Japońskie rękodzieło

Japońskie rękodzieło

Japońskie rękodzieło

Łuk z własnymi rękami jest rodzajem wiśni na torcie. Cokolwiek zdobi flirty, zawsze jest akcentem, bez którego widok byłby niepełny.

Bez względu na to, czy jest to łuk, czy łuk dla uczennicy szkolnej, kokarda na plecach lub pompatyczny łuk na głowie dziecka.

Możliwe i konieczne jest ukłonić się własnymi rękami! Zgadzam się, to głupie kupować łuki, jeśli możesz zrobić je samemu w bardzo krótkim czasie.

Na naszej stronie zebraliśmy zbiór lekcji do produkcji różnego rodzaju taśm, tak aby wszystkie zainteresowane osoby będą mogły przechodzić obsceniczne łuk z ich rąk, łuk i bow-KANZASHI haka. A także spojrzeć na wyniki zapytania dla wyszukiwanego terminu na łuk, jest też bardzo interesujący.

Motyl własnymi rękami. Schematy, opisy i klasy mistrzowskie

Jasny latający motyl jest symbolem lata, prawda? Może dlatego sami lubimy robić motyle sami. Każdy wykwalifikowany robotnik wybiera swoją technikę wykonywania motyli, ale ładunek semantyczny pozostaje taki sam: lato, beztroska, szczęście.

Na stronach naszej witryny gromadzony jest ogromny wybór własnych motyli, wśród których na pewno znajdziesz motyla swoich marzeń. Warianty motyli własnymi rękami tak bardzo, że trudno jest je wymienić w ramach małego artykułu.

Ale możesz łatwo zapoznać się ze wszystkimi naszymi znaleziskami na tagach: motylem własnymi rękami, motylkowym szydełkiem, haftem motylkowym i motylkiem z wyszukiwarki.

Wszystko o robótkach ręcznych: opanowujemy różne techniki haftu od filcowania po origami i robimy ręcznie robione artykuły z szerokiej gamy materiałów.

Zobacz naszą kolekcję lekcji mistrzowskich i lekcji dla początkujących, a także przydatne wskazówki, diagramy, wzory i instrukcje.

Mamy już prawie 4 tysiące artykułów, wybieramy tylko najlepsze i interesujące!

Dziane zabawki zarówno dzieci, jak i dorośli kochają. Zabawki szydełkowe i dziewiarskie wymagają różnych kształtów i rozmiarów. Bardzo popularny wśród japońskich miłośników zabawek amigurumi lub dziania miękkich zwierząt i istot ludzkich za pomocą igieł lub szydełka.

W tym artykule powiemy szczegółowo, jak nauczyć się robić na drutach amigurumi i opowiedzieć o naszej kolekcji, która ma już ponad dwieście schematów i opisów robótek amigurumi.

Na zdjęciu widać dzieło Aleksandry Gniewko - zabawnego kosmity-amigurumi. Alexandra bardzo lubi robić na drutach amigurumi i, na naszą prośbę, szczegółowo opowiadać wszystkim czytelnikom, jak to zrobić. Nauczmy się robić razem na drutach amigurumi!

Boże Narodzenie miska kusudama z filcu własnymi rękami

Czy wiesz, że w Japonii zwyczajowo przekazuje kule Kusudam na Nowy Rok jako symbol zdrowia i dobrobytu? Chociaż tradycja nie jest nasza, ale jest dobra!

Tak, a jako ozdoby choinkowe własnymi rękami Kusudama doskonale sobie radzi. A co jeśli spróbujesz uszyć misę Kusudamy z filcu? Świetny pomysł, który pomoże zabić dwie pieczenie na jednym ogniu. W końcu prezent o znaczeniu jest zawsze ciekawszy i oryginalny niż bibeloty.

