Japoński falownik spawalniczy

Japoński falownik spawalniczy

Japońskie falowniki spawalnicze

Profesjonalne centrum spawalnicze "Torus9quot; oferuje materiały i sprzęt spawalniczy hurtowo i detalicznie. Nasza firma jest jedyną firmą w regionie oficjalny dystrybutor europejskiej marki ESAB. Ponadto jesteśmy dealerem produktów pod marką Svarog.

Dostępne w magazynie ponad 700 przedmiotów profesjonalny sprzęt spawalniczy: spawarki, materiały eksploatacyjne, elektrody i terminale, wycinarki plazmowe, maski, odzież, palniki i cylindry do spawania gazowego, generatory elektryczne i elektronarzędzia oraz różne produkty sprzętowe.

Dostarczamy zamówienia do Nowosybirska i całej Rosji!

Zadzwoń po poradę specjalistyczną -19-20

Sprzęt spawalniczy i elektronarzędzia:

Siatka murarska i siatka siatkowa

Czy potrzebujesz niezawodnego sprzętu spawalniczego, odzieży spawalniczej lub elektronarzędzi? Szukasz atrakcyjnych warunków dostawy? Czy chcesz otrzymać zamówiony towar na czas?

Następnie zadzwoń -19-20. Pracownicy profesjonalnego centrum spawalniczego "Torus9quot; chętnie Ci pomożemy!

W przypadku wszystkich pytań skontaktuj się z nami za pośrednictwem opinii. Wszystkie dane na stronie pochodzą z otwartych źródeł. Strona dla gości 18+

Chińskie inwertery spawalnicze: ocena i recenzje

Obecnie wielu producentów produkuje falowniki spawalnicze o różnorodnych właściwościach. Technika ta jest szeroko stosowana w życiu codziennym oraz w produkcji przemysłowej.

Pierwsze falowniki pojawiły się w latach 70. ubiegłego wieku. Ich charakterystyczną cechą był szczególny system obecnej transformacji. Nazywa się to odwracaniem. Prezentowany sprzęt jest łatwy i wygodny w obsłudze.

Chińskie inwertory spawalnicze są dziś bardzo popularne. Ich koszt jest akceptowalny dla kupujących, a jakość nie jest czasami gorsza od znanych marek światowych. Jak wybrać najlepsze urządzenie produkcji azjatyckiej, zostanie szczegółowo omówione później.

Szczególną zasadą spawania jest zgrzewarka (falownik). Chińscy, europejscy, krajowi producenci w zakresie tworzenia takiego sprzętu stosują tę samą zasadę działania maszyn.

Energia elektryczna ze zwykłej sieci domowej trafia do falownika prostownika. Tam przekształca się w prąd stały. Po tym, energia elektryczna ponownie wytwarza transformację. Teraz ma wysoką częstotliwość (do 50 kHz). Dalej w bloku falownika napięcie AC maleje. Obniża się do 90 V. Jednak prąd wzrasta. Taka moc jest odpowiednia do operacji spawalniczych.

Według konsumentów, chiński falownik spawalniczy ma niewielkie wymiary i lekkość. Jest wygodny w pracy. Aby dokonać właściwego wyboru, odpowiadającego potrzebom mistrza, należy zwrócić uwagę na niektóre cechy prezentowanego sprzętu.

Wybierając falowniki spawalnicze chińskie, należy zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia i zakres jego zastosowania. Zgodnie z przeznaczeniem sprzętu wyróżnia się trzy główne klasy urządzeń.

Do użytku domowego wystarczy kupić modele o aktualnej sile wynoszącej zaledwie 120-200 A. Takie urządzenia są w stanie wykonać niewielką ilość pracy. Czyniąc to, mistrz musi zrobić długie przerwy po 5-8 minutach. działanie falownika.

Do naprawy kanalizacji, rurociągów wodnych, gdzie wymagane jest spawanie rur, konieczne jest zakupienie profesjonalnego sprzętu. Może pracować bez przerw przez długi czas, zapewniając wysoką jakość spawania. W tym przypadku falownik działa na prądzie 200-300 A.

W przypadku dużych przemysłów kupowana jest klasa przemysłowa. Są w stanie pracować bez przerw przez 24 godziny. Prąd spawania dla takich urządzeń ma wartość do 500 A.

