Як зробити годівничку

Як зробити годівничку

Moje dacze

Wspólnota ogrodników i ogrodników

Jak zrobić karmniki dla ptaków

 1. Wymagana obecność dachu. Pozwoli to zabezpieczyć żywność włożoną do niej z obfitości depozytów, ponieważ, obrzęk, większość z nich staje się już niezdatna do konsumpcji;
 2. Otwór powinien być wystarczająco szeroki. Rozmiar powinien wystarczyć do przeniknięcia do wnętrza co najmniej dwóch ptaków. Najlepiej jeśli jest kilka dziur;
 3. Materiał, z którego zostanie wykonany podajnik musi być koniecznie odporny na wilgoć. W przeciwnym razie po pewnym czasie stanie się całkowicie bezużyteczny. Wybór odpowiedniego fundamentu pozwoli budynkowi służyć więcej niż jednemu okresowi.
 4. Wewnątrz lub na zewnątrz zawsze muszą znajdować się okonie, aby ptaki mogły być umieszczone wygodnie.

Zawieś gotowe struktury w miejscach, gdzie naprawdę nie dostają się drapieżniki. Mogą to być drzewa lub krzewy, których kotom trudno jest się wspinać, dachy, domy lub parapety na ulicy. Ważne jest, aby wszystkie były również zamknięte przed wiatrem.

 • Lekko zmielona kasza gryczana;
 • Ziarna różnych rodzajów;
 • Proso;
 • Proso;
 • Kaszę owsianą;
 • Kawałki królika, smalcu lub kurczaka;
 • Różne nasiona - dynia, słonecznik, komosa ryżowa, arbuz, konopie, melon, pokrzywa, oset;
 • Margaryna;
 • Orzechy różnych gatunków;
 • Posiekane jajka na twardo;
 • Suszone owoce i jagody;
 • Miód;
 • Gotowane ziemniaki.

Wszystkie te ptaki będą jadły z wielką przyjemnością, więc nie myśl, że niektóre produkty pozostaną nietknięte. Zimą ptaki wyraźnie nie żyją.

Z kartonu

Aby stworzyć taką strukturę jest bardzo prosta w przypadku dzieci, wystarczy wybrać odpowiednie pudełko. Tak więc, w tym celu, konwencjonalny karton nie zrobi, ponieważ zbyt szybko staną się bezwartościowe. Znacznie lepiej, jeśli są, na przykład, z soku. Takie pudełka od środka są zabezpieczone warstwą folii, co oznacza, że ​​nawet zwilżając się, nie rozpadną się tak szybko jak te pierwsze.

Bardzo łatwo jest zrobić "jadalnię leśną". Wystarczy wyciąć duże dziury, pozostawiając małą "ramkę" od dołu, która pozwoli ptakom pozostać i nie spadnie z pudełka.

Wraz z puszkami można używać plastiku.

Muszę powiedzieć, że ta struktura wygląda imponująco i interesująco. Ponadto jej same ptaki mogą być używane jako pokarm, a to rzadko można znaleźć. Wiązanie dyni, nawiasem mówiąc, jest najlepsze za pomocą bardzo mocnej liny lub drutu.

Klasyczny drewniany podajnik

Taka jadalnia dla ptaków własnymi rękami zapewnia obowiązkową pracę na rysunkach.

Rysunek umożliwia znaczne ułatwienie części pracy, a także chroni przed ryzykiem, że zamiast przyjemnego dla oka i bardzo wygodnego domu, coś okaże się niezręczne. Istnieje wystarczająco dużo przykładów podajników w Internecie, ale najlepiej jest samemu utworzyć rysunek. Aby to zrobić, będziesz potrzebował zwykłego arkusza zeszytów, ołówka i przyrządu pomiarowego.

Szkic musi zostać stworzony starannie. Poza głównymi komponentami powinien zawierać dodatkowe komponenty, tak aby w trakcie pracy nie zapominać o nich.

 • Płyty mają szerokość 20 mm;
 • Wkrętak;
 • Pasek mocujący;
 • Sklejka o grubości 16 mm.

Ostatni materiał można również zastąpić plexi lub innym materiałem budowlanym, który nie jest w stanie przejść przez wilgoć. Zmontowana konstrukcja nie będzie zbyt ciężka i będzie bardzo wygodna do umieszczenia na dowolnej gałęzi.

Z wyprzedzeniem należy zaznaczyć te części części, które trafiają na ściany boczne. Każdy z nich jest ważny, aby dokładnie zmierzyć, aby uzyskać równomierny wzór. Po zakończeniu tworzenia znaczników można wyciąć niepotrzebne części. Wcześniej niektórzy ludzie zalecali dołączanie szczegółów do niewielkiej ilości kleju, który dokładnie je rozprowadzi. Gdy podstawa i części boczne są już gotowe, należy przystąpić do szlifowania narożników konstrukcji, aby ptaki nie zostały uszkodzone na ostrych krawędziach.

