie dokładna struktura ludzkiego mózgu została zakodowana w obrazie Boga. Być może Michał Anioł dobrze znał anatomię człowieka.

Mona Lisa pozostaje do dziś jednym z najbardziej tajemniczych obrazów w świecie sztuki. Krytycy wciąż argumentują, kto jest naprawdę na nim portretowany. Wielu jest skłonnych uwierzyć, że Mona Lisa jest żoną Francesco Giocondy, który poprosił artystę o namalowanie portretu.

Główna zagadka obrazu leży w kobiecym uśmiechu. Istnieje wiele wersji - od kobiecej ciąży i uśmiechu wydobywa się ruch owocu, kończący się tym, że w rzeczywistości jest autoportretem artysty w kobiecym wizerunku. Co, może tylko zgadywać i podziwiać niesamowite piękno obrazu.

"Narodziny Wenus", Sandro Boticelli

Obraz przedstawia mit narodzin bogini Wenus. Bogini narodziła się z morskiej piany wczesnym rankiem. Bóg wiatrów Zefir pomaga bogini pływać do brzegu w jej skorupie, gdzie spotyka ją bogini Ora. Obraz przedstawia narodziny miłości, wywołuje poczucie piękna, ponieważ nie ma nic piękniejszego na świecie niż miłość.

Staraliśmy się dopasować w tym artykule tylko niektóre z najbardziej popularnych obrazów na świecie. Ale jest wiele innych równie interesujących dzieł sztuki. A które zdjęcia uważasz za popularne?

Jasne zdjęcia

Stylowe obrazy do wnętrza (+ 30 zdjęć)

Jak wybrać dzieło, które najlepiej zdobi wnętrze? O tym właśnie jest dzisiaj nasz artykuł.

Kupując obrazy, należy wziąć pod uwagę, że kształt, rozmiar i w rzeczywistości sam obraz znacząco wpływa na wizualną percepcję przestrzeni, wyjaśnijmy więc kilka niuansów:

1. Wydłużony pokój można skracać i rozszerzać, dekorując końcową ścianę obrazem w kwadratowej lub poziomo wysuniętej ramie.

2. Umieść na ścianie kilka plakatów wiszących pod sobą lub pionowo skierowanych do malowania, a niskie sufity z konieczności stają się wyższe.

3. Seria poziomo ułożonych obrazów zwiększy przestrzeń i rozdzieli wąskie ściany.

4. Wykres powinien być umieszczony na wysokości oczu (około - 150 cm nad dnem pudła) i pokoje, gdzie zakwaterowania kanapy i inne siedzenia, obrazy Centrum należy umieścić nieco niższe - w odległości 40-60 cm od góry punktu oparcia miękkiego meble.

5. Jeśli jesteś właścicielem praw autorskich dzieł sztuki luksusowy, wnętrze potrzebie stworzenia „obraz”, a nie odwrotnie. Jasne ściany monochromatyczne, stonowane odcienie mebli, minimum dekoracji - narysować pomieszczenie potrzebne tak, że niepotrzebne dane nie odrywać od przeglądania historii obrazkowej.

6. Nie umieszczaj obrazów obok nieporęcznych przedmiotów meblowych - zostaną "zgubione". Najbardziej odpowiednie miejsca to: ściana nad kanapą, nad kominkiem, mała komoda lub kontuar barowy.

7. Nie zapomnij korelować rozmiaru i kształtu obrazu z położeniem okien i drzwi pomieszczenia. Najlepszym wyborem w tym przypadku jest symetria: zmierzyć wolną przestrzeń i podzielić wynik na dwie części - będzie to odpowiednie miejsce dla środka kompozycji.

Stylowe nowoczesne obrazy do wnętrza

Streszczenie sztuki i kubizm, portrety cyfrowe oraz indywidualne tworzone kolaże komputerowe - obrazy są nowoczesna ozdoba każdego stylowego wnętrza, jednak zwrócić uwagę na fakt, że Mona Lisa jest mało prawdopodobne, aby harmonijnie wpisują się w etno-lounge i plakat z ulubionego psa obrazu prostu nie zdobią ściany w stylu barokowy.

Na zdjęciu - prawie idealna lokalizacja stylowego zdjęcia dużego rozmiaru do wnętrza w stylu konstruktywizmu. Dość nudne meble i monotonny kolor ścian zdają się eksplodować z abstrakcyjnej fabuły, wykonanej w jasnych kolorach. Ponadto powtarzające się okręgi łagodzą surową geometrię mebli tapicerowanych i lamp podłogowych.

Stylowe modularne obrazy do wnętrza

Modułowe obrazy to kilka (w zasadzie 2-4) obrazów, zjednoczonych w jednej linii opowieści lub dzielących jeden obraz na kilka części. Najczęściej spotykane jest symetryczne ułożenie modułów lub zgrupowanie małych części w pobliżu jednego, środkowego.

