Japoński minimalizm we wnętrzu

Japoński minimalizm we wnętrzu

LiveInternetLiveInternet

 • Zastosowana kreatywność (204)
 • Dla zdrowia. (75)
 • wspaniali ludzie (58)
 • to robią ludzie. (57)
 • malowanie (52)
 • samorozwój (43)
 • architektura wnętrz (31)
 • jedzenie pyszne (29)
 • (18)
 • kino (16)
 • auto (15)
 • subkultury (12)
 • przyszłość. (10)
 • projektowanie krajobrazu i fito (9)
 • dla fanów anime (9)
 • różne czasami brzydkie (6)
 • Historie z życia. (5)
 • motocykle (5)
 • Taniec (3)
 • Świetne i straszne (3)
 • przyroda (63)

-Zawsze pod ręką

-Subskrybuj przez e-mail

-Czytelnicy regularni

Wnętrze. Japoński minimalizm.

Dom, zaprojektowany według praw japońskiego stylu, wskazuje, że jego właściciel nie podlega zamieszaniu i chaosowi świata zewnętrznego, jest w stanie dostrzec piękno w codziennym życiu i podziwiać je. Ale ten styl wnętrza nie jest odpowiedni dla wszystkich. Osoba, która nie myśli o sobie bez zgiełku współczesnego świata, nie może żyć w domu, w którym króluje pustka, powietrze i światło.

Kultura japońska kieruje się zasadą - "wszystko jest zbyt brzydkie". Podstawą stylu japońskiego jest pustka, podkreślająca wewnętrzną elegancję małego, który znajduje się w domu. Dlatego podstawową cechą japońskiego stylu jest minimalizm. W domu powinny być tylko najbardziej niezbędne meble, codzienność i wystrój. Wszystkie rzeczy, przybory gospodarstwa domowego są ukryte w szafach wbudowanych.

Dom z tradycyjnym japońskim wnętrzem nie ma ścian. Krajobraz jest naturalnym przedłużeniem wnętrza. Od wewnątrz dom jest podzielony nie na pokoje, ale na "obszary funkcjonalne" z ekranami, zasłonami, ze względu na różnice poziomów podłogi. Wszystko to wchłonęło nowoczesny japoński styl. Ekrany sprawiają, że przestrzeń mieszkania jest jasna i przejrzysta; Przestawiając je, możesz aktualizować wnętrze co najmniej codziennie.

Formy lakoniczne, surowe jak biznes, meble są niskie i proste, ponieważ starożytna mądrość mówi, że życie powinno odbywać się na matach tatami. Kolorystyka japońskiego wnętrza jest głównie jasna - biała, beżowa, nabiałowa, kremowa. A japońskie meble wykonane są w jasnych kolorach, powierzchnia i ściany oraz meble - gładkie. Materiały stosowane w projektowaniu, wybierane z cennego drewna i szlachetnych tkanin, które są również w większości kremowo-białe z naturalnej bawełny i jedwabiu. Lakierowane powierzchnie są powszechne.

Podstawą, na której opiera się japoński styl, jest harmonia z naturą. Naturalne piękno jest istotą filozofii japońskiego mieszkania. W japońskim wnętrzu preferowane ciepłe spokojne kolory. Wszystko powinno być wykonane z naturalnego materiału: drewna, bambusa, papieru ryżowego, nierównych cegieł, słomy. Atmosfera japońskiego domu promuje medytację, uspokaja, odpoczywa od zmartwień i kłopotów świata zewnętrznego.

Kultura Wschodu w ogóle, a zwłaszcza Japończycy przyciągają nas z powodu braku tożsamości i tajemniczości. Japońska filozofia charakteryzuje się koncentracją na wewnętrznym świecie, niekontrolowanym zamieszaniem zewnętrznego świata, zdolnością widzenia piękna w prostocie. Stąd podstawową zasadą we wnętrzu japońskich domów jest dużo wolnej przestrzeni, minimalizm i minimum rzeczy.

W filozofii wschodniej wiele uwagi poświęca się prostocie i zmniejszeniu chaosu. Aby zapewnić proste tło, wybierz neutralne naturalne kolory. Chociaż kolor nie jest tak ważny jak struktura wnętrza jako całości. Najważniejszym zadaniem jest stworzenie poczucia porządku geometrycznego.

