Japońskie mieszkania wewnętrzne

Japońskie mieszkania wewnętrzne

Projektujemy apartament w stylu japońskim

Ludzie zachodu coraz częściej sięgają do filozofii Wschodu z jej cichą kontemplacją i ascezą. Japoński styl w aranżacji wnętrza apartamentu stał się niesamowicie popularny, mimo że niewielu z nas jest bliskie tej oryginalnej estetyce, opartej na charakterystyce dla tego wschodniego kraju, koncepcji funkcjonalności i piękna.

Na zdjęciu kilka wariantów wnętrz wykonanych zgodnie ze wszystkimi tradycjami japońskiego sprzątania. Warto jednak zrozumieć, że taki projekt będzie harmonijny i głęboki tylko wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę główne aspekty ideologiczne. Styl ten implikuje naturalność i naturalność we wszystkim. Piękno z punktu widzenia każdego Japończyka nie blaknie z wiekiem, ale tylko kwitnie.

Wnętrze w tradycyjnym japońskim stylu, zawsze będzie nieco niedokończone, ponieważ estetyka tego kierunku jest tylko niedopowiedzeniem. Istnieje kilka charakterystycznych cech stylu:

  • Tradycyjny japoński styl zawsze wiąże się z czystością, dużą ilością światła i atmosferą odpoczynku, dlatego mieszkania zwykle nie obfitują w dekoracje i jaskrawe akcenty;
  • przestrzeń powinna być maksymalnie otwarta, dlatego zaleca się używanie tylko minimalnej ilości mebli we wnętrzu;
  • wszystkie meble powinny być tak proste i praktyczne, jak to tylko możliwe;
  • W japońskim projekcie często stosuje się zasadę modelowania przestrzeni za pomocą partycji, którą można przenieść w dowolnym momencie.

Na zdjęciu widać, jak proste, ale jednocześnie japońskie wnętrze powinno wyglądać harmonijnie. Będąc w takim pokoju, na pewno poczujesz się zrelaksowany i spokojny.

Japoński wystrój wnętrz oznacza użycie spokojnych tonów, absolutnie miękkich i nie prowokujących. Najczęściej są to naturalne odcienie, na przykład:

To samo dotyczy zastosowanych materiałów - wszystkie muszą być naturalne. Tak więc, do wykończenia mieszkania można użyć bambusa, winorośli, słomy, kamienia naturalnego itp.

Można nieco urozmaicić monofoniczne wnętrze, jeśli ozdobisz jedną ze ścian plakatem lub rysunkiem. Malowanie japońskie wykonuje się z reguły w technice grisaille przy pomocy farb alkidowych.

We wschodnim wnętrzu szczególną uwagę zwraca się zawsze na oświetlenie. Musi być również naturalne i nie jaskrawe. W Japonii efekt ten osiąga się za pomocą papieru ryżowego, który wkłada się do otworów okiennych zamiast okularów. Z biegiem czasu zmienia kolor na żółty, a pokój wypełnia czyste, przyjemne światło. Dla naszego kraju to rozwiązanie nie jest odpowiednie, ale zawsze można skorzystać ze sztucznego oświetlenia. Użyj abażuru z papieru ryżowego, który rozprasza miękkie, rozproszone światło.

Jednak niektóre obszary mieszkania powinny pozostać w półmroku. Taka decyzja stworzy efekt niekompletności, który tak bardzo doceniają Japończycy.

Japoński wystrój apartamentu polega na użyciu prostych i zwięzłych mebli. Na zdjęciu kilka wariantów przedmiotów wykonanych z bambusa lub wikliny. Takie meble sprawiają, że wnętrze jest przyjazne dla środowiska i bardzo przytulne.

Ponadto możesz użyć:

  • niskie i kompaktowe meble tapicerowane z przeważnie jasnych odcieni;
  • funkcjonalne wbudowane meble, które pozwolą zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu;
  • Pionowe półki lub nisze, wykonane bezpośrednio w ścianie.

