Як зробити з паперу квіти

Як зробити з паперу квіти

Jak zrobić papierowe kwiaty na różne sposoby

Skąd wzięła się ta klasa i co jest potrzebne, aby zrobić papierowe kwiaty

Rzemiosło wykonane z papieru - kwiaty wykonane w czasach starożytnych. Egipcjanie wykonywali różne ozdoby ze sztucznych kwiatów, oczywiście używali ich do stworzenia i papieru. W średniowieczu takie rękodzieło zdobiły świątynie. A w XVIII wieku zaczęto tworzyć duże przedsiębiorstwa, na których takie kwiaty były oficjalnie produkowane. Dlatego nawet wtedy ludzie już wiedzieli, jak zrobić kwiaty z papieru.

Gdzie mogę dostosować papierowe rękodzieło

Z papierowych kwiatów można tworzyć oryginalne panele i kompozycje, ponieważ na dłuższą metę praktycznie nie różnią się one od żywych. Więcej kwiatów z kolorowego papieru świetnie nadaje się do ozdabiania ramek zdjęć, kart, pudełek na prezenty i kapelusze. Bardzo często są one wykorzystywane do dekoracji świątecznych sal przed uroczystościami, pokojami i świątecznymi stołami. A takie rzemiosła dadzą każdemu człowiekowi świąteczny nastrój i radość.

Co jest wymagane w tym przypadku

Takie rzemiosło może sprawić, że nawet dzieci będą pod twoim wrażliwym przewodnictwem, a nawet z papieru możesz stworzyć prawdziwe arcydzieło. Będziesz musiał przygotować takie materiały i narzędzia:

 • papier. Możesz wziąć zwykle - biały, który następnie malować, ale najlepiej wziąć papier kolorowy, tektury falistej i krepy. Z kolorowego papieru, kwiaty nie muszą być malowane kolorami, a to zaoszczędzi czas;
 • zszywacz i klej;
 • nici, taśma klejąca i nożyczki;
 • akwarele i gwasz;
 • karton, papier do pakowania i oryginalne wstążki;
 • drut, słoma do koktajli, ampułki z uchwytów. Z tych materiałów zrobisz łodygę dla kwiatu;
 • koraliki, koraliki i cyrkonie. Są one potrzebne do dekoracji środka kwiatu.

Ale zrobimy kwiaty różne i dla każdego konkretnego przypadku, przede wszystkim, potrzebujesz papieru i kleju, a następnie zobacz, czego potrzebujesz z powyższej listy. Następnie pokażemy, jak zrobić kwiat z papieru.

Różne sposoby robienia pięknych papierowych kwiatów

Jest tak wiele różnych sposobów robienia papierowych kwiatów. Każdy z nich ma swój własny warunkowy cel. Rozważ najpopularniejsze sposoby.

Najprostszy papierowy kwiat

Ta śnieżyczka może sprawić, że nawet dzieci w wieku przedszkolnym i dać ją swojej matce w ósmym marca. Na samą przebiśnieg trzeba wziąć kwadratową białą kartkę papieru, jej rozmiar to około 10 na 10 centymetrów. Złożyć arkusz po przekątnej i zagiąć jego rogi. Pozostaje wkleić kwiat na niebieskim papierze lub pocztówce i zakończyć łodygi i liście.

Przygotuj gęsty czerwony papier, marker i klej za pomocą nożyczek. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kwiat z papieru w postaci róży, to twoje działania są następujące:

 1. narysuj spiralę ołówkową na papierze i przeciąć zwykłymi nożyczkami. Kiedy używamy nożyczek, róże są piękniejsze;
 2. teraz spróbuj owinąć końce spirali na zewnątrz. Papier może być trochę szorstki, ale jest w porządku, jest jeszcze lepszy - kwiat wyjdzie bardziej prawdziwy;
 3. przekręć spiralę, aby uzyskać różę. Delikatnie przekręć spiralę do końca, stopniowo poluzuj rozciąganie;
 4. po ostatecznym skręceniu spirali - przymocuj ją klejem. Teraz musisz zgiąć okrąg, który utworzył się w środku twojej róży podczas cięcia spirali. Ten okrąg będzie podstawą kwiatu;
 5. nałóż odrobinę kleju na podstawę i przyklej na nim różę. Twoja oryginalna róża jest gotowa.

Schemat robienia papierowych róż

Teraz nie zrobimy ani jednego kwiatka własnymi rękoma z papieru, ale cały świąteczny bukiet. Przygotuj miękki papier o różnych kolorach, szczypce i nożyczki, a także wazon, cienki drut i klej.

Przejdźmy do pracy:

 1. na drucie (jest przeznaczony do trzpienia), stosujemy mały klej;
 2. jeden koniec drutu powinien być owinięty cienkim paskiem żółtego papieru;
 3. weź ten papier, z którego zrobisz pąki kwiatowe. Może to być dowolny kolor. Złóż papier 12 razy i wyciąć nożyczki z płatkami kwiatów. Tych, musisz zbudować pączek;
 4. nanieść klej na dwa płatki, a teraz trzeba je przymocować do trzpienia w miejscu, owiniętym żółtym paskiem papieru. Złóż więc wszystkie płatki w zarodku;
 5. teraz weź zielony papier i zawiń go łodygą kwiatową. Aby uzyskać cały bukiet, a kompozycja została uznana za kompletną, trzeba zrobić pięć pączków. Gotowe kwiaty wkładają je do miski i masz oryginalny papierowy bukiet.

Przykład świątecznego bukietu papieru

Rozeta wykonana z papieru falistego

Najlepiej zrobić kwiaty z tektury falistej, ponieważ jest uważana za najlepszą i najwygodniejszą dla materiału roboczego. Na łodydze róży można znaleźć drut. Na kartce zaznacz okrąg, w którym zaznaczasz kontur spirali. Między zwojami dystans jest wybierany w taki sposób, że po złożeniu dalej otrzymujesz serię pięknych płatków.

