Japoński styl we wnętrzu mieszkania

Japoński styl we wnętrzu mieszkania

Japoński styl we wnętrzu - ekscytacja Wschodu

Ci, którzy wolą oglądać w swoim mieszkaniu surowe ascetyczne piękno, którzy nie tolerują zamieszania i pragną refleksji, projektanci radzą zwrócić uwagę na japoński styl we wnętrzu. Charakteryzuje się minimalną ilością mebli i wystroju, prostotą, naturalnością i lakonizmem. Jest jednak pełen filozoficznych znaczeń i harmonii z naturą.

Kilku Europejczyków jest bliskie temu charakterystycznemu stylowi orientalnemu, które powstało od ponad wieku. Jednak w naszych czasach staje się bardzo popularny. Ale nie zapominajcie, że japoński styl we wnętrzu mieszkania będzie wyglądał harmonijnie tylko wtedy, gdy będzie szanował podstawy ideologii Japończyków. Mieszkańcy kraju wschodzącego słońca wierzą, że piękno, naturalność i naturalność tego stylu nie zanikają z biegiem lat, a jedynie rozkwitają. Projektanci wyróżniają takie charakterystyczne cechy stylu:

 • dużo światła, czystości, atmosfery odpoczynku, więc w apartamentach zaprojektowanych w tym kierunku nie ma obfitości wystroju i jasnych akcentów, które uosabiają równowagę między yin i yang;
 • maksymalna otwartość przestrzeni, dla której stosuje się minimum prostych i praktycznych mebli;
 • Stosowana jest zasada modelowania przestrzeni, która charakteryzuje się obecnością ruchomych przegród, łatwo przegrupowanych z miejsca na miejsce.

Wnętrze sypialni w stylu japońskim

Projekt ten polega na użyciu wyłącznie naturalnych materiałów, co jest szczególnie ważne w sypialni, ponieważ w tym pokoju spędzamy dużo czasu. Tradycyjne wnętrze japońskiej sypialni ma jeden główny kolor, uzupełniony odcieniami i półtonami. Idealne do tego pokoju są białe, kremowe, szare, mleczne, a także czarne odcienie. Niektóre bardzo jasne dźwięki nie są od razu mile widziane.

Aby światło w sypialni było miękkie, stosuje się papierowe abażury, które są noszone na prostych lampach. Ideałem do tego pokoju będą małe kinkiety, które zdobią japońskie wzory lub hieroglify. Imitacja ciemnego księżyca będzie wyglądać oryginalnie. Zasłony we wschodnim pokoju powinny być tylko naturalne. Do ich krawiectwa można użyć jedwabiu lub bambusa.

Podłoga w japońskiej sypialni może być pokryta matami, choć można je zastąpić linoleum lub laminatem o charakterystycznym wzorze. Wielu projektantów zaleca dekorowanie ścian za pomocą drewnianych paneli lub na pokrycie monofoniczną naturalną tkaniną. Do miejsca będzie w takich pomieszczeniach fototapeta z tradycyjnymi japońskimi obrazami. W małym pokoju można użyć tapety z etnicznymi rysunkami, które naśladują bambus, różne rysunki i ozdoby.

Wnętrze salonu w stylu japońskim

Harmonia i prostota filozofii wschodniej znajdują odzwierciedlenie w stylu japońskim we wnętrzu salonu. W tym pokoju uosabia równowagę, komfort i wygodę. Ten salon jest odpowiedni dla miłośników surowego porządku i skromnej atmosfery w mieszkaniu. Meble w pokoju powinny być miniaturowe, bez poręcznych sof i wysokich szafek. Salon będzie więc przestronny, jasny i lekki. Komfortowa atmosfera w nim promuje spokojny relaks i ukojenie.

Sufit, podłoga i ściany są lepsze do monofonicznych i nie przyciągają szczególnej uwagi. Jest odpowiedni dla takich odcieni jak beżowy, jasnobrązowy, biały itp. Odcienie mebli mogą być nieco głębsze. Możesz ozdobić salon rośliną bonsai, obrazem kwitnącej wiśni lub hieroglifem. Jeśli chcesz, możesz powiesić tradycyjny japoński miecz na ścianie. Pokój z niską sofą bez nóg i podłokietników będzie wyglądał oryginalnie. Szafki mogą mieć otwarte półki lub szklane drzwi.

