Jak uszyć sufit w prywatnym domu

Jak uszyć sufit w prywatnym domu

Niż suszyć sufit na drewnianych belkach w domu, sauna i altana

Cześć, nasi drodzy czytelnicy. Kto po prostu nie przychodzi na naszą stronę: od studentów i gospodyń domowych, do dyrektorów przedsiębiorstw i właścicieli własnych firm. Jedyną rzeczą, która łączy tych ludzi jest dacza. Kimkolwiek jesteś i na jakimkolwiek kroku drabiny społecznej, stałeś, a problemy, podobnie jak wszyscy mieszkańcy lata, będą takie same:

 • Kiedy sadzić ziemniaki?
 • Jak ogrzać dom?
 • Jak uszyć sufit na drewnianych belkach?

Ponadto, pomimo całej pozornej prostoty, ostatnie pytanie można usłyszeć znacznie częściej niż poprzednie dwa. Na to właśnie odpowiemy dzisiaj.

W prywatnym domu

Zacznijmy od prywatnego domu. Pomimo pozornie przedrewolucyjnej technologii, nakładających na drewnianych belkach można znaleźć nawet w nowoczesnych domkach i drewnianym budynku tak, że w ogóle jest prawie jedyną realną opcją. Bardziej interesujące, aby zobaczyć, co można zrobić w obliczu.

Mimo wszystko, hypoksarton nadal utrzymuje wiodącą pozycję w produkcji sufitów w budownictwie cywilnym. Cóż, to, materiał, tani, dźwiękowy, pod względem wzornictwa nie przeszkadza artystom wnętrza. Weź to i zrób to dla własnej przyjemności. Najważniejsze, żeby nie zapomnieć, że drzewo żyje. Wilgotność lub temperatura ulegną zmianie, a wiązka może gdzieś doprowadzić, a wraz z nią zmieni się geometria skarbca.

Dlatego zawieszając ramę na drzewie, zachowaj swój sufit od sztywnego wiązania ze ścianami. Budowanie go, na przykład, przy użyciu technologii "pływającego sufitu" lub zorganizowania złącza odkształcalnego.

I tak mogą wyglądać sufity z płyt gipsowo-kartonowych, gdzie podstawą są drewniane belki.

Bardzo ładnie wygląda w domu i drewniana deska. Tak, to nie jest płyta gipsowo-kartonowa dla ciebie. Takiej różnorodności kształtów i kształtów sufitów z drewnianych listew nie da się ciąć, ale w żywym materiale ich wdzięki.

 • Po pierwsze, w nieogrzewanym daczy, samo drzewo nie będzie czuć się gorzej niż w warunkach mieszkalnych.
 • Po drugie, nie bój się, że gdzieś, coś się zerwie lub odejdzie. Zablokowane przegrody zostały tak zaprojektowane, aby zapobiegać takim defektom.
 • Po trzecie, atmosfera stworzona przez drzewo nie jest zastępowana żadnym sztucznym materiałem. Tutaj i ciepło Prowansji i zaniedbania rustykalności, a nawet elegancja skandynawskiego stylu. Krótko mówiąc, możesz stworzyć nastrój na każdy gust.

Ale tego rodzaju łuki w ogóle nie mają znaczenia, aż do surowych fundamentów. Gdyby tylko nie wylała głuchoty, a więc główny ładunek zawsze będzie na ścianach. Chociaż istnieją wyjątki od każdej reguły. Jakbyś nie chciał, ale tylko na drewnianych belkach, nie można zbudować złożonego wielopoziomowego łuku filmowego. Jak nie przekręcić, będziesz musiał zbudować płaską płaszczyznę, przynajmniej w miejscach przejścia, inaczej nie będą zorganizowane.

Cóż, przykłady takich wnętrz.

Jeśli dom jest zbudowany na drewnianych podłogach, to garaż jest jeszcze bardziej. Tymczasem żelazny koń potrzebuje również sztucznego łuku, a nie gołych belek. Ponadto pożądane jest, aby łatwo mył i nie wchłaniał zapachów, a nawet kosztował cię niedrogo, a nie jako pół-dom.