Wytnij okrąg z papieru, a następnie wytnij go w spiralę. Końce spirali muszą znajdować się w tej samej linii w diametralnie przeciwnych punktach okręgu. Będziesz musiał tylko złożyć z paska, który okazał się kwiatem pączka. Na brzegu paska zalecamy umieścić solidny mały przedmiot, a następnie złożyć pączek, jak gdyby zawijał papier w tym obiekcie. Nie zapomnij dać pączkowi rodzaju "splendoru". W dolnej części cały zespół będzie musiał zostać dokręcony nitką lub sklejony, w przeciwnym razie kwiatek z tektury falistej po prostu się obróci i rozpadnie.

Zrób różaną liczbę liści róż z zielonego papieru falistego. Drut musi również być zawinięty w papier w kolorze zielonym, a kwiat będzie miał łodygę.

Kwiaty wolumetryczne wykonane z papieru doskonale nadają się do dekoracji zasłon w mieszkaniu, a taki kwiat można dodać do każdego z broszką. Przygotuj cienki papier (odpowiedni papieros), nożyczki, klej i pierścień do mocowania łodzi. Możesz użyć przycisku lub czegoś innego. Zastanów się, ile potrzebujesz warstw na kwiat, a co więcej, tym więcej otrzymasz produkt. Zalecane od pięciu do siedmiu warstw.

Zabierz się do pracy:

 1. dodaj wszystkie warstwy papieru razem. Od nich wycinamy prostokąt, którego wymiary wynoszą około 30 na 15 centymetrów;
 2. wyciąć wszystkie warstwy w stosie płaskim i nadać im "akordeon", którego fałdy mają około dwóch centymetrów szerokości;
 3. napraw "akordeon" w centrum za pomocą pierścienia. Jeśli używasz przycisku zamiast pierścienia - napraw go za pomocą wątku, a następnie dołącz przycisk do tego miejsca;
 4. masz jakiegoś fana, trzeba go nakleić. Teraz pozwól, aby twój duży kwiat papieru wyschnął przez około pięć minut;
 5. delikatnie podnieś górną warstwę papieru i rozpocznij zgniatanie górnej warstwy kwiatu do środka. Uszczelnij zagięcie za zakładką i powtórz te kroki dla wszystkich warstw. Po tym, twoja papierowa praca jest gotowa. Teraz wiesz, jak zrobić trójwymiarowe kwiaty z papieru.

Schemat tworzenia trójwymiarowego kwiatu z papieru

Bardzo duży papierowy kwiat do dekoracji sali

Takie rękodzieło idealnie nadają się do dekoracji sali weselnej, są bardzo łatwe do przymocowania i nie znikną podczas całego urlopu. Dlatego powiemy Ci, jak zrobić duży kwiat z papieru.

 • kolorowy papier falisty. Możesz również wziąć papierosa, krepy lub opakowania;
 • taśma klejąca dwustronna, klej i nożyczki;
 • wędka do rzemiosła. Jeśli chodzi o wędkę, najlepiej jest znaleźć drewnianą poręcz, którą można kupić w sklepie budowlanym. Pokrój grabię ​​do pożądanego rozmiaru i spraw, aby jej końcówka była trochę ostra;
 • wzór kwiatowy. Musisz przygotować go wcześniej, możesz znaleźć szablon w Internecie, gdzie schematy kwiatów z papieru są oferowane lub wykonane samodzielnie. Wzory są płatkami kwiatu, ulotek i rdzenia według wybranych rozmiarów.

Najpierw wydrukuj (jeśli wziąłeś go z Internetu), a następnie wytnij szablon. Następnie dodaj papier w kilku warstwach, aby duży kwiat miał 10-15 warstw. Przypnij szablon do papieru za pomocą szpilek.

Następnie wycinamy płatki kwiatów z szablonu. Tą samą metodą trzeba wyciąć arkusze z rdzeniem. Teraz musisz nieco rozciągnąć środek wszystkich płatków. Płatki są przyklejane z rdzenia za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Sklejone płatki odwracają się po przeciwnej stronie. Ułóż gotowy kwiat za pomocą kleju na pręcie. Z zielonego papieru falistego należy wyciąć pasek na szerokość centymetra i zawinąć go w kwiatowy pręt. U podstawy produktu przyklej zielony liść papieru, a na końcu łodygi - wierzchołek zielonego paska. Teraz wiesz, jak zrobić duży kwiat z papieru.

Duży papierowy kwiat do dekoracji sali

Papierowe kwiaty w stylu origami

Skromne i kolorowe, delikatne i luksusowe - egzotyczne i zwyczajne kwiaty polowe zawsze były i będą symbolem piękna. Człowiek zawsze chce dostać kawałek natury dla siebie i dlatego robi papierowe kwiaty. Jeśli posiadasz technikę origami, możesz uzyskać kwiaty z papieru po prostu wspaniałe. Płatki takiego kwiatu składają się zazwyczaj z pojedynczego arkusza papieru, a takie rękodzieło uosabia wschodnią percepcję harmonii jedności, która wyraża się w różnych formach. Technika origami pozwala tworzyć obszerne i oryginalne kwiaty i wyglądają imponująco. Schematy kwiatów z papieru w stylu origami to bardzo dużo, ale jeśli robisz coś takiego po raz pierwszy - najlepiej wybrać najprostszy schemat.

Weź mały kwadratowy kawałek papieru. Rozmiar może być inny, wszystko zależy od tego, ile róży chcesz zrobić. Złożyć arkusz po przekątnej dwa razy. Teraz zagnij róg uzyskanego kwadratu do środka i zaznacz środek odległości od środka od krawędzi. Połącz wygięty róg z tym środkiem.