Wnętrze przedszkola w stylu japońskim

Istnieje opinia, że ​​dziecko w takim pokoju czuje się bezpieczne, wygodne i pewne siebie, łatwiej mu poznać świat wokół siebie. Pokój dziecięcy powinien być podzielony na kilka stref: do spania, zabawy, nauki i tworzenia. Powinny być tak rozmieszczone, aby przestrzeń pomieszczenia nie była przeciążona. Lepiej przechowywać rzeczy dziecięce w niskiej szafce lub w niszy. Meble powinny być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów: drewna, bambusa. Japońskie wnętrze pokoju dla dziecka zakłada brak jasnych tonów.

Wnętrze łazienki w stylu japońskim

Ponieważ Japończycy przywiązują szczególną wagę nie tylko do czystości ciała, ale także do duszy, nowoczesne japońskie wnętrze w łazience sugeruje stworzenie spokojnego, relaksującego środowiska. Dekorując pokój w tym orientalnym stylu, powinieneś przestrzegać tych samych zasad prostoty, funkcjonalności i minimalizmu, jak w innych pomieszczeniach. Wszystkie kanalizacje w japońskiej łazience (umywalka, wanna, toaleta i bidet) są oddzielone specjalnymi ekranami lub zasłonami.

Jest charakterystyczna cecha w projektowaniu japońskiej łazienki. Jego głównym elementem jest wanna ofuro, która ma ogrzewanie wodne. W dawnych czasach taki pojemnik miał piec od dołu i był wykonany ze specjalnego materiału hinoki. Nowoczesna wanna może mieć wiele różnych konfiguracji. Musi on jednak być głęboki i zagłębiony, tzn. Jego krawędź powinna znajdować się nieco powyżej poziomu podłogi.

Wnętrze kuchni w stylu japońskim

Ponieważ kuchnie w naszych apartamentach często nie mają dużego obszaru, wówczas japoński minimalizm we wnętrzu jest dla nich idealny. Meble kuchenne w takim pomieszczeniu powinny być funkcjonalne i proste, wykonane z naturalnych materiałów. Harmonijnie wyglądają elementy kuchni japońskiej wykonane z niemalowanego drewna. Nadaje się do kuchni w odcieniach roztopionego mleka, karmelu, bielonego dębu, które idealnie komponują się z akcentami w postaci jasnozielonej, zielonej lub czerwonej tonacji.

Japoński styl we wnętrzu kuchni wita obecność różnorodnych urządzeń gospodarstwa domowego, które powinny stać w zamkniętych małych szafkach. Mały stolik z miękką sofą jest często instalowany w jadalni. Dopasuje styl i prosty stół jadalny z tymi samymi krzesłami ozdobionymi poduszkami. W wystroju kuchni maluje się malowidło ścienne z hieroglifami lub stylizowanymi sztychami.

Parapety we wschodniej kuchni powinny pozostać wolne, a wszystkie kryte kwiaty rosną w wazach podłogowych. Okno kuchni zdobią lekkie zasłony z lnu lub bawełny. Takie zasłony pozwalają na maksimum światła, co jest bardzo ważne w tym wariancie projektu kuchni. Lampy powinny promieniować rozproszonym światłem, ale powinno wystarczyć na cały obszar kuchni.

Aby uzyskać wyjątkową równowagę pomiędzy samym pomieszczeniem a jego zawartością, co jest szczególnie typowe dla tego orientalnego stylu, istnieje wiele sposobów, w tym wykorzystanie japońskiego wystroju. Pokój w tym stylu może być ozdobiony bonsai lub egzotyczną ikebaną, mieczem samurajskim lub figurkami wschodnich bogów. Niektóre elementy wnętrza w stylu japońskim pomogą przekształcić przestrzeń twojego pokoju i przekształcić go w prawdziwą oazę wschodniej cywilizacji. Najważniejsze jest to, że taki wystrój powinien być stosowany w minimalnych ilościach.

Początkowo wśród mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni pojawiły się zasłony w japońskim wnętrzu. Te zwięzłe i eleganckie konstrukcje przesuwne zostały użyte do oddzielenia przestrzeni w ich mieszkaniach. Aby ozdobić ekranami zasłon, okna w ich domach zaczęły Europejczyków. Proste tkaniny z tych zasłon mają szerokość do półtora metra i są przesuwane wzdłuż specjalnych prowadnic. To przypominają żaluzje pionowe lub drzwi szafy. Cienka tkanina z zasłon rozciągnięta jest na specjalnym szkielecie, a gęsty od dołu. Płótna można łatwo przesuwać w dowolnym kierunku.