Wewnątrz ważne jest, aby zapewnić kilka niezbyt dużych okonia, ponieważ wygodne będzie trzymanie się ptaków i jednoczesne dziobanie jedzenia. W tym celu uchwyty montażowe są doskonałe.

Dach najlepiej wykonać szczytu, ponieważ nie zbiera on wilgoci i innych opadów. Każda połówka planszy jest wygodniej przymocowana oddzielnie do kalenicy. Nawiasem mówiąc, możesz użyć pętli mebli, co znacznie przyspieszy montaż obu części dachu. W takim przypadku wygodniej jest wypełnić paszę, ponieważ w razie potrzeby wystarczy ją podnieść.

Podajnik ptaków własnymi rękami będzie znacznie bardziej funkcjonalny, jeśli jego górna część zostanie zamknięta plexi, a na dole pozostanie tylko mała szczelina. Następnie zasilanie będzie stopniowe, co pozwoli długo nie zaglądać do środka.

Na ostatnim etapie można zaimpregnować powstały projekt olejem lnianym lub po prostu ciekawie udekorować.

Jadalnia z wikliny jest nie tylko dobrą zimową pomocą dla ptaków, ale także do ozdobienia ogrodu. Najważniejsze jest to, że w procesie tkania proporcje są obserwowane. Winorośl powinna być umieszczona bardzo ciasno, ponieważ może nieco osłabić działanie wilgoci. Aby zapewnić dłuższą obsługę, rynnę wiklinową można polakierować w celu ochrony przed zepsuciem.

Bardzo ciekawy sposób na tworzenie niezależnych miejsc do jedzenia. Trzeba więc wziąć kawałek tektury, wtoczyć go w rurkę o średnicy do 5 cm, a następnie, po podlaniu powstałego bułka za pomocą zwykłego kleju biurowego, wsypać do przygotowanej wcześniej mieszanki przeznaczonej dla ptaków żywiących się. Tutaj mogą być zmiażdżone orzechy, nasiona, proso i okruchy. Takie struktury są bardzo wygodne, ważne jest, aby wybrać taki klej, który nie uszkodzi ptaków.

Możesz początkowo stworzyć prosty stojak z wygodną osłoną, która chroni przed wiatrem i jest już wyposażony w konwencjonalne plastikowe pojemniki. Po prostu bądź ostrożniejszy w tym przypadku, ponieważ w zimie często zdarza się zimno. Dlatego lepiej je przykręcić.

Pod podajnikiem można nawet ustawić konwencjonalny plastikowy pojemnik. Ważne jest tylko to, że jest dobrze umyte i nie wydziela ostrych zapachów. Aby to zrobić, po umyciu i wycięciu w nim otworów, musisz umieścić go w miejscu, w którym może szybko ulec erozji.

Skórka pomarańczowa może również stać się interesującą pojemnością do tego celu. Oczywiście, nalewa się tam codziennie, ale nawet taka konstrukcja jest lepsza niż nic.

Karmniki dla ptaków mogą być zupełnie inne, a na pewno będziesz mógł wybrać taki, który ci się podoba.

 • rzemiosło do letniej rezydencji
 • , Umeblowanie
 • , Karmienie koryta

Czy podoba ci się ten artykuł? Udostępnij znajomym:

Możliwe, że nie byłem w stanie wziąć wszystkiego pod uwagę, może coś przeoczyłem,

Ty z czymś się nie zgadzasz lub chciałbyś mnie uzupełnić, w każdym razie -

Będę zadowolony, jeśli zostawisz swoją opinię!

Karmienie koryta dla ptaków z improwizowanych środków

Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci". Niemniej wielu ludzi to rozumie i stara się udzielić wszelkiej możliwej pomocy podczas zimowego mrozu.

Troska ludzi dobrze zrozumieć, jak trudny jest ten czas dla naszych mniejszych braci, ponieważ już od późnej jesieni, wielu z nich coraz trudniej jest znaleźć pożywienie. Oczywiście, z całym pragnieniem, nie jest tak łatwo po prostu pomóc tym, którzy mieszkają w lesie lub w odległych rejonach. Jeśli jednak mieszkasz w mieście, mieście lub wiosce, wszystko jest w twojej mocy. Dzisiaj porozmawiamy o karmnikach dla ptaków. Uczyń je całkiem realistycznymi, a my mówimy o używaniu improwizowanych narzędzi, starych opakowań i opakowań, a także innych materiałów, które w każdym przypadku najprawdopodobniej zostałyby wyrzucone na śmietnik.