Istnieje kilka podstawowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze spawarki. Chiński falownik musi być wyprodukowany przez znaną markę. To gwarantuje wysoką jakość sprzętu.

Prąd spawania, z którego pracuje falownik, musi zapewniać normalne funkcjonowanie urządzenia przez określony czas. Lepiej jest kupić urządzenie z rezerwą mocy co najmniej 30% prądu roboczego (co najmniej 160 A).

Stabilne falowniku typu domowego uzyskuje się przez podłączenie do sieci 220 V. W domach i mieszkań linia elektroenergetyczna może być scharakteryzowana przez małe wahania napięcia (do 15% w obu kierunkach). Do takich cech sieci, inwertery są niewrażliwe. Ale jeśli wahania napięcia przekraczają próg 15%, należy zakupić sprzęt chroniony przed podobnymi cechami prądu zasilania.

Na podstawie opinii od konsumentów możesz powiedzieć, że nie powinieneś kupować najtańszych urządzeń. Niemal zawsze mają tylko jedną tablicę, na której zebrane są wszystkie podstawowe elementy urządzenia. W przypadku konfluencji niekorzystnych okoliczności (skoków napięcia, przenikania wilgoci wewnątrz urządzenia itp.) Technika ta nie podlega naprawie.

Wybór profesjonalnego sprzętu

Spawarka (falownik) produkcji chińskiej może odnosić się do profesjonalnej klasy sprzętu. Taka technika jest w stanie wytrzymać duże obciążenia, zapewniając wysoką jakość wyniku.

Wybierając taki sprzęt, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Prąd roboczy musi być wybrany zgodnie z grubością spawanego materiału. Następnie zwróć uwagę na indeks ładunku. Odpowiada czasowi działania urządzenia, a także czasowi przerw między cyklami.

Stopień ochrony urządzenia musi być zgodny z warunkami pracy. Do pracy z dużą zawartością pyłu, wysokiej wilgotności, drgań należy stosować falowniki zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach. Reprezentowana klasa urządzeń najczęściej wymaga połączenia z siecią 380 V.

Wybierając godny chiński inwerter spawalniczy, należy zwrócić uwagę na funkcjonalność urządzenia. W zależności od metody aplikacji rozróżnia się trzy główne grupy urządzeń. Są one wykorzystywane zarówno do pracy domowej, jak i zawodowej.

Pierwsza grupa obejmuje urządzenia do ręcznego spawania łukowego (MMA). Druga grupa obejmuje pół-automaty. Ta kategoria obejmuje urządzenia takie jak MIG, MAG. Aparatura przeznaczona do spawania argonem (TIG) jest odrębną kategorią.

Oprócz podstawowych funkcji, chińskie inwertery spawalnicze mogą mieć dodatkowe tryby pracy. Na przykład, może to być „Zmuszanie łuku”, który pozwala zoptymalizować moc prądu roboczego „Antizalipanie9raquo;, wyłącza urządzenie, jeśli problemy z elektrody, a więc na D. To poprawia komfort pracy, o czym świadczy mistrzów przeglądarki..

Pożądana jest również obecność wyświetlacza, a także możliwość przełączania między różnymi trybami spawania. Podobne chińskie inwertery spawalnicze należą do klasy urządzeń uniwersalnych.

Chcąc zakupić wysokiej jakości sprzęt, należy poważnie podchodzić do wyboru producenta. Według użytkowników nie ma konieczności kupowania drogich odmian sprzętu. To kryterium nie gwarantuje jeszcze jakości wybranego modelu. Dobry inwerter spawalniczy wyprodukowany w Chinach można kupić w przystępnej cenie. Jakość prezentowanego sprzętu w dużym stopniu zależy od wielkości produkcji. Im większa moc, tym bardziej akceptowalny jest koszt jednostki wyposażenia.

Również godne producentów różnią się dostępność do centrum serwisowego, miejsce stosowania instrukcji maszynowych, i tak dalej. D. certyfikaty jakości powinny być również dostępne. 90% wszystkich falowników produkowanych jest dziś przez Chiny. Nawet rosyjskie firmy wolą zbierać taki sprzęt tutaj. Produkcja seryjna pozwala tworzyć konkurencyjne produkty i sprzedawać je w przystępnej cenie.