Dekoracja okien z takimi zasłonami wygląda bardzo elegancko i jest zwięźle podkreślona. Kurtyny nie muszą być wykonane z tej samej tkaniny. Tkanina z tkaniny, różniących się fakturą lub kolorem, będzie wyglądała oryginalnie. Do tych celów wykorzystuje się jedwab, bawełnę, len, konopie. Zasłony w stylu japońskim we wnętrzu mogą być monofoniczne lub z wzorem.

Tradycyjne japońskie wnętrze nie zostanie ukończone bez wentylatora na ścianie. Ten obiekt wewnętrzny w otwartej formie symbolizuje dobrobyt i kompletność życia. Wielu fanów nauk Feng Shui używa go do ochrony przed negatywną energią. Zdjęcia na wentylatorze powiedzą, które miejsce w twoim domu chcesz zawiesić. Tak więc, wentylator z wizerunkiem orła lepiej jest powiesić w południowej części mieszkania, z obrazem jodły lub cedru - na wschodniej ścianie. Amulet z rybą powinien wisieć w strefie odpowiedzialnej za bogactwo, a talizman ze smoczą lub wiśniową gałązką wiszącą na ścianie przyniesie miłość.

Japońskie przegrody we wnętrzu

Wnętrze domu w stylu japońskim jest nie do pomyślenia bez lekkich ścianek działowych, które wizualnie dzielą pomieszczenie na strefy. Istnieją dwa typy takich partycji:

 • Fusuma Jest to projekt składający się z cienkich, lekkich listew pokrytych przezroczystą tkaniną. Doskonale podziałał na strefy zarówno małego pokoju, jak i przestronnego pokoju;
 • shoji - To jest partycja-drzwi, które mogą się od siebie oddalić. Wykonany jest z drewnianych listew i specjalnego papieru, uzyskanego z ryżu lub kory bambusa. Shouji łatwo porusza się i, jeśli to konieczne, szybko demontuje, dobrze przepuszcza powietrze i rozprasza światło.

Przegroda używana jest w orientalnym stylu, aby wyróżnić strefę rekreacyjną, miejsce pracy, herbaciane podium lub garderobę. Dzięki swojej przejrzystości pokój nie jest zasłonięty. Wykonane z takiej tkaniny z MDF, tworzywa sztucznego, płyty wiórowej, drewna, a nawet szkła. Ta druga opcja wygląda bardzo oryginalnie, ponieważ materiał może być stonowany, matowiony, nałożony na piaskowane rysunki i udekorowany technikami fasetowania i łączenia.

W pokoju stylizowanym na wschód jasne, chwytliwe kolory i odcienie są niedopuszczalne. Japoński nowoczesny styl we wnętrzu wykorzystuje spokojne pastelowe odcienie. Może być jasnoszary, beżowy, kremowy, biały. Często jako kontrast do podstawowego jasnego tła stosuje się czarny kolor. Eksperci nie zalecają używania odcień mahoniu i bogatej czekolady w tym projekcie. Ściany w pokoju japońskim urządzone są w jasnych kolorach, a meble są wybierane tylko przez ciemne.

Dla Europy styl wschodni może początkowo wydawać się nie do przyjęcia. Jednak taki elegancki i funkcjonalny design pokoi o lakonicznych kształtach i bezbłędnych kombinacjach kolorystycznych będzie miał wiele do gustu. A jeśli chcesz stworzyć spokojną, przytulną i bliską naturze atmosferę w swoim domu, stwórz japoński styl we wnętrzu swojego mieszkania lub domu.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Japoński styl we wnętrzu

Powściągliwy i lakoniczny, prosty i wykwintny Japoński styl we wnętrzu Rosja jest najbardziej popularna w porównaniu z innymi orientalnymi stylami wystroju wnętrz.

Osobliwością japońskiego stylu we wnętrzu jest to, że harmonijnie łączy wszystkie elementy od dekoracji ścian z aranżacją akcesoriów, kopiując prawdziwą naturę. W tym wnętrzu można poczuć głębię japońskiej filozofii i bliskość człowieka z naturą.