Rysowanie karmnika dla ptaków

Przy okazji, poprzez "przyzwyczajenie" ptaków do koryta, które znajdują się na stronie, oprócz tego, że pomagasz im, ratując cię przed głodem w trudnym sezonie, otrzymujesz rodzaj dodatkowych "bonusów": "

 • Ptaki przyzwyczają się do twojej witryny i zaczną częściej żyć na niej i obok niej. W ten sposób będą one stale rozkoszować się swoimi grami, próżnością i ćwierkaniem, wypełniając otaczającą przestrzeń energią życiową.
 • Dość często zdarza się, że latem ptaki zwracają wam szczególny dług, niszcząc liczne owady i szkodniki, które żyją w prawie każdym ogrodzie lub ogrodzie warzywnym.

Drewno to niezawodny materiał!

W dzisiejszym artykule przedstawiliśmy fotografię różnych opcji, które pomogą w wyobrażeniu o tym, jak zrobić karmnik dla ptaków własnymi rękami. Z reguły, aby zrealizować projekt takiego podajnika, nie potrzebujesz skomplikowanych projektów i rysunków.

Uwaga, proszę! Możesz karmić ptaki nie tylko zimą, ale także latem, szczególnie jeśli mieszkasz w daczy lub w prywatnym domu.

Przed rozważeniem podstawowych pomysłów na produkcję podajników, porozmawiajmy o niektórych cechach wyboru materiału, a także o miejscach, w których można powiesić lub przymocować taką domową konstrukcję.

Wybór materiału i lokalizacji do instalacji

Zanim wybierzesz miejsce na koryto, bardzo przydatne będzie poznanie najczęstszych gatunków ptaków zamieszkujących nasze szerokości geograficzne.

1. Kowalik; 2. pika; 3. mały pstrobarwny dzięcioł; 4. szydełkowanie; 5. sójka; 6. dziadek do orzechów lub nakrętka; 7. gil; 8. Jemiołuszki; 9. zwykły dąb; 10. Dandys; 11. Czyżka; 12. Wspólna owsianka; 13. zielony liść; 14. duże cycki; 15. Modraszek błękitnogrzywy; 16. Grzebień czubaty; 17. Titmouse-moskwa; 18. Długosterny; 19. Titmouse.

Tradycyjnie uważa się, że karmnik dla ptaków powinien mieć formę domu, który byłby nieco podobny do domu dla ptaków. W rzeczywistości taka konfiguracja jest optymalna, aby zorganizować miejsce do karmienia ptaków. Rozważ zalety tego formularza:

 • Dach pozwala stworzyć ochronę przed deszczem i śniegiem.
 • Taka konstrukcja wykonana ze sklejki lub drewna jest mocna, trwała i niezawodna.
 • Nie będzie wyglądać obco, ponieważ mówimy o projektowaniu krajobrazu i atrakcyjności zewnętrznej całej witryny.

Niemniej jednak nie powinniśmy ograniczać się tylko do tej formy, ale także do tego, że tylko drewno może być użyte jako materiał. W rzeczywistości zarówno konfiguracja, jak i materiał mogą być całkowicie różne.

Najważniejsze jest to, że podajnik spełnia podstawowe wymagania:

 1. Materiał, z którego wykonany jest podajnik, musi być stabilny i nie deformować się z czasem. Innymi słowy, birdhouse z tektury lub podobnych narzędzi dostępnych dla niego - nie jest dobry. Po prostu nie może wytrzymać trudnych warunków pogodowych: deszczu, deszczu ze śniegiem itp.
 2. W tym samym czasie możesz, w skrajnym przypadku, zrobić mały podajnik z opakowania soku lub produktów mlecznych (kefiru, mleka itp.). Tetra Pak i podobne opakowanie kartonowe to znacznie więcej niż konwencjonalna tektura, jest przystosowana do oddziaływania wilgoci na nią. Niemniej jednak takich projektów nie można przypisać trwałości. Z drugiej strony są całkiem sprawne jako rozwiązanie tymczasowe, które w sprzyjających okolicznościach będzie mogło służyć Ci przez cały sezon. Jednocześnie należy zrozumieć, że karmnik z opakowania na mleko nadaje się tylko dla małych ptaków, ponieważ duże w nim po prostu nie pasują.
 3. Z powyższego punktu wynika następujący wniosek: materiał powinien być mocny i stabilny, ponieważ musi wytrzymać nie tylko jesienno-zimową burzę, ale także ciężar samych ptaków, z których niektóre są dość masywne. Należy również pamiętać, że zużycie będzie występować, między innymi, ze względu na ciągły wpływ ich pazury, ponieważ zwykle siedzą w rzeźbionym otworze ("okno").
 4. Przy okazji, od kiedy zaczęliśmy rozmawiać o oknie, wejściu (tę dziurę technologiczną można nazwać, cokolwiek), trzeba zrozumieć, że jej krawędzie nie powinny być ostre, bo inaczej ptaki mogą na nich zranić łapy.