Decyzje w japońskim wnętrzu są podejmowane w oparciu o jeden silny kolor lub fakturę. Orientalne kolory są czyste. W przeciwieństwie do podejścia zachodniego, gdzie kolory są mieszane, a ogólny obraz jest bardziej elegancki, obecna jest sztuka wschodnia. Oznacza to, że początkowy kolor lub obrys pędzla jest również wynikiem końcowym.

Kolor czarny jest często uważany za "nie kolor" w naszym społeczeństwie, chociaż jest bardzo ważny we wschodnim wnętrzu. Zastosowanie czerni we wschodnim pokoju podkreśla istotę i formę. Jest stosowany na przykład w przypadku papieru z białego ryżu i ekranów shoji.

Użycie metalu w japońskim wnętrzu jest zminimalizowane, pojawia się tylko w postaci niezbędnych małych akcesoriów. Powód jest oczywisty - Japonia nie jest bogata w skamieliny zawierające metale, a wilgotny klimat powodowałby raczej szybkie rdzewienie wszystkich metalowych konstrukcji. Zamiast chwalić ten materiał jako coś rzadkiego i wyjątkowego, Japończycy stworzyli po prostu wnętrze, w którym wszystko, czego nie ma w Japonii w nadmiarze, byłoby niesprawiedliwe i pretensjonalne. Zimne sztuczne światło nie może zastąpić odbicia lampy acari na polerowanym czarnym drewnie.

Moda na wszystko Japończycy nie są już nowością, a dziś trudno jest znaleźć osobę, która nie wyobraża sobie, jaki jest styl japoński we wnętrzu. Ale nie wszyscy wiedzą, że Japonia osiągnęła minimalizm nie tylko w pogoni za estetyką. Pragnienie prostoty i funkcjonalności, podstawowe zasady japońskiego sprzątania nie jest w żadnym wypadku hołdem dla mody, ale konsekwencją historii i narodowych cech kraju wschodzącego słońca.

Oświetlenie we wnętrzu w stylu japońskim jest również częścią kompozycji. Japońskie mieszkanie nie może być pochowane w ciemności. Miękkie i rozproszone światło powinno przydzielić kilka elementów wnętrza, podkreślać ich wyjątkowość i znaczenie.

Japończycy doskonale subtelnie bawią się światłem i przestrzenią. Wielokrotne ekrany Fusum i przesuwane ekrany pokryte papierem tworzą za każdym razem nową geometrię wnętrza, umożliwiając przejście na emeryturę, pozostając w pokoju. Dla wyrafinowanego Japończyka jest to niezwykle ważne, szczególnie jeśli dom ma jedno piętro o niemal niezbadanej przestrzeni.

Japońskie wnętrze oznacza dużo światła. Abażury z papieru ryżowego o prostych kształtach sprawiają, że światło jest miękkie i rozproszone. Takie światło wizualnie rozszerza przestrzeń. Stąd szczególnie skrupulatne podejście do światła dziennego i źródeł światła. To, co jest obecnie popularne wśród Europejczyków i nosi nazwę "lampa japońska" - konstrukcja wykonana z papieru i metalowej ramy - w rzeczywistości bardzo ważnego elementu wnętrza, ta lampa nazywa się acari. Powstał w latach 50. ubiegłego wieku i faktycznie służy nie tyle oświetleniu, co podkreśleniu zmierzchu. I oczywiście w oryginale nie było żadnego metalu - bambusowego i prawdziwego papieru ryżowego z wasi, słabego światła i nieprzezroczystości. Światło powinno być miękkie. Ciemność uspokaja i nadaje pomieszczeniu tajemniczości. Najlepiej używać papierowych abażurów.

Kasety, miniatury-netsuke, lalki wykonane z drewna, figurki z brązu, zwoje z hieroglifami (kakemono), bambusowe lub słomiane maty - wszystko to da skończony wygląd japońskiemu wnętrzu. Niezbędny atrybut - to drzewa karłowate (bonsai), ikebany, wazony, lampy i elegancka porcelana.