Zobacz, jak stylizowany wizerunek pąków wierzby cipki płynnie wtapia się w akcentującą szare ściany salonu w stylu pseudo-strychu. gałęzie modułu separacji stać się bardziej dynamiczna, a ponadto, należy zwrócić uwagę na to, jak prawidłowa pozycja obrazu - odległość między tylnej kanapy wynosi nie więcej niż 30 cm, który pozwala zamknąć pustą przestrzeń i pozostawić fabułę na poziomie oczu, siedząc gości.

Stylowe obrazy do wnętrza sypialni

Jeśli pokój może pomieścić praktycznie każdy obraz w kuchni - piękny nadal życia lub miniaturowy wybór sypialnia jest skomplikowana: jasne plakaty przed oczami będzie zakłócać sen, zdjęcia z drobnymi szczegółami dokonać przeliczenia „chmury przed pójściem do łóżka”, a duże elementy zostaną irytująco wpłynąć psychika.

Pastelowe kolory, spokojna fabuła, średnia wielkość - to idealny obrazek do dekoracji sypialni.

Dziecko na morzu - co może być lepszego na niebie - niebieskie, monotonne ściany zamężnej sypialni? Kolor piasku na plakacie łączy się z drewnianymi stolikami nocnymi, woda dodaje ruchu do bezosobowej ściany, a zielnik suszonych trzcin w dużej wazie podłogowej łączy fabułę obrazu i wnętrze pokoju.

Stylowe czarno-białe obrazy do wnętrza

Sztuka współczesna to nie tylko obrazy rysunkowe czy fotograficzne, ale także instalacje wykonane z nietypowych materiałów.

Niezwykły obraz, prawda? Ta lustrzano-plastikowa instalacja, wykonana na czarnej macie, idealnie pasuje do pokoju z szarymi ścianami i skórzanymi sofami w stylu etno. Sytuacja, w której stojąca lampa, czarne sofy i odbite odcień sześciennych elementów obrazu mają na celu stworzenie wizerunku właściciela mieszkania - na pewno mężczyźni w średnim wieku, bardzo kochający siebie i kiczu.)

Stylowe obrazy do wnętrza własnymi rękami

Tutaj lot fantazji jest naprawdę bezgraniczny, ponieważ nowoczesne techniki pozwalają tworzyć obrazy z niemal dowolnego materiału.

Opowiadaliśmy kiedyś o haftowanym obrazie, ale jest to najmniejsza z dostępnych możliwości: koraliki i papier, farby i pióra, skóra lub wełna filcowana - każdy szczegół może stać się elementem twojego osobistego, autorskiego obrazu.

"Po co kupować mały obraz, jeśli uda się ożywić całą ścianę?" - pomyślał właściciel tej obudowy i narysował stylizowany wizerunek oka. Jasny, stylowy, bardzo nowoczesny i doskonale podkreśla ogólny wystrój pokoju.

Oczywiście do takiego rysunku potrzebne są specjalne umiejętności, ale w Internecie jest teraz tyle szablonów i szablonów, że w razie potrzeby można udekorować każdą powierzchnię samodzielnie.

"Wszystkie granice w naszej głowie."

Jeśli nie masz wyobraźni, zerknij. Jeśli nie ma szczotek - używaj rąk. Nie ma dużego plakatu - drukarki i kartek A4, które ci pomogą.

Czarno-białe lub jasne, drogie lub kupione za pensa - jaka to różnica? Jeśli chcesz, jeśli pokój stał się piękniejszy, każdy obraz staje się dziełem sztuki współczesnej.

Odważ się, spróbuj, przeczytaj nasze artykuły, a ci się uda!

Maszyny budowlane

Zalety platformy powietrznej nad schodami

Tej jesieni zdecydowaliśmy się naprawić dach na wsi.

Dobry bułgarski: siedmiokrotnie miara, a ona uciąć

Szlifierka kątowa (USM), nazywana prostym.

Wykorzystanie kabli metalowych w budownictwie

Słyszał tak niestałe zdanie: "Nerwy, jakie się stały.

Narzędzia pneumatyczne: siła, prędkość, niezawodność

Czy wiesz, ile razy zwykła osoba h.

Podnoszenie tiulu jest czasem dość trudne, ponieważ będziemy kłamać.

We współczesnym świecie reprezentowane są ogromne ilości.

Prowadzenie napraw w hali to poważna sprawa, zwłaszcza w UE.

Piękne rysunki na tapetę 3D (20 zdjęć)

Tapety 3D - wyjątkowy materiał wykończeniowy dla.

Piękne rysunki na sufitach napinanych (20 zdjęć)

Drukowanie zdjęć na sufitach napinanych daje szeroki prosty.

Małe pokoje łączone, połączona łazienka.

Kleje do ekstrudowanego polistyrenu

Asortyment klejów do ekstrudowanego polistyrenu.

Styl wnętrza restauracji (10 najlepszych)

Nowoczesna restauracja to instytucja.

Łazienka w Chruszczow często reprezentuje.

Dla Ciebie najpiękniejszy wybór klubów.

W łazience jest miejsce, w którym spędzamy około godzinę.

Siedem najlepszych książek o budownictwie

Siedem najlepszych książek o budownictwie 1. Jak budować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 − = 69