Japoński kultywator

Japoński kultywator

Japońskie kultywatory silnikowe

Wszystkie japońskie kultywatory są specjalną klasą wygodnych, kompaktowych i niezawodnych środków technicznych, których pomoc jest nieodzowna w rozwiązywaniu problemów związanych z pielęgnacją ziemi. Praktyka pokazuje, że po zakupie urządzenie będzie służyć właścicielowi nienagannie przez wiele lat.

Różnorodność gamy modeli pozwala wybrać jednostkę do pielęgnacji kwiatów i poluzowania ciężkich gleb. Na szczególną uwagę zasługuje wszechstronność japońskiej technologii. Aby rozszerzyć funkcjonalność, można użyć następujących typów załączników:

 • Carver
 • motocykle
 • scarifier
 • szyderczy

Tak więc możliwości technologii nie ograniczają się do rozluźniania, frezowania, hillingowania i przetwarzania odstępów między wierszami.

Charakterystyka poszczególnych modeli i ich koszt

Jednym z najbardziej popularnych modeli jest F220DE. Jego cena to 30 200 rubli. To niewielkie urządzenie jest przeznaczone do użytku w małych obszarach. Deweloperzy początkowo umieścili go wyłącznie jako zrywkę gleby. Oznacza to, że nie ma możliwości montażu za pomocą załączników. Mówiąc dokładniej, można powiedzieć, że jedyną możliwą opcją jest instalacja pługa-hawkera. Standardowe wyposażenie jednostki obejmuje specjalne koło do poruszania się po terenie lądu.

Projekt "dwieście dwudziestą" nie tylko przyjemne dla oka, ale także niezwykle praktyczne. Na przykład kierownicę można regulować na wysokość. Można również zdemontować panel ochronny ze skrzydełkami, aby nie przeszkadzał w poluzowaniu gleby przy braku miejsca w obszarze międzyrzędowym.

Zmień producenta oleju zaleca wykonywanie co 100 godzin pracy. To prawda, że ​​nie możesz ich obliczyć i dokonać wymiany przed rozpoczęciem każdego nowego sezonu. By the way, taki interwał serwisowy jest nieodłącznym elementem bardzo małej liczby urządzeń technicznych na rynku rosyjskim.

Łatwość i wydajność przetwarzania terenu zapewnia jeszcze jeden model - FF500. Mówimy tu o cenie około 62 000 rubli. Oczywiste jest, że za takie pieniądze kupujący otrzymuje coś rewolucyjnego. Jako dowód tego faktu rozważmy szczegółowo cechy tego modelu.

Po pierwsze, każdy summerman, nawet bez minimum doświadczenia, będzie mógł obsługiwać sprzęt. Możesz to zrobić jedną ręką, ponieważ model charakteryzuje się doskonałą stabilnością. Po drugie, specjalny mechanizm blokowania kół pozwala obracać się bez najmniejszego wysiłku. Po trzecie, przednie położenie ciał roboczych (przecinarki) zapewnia pełne bezpieczeństwo dla operatora i nie pozostawia nieobrobionych stref.

Możesz również być zainteresowany:

Profesjonalny sprzęt do obróbki dużych działek - rozluźnienie gleby, a także nasycenie tlenem obszaru pomiędzy sąsiednimi rzędami roślin.

Technika produkcji krajowej jest szeroko reprezentowana na rynku krajowym. Jednoznacznie stwierdza się, że jest on gorszy od importowanych analogów: jest równy wśród najlepszych.

Specjalne urządzenie, które może być przydatne nawet dla najbardziej zagorzałych wielbicieli mechanizacji pracy. W niektórych sytuacjach staje się po prostu niezastąpionym asystentem.

Najlepszy japoński motoblock: przegląd najlepszych modeli i opinie na temat użytkowania

Chcąc szybko i skutecznie pracować w daczy lub w ogrodzie, właściciele nabywają różne techniki. Uniwersalne wyposażenie służy do przetwarzania różnych obszarów lądowych. Motobloki to maszyny, które mogą znacznie przyspieszyć i ułatwić pracę w daczy.