Obiekty powinny być nie tylko praktyczne, ale także piękne. Piękną rzeczą jest to, że ma wyjątkową twarz. Każda rzecz w japońskim wnętrzu jest wyjątkowa. W tym przypadku piękno rzeczy może być zrozumiane tylko przez jej właścicieli.

Jeśli chcesz, możesz ustawić niszę w pokoju z figurkami, figurkami netsuke. Uważa się, że posągi pogańskich bogów przynoszą szczęście i dobrobyt do domu. Nieunikniony szczegół projektu lokalu w stylu japońskim - hieroglify. Hieroglify można ozdobić narzutami, zasłonami, pastelową pościelą, dywanami.

Możesz także ozdobić pokój japońskimi fanami, lalkami w kimonie i innymi elementami japońskiej kultury.

W stylu japońskim nic nie przeładowuje uwagi, przestrzeń jest bardzo doceniana, dlatego stosuje się minimalną ilość mebli. Meble powinny być prostym geometrycznym kształtem, do tego samego małego rozmiaru. Materiały - naturalne. Miejsce odpoczynku znajduje się pośrodku pokoju. Typowymi detalami w stylu japońskim są bambusowe meble i przesuwna ściana. Każda rzecz jest dopracowana.

Japońskie meble przyciągają swoją prostotą, łatwością i elegancją oraz, co ważne, mobilnością. Jednym z głównych przedmiotów jest tatami, słomiana mata. Nie jest tak mały - jego tradycyjny rozmiar to 2 metry kwadratowe i są one zmieniane zwykle raz na 2 lata. Cóż, jeśli umieścisz futon na macie, otrzymasz wygodne i lekkie łóżko, które można łatwo wyjąć w dowolnym momencie.

W tradycyjnym japońskim domu było koniecznie palenisko, poduszki do siedzenia i niski stolik. Naczynia i rzeczy były przechowywane w szafkach, które można było wbudować w ściany, a nawet na podłogę, a także w specjalne nisze ścienne. Pnie i mobilne komody, na kółkach, schodach, szafach - wszystko to są tradycyjne meble tansu. Meble te były dość drogie i ozdobione kutymi, lakierowanymi i wykonanymi z cennego drewna. Kończąc, można było określić pozycję społeczną właściciela, a początkowo takie meble mogły być znane.

Jeśli chodzi o materiały, ulubionymi gatunkami drzew były hinoki i sugi, a także silne rasy trzcinowe, a skrzynie i komody wykonane były z drewna Kiri, ponieważ dobrze pochłaniają wilgoć.

Teraz szczególnie popularne są meble z drewna antycznego, tekowego - ponieważ mają doskonały margines bezpieczeństwa. Stąd stoły, ramy, ławki, ekrany, a także wykorzystanie w wystroju stołów, łóżek, komód, lamp, szafek i sufitu na japońskie wnętrze.

Japończycy wierzą, że pozytywna energia może się swobodnie poruszać, potrzebna jest pusta przestrzeń. Dlatego tworzenie wnętrza w stylu japońskim, przede wszystkim, zajmuje się przestrzenią. Nic zbędnego, żadnej biżuterii i bibelotów, wszystkie rzeczy powinny mieć charakter utylitarny.

Japońska kultura szuka sposobu na zrównoważenie przeciwieństw we wszystkich aspektach życia (yin i yang), a japońskie wnętrza nie są wyjątkiem. Gotowe wnętrze może być bardzo kontrastowe, ale mimo to osiągnie równowagę. Przykładami są wysoko polerowana podłoga z ciężkimi matami, lakierowane pudełko umieszczone na szorstkim drewnianym stole lub biały kamyk na czarnym granicie wokół łazienki.

Ściany można ozdobić jasnym drewnem, tkaniną (bawełna i jedwab), kremowymi i białymi odcieniami. Naturalna podłoga. Zamiast drzwi przesuwane są przegrody lub ekrany. Przytulne stoły lakierowane służą jako jadalnia, a jednocześnie są dekoracyjne. Japoński styl całkowicie odpowiada minimalistycznym transformatorom stojącym na małych kółkach, łatwo podnoszą się i schodzą na wymaganą wysokość, a także łatwo się poruszają.

