Jak ozdobić kominek

Jak ozdobić kominek

Dekoracyjne wykończenie kominka - materiały odpowiednie dla tego rodzaju okładziny

W wiejskich domach kominki zawsze były bardzo popularnymi projektami. W każdym razie każdy właściciel domu myślał o budowie kominka we własnym pokoju. Ktoś zbudował prawdziwy, ktoś jest ograniczony do fałszywej wersji - to już kwestia gustu. Przecież czasy już minęły, gdy między innymi kominki pełniły ważną funkcję ogrzewania przestrzeni życiowej.

Każda z opcji wygląda świetnie, bardzo oryginalnie, tworzy przytulną atmosferę w pokoju - i ogólnie, bardzo uduchowioną atmosferę - wszyscy się z tym zgadzają. Właśnie dlatego dekoracyjna dekoracja kominka - ważny aspekt podszewki obudowy, z tym nie można nawet kłócić.

Dekoracyjne wyposażenie kominka - to pytanie jest interesujące dla każdego właściciela takiej konstrukcji

Jaki jest najlepszy sposób na dekorowanie dziś kominka, jakie są dostępne opcje? Istnieje wiele materiałów, wszystkie są różnorodne. Porozmawiajmy o tym temacie bardziej szczegółowo - a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Materiały do ​​budowy kominków

Do budowy kominków dziś używać różnych materiałów

Aby zbudować kominek w wiejskim domu dzisiaj możesz z pomocą różnych materiałów - jest wiele opcji. Ale w prostych miejskich kominkach są takie konstrukcje - to całkiem normalne.

I tak, w prywatnym domu do użytku budowlanego:

Takie materiały budowlane są dobre ze względu na ich ognioodporność. Dobrze reagują na bardzo wysokie temperatury, dlatego są wybierane.

W przypadku, gdy kominek jest zbudowany z cegieł, zaleca się stosowanie czerwonego materiału. Doskonale zachowuje ciepło, wygląda estetycznie i estetycznie.

Również w budownictwie aktywnie stosuj takie rozwiązania:

 • Jeśli nie ma opcji, zawsze możesz użyć białej cegły. Dekoracyjna dekoracja kominka w tym przypadku może być również wykonana z cegły. Mistrz może użyć cegły o różnych odcieniach - nie ma w tym nic skomplikowanego. Wystarczy w konkretnym roztworze dodać te lub inne substancje barwiące specjalne - rezultat jest imponujący;
 • Kiedy konstrukcja jest budowana z betonu komórkowego lub bloków piankowych, nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, co zrobić z kominkiem, ponieważ bez specjalnej okładziny nie będzie wyglądać najlepiej. Materiały są piękne, doskonale utrzymują ciepło, ale w sensie estetycznym jest coś, nad czym można popracować.

Jeśli kominek został zbudowany z taniego materiału - dekoracyjne wykończenie da mu luksus, elegancję

Zwłaszcza Jeśli stworzysz prawdziwe biuro w wiejskim domu, pokój myśliwego lub przedpokoju.

Cechy wkładów kominkowych (wykończenie wnętrza)

Kiedy decydują, jak przyciąć kominek, ważne jest urządzenie jego pieca

Jeśli jesteś zainteresowany tym, co możesz zakończyć kominkiem, powinieneś także dowiedzieć się czegoś innego: co to jest palenisko. Przy kominku jest miejsce, w którym palą się substancje stałe - może to być drewno, węgiel lub inne paliwo. Dekoracyjna dekoracja kominka obejmuje również pracę z piecem, ale więcej szczegółów na ten temat szczegółowo poniżej.

Aby przyciąć tę część projektu, dziś stosuje się:

 • Możesz naprawdę używać arkuszy płyt kartonowo-gipsowych do uszycia gzymsu kominka (w końcu możesz nawet umieścić ten materiał na podłodze - jest trwały). Ale tylko w przypadku, gdy praca jest wykonywana przy użyciu kominka. Dopuszczalne są jednak wyjątki od zasad. W kartonach gipsowych może zaistnieć potrzeba, jeśli trzeba wyrównać powierzchnię w piecu;
 • Do prac na tym poziomie można użyć tylko specjalnego materiału - odpornej na wilgoć płyty gipsowej. Ktoś inny tutaj nie jest zalecany;
 • W trakcie pracy warto również zwrócić uwagę - jeśli taki materiał zostanie użyty, objętość pieca można znacznie zmniejszyć. Dzieje się tak, ponieważ arkusze są przymocowane do ramy (oczywiście z metalu). Wykonany jest ze specjalnego profilu na powierzchni.

Do czego służy, wykonać prace instalacyjne:

 • Potrzebujemy materiału bezpośrednio;
 • Metal profilowany;
 • Śrubokręt i śruby samogwintujące.