Wybierając prezentowany sprzęt, każdy właściciel stara się nabyć trwałą, wysokiej jakości jednostkę. Istnieje wiele opinii użytkowników, ekspertów, którzy twierdzą, że zagraniczne urządzenia wykonują swoje funkcje w całości. Ich żywotność jest długa. Najlepsza japońska motorówka została uznana wśród importowanych urządzeń. Które modele sprzętu są w naszym kraju pożądane, powinieneś wiedzieć przed zakupem.

Wybierając najlepsze japońskie motobloki, trzeba zrozumieć zasadę takich urządzeń. Są to uniwersalne jednostki, które mogą poruszać się po stronie za pomocą sił użytkownika. Takie wyposażenie ma silnik. Steruje odpowiednim zamocowaniem urządzenia.

Blok silnika wykonuje więcej funkcji niż kultywator. Potrafi orać ziemię, usuwać śnieg, transportować ładunki, koszenie trawy itp. Za pomocą prezentowanego urządzenia można zbierać ziemniaki, a także nawadniać grządki.

Aby wykonać podstawowe funkcje, jednostka zmotoryzowana ma szczotkę, dmuchawę do śniegu, kosiarkę rotacyjną i inne dodatkowe elementy. Aby wybrać właściwy model motobloku, musisz określić, czego potrzebuje sprzęt. Ważna jest ilość pracy, a także czas ciągłej pracy urządzenia.

Motocykle japońskiej produkcji mają różne typy silników. Nawet sprzęt krajowych lub zagranicznych firm często montuje silniki tego kraju-producenta.

Są to silniki benzynowe, wysokoprężne, a także urządzenia z wałem odbioru mocy. W zależności od zakresu prac wybierz jedną lub inną odmianę. Silniki benzynowe zapewniają dobrą wydajność urządzenia. Są to najpopularniejsze urządzenia. Takie silniki są stosunkowo ciche, różnią się małą masą.

Silniki Diesla są głośniejsze i mocniejsze. Paliwo dla nich jest nieco tańsze. Jednak koszt samej jednostki w tym przypadku będzie wyższy niż koszt analogów.

Motobloki z wałem odbioru mocy są bardzo wszechstronne. Praktycznie wszystkie urządzenia tej kategorii są wyposażone w silniki 4-suwowe. Takie urządzenia są często wykorzystywane do różnych celów komunalnych (wywóz śmieci, łóżka do pojenia itp.).

Aby dokonać właściwego wyboru sprzętu dla swojej witryny, musisz wziąć pod uwagę rodzaje japońskich motobloków. Istnieją trzy główne grupy. Pierwsza kategoria obejmuje modele lekkie (od 20 do 40 kg). Moc silnika w takim sprzęcie wynosi od 3 do 4,5 litrów. z. Takie jednostki są przeznaczone dla małych obszarów o powierzchni do 60 hektarów. Są one używane do miękkich gleb.

Średniej wielkości bloki silników japońskiej produkcji ważą do 60 kg. Silnik ma moc około 9 litrów. z. Służą do orki i hilling landów. Dlatego w kompletnym zestawie takie jednostki mogą mieć pług. Zaleca się stosowanie podobnych urządzeń na obszarach o powierzchni nie przekraczającej 1 hektara.

Ciężkie motobloki ważą ponad 60 kg. Są one stosowane na obszarach o powierzchni do 4 hektarów. Takie urządzenia mają skrzynię biegów. Za pomocą załączników z ich pomocą przeprowadzana jest orka ziemi. Holowanie ładunku dozwolone jest w granicach do 300 kg.

Popularne opcje motocyklowe

Wybierając japoński motoblok, należy wziąć pod uwagę statystyki najpopularniejszych parametrów prezentowanej techniki. Spośród osób korzystających z takich jednostek, 88% uczestników badania wybiera sprzęt z silnikiem benzynowym.

Prawie połowa ankietowanych stwierdziła, że ​​szerokość bloku silnika od 75 cm do 1 m jest uważana za optymalną, a jedynie 34% użytkowników musi zapewnić głębokość obróbki do 30 cm.

Podczas badania stwierdzono, że najczęściej kupowany sprzęt ważący od 51 do 75 kg. Dla wielu użytkowników ważne jest, aby motoblok mógł dostosować uchwyt w stosunku do wzrostu, obecność dużych kółek do transportu towarów. Również w funkcji popytu występuje obecność rewersu. Pozwala to na używanie sprzętu nawet w trudnych warunkach.