Najpopularniejsze stylizowane wnętrza, w których japoński motyw występuje w niektórych elementach wystroju lub kolorystyce. Jeśli chcesz zrobić mieszkanie w stylu japońskim, najpierw musisz zdecydować, czy możesz mieszkać w takim wnętrzu.

Europejczycy nie mogą łatwo przyzwyczaić się do surowego piękna Japonii. W takich wnętrzach nie znajdziesz dużej liczby rodzinnych zdjęć w ramach oprawionych na półkach pamiątek przywiezionych z różnych krajów czy jasnych obrazów współczesnych artystów. Styl ascetyczny polega jednak nie tylko na odmowie manifestacji indywidualności. Specjalny widok przestrzeni i mebli charakterystyczny dla Europejczyków nadaje japońskiemu stylowi wyjątkowości. Ale ta wyjątkowość dla ludzi z dalekiej Japonii wydaje się dziwna i niewygodna.

Kto będzie pasował do japońskiego stylu we wnętrzu?

Po pierwsze, ten styl spodoba się ludziom, którzy są zainteresowani filozofią kraju wschodzącego słońca. Jeśli człowiek jest nasycony naukami starożytnych mędrców i jest zainteresowany stylem życia Japończyków, może zaakceptować styl japoński ze wszystkimi jego zaletami i wadami.

Miłośnicy przyrody będą mogli zobaczyć piękno tego wnętrza. Zauważą kontakt filozofii wschodniej z naturalnymi materiałami i oczywiście ją docenią.

Dla zwolenników minimalizmu i skromności styl ten będzie bardzo bliski ducha. Ascetyczny, a nawet surowy japoński styl jest daleki od splendoru i kiczu.

Wielu mieszkańców mega-miast również skłania się ku japońskiemu stylowi. Ciągły hałas, jasna reklama i duża liczba osób w pobliżu może doprowadzić człowieka do stresującego stanu. Prostota japońskiego stylu pozwala zrelaksować się i zrelaksować.

Dekoracja wnętrz w stylu japońskim

Filozofia tego stylu (bez filozofii w takim wnętrzu jest niezbędna) sugeruje, że duża liczba części i akcesoriów jest bezużyteczna i brzydka. Dlatego minimalizm tutaj jest pełnoprawnym mistrzem sytuacji.

Bliskość natury należy wyrazić przede wszystkim w materiałach użytych do wykończenia pokoju. Dlatego do wnętrza w stylu japońskim najlepiej nadają się naturalne materiały: lekkie drewno, bambus, rattan i maty.

Paleta kolorów wnętrza w stylu japońskim

Takie wnętrza są po prostu stworzone do odpoczynku, medytacji i relaksu. Staraj się unikać jaskrawych kolorów. Jasne odcienie od matowego do beżowego są najbardziej odpowiednie dla stylu japońskiego. Umieszczanie akcentów i podkreślanie linii pomaga w ciemnych tonach. Używaj tylko tych kolorów, które występują w przyrodzie: czarnej, ciemnej wiśni, ciemnobrązowej. Czysta biel jest również używana jako dodatkowa, a nie jako tła.

Układ wnętrza w stylu japońskim

Najbardziej odpowiedni apartament z bezpłatnym planowaniem, ponieważ styl japoński nie akceptuje ścian. Są w takim wnętrzu z powodzeniem zastępują ekrany i zasłony. Za pomocą przesuwnych ekranów pokrywających przestrzeń od sufitu do podłogi możesz stworzyć wygodny układ mieszkania. Plus ten styl polega na tym, że nie musisz gdzieś rejestrować nowego układu mieszkania. A jeśli chcesz, możesz powiększyć lub zmniejszyć "pokój" w ciągu zaledwie kilku godzin.

Wyraźny minus to brak dobrej izolacji akustycznej.

Meble we wnętrzu w stylu japońskim

Filozofia stylu jest bardzo zauważalna i na tym etapie - nic zbędnego, najbardziej wolna przestrzeń. Obfitość mebli wizualnie "przeciąża" wnętrze, dlatego wystrój wnętrza w stylu japońskim wymaga obecności tylko niezbędnych mebli. Łóżko, sofa, stół, krzesła - to niezbędny zestaw mebli, który zwykle znajduje się w podobnych wnętrzach. Skrzynie, szlafroki i szafki (nawet te małe) są prawie niemożliwe do dopasowania do wnętrza w stylu japońskim. Nie zobaczysz w pokojach i znanych w Europie szaf. Rzeczy są przechowywane w szafach wbudowanych w nisze w ścianach. Nie zapominajmy, że ten styl nie może być używany niezależnie od całej japońskiej filozofii, więc minimalizm jest mile widziany nie tylko we wnętrzu, ale także w stylu życia. Jeśli nie masz dużo ubrań, tylko najbardziej potrzebne, to dlaczego potrzebujesz dużej szafy?