Oprócz materiału, a także technologii produkcji, należy zrozumieć, że ważnym miejscem jest również miejsce, w którym instalujesz lub zawieszasz karmnik dla ptaków. Tak więc, jeśli to możliwe, należy unikać instalacji w miejscach, w których ptaki mają trudności z dostępem. Mówimy o grubych gałęziach i innych podobnych miejscach.

Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że karmnik znajdował się w miejscu niedostępnym dla kotów, które są znanymi doskonałymi myśliwymi, w wielu ludziach żyjących na wsiach, w domach letniskowych, a także w domkach i tablicach prywatnych budynków.

Rada! Umieść podajnik na otwartej przestrzeni, w miejscach dobrze oznakowanych dla ptaków.

Przyjrzyjmy się podstawowym pomysłom, jak zrobić karmnik dla ptaków własnymi rękami, patrząc na "żywe" przykłady tego, ile osób wdrożyło swoje projekty. Dozowniki mogą być liczne, a opcje ich wytwarzania są niezliczone. Jednak wszystkie są wykonane w jednym celu. Oto główne rodzaje tego typu struktur.

Dozownik jest bardzo przydatnym urządzeniem do karmienia ptaków. Ponadto butelka może być zawieszona pionowo "do góry nogami"

Aby taki projekt był całkiem realistyczny i niezależny. Nie ma potrzeby posiadania żadnych konkretnych umiejętności ani wiedzy. Z reguły przy takich robotach stosuje się przydatne lub niepotrzebne deski, kawałki kłód i wiele innych drewnianych elementów. Biorąc za podstawę płytę lub okleinę, głównym zadaniem jest silne połączenie.

Nawiasem mówiąc, drewniane karmniki dla ptaków mogą być używane nie tylko do karmienia dziedzińców. Podobne wzory stosuje się również w klatkach z kurczakiem, podczas karmienia kurcząt i innych drobiu. Jednak, jak to mówią, jest to zupełnie inna historia.

Taki projekt może być wykonany samodzielnie w domu. Do tego nie potrzebujesz żadnych specjalnych narzędzi ani warunków. W tym samym czasie będziesz musiał znaleźć rysunki podajników. Z drugiej strony możesz sam narysować rysunek z wymiarami, ponieważ nic szczególnie trudnego w jego opracowaniu - nie. Aby uzyskać dodatkowe pomysły, zalecamy przeczytanie zdjęć i przykładów gotowych prac.

Ten rodzaj konstrukcji, jeśli mogę tak powiedzieć, "migrował" z rolnictwa. Jedną z jego głównych zalet jest możliwość wykluczenia "dyskryminacji" niektórych gatunków ptaków przez innych. Sam zapewne zauważyłeś, że często stado ptaków, na przykład wróbelki lub cycki, zajmuje dogodną pozycję w bezpośrednim sąsiedztwie paszy (nasiona, okruchy chleba, zboża, płatki, bochenek itd.) Lub nawet w samym karmniku i dąży do tego aby zapobiec osiągnięciu przez inne ptaki tak cennego zasobu.

Dlatego ważnym zadaniem jest ograniczenie obszaru, w którym mogą karmić opierzone ptaki. Dlatego w takich przypadkach użyteczne mogą być samozasilane podajniki bunkrowe, zwane również antykorkami.

Dozowniki z plastikowych butelek

Kanister do karmienia jest również świetnym rozwiązaniem

Ten rodzaj konstrukcji jest niezwykle prosty, więc każdy może go wykonać, w tym dzieci. Aby to zrobić, wystarczy wyciąć jedną lub dwie dziury w butelce, aby wlać pokarm dla ptaków, a tak naprawdę, aby ptaki mogły dostać się do środka. Oczywiście, należy zachować ostrożność, ponieważ otwory powinny być tak wyrównane i symetryczne, jak to tylko możliwe.

Interesujące! Jeśli masz czas i ochotę, podajnik może być dodatkowo ozdobiony naturalnymi materiałami lub możesz umieścić napisy.

Przyjrzyjmy się bliżej cechom pracy w obecności butelek o różnej objętości. Faktem jest, że najczęstszymi materiałami źródłowymi w takich przypadkach są:

Tak więc, jeśli używasz pierwszej opcji, możesz wybrać dwa typy projektów. W pierwszym przypadku chodzi o wykonanie otworów po obu stronach butelki. Mogą mieć różne kształty: okrągłe, prostokątne lub kwadratowe.

W drugim przypadku można zrobić specjalną przyłbicę, która zakryje otwór, chroniąc go przed śniegiem. Aby to zrobić, wystarczy wyciąć otwór w kształcie litery U, pozostawiając jedną stronę (górną). Następnie ta część butelki jest zgięta do góry, tworząc w ten sposób osobliwą osłonę. Nawiasem mówiąc, można to zrobić również po obu stronach.