Najlepsze przetwornice do spawania ręcznego

Aby wybrać godnego instancję urządzenia, konieczne jest rozważenie ranking chińskich przetwornic spawanie, opracowane na podstawie opinii klientów. W kategorii najlepszych urządzeń do spawania ręcznego obejmuje takie urządzenia jak Fubag IR 200 (9,5-10 rubli ..) „Svarog9raquo; ARC 205 (14,5-15 tys. Rubli). Jest to urządzenie sprawdzone pod względem jakości i czasu.

Na szczególną uwagę zasługuje nadrzędny falownik Fubag IR 200. Charakteryzuje się on wysokim prądem roboczym (200 A). Dzięki dobremu poborowi mocy służy do spawania konstrukcji metalowych, cięcia rur z elektrodami do 5 mm. Sprawność urządzenia utrzymuje się nawet przy znacznym spadku napięcia w sieci domowej. Istnieje funkcja wymuszania łuku, elektrody antysolipanijnej, gorącego startu. To urządzenie jest odpowiednie nawet dla początkującego mistrza.

Falownik "Svarog9raquo; ARC 205 jest produkowany przez rosyjską markę w zakładach produkcyjnych zakładu w Chinach. To urządzenie może być również używane do spawania argonem. Maksymalny prąd roboczy falownika wynosi 180 A. Urządzenie ma wystarczający czas spawania i pozytywne opinie od klientów.

Wybierając najlepszy chiński falownik spawalniczy, opinie o których warto się uczyć przed zakupem, należy odnotować urządzenia kategorii półautomatycznej. Obejmuje urządzenia Aurora Overman 180 (21,5-22 tys. RUB.) Elitech IC 190P (19-19,5 tys. RUB.). Są godnymi przedstawicielami urządzeń spawalniczych, według użytkowników.

Aurora Overman 180 cechuje się wysoką niezawodnością i przystępnymi kosztami. To ekonomiczna jednostka. Ze względu na możliwość dostosowania twardości charakterystyki prądowo-napięciowej, falownik nadaje się zarówno do cienkiego, jak i masywnego spawania.

Elitech IS 190P służy do spawania z udziałem drutu zwykłego i topionego. Pozwala ci pracować wystarczająco długo, bez przerw. Charakteryzuje się niskim zużyciem energii.

Po rozważeniu najlepszych chińskich falowników spawalniczych każdy będzie mógł wybrać dla siebie optymalny sprzęt.

Ocena falowników spawalniczych dla domu. 5 drogich i tanich modeli

Czy zdecydowałeś się na zakup niezawodnego falownika do spawania? Pytanie brzmi: która spawarka inwerterowa jest lepsza?!

Ocena marek pod względem popularności i niezawodności została przedstawiona w artykule. Który jest tworzony przez sprzężenie zwrotne spawaczy przez wiele lat działania.

Najlepsze najlepsze inwertery spawalnicze

Produkty wysokiej jakości na rynku rosyjskim są dostarczane przez producentów amerykańskich i europejskich. Kto prowadzi ocenę inwerterów spawalniczych pod względem niezawodności?

1. KEMPPI. Fińska firma zasługuje na pierwsze miejsce. Produkty na potrzeby gospodarstw domowych i profesjonalne są dostarczane na rynek. Aparaty z Finlandii działają w temperaturze -20 + 40 ° C, są funkcjonalne, wysokiej jakości i niezawodne.

Na przykład falownik spawalniczy KEMPPI MINARC 150 o wartości 40 000 rubli i wadze 4 kg.

Niezawodna (nie zabita) maszyna do ręcznego spawania łukowego (MMA) i argonu (TIG DC) w DC. Kempi Minark 150 ma odporną na uderzenia obudowę i stopień ochrony IP23C (deszcz boczny nie jest straszny). Działa w obudowanej sieci o napięciu 170 V i generatorze o mocy 5 kW.

Charakterystyki techniczne KEMPPI MINARC 150 przedstawiono w tabeli:

2. EWM. Drugie miejsce zajmuje niemiecka firma, producent urządzeń spawalniczych z 50-letnim doświadczeniem.

Niezawodny inwerter spawalniczy PICO 162 montowany jest w Republice Czeskiej w niemieckiej fabryce EWM HighTec Welding GmbH.