Recenzje japońskich producentów

Wśród firm, które produkują motobloki w Japonii z silnikiem benzynowym, najpopularniejszym dzisiaj są "Subaru9raquo; i "Honda9raquo;. Są to najbardziej autorytatywne firmy na świecie, których popularność nie spadła od wielu lat.

Firma "Honda9raquo; Jest znany z wytrzymałości i niezawodności swojego sprzętu. Jest wykorzystywany zarówno do celów gospodarczych, jak i przemysłowych. Firma "Subaru9raquo; wysokiej jakości silniki na rynku maszyn rolniczych. Wyposażone są w sprzęt znanych światowych marek. Zdarza się, że przy zakupie chińskich bloków silnikowych samo urządzenie jest nieczynne, ale japoński silnik jest w nim całkowicie funkcjonalny.

Wśród wyposażenia z silnikiem wysokoprężnym, japoński "Janmar9raquo;. Takie urządzenia mają wysokie parametry techniczne, szeroki zakres funkcji. Są to najbardziej popularne japońskie marki.

W kategorii lekkich urządzeń produkowany jest motoblok z japońskim silnikiem, ale produkowany w innych krajach. Na przykład w tej kategorii znajduje się francuska firma "Cayman9raquo ;, która produkuje swoje produkty wspólnie z japońskimi technologami.

Dobry model świetlny firmy "Cayman9raquo; uznany motoblok Vario 60S TWK +. Ma potężny silnik czterosuwowy "Subaru9raquo; na 6 litrów. z. Jest przeznaczony do obsługi powierzchni do 2,5 tys. M².

Również sprawdzone w tej kategorii kultywatory silnikowe "Salyut9raquo; Konieczne jest nadanie pierwszeństwa modelom z silnikami Honda GC-160. Aby wykonać niewielką ilość pracy, pasuje idealnie. W przypadku dużych powierzchni konieczne jest zakupienie urządzeń z silnikami profesjonalnej serii.

Wybierając przeciętny japoński motocykl, należy zwrócić uwagę na wyposażenie firmy "Salyut9raquo;. W tej kategorii najjaśniejszym przedstawicielem jest model z silnikiem Honda GX-200. Jest to profesjonalna seria z silnikami o pojemności 6,5 litra. z. Te same motobloki są wyposażone w silniki "Subaru9raquo; podobna moc. Jest to również wystarczająco dobra opcja.

Również w tej kategorii znajdują się krajowe produkty Neva MB-2S-7.5 Pro. Są one wyposażone w silniki "Subaru9raquo ;, które zapewniają niezawodność i trwałość sprzętu. Wystarczająca moc silnika 7,5 litra. z. umożliwia obsługę sekcji o szerokości do 127 cm.

Koszt takiego sprzętu jest jednak dość wysoki. Dlatego w naszym kraju coraz bardziej popularne są ciężkie bloki silnikowe produkcji krajowej.

Biorąc pod uwagę ciężkie japońskie motobloki, konieczne jest przydzielenie takiego modelu, jak "Cayman 330". Ten wysokiej jakości sprzęt z silnikiem "Subaru EX27" o pojemności 9 litrów. z. To urządzenie ma 5 przełączników prędkości. Urządzenie charakteryzuje się wysoką manewrowością i trwałością.

Również w tej kategorii jest motocykl Diesla "Janmar9raquo;. Jest wyposażony w 12-litrowy silnik. z. Ma chłodzenie wodne. Dodatkowe osprzęt umożliwia wykonywanie różnorodnych funkcji za pomocą tego urządzenia. Koszt nabycia prezentowanego sprzętu jest dość wysoki. Ale niezawodność sprzętu już za nie płaci.

Wybierając japońskie bloki silników diesla, wyposażenie na silniku benzynowym lub wału odbioru mocy, należy zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Mogą znacznie ułatwić pracę rolnika.

Jeśli urządzenie ma elektryczny rozrusznik, ułatwi to uruchomienie silnika. Szczególnie ten szczegół jest potrzebny na ciężkich blokach silnika. W modelach lekkich ta funkcja praktycznie nie jest używana.

Blokowanie mechanizmu różnicowego blokuje lewe lub prawe koło podczas skrętu. Zarządzanie jest znacznie ułatwione. W profesjonalnym, ciężkim sprzęcie funkcja ta jest po prostu niezbędna.