Jest oczywiste, że w takich rękach, że kasetony odpada automatycznie i sufity będzie wyglądać tutaj co najmniej dziwne. Musimy szukać czegoś tańszego.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest plastik. Co? Ten materiał jest tani. Opieka jest prosta. Pleśń się nie boi. Możesz go zamontować samodzielnie, bez pomocy "nabytych" specjalistów.

Jedyny niuans to wysokość. Jeśli potrzebujesz zgiąć PVC w garażu, łuk nie pasuje do ciebie, to jest bardzo kruchy z tego materiału. Nie chcesz uszkodzić sufitu, przypadkowo go uderzając kluczem.

Nie najpiękniejszy, ale tani i niezawodny łuk jest uzyskiwany z tektury falistej. Jeśli belki są odsłonięte na jednym poziomie, nie trzeba nawet przekręcać pod nimi oddzielnej ramy. Rozpiętości w zakresie 600-900 mm pokrywają się idealnie.

Innym popularnym obecnie materiałem do wykończania garażu są płyty OSB lub panele ze sklejki. Produkty są uzyskiwane schludnie, niedrogo i praktycznie. Cóż, co jeszcze jest potrzebne w garażu. Malowanie sufitu na pewno jest nieodpowiednie.

Kto nie marzył o tym kraju własną łaźnię, zwłaszcza, że ​​taki prosty pomysł i wdrożyć, ale jako jedyny rodzaj podłogi drewniane belki będzie ponownie wykorzystane. Złap tę myśl? Tak, i znowu musisz wyczarować poszycie. W przeciwieństwie do garażu, że nawet w domu tam wymagania dla organizmu będzie znacznie trudniejsze.

Wykończenie powinno być:

 • Przyjazny dla środowiska
 • Wodoodporny
 • Nie bój się wysokich temperatur
 • Aby mieć niską pojemność cieplną
 • I, oczywiście, być estetycznym

Pod takim filtrem spada tylko drzewo. Tak więc, w zależności od stylu wnętrza, w którym wytwarzana jest łaźnia parowa, można użyć zarówno drewnianej, jak i litej deski.

Pisaliśmy już o zaletach tego materiału, więc nie zdziw się, że w dziewięćdziesięciu przypadkach na sto zostaniesz poinformowany o produkcie do podgrzewania. Ale nie ograniczaj się. Oprócz zwykłej wykładziny europejskiej, która jest również nazywana "standardem", możesz zapytać na rynku:

Ale tak może wyglądać wnętrze wanny

W rzadkich przypadkach, jeśli to koniecznie wymaga stylu wnętrza. Do pokrycia sufitu można również użyć drewnianej deski. Tak, oczywiście, będzie to kosztować znacznie więcej, zarówno w zakupie, jak iw pracy, ale tak naprawdę najważniejsze, aby uzyskać pożądany rezultat?

Oto jego możliwe zdjęcia.

Kolejna obowiązkowa cecha życia w kraju Leżę wokół altanki. Latem jest to jadalnia, salon i miejsce, w którym miło jest usiąść i pomyśleć o wieczności. I, oczywiście, nie chciałbym zamieniać tych myśli w wygląd sufitu bez okablowania.

Ponownie, materiał zostanie przedstawiony z własnymi specyficznymi wymaganiami.

Po pierwsze, jest to "fasada" 9raquo; Materiał poszycia powinien dobrze znosić wszystkie uroki zewnętrznego życia: deszcz, wiatr i nadchodzącą zimę.

A po drugie, znów być na wysokości pod względem estetyki. Altanka nie jest warsztatem ani garażem, nie można tu dogadać się z profilistami.

Jednym z najciekawszych materiałów na altanę jest zwykła trzcina. Materiał jest niezwykle naturalny, niedrogi i wygląda po prostu cudownie. A jeśli weźmiesz pod uwagę, że to z niego wynikało, że dachy zostały wyprodukowane (i wyprodukowane), to przetrwa również mrozy.

W altankach laskę można zobaczyć w dwóch wariantach. Może służyć jako materiał pokryciowy, i zakrywać belki od zewnątrz lub służyć jako gotowe maty, a następnie przycinać przestrzeń między belkami. Ale w każdym razie z pewnością doda swój kolor do altanki.