Cena 40 tysięcy rubli. Niewielkie wymiary i waga 4,8 kg nie kolidują z urządzeniem do gotowania powierzchni sufitu o grubości 4 mm. Obudowa jest odporna na wstrząsy, gwarancja wynosi 3 lata.

Tabela danych technicznych:

3. ESAB. Szwedzka firma produkuje niezawodne urządzenia spawalnicze i zajmuje trzecią pozycję w rankingu.

Na przykład falownik spawalniczy ESAB Buddy Arc 145 jest łatwym i wygodnym źródłem prądu do ręcznego spawania łukowego. Koszt 15 tysięcy rubli.

ESAB Buddy Arc 145 wykorzystuje elektrody o średnicy 1,6 - 2,4 mm do stali nierdzewnych, stopowych i żeliwa.

Tabela danych technicznych:

4. Telwin. Na czwartej linii włoskiej firmy z 50-letnim doświadczeniem w produkcji maszyn spawalniczych, systemów cięcia. Telwin to wysoka wydajność w różnych warunkach pracy.

Klasyfikacja falowników spawalniczych ciąg dalszy Telwin Tecnica 151 / S. Cena wynosi 14 000 rubli.

Działanie z napięcia sieciowego 230 V +/- 15%. Urządzenie jest przeznaczone do spawania elektrodą. Zastosowane topienie prętów: alkaliczne, rutylowe, do żeliwa i stali nierdzewnej. Zabezpieczenie przed nadmiernym i zbyt niskim napięciem. Zestaw zawiera: plastikową obudowę i akcesoria do spawania MMA.

5. Lincoln Electric. Piąte miejsce otrzymała amerykańska firma, która ze 100-letnim doświadczeniem mogła zająć pierwsze miejsce. Ale sprzęt jest produkowany w Chinach w zakładzie Lincoln Electric w Szanghaju.

Weźmy na przykład falownik spawalniczy Lincoln Electric PowerCRAFT 160i-S o wartości 15 000 rubli.

Urządzenie ma niewielki ciężar (4,5 kg), montaż technologii IGBT - oszczędność energii i niezawodność działania.

Inne cechy techniczne:

Wyniki oceny urządzeń pod kątem niezawodności. Tak, te urządzenia są dobre, ale wypalają się sporadycznie, a przy problemach z obsługą występują problemy. Naprawa drogich i zapasowych części trudnych do zdobycia.

Dla szerokiego grona rosyjskich konsumentów produkty te są zbyt drogie, aby je sobie pozwolić. Rozważ budżet, sprawdzony na rynku - marki falowników.

Ocena falowników spawalniczych dla domu

Najlepsze inwertory spawalnicze od 6 000 do 9 000 rubli, nasza ocena. Testujemy 5 aparatów różnych narodowości, ale montowanych w Chinach. Są to:

  • Resanta SAI 160 - cena 6 000 rubli;
  • Prorab FORWARD 1600 IGBT - 7 500 rubli;
  • Eland MMA 160 lux - 8 500 rubli;
  • Fubag IR 160 - 8 000 rubli;
  • Aurora MINIONE 1600 - 8 500 rub.

1. Aurora Minione 1600 zajmuje pierwsze miejsce według testów i recenzji.

Urządzenie dostarczane jest w walizce, która jest wygodna do transportu i przechowywania. Montaż jest dobry, części wewnętrzne są całkowicie spłukane, części metalowe są uziemione. Czyszczenie sekcji mocy dzieli się na specjalny tunel, z wyjątkiem kurzu na deskach. Płyta kontrolna urządzenia jest przylutowana do płyty głównej, co ułatwia naprawę.

W paszporcie deklarowany prąd wynosi 160 A, ale w rzeczywistości 150 A. Przydatne funkcje (gorący start, zapobieganie zapychaniu) są obecne. Inne urządzenie wyposażone jest w funkcję VRD - zmniejszając prędkość obrotową na biegu jałowym, umożliwiając spawaczowi pracę przy podwyższonej wilgotności. Minimalne napięcie robocze sieci wynosi 170 V. PV = 30%. Pręty SSSI 13/55 o średnicy 2,5 mm zapalają się szybko, łuk jest stabilny.

