Japońska aplikacja klasy patchwork appliqué

Japońska aplikacja klasy patchwork appliqué

LiveInternetLiveInternet

Dzianinowe akcesoria. Torby, sprzęgła, portfele Zdjęcia użytkowników Pomóż nam z pomocą прило.

Knitting: stylowa torebka szydełkowana Źródło: https: //vk.com/knitting?z=photo-5.

Kwiatowe broszki wykonane z filcu. Piękne pomysły z lekcjami mistrzowskimi Witam was na moich stronach.

Nadziewane udka z kurczaka Potrzebujemy: 4 średniej długości nóżki wieprzowej g.

Japoński patchwork: modny kierunek pikowania

Japońscy mistrzowie osiągnęli niespotykany dotąd poziom w dziedzinie patchworkowego szycia, jednak do tej pory ze 100% dokładnością nie można powiedzieć, który kraj nadał patchworkowi świat. Uważa się, że Anglia stała się przodkiem tego robótek ręcznych. Rzeczywiście, angielski patchwork jest uważany za najbardziej znany kierunek. Raz zabrany przez japońską technikę trudno mu pozostać obojętny.

Dziś japońska mozaika jest w pewnym sensie przeciwwagą dla tradycyjnego patchworku. I nie chodzi o to, że Japończycy zmienili patchworki. Na ogół ich sztuka wyróżnia się koncentracją, samotnością i odpoczynkiem. Wykonując twórczą pracę, Japończyk odpręża się, to jest coś w rodzaju pracy nad sobą, jego wewnętrznym stanem. Chińska i koreańska mozaika jest podobna do tej japońskiej szaty, ale na przykład amerykańska mozaika różni się znacznie.

Zwykłe kontrasty kolorów w zwykłym patchworkowym japońskim patchworku zastępują gładkie przejścia kolorów.

Z japońskich czasopism, licznych zdjęć w nich, można zrozumieć piękno tej konkretnej techniki.

Do szycia patchworkowego w stylu japońskim typowe jest użycie kilku technik w tym samym czasie

Japońska mozaika - funkcje:

 • Podstawą tkanin jest jedwab, ale możliwe jest również stosowanie zwykłych odpadków bawełnianych;
 • Sashiko - to jego własna technika haftu japońskiego, która wyróżnia ścieg "przednia igła";
 • Rzeczy w stylu japońskim są często zdobione frędzlami i pędzlami;
 • Japońska mozaika wykorzystuje zarówno szwy, jak i elementy bezpośrednio szytego szycia.

Każda klasa mistrzowska obejmuje nauczanie tej samej techniki Sashiko. Sashiko jest kartą japońskiego patchworku. Początkowo saszkę używano do pikowania grubych kocy, a także odzieży wierzchniej. Potem Sashiko zostało użyte nawet do produkcji zbroi.

Jednak ten ścieg jest dekoracyjny. A klasa mistrzowska dotycząca nauczania tej techniki z pewnością będzie interesująca, ponieważ stosuje się ścieg "igłę do przodu". W tym przypadku proste linie nie są konieczne, ale ta sama długość ściegu jest mile widziana.

Japoński festiwal patchworków (wideo)

Japoński patchwork: stylowe rzeczy

Jeśli spojrzysz na zdjęcia przykładów japońskiej mozaiki, od razu będziesz chciał znaleźć schematy i uzupełnić swoją ręcznie robioną kolekcję tymi rzeczami.

Jedną z charakterystycznych technik patchworku jest Yosegire. Ma ciekawą historię, która polegała na tym, że Japończycy nie mogli pokazywać się w drogich tkaninach w tym czasie. I naprawdę musiałem ukrywać moje wykwintne stroje pod tanimi ubraniami. Ale dla rzemieślników trzeba było pokazać tutaj klasę, a oni nauczyli się trochę pokazywać drogie tkaniny we fragmentach.

W japońskim pikowaniu preferowane są nie tkaniny bawełniane, lecz jedwabne

Sztuczka się przyzwyczaiła i stała się odrębną techniką szycia patchworkowego, z łatek zaczęły tworzyć się niezwykłe wzory, całe obrazy. Zostali spleceni z sashiko i stali się twarzą japońskiego patchworku. Stylowe rzeczy w tej technice stały się tak popularne, że są uważane za podstawę modnej szalonej linii patchworkowej.