Warto zauważyć, że japoński styl najlepiej nadaje się do dekoracji sypialni. Jednakże, jeśli chcesz z tak minimalistycznym wschodnim zboczu, możesz udekorować wnętrze salonu, kuchni i biura.

Oczywiście, japoński projekt nie przewiduje używania dodatkowego wystroju i akcesoriów. Jednak niektóre szczegóły pomogą zbliżyć się do tajemniczego, ale tak atrakcyjnego orientalnego smaku. Na zdjęciu widać, że w projekcie japońskiego mieszkania często używane są tkaniny, które mogą być monofoniczne lub ozdobione rysunkami w stylu japońskim. Ponadto do dekoracji wnętrza można użyć takich elementów jak małe pudełka, wentylatory, poduszki podłogowe i kanapy, a także tradycyjne drzewka bonsai.

Podsumowując, chciałbym jeszcze raz podkreślić, że styl japoński powinien w pełni odzwierciedlać mentalność i filozoficzne zasady tego niezwykłego narodu. W szczególności mówimy o harmonii człowieka i natury oraz naszej zależności od upływu czasu.

Oh, oh, oh, tak, chciałbym - nigdy, gdyby nie moje sufity 2,50, (ZANIM, teraz 2,40, tak, moja kuchnia ma 5 m kwadratowych).

Apartament w japońskim stylu

Motywy wschodnie we wnętrzu mieszkania pozwalają stworzyć optymalny projekt, który zapewni komfort domu. Zaletą japońskiego stylu jest prostota, łatwość percepcji. Rejestracja domu w tym kierunku gwarantuje harmonię, spokój i wygodę w domu.

Materiały do ​​tworzenia japońskiego stylu w mieszkaniu

Prostota wnętrza zależy od wykończenia. Japończycy wolą wykończenie, co ułatwia dzielenie przestrzeni. Dlatego do rejestracji zaleca się wybranie materiałów "uproszczonych": tapeta laminowana, monofoniczna, zwykły tynk. Może uzupełniać mieszkanie w stylu japońskim tapety. Na przykład, z wizerunkiem Sakury, prostym czarno-białym obrazem japońskiej wioski.

Ważnym wymaganiem, aby zakupione wykończenia stanowiły ich naturalność. Nie należy używać plastiku do zasłaniania sufitu lub ścian. Pamiętaj, aby użyć drewnianych listew do uporządkowania przestrzeni. Mogą podzielić sufit na kwadraty i prostokąty (najlepiej te same). Często są używane do dzielenia lub obramowania ścian.

Jak podkreślić styl japoński w designie

Prosty i łatwy projekt mieszkania w stylu japońskim musi koniecznie zawierać elementy tradycyjne. Zaleca się, aby właściciele domu zamówili w przedsprzedaży drzwi przesuwne, które są podobne do paneli drzwiowych shoji. Japończycy robią je z drewna i specjalnego papieru. Ale w warunkach miejskiego życia takie drzwi nie będą dobrze chronione przed hałasem z sąsiednich pokoi i zimnem. Dlatego można je zastąpić podobnymi konstrukcjami z drewna.

Aby uzyskać wystarczającą ilość światła w pomieszczeniach, należy zainstalować duże okna z drewnianymi ramami. Można je podzielić na 6-8 małych kwadratów lub prostokątów. W odniesieniu do mebli zakupionych w mieszkaniach musi spełniać następujące wymagania:

  1. Być drewniany.
  2. Mają proste geometryczne kształty (eliminuje obecność rzeźb, dekoracyjnych metalowych lub plastikowych wkładek).
  3. Bądź praktyczny (na przykład, zawierają ukryte biura do przechowywania rzeczy osobistych).

Przestrzeń palowa w pokojach nie może: styl japoński we wnętrzu mieszkania oznacza swobodę ruchów. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybrane łóżko. Powinien zawierać średni lub wysoki pałąk. Nogi powinny być nieobecne. Prawdziwi fani kierunku mogą zainstalować specjalne "podium", a na nim zorganizować materac. Na załączonych zdjęciach widać, że tego rodzaju miejsca do spania w domach Japończyków.