Będziesz mieć kwadrat z ściętymi rogami, złóż go na pół dwa razy, a następnie rozłóż arkusz. Odwróć ze sobą swoje boki. Powinieneś mieć interesującą figurę.

Teraz otwórz krawędzie produktu, które musisz zgiąć do środka i złóż żelazko, a następnie rozłóż wynikowy przedmiot. Kąty boczne są zgięte, a następnie są ponownie napełniane wewnątrz powstałego kęsa. Teraz musimy podnieść małe trójkąty, aby na środku pojawił się kwadrat. Wszystkie dalsze działania są przeprowadzane wyłącznie za pomocą tego kwadratu.

Jeśli nadal będą się zastanawiać, jak zrobić papierowe kwiaty w stylu origami, teraz trzeba zginać małym placu, kieszenie i rozprowadzić wewnątrz, aby wypełnić puste miejsce. Te blanki będą służyć jako zapięcia płatków kwiatu róży.

Odwróć pusty kwiat, a po drugiej wykonaj podobne czynności. Będziesz miał nową interesującą figurę. Odwróć przedmiot i wykonaj wszystkie powyższe czynności drugą stroną. Na końcu otrzymasz szablon dla przyszłego kwiatu.

Górny róg szablonu jest wygięty, a następnie w przeciwnym kierunku. Rdzeń pączka wyjdzie i musi być delikatnie zanurzony we wnętrzu kęsa, tworząc go. Złożyć figurę w jednej płaszczyźnie i wygładzić linie gięcia.

Następnie podajemy objętość pąka, podczas gdy my zaczynamy jego tworzenie: musisz przewinąć go względem środka. W szczególności należy rozważyć utworzenie prawidłowej postaci płatków róż.

Teraz pączek powinien być ściśnięty, podczas gdy środek w jednym kierunku jest skręcony, a płatki - w drugim. Róża obraca się całkowicie, w tym celu zaciskasz rowki pączka palcami, inaczej przypadkowo złamiesz swoje stworzenie. Twoja praca z papierem jest gotowa! Warto zauważyć, że produkcja techniki origami kwiatu z papieru w tym przypadku nie jest przeznaczona dla początkujących, ale w razie potrzeby wszystko się ułoży.

Ta metoda składania kwiatów zgodnie ze schematem origami jest znacznie łatwiejsza niż wspomniana róża i będzie wymagać mniejszej pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić ten papier z kwiatów, twoje działania są następujące:

 1. przygotować kartkę papieru 15 na 15 centymetrów. Połóż ją przed sobą tak, aby układała się we wzór;
 2. złożyć arkusz po obu stronach wzdłuż przekątnej, tak aby jego brzegi były dokładnie uformowane. Kliknij fałd, zagięcia tworzą literę X;
 3. Teraz rozwijamy papier. Złożyć od lewej do prawej i rozwinąć;
 4. Następnie musisz złożyć górną krawędź w dół i ostatecznie prostokąt powinien wyjść;
 5. na samym dole, gdzie są otwarte okna, delikatnie naciśnij lewy górny i prawy róg arkusza papieru. Fałda znajdująca się w środku arkusza wzrośnie, a wszystkie cztery rogi będą zadokować. W końcu otrzymuje się kwadratowy diament;
 6. Wyrównaj diament. Sprawdź, czy są okna po lewej i prawej stronie. Teraz obróć diament o 180 stopni, okno powinno się otworzyć;
 7. złóż lewy dolny róg z prawego kąta rombu do fałdu centralnego i, w końcu, wyjdź osobliwy latawiec. Przekręcamy diament i powtarzamy wszystkie czynności;
 8. będziemy pracować nad płatkami, trzeba je otworzyć. Weź wąż za górny koniec, pociągnij i złóż go ¾ na dół. Z indeksem i kciukami wciskamy środek rzemiosła, kwiat powinien być zwarty. Proces produkcji dobiega końca, a Ty wiesz już, jak robić kwiaty w tym stylu własnymi rękami z papieru;
 9. pozostały wszystkie pozostałe płatki umieszczone na miejscu. Formuj je tak, jak chcesz. Możesz zmienić ich pozycję, jeśli załatujesz podstawę kwiatka w pobliżu łodygi;
 10. Nożycowe krawędzie jednostki. Zwykłe lub zaplatane nożyczki muszą zaokrąglać krawędzie lub tworzyć na nich ząbki. O zaokrąglonych krawędziach siekać będzie przypominać bratki i krawędzie projektowych zębów pozwoli jej wyglądać jak kołek. Tak więc własnoręcznie wykonałeś tak interesujący kwiatek papieru.

Schemat prosty origami kwiat z papieru

Jak widać, tworzenie papierowych kwiatów jest prawdziwą sztuką i będziesz potrzebował dużo cierpliwości, ale warto. Twój kwiat nie będzie się różnił od życia na odległość, a Twoi goście lub krewni docenią taki oryginalny, ręcznie robiony artykuł. A teraz każdy domowy rzemieślnik odniesie sukces, wiesz jak zrobić kwiaty z papieru własnymi rękami, a sukces będzie zależał od pragnienia i wyobraźni.

Bardzo piękne rozety papieru falistego)) zrobiłem inny wzór, i okazało się nie tak piękne)) i zrobić kwiaty z czekoladek i krepiny)) wolumetrycznej kwiaty Zebrałem je w kulkę okazało japoński dekoracji „kusudama” Takie kwiaty nie wymaga 12 ))

Podobał mi się świąteczny bukiet i wielki świąteczny kwiat: wyglądają stylowo, ale są proste. Jak zrobić różne piękne rzeczy z ich rąk, takich jak bukiety można używać do dekoracji swoich strojów świątecznych)) bardzo dziękuję za pomysł, to będzie bardzo przydatny, ponieważ wkrótce święta.