Jak zrobić płatek śniegu w technice Kansas. Lekcje mistrzowskie

Nie można sobie wyobrazić zimy bez śniegu i śniegu bez płatków śniegu. Dlatego każdy noworoczny wystrój pyta, nie, to wymaga, płatki śniegu! Rozważmy dzisiaj możliwość tworzenia płatków śniegu nie jest tradycyjna, a raczej nie jest naszą tradycją. Mianowicie w japońskiej technice Kanzasha.

Wyrafinowanie tego japońskiego Kanzash jest takie, że tysiące kobiet na całym świecie nie tylko entuzjastycznie opanowuje tę sztukę, ale także znajduje nowe formy i zastosowania dla takich ozdób.

Lalki z papieru w technice origami z modułów klasycznego Kusudamy

Piękne lalki mogą być wykonane z dowolnego przydatnego materiału, na przykład z papieru.

Mówiąc o papierze czerpanym, wielu z nas natychmiast wymyśla tajemnicze słowo "origami", sztukę składania różnych figur z papieru.

Na zdjęciu widać Pierrot i Malwinę - lalki z papieru autorstwa Tatyany Prosnyakovej.

Technika wykonywania tych postaci to rodzaj modularnego origami. Nazwa tej techniki jest bardzo piękna: "lalki kwiatowe". Całość wykonana jest z modułów klasycznego Kusudama "Supershar", który jest czasami nazywany "Flower Kusudama" lub "Clove Kusudama".

Ta wykwintna Kusudama składa się z czterdziestu identycznych modułów, które są zszywane w kulkę. A z pojedynczych modułów o różnych rozmiarach możesz tworzyć wszelkiego rodzaju lalki. Moduł może początkowo nie wydawać się bardzo prosty, ale po pewnym szkoleniu jest łatwo wykonywany nawet przez uczniów szkół podstawowych.

Japońskie tradycje malarstwa ściennego: jak stworzyć sukno do kimona?

Kto z nas nie wpadł w oko Japońskie kimono? Ten element tradycyjnego japońskiego stroju jest prawdziwym dziełem sztuki, które inspiruje wielu kreatywnych ludzi do eksperymentowania i robienia rękodzieła.

Każde kimono na swój własny sposób jest wyjątkowe i wyjątkowe, ponieważ materiał na niego zawsze jest przygotowywany ręcznie. Proponujemy obejrzeć kilka filmów, dzięki którym można zapoznać się ze wszystkimi etapami tego złożonego procesu: od stworzenia szkicu, barwienia i malowania tkaniny po złocenie i haftowanie elementów dekoracyjnych.

"Snakeskin" na tkaninie: klasa mistrzowska na plecionym batikowym shobori

Japońska technika nodalnego batik shibori jest bardzo popularna wśród naszych mistrzów. Jednym ze sposobów wykonania shibori jest "honeycomb bee". Był inspiracją dla Svetlana Rybalko do wymyślenia na tkaninie imitacji "skóry węża".

Zobacz, jak pięknie wygląda ten wzór w postaci gotowej:

Technika malowania tkaniny, którą zwykle nazywamy wiązany batik, można podzielić na kilka grup. Jest to japońska technika batiku "shibori" (sibori) - składany batik, w którym tkanina jest składana, bandażowana i malowana w określony sposób. Z Indochin trafiła nam technika batiku "bandhay" ("tie-stain") lub batika. A także batik z węzłem, którego rysunki są tworzone przez wzory szycia, które nazywane są "trytycznymi".

Dziś porozmawiamy trochę o wszystkich odmianach, a zaczniemy od techniki "bandhay" - batik węzłowy, którego rysunki składają się z wielu punktów - białych i kolorowych. Dzięki tej technice można również uzyskać "marmurowe" wzory na tkaninie, różne ozdoby i koła.

Ten prosty i chwytliwy technika barwienia tkanki, która będzie pasować do projektów letnich z dziećmi wiązać węzły w płótno bandaż nitek tkaniny lub gumek do przechwycenia, a następnie jaskrawo malowane we wszystkich kolorach tęczy - fascynujący ćwiczeń na świeżym powietrzu w ciepły letni dzień.