Dla większej wygody ptaków, możesz zrobić dwie małe dziurki pod głównymi otworami i włożyć do nich długi kij, na którym mogą usiąść przed wejściem do środka. Jeśli chodzi o dolną krawędź głównych otworów, dla większego bezpieczeństwa pożądane jest przyklejanie go taśmą samoprzylepną lub taśmą w kilku warstwach. Również odpowiedni gipsowy klej strukturalny. Zatem podajnik wytwarzany jest ręcznie z plastikowych pojemników o stosunkowo małej objętości.

Jeszcze łatwiej jest zrobić podajnik z 5-litrowej butelki. Faktem jest, że ściany są często proste, co pozwala na wycięcie bardziej równego otworu. Dodatkowo, w tej pojemności umieszcza się więcej nasion i pokruszony chleb, a wygodniej jest, aby ptaki wleciały do ​​środka. Do produkcji potrzebny jest nóż lub silna para nożyczek.

Specjalna konstrukcja pomoże utrzymać łuskę z nasion i resztek okruchów

Jeśli plastikowa butelka będzie zamocowana poziomo, wówczas można wyciąć otwory w miejscu dna i szyi. Jeśli planujesz go naprawić pionowo, możesz wyciąć 2, 3, a nawet 4 otwory z różnych stron, jeśli pracujesz z butelką o kwadratowym lub prostokątnym przekroju. To, przy okazji, pozwala jednocześnie przelecieć i zjeść kilka ptaków na raz. W przypadku okrągłych butelek można wyciąć 2-3 otwory. Przy okazji, na podstawie dużej butelki o pojemności 5 litrów i wyższej można również zrobić bunkier.

Do notatki! Pożądane jest wycięcie otworów na wysokości co najmniej 5 cm od dna, można nieco więcej.

Przymocowany taki podajnik jest dość prosty: można go przymocować za pomocą szyjki lub za pomocą uchwytu, który jest integralną częścią pokrywki, za pomocą sznurka lub cienkiego drutu. To jest, jeśli mówimy o opcjach pionowych. Przy poziomym zamocowaniu najlepiej wykonać 2 równoległe małe otwory (mogą być wykonane nożem lub innym ostrym przedmiotem), przechodząc przez nie drut lub lina, która jest niezbędna do zamocowania.

Przydają się stare metalowe puszki

W każdym razie ta opcja jest bardzo przystępna, ponieważ praktycznie każdy ma do dyspozycji niepotrzebne 5-litrowe butelki wody. Przykłady zdjęć pokazują różne opcje tego, jak można to zrobić.

Karmnik dla ptaków z paczki z mleka lub soku

5 minut - i nowy podajnik z paczki od soku - gotowy

Pudełka z sokiem lub mlekiem są dostępne dla wszystkich. Z reguły wyrzucamy je. Technologia wytwarzania jest niezwykle prosta i pod pewnymi względami przypomina poprzednią (z plastikowymi butelkami). Tak więc, jeśli chcesz zrobić karmnik dla ptaków z paczki soku lub mleka, kolejność twoich działań może wyglądać następująco:

 • Planujemy przyszłe otwory za pomocą pióra, markera lub markera.
 • Delikatnie wyciąć je za pomocą nożyczek lub ostrego noża.
 • Przyklejamy dolną stronę otworu za pomocą taśmy samoprzylepnej lub kleju.
 • Zrób małe otwory na linkę lub drut u góry torby.
 • Zawieś otrzymany podajnik do gałęzi drzewa, bzu lub do innych miejsc.

Najłatwiejszą i najszybszą opcją z pakietu jest mleko

Przy okazji, w wielu przypadkach można umieścić go na dnie lub przytwierdzić do niego w postaci fragmentu cegły lub coś podobnego. To zminimalizuje chybotanie w przypadku silnego wiatru. Dotyczy to nie tylko papierowych pudełek, ale także butelek plastikowych.

Pamiętaj! W niektórych przypadkach można dołączyć podajnik do ściany.

Nawiasem mówiąc, karmnik dla ptaków z pudełka na buty jest podobnie zrobiony. Oczywiście fakt, że jest wykonany z kartonu, nie pozwala na trwałe wykonanie takiego podajnika. Z drugiej strony, część pudełek jest wykonana z wystarczająco mocnej i odpornej na wilgoć tektury. Ponadto można dodatkowo skleić tekturę taśmą samoprzylepną, co jeszcze bardziej zwiększy jej ochronę przed skutkami złych warunków pogodowych. Pozwoli to w pewnym stopniu przedłużyć żywotność podajnika, chociaż w żadnym wypadku nie będzie tak trwała jak jego odpowiedniki z drewna, kartonu, a nawet tworzywa sztucznego.

Technologia produkcji jest niezwykle prosta i nie wymaga żadnych specjalnych instrukcji. Musisz tylko zrobić niezbędne szczeliny po bokach pudełka, a także zablokować pokrywę. Można to również zrobić za pomocą taśmy klejącej.