Po raz kolejny udowodnił swoją wszechstronność i drewniane panele. Jak się wkrótce przekonacie, używają go nie tylko w domu, ale także na ulicy. Cóż, jeśli rozumiesz, jaki inny materiał będzie wyglądał tak ekologicznie w drewnianej altanie? Najważniejsze, aby nie zapomnieć otworzyć drzewa lakierem elewacyjnym, w przeciwnym razie łuk nie przetrwa długo.

Oczywiście to nie wszystkie opcje. Więcej można hem altanka normalne wyżywienie, z tworzywa sztucznego lub ze sklejki lub płyty OSB arkusze, ona nawet zostawił tam bez wykończenia sufitu, ale w tym przypadku opowieść nie uda. Dlatego dokonując miejsce do odpoczynku nie jest konieczne, aby zadać sobie pytanie: „Jak”, „Jaki jest najprostszy” czy należy zastanowić się, jak to będzie piękny.

Do widzenia, nasz honor. Wciąż jesteśmy pewni, że zobaczymy cię na innych stronach naszego bloga z letnim domkiem.

Do następnego razu.

Strona o daczy Marina Makarova. Zamień daczy w raj

Ten, kto ukradnie treść, poniesie klęskę, inwazję szkodników, intruzów i całkowite zarastanie gałęzi.

Jak uszyć drewniany sufit w prywatnym domu

W budownictwie indywidualnym często pojawia się pytanie: jak uszyć sufit na drewnianych belkach? Ta zasada zakwaterowania stosowana jest głównie w małych domach i letnach, ale chęć wykonywania pracy jakościowo pozostaje niezmieniona.

Aby zbudować podłogę lub poddasze, konieczne jest umieszczenie podpór i szorstkiego sufitu od deski. Jako pierwszy stosuje się belkę o dużym przekroju. Jeśli rozpatrzymy drewniany sufit po warstwie, składa się on z następujących części:

 • Belki wsporcze. Są ułożone w stosy w pewnej odległości od siebie i stanowią podstawę. Wyciągają razem mniejszą wiązkę.
 • Poddasze podłogowe. Jest to drewniana podłoga oddzielająca dach od pomieszczeń niższych.
 • Hydroizolacja. Belki są chronione przed wilgocią za pomocą rolek lub powłok.
 • Grzałka. Oszczędza przed zimnym powietrzem z zewnątrz. Optymalna odmiana - wełna mineralna, również używać styropianu, pianki poliuretanowej.
 • Izolacja parowa. Materiał membrany, który zapobiega gromadzeniu się kondensatu i optymalizuje regulację mikroklimatu w domu.
 • Chropowaty sufit. Ta płyta, sklejka lub płyta OSB, przybita do belek lub dodatkowej skrzyni.

Ten "placek" pozwala chronić mieszkanie przed wilgocią, zimnem i przeciągami, a także po okablowaniu, wentylacji i innej komunikacji.

Kiedy budynek jest budowany od zera, materiał do zgłoszenia jest wybierany na etapie projektowania. Trudniej jest wykonywać pracę w obecności zużytej konstrukcji. W takim przypadku konieczne jest najpierw skorygowanie braków.

Aby stare belki nie były zgniłe i nie psują wyglądu, trzeba je oczyścić z zaciemnionej, zniszczonej warstwy. W tym celu szorstki sufit z desek jest rozłożony do podstawy. Łupek jest oczyszczony i zmielony, dodatkowo stosuje się antyseptyczną hydrofobową impregnację. Chroni drzewo przed uszkodzeniami i owadami.

W razie potrzeby materiał izolacyjny i izolacja zostaną zmienione.

Nie warto oszczędzać i lekceważyć tego etapu pracy. Lepiej jest ponownie zamontować szorstki sufit, ponieważ podłoże jakościowe jest gwarancją długiej żywotności konstrukcji.

Zastanów się, jak wykończyć sufit. Oczywiście można tynkować powierzchnię, ale wygląda mniej atrakcyjnie. Standardowa opcja - złożenie zwykłej tablicy i podszewki. Do mocowania służą gwoździe lub śruby. Wstępnie konieczne jest zbudowanie ramy z małych przekrojów, ale możliwe jest mocowanie materiału bezpośrednio do belek.