Szalona mozaika to technika, której zadaniem jest dekorowanie produktu skrawkami, aby wyglądało na to, że zdobią go szlachetne kamienie lub elegancki haft.

Japońska torba w stylu patchworku

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, japońska torba w technice patchworku jest oryginalnym, najjaśniejszym dodatkiem, który w wyjątkowy sposób sprawi, że będziesz najbardziej godną uwagi osobą na każdym etapie. Są to jasne, kolorowe, przytulne torby, prawdziwa biżuteria.

Klasa mistrzowska na temat tworzenia takiej torby pomoże ci dowiedzieć się, od czego zacząć pierwsze kroki - technologia ma wiele trudności. Schematy i wzory można znaleźć w japońskich czasopismach.

Przy okazji, torby w tym samym szalonym patchworku - najmodniejszym dodatkiem. Galeria zdjęć pokazuje, jak żywe i interesujące mogą być takie stylowe torebki. Pokazują, jak mogą wyglądać nowoczesne i młodzieńcze nowoczesne szycie.

Technika Saszko oznacza haftowanie szwem "przednia igła"

Interesujące szczegóły tej torby:

 • Przeplot patchworku z dzianymi detalami, haftem;
 • Wiele warkoczy, koralików, koralików;
 • Dane wolumetryczne;
 • Jeśli produkt jest również pstrokaty, to ta odmiana jest raczej uporządkowana.

Nadal wyróżniam niezwykłą formę japońskich torebek, a jeśli spojrzysz na czasopisma, zobaczysz, że forma jest czasami tak jasna jak sam patchwork.

Japoński patchwork: aplikacje, schematy

Najczęściej klasa master jest wymagana w temacie "Aplikacja". Rzeczywiście, aplikacje do szycia są nie tylko interesujące, ale także najbardziej produktywne. Możesz tu użyć różnych technik, a wzory można łatwo znaleźć. Te same japońskie czasopisma dostarczą zarówno zdjęć, jak i opisów pracy.

Specyfiką japońskiej mozaiki jest to, że mistrzowie nie używają maszyn do szycia: kołdry są składane i pikowane wyłącznie ręcznie

Aplikacja w japońskim patchworku to:

 • Piękne projekty z drobnymi detalami;
 • Spokojne kolory;
 • Włączenie dodatkowych elementów (na przykład przycisków);
 • Preferowanie kolorów pastelowych lub podstawowych;
 • Stosowanie aplikacji nawet na drobiazgach - w torbach i kosmetyczkach.

Applikatsiya - jest to jedna z najbardziej uderzających technik japońskiego patchworku, więc ta technika ma tylu fanów. Poduszki, serwetki, torebki, narzuty, panele są stylowe, jasne, wykwintne.

Torba na technologię borową (klasa master video)

Patrząc na prace fotograficzne w japońskim patchworku, chcę zobaczyć więcej niż jedną klasę mistrzowską i spróbować się w tym hafcie. Rzeczywiście, wiele ciekawych patchworków dało japońska technologia. Cóż, jeśli kierujesz się filozofią japońskiej kreatywności, wraz z umiejętnościami artystycznymi możesz nauczyć się wytrwałości, cierpliwości, zdolności koncentracji.

Japońska mozaika: klasa mistrzowska dla początkujących

Sztuka patchworku pojawiła się ze względu na oszczędność: mistrzowie nie spieszyli się, aby pozbyć się resztek materiału i starych rzeczy, chcąc nadać im nowy kształt i używać do tworzenia niezwykłych rzeczy. Ponieważ mozaika była często kojarzona z ubóstwem. Trudno nazwać kraj, w którym pojawił się ten rodzaj haftu, ale w każdym kraju szycie patchworku zostało uzupełnione o narodowy kolor. Oficjalnie przodkiem patchworku jest Anglia.

Pochodzenie patchworku w Japonii

W Japonii sztuka współczesna nie jest natychmiast akceptowana: pierwsze z kawałków materiału szyły swoje ubrania mnichów, prostygivaya je ręcznie. Kiedy część stroju była noszona, dodano nowe klapy i szyte jak łaty. W technologii zastosowano ścieg: zauważono, że zapięcie wzmacnia produkt i pełni funkcję dekoracyjną. Później technika została wykorzystana do produkcji kombinezonów wojskowych.

