Як зробити квітку з паперу

Як зробити квітку з паперу

Jak zrobić papierowe kwiaty na różne sposoby

Skąd wzięła się ta klasa i co jest potrzebne, aby zrobić papierowe kwiaty

Rzemiosło wykonane z papieru - kwiaty wykonane w czasach starożytnych. Egipcjanie wykonywali różne ozdoby ze sztucznych kwiatów, oczywiście używali ich do stworzenia i papieru. W średniowieczu takie rękodzieło zdobiły świątynie. A w XVIII wieku zaczęto tworzyć duże przedsiębiorstwa, na których takie kwiaty były oficjalnie produkowane. Dlatego nawet wtedy ludzie już wiedzieli, jak zrobić kwiaty z papieru.

Gdzie mogę dostosować papierowe rękodzieło

Z papierowych kwiatów można tworzyć oryginalne panele i kompozycje, ponieważ na dłuższą metę praktycznie nie różnią się one od żywych. Więcej kwiatów z kolorowego papieru świetnie nadaje się do ozdabiania ramek zdjęć, kart, pudełek na prezenty i kapelusze. Bardzo często są one wykorzystywane do dekoracji świątecznych sal przed uroczystościami, pokojami i świątecznymi stołami. A takie rzemiosła dadzą każdemu człowiekowi świąteczny nastrój i radość.

Co jest wymagane w tym przypadku

Takie rzemiosło może sprawić, że nawet dzieci będą pod twoim wrażliwym przewodnictwem, a nawet z papieru możesz stworzyć prawdziwe arcydzieło. Będziesz musiał przygotować takie materiały i narzędzia:

 • papier. Możesz wziąć zwykle - biały, który następnie malować, ale najlepiej wziąć papier kolorowy, tektury falistej i krepy. Z kolorowego papieru, kwiaty nie muszą być malowane kolorami, a to zaoszczędzi czas;
 • zszywacz i klej;
 • nici, taśma klejąca i nożyczki;
 • akwarele i gwasz;
 • karton, papier do pakowania i oryginalne wstążki;
 • drut, słoma do koktajli, ampułki z uchwytów. Z tych materiałów zrobisz łodygę dla kwiatu;
 • koraliki, koraliki i cyrkonie. Są one potrzebne do dekoracji środka kwiatu.

Ale zrobimy kwiaty różne i dla każdego konkretnego przypadku, przede wszystkim, potrzebujesz papieru i kleju, a następnie zobacz, czego potrzebujesz z powyższej listy. Następnie pokażemy, jak zrobić kwiat z papieru.

Różne sposoby robienia pięknych papierowych kwiatów

Jest tak wiele różnych sposobów robienia papierowych kwiatów. Każdy z nich ma swój własny warunkowy cel. Rozważ najpopularniejsze sposoby.

Najprostszy papierowy kwiat

Ta śnieżyczka może sprawić, że nawet dzieci w wieku przedszkolnym i dać ją swojej matce w ósmym marca. Na samą przebiśnieg trzeba wziąć kwadratową białą kartkę papieru, jej rozmiar to około 10 na 10 centymetrów. Złożyć arkusz po przekątnej i zagiąć jego rogi. Pozostaje wkleić kwiat na niebieskim papierze lub pocztówce i zakończyć łodygi i liście.

Przygotuj gęsty czerwony papier, marker i klej za pomocą nożyczek. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kwiat z papieru w postaci róży, to twoje działania są następujące:

 1. narysuj spiralę ołówkową na papierze i przeciąć zwykłymi nożyczkami. Podczas używania nożyczek o obliczu, róże są piękniejsze;
 2. teraz spróbuj owinąć końce spirali na zewnątrz. Papier może być trochę szorstki, ale jest w porządku, jest jeszcze lepszy - kwiat wyjdzie bardziej prawdziwy;
 3. przekręć spiralę, aby uzyskać różę. Delikatnie przekręć spiralę do końca, stopniowo poluzuj rozciąganie;
 4. po ostatecznym skręceniu spirali - przymocuj ją klejem. Teraz musisz zgiąć okrąg, który utworzył się w środku twojej róży podczas cięcia spirali. Ten okrąg będzie podstawą kwiatu;
 5. nałóż odrobinę kleju na podstawę i przyklej na nim różę. Twoja oryginalna róża jest gotowa.