Kolorystyka pomieszczeń i zalecenia dotyczące wyboru urządzeń

Wykonując naprawę jednopokojowego mieszkania w stylu japońskim własnymi rękami, trzeba wybrać dekorację, elementy wystroju i meble w pastelowych kolorach. Zaleca się preferowanie jasnobrązowej, beżowej, kremowej, jasnej oliwki. Ciemne wstawki mogą być drewnianymi listwami, które oddzielają pomieszczenie. W razie potrzeby można dodać elementy o ciepłym kolorze oliwkowym lub jasnopomarańczowym.

Oświetlenie w pokojach powinno być umiarkowane. Lampy nie powinny oślepiać ludzi: ciepły, żółty blask idealnie nadaje się do pomieszczeń w stylu japońskim. Oświetlenie sufitowe zaleca się stosować przy użyciu reflektorów lub pary lamp w postaci lamp. W pobliżu łóżka i na biurku można zainstalować małe modele iluminatorów.

Właściwa dekoracja pokoi w stylu japońskim

Do nowoczesnego apartamentu studio w stylu japońskim wyglądało naprawdę ładnie, zaleca się powiesić małe zdjęcia na ścianach. Na nich można zobaczyć hieroglify, smoki. Uzupełnij kierunek pary dużych lub średnich bonsai. Na ścianach można również powiesić kilku fanów, na stołach i stolikach nocnych umieścić dekoracyjne wazony.

Japoński projekt mieszkania: porady dotyczące aranżacji

Japoński styl charakteryzuje się jednym słowem - Zen. Japoński wystrój apartamentu to czysta, nieobciążona przestrzeń, równowaga, porządek, starożytne tradycje i zamiłowanie do naturalnego piękna.

Spróbuj odtworzyć japoński styl we wnętrzu swojego mieszkania, aby wprowadzić odrobinę Zen do swojego życia. Czyż nie jest wspaniale, gdy w domu panuje pokój i harmonia?

Spójrzmy na 10 sposobów, aby dodać trochę tego stylu pacyfikacji do aranżacji wnętrza domu.

Elementy natury w japońskim stylu mieszkania

Japońska kultura jest pełna miłości i szacunku dla natury. Najlepszym sposobem na utrzymanie silnego związku ze światem przyrody jest wprowadzenie jego elementów do wystroju wnętrza.

Aby stworzyć prawdziwie japoński projekt mieszkania, umieść tradycyjne japońskie rośliny, takie jak bonsai lub bambus. Możesz używać roślin o gęstej zieleni: przy ich pomocy możesz osiągnąć pożądany efekt. Należy jednak pamiętać, że duża liczba różnych kompozycji kwiatowych nie jest mile widziana, więc używaj prostych, lakonicznych roślin o ciemnych gęstych liściach.

Japońskie domy wyróżniają się także dużą ilością naturalnego światła, które wchodzi do pokoju przez duże okna otwierające panoramiczny widok na ulicę. Często używane szklane przegrody z przesuwanymi drzwiami, które pozwalają na sadzenie naturalnych krajobrazów z głębi domu.

Kojące dźwięki bulgoczącej wody tworzą medytacyjny nastrój i natychmiastowo odprężają. Podobnie jak rośliny, elementy wody są bardzo ważne dla stylu japońskiego.

Japońskie kąpiele zanurzeniowe to małe, głębokie wanny, często wyposażone w część wypoczynkową. Jest to trend wschodni, z którego korzysta wielu właścicieli domów. Wyposażenie łazienki w stylu japońskim z wanną.

Przesuwane drzwi i ścianki działowe

Autentyczne partycje japońskie nazywane są Shoji i są również bardzo ważnym elementem japońskiego projektu.