Japoński robótki: przegląd

AMIGURUMS - japońskie zabawki z dzianiny

Japanese Kansas - kwiaty z tkaniny

Temari - starożytna japońska sztuka do haftowania piłek

Mizuhiki - japońska sztuka wiązania sznurów

Mizuhiki kolejna kwitnąca forma japońskiej sztuki użytkowej, jej technologia przypomina tkactwo makramy, ale bardziej elegancka i miniaturowa.

Tak więc, czym jest mizuhiki, jest sztuka wiązania różnych węzłów ze sznurków, w wyniku czego tworzone są oszałamiające wzory, których korzenie sięgają XVIII wieku.

Zakres zastosowania jest również zróżnicowany - pocztówki, listy, fryzury, torebki, opakowanie na prezenty. Nawiasem mówiąc, dzięki pakowaniu prezentów mizuhiki stały się powszechne. W końcu prezenty polegają na każdym zdarzeniu w życiu danej osoby. Istnieje ogromna ilość składników i kompozycji w mizuhiki że nie każdy japoński zna je wszystkie na pamięć, wraz z tym, istnieją podstawowe najczęstsze składniki, które są wykorzystywane za gratulacje z okazji narodzin dziecka, ślub, pogrzeb, urodziny lub wyjazdem na uniwersytet.

Osie - japońska sztuka tworzenia trójwymiarowych obrazów z tkaniny i tektury

Osie - Japoński ręcznie robiony do tworzenia obszernych obrazów z tektury i tkanin lub papieru przy użyciu technologii aplikacji. Ten rodzaj rękodzieła jest bardzo popularny w Japonii, nie stał się jeszcze bardzo popularny w Rosji, chociaż bardzo łatwo jest nauczyć się tworzyć obrazy w technice osi. Aby utworzyć obrazom Osie potrzebne japońskiego papieru Washi (który jest oparty na morwy włókien, Gump, Mitsumata i niektórych innych roślinach) tkanin, kartonu, mrugnięcia, klej, nożyczki.

Japoński rękodzieło kinosuha - obrazy z jedwabiu

Furushiki - japońska sztuka pakowania

Tarimen - rzeźba tkaniny w miniaturze

Kumichimo - jeden z najstarszych rodzajów koronek tkackich, pierwsza wzmianka pochodzi z roku 50. W tłumaczeniu z japońskiego kumi - składanie, wątek (składanie nitek). Sznurowadła zostały wykorzystane jako funkcjonalnych - Góra broni, zbroje samurajów wiążąc koni, pęczek ciężkich przedmiotów, a także do celów dekoracyjnych - wiążących pasa kimono (obi), opakowania prezentów. Tat koronki Kumihimo korzystnie na maszynach są odróżnić dwa typy i takaday maruday, otrzymany za pomocą pierwszych płaskich przewodów, drugi - rundy.

Sashiko - japońska sztuka haftu

Sashiko - proste i wykwintne japońskie robótki, nieco podobne do patchworku. Sashiko - to prosty, a zarazem elegancki ręczny haft. W języku japońskim słowo „Sachiko” oznacza „mały kutas”, który w pełni charakteryzuje technikę wykonywania szwów. Początkowo Sachiko wzory stosowane do izolacji i pikowania odzieży, a kobiety ubogie ułożone tkaniny noszone w wielu warstw i połączony z jej pomocą technologii Sachiko, co odbiera ciepło watówka. Teraz Sashiko jest szeroko stosowany do celów dekoracyjnych.

 • Kontrast tkaniny i nici - tradycyjny kolor tkaniny jest ciemnoniebieski, indygo, kolor nici jest biały, często zastosowano kombinację czerni i bieli. Teraz oczywiście paleta kolorów nie jest ściśle przestrzegana.
 • Ściegi nigdy nie powinny przecinać się na przecięciach ornamentu, powinna istnieć odległość między nimi.
 • Ściegi powinny być tego samego rozmiaru, odległość między nimi nie powinna być nierówna.