Schemat robienia papierowych róż

Teraz nie zrobimy ani jednego kwiatka własnymi rękoma z papieru, ale cały świąteczny bukiet. Przygotuj miękki papier o różnych kolorach, szczypce i nożyczki, a także wazon, cienki drut i klej.

Przejdźmy do pracy:

 1. na drucie (jest przeznaczony do trzpienia), stosujemy mały klej;
 2. jeden koniec drutu powinien być owinięty cienkim paskiem żółtego papieru;
 3. weź ten papier, z którego zrobisz pąki kwiatowe. Może to być dowolny kolor. Złóż papier 12 razy i wyciąć nożyczki z płatkami kwiatów. Tych, musisz zbudować pączek;
 4. nałóż klej na dwa płatki, a teraz trzeba je przymocować do trzpienia w miejscu, owiniętego żółtym paskiem papieru. Złóż więc wszystkie płatki w zarodku;
 5. Teraz weź zielony papier i zawiń go łodygą kwiatową. Aby uzyskać cały bukiet, a kompozycja została uznana za kompletną, należy wykonać pięć pączków. Gotowe kwiaty wkładają je do miski i masz oryginalny papierowy bukiet.

Przykład świątecznego bukietu papieru

Rozeta wykonana z papieru falistego

Najlepiej zrobić kwiaty z tektury falistej, ponieważ jest uważana za najlepszą i najwygodniejszą dla materiału roboczego. Na łodydze róży można znaleźć drut. Na kartce zaznacz okrąg, w którym zaznaczasz kontur spirali. Między zwojami dystans jest wybierany w taki sposób, że po złożeniu dalej otrzymujesz serię pięknych płatków.

Wytnij okrąg z papieru, a następnie wytnij go w spiralę. Końce spirali muszą znajdować się w tej samej linii w diametralnie przeciwnych punktach okręgu. Będziesz musiał tylko złożyć z paska, który okazał się kwiatem pączka. Na brzegu paska zalecamy umieścić solidny mały przedmiot, a następnie złożyć pączek, jak gdyby zawijał papier w tym obiekcie. Nie zapomnij dać pączkowi rodzaju "splendoru". W dolnej części cały zespół będzie musiał zostać dokręcony nitką lub sklejony, w przeciwnym razie kwiatek z tektury falistej po prostu się obróci i rozpadnie.

Zrób różaną liczbę liści róż z zielonego papieru falistego. Drut musi również być zawinięty w papier w kolorze zielonym, a kwiat będzie miał łodygę.

Kwiaty wolumetryczne wykonane z papieru doskonale nadają się do dekoracji zasłon w mieszkaniu, a taki kwiat można dodać do każdego z broszką. Przygotuj cienki papier (papieros również pasuje), nożyczki, klej i pierścień do mocowania jednostki. Możesz użyć przycisku lub czegoś innego. Zastanów się, ile potrzebujesz warstw na kwiat, a co więcej, tym więcej otrzymasz produkt. Zalecane od pięciu do siedmiu warstw.

Zabierz się do pracy:

 1. dodaj wszystkie warstwy papieru razem. Od nich wycinamy prostokąt, którego wymiary wynoszą około 30 na 15 centymetrów;
 2. wyciąć wszystkie warstwy w stosie płaskim i nadać im "akordeon", którego fałdy mają około dwóch centymetrów szerokości;
 3. napraw "akordeon" w centrum za pomocą pierścienia. Jeśli używasz przycisku zamiast pierścienia - napraw go za pomocą wątku, a następnie dołącz przycisk do tego miejsca;
 4. masz jakiegoś fana, trzeba go nakleić. Teraz pozwól, aby twój duży kwiat papieru wyschnął przez około pięć minut;
 5. delikatnie podnieś górną warstwę papieru i rozpocznij zgniatanie górnej warstwy kwiatu do środka. Uszczelnij zagięcie za zakładką i powtórz te kroki dla wszystkich warstw. Po tym, twoja papierowa praca jest gotowa. Teraz wiesz, jak zrobić trójwymiarowe kwiaty z papieru.