Drewniany sufit ma wiele zalet:

 • tworząc atmosferę przytulności i ciepła;
 • naturalność i dostępność materiału;
 • naturalna regulacja mikroklimatu;
 • bezpłatna wymiana powietrza;
 • stylowe rozwiązanie dla wiejskiego domu.

Czasami sklejki podshivayut i płyty wiórowe, ale lepiej wybrać materiały z dodatkową ochroną przed wilgocią. OSB lub sklejka mogą być kitowane, a szwy wzmocnione wężem. W przyszłości sufit jest malowany lub tapetowany.

Wiele osób zatrzymuje się na tym prostym i niedrogim materiale. Asortyment pozwala wybierać próbki nie tylko za pomocą standardowej palety kolorów. Obecnie na rynku dostępne są panele imitujące inne materiały, na przykład drewno lub skórę. Powierzchnia jest błyszcząca lub matowa.

Tworzywo ma następujące zalety:

 • dostępność;
 • różnorodność kolorów;
 • odporność na wilgoć i gnicie;
 • Łatwe do czyszczenia;
 • prosta instalacja;
 • lekkość.

Aby zainstalować plastikowe, wystarczy utworzyć skrzynię, a arkusze poszycia są połączone z przesunięciem wzdłuż rzędów.

Ale z powodu wyglądu, który może z czasem ulec pogorszeniu, lepiej wybrać inny materiał.

Są one zamontowane na metalowej ramie na zasadzie przymocowanej konstrukcji. Montaż takiego sufitu jest dość łatwy do wykonania samemu.

Dostępne są następujące rodzaje materiałów:

 • Metal. Używany aluminium i stal nierdzewna.
 • MDF. Doskonała opcja, trwała i piękna. Symuluje się inne powłoki, stosuje się również naturalne i sztuczne forniry.
 • Polistyren. Jest to tak zwana płytka sufitowa. Jest bardziej odpowiedni do pomieszczeń biurowych.
 • Płyta wiórowa. Lepiej jest wybrać laminowane próbki o podwyższonej odporności na wilgoć.
 • Szkło. Prezentowane w formie lustrzanych i kolorowych paneli. Delikatny, ale piękny materiał.

Jedna z najlepszych opcji, która chroni pomieszczenie przed wilgocią i przeciągami, ponieważ tworzy ciągłą warstwę - rozciągliwy sufit. Przy montażu nakładający się poziom jest obniżany średnio o 10 cm, płótno może być łączone w kolory, a także w połączeniu z konstrukcjami płyt gipsowo-kartonowych.

Do takiej powłoki stosuje się materiały tekstylne i polimerowe. Powierzchnia może być błyszcząca, matowa, satynowa, a także monofoniczna lub zawierać wzór. Są one ustalane przez ogrzewanie i napięcie wstęgi wzdłuż obwodu obszaru.

Drewniane belki niekoniecznie chowają się, mogą być skutecznie wpisane do wnętrza.

W tym celu sufit wykończeniowy montuje się bezpośrednio na pierwotnym poszyciu, a izolację kładzie się na głębokości lub usuwa pod podłogą.

Korzystne jest zastosowanie płyt kartonowo-gipsowych lub płyty OSB. Po instalacji są one shpaklyuyut, belki są czyszczone i zagruntowane. Na wierzchu farba jest nakładana. Dopuszczalne jest stosowanie plam lub lakierów w celu zachowania tekstury drzewa.

 • Jak zrobić sufit z paneli PCV własnymi rękami
 • Malowanie sufitu z płyty gipsowo-kartonowej
 • Co i jak przyciąć sufit w kraju

Będziemy wdzięczni, jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami w komentarzach, to pomoże innym ludziom szybciej rozwiązać ich problem.

© 2016-2018. DekorPotolka.ru - wszystko o wykończeniu sufitu własnymi rękami.

Kopiowanie materiałów witryny jest możliwe bez uprzedniej zgody w przypadku zainstalowania aktywnego indeksu linku do naszej strony.