Niektóre rzeczy są przechowywane w dużych skrzyniach, które w razie potrzeby mogą stać się dodatkowym miejscem.

Wszystkie meble z reguły niskie. W ten sposób osiąga się lekkość, a przestrzeń jest wypełniona światłem, a wizualnie wydaje się czymś więcej. Tapicerka mebli tapicerowanych musi koniecznie być wykonana z naturalnych materiałów: bawełny, lnu, skóry lub zamszu. Również meble są odpowiednio bogate w naturę.

Zewnętrznie proste meble są ozdobione hieroglifami. To dzięki tej dekoracji wyglądają raczej dzieła sztuki, niż funkcjonalne elementy wnętrza. Mistrzowie, którzy tworzą takie meble, odnoszą się do nich w specjalny sposób, jak do żywego stworzenia.

Akcesoria i oświetlenie we wnętrzu w stylu japońskim

Podsłuchane światło pomaga się zrelaksować i nastroić spokojny nastrój, dlatego abażury są wykonane z papieru jedwabnego lub ryżowego. Te materiały rozpraszają światło, nadają mu miękkość.

Minimalizm i surowość uniemożliwiają korzystanie z dużej liczby akcesoriów. Ale to nie znaczy, że japoński styl w ogóle ich nie akceptuje. Fani papieru, wazony i tradycyjne japońskie pudła znajdują swoje miejsce we wnętrzach w stylu japońskim. Ale to bardzo precyzyjne miejsce, zdefiniowane dla każdego akcesorium. Nie zapomnij o figurkach Netsuke, które muszą koniecznie znajdować się w takim wnętrzu.

Dekorowanie wnętrza i nadanie mu jeszcze lepszego połączenia z naturą pomoże karzełom drzewek bonsai lub klasycznej japońskiej ikebanie.

Japoński styl we wnętrzu (57 fotek): Wschodnia filozofia komfortu

Dużo światła, przestrzeni i naturalnych materiałów - zasady japońskiego wnętrza

Osoba, która wychowała się w tradycyjnych europejskich wnętrzach, japoński styl początkowo może zaskoczyć, a nawet wstrząsnąć - minimalizmem, prawie zupełnym brakiem mebli, prostotą na granicy ascezy i minimalnym wystrojem, lakonizmem i naturalnością. Japoński styl wnętrza jest bezosobowy, nie spotyka się z wieloma zdjęciami krewnych, przyjaciół i znajomych, trochę bibelotów, wyrobów rękodzielniczych czy pamiątek - nic osobistego ani indywidualnego we wnętrzu. Pierwotnie mieszkanie w stylu japońskim może wydawać się bezosobowe, niedowartościowane, ale to tylko na pierwszy rzut oka. Ponieważ za tym wszystkim kryje się powściągliwe, surowe, ascetyczne piękno, a styl japoński jest wypełniony znaczeniem filozoficznym, jest prosty i jednocześnie harmonijny, jak sama natura. Jest to styl dla tych, którzy są obcy próżności, którzy cenią sobie refleksję i kontemplację.

Elegancki minimalizm i lakonizm nadają wnętrzu solidności i statusu

Cechy wnętrza w stylu japońskim

Wnętrze w stylu japońskim jest specjalną filozofią, sposobem poznania siebie, zbliżenia się do natury i rozpuszczenia w nim. Dlatego projekt w stylu japońskim zaprzecza pretensjonalności sytuacji, unika ekscesów i sztucznych (nienaturalnych) materiałów. Istnieje kilka cech, które kształtują japoński styl:

 • Minimalizm jest główną i główną zasadą, którą obserwuje się we wszystkim, co dotyczy wnętrza. Bez zbędnych rzeczy, ekscesów - tylko niezbędne, co jest przydatne w życiu codziennym. Większość rzeczy ukryta jest we wbudowanych szafach lub zamkniętych półkach, pomalowanych w tonie ścian - więc są one praktycznie nie do odróżnienia. Dlatego przestrzeń wydaje się pusta, bez żadnych chmur