Schemat tworzenia trójwymiarowego kwiatu z papieru

Bardzo duży papierowy kwiat do dekoracji sali

Takie wyroby są idealne do dekoracji sali weselnej, są bardzo łatwe do przymocowania i nie znikną podczas całego urlopu. Dlatego powiemy Ci, jak zrobić duży kwiat z papieru.

 • kolorowy papier falisty. Możesz również wziąć papierosa, krepy lub opakowania;
 • taśma klejąca dwustronna, klej i nożyczki;
 • wędka do rzemiosła. Jeśli chodzi o wędkę, najlepiej jest znaleźć drewnianą poręcz, którą można kupić w sklepie budowlanym. Pokrój grabię ​​do pożądanego rozmiaru i spraw, aby jej końcówka była trochę ostra;
 • wzór kwiatowy. Musisz przygotować go wcześniej, możesz znaleźć szablon w Internecie, gdzie schematy kwiatów z papieru są oferowane lub wykonane samodzielnie. Wzory są płatkami kwiatu, ulotek i rdzenia według wybranych wymiarów.

Najpierw wydrukuj (jeśli wziąłeś go z Internetu), a następnie wytnij szablon. Następnie dodaj papier w kilku warstwach, aby duży kwiat miał 10-15 warstw. Przypnij szablon do papieru za pomocą szpilek.

Następnie wycinamy płatki kwiatów z szablonu. Tą samą metodą trzeba wyciąć arkusze z rdzeniem. Teraz musisz nieco rozciągnąć środek wszystkich płatków. Płatki są przyklejane z rdzenia za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Sklejone płatki są odwrócone po przeciwnej stronie. Ułóż gotowy kwiat za pomocą kleju na pręcie. Z zielonego papieru falistego należy wyciąć pasek na szerokość centymetra i zawinąć go w kwiatowy pręt. U podstawy produktu przyklej zielony liść papieru, a na końcu łodygi - wierzchołek zielonego paska. Teraz wiesz, jak zrobić duży kwiat z papieru.

Duży papierowy kwiat do dekoracji sali

Papierowe kwiaty w stylu origami

Skromne i kolorowe, delikatne i luksusowe - egzotyczne i zwyczajne kwiaty polowe zawsze były i będą symbolem piękna. Człowiek zawsze chce dostać kawałek natury dla siebie i dlatego robi papierowe kwiaty. Jeśli posiadasz technikę origami, możesz uzyskać kwiaty z papieru po prostu wspaniałe. Płatki takiego kwiatu składają się zazwyczaj z pojedynczego arkusza papieru, a takie rękodzieło uosabia wschodnią percepcję harmonii jedności, która wyraża się w różnych formach. Technika origami pozwala tworzyć obszerne i oryginalne kwiaty i wyglądają imponująco. Schematy kwiatów z papieru w stylu origami są bardzo, ale jeśli robisz to po raz pierwszy - najlepiej wybrać najprostszy schemat.

Weź mały kwadratowy kawałek papieru. Rozmiar może być inny, wszystko zależy od tego, ile róży chcesz zrobić. Złożyć arkusz po przekątnej dwa razy. Teraz zagnij róg uzyskanego kwadratu do środka i zaznacz środek odległości od środka od krawędzi. Połącz wygięty róg z tym środkiem.

Będziesz mieć kwadrat z ściętymi rogami, złóż go na pół dwa razy, a następnie rozłóż arkusz. Odwróć ze sobą swoje boki. Powinieneś mieć interesującą figurę.

Teraz otwórz krawędzie produktu, które musisz zgiąć do środka i złóż żelazko, a następnie rozłóż wynikowy przedmiot. Kąty boczne są zgięte, a następnie są ponownie napełniane wewnątrz powstałego kęsa. Teraz musimy podnieść małe trójkąty, aby na środku pojawił się kwadrat. Wszystkie dalsze działania są przeprowadzane wyłącznie za pomocą tego kwadratu.

