Japoński krajobraz

Japoński krajobraz

Obrazy japońskie: wszystkie subtelności malarstwa wschodniego

Malarstwo japońskie jest absolutnie wyjątkowym kierunkiem w sztuce światowej. Istnieje od czasów starożytnych, ale tradycja nie traci popularności i możliwości zaskakiwania.

Wschód to nie tylko krajobrazy, góry i wschodzące słońce. To także ludzie stworzyli jego historię. To ci ludzie podtrzymują tradycję malarstwa japońskiego przez wiele stuleci, rozwijając i pomnażając swoją sztukę. Ci, którzy wnieśli znaczący wkład w historię sztuki, byli japońskimi artystami. Dzięki nim współczesne dzieła sztuki zachowały wszystkie kanony tradycyjnego japońskiego malarstwa.

W przeciwieństwie do Europy japońscy artyści woleli pisać bliżej harmonogramu niż malarstwa. W takich obrazach nie znajdziemy wulgarnych, zaniedbanych smug ropy, które są tak charakterystyczne dla impresjonistów. Jaka jest grafika takiej sztuki, jak malarstwo japońskie? Kwiaty, drzewa, skały, zwierzęta i ptaki - wszystko na tych zdjęciach jest namalowane tak wyraźnie, jak to możliwe, z mocnymi i pewnymi siebie liniami szkieletu. Wszystkie elementy w kompozycji muszą mieć kontur. Wypełnienie konturu zwykle wykonuje się za pomocą akwareli. Kolor jest wypłukiwany, dodawane są inne odcienie, a gdzieś pozostaje kolor papieru. Dekoracyjność jest tym, co odróżnia japońskie malowidła od sztuki całego świata.

Kontrast to kolejna charakterystyczna technika stosowana przez japońskich artystów. Może to być różnica w odcieniu, kolorze lub kontraście cieniowanych i zimnych odcieni.

Artysta ucieka się do odbioru, gdy chce wyizolować jakiś element obiektu. Może to być smuga na roślinie, oddzielny płatek lub pień drzewa na tle nieba. Następnie wyświetlana jest jasna, podświetlona część obiektu i cień pod nim (lub odwrotnie).

Rysowanie japońskich obrazów, często używają przejść. Są różne: na przykład od jednego koloru do drugiego. Na płatkach lilii wodnych, pionkach widać przejście od jasnego zabarwienia do nasyconego, jasnego koloru.

Również przejścia są wykorzystywane w obrazie powierzchni wody, nieba. Bardzo piękne wygląda gładko przejście od zachodu słońca do ciemności, zmierzch. Również na rysunku chmur używane są przejścia z różnych odcieni i refleksów.

Główne motywy japońskiego malarstwa

W sztuce wszystko łączy się z prawdziwym życiem, z uczuciami i emocjami osób, które są w to zaangażowane. Podobnie jak w literaturze, muzyce i innych przejawach twórczości, w malarstwie jest kilka odwiecznych tematów. Są to przedmioty historyczne, obrazy ludzi i przyrody.

Japońskie krajobrazy są różnorodne. Często na zdjęciach znajdują się obrazy stawów - ulubiony japoński element wnętrza. Ozdobny staw, kilka lilii wodnych i bambus w pobliżu - tak wygląda typowy obraz z 17-18 wieku.

Zwierzęta są często powtarzającym się elementem malarstwa azjatyckiego. Tradycyjnie jest to przyczajony tygrys lub kot domowy. Ogólnie rzecz biorąc, Azjaci bardzo lubią rodzinę kotów, a zatem ich przedstawiciele znajdują się we wszystkich formach sztuki orientalnej.

Świat fauny jest kolejnym tematem, który podąża malarstwo japońskie. Ptaki - żurawie, dekoracyjne papugi, wspaniałe pawie, jaskółki, niewidzialne wróble, a nawet koguty - wszystkie one występują na rysunkach mistrzów orientalnych.