Możesz również użyć szklanych butelek

Oczywiście wszystkie te typy podajników są najbardziej popularne i popularne. Niemniej jednak warto powiedzieć o alternatywnych opcjach. Pierwszym z nich jest koryto wykonane z zastawy stołowej.

Przy okazji! Z naczyń można zrobić misę do picia, która jest również bardzo ważna dla ptaków.

Powstają takie oryginalne produkty z filiżanki i spodka. Jeśli dodasz głębokie naczynie, możesz zrobić zarówno podajnik, jak i miskę do picia. Niektórzy rzemieślnicy produkują karmniki ze starych wiader, zwykle plastikowych. Uzyskali duże, że w pewnym stopniu ogranicza możliwości ich montażu, co, oczywiście, jest pewną wadą. Zaleta jest taka sama: rozmiar takiego produktu jest dość duży. To pozwala wlać więcej dodatek paszowy, w tym samym czasie może być karmione niektóre ptaki. Nie zapominaj o sile tego projektu.

Dekoracja kantyny dla ptaków również nie jest ostatnią rzeczą

Wśród innych, bardziej egzotycznych opcji, można zauważyć, takie jak podajniki, wykonane z dyni, z siatki produktu, a także po prostu wisi sprężonego karmić ptaki, które, jak wiemy, był pierwotnie przeznaczony do karmienia papugi.

Ciekawy wariant dwóch połówek paczki soku

Oczywiście gotowy podajnik można kupić w sklepie lub zamówić w Internecie. Jednak, jak pokazuje praktyka, w większości przypadków ludzie robią karmnik dla ptaków własnymi rękami. Jak widzimy, istnieje wiele opcji. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Charakterystyczną cechą jest fakt, że w większości przypadków jako materiał do produkcji podajników, można użyć środków pod ręką: stare pudełka, pojemniki napojów, opakowania, odpady drewna i inne. Przykładowe zdjęcia:

Większość ludzi, którzy budują domek letni doskonale wie, że powinno to być nie tylko miejsce pracy i uprawy, ale także w tym samym miejscu, w którym można odpocząć od tętniącego życiem miasta i podziwiać piękne widoki natury i miejsca.

Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci".

Każdy z nas uwielbia pięknie zaprojektowane wnętrze. To zaangażowanie staje się szczególnie pożądane, gdy rozwiązania wewnętrzne wpływają na dobry nastrój i radość dla naszych bliskich i bliskich.

Każdy sumienny właściciel powinien dbać o komfort swoich pupili, kierując się słynnym cytatem z "Małego Księcia": "Odpowiadamy za tych, którzy oswoili".

Wcześniej czy później większość z nas staje przed wyzwaniem kupowania nowych mebli, w tym krzeseł. W tym samym czasie nie zawsze ma sens kupowanie nowych mebli po dość wysokich cenach, ponieważ możemy przywrócić stare krzesła.

 • O projekcie
 • Reklamodawcy
 • Informacje zwrotne
 • Mapa strony

Cytowanie materiału jest dozwolone tylko wtedy, gdy określone jest aktywne indeksowane łącze źródłowe.

Jak zrobić karmnik dla ptaków

Karmniki dla ptaków - świetny temat, zarówno dla miłośników ptaków, jak i dla wynalazców małych form architektonicznych. Jak zrobić prosty lub fantazyjny koryto z kartonów, z plastikowych butelek, z blaszanych puszek, z drewnianego baru lub wiadra z majonezu, a także z opakowania na ciasto i wszystkiego innego, co karmić cycki i co jedzą wróble, patrz i czytaj, pomysły latają w powietrzu i lądują na tej stronie.

Najpiękniejsza i najpiękniejsza "kawiarnia" dla ptaków

1. Używając zabrudzonego noża, pociąć butelkę w dwóch miejscach zgodnie z projektem. Jaka szerokość taśmy do cięcia, wygląd, tutaj nie ma dokładnych rozmiarów.

2. Spójrz na zdjęcie poniżej. Możesz wyciąć szerszy pasek, uzyskać bardziej przysadzistą sylwetkę, mniej wyciąć - produkt będzie wyższy.

3. Na dnie butelki wyciąć otwór do sadzenia ptaków, jak pokazano na zdjęciu. Nie zapomnij spacer wzdłuż brzegu małego okna z rozpalonym nożem tak, że oplavit cięcia i sprawiają, że nie ostre. Ptak usiądzie na krawędzi okiennych łap i nie powinien być cięty.

Aby ptaki nie obcięły sobie nóg

Pomaluj dolną część butelki farbą akrylową.

4. Gdy farba wyschnie, wykonaj dwa otwory z dziurkaczem (lub gorącym paznokciem) na dnie butelki, po obu stronach wlotu podajnika w tej samej odległości.

Dziurkacz sprawia, że ​​dziury są gęściejsze niż gwóźdź

5.Symetryczne otwory powinny być wykonane, aw górnej części butelki, w tych otworach będzie sznurka, którym zostaną połączone górna i dolna część butelki, a to piękno zostanie zawieszone.