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak zrobić kwiaty z papieru w stylu origami, to teraz musisz zgiąć mały kwadrat, wyprostować kieszenie i do środka, aby wypełnić przedmiot. Te blanki będą służyć jako zapięcia płatków kwiatu róży.

Odwróć pusty kwiat, a po drugiej wykonaj podobne czynności. Będziesz miał nową interesującą figurę. Odwróć przedmiot i wykonaj wszystkie powyższe czynności drugą stroną. Na końcu otrzymasz szablon dla przyszłego kwiatu.

Górny róg szablonu jest wygięty, a następnie w przeciwnym kierunku. Rdzeń pączka wyjdzie i musi być delikatnie zanurzony wewnątrz kęsa, tworząc go. Złożyć figurę w jednej płaszczyźnie i wygładzić linie gięcia.

Następnie podajemy objętość pąka, podczas gdy my zaczynamy jego tworzenie: musisz przewinąć go względem środka. W szczególności należy rozważyć utworzenie prawidłowej postaci płatków róż.

Teraz pączek powinien zostać ściśnięty, podczas gdy środek w jednym kierunku jest skręcony, a płatki - w drugim. Róża obraca się całkowicie, w tym celu zaciskasz rowki pączka palcami, inaczej przypadkowo złamiesz swoje stworzenie. Twoja praca z papierem jest gotowa! Warto zauważyć, że produkcja techniki origami kwiatu z papieru w tym przypadku nie jest przeznaczona dla początkujących, ale w razie potrzeby wszystko się ułoży.

Ta metoda składania kwiatów zgodnie ze schematem origami jest znacznie łatwiejsza niż wspomniana róża i będzie wymagać mniejszej pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić ten papier z kwiatów, twoje działania są następujące:

 1. przygotować kartkę papieru 15 na 15 centymetrów. Połóż ją przed sobą tak, aby układała się we wzór;
 2. złożyć arkusz po obu stronach wzdłuż przekątnej, tak aby jego brzegi były dokładnie uformowane. Kliknij fałd, zagięcia tworzą literę X;
 3. Teraz rozwijamy papier. Złożyć od lewej do prawej i rozwinąć;
 4. Następnie musisz złożyć górną krawędź w dół i ostatecznie prostokąt powinien wyjść;
 5. na samym dole, gdzie są otwarte okna, delikatnie naciśnij lewy górny i prawy róg arkusza papieru. Fałda znajdująca się w środku arkusza wzrośnie, a wszystkie cztery rogi będą zadokować. W końcu otrzymuje się kwadratowy diament;
 6. Wyrównaj diament. Sprawdź, czy są okna po lewej i prawej stronie. Teraz obróć diament o 180 stopni, okno powinno się otworzyć;
 7. złóż lewy dolny róg z prawego kąta rombu do fałdu centralnego i, w końcu, wyjdź osobliwy latawiec. Przekręcamy diament i powtarzamy wszystkie czynności;
 8. będziemy pracować nad płatkami, trzeba je otworzyć. Weź wąż za górny koniec, pociągnij i złóż go ¾ na dół. Z indeksem i kciukami wciskamy środek rzemiosła, kwiat powinien być zwarty. Proces produkcji dobiega końca, a Ty wiesz już, jak robić kwiaty w tym stylu własnymi rękami z papieru;
 9. pozostały wszystkie pozostałe płatki umieszczone na miejscu. Formuj je tak, jak chcesz. Możesz zmienić ich pozycję, jeśli załatujesz podstawę kwiatka w pobliżu łodygi;
 10. Nożycowe krawędzie jednostki. Zwykłe lub zaplatane nożyczki muszą zaokrąglać krawędzie lub tworzyć na nich ząbki. Zaokrąglone krawędzie sprawią, że twoje rzemiosło będzie przypominało bratek, a dekoracja krawędzi z zębami sprawi, że będzie wyglądać jak goździk. Tak więc własnoręcznie wykonałeś tak interesujący kwiatek papieru.

Schemat prosty origami kwiat z papieru

Jak widać, tworzenie papierowych kwiatów jest prawdziwą sztuką i będziesz potrzebował dużo cierpliwości, ale warto. Twój kwiat nie będzie się różnił od życia na odległość, a Twoi goście lub krewni docenią taki oryginalny, ręcznie robiony artykuł. A teraz każdy domowy rzemieślnik odniesie sukces, wiesz jak zrobić kwiaty z papieru własnymi rękami, a sukces będzie zależał od pragnienia i wyobraźni.