2. Fubag IR 160 zajmuje drugie miejsce.

Zebrane dokładnie, całkowicie spłukane, 1 mocny wentylator, kurz z którego osadza się na niezabezpieczonej płycie. Minusy: kontrola urządzenia znajduje się na wspólnej płycie, jeśli kontrola nie powiedzie się, konieczna jest zmiana całej płyty.

Deklarowane 160 A, daje 150 A. Funkcje falownika w urządzeniu są obecne. Funkcja Hotstart ma silny błysk, podczas pracy przy niskich prądach spala cienki metal. Minimalne napięcie robocze sieci wynosi 160 V. Czas przełączania wynosi 50%. Elektrody SSSI 13/55 o średnicy 2,5 mm są dobrze zapalone, łuk jest stabilny.

3. Rescue AIS 160 na trzecim miejscu. Zespół urządzenia jest czysty, deski są płukane, są 2 wentylatory, z których kurz osadza się na wszystkich komponentach produktu.

Deklarowana moc prądu spawania 160 A wynosi 125 A. Funkcje funkcji Anti-Stick i Hotstart. Wydajność robocza inwertera jest utrzymywana aż do obniżenia sieci do 160 V. Wartość PV wynosi 100%. Elektrody SSSI 13/55 o średnicy 2,5 mm są silnie zapalone, łuk jest przerywany.

4. Prorab FORWARD 1600 IGBT na czwartej pozycji. Zadeklarowana siła prądu wynosi 160 A, a wynik to 165 A.

Czas włączenia wynosi 35% (2 razy mniej niż obiecano). Minimalne napięcie robocze sieci wynosi 160 V. Układ chłodzenia jest słaby, działający na granicy swoich możliwości. Z kapryśnym SSSI 13/55 działa dobrze.

4. Eland MMA 160 lux pasuje do piątej linii.

W pudełku znajduje się plastikowa tarcza i młotek do usuwania żużla. Montaż jest dobry, a lakierowanie jest tylko z jednej strony. Ze względu na elementy nie ma powłoki lakierniczej. Obecne 2 wentylatory powodują osadzanie się pyłu w produktach nie lakierowanych, co wpływa na pracę. Przy falowniku, zamiast przełącznika sieciowego, zainstalowane jest urządzenie zabezpieczające o mocy 40 A, które może doprowadzić do zapłonu urządzenia.

Zadeklarowana siła prądu wynosi 160 A, moc wyjściowa wynosi 120 A. Defekt prądu spawania wynosi 40 A, co niekorzystnie wpływa na połączenie spawane. Dostępne są funkcje gorącego startu i antypoślizgowości. Minimalne napięcie robocze sieci wynosi 160 V. PV = 80% Pręty SSSI 13/55 o średnicy 2,5 mm zapalają się z trudem, łuk pęka.

Przedstawiona ocena spawarek inwertorowych pomoże wybrać drogie lub budżetowe źródło ręcznego spawania łukowego z elektrodami powlekanymi.

P.S. Spawanie inwertorowe jest prezentowane w szerokim spektrum i niemożliwe jest uzyskanie dokładnej oceny dla wszystkich produktów. Przyjaciele, pomóżmy wszystkim: zostaw komentarze w maszynach inwerterowych w komentarzach. Wspólnie dokonamy prawdziwej oceny w świecie falowników.

W domu używam spawarki Resant SAI160. Jak opisano w artykule - jest to jedna z najlepszych opcji, która doskonale nadaje się do użytku domowego. Cena tego wynosiła około 6500r, kupiłem ją 1,5 roku temu, może trochę mniej. Generalnie jestem z tego całkiem zadowolony, jest całkiem prosty w obsłudze, nawet początkujący to zrozumie.

Do profesjonalnego użytku, oczywiście nie nadaje się, potrzebujesz więcej funkcjonalności, ale gotować coś w domu, dobrze. Szwy są dość wysokiej jakości, nawet. Nic złego nie może powiedzieć, jedyne, co elektrody naprawdę nie świecą, a więc wszystko jest normalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 34 = 40