Połącz dolną i górną część sznurka

6. Grubość butelki i korek nie zapomnij. Pozostaw do wyschnięcia.

7. Sznurek zostanie rozdarty zgodnie ze schematem:

Sznurek łączy górną i dolną część rynny, a guzki są wyciągane przez otwór w korku

8Sdelayte otwór w rurce, należy guzki przeciągać dwa końce sznurka guzki przez otwór we wtyczce.

Ściśnij sznurek przez otwór w korku

9 Część dekoracyjna. Wykonaj dodatkowe otwory, jak pokazano na zdjęciu, w dolnej i górnej części butelki i przymocuj elementy ozdobnymi nitami. Pozwoli to dodatkowo skonsolidować szczegóły i nadać wygląd "markowego przedmiotu".

Otwory na nity

Dopasuj otwory na nity w dolnej części produktu do tych samych otworów w górnej części

Nity są szczególnie ozdabiane

10 Przyklej klej pistoletowy do kleju za pomocą guzików.

Łuk palmowego sznurka rafii

I z takich butelek też by się wyłączyły śmieszne karmniki.

Podajnik Mignon

Każde pudełko kartonowe z rzeźbioną dziurą, zawieszone i wypełnione jedzeniem, jest podajnikiem. Na przykład pudełko rafaelo lub pudełka z noworocznymi prezentami dla dzieci, które w każdym domu gromadzą się obficie po Nowym Roku.

Używamy opakowań z mleka, malujemy i dekorujemy guziki i gałązki. Klejemy klejem silikonowym z pistoletu do klejenia. (Kupiłem sobie pistolet samoprzylepny w sklepie budowlanym, było 3 razy tańsze niż rękodzieło).

Podajnik z woreczka na mleko z przyciskami Podajnik z kartonu Pudełko Raffaello Pudełka na prezenty noworoczne

Nawiasem mówiąc, jeśli nie ma balkonu, a jedynie okno, to urządzenie kartonowe będzie przydatne, nie złamie okna, gdy wyrzucisz je przez okno na parapet. Obawiam się tylko, że w tym domu sąsiedzi nie są szczęśliwi, aby karmić gołębie w takiej bliskości samochodów. Byłoby konieczne, aby dziurka w pudełku była mała, wtedy gołębie nie będą mogły jeść na parapecie, ale cycki będą się ruszać w tę iz powrotem i rozkoszować się dzieckiem i kotem z ich zawirowaniami. I w końcu to nudne patrzeć na tyłek gołębia wystającego z pudełka.

Dziewczyna powiesiła karmnik przy oknie (Tyle wysiłku, ale widoczny jest tylko tyłek gołębia).

Ptasie laski z puszek

Banki do mieszanek dla dzieci są bardzo wygodne dla ptaków.

Jak zrobić karmniki z puszek z kawy spojrzeć na wideo.

Lauren Martin, francuski ogrodnik, zaaranżowała cały ogród dla żłóbków.

Najprostsza jadalnia dla ptaków domowych, pozwalająca napełnić pełną butelkę nasion, ponieważ mała dziurka nie pozwala na rozlanie się nasion.

Najprostszy karmnik dla ptaków

Robimy to zgodnie ze schematem:

Jak zrobić najprostszy podajnik z plastikowej butelki Aby to zrobić po prostu

Z innych improwizowanych materiałów.

Z paczek na ciasto.

Tortilla na cycki

Pomysł na drewniany bar

Pomysł na bar ptaka

Z plastikowych wiader do majonezu.

Wiadro dla ptaków1 Wiadro dla ptaków2

Jest to dość trudne, ale widok jest bardzo ekologiczny.

Z całego kokosa.

Podajnik kokosowy

Po zakończeniu wakacji i zjedzeniu miąższu kokosa pojemność podajnika kokosowego zostanie wypełniona prostym pokarmem w postaci nasion słonecznika, a egzotyczna restauracja zamieni się w stołówkę budżetową.

Dwie opcje dla jednej technologii:

Jak i gdzie umieścić karmienie.

To naprawdę ważna sprawa. Przecież żyjemy wśród ludzi i nasze interesy lub interesy naszych opierzonych przyjaciół nie powinny kolidować z interesami osób wokół nas.

Jeśli ptasie odchody, które privazhivaem do swojego okna lub balkonu regularnie spada na niższych balkonach lub na komputerach naszych sąsiadów, spodziewać się kłopotów. I czy tego potrzebujemy?

Rozwiązanie tego problemu jest proste. Konieczne jest poznanie kilku rzeczy.

1 Gołębie do karmienia tylko na ziemi, z dala od parkingów, balkonów i parapetów, aby odchody gołębi nie zaszkodziły nam i naszym sąsiadom.