Bardzo piękne rozety papieru falistego)) zrobiłem inny wzór, i okazało się nie tak piękne)) i zrobić kwiaty z czekoladek i krepiny)) wolumetrycznej kwiaty Zebrałem je w kulkę okazało japoński dekoracji „kusudama” Takie kwiaty nie wymaga 12 ))

Podobał mi się świąteczny bukiet i wielki świąteczny kwiat: wyglądają stylowo, ale są proste. Lubię robić różne piękne sztuczki własnymi rękami, a takie bukiety można wykorzystać do dekoracji mojego noworocznego stroju)) Bardzo dziękuję za pomysł, przyda się, bo wkrótce wakacje.

Bardzo przydatne te pomysły na kwiaty w tworzeniu prezentu na Dzień Matki))

Kopiowanie materiałów na stronie jest surowo zabronione!

Jak zrobić kwiat z papieru własnymi rękami: szczegółowy opis działań

Aby wprowadzić letni nastrój do domu, czasami wystarczy dodać do zwykłych rzeczy kwiat z papieru. Na przykład przymocuj puszystą peonię do klipu kurtyny lub udekoruj drzwi girlandą z kwiatów. Wygląda świetnie w bukiecie wazonu, dopasowanej do wnętrza według kolorów lub panelu na ścianie. Aby udekorować dom, nie ma nic łatwiejszego niż zrobienie z papieru własnych rąk.

Aby stworzyć astrę, musisz wyciąć kilka okręgów papieru. Im większa średnica koła, tym większy będzie kwiat. Każde koło składa się cztery razy, a na brzegu są wycięte płatki. Następnie koła są sklejone w środku.

Serce asteru można ozdobić żółtym papierem, kawałkiem waty lub paciorkami.

Ogień jest bardzo łatwy do wykonania, nie potrzebuje nawet kleju, tylko papier i nożyczki. W kwadratowych arkuszach pomarańczowego papieru wykonano 6 przeciwległych szczelin, pozostawiając środek nietknięty. Na każdym płatku musisz wyciąć małe wycięcie. Im więcej takich półfabrykatów, tym bardziej wspaniałe światło się obróci. Wszystkie kwadraty ułożone w stos są ciągnięte dokładnie w środku, a następnie tworzy się kwiat, zaczynając od środka.

Zrób dzwonek z papieru, aby udekorować prezent dla mamy lub babki przed 8 marca, jest jeszcze łatwiej: musisz wyciąć tyle wydłużonych trójkątów, ile potrzebujesz dzwonków, a każda górna krawędź jest przycięta, aby utworzyć falistą linię. Ponadto trójkąt składa się jak kulechka, a krawędzie są sklejone. Pikowane krawędzie zwijają się w górę na zewnątrz, nadając kielichowi kształt filiżanki. Wbij pręciki w rdzeń. Mogą być wykonane z cienkiego drutu, nawleczone na paciorkach lub z pasków papieru o innym kolorze.

Ostrosłupowy kwiat, podobny do słynnego Iwana-da-Maryi, również jest łatwy do wykonania: prostokątna kartka papieru jest zgięta na jednym końcu około 1 cm, a długi bok jest pocięty na cienkie paski. Następnie na paskach trzeba narysować ostrą stronę ostrza nożyczek, a następnie przekręcą się one w pierścienie. Długa rura wykręca się z paska zielonego papieru - to będzie łodyga. Sklejając wygiętą stronę przedmiotu obrabianego, zwiń loki na rurze, starając się nie pozostawiać zielonych szczelin. Ulotki na ten kwiat są wykonane z zielonego papieru. Arkusz prostokątny to złożony akordeon, a trójkąty są wycięte z góry. Rozkładanie, dolna część jest wklejana, a łodyga szczelnie owinięta.