Aby stworzyć japońskie wnętrze, potrzebujesz zrozumienia kultury tajemniczego wschodniego kraju, specjalnego postrzegania świata, co znajduje odzwierciedlenie w wystroju wnętrza. Japonia charakteryzuje się introwersją, koncentracją na wewnętrznym świecie i odczuciami. A zatem takie wnętrze jest prawie zawsze minimalistyczne, a to w wielu przypadkach ma głębokie znaczenie filozoficzne. Innymi słowy, zasada duchowa przeważa nad materiałem, ale jest przez nią wyrażana. Tylko kilka mebli i dużo wolnej przestrzeni - takie jest klasyczne japońskie wnętrze, w którym każda rzecz ma swój cel - aby stworzyć i utrzymać harmonię w domu.

Minimalizm we wnętrzu, główne cechy i odmiany

Wydaje się, że najbardziej stylowe nowoczesne wnętrza to lakoniczne, wyraźne linie proste i zredukowane do absolutnej minimalnej ilości detali. Warto jednak przyjrzeć się bliżej i okazuje się, że liczba popularnych stylów wnętrz jest niesamowicie duża jak na dziś, a nawet tak prosty i zrozumiały, na pierwszy rzut oka, minimalizm ma kilka odmian i odmian. Tym, którzy lubią rzeczywistą estetykę wnętrza, postaramy się ujawnić podstawowe niuanse japońskiego i skandynawskiego minimalizmu we wnętrzu, a także ich główne różnice w stosunku do stylu high-tech.

Nowoczesna kuchnia z Bulthaup

Ścisłe i lakoniczne wnętrza, gdzie główny nacisk nie jest na wystrój i umeblowanie i otwartej przestrzeni, czytelne i naturalnego światła i funkcjonalność - to co zwykle kojarzy się z terminu „minimalizm”. Ta definicja jest bardzo uwarunkowana, ponieważ każde nowoczesne wnętrze może z łatwością podlegać takiej definicji, która nie ma czasu na zbudowanie wielu akcesoriów i elementów gospodarstwa domowego i ryzykuje utratę całego swojego lakonizmu i stylu w czasie.

Śnieżnobiały skandynawski minimalizm we wnętrzu, kolorze i wystroju występuje tylko w postaci tkanin, fot. Alvhem

Jak rozumieć, czy jest odpowiedni dla Ciebie minimalizm we wnętrzu? Jeśli jesteś zgrabną osobą, przyzwyczajoną do prowadzenia idealnej czystości i zawsze układania wszystkich rzeczy w swoich miejscach, to zdecydowanie ten styl może ci odpowiadać. Miłośnicy rozpraszają rzeczy, w dowolnym miejscu, aby umieścić na półkach wielu pamiątek z wyjazdów, wazony i figurki, a także fanów pstrokacizna, wielowarstwowa dekoracji tekstylnych, takich estetyki wyraźnie nie pasują.

Minimalizm jest najbardziej poszukiwany w projektowaniu kuchni i łazienek - wszędzie tam, gdzie potrzebna jest najwyższa funkcjonalność, kuchnia Cesara Arredamenti

Wskazówka: minimalizm we wnętrzu jest odpowiedni dla schludnych ludzi, którzy lubią otwarte przestrzenie i chcą odpocząć od zgiełku informacji w pokoju prawie pozbawionego szczegółów. Jest również wygodny dla osób cierpiących na alergie, ponieważ jest wygodny do czyszczenia i nie zakłada obfitości tkanek i innych "kolektorów pyłu".