Ze względu na wysokie ceny nieruchomości, japońskie domy są przeważnie niewielkie, więc zastosowanie każdego centymetra kwadratowego do maksimum jest istotną kwestią. W przeciwieństwie do drzwi, shoji porusza się do przodu i do tyłu, uwalniając przestrzeń normalnie używaną do konwencjonalnych drzwi.

Przegrody wykonane są z najwyższej jakości półprzezroczystego papieru, zamocowanego w drewnianej ramie. Istnieją jednak bardziej nowoczesne wersje partycji, które można kupić w Internecie, używają paneli szklanych w drewnianej kratownicy.

Ważną cechą japońskich ścianek działowych jest to, że nie blokują wejścia światła do pomieszczenia. Zamień dużą część ściany szklanymi przesuwanymi drzwiami, a zobaczysz, jak będzie wyglądał twój apartament w stylu japońskim.

Jednym z najlepszych sposobów harmonizacji z naturą jest zastosowanie naturalnych elementów drewnianych we wnętrzu. Ściany, drzwi, kraty, ścianki działowe, ramy i inne elementy wykonane są z klonu, cyprysu, igieł sosnowych i czerwonej sosny. Kolejnym popularnym materiałem jest bambus, który jest szeroko stosowany w japońskim stylu. Zastosuj takie elementy w japońskim stylu mieszkania - bambusowa podłoga, drewniana przegroda i inne elementy wnętrza. Zobaczysz, jak kojące uczucie stworzy czystą linię drzew w twoim domu.

Korytarz w Japonii nazywa się genkan (genkan). Jest to pokój, który spotyka gospodarzy i gości, a także miejsce, w którym natychmiast zdejmuje się buty i wkłada kapcie.

W gencanie często instaluje się gebaco (getabako) - japońską szafkę na buty (zwykle buty są wkładane na zewnątrz). Projekt korytarza jest zawsze bardzo prosty, z obecnością drewnianych elementów i dużą ilością naturalnego światła.

W japońskich domach, w tym w gencanie, kamienne podłogi są bardzo popularne. Pomyśl o wysokiej jakości posadzce z kamienia do swojego japońskiego projektu mieszkania.

W większości autentycznych japońskich domów nie ma oddzielnych, umeblowanych pokoi do określonych celów, takich jak pokoje dzienne lub sale telewizyjne. Meble w japońskich wnętrzach są używane nisko, a gdy nadejdzie pora ceremonii, na podłogę kładzie się pufy i poduszki. Więc jest prostsze - kup parę niskich mebli, a twoje wnętrze stanie się nieco bardziej japońskie.

Możesz pójść dalej i otoczyć niski stolik poduszkami na zewnątrz - a dostaniesz wspaniałe miejsce na posiłki, tworząc romantyczną atmosferę.

Japoński styl to czystość i minimalizm. Nieporządek jest tabu. Jak pisaliśmy powyżej, w japońskich domach nawet meble to nie to samo.

Jak osiągnąć prawdziwą japońską estetykę przy zachowaniu komfortu i bogatego wyposażenia w domu? Główna sztuczka to prosta i nieobciążona konstrukcja. Meble powinny być nowoczesne, z czystymi liniami i naturalnymi materiałami. Tak wielu fanów nowoczesnego designu uzna to za proste zadanie.

Jeśli chodzi o oświetlenie, w japońskich domach zastosowano nowoczesne oświetlenie i oświetlenie narożne. Można używać autentycznych japońskich lampionów.

Ogólnie pamiętaj, że każdy detal powinien mieć swoje miejsce i mieć wiele użytecznych funkcji w japońskim stylu mieszkania.

Otwarty plan i naturalne światło

Jak powiedzieliśmy, otwarta przestrzeń i minimalistyczny design to podstawowe zasady japońskiego projektowania mieszkań. Spójrzmy więc na inny sposób na uzyskanie autentycznego wnętrza w stylu japońskim - używając naturalnego światła.