Bardzo przydatne te pomysły na kwiaty w tworzeniu prezentu na Dzień Matki))

Kopiowanie materiałów na stronie jest surowo zabronione!

Jak zrobić duże kwiaty z papieru własnymi rękami?

Kwiaty wolumetryczne z papieru, - doskonałe dekoracje do sali i pokoju. Wykonaj je własnymi rękami jest bardzo proste, wystarczy pokazać cierpliwość. Możesz zrobić kwiaty ze zwykłego papieru kolorowego lub falistego. Aby to zrobić, wystarczy mieć schematy i szablony, które oferujemy na stronie.

Klasa mistrzowska do samodzielnego wykonania tego rzemiosła może rozpocząć się od wyboru papieru. Może to być zwykły papier w kolorze czerwonym lub ciemnopomarańczowym. Jeśli znajdziesz dwustronne, będzie jeszcze lepiej.

Mistrzowska klasa i instrukcje krok po kroku, jak zrobić "mały kwiatek" własnymi rękami, będą wyglądać tak:

 1. Aby zrobić "mały kwiatek", jako podstawę, wybierz kwadratowy element obrabiany.
 2. Złóż go na pół i dołącz do narożników.
 3. Kąty boczne również są złożone w środku.
 4. Następnie obróć rogi tak, aby widoczne było podwójne zagięcie.
 5. Łączymy rogi tak, aby fałdy były wewnątrz.
 6. Przyklejamy kilka z tych blanków i otrzymujemy kwiat.
 7. Oznacza to, że możesz używać błyszczy lub deszczu.

Kilka takich kwiatów można połączyć w bukiet i przedstawić swoim bliskim. Jak wygląda ten kwiat, spójrz na zdjęcie.

Master klasa, jak zrobić z papieru piwonia własnymi rękami, możesz zacząć od tego, że powinieneś przygotować lekki papier A4. Kwiaty mogą być wykonane w różnych odcieniach, które lubisz, od białego lub jasnoróżowego do ciemnoczerwonego. W tym drugim przypadku lepiej wybrać dwustronny papier kolorowy. Takie kwiaty nadają się do dekoracji sali i jako element dekoracyjny pokoju.

Mistrzowska klasa i instrukcje krok po kroku, jak zrobić piwonia własnymi rękami wyglądają dość prosto:

 1. Arkusz złożonego z papieru harmonijki na całej długości.
 2. Zegnij na pół i zawiąż go nitką na środku.
 3. Przygotuj jeszcze kilka takich akordeonów.
 4. Zwiąż półki prostopadle do siebie, nakładając jedną warstwę na drugą.
 5. W rezultacie powinien pojawić się wspaniały, obszerny kwiat.

Jak to wygląda na zdjęciu, można zobaczyć tutaj

Klasa mistrzowska do robienia kwiatów własnymi rękami może być wykonana za pomocą specjalnych wykrojów. Szablony i wykresy dla sztucznych kwiatów w dużych ilościach można znaleźć na stronie.

Instrukcja krok po kroku do tworzenia własnych rąk będzie wyglądać prosto:

 1. Wydrukuj szablony na drukarce i przenieś je na kolorowy papier.
 2. Odetnij obrabiany przedmiot.
 3. Aby zrobić kwiaty własnymi rękami, wystarczy połączyć kilka półfabrykatów i przymocować je w kształcie kwiatu.

master class, jak zrobić kwiaty z papieru własnymi rękami z pomocą szablonów, idealny do tworzenia dekoracji na ścianie (kwiaty mogą być nawleczone na linii gwintu lub rybackiej i zrobić girlandę), sztuczne bukiety stokrotki, kamelii i innych kwiatów z wielu płatków prostych. Girlanda kwiatowa będzie doskonałym rozwiązaniem na świąteczną dekorację sali.

Oto, jak wygląda mistrzowska klasa z instrukcjami krok po kroku i gotowymi kwiatami na zdjęciu:

Aby wykonać kwiaty z tektury falistej własnymi rękami, należy wziąć pod uwagę cechy szczególne materiału. Taki papier sam w sobie nadaje produktowi dodatkową objętość, jednak do jego wzmocnienia potrzebne będą pewne poprawki. Poprowadzimy klasę mistrzowską, jak zrobić tulipan z tektury falistej.

 1. Wytnij niewielką część falistego papieru o prostokątnym kształcie do wielkości kwiatu i lekko zaokrąglij brzegi.
 2. Aby Płatek uzyskał kształt wypukły, to może być trochę mokro (bardzo mało, aby papier nie rozprzestrzenił) i umieścić na odwrotnej stronie kubka herbaty.
 3. Pozwól papierowi wyschnąć. Zrób to samo ze wszystkimi płatkami.
 4. Przygotuj łodygę. Może być wykonany z patyka lub grubego drutu owiniętego zielonym tekturą falistą. Jako środek i do mocowania płatków, możesz użyć specjalnej bazy w postaci półkolistej siatki, jak na zdjęciu.
 5. Płatki papieru falistego powinny być zamocowane na łodydze lub na podstawie tak, aby między nimi nie było szczelin.

W ten sposób zdjęcie wygląda jak mistrzowska klasa krok po kroku i gotowy kwiat

Klasa mistrzowska do robienia róż jest bardzo podobna do instrukcji, jak zrobić tulipan samemu. Różnice będą miały postać płatków i ich wstępnego przygotowania.