Bardzo trudno jest znaleźć nazwy kwiatów, które mogą być wykonane z papieru falistego. Własnymi rękoma możesz szybko ozdobić zalotną czapkę lub pudełko zamiast tradycyjnego łuku. Na przykład mak z papieru wykonuje się w następujący sposób: przycina się około 10 płatków w kształcie kropli. Dolna część każdego płata jest ściśnięta, a górna część, przeciwnie, jest rozciągnięta. Następnie kawałek papieru jest nawinięty na jednym końcu drutu w formie kuli - to będzie rdzeń kwiatu. Wokół tego rdzenia płatki są nawijane jeden po drugim, trochę zachodzące na siebie.

Zwróć uwagę! Aby powstał mak nie rozpadł się, pączek jest ciągnięty od spodu nicią lub taśmą, nie zapomnij o tej chwili.

Kolejna instrukcja tworzenia niezwykłych kolorów. Na początek trzeba wyciąć koło z tektury - to jest podstawa przyszłości, kielich kwiatowy. Następnie płatki są wycinane z papieru falistego. Powinny mieć co najmniej 10. Z wyglądu powinny przypominać okrąg z wydłużoną szyjką. Każdy płatek jest rozciągnięty w górnej, okrągłej części, a od dołu jest złożony w zespole. Im więcej fałd, tym wspanialszy jest kwiat. Płatki przylegają do podstawy w kole, zaczynając od zewnętrznej krawędzi. W środku możesz wkleić koralik lub kryształ górski. Okazuje się, niezwykły trójwymiarowy kwiat.

Aby opanować sztukę origami, wystarczy złożyć papier wzdłuż fałd. Oto kilka schematów, na których można wykonać oryginalne kwiaty w technice origami.

Jak zrobić duże kwiaty z papieru własnymi rękami?

Kwiaty wolumetryczne z papieru, - doskonałe dekoracje do sali i pokoju. Uczyń je własnymi rękami jest bardzo prosta, wystarczy pokazać cierpliwość. Możesz zrobić kwiaty ze zwykłego papieru kolorowego lub falistego. Aby to zrobić, wystarczy mieć schematy i szablony, które oferujemy na stronie.

Klasa mistrzowska do samodzielnego wykonania tego rzemiosła może rozpocząć się od wyboru papieru. Może to być zwykły papier w kolorze czerwonym lub ciemnopomarańczowym. Jeśli znajdziesz dwustronne, będzie jeszcze lepiej.

Mistrzowska klasa i instrukcje krok po kroku, jak zrobić "mały kwiatek" własnymi rękami, będą wyglądać tak:

 1. Aby zrobić "mały kwiatek", jako podstawę, wybierz kwadratowy element obrabiany.
 2. Złóż go na pół i połącz z rogami.
 3. Kąty boczne również są złożone w środku.
 4. Następnie obróć rogi tak, aby widoczne było podwójne zagięcie.
 5. Łączymy rogi tak, aby fałdy były wewnątrz.
 6. Przyklejamy kilka z tych blanków i otrzymujemy kwiat.
 7. Oznacza to, że możesz używać błyszczy lub deszczu.

Kilka takich kwiatów można połączyć w bukiet i przedstawić swoim bliskim. Jak wygląda ten kwiat, spójrz na zdjęcie.

Master klasa, jak zrobić z papieru piwonia własnymi rękami, możesz zacząć od tego, że powinieneś przygotować lekki papier A4. Kwiaty mogą być wykonane w różnych odcieniach, które lubisz, od białego lub jasnoróżowego do ciemnoczerwonego. W tym drugim przypadku lepiej wybrać dwustronny papier kolorowy. Takie kwiaty nadają się do dekoracji sali i jako element dekoracyjny pokoju.

Mistrzowska klasa i instrukcje krok po kroku, jak zrobić piwonia własnymi rękami wyglądają dość prosto:

 1. Arkusz złożonego z papieru harmonijki na całej długości.
 2. Zegnij na pół i zawiąż go nitką na środku.
 3. Przygotuj jeszcze kilka takich akordeonów.
 4. Zwiąż półki prostopadle do siebie, nakładając jedną warstwę na drugą.
 5. W rezultacie powinien pojawić się wspaniały, obszerny kwiat.