Japońskie domy po brzegi wypełnione są naturalnym światłem, które niesie ze sobą pogodne widoki i odcienie natury. Duże okna i włazy w suficie to świetny sposób, aby przyciągnąć dużo światła do domu z zewnątrz.

Nie używaj ciężkich draperii, ponieważ blokuje ona przedostawanie się światła. Staraj się nie zasłaniać okien niepotrzebnymi przedmiotami, ale jeśli nie jest to możliwe, użyj prostych rolet bambusowych lub cienkich kurtyn powietrznych.

Starając się dopasować naturalne piękno natury do japońskich wnętrz, zastosowano proste naturalne odcienie. Dominującymi kolorami są brązowe odcienie drewnianych elementów, a także zieleń roślin. Podłoga jest drewniana lub pokryta kamiennymi płytkami, a większość ścian zastępuje się ściankami z nieprzezroczystego papieru.

Zastosuj w swoim mieszkaniu w stylu japońskim prostą kolorystykę w neutralnych odcieniach i połącz ją z drewnem - półkami, panelami ściennymi lub parkietem, lub dodaj szare odcienie kamienia na podłodze, a nawet meble. Nie zapomnij także używać dużej ilości zieleni. Spójrz przez okno i zobacz, jakie kolory natury możesz wykorzystać w swoim domu.

Spróbuj zanurzyć się jeszcze głębiej w pogodną japońską kulturę i wyposażyć w swoje mieszkanie przestrzeń do medytacji, ceremonii parzenia herbaty lub jogi.

Poniższe zdjęcie jest doskonałym przykładem herbaciarni w stylu japońskim. Znajdź ciche miejsce, w którym możesz położyć poduszki do medytacji lub po prostu usiąść i zrelaksować się. Nie zapomnij dodać elementu wodnego, który będzie tłumił zewnętrzne denerwujące dźwięki.

Pomaluj ściany w spokojnych odcieniach zieleni lub brązu, dodaj odrobinę żywej zieleni, włącz relaksującą muzykę - voila! Masz swoje schronienie w stylu Zen.

Aby uzyskać najbardziej autentyczny japoński projekt mieszkania, użyj jego czysty, prosty i minimalistyczny design we wszystkich pokojach. Drewniane elementy, proste rośliny, naturalne światło, nowoczesne meble, elementy wodne, głęboka kąpiel zanurzeniowa, miękkie poduszki podłogowe, przesuwane drzwi i ścianki działowe, przestrzeń do medytacji i kolorów zapożyczonych z natury - taki powinien być idealny japoński wystrój apartamentu.

Tradycyjny dom z przejściowym wnętrzem

Dawniej: dawanie architektom ZSRR.

Życie w przyrodzie: zabytkowy raj nad jeziorem

Luksusowy hotel butikowy na Sardynii

Popularne na tydzień:

Tradycyjny dom z przejściowym wnętrzem

Dawniej: dawanie architektom ZSRR w latach 30. XX wieku

Życie w przyrodzie: zabytkowy raj nad jeziorem

Luksusowy hotel butikowy na Sardynii

Tradycyjny dom z przejściowym wnętrzem

Dawniej: dawanie architektom ZSRR.

Życie w przyrodzie: zabytkowy raj nad jeziorem

Luksusowy hotel butikowy na Sardynii

Tradycyjny dom z przejściowym wnętrzem

Dawniej: dawanie architektom ZSRR w latach 30. XX wieku

Życie w przyrodzie: zabytkowy raj nad jeziorem

Luksusowy hotel butikowy na Sardynii

Drewno: domki w wielkim mieście

Najsłodszy dla twojego wnętrza

Temat lekcji: szkoła marzeń

Popularne wiadomości z projektowania i architektury:

Tradycyjny dom z przejściowym wnętrzem

Dawniej: dawanie architektom ZSRR w latach 30. XX wieku

Życie w przyrodzie: zabytkowy raj nad jeziorem

Luksusowy hotel butikowy na Sardynii

Wspaniała willa w kształcie muszli

Jak przekształcić wnętrze: 10 wskazówek projektowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 2