Rozprzestrzenianie się mozaiki w Japonii spowodowane było również sytuacją gospodarczą: zakazano importu tkanin z Chin do kraju, co spowodowało rozwój lokalnego przemysłu tekstylnego. Stopniowo patchworkowe szycie przeszło w narodową tradycję, przechodząc od techniki naprawy odzieży do sztuki dekorowania artykułów gospodarstwa domowego.

Cechy japońskiego pikowania

Osoba, która nie jest zaznajomiona ze specyfiką japońskiej mozaiki, może wydawać się, że nie ma silnych różnic w stosunku do technologii europejskiej lub amerykańskiej. Ale tak nie jest. Jedną z wizytówek japońskiego szycia patchworkowego jest obfitość ściegu, który jest używany wraz z aplikacją i niesie, oprócz funkcji wzmacniania produktu, także dekoracyjny ładunek. Wykonuje się go nie tylko w postaci linii prostych lub figur geometrycznych, ale także w formie symbolicznego wzoru. Nici nie zawsze są używane w tonacji tkaniny.

Charakterystyczną cechą japońskiej mozaiki są specjalne tkaniny używane do tworzenia produktów. W każdym kraju sposób życia, religia, styl życia, natura, otaczający lud znajdują odbicie w sztuce użytkowej. W Japonii technika pikowania staje się rodzajem medytacji ukierunkowanej na relaksację, relaksację i opiekę. Ponieważ materiał jest używany w stonowanych i spokojnych kolorach.

Główną cechą wschodniej technologii

Wśród najczęściej używanych tkanin znajduje się drukowana i teksturowana bawełna. Połączenie ręcznego szycia i takich materiałów daje pracę wykonaną w tej technice, objętość. Główną cechą japońskiego patchworku: wszystkie produkty są szyte ręcznie, bez użycia maszyny do szycia. Przy pomocy narzędzi mechanicznych nie można osiągnąć rodzaju i jakości produktów uzyskiwanych w drodze ręcznej pracy. Podczas szycia na maszynie do pisania są one bardziej płaskie, a niektóre małe części są po prostu niemożliwe do wykonania mechanicznego. Ta umiejętność wymaga wytrwałości, zajmuje dużo czasu, dlatego bardzo doceniane jest japońskie szycie patchworkiem.

Nowoczesna mozaika w japońskim stylu

Coraz częściej wschodnią wersję patchworkowego szycia uzupełniały inne techniki haftu. Teraz modne jest uzupełnianie produktów haftem ręcznym, szyć cyrkonie, koraliki lub charmsy. Tradycyjnie takie rzeczy są ozdobione frędzlami i frędzlami. Japońska mozaika umożliwia zastosowanie kilku różnych technik w tym samym czasie. Niezwykłym dodatkiem może być koralik tekstylny. Wykonuje się elementarne: koło wycina się z kawałka tkaniny o grubości 3 cm, kawałek sinteponu umieszcza się w środku, a materiał jest ciągnięty razem wzdłuż krawędzi. Koraliki są uzupełnione zamkami, sznurowadłami. Spośród nich zrobić koraliki, bransoletki.

Wymagane materiały do ​​patchworku

Możesz rozpocząć naukę japońskiej techniki szycia patchworkowego od produkcji zwykłej kosmetyczki. Istnieją zestawy japońskich patchworków, ale jeśli masz dom z niepotrzebnymi kawałkami materiału do treningu, najlepiej z nich korzystać. Rysunek można wymyślić samodzielnie lub pobrać gotowy wykres i przetłumaczyć go na kalkę. Bardzo ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości igły do ​​pracy. Powinny one łatwo przechodzić przez materiał i nie usuwać włókien. Dobre nitki i tkaniny znacznie ułatwiają pracę. Kolorystyka materiału dobierana jest w naturalnych, naturalnych odcieniach: zielonym, brązowym, czerwonym. Do aplikacji wykorzystaj nie kontrastujące kolory, harmonijnie połączone z bazą. Jeśli użyjesz tkaniny w klatce, łatwiej ją będzie wycisnąć.