Ryby nie są mniej istotne dla japońskich artystów. Karp Koi to japońska wersja złotej rybki. Te stworzenia żyją w Azji we wszystkich stawach nawet małych parków i ogrodów. Karp koi to rodzaj tradycji, która należy do Japonii. Ryby te symbolizują walkę, determinację, osiągnięcie celu. Nie bez powodu są one przedstawiane unosząc się wzdłuż strumienia, koniecznie z ozdobnymi grzebieniami fal.

Obrazy japońskie: obraz ludzi

Ludzie w malarstwie japońskim - temat specjalny. Artyści przedstawiali gejsze, cesarzy, wojowników i starszych.

Gejsze są malowane w otoczeniu kwiatów, zawsze w skomplikowanych ubraniach z wieloma fałdami i elementami.

Mędrcy uczą się, siedząc lub wyjaśniając coś swoim uczniom. Obraz dawnego naukowca jest symbolem historii, kultury i filozofii Azji.

Żołnierze byli przedstawiani jako potężni, czasami przerażający. Długie włosy samuraja były szczegółowe i wyglądały jak drut.

Zwykle wszystkie szczegóły zbroi są udoskonalane za pomocą tuszy. Często nagie części ciała wojownika są ozdobione tatuażami przedstawiającymi orientalnego smoka. Jest to symbol siły i potęgi militarnej Japonii.

Władcy przedstawieni dla rodzin cesarskich. Piękne ubrania, biżuteria we włosach mężczyzn - coś, co obfituje w takie dzieła sztuki.

Tradycyjny japoński krajobraz to góry. Azjatyckim artystom udało się przedstawić różnorodne krajobrazy: mogą one przedstawiać ten sam szczyt w różnych kolorach, w różnych atmosferach. Jedyną rzeczą, która pozostaje niezmieniona, jest obowiązkowa obecność kwiatów. Zwykle wraz z górami artysta przedstawia roślinę na pierwszym planie i maluje ją w szczegółach. Pięknie wyglądają obrazy z obrazem gór i kwitnących kwiatów wiśni. A jeśli spadające płatki są rysowane, zdjęcie wywołuje podziw dla smutnego piękna. Kontrast w atmosferze obrazu jest kolejną wspaniałą cechą japońskiej kultury.

Często kompozycja obrazu w malarstwie japońskim łączy się z pisaniem. Hieroglify są ułożone tak, aby pięknie wyglądały kompozycyjnie. Zazwyczaj są rysowane po lewej lub po prawej stronie zdjęcia. Hieroglify mogą oznaczać to, co jest przedstawione na obrazie, jego nazwę lub imię artysty.

Japonia - jedna z najbogatszych w historię i kulturę potęg. Na całym świecie powszechnie uważa się Japończyków za pedantycznych ludzi, którzy odnajdują estetykę w absolutnie wszystkich aspektach życia. Dlatego obrazy japońskie są zawsze bardzo harmonijne pod względem koloru i odcienia: jeśli są plamy jakiegoś jasnego koloru - to tylko w centrach semantycznych. Na przykładzie obrazów artystów azjatyckich można studiować teorię koloru, prawidłową transmisję form za pomocą grafiki, kompozycji. Technika malarstwa japońskiego jest tak wysoka, że ​​może służyć jako przykład do pracy z akwarelą i wykonywania "czyszczenia" 9raquo; prace graficzne.

Japońskie krajobrazy Koukei Kojima

Tajemnicze i delikatne krajobrazy japońskiego artysty Koukei Kojima.

Harmonia i pacyfikacja w malarstwie.

Kilka wyciszonych kolorów i lekko zamglone krajobrazy, spokojne góry i rozłożyste lasy. I bardzo lekki wietrzyk na zboczach odległych gór.

Mali gorliwi ludzie, którzy nie zwracają uwagi na otaczające piękno i harmonię. Harmonia natury i człowieka.

Odwieczny świat irysów i kwiatów wiśni.

Artysta Koukei Kojima. Krajobrazy

Czy podoba Ci się krajobrazy artysty Koukei Kojima?