Kusudama - sztuka tworzenia piłek

Kusudama - w tłumaczeniu z japońskiego kusuri (medycyna) i tama (piłka), dosłownie "piłka lekarska". Sztuka kusudamy pochodzi ze starożytnych japońskich tradycji, kiedy Kusudamowie używali kadzideł i mieszaniny suchych płatków. Ogólnie rzecz biorąc, Kusudama to papierowa kulka, składająca się z dużej liczby modułów, złożona z kwadratowego arkusza papieru (symbolizującego kwiaty).

Poszczególne moduły można łączyć ze sobą za pomocą kleju lub nici. Czasami do dna kusudamy dołączona jest szczotka. W rezultacie otrzymasz bardzo oryginalny bukiet kwiatów, który możesz nadać lub udekorować wnętrzu, a piłka Kusudamy jest uważana za prekursora origami modułowego. Kusudam jest czasem mylony z modularnym origami, ponieważ jego elementy nie są zagnieżdżone w sobie, ale są zszyte lub sklejone.

Interesujące na ten temat

Kaszpa z plastikowej butelki "Koteyka"

Nie ma wątpliwości, że istnieje tysiąc i jeden kreatywnych pomysłów, które są zawarte w ...

Proszę, dowiedziałem się wielu nowych rzeczy podczas pisania tego artykułu.

Dzięki za artykuł!

warto wspomnieć o kusudamach

Olga, dziękuję, i dodałeś o kusudamy.

Zawsze zadziwiony tym narodem! Mają tak wiele piękna. Sami mówią, że Japonia jest wtedy, gdy wszystko wokół jest piękne, duży nacisk kładzie się na dekorowanie wnętrz, dekorowanie wszelkiego rodzaju ... Kocham ich pomysły całym sercem

Japońskie rękodzieło

Amezaiku - to japońska sztuka wytwarzania cukierków w formie realistycznych zwierząt, uważa się, że pojawiły się w epoce Hayyan (6-12 wiek), słodkie figurki zwierząt wykorzystano jako ofiary dla bogów w świątyniach. Później amezaiku z religijnego rytuału zmieniło się w element codziennego życia, a wizualna atrakcyjność sprawiła, że ​​lollipops stał się popularną rozrywką dla zwykłych ludzi. Początkowo w produkcji amezaiku używali Japończycy.

Jizai Okimono to starożytne japońskie rzemiosło powstałe w czasach pokoju w połowie okresu Edo. Feudalny era dobiegła końca, a kowale, Rusznikarze byli bez pracy, aby przeżyć musieli wykorzystać swoje umiejętności do czegoś innego, i nie było Jizai Okimono jedną z najlepszych form sztuki japońskiej. W wolnym tłumaczeniu są to metalowe lub drewniane małe rzeźby smoków, ptaków, ryb, węży i ​​owadów.

Kiku ningyo - japońskie lalki z żywych chryzantem.

Lubię tajemniczą japońską kulturę. Sekret jej dobrobytu polega prawdopodobnie na tym, że dba o swoje tradycje i zwyczaje. Japonia dała światu wiele interesujących rodzajów robótek i kreatywności. Oto kolejny Kiku ningyo (Kiku-ningyo) - lalki z żywych chryzantem. Każdej jesieni takie lalki robione są na tradycyjne święto chryzantemy w miastach Hirakata i Nihonmatsu. Chryzantemy zaczęły rosnąć tutaj w 17 wieku, a Nihonmatsu.

Kintsugi - "sztuka złotego szwu"

Kintsugi - japońska tradycja klejenia zepsutych naczyń za pomocą kleju i złotego proszku idealnie wpasowuje się w japońską estetykę Wabi Sabi. Jego istotą jest to, że można znaleźć piękno w przedmiotach, które są dalekie od doskonałości. W takim przypadku zamień wadę na główną zaletę. Historia Kintsugi rozpoczyna się pod koniec XV wieku, w czasach Shikun Ashikaga Yoshimas, wielkiego miłośnika ceremonii sztuki i herbaty. Mówią to pewnego dnia.