"White on White" dla fanów skandynawskiego designu, fot. Alvhem

Początki fascynacji lakonicznymi wnętrzami bez zbędnego wystroju i dekoracji należy szukać na wschodzie w klasycznym wzornictwie Japonii. Częste trzęsienia ziemi i cechy filozofii zrodziły specjalne, lekkie i mobilne mieszkania, wykonane w rzeczywistości z papieru i bambusa. Przesuwane przegrody i ekrany można łatwo przywrócić, przenieść w nowe miejsce, a takie nieważkie konstrukcje nie stanowią takiego zagrożenia podczas trzęsień ziemi. Ogród zawsze był częścią japońskiego wnętrza, więc miłość natury jest również ważnym czynnikiem w kształtowaniu japońskiego stylu. Poprzez szerokie, przesuwane otwory do pomieszczeń, przeniknął nie tylko krajobraz, ale także światło słoneczne, które było głównym źródłem oświetlenia w domu. Rezultatem takiego planowania jest specjalne podejście do lamp, które powinno dawać miękkie, rozproszone światło, tworząc atmosferyczny zmierzch, a nie jaskrawe akcenty.

Japonia dała minimalizmowi miłość do najbardziej otwartych przestrzeni, ponieważ w tak gęsto zaludnionym kraju każdy centymetr wolnej przestrzeni jest wysoko ceniony. Oczywiście, daleko od wszystkich cech tradycyjnego japońskiego minimalizmu są stosowane w warunkach naszej rzeczywistości, jednak jest dość realistyczne, aby użyć niektórych metod.

Niskie japońskie meble o prostej formie i charakterystyczne lekkie przegrody we wnętrzu sypialni, łóżko Ciniusa

Sztuczki japońskiego minimalizmu na prawdziwe życie:

 • spróbuj uwolnić maksimum wolnej przestrzeni, a jeśli pomieszczenie powinno zostać zaaranżowane lub uczynić go bardziej prywatnym, użyj jasnego papieru, bambusa lub jedwabiu
 • preferuj kilka naturalnych odcieni: biały, czarny, szary, beżowy, brązowy
 • wybierz niskie meble o surowych geometrycznych kształtach bez wystroju
 • dodatkowe elementy we wnętrzu nie powinny być, więc wszystkie rzeczy są ukryte w szafkach z przesuwanymi drzwiami, coupé, wbudowane meble i różnorodne nisze
 • Użyj prostych materiałów wykończeniowych: drewna, cegły, betonu, mat bambusowych i tym podobnych. Ponieważ jednak w takim wnętrzu nie ma dekoracji, jakość wszystkich materiałów podlega specjalnym wymaganiom

Japończycy nie tylko okazali się miłośnikami wolnych przestrzeni i lakonicznego wystroju. Na drugim końcu świata Skandynawowie wzięli pałeczkę, tworząc własną rozpoznawalną i niezwykle popularną wersję minimalizmu, która zaczęła się pojawiać w XIX wieku. Ważną rolę w tworzeniu tego stylu grał ponownie położenie geograficzne: surowy klimat i brak światła słonecznego doprowadziła do tego, że praktycznie wszystkie skandynawskie wnętrza rozwiązane w maksymalnych jasnych kolorach są wszystkie odcienie białego boisko. Miłość roślin doniczkowych i różnorodność oświetlenia we wnętrzu można również przypisać surowym zimom duńskim, szwedzkim i fińskim.

Malowane cegły, lekkie meble i żywy kominek - charakterystyczne detale salonu w skandynawskim stylu, kominek Focus

Instrukcje: Skandynawskim projektantom udaje się stworzyć efekt dużego obszaru, nawet w bardzo skromnych apartamentach wielkości. Osiąga się to dzięki jasnej kolorystyce, brakowi niepotrzebnego wystroju, zastosowaniu prostych, niskich mebli i odpowiedniego oświetlenia.

Skórzana tapicerka mebli nie spotyka się nawet w drogich wnętrzach w skandynawskim stylu, sofa Layout Isolagiorno

Skandynawski minimalizm przynosi także obfitość ozdobny wystrój, umieszczając na czele naturalnym światłem, miłością do otwartych przestrzeni i maksymalnej prostocie jest jednak chyba najbardziej bezproblemowy odmianą minimalizmu, w stosownych przypadkach będzie motywy sztuki ludowej, ciepłe koce i kwiaty na parapecie. Niemniej jednak wszystkie te dekoracyjne detale powinny być przemyślane i użyte w niewielkich ilościach bez przeciążania wnętrza.