Zwracam uwagę na prace innych autorów:

Niezrównany zwiewny i delikatny dotyk, dotykający duszy piękna.

Wreszcie, czysto japońskie krajobrazy

Ciekawa wizja świata różni się od naszej

Natura w stylu Sansuy. Japońskie krajobrazy pędzla Koukei Kojima

Zdobądź jeden z najczęściej czytanych artykułów raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Zdjęcia japońskiego artysty Koukei Kojima musisz słuchać pięknej orientalnej muzyki do medytacji i relaksu. Dźwięki fletu bambusowego i srebrnych dzwonów, melodyjne utwory na skrzypce harmonijnie z naturalnym pięknem, które reprezentuje ten utalentowany malarz. Na jego płótnach Japonia wygląda jak bajeczny kraj ze starożytnych legend i legend.

Spokojnym dekoracje wykonane z charakterystycznym twórczy sposób, który na pewno warto azjatyckich artysty, grzywny uczucie, schludny, bez pośpiechu. Koukei Kojima starannie waży każdy skok, każdy skok, co czyni je idealnym i kolory - miękkie i wyciszony, jak gdyby były zawoalowane mgiełka świeżego wiosennego poranka. A ponieważ obrazy wyglądają na wyblakłe, stare, jakby przekazywane z pokolenia na pokolenie przez wiele dziesięcioleci.

Podobne teksty piosenek w japońskim obrazie nazywają się "sansui", a Koukei Kojima woli pracować w tym stylu. Jego szczotka jest doskonale przeniesiona na papier kryształowe strumienie dzwoniące i majestatyczny dźwięk wodospady, szum wiatru i deszczu, skrzypienie drzew w lesie, szum trzcin nad rzeką, a także dumni zarysy gór, oświetlone przez słońce i pokryte czapki śniegu. Delikatne akwarele, które przedstawiają magiczne wiśniowe autora, świeże irysy, jasność kolorów jesieni, a także malutkie mężczyzn, którzy wydają się być mrówki na tle strzelistych sosen i Karkonosze. Wszędzie panuje harmonia, az każdego obrazu dosłownie wieje spokój.

Możesz podziwiać beztroskie krajobrazy Koukei Kojima. Jego portfolio można zobaczyć na stronie internetowej galerii sztuki.

Czy podoba ci się ten artykuł? Wesprzyj nas, naciśnij:

Dodawanie komentarzy jest zabronione przez reguły na blogu. Dozwolone tylko: zarejestrowani użytkownicy, uczestnicy bloga, moderatorzy

Jeśli nie masz autoryzacji na stronie, możesz to zrobić teraz:

W najprostszym sensie niesamowite krajobrazy są tworzone przez Koukei Kojima. Prezentowane prace zafascynowały mnie i uspokoiły po ciężkim dniu pracy.

Po prostu niesamowicie piękne zdjęcia. Prawda, w jego pracach ludzie wydają mi się zbyteczni na tle pięknych krajobrazów.

Patrząc na te pejzaże, przypomina się książki z pierwszych klas. Były podobne zdjęcia. Te krajobrazy wydają mi się suche i nieżywe. Są artyści, którzy potrafią przekazać naturalne piękno. Ale Koukei Kojima nie stosuje się do tego numeru.

i wciąż mają kamery.

ale japoński autor nie miał na celu "fotografowania" krajobrazu za pomocą kolorów. narysował je w stylu, który od niepamiętnych czasów był zakorzeniony przez azjatyckich artystów

Takie wspaniałe krajobrazy i chcą patrzeć i widzieć.

Patrzyłem i portfolio na stronie galerii sztuki. Niesamowite, spokojne zdjęcia. Taki prawdopodobnie powinien być z Japończykami, a mały człowiek ze swoimi ziemskimi troskami nie wydaje mi się zbyteczny. Prawdopodobnie znacznie bardziej zauważalne, że wszyscy jesteśmy, a nasze troski są tak płytkie, obok takiej wielkości Natury. Zwłaszcza jak zimowe krajobrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 6