Osie - obszerne japońskie obrazy z papieru i tkaniny.

Japońskie rzemiosło - osie japońskie rzemiosło osie ukazał się w Japonii w okresie Edo (1603-1867g.g) i jest popularny wśród japońskich hendmeykerov do dnia dzisiejszego. Podobnie jak wszystkie japońskie robótki ręczne, oś nie toleruje zamieszania i pośpiechu. Ponadto materiał na te obrazy ma fundamentalne znaczenie. Tutaj, podobnie jak w „mizuhiki” (to robótki pisałem w poprzednim poście) korzysta z japońskiego papieru Washi, różni się od tradycyjnego papieru na drewnie.

mizuhiki - japońskie rzemiosło Japonia dała światu wiele ciekawych i niezwykłych pomysłów robótki, to kinusayga, Kirigami, amigurumi, KANZASHI, Temari, Furoshiki tłoczony rzemiosła kwiat, o którym pisałem tutaj jest jeszcze jeden. Mizuhiki - sztuka tkania węzłów ze specjalnych cienkich, prasowanych sznurowadeł (lin). Cienkie, zręcznie splecione liny, ucieleśniają mądrość japońskiej kultury. Jasne, wielokolorowe wzory mizuhiki.

Starożytne japońskie robótki - furosiki (furoshiki).

furosiki (furoshiki) pochodzi z Japonii Kolejne starożytne japońskie robótki podbiły świat. Furashiki lub furashiki tłumaczy się jako mata do kąpieli. W dawnych czasach zwyczajem w japońskich łaźniach było chodzenie w bawełnianych kimonach, które Japończycy przynosili ze sobą ze specjalnym dywanikiem, na którym stali, gdy się rozbierały. Po kąpieli mokre kimono owinięto w matę kąpielową i użyto jako worek. Dywan się odwrócił.

Osipan - rodzaj sztuki dekoracyjnej i użytkowej, wykonanie obrazów z naturalnych materiałów: liści, kwiatów, kory. Nazywany jest również pakowaniem kwiatów lub kwiatów. tłoczony kwiat wciśnięty kwiat rzemiosło rzemiosło Kira Ubezpieczenia Patrząc na osibanu Kira ubezpieczenia, zdajesz sobie sprawę, że w rzeczywistości jest to obraz kwiat, wszystko, co można zobaczyć na tym zdjęciu wykonanym z materiału roślinnego, bez użycia barwników. Jak również.

Wiele ciekawych rzemiosł rozsianych po całym świecie z Krainy Wschodzącego Słońca. Ikebana, origami, kinusayga, mangami, kirigami, bosai. Dzisiaj porozmawiamy o Temari. Japoński robótki - temari (więcej.)

Japońskie rękodzieło - kanzashi (kanzashi)

Stosunkowo niedawno odkryto japońską technikę tworzenia tekstylnych kwiatów - Kansas (Kanzashi). W rzeczywistości Kansas jest japońskim tradycyjnym ornamentem do włosów, który nosi się w kimonie, a czasami ta biżuteria kosztuje tyle samo, co samo kimono. W sercu tej techniki leży zwijanie kwadratowych kawałków tkanki w pewien sposób, z których płatki są tworzone dla przyszłego kwiatu. Płatki są dwojakiego rodzaju: wąskie i płaskie. I już.

Czy podoba Ci się blog?

 • wszystko dla domu (3)
 • Bez kategorii (8)
 • ekstremalne hobby (13)
 • hobby sportowe (13)
 • projektowanie krajobrazu (22)
 • Kalejdoskop (66)
 • kreatywność (154)
 • Kreatywne hobby (181)
 • Pomysły na rękodzieło (259)

Chmura etykiet

Przydatne w sieci

Ostatnie wpisy

Nagłówki

Wszystkie hobby świata i pomysły robótek ręcznych z całego świata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

72 + = 79