2 Wróble, w przeciwieństwie do cycków, nie odlatują natychmiast, gdy tylko zabierają jedzenie, siedzą w tym samym miejscu, gdzie jest jedzenie i toczą się tam, a łuski z nasion są rzucane w to samo miejsce. Usiądź tak dobrego człowieka na brzegu butelki lub okonia, weź nasiona, dziób i wrzuć łuski z powrotem do nasion lub dalej. Krzyczy, parcha, wszystko wokół. Cycki boją się go i czekają, siedząc na gałęziach obok niego, kiedy jest pielęgniarką. Dlatego pojemnik z nasionami powinien wisieć daleko od ściany domu,

1. przynajmniej tak, jak zrobili to moi sąsiedzi, spójrz na wideo.

Ustaliło to Juroka, mamy je w stanie hibernacji. Te ptaki są jak wróble, siedzą, dopóki nie są pełne, i starają się trzymać cycki na zewnątrz, a titmouses latać w górę, a nasiona są brane do gałęzi - nasiona z nasion do dziobania.

2. Lub umieść go na balkonie, abyś mógł posprzątać dla swoich gości.

Koryto na balkonie Sinichki uwielbia bekon Poważny podajnik Sinichka na zboczu okna Naprawiamy korytko za pomocą kołka Podajnik z pokrywką jest bardzo wygodny do napełniania nasionami "Pieczywo"

Dziecko mieszkające w tym domu nazywa tę konstrukcję "chlebem z masłem"

Do karmienia tits, niezaproszone nasiona słonecznika, niesolone tłuszcze, tłuszcz, orzechy (posiekane, z miękkim miąższem, na przykład orzechy włoskie) i egzotyczny kokos, podwieszany na sznurku, zrobi.

Czego nie można dać ptakom?

Nie można podawać solonych tłuszczów, smażonych nasion, produktów wędzonych, chleba żytniego.

Sinichki nie będzie jadł żadnej gryki, prosa ani ryżu.

Ale wróble będą jeść zarówno prosa, jak i zmielone zboża i rodzynki.

Nawiasem mówiąc, jagody dzikich winogron (dziewczęce winogrona), na twoim balkonie, przyciągną ptaki. Zbliża się świt alpejski, obejrzyj film na końcu artykułu.

Smakołyki dla ptaków

Salo można po prostu powiesić na sznurku lub pokroić na kawałki i włożyć do jarzynowej siatki, ja na moim podajnik, który jest także tarczą widokową dla moich kotów w lecie, wykonałem ten projekt.

Plastry tłuszczu ustalone na siatce

Salo i nasiona słonecznika - ulubiona i prosta przekąska

Z roztopionym tłuszczem nie tylko wylewa się nasiona, taką mieszaninę jak w tym "sercu" można zrobić samemu (patrz instrukcje poniżej), lub można kupić karmę dla ptaków w sklepie zoologicznym.

Daj dobry mróz i zawieś w cieniu Salo może po prostu pokroić w plastry i umieścić w sieciach warzywnych

Zgnieciony do zaprawy nasion, arbuza, zboża, kukurydza, pszenica, ziarna mieszane z nasion słonecznika, rozszerzonych do form i umieszczenie z powrotem na linę, która następnie będzie można zawiesić widoki i wylewać stopioną słoninę. Niech zamarznie na mrozie.

Uformuj zanurzone w gorącej wodzie i wyjąć zamrożoną ucztę delikatnie pociągając sznur.

Trzymaj się w chłodzie w cieniu.

A teraz, po trudach, możesz cieszyć się możliwością obserwowania zawirowań ptaków za oknem.

Drodzy przyjaciele! Zawsze chętnie czytam twoje komentarze. Napisz o swoich wrażeniach i życzeniach, ponieważ pomaga witrynie stać się lepszą i ciekawszą. A jeśli chcesz podziękować za artykuł, możesz zrobić to po prostu - kliknij przyciski ulubionych sieci społecznościowych, udostępnij artykuł znajomym.

Och! Mamy również zasilacz z dostępnych środków. Teraz jest ciemno, nie mogę zrobić zdjęcia ...

Bardzo piękne karmniki! Szkoda, widziałem tylko pod koniec zimy. Pamiętaj, aby udostępniać w sieciach społecznościowych. Mam wielu przyjaciół ornitologów.

Galina, przycisk "Udostępnij" powinien być większy, a nawet ledwo go znaleźć.

Bardzo proste jest stworzenie podajnika z improwizowanych materiałów. A dla osoby z fantazją możesz zmienić ten element ptaka w dzieło sztuki. doskonały wybór interesujących karmników, które wyszedłeś!

Bardzo fajnie, gdy są ludzie, którzy dbają o naszych młodszych braci.

Tak, Ludmiła i ptaki cieszą się i cieszą.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Przesyłając dowolny formularz na stronie, akceptujesz politykę prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1