Dla początkujących japońska mozaika może wydawać się skomplikowana, ale w rzeczywistości technologia szycia nie powoduje żadnych specjalnych trudności dla początkujących. Najważniejsze to mieć cierpliwość, ponieważ wszystkie detale są szyte ręcznie, a to może zająć dużo czasu. Jeśli aplikacja ma bardzo małe elementy, zaleca się po raz pierwszy użyć kleju do jej przyklejenia. Wszystkie części produktu są wycinane z naddatkiem na szwie. Przed rozpoczęciem pracy tkaninę należy umyć i wyprasować. Ręczne szycie pozwala na użycie różnych szwów dekoracyjnych i sprawi, że produkt będzie bardziej miękki.

Do pracy będziesz potrzebował:

 • wzór dla podstawy i wzoru;
 • tkanina do osnowy;
 • kilka małych łatek do zastosowania;
 • dwa ukośne belki;
 • gruby papier do aplikacji;
 • nożyczki;
 • błyskawica;
 • materiał podszewki lub sintepon;
 • igły do ​​patchworku;
 • skórzany naparstek;
 • szpilki;
 • wątek.

Japońska mozaika: klasa mistrzowska dla początkujących

Proces tworzenia produktu składa się z następujących kroków:

 1. Wzór na kosmetyki można wykonać samodzielnie lub pobrać schemat z otwartych źródeł. Będzie wymagać ciasnej tektury.
 2. Z głównej tkaniny wycinamy dwa identyczne prostokątne wykroje z przodu i od spodu. Między resztkami kładziemy wypełniacz, tworząc "ciasto francuskie". Dla wygody lepiej je przymocować szpilkami lub specjalnymi mocowaniami do tkaniny. Podstawę można również wykonać w technice patchworku, złożonej z wielobarwnych łat.
 3. Oznaczamy podstawę mydłem lub ołówkiem i zaczynamy ścieg. Prostegivayem tkanki całkowicie.
 4. Zastosuj wzór i zaznacz kontur na tkaninie, nie zapomnij o dodatkach.
 5. Z grubego papieru wycinamy detale rysunku: te elementy zostaną zawinięte w kawałki tkaniny i będą stanowić podstawę do zastosowania. Na rąbku pozostawić odstęp co najmniej 3 mm.
 6. Wykonujemy małe wycięcia na skrawkach za pomocą nożyczek, dzięki czemu wygodniej byłoby przymocować je do papierowych wykrojów. Krawędź zagięta do wewnątrz i gładka. Zamiast papieru można użyć klejącego runa. Wtedy będzie znacznie łatwiej złożyć obraz: wystarczy zgiąć krawędzie i wyprasować gotowe elementy żelazkiem.
 7. Zbieramy aplikacje, owijamy je szmatką i szyjemy do przedmiotu obrabianego za pomocą czystych szwów za pomocą ukrytego szwu. Ponadto można przymocować obrazek za pomocą dekoracyjnego szwu "stitch9raquo; za pomocą kontrastowych nitek.
 8. Możesz ozdobić kosmetyczkę haftem, koralikami lub przyszyć guziki. Mouline za to wybrane w tonie głównej części produktu. Zrób to zanim zbudujesz produkt.
 9. Szyjemy krawędzie blanku do kosmetyczki, tak aby nić nie była rozczochrana, a my wycinamy główną część.
 10. Zaczynamy przetwarzać krawędzie. Wycinamy pasek o szerokości 5 cm i szyjemy ukośny piec za pomocą ukrytego szwu. Teraz pozostaje kształtowanie produktu.
 11. Główna część jest złożona na pół i cofa się w lewo i prawo o około 4 cm, zaznaczając te miejsca szpilkami.
 12. Pracujemy ze spodem. Odwracając boki do siebie, zaczynamy pochylać się wzdłuż środkowej części. Od krawędzi wycofujemy się 2 cm, przeszywamy i przecinamy róg. Do nieobrobionej sekcji szyjemy płócienną klapkę, aby ukryć końcówkę.
 13. Włączyliśmy przednią część makijażu, który szyjemy do punktów, w których umieszczono szpilki.
 14. Tworzymy spód i szyjemy zamek błyskawiczny.

Kosmetyczka jest gotowa! Stworzyliśmy ten produkt własnymi rękami. Japoński patchwork nie toleruje szycia maszynowego, ponieważ możemy śmiało powiedzieć, że ten uroczy dodatek okazał się całkowicie ręcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

68 + = 77