Regulacja kierownicy jest również uważana za pożądaną funkcję. Pozwala to dostosować uchwyt do wysokości użytkownika. Jeśli urządzenie ma przycisk zatrzymania awaryjnego, w niebezpiecznej sytuacji możliwe będzie wyłączenie pracy bloku silnika.

Wybierając japoński motoblok, należy skontaktować się z autoryzowanymi sprzedawcami, zweryfikowanymi sprzedawcami. Pozwoli to uniknąć problemów, zakup fałszywy. Sprzęt taki musi obejmować całą odpowiednią dokumentację w zestawie. Instrukcja, zobowiązania gwarancyjne są koniecznie obecne w każdym modelu technologii.

Motoblock to sprzęt, który wymaga właściwego zastosowania. Nie trzeba kupować tanich, lekkich modeli do przetwarzania solidnych, zaniedbanych gruntów. Elementy wyposażenia szybko staną się bezwartościowe. Do pracy na małym kawałku ziemi nie jest wymagany profesjonalny sprzęt. To będzie dość drogie. Dlatego w przypadku małej witryny lepiej zakupić lekki blok silnika z silnikiem benzynowym.

Biorąc pod uwagę to, co reprezentuje japońska motorówka, a także jej odmiany, każdy właściciel będzie mógł wybrać najlepszą opcję dla swojej witryny. Taka technika ułatwi proces uprawy ziemi i umożliwi prowadzenie różnych działań gospodarczych. Od prawidłowego wyboru jednostki mocy zależy jej trwałość i niezawodność podczas pracy.

Silniki Diesla chińskiej produkcji

Doświadczeni rolnicy ciężarówek przed zakupem motobloków lub mini traktorów zwracają uwagę nie tylko na parametry techniczne urządzenia, ale także na producenta. Japońska technologia jest droższa od chińskich lub krajowych odpowiedników, ale zyskuje na niezawodności i wydajności.

Każdy szanujący się rolnik chce mieć w swoim garażu japońskiego motoblocka lub mini-traktora. Jaka jest oszałamiająca popularność tej techniki? Aby odpowiedzieć na to pytanie, rozważmy zalety motobloków:

 • Zwartość jest jednym z głównych priorytetów japońskiej technologii. Nawet osoby o dużej pojemności nie są nieporęczne.
 • Kolejną pozytywną cechą jest wygodne zarządzanie. W japońskich jednostkach wszystko jest przemyślane w najdrobniejszym szczególe, stąd wysoka manewrowość.
 • Sprzęt jest zmontowany z wysokiej jakości części. Użytkownik może być pewien, że za kilka lat motoblok będzie działał równie dobrze jak nowy.
 • Każdy nowy model jest wytwarzany przy użyciu innowacyjnych technologii.
 • Japońskie motobloki są projektowane z uwzględnieniem ich długotrwałego użytkowania w trudnych warunkach rolnictwa.
 • Sprzęt jest wyposażony w mocne silniki. Jednocześnie charakteryzują się ekonomicznym zużyciem paliwa.

Każda z tych pozytywnych funkcji wyprze jedyną wadę - wysoki koszt.

Chłodzenie powietrzem i wodą silników wysokoprężnych

Motobloki z silnikami Diesla są produkowane z chłodzeniem powietrzem i wodą. Do użytku domowego, pierwszy typ agregatów jest bardziej odpowiedni. Chociaż, lepiej zrozummy tę cechę.

Modele z silnikiem chłodzonym wodą są zaprojektowane do wykonywania złożonych zadań. Do nich możesz dołączyć prawie wszystkie załączniki. Na przykład wielu rolników próbuje kupić dużą przyczepę do przewozu towarów.

Przyjrzyjmy się cechom jednostek chłodzonych wodą:

 • Wszystkie modele takich bloków silnikowych są wyposażone w mocne silniki. Najczęściej można znaleźć silniki Diesla z silnikiem 8, 10 lub 12 litrów. z.
 • Motobloki można uzupełnić starterem. Takie modele są droższe, ale łatwiej będzie uruchomić silnik Diesla.
 • W zestawie z blokiem silnika może iść załączników.

Koszt, jednostki chłodzone wodą są najdroższe. Ponadto technika ta jest trudniejsza do utrzymania.