 1. Przygotuj płatki z papieru falistego, nadając im kształt owalu, poszerzonego po jednej stronie. Możesz wykonać małe ząbki w płatkach za pomocą nożyczek. Tak to wygląda na zdjęciu
 2. Każdy płatek jest nawinięty na ołówek wzdłuż długości i przytrzymywany w tej pozycji przez chwilę. Bez otwierania płatka wyjmij ołówek.
 3. Aby rozpocząć tworzenie róży konieczne jest od wewnętrznych płatków, które powinny być bardziej złożone i mocno dociśnięte do łodygi. Zamocuj płatki owinięte wokół łodygi za pomocą kleju.
 4. Wszystkie płatki przypinamy do szachownicy, dzięki czemu stopniowo rozkładają się i wyginają na zewnątrz. Stopień skrzywienia płatków można zmieniać.

Lekcja mistrzowska, czyli jak zrobić kwiaty z papieru własnymi rękami, w uproszczonej formie jest idealna dla przedszkola lub szkoły podstawowej. Dzieci będą nie tylko rozwijać zdolności motoryczne, ale także estetyczny smak, aby wykazać kreatywne zainteresowanie. Następnie kwiaty mogą być wykorzystane do dekoracji klasy.

Możesz łatwo utrzymać taką mistrzowską lekcję w domu. Konieczne jest tylko zaopatrzenie się w nożyczki, papier, klej i cierpliwość, a umiejętność przyjdzie wraz z praktyką.

20 najprostszych i najpiękniejszych kolorów papieru

Anastasia Skoryeva Pakowanie prezentów w dniu 25.12.2015

Pozdrawiamy, drodzy czytelnicy i goście! Wielokrotnie pisałem, że bardzo lubię ozdabiać prezenty w najbardziej nieoczekiwany sposób. A dziś proponuję, abyś robił kwiaty z papieru własnymi rękami. Jest już ponad dwadzieścia różnych metod

Teraz, niestety, rzadko dostaję się do masowego pakietu prezentów. Co roku pojawia się coraz więcej znajomych i znajomych, którym należy pogratulować wraz z rodziną. To bardzo radosne!)) Uwielbiam dawać prezenty. Ale jeśli wybiorę je bardzo ostrożnie, to pakuję się ostatnio w worki z organzy, tak jak w przypadku opakowań szczegółowych decyduję się tylko na święta, pojedyncze (jak na urodziny).

Jednak moja pasja do różnorodnego piękna opakowań jest trudna do zdobycia, więc dzisiaj, wraz z tobą, będę trenować, aby tworzyć piękne kwiaty według schematów krok po kroku.

Kwiaty z papieru własnymi rękami: łatwo i z łatwością

Lekcje mistrzowskie będą wiązką, przygotuj się Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników róż: będzie ich 4.

Faceci, szczerze mówiąc, nie jestem zbyt silna w nazwach kolorów)) Więc jeśli widzisz wyraźną rozbieżność dla siebie - napisz w komentarzach.

Tak więc pierwszą kolejką jest aster. Dla niej wyciąć pięć kręgów: dwa duże, dwa średnie i jeden bardzo mały. Każdy okrąg krotnie na pół trzy razy, a następnie udekoruj krawędź tak, jak na zdjęciu 4m. Po rozwinięciu projektu, każdy płatek jest kompresowany w celu nadania objętości. Umieść wszystkie koła razem i udekoruj środek.

Ten kwiat przypomina bardziej kokardę do pakowania. Przygotuj dla niego kwadrat papieru o wymaganej długości i wytnij krawędzie zgodnie z etapem 2. Takie blanki będą wymagały kilku. Połóż je jeden na drugim i ściskaj w środku, ciągnąc za drut lub nitkę.

Teraz najważniejszą rzeczą jest rozłożenie płatków, aby się okazało piękne podobieństwo kwiatu. W związku z tym im więcej warstw, tym więcej płatków i tym bardziej wspaniały kwiat na końcu.

Wskazówka: zrób kilka takich kwiatów o różnych rozmiarach i przyklej je na opakowaniu obok siebie, aby uzyskać piękne podobieństwo bukietu.

Aby utworzyć callas, możesz użyć zarówno konwencjonalnego dwustronnego papieru, jak i spienionego kauczuku (tutaj napisano, co to jest - w dziale o sługusie).

Dla kalii weź pręcik (możesz go zgnieść z papieru lub uformować z gliny polimerowej) i płatek zrobiony w kształcie serca. Pręcik wkłada się w płatek, brzegi płatka przewijają się przez pręcik, sklejają ze sobą. Pozostaje tylko otworzyć krawędzie, aby uzyskać maksymalne podobieństwo do kalii.

Takie kwiaty nadają się do dekoracji pocztówek, do projektowania opakowań i jako samodzielny prezent w postaci bukietu.

Klasa mistrzowska dla dzwonka jest bardzo prosta i prosta. Wytnij półfabrykat zgodnie z pierwszym zdjęciem. Krawędzie kleju i ostrożnie rozłóż końcówki. Aby wszystko wyglądało naturalnie, ułóż środek z kilku podłużnych pręcików, które będziesz musiał wkleić do wnętrza kwiatu.

Z tych dzwonów, przy okazji, będzie świetnie zrobić dekorację opakowania 8 marca lub tylko wiosenne urodziny

Cóż, lub coś podobnego. Dla jednego kwiatu, weź długi prostokąt i zgnij jego krawędź, jak na zdjęciu. Przetnij szeroką część, aby powstało wiele małych pasków. Za pomocą nożyczek obróć paski (w tym celu wystarczy przytrzymać ostrą stronę nożyczek na tych paskach, lekko dociskając ostrze do nich).

Aby kwiat się nie rozpadł, weź pręt, na którym wiatr zielony pasek. Następnie z góry delikatnie zacznij kręcić "kwiatem 9raquo; część wcześniej przyklejona klejem. Ułóż warstwy szczelnie, aby spod nich nie patrzyły zielenie.