Następnie możesz uszyć drewniany sufit w prywatnym domu

Niż na pokrycie sufitu w prywatnym domu, łaźni, garażu, w domku lub werandzie - pytanie nie jest bezczynne, ponieważ po budowie znajduje się brzydki czarny sufit, czyli po prostu drewniany strop z gołych belek i desek. Ale mimo wszystko, bez wysokiej jakości sufitu, wykończenie nie może być brane pod uwagę, nawet w pokoju na zapleczu, zakończone, a wypełnienie jest łatwym sposobem na pokrycie estetyki, a jednocześnie do ocieplenia.

To ważne. Fałszywy sufit należy odróżnić od podwieszonego. Pomiędzy wisiorkiem a zakładką pozostawia 8-10 cm pustej przestrzeni, filigran montuje się niemal natychmiast na zakładce.

Zasady instalacji podwieszanego sufitu

 1. W przeciwieństwie do betonowych sufitów w mieszkaniu miejskim, drewniane w wiejskim domu lub w domku można zszyć prawie dowolnym materiałem, a belki pięknie biją we wnętrzu.
 2. Przed rozpoczęciem prac szorstka konstrukcja powinna zostać zaizolowana i przemyślana przez jej kondycjonowanie.
 3. Idealny materiał do łazienki jest plastikowy, ponieważ nie formuje się w ogóle i nie gnije.
 4. Balkony często są platerowane plastikowymi, metalowymi listwami lub wykładziną, ponieważ te materiały są odporne na zmiany temperatury.
 5. Otwarte werandy, altanki, tarasy wyłożone są plastikiem lub bocznicą, odpowiednie są stelaże i kasety. Ze względu na niską odporność na wilgoć, suchej zabudowy nie nadaje się.
 6. Kąpiel wymaga wykończenia odpornego na wilgoć i wysoką temperaturę. Nie można używać żywicznego drewna, sklejki, płyty wiórowej, plastiku. Najbardziej udanym wyborem będzie podszewka z lipy lub osiki.

Drzewo

To najlepszy materiał na wykończenie wiejskiego domu. Wśród jego zalet - godna pozazdroszczenia trwałość, zdolność do zatrzymania ciepła, piękna, zdolność do nadania komfortu pomieszczeniu i stworzenia specjalnego mikroklimatu. Materiały z tej grupy różnią się znacznie pod względem ceny, więc zawsze możesz wybrać coś dla budżetu i elitarnych napraw.

Sklejanie sklejki wymaga znajomości pewnych niuansów. Sklejka (z wyjątkiem laminowanej) musi być koniecznie traktowana antyseptycznie, tylko wtedy będzie służyć dekadę. Rama wykonana jest z pręta iz takim obliczeniem, że krawędzie arkuszy padają na pręt, w przeciwnym razie zawisną. Blachy mocowane są do ramy za pomocą śrub, szwy są malowane przed malowaniem sufitu.

Niedrogie vagonka zawsze było popularnym materiałem do poszycia. Rama do mocowania zwykłej i wykładziny może być wykonana z metalowego profilu lub pręta. Rama jest montowana prostopadle do kierunku podszewki. Dywan powinien najpierw leżeć w pokoju przez co najmniej 48 godzin, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że się skurczy lub puchnie.

Jest to najprostszy sposób na zszycie sufitu. Rama nie jest potrzebna, deski są przybite do belek naraz, prostopadle do nich.

Z odpadów drzewnych powstają doskonałe materiały wykończeniowe w formie płyt i paneli, z których wszystkie można wykorzystać do wykończenia sufitu w prywatnym domu. Płyty OSB, płyty pilśniowe i płyty MDF mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, są piękne. Dzięki laminowaniu dwu- lub jednostronnym łatwo się nimi zająć - po prostu wytrzyj je z kurzu. Zgodnie z fakturą i kolorem płyty i panele imitują naturalne drewno, ale są znacznie tańsze.

Zważ trochę, dzięki czemu można zainstalować pod nimi proste, lekkie ramki. Zamontuj na wstępnie zainstalowanej ramie drewnianej belki. Podobnie jak w przypadku arkuszy ze sklejki, fugi muszą spaść na poprzeczkę. Każda płyta jest najpierw przybita w środku i na rogach, a następnie wzdłuż obwodu i w innych miejscach. Arkusze mają dużą powierzchnię, a jednocześnie są elastyczne, dlatego konieczne jest ich gwóźdź, aby nie spadały z czasem.