W japońskim wnętrzu wszystko jest na swoim miejscu, bez ekscesów

Drewno, kamień, woda i detale schludnie rozłożone na półkach - niezrównana symfonia wykwintnego smaku

 • siła pustki - według norm europejskich, japońskie wnętrze - pusta przestrzeń, z minimum mebli. W rzeczywistości jest dużo powietrza, energia krąży swobodnie, co zgodnie z japońską tradycją jest niezwykle ważne

Światło, przestronność i lakonizm - podstawa stylowego, wygodnego wnętrza

 • gama kolorów - brak jasnych, krzykliwych kolorów. Japoński styl to bezchmurne niebo, morska pianka i uschnięte jesienne liście, kwiat wiśni, księżyc w pełni i przybrzeżne kamienie. Dominujące odcienie są naturalne, pastelowe: beżowe, mleczne, perłowe, ciemnobrązowe, piaskowe, kremowe. Często są wnętrza, w przeciwieństwie do wieku, czarno-białe. Kolory czerwony i zielony są używane niezwykle rzadko, a następnie - tylko w ciemnych lub bardzo jasnych odcieniach, nie są jasne, stłumione

Przyjemne, dyskretne naturalne kolory tworzą prawdziwą filozofię łączenia

 • jedność z naturą - w tradycyjnym wiejskim japońskim domu krajobraz jest bezpośrednią kontynuacją i dopełnieniem wnętrza, dlatego ściany wychodzące na taras są rozsuwane. Dekorując mieszkanie, Japończycy preferują naturalne, naturalne materiały, używając drzewa zamiast kamienia. Zamiast masywnych ścian - lekkie przegrody lub ekrany z bambusa lub papieru ryżowego. Podłoga jest drewniana, ten sam solidny i trwały bambus, na ścianach - drewniane panele, zasłony - wyłącznie naturalne, wykonane z lnu lub jedwabiu.

Naturalne materiały sprawiają, że ta łazienka jest naprawdę luksusowa

Rada! Rośliny pokojowe w japońskiej sypialni są wyraziste i zwięzłe, surowe bonsai, wdzięczne storczyki i brak ogromnych fusów lub bujnych palm.

Żywy krzew wyrastający z ziemi w pokoju jest jaskrawym elementem w japońskiej sypialni o niskim tonie

 • meble - w japońskim domu nie ma specjalnych mebli do spania lub siedzenia, wszystkie te funkcje są wykonywane przez specjalny materac - futon. Ponieważ cały projekt w japońskim stylu jest przeznaczony dla siedzącej osoby, najprostszym pomysłem japońskich mebli są stoły, krzesła, sofa i łóżka, które właśnie zostały odcięte od nóg. Wszystkie japońskie meble - niskie, przysadziste, ale wciąż całkiem wygodne. Japońska szafka imituje ściany, fasady są gładkie, bez ozdób, wyrazistego rzeźbienia, akcesoria są niepozorne. Wszystkie książki są w specjalnych skrzyniach - tansu, oryginalna komoda na kółkach. Nowoczesne japońskie łóżko - to nie tylko materac czy tatami - to przyzwyczajenie do europejskiego łóżka z zagłówkiem, tylko bardzo niskie, bez nóg

Luksusowa sypialnia w stylu japońskim z minimalną ilością mebli

 • akcesoria - w japońskim wnętrzu wtórnych ról, ale są obowiązkowe, bez nich projekt będzie niedoskonały. Nie powinno ich być wiele - Japończycy na jednej ścianie umieszczają tylko jedną niszę (gdzie instalują wazon, trumnę, netsuke, naczynia ceramiczne, eleganckie porcelany) lub jedno zdjęcie, na którym stanowią główny akcent. Według Japończyków, powieszenie kilku obrazów naraz na jednej ścianie jest równoznaczne ze słuchaniem kilku piosenek w tym samym czasie. Jako wystrój, maty, bambusowe dywaniki, jedwabne obrazy, ozdobione hieroglifami, figurkami Buddy, fanami, zwoje z mądrymi powiedzeniami, lalkami wewnętrznymi

Szczegóły wnętrza w japońskim stylu są pełne wdzięku i zgrabne

 • oświetlenie nie jest jasne, nie ma oczu. Przypomina światło księżyca, jest miękki, z bogatą grą światła i cienia, półtony łagodzą nerwowość i stres, zanurzają się w transie, działają odprężająco. Najczęściej w jakości urządzeń oświetleniowych, kinkietów i lamp podłogowych stosuje się plafony z tradycyjnymi japońskimi rysunkami. Abażury do lamp (żyrandole) wykonane są z drewna, pergaminu, naturalnego jedwabiu, znacznie rzadziej - porcelany lub szkła.