Ale zielone liście nie są tak naprawdę trudne - dla nich wystarczy złożyć prostokąt akordeonu z zielonego papieru i przyciąć krawędzie "triangle9raquo;. Po rozłożeniu otrzymujesz dużo zielonych liści gotowych trzymać się bazy.

Teraz używamy papieru falistego. Wyciąć z niej około dziesięciu płatków w kształcie kropli. Szeroka część odcinka, aby przedmioty wyglądały jak grzyby.

Weź cienki drut i owiń go wokół małego papieru - to będzie rdzeń. Na tym rdzeniu przekręć płatki tak, aby każdy nieznacznie zachodził na poprzedni. Gdy wszystko jest gotowe, projekt można ściągnąć, aby się nie rozpadł.

Mistrzowska klasa pokazuje, jak ten kwiat może być przyczepiony do świątecznej czapki, ale wierz mi, a na pudełku z makiem będzie wyglądać świetnie

To jest rodzaj członkostwa? Żadne skojarzenia w głowie nie przyszły. Ale nie chodzi o to - aby go stworzyć potrzeba około dziesięciu płatków (użytych, przy okazji, z tektury falistej). Ich forma jest prawie w kształcie kropli. ale z obciętym końcem.

Wytnij solidny podkład z litego kartonu. Wszystkie płatki są sklejone warstwami do tego koła, lekko miażdżąc (wątpiąc? Bóg, jak poprawnie: _D) podstawy, tworząc w ten sposób fałdę - wtedy kwiat będzie bardziej obszerny i "puszysty"; Środek ozdobić za pomocą guzika lub kulki.

Wskazówka: taki kwiat, nawiasem mówiąc, będzie świetnie wyglądał z miękkiego filcu - dzięki czemu zyska długowieczność. A jeśli założysz podstawę broszki od tyłu, otrzymasz dwa w jednym - dekorowanie prezentu i samego prezentu

Są tylko dwa kwiaty, ale dzięki jaskrawym kombinacjom uzyskuje się niezwykły efekt. Ponownie weź papier falisty, wytnij koło i złóż go w kształcie "pupa 9raquo; Dla niego wyciąć "spódnicę 9raquo ;, która owija się wokół poczwarki. Od góry przymocuj płatki, przyklejając je do koła. U podstawy przyklej dwa szerokie liście.

Drugi kwiatek jest dość prosty - po prostu wyciąć grzywkę i przekręcić ją na kilka warstw. Kwiaty są bardzo proste, mogą stanowić bardzo interesującą kompozycję prezentową.

Aby przygotować podstawę dla tego kwiatu, radzę zajrzeć tutaj - tutaj na drugą choinkę fundacja jest tworzona dokładnie tak samo. Ale wtedy zaczynają się różnice - każdy z rogów powinien być owinięty grubym drutem lub igłą, aby spirala wypadła.

Możliwe jest pozostawienie takiej konstrukcji, ale proponuję połączyć kilka (powiedzmy trzy) elementów za pomocą dostępnej spirali - efekt waha jest zapewniony, można też eksperymentować - łączyć elementy za pomocą spiral z niewidzialnymi strukturami.

Wskazówka: wybierasz się na imprezę w stylu japońskim? Następnie ułóż taki kwiat o bardzo dużym rozmiarze i weź go ze sobą - będzie świetną ozdobą żyrandola.

"Pio, pio, piony dają nową znajomość. "- słowa z piosenki podziemnej grupy" Mój Michel "(ostatnio często jej słucham, to mnie zainspirowało). Będziemy mistrzem papieru falistego. Potrzeba pięciu rozmiarów płatków dla około pięciu kopii każdego z nich (wygląd jak na zdjęciu).

Płatki rozciągają się tak, że podobieństwo fali (zarówno dużej, jak i małej) okazało się. Następnie z tego samego papieru falistego uformuj pręcik, składając papier z dalszym zagęszczaniem. Możesz to zrobić na szpikulcu do drutu lub możesz to zrobić bez niego.

Wklej płatki na gotowym pręciku, zachodząc na siebie po każdym kolejnym. Nie wyciągaj zbyt dużo płatka. W końcu pozostaje tylko wyciąć zielone liście i wkleić je wokół piwonii.

4 w 1: mniszek lekarski, goździk, aster, rumianek

Wszystkie te cudowne twory natury są wykonane zgodnie z jedną zasadą - obcięcie krawędzi paska, z którego zostanie wykonany kwiat. Ostateczny kształt kwiatu zależy również od kształtu cięcia. Zauważ, że niektórzy ludzie potrzebują jądra, ale dla innych - nie.

Zwróć uwagę: pomimo bardzo prostego projektu, kwiaty są bardzo realistyczne. Jeśli czas produkcji jest bardzo mały, jest to idealna opcja.

Eksperymentuj i otwórz swoje niewidoczne rośliny - pamiętaj, aby powiedzieć, co się stało

Magiczne róże to jeden z moich ulubionych kolorów

Główną trudnością jest delikatne skręcenie rogów falistego papieru, prostowanie fałd. Upewnij się, że fałdy są równe. Teraz dokręć pasek tak, aby warstwy ściśle przylegały do ​​siebie. Na koniec napraw gwint, odetnij nadmiar.

Musisz zrobić roślinę w pięć minut? Ta róża jest właśnie dla Ciebie! Po prostu wyciąć okrąg, w którym narysuje spiralę. Wytnij spiralę jak na zdjęciu i przekręć różę, zaczynając od najdłuższego spiralnego ogniwa (środkowa część będzie służyć jako podstawa).

Nawet olbrzym, jeśli podążasz za tym rozmiarem. Płatki - serca są rozciągnięte i nałożone na siebie w kole z mocowaniem kleju. Na końcu dołączone są zielone płatki. Oczywiście nie jest konieczne, aby kwiat był tak duży jak na zdjęciu - zacznij od swoich preferencji.