Kolejny niedrogi materiał, który nie wygląda tak pięknie jak drzewo, ale ma idealną odporność na wilgoć. Stosowane w łazienkach, łazienkach, kuchniach. Plastikowy sufit to gładka i równomierna powierzchnia nad głową bez kosztów malowania. Jest on po prostu i szybko montowany, nawet sam, ponieważ materiał jest prawie nieważki i wykonany w postaci wąskich paneli, które mogą trzymać w rękach jednej osoby.

Rama do wykańczania tworzyw sztucznych w drewnianych domach wykonana jest z pręta o szerokości 2,5-3,0 cm, na stropach betonowych - wykonanych z metalowych prowadnic. Stopień ramy wynosi 50 cm, panele są mocowane za pomocą wkrętów samogwintujących. Ostatecznie, dekoracyjna listwa przypodłogowa pokrywająca połączenia jest zamocowana na obwodzie sufitu.

Sufity stelażowe zyskują popularność głównie dzięki modom na nich. Reiki może być metalem (stal, aluminium) i "pod metalem". Wielką zaletą materiału jest pełne bezpieczeństwo przeciwpożarowe, brak - nie ma izolacji cieplnej i dźwiękowej. Pielęgnacja to regularne pranie bez materiałów ściernych, ponieważ drapanie listew jest dość proste.

Konstrukcja typu rack bardzo szybko i technicznie montowana bez elementów złącznych, jak dziecięcy projektant, praktycznie nieważka. Ale nadal w drewnianych domach, lepiej nie robić takich sufitów, ale szyć z nimi betonowe sufity.

Sufit bocznicy będzie wyglądał odpowiednio na werandzie, otwartej werandzie, loggii lub w pomieszczeniu gospodarczym, ponieważ jest tradycyjnie uważany za materiał do zewnętrznej dekoracji domów. Po treningu na suficie na werandzie możesz następnie rozejść się po bocznych ścianach domu. Jest bardzo wytrzymały i odporny na wilgoć, ma duży wybór kolorów i faktur. Pomimo eksploatacji na wolnym powietrzu zachowuje swój kolor i wytrzymałość przez dziesięciolecia.

Jest siding metalowy i winylowy. Winyl, elastyczny i niedrogi, dobrze nadaje się do wykańczania sufitów. Prosty montaż na profilu firmy i niewielka waga umożliwiają montaż paneli tylko na suficie. Siding z winylu może nieznacznie puchnąć od spadku temperatury, więc podczas instalacji należy zostawić dodatkowy centymetr wokół obwodu sufitu. Opieka jest najprostsza - woda plus każdy detergent.

Drywall jest uznanym liderem w zakresie budowy sufitów podwieszanych w dowolnych pomieszczeniach mieszkalnych. Ozdabiają sufity domkami sezonowymi, domami na stałe, w ogromnym, jak stary zamek, wiejskie domki. Ma jedyną wadę - niewystarczającą ilość wilgoci, jest wypaczona i zdeformowana z pary i wilgoci.

Wskazówka: przemysł produkuje droższą, odporną na wilgoć płytę gipsowo-kartonową dla pomieszczeń o złożonym mikroklimacie.

Rama do tektury gipsowej jest wykonana z profilu lub pręta 5x3 lub 4x4 cm, arkusze do ramy są mocowane za pomocą wkrętów samogwintujących. W przypadku sufitu podwieszanego, w przeciwieństwie do wisiorka, nie są potrzebne mocowania wiszące, arkusze należy montować bezpośrednio na ramie.

Wideo: archiwizacja z drewnianymi belkami

Fałszywe sufity nie "zjadają" wysokości pomieszczenia. W pewnym sensie, czyniąc je łatwiejszym niż powieszenie, a warunki życia na przedmieściach dają szansę, aby nie myśleć o wiele więcej niż szyć sufit, korzystać z niedrogich materiałów, których nie można wykorzystać w mieszkaniu miejskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 4