Ogólnie rzecz biorąc, dla minimalizmu, a przede wszystkim dla skandynawskiej odmiany, charakteryzuje się swobodnym planowaniem, na przykład ujednoliceniem kuchni i salonu. Mieszkanie z jedną sypialnią, powierzchnia 62 m, zdjęcie Alvhem

Metody skandynawskiego minimalizmu dla prawdziwego życia:

 • zamiłowanie do materiałów naturalnych, zwłaszcza drewna, a także kamieni, prostych płytek ceramicznych i gipsu. Jako pokrycie podłogowe stosuje się parkiet lub masywną deskę
 • Skandynawskie meble są niskie, wygodne i proste, oczywiście wykonane z naturalnego drewna, zazwyczaj sosny i świerku. Drzewo jest pokryte jasnym lakierem lub wybielone
 • monochromatyczna skala barw światła, jako akcenty koloru, zazwyczaj wykorzystuje się tkaniny (pstrokate pledy i poduszki, często w stylu folklorystycznym). W przypadku tapicerki stosuje się naturalne tkaniny: lniane i bawełniane, ciężkie zasłony są niedopuszczalne
 • charakterystyczne detale wyposażenia: kominek lub holenderski piekarnik
 • jako akcesoria można zastosować ceramikę kobaltową, przedmioty wykonane z przezroczystego szkła, lustra w prostych ramach, przedmioty dekoracyjne wykonane z drewna

Mieszkanie, o powierzchni zaledwie 52 m wszystkie w rękach Skandynawów nadal tworzy poczucie przestronności, zdjęcia Alvhem

Styl hi-tech można nazwać najbardziej radykalnym wyrazem idei minimalizmu, to właśnie te wnętrza w umysłach większości z nas są kojarzone z tą koncepcją. Ten styl był w latach 70. w Wielkiej Brytanii, ale nie ma żadnych powiązań, ani z lokalnym klimatem, ani z lokalnymi tradycjami wewnętrznymi.

Oświetlenie kosmiczne do nowoczesnych wnętrz. O fantazyjnych żyrandolach z kwiatami i haftowanymi tekstylnymi abażurami trzeba będzie zapomnieć, CiniNils

Jest to styl międzynarodowy, którego nazwa "hidhtech" tłumaczy się jako "wysoka technologia", która bardzo dokładnie charakteryzuje ten kierunek. Minimalna wystrój, proste linie i kąty, maksymalna przestrzeń i światło - linie danych, bez wątpienia, są również obecne w high-tech wnętrza, ale o jakiejkolwiek miłości do tradycji i naturalnych materiałów mowy nie udać się tutaj. Projektowanie przemyślenia nowych technologii, bezkompromisowa miłość do szkła, metalu i plastiku - to właśnie wyróżnia prawdziwy minimalizm high-tech. Wnętrze w tym stylu powinno być maksymalnie funkcjonalne, a także o wszelkich drobiazgach dla urody i komfortu, jeśli nie noszą dodatkowego praktycznego ładunku, nie może być wątpliwości.

Najlepsza estetyka nowoczesnego wyglądu w bardzo przestronnych pokojach swobodnego planowania z panoramicznymi oknami, ale w bardziej skromnych warunkach może również istnieć

Ograniczaj lakonizm w łazience, hydraulika Inbani

Techniki hi-tech w prawdziwym życiu:

 • powściągliwy i monochromatyczny zakres kolorów: szary, biały, czarny, piaskowy, metaliczny. Pozwala uzyskać jeden jasny akcent, na przykład nowoczesny plakat na ścianie lub czerwoną sofę
 • monofoniczna powłoka do ścian, tapeta w tym stylu jest zupełnie nie na miejscu
 • Meble w stylu high-tech charakteryzują się maksymalną funkcjonalnością i prostymi geometrycznymi kształtami. Popularne powierzchnie ze szkła i chromu, stal nierdzewna
 • ważną rolę odgrywa oświetlenie, a różnorodne wbudowane światła uzupełniają nowoczesne lampy ze szkła i stali
 • w roli akcesoriów znajdują się elementy wyposażenia: lampy, stoły, kominek lub półki o nietypowym kształcie. Bibeloty, pamiątki itp. przedmioty we wnętrzu są zupełnie nie na miejscu
 • nietypowe kolumny projektantów i inne urządzenia pełnią również rolę pełnoprawnych mebli i są wystawione na pokaz

Jeśli masz dość przepływu informacji i niekończącego się zgiełku megamiast, miłości przestrzeni i porządku, doceniasz elegancję i prostotę, każdy rodzaj minimalizmu jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Wybierz filozoficzną wersję japońską, przytulny styl skandynawski lub ultranowoczesny high-tech i pamiętaj, że minimalizm to często nie tylko styl wnętrza, ale także styl życia i światopogląd.