Kiedyś już opisałem ten sposób tworzenia róży (tutaj jest drugi). Zasada jest absolutnie taka sama, ale rozmiar trójkątów wynikających z skręcania powinien być taki sam na całej długości taśmy, w przeciwnym razie będzie niezbyt schludny kwiat.

Raz nawet zrobił lalkę Rosemary, która brała udział w miejskiej wystawie. Całe jej ciało pokryte było różami, wykonanymi właśnie tą metodą (róże były jednak ze wstążek).

Pokażę ci, jak zrobić bazę dla czterolistnej koniczyny. Aby to zrobić, weź kwadrat papieru i złóż go na pół i ponownie na pół. Końce zginają się do środka. Z powstałego projektu wyciąć serce. Rezultatem będzie dokładnie to, co osiągnęliśmy - szczęśliwy kwiatek

Bez względu na to, jak nadymałem, ale nie mogłem podać jednoznacznego imienia. W rezultacie towarzysz pozostał po prostu pięknym kwiatem, przypominającym motywy Kanzasha (japońska sztuka robienia ozdób z satynowych wstążek).

Początek tutaj jest taki sam jak w koniczynie. Ale po zgięciu brzegów konieczne będzie zgięcie końców, tak aby długość wygiętej części była równa długości widocznego boku w środku. Następnie części te są prostowane, a krawędzie są już zgięte, aby boki były równe. Są one ponownie zgięte i sklejone, tworząc trzy pręciki. Powinny być trzy takie płatki.

Przede wszystkim ten kwiat nadaje się do dekoracji prezentu w japońskim stylu.

Tym razem musisz już przykleić płatki wzdłuż krawędzi, aż osiągniesz żądaną objętość. Ozdób centrum na własną rękę lub po prostu wypełnij jak najwięcej płatków.

Jeśli chcesz, aby kwiaty były najwyższej jakości, zamów zestaw papierów do scrapbookingu - wymiary są odpowiednie, a kwiaty wyglądają o wiele chłodniej i ciekawiej niż zwykle.

W związku z tym obszernym przeglądem kwiatowym deklaruję zamknięcie. Mam nadzieję, że znalazłeś dokładnie taką opcję, która pomoże Ci udekorować prezent. Do zobaczenia wkrótce zapisz się i podziel się z przyjaciółmi!

Z poważaniem, Anastasia Skoryeva

Możesz być także zainteresowany:

Strona nyaskory.ru gromadzi metadane użytkownika (cookie, adres IP i informacje o lokalizacji) dla normalnego funkcjonowania strony, możliwość wyświetlania reklam, interesujące dla użytkownika i publikowania bieżących materiałów.

Jeśli nie chcesz, aby dane te były przetwarzane, musisz opuścić witrynę.

68 tytułów do artykułu

26 grudnia 2015 r. | 17:10

Piękno! Zwłaszcza astry i piwonie są bardzo fajne!

26 grudnia 2015 r. | 20:40

Dziękuję, Dmitry

 • 27 grudnia 2015 r. | 20:48

  Piękno jest niesamowite. Biorę notatkę na wiosenne święta, ale teraz wszystkie choinki i igły

  27 grudnia 2015 r. | 21:13

  Dziękuję, Catherine

 • 20 kwietnia 2016 r. | 20:34

  Eleganckie kwiaty wykonane z papieru. Wolę te, które są bliższe naturalności, ale wśród fantazji są doskonałe okazy.

  21 kwietnia 2016 r. | 09:46

 • 24 kwietnia 2016 r. | 20:10

  Cudowny wybór! Wielkie dzięki.

  24 kwietnia 2016 r. | 20:13

  Wcale nie, Swietłana Spójrz, będzie o wiele więcej kolekcji

 • 4 maja 2016 r. | 16:32

  Fajnie. : proszę :: proszę:

  4 maja 2016 r. | 17:53

  Bardzo szczęśliwy

 • 19 maja 2016 r. | 15:28

  Dziękuję Bardzo przydatne przy pracach dekoracyjnych

  19 maja 2016 r. | 15:37

  Wcale nie, przyjdź ponownie!

 • 28 października 2016 r. | 20:19

  Dziękuję bardzo przydatne w szkole

  1 listopada 2016 r. | 17:42

  Wcale nie.

 • 2 czerwca 2016 r. | 18:42

  : inlove :: inlove :: crazy :: crazy :: 3: 3 moey sister lubiła duży kwiat

  2 czerwca 2016 r. | 19:53

  Bardzo szczęśliwy

 • 20 czerwca 2016 r. | 14:40

  Fajnie i bardzo prosto! Dziękuję bardzo!

  20 czerwca 2016 r. | 21:22

 • 11 września 2016 r. | 02:29

  Dzięki za wybór! "Konwalie" bardziej jak hiacynty.

  11 września 2016 r. | 16:50

  Wcale nie! Możliwe jest, że nie wszystkie kolory są w stanie ustalić tożsamość gatunku))

 • 26 września 2016 r. | 20:41

  To prawdziwe odkrycie dla pedagogicznej skarbonki. Bardzo proste i piękne. Dziękuję wszystkim przedszkolom.

  27 września 2016 r. | 15:24

  Och, jakże się cieszę))) Dzięki za opinie, będzie świetnie, jeśli pomysły będą przydatne dla ciebie i dla grup

 • 24 października 2016 r. | 21:59

  Dzięki za podborochku.