W stonowanym świetle lampek nocnych elementy wnętrza tworzą fantazyjne cienie

Techniki dekorowania japońskiego wnętrza

Wnętrze, zaprojektowane w stylu japońskim - to prawdziwa designerska oda dla uczczenia perfekcji prostoty i funkcjonalności. W naszych warunkach odtworzenie autentycznego japońskiego wnętrza jest problematyczne, ale niektóre elementy mogą odtworzyć podstawowe koncepcje projektowe:

 • tradycyjne materiały i faktury w stylu japońskim: papier ryżowy, cedr, bambus, klon, wiklina, malowany jedwab

Obfitość jasnego drewna w japońskim wnętrzu tworzy poczucie jedności z naturą

 • tradycyjne atrybuty - maty, tatami

Posadzka z tatami zapewnia wygodną herbatę i wygodne wieczorne spotkania

 • podłoga - w japońskim domu idź razvshis, więc podłoga powinna być ciepła i gładka, przyjemna dla bosych stóp

Komfort dla duszy, ciała i stóp - koncepcja wnętrza w stylu japońskim

 • sufit - optymalnie - naprężony, matowy, monofoniczny. Opcjonalnie - podwieszany sufit z podświetlanym oszronionym szkłem

Lekka zawieszona konstrukcja na suficie z reflektorami sprawia, że ​​wnętrze i dystrybucja światła w łazience są kompletne i doskonałe

 • Klasyczny japoński dom nie ma pokoi i ścian, za pomocą zasłon, ekranów i różnicy w poziomie podłogi, jest przeznaczony do części funkcjonalnych

Oryginalna jadalnia z kuchni w kuchni

Przy pomocy tatami w pokoju możesz także zidentyfikować obszary funkcjonalne

 • szklane drzwi szafek, blatów i regałów półkowych, jakby rozpuściły się w powietrzu, nie zagracają przestrzeni, pozostawiając ją otwartą

Połyskujące powierzchnie, minimalizm, proste linie i jasne kolory idealnie pasują do elewacji mebli z ciemnego drewna

Zawieszona struktura sufitu z oświetleniem, białe meble, lampy z delikatnym światłem sprawiają, że kuchnia jest naprawdę przestronna

 • Zasłony - różnią się ścisłymi formami i całkowitym brakiem zmarszczek czy falban. Najczęściej są one przymocowane do okna w sposób ekranowy, dlatego często nazywane są zasłonami panelowymi lub ekranowymi. Aby kurtyna wisiała bez fałd, równomiernie, sztywna wkładka jest zainstalowana w podstawie, więc zasłona, podobnie jak ekran, może poruszać się tylko w poziomie.

Zasłony ekranowe są często używane w japońskim wnętrzu

Sypialnie w stylu japońskim - miejsce, w którym dobrze jest porzucić świat zewnętrzny, marzyć, odpoczywać i medytować, dobrze jest przejść na emeryturę i cieszyć się spokojem. W takiej sypialni atmosfera jest nasycona harmonią i ciszą, nie ma niepotrzebnych i denerwujących szczegółów. Meble - proste i funkcjonalne, ale jednocześnie wyraziste: szafki, szafki i inne meble mają prostą geometrię i wyraźne, proste linie. Nadaje się do zasłon - monofoniczne paski tkaniny, lekkie, wykonane z jedwabiu lub naturalnej bawełny bez frędzli, zagnieceń i innych "nadmiarów".

Sypialnia w japońskim wnętrzu jest miejscem pełnego odpoczynku i relaksu

Eleganckie kwiaty, miękkie światło, japoński krajobraz nad wezgłowiem łóżka tworzą prawdziwie pacyfującą atmosferę

Rada! Porcelanowe białe aromatyczne lampy z zapalonymi świecami, talerze - eleganckie, przypominające kształt płatka kwiatu, mały wazon - wszystko to doda japońskiego smaku i doda romansu, ale nie przeładuje przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

72 − 65 =