Życie w stylu minimalizmu: 20 zdjęć japońskich apartamentów

Minimalizm w życiu Japończyków rozciąga się na wiele dziedzin, przede wszystkim wnętrza. Minimalizm jest nie tylko praktyczny, ale cała ideologia tego ludu.

Korytarz, w którym te dwa najprawdopodobniej się nie rozwiną. Opuść buty uliczne i wysuń parasole.

Dawno, dawno temu, minimalizm był odpowiedzią na burżuazyjne odbicie luksusu i życia w nadmiarze. Zmęczony nadmierną pretensjonalnością, piękno zaczęło być pojmowane w "czystych liniach" i "obojętności". Teraz dla wielu minimalizm stał się widokiem całego świata, zwłaszcza dla Japończyków.

Japończycy są twórcami minimalizmu, ponieważ są bardzo praktyczni, pracowici, pragmatyczni, starają się żyć w harmonii ze światem wokół siebie.

Szary, biały, czarny. Minimum rzeczy w zasięgu wzroku. Linie kosmetyczne ...

W minimalizmie istnieje element psychologiczny. Zbyt szybki rytm życia, zbyt wiele emocji (zwłaszcza negatywnych), nadmiar informacji - wszystko to prowadziło do popytu na wnętrze i środowisko, które nie zawiera niczego zbędnego, nie przecina oczu, musi się zrelaksować.

W Rosji i niektórych krajach byłego Związku Radzieckiego minimalizm stał się popularny teraz, gdy przez ostatnie dwie dekady ludzie byli nasyceni imperium nowosyjskim, co często było złym smakiem, którego przyczyną był poprzedni deficyt i monotonia we wszystkim.

Minimalizm ma pewne połączenie z naturą, jest zbudowany na kombinacjach światła i cienia, w tym stylu występuje wiele szarych, białych, czarnych, ziemskich kolorów. Prawie wszystkie materiały są naturalne - drewno, kamień.

W nisze, szafki, minimum niezbędnych rzeczy.

Japoński minimalizm jest bardzo głęboki, w minimalistycznym japońskim wnętrzu nie ma mebli, zamiast szafek zastosowano nisze w ścianach. Zamiast przegród, ekranów. Łóżko to wąski materac, który składa się w niszę w szafie i dostaje przed każdą nocą.

Mała kuchnia, w kolorze białym, nic zbędnego.

Małe rzeczy nie mają miejsca, są zawieszone.

Mały zestaw naczyń dla rodziny.

Kolejne spojrzenie na kuchnię.

Urządzenia są nieliczne, wszystko jest ułożone na półce.

Toaleta, jakby został skradziony z samolotu.

Minimum niezbędnych rzeczy w łazience to szczotka, szampon, brzytwa ...

Kolejna opcja umieszczania szczoteczek do zębów.

Jak twoja całkowicie wypchana półka w łazience?

Oświetlenie w łazience, mniej więcej w kuchni.

Wszystkie rzeczy są ukryte w niszach, jak szafki. Często są zamykane za pomocą ekranu.

Bez niepotrzebnych szmat seks.

Dzieci z małymi przyzwyczajają się do minimalizmu.

Tak wygląda łóżko ... Dokładniej, materac, który dociera do nocy, kładzie się na podłodze, a rano szafa jest zabierana z powrotem do niszy.

Oto jak zachować materac.

Wszystkie małe przedmioty i sprzęt są umieszczane w pudełkach po użyciu.

Tak wyglądają apartamenty w stylu japońskim w stylu minimalizmu. To nie jest tylko "wnętrze" - to prawdziwa filozofia. Czy możesz także żyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 6 =