Silniki wysokoprężne z chłodzeniem powietrznym charakteryzują się niższą mocą silnika, prostotą obsługi, zwartością i dużą manewrowością. Do obróbki ogrodu w domu - jest to optymalny wybór.

Dla porównania rozważmy teraz główne cechy jednostek chłodzonych powietrzem:

 • zużycie paliwa jest minimalne nawet przy długotrwałej pracy w trudnych warunkach;
 • łatwość konserwacji;
 • Mając mniejszą moc, silnik stabilnie utrzymuje obroty przy dużych obciążeniach.

Zmotoryzowane jednostki chłodzone powietrzem są lżejsze od analogów z chłodzeniem wodnym. Jednak ich waga wystarcza do optymalnego przylegania żelaznych kół do podłoża.

Najlepsi producenci japońskich silników diesla

Cały japoński sprzęt sprawdził się od najlepszej strony. Trudno jest odróżnić najlepszą markę, dlatego rozważmy dwóch popularnych producentów motobloków i mini traktorów diesla.

Nasza ankieta zaczyna się od firmy Yanmar. Potężne motobloki są w stanie poradzić sobie z dużymi ogrodami. Do nich można dołączyć różne funkcjonalności, które pozwalają nie tylko przetwarzać ziemię, ale także usuwać terytorium ze śniegu lub gruzu. Zaawansowane modele są wyposażone w silniki 8-litrowe. z. Łatwo będą pracować z pługiem, koparką do ziemniaków, kosiarką i innym sprzętem.

Nie gorsza od popularności producenta Iseki. Niezawodny i mocny motoblok jest kompaktowy. Urządzenie poradzi sobie z zadaniem w trudnodostępnych miejscach, nawet jeśli gleba jest bardzo trudna.

Co mogę kupić zamiast japońskiego silnika Diesla

Japoński diesel to oczywiście marzenie ogrodnika, ale nie każdy może sobie pozwolić na taką technikę. Co może być taniej, ale nie gorszej jakości? Współczesny rynek jest nasycony motoblokami różnych marek: "Centaur9raquo;", "Bulat9raquo;", "Terra9raquo;", "Neva9raquo; i wiele innych. Wiele chińskich kopii japońskich modeli. Wiele z tych silników wysokoprężnych nie ma gorszej jakości, a ich koszt jest znacznie mniejszy.

Z modeli krajowych silnik wysokoprężny Hooper 9, charakteryzujący się lekką wagą i mocnym silnikiem, okazał się bardzo udany. Urządzenie współpracuje z prawie wszystkimi dodatkami, które mogą być wykorzystywane do przetwarzania ziemi. Diesel poradzi sobie z transportem ciężkich towarów. Trzeba tylko kupić dodatkową przyczepę.

Główną cechą wyróżniającą krajowy silnik wysokoprężny jest ekonomiczne zużycie paliwa i wysoka żywotność silnika. Dla wygodnego rozruchu model 1100 9 DS jest wyposażony w rozrusznik. Koła transportowe mają głębokie zabezpieczenie, które zwiększa drożność silnika spalinowego.

Zanim kupisz japoński motoblok, zapytaj o tę technikę swoich znajomych. Poproście o próbę działania, przeanalizowania wszystkich drobiazgów, spojrzenia wąsko na chińskie lub domowe odpowiedniki. Może nie musisz wydawać dużych pieniędzy na japoński olej napędowy, a będziesz zarządzać tańszą jednostką.

zadać pytanie rolnikowi

17.01.2018

Alena Bertram Pomidory w szklarni wykonane z poliwęglanu: Hello! Preparaty humusowe są humatami.

01/16/2018

Sergey Top dressing pomidorów w cieplarni z poliwęglanu: Hello! O tym, co konkretnie mówi się w humate.

01/16/2018

Yuri Minitractor Centaur: T-15, T-18, T-224: Kupiłem traktor silnikowy w grudniu 2016 r. Pojechałem do Homel.

01.10.2018

Elena Kalugina Cucumber Farmer f1: "Farmer" w naszym ogrodzie 10 lat w otwartym polu, kupiony.

01/08/2018

Alena Bertram Kurczak ze szklarni z poliwęglanu: Witaj. W przypadku kur nawet ciepło nie jest tak szkodliwe jak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

94 − 84 =