Jak to wygląda na zdjęciu, można zobaczyć tutaj

Klasa mistrzowska do robienia kwiatów własnymi rękami może być wykonana za pomocą specjalnych wykrojów. Szablony i wykresy dla sztucznych kwiatów w dużych ilościach można znaleźć na stronie.

Instrukcja krok po kroku do tworzenia własnych rąk będzie wyglądać prosto:

 1. Wydrukuj szablony na drukarce i przenieś je na kolorowy papier.
 2. Odetnij obrabiany przedmiot.
 3. Aby zrobić kwiaty własnymi rękami, wystarczy połączyć kilka półfabrykatów i przymocować je w kształcie kwiatu.

master class, jak zrobić kwiaty z papieru własnymi rękami z pomocą szablonów, idealny do tworzenia dekoracji na ścianie (kwiaty mogą być nawleczone na linii gwintu lub rybackiej i zrobić girlandę), sztuczne bukiety stokrotki, kamelii i innych kwiatów z wielu płatków prostych. Girlanda kwiatowa będzie doskonałym rozwiązaniem na świąteczną dekorację sali.

Oto, jak wygląda mistrzowska klasa z instrukcjami krok po kroku i gotowymi kwiatami na zdjęciu:

Aby wykonać kwiaty z tektury falistej własnymi rękami, należy wziąć pod uwagę cechy szczególne materiału. Taki papier sam w sobie nadaje produktowi dodatkową objętość, jednak do jego wzmocnienia potrzebne będą pewne poprawki. Poprowadzimy klasę mistrzowską, jak zrobić tulipan z tektury falistej.

 1. Wytnij niewielką część falistego papieru o prostokątnym kształcie do wielkości kwiatu i lekko zaokrąglij brzegi.
 2. Aby płatek uzyskał wypukły kształt, można go lekko zwilżyć (tylko trochę, aby papier nie wysunął się) i umieścić na tylnej części filiżanki.
 3. Pozwól papierowi wyschnąć. Zrób to samo ze wszystkimi płatkami.
 4. Przygotuj łodygę. Może być wykonany z patyka lub grubego drutu owiniętego zielonym tekturą falistą. Jako środek i do mocowania płatków, możesz użyć specjalnej bazy w postaci półkolistej siatki, jak na zdjęciu.
 5. Płatki papieru falistego powinny być zamocowane na łodydze lub na podstawie tak, aby między nimi nie było szczelin.

W ten sposób zdjęcie wygląda jak mistrzowska klasa krok po kroku i gotowy kwiat

Klasa mistrzowska do robienia róż jest bardzo podobna do instrukcji, jak zrobić tulipan samemu. Różnice będą miały postać płatków i ich wstępnego przygotowania.

 1. Przygotuj płatki z tektury falistej, nadając im kształt owalu, poszerzonego po jednej stronie. Możesz wykonać małe ząbki w płatkach za pomocą nożyczek. Tak to wygląda na zdjęciu
 2. Każdy płatek jest nawinięty na ołówek wzdłuż długości i przytrzymywany w tej pozycji przez chwilę. Bez otwierania płatka wyjmij ołówek.
 3. Aby rozpocząć tworzenie róży konieczne jest od wewnętrznych płatków, które powinny być bardziej złożone i mocno dociśnięte do łodygi. Zamocuj płatki owinięte wokół łodygi za pomocą kleju.
 4. Wszystkie płatki przypinamy do szachownicy, dzięki czemu stopniowo rozkładają się i wyginają na zewnątrz. Stopień skrzywienia płatków można zmieniać.

Lekcja mistrzowska, czyli jak zrobić kwiaty z papieru własnymi rękami, w uproszczonej formie jest idealna dla przedszkola lub szkoły podstawowej. Dzieci będą nie tylko rozwijać zdolności motoryczne, ale także estetyczny smak, aby wykazać kreatywne zainteresowanie. Następnie kwiaty mogą być wykorzystane do dekoracji klasy.

Możesz łatwo utrzymać taką mistrzowską lekcję w domu. Konieczne jest tylko zaopatrzenie się w nożyczki, papier, klej i cierpliwość, a umiejętność przyjdzie wraz z praktyką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

56 + = 64