  27 października 2016 r. | 14:36

 • 19 listopada 2016 r. | 18:55

  Super. piękno

  19 listopada 2016 r. | 19:33

 • 20 listopada 2016 r. | 19:37

  Bardzo podobała mi się Anastasia Skoryeva, więcej kwiatów

  22 listopada 2016 r. | 11:59

  Dzięki za opinie! Być może będzie więcej kolekcji, ale już niedługo

 • 20 listopada 2016 r. | 19:39

  Szczególnie "Nameless9raquo; Szukałem ich i znalazłem

  22 listopada 2016 r. | 11:59

  Bardzo się cieszę, że znalazłeś to, czego szukałeś

 • 27 listopada 2016 r. | 10:18

  Jakie piękno nie wygrywa! bardzo piękne.

  Zrobiłem konwalie dla mojej matki! W dniu mamy.Tochnee zrobię to teraz. Piękne bardzo, bardzo, bardzo

  Zrobiłbym duży kwiatek, ale nie mam takich rzeczy. :

  27 listopada 2016 r. | 11:11

  Dziękuję) Cóż, w artykule jest wiele opcji kolorów, są też takie, które nie potrzebują żadnych narzędzi

 • 27 listopada 2016 r. | 10:19

  Bardzo piękny, super, naleśnikowy cholerny naleśnik, więc chcę tego

  27 listopada 2016 r. | 11:10

  Dzięki) W tym celu odbywają się lekcje mistrzowskie

 • 28 listopada 2016 r. | 10:59

  Bardzo fajne kwiaty. W tę sobotę na dzień jej matki dam jej.

  28 listopada 2016 r. | 18:48

  Będę szczęśliwy, jeśli moja matka to lubi

 • 8 grudnia 2016 r. | 03:18

  I uwielbiam jak robisz wszystko zgrabnie iw efekcie nie byli zbyt leniwi, i pokazał nam dzisiaj z córką robi aster, więc łatwo ochłodzić się okazało, bardzo dziękuję, moja córka szczęśliwy, a ja jestem podwójnie)

  8 grudnia 2016 r. | 10:41

  W większości jest to zbiór klas mistrzowskich różnych autorów.

 • 11 grudnia 2016 r. | 22:54

  i spróbuję przenieść go na wosk zamiast papieru Dziękuję za pomoc

  12 grudnia 2016 r. | 09:54

  Będę szczęśliwy, jeśli pomysły będą użyteczne

 • 15 grudnia 2016 r. | 12:57

  Dobra pora dnia! Proszę mi powiedzieć, co papiery potrzebne do kwiatów (róża z skręconych krawędzi, 4 w 1: mniszek lekarski, różowy, aster, stokrotka), i gdzie kupić?

  15 grudnia 2016 r. | 13:34

  Cześć, Będą potrzebować papieru falistego, można go kupić w sklepach z kwiatami lub artykułami papierniczymi.

 • 20 grudnia 2016 r. | 21:53

  Dziękuję bardzo pomogło!

  21 grudnia 2016 r. | 20:47

  Wcale nie.

 • 5 lutego 2017 r. | 01:46

  A potem jutro mój ojciec ma urodziny, ale nie mam pomysłów.

  5 lutego 2017 r. | 19:37

  Wcale nie) Mam nadzieję, że te pomysły pomogą)

 • 12 lutego 2017 r. | 17:53

  A czy twoje lilie w dolinie (jak hiacynty) wykonane są ze zwykłego papieru, czy też z falistej? I na jakim kleju lepiej jest zasadzić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  13 lutego 2017 r. | 10:15

  Od zwykłego papieru, te florety Odpowiednio, i klej, możesz wziąć jakiś rodzaj PVA

 • 13 lutego 2017 r. | 11:15

  Bardzo mi się to podobało, zwłaszcza kalie i róże.

  13 lutego 2017 r. | 11:48

 • 17 lutego 2017 r. | 23:13

  Piękne! Bezimienny kwiat (którego nigdy nie wymieniłeś) jest jak "zapomnij o mnie". Jeśli sprawisz, że będzie fioletowy, to wygląda dokładnie tak jak)))

  18 lutego 2017 r. | 10:43

  Dzięki za pomoc, może tak

 • 1 marca 2017 r. | 07:54

  Nie anonimowy, ale Kusudama

  2 marca 2017 r. | 09:43

  Dziękuję za wyjaśnienia, poprawię je, gdy tam dotrę)

 • 3 marca 2017 r. | 21:26

  Bezimienny jest bardzo podobny do kwiatu powojnika)

  4 marca 2017 r. | 10:23

  Dziękuję, może tak jest)

 • 4 marca 2017 r. | 21:49

  Wielkie dzięki.

  5 marca 2017 r. | 11:40

 • 6 marca 2017 r. | 17:36

  Bardzo dziękuję za szukanie kwiatów mojej matki z papieru przez długi czas, szukając w końcu znalezionego. Tworzenie kwiatów jest bardzo proste i piękne. Dziękuję bardzo za taki wybór.

  6 marca 2017 r. | 18:27

 • 6 kwietnia 2017 r. | 18:59

  Bardzo przydatny masterclass, a kwiaty są niesamowite)) Oto pytanie: jak zrobić górę czerwonego nagietka? Nie jest jasne, jak to wszystko tam jest dołączony, po pierwszych płatków w ustępie 3. A potem była klassnenko, więc nie wiem, jak to zrobić

  7 kwietnia 2017 r. | 10:37

  Dziękuję Następnie dodaj nowe warstwy, takie same jak pierwsze.

 • 17 maja 2017 r. | 19:45

  Podobało mi się wszystko i moja córka, masz instogram stanitsa.hotelos również na żywo

  18 maja 2017 r. | 15:21

  Rada) Nie, jeszcze się tam nie dostałem

 • 23 października 2017 r. | 23:51

  Dzięki za wspaniałą pomoc. Astra, do jesiennej kuli córki w ogrodzie, większość

  31 października 2017 r. | 16:38

 • 24 listopada 2017 r. | 23:37

  bardzo, bardzo piękne, nawet nie chcą się wyłączyć. Tylko widok

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  9 + = 18