A teraz szczegółowo o instalacji:

 • W trakcie pracy mogą wystąpić pewne trudności - szczególnie ich prawdopodobieństwo jest duże, gdy trudno jest uzyskać dostęp do miejsc w kominku. Dlatego zaleca się pracę z wkrętakiem (przyrządem pracującym przy pomocy akumulatorów);
 • Piec kominkowy jest gipsowo-kartonowy z płytą gipsowo-kartonową, zwykle gdy wielkość pieca musi zostać zmniejszona - w dużym stopniu. Dzieje się tak, gdy kominek jest duży - a właściciel chce naprawić sytuację;
 • Jeśli zdecydujesz się użyć arkuszy z takiego materiału, wykończenie wnętrza jest ważne, aby myśleć z wyprzedzeniem - tak, aby materiał mógł być chroniony przed niszczącym działaniem ognia i wysokich temperatur.

W przypadku drewna lub kamienia dekoracyjnego - rozwiązania, które zawsze będą miały znaczenie dla tego typu projektów

W tym na pewno pomożecie:

 • Kamień dekoracyjny;
 • Kamień naturalny;
 • Płytki ceramiczne (stosuje się bardzo rzadko, ale raczej jako wyjątek).

Gdy okładzina pieca kominkowego jest wykonana z płyty gipsowo-kartonowej, trudności zazwyczaj nie występują. Najpierw montują materiał, a następnie przechodzą do prac wykończeniowych (również tutaj wystarczą tylko siły własne).

Często używa się również cegły do ​​wykańczania kominków

Zwykle cegła jest używana w sytuacji, gdy sam kominek jest zbudowany z tego materiału. Palenisko w tej sytuacji powstaje wraz z resztą konstrukcji, nie ma potrzeby dodatkowego dekoracyjnego wykończenia.

Ponadto cegłę wybiera się w przypadku, gdy cała konstrukcja kominka wykonana jest z innego materiału - który nie poradzi sobie z efektami temperaturowymi (lub po prostu łatwo zapala się, nie toleruje ciepła).

Takie materiały są:

 • Drewno;
 • Płyt gipsowo-kartonowych, które nie są ognioodporne.

Z cegły rozpościera się komin, sam piec - to wewnątrz konstrukcji. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, ważne jest, aby zachować pewną odległość od kominka do ściany licowej. Okres ten powinien wynosić co najmniej 200 (a nawet lepiej - 250) mm.

W obliczu płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne - kolejna opcja warta uwagi

Jeśli ozdobne wyposażenie kominka jest dokładnie tym, co Cię interesuje, nie możesz przejść przez tak wspaniały materiał jak płytki ceramiczne.

Zasadniczo rzadko stosuje się go do wewnętrznego wykańczania palenisk, jest on mocowany tylko do powierzchni, która jest równa (zwykle na płytach gipsowo-kartonowych, jest już zrozumiałe, że jej instalacja nie jest tak trudnym zadaniem).

Możesz łatwo zainstalować płytki ceramiczne, jeśli masz:

 • Rozwiązanie betonowe;
 • Dwie szpatułki;
 • Sam materiał wykończeniowy;
 • Plastikowe lampy ostrzegawcze w kształcie krzyża (potrzebne, aby zapewnić równy szew).

Cechy zastosowania płytek ceramicznych:

 • Materiał jest bardzo trudnopalny. Aby wykonać instalację jakościowo, najlepiej zastosować specjalny klej budowlany lub betonową zaprawę.

Aby być pięknym, odległość między płytkami powinna być jednakowa. W tym celu wykorzystuje się sygnalizatory krzyżowe - są one instalowane pomiędzy elementami dekoracji. Nie są drogie.

 • Gdy instalacja jest wykonywana w celu zainstalowania płytek, szew jest zwykle zamaskowany - do tego jest specjalna dekoracyjna szpachla (może być w różnych kolorach - można łatwo znaleźć żądaną). Generalnie nic nie komplikuje - wynik będzie wspaniały.

Dekoracyjna dekoracja zewnętrzna kominka

Wykończenie sztucznych kominków elektrycznych jest wykonane inaczej niż te

Kominki mogą być zarówno prawdziwe, jak i czysto dekoracyjne (działają przy pomocy niektórych urządzeń elektrycznych) - wykończenia różnią się radykalnie. Oczywiście, kiedy kominek jest tylko imitacją, zupełnie innym podejściem do procesu licowania.

Co można stosować materiały do ​​wyposażenia kominków i pieców? Oto lista:

 • Dekoracyjne wyposażenie kominka z marmuru - droga, ale bardzo piękna decyzja, estetyczna. Projekt będzie miał naprawdę solidny wygląd - świetny sposób dla właściciela, aby podkreślić jego wysoką pozycję społeczną;
 • Już dziś można kupić już w pełni przygotowane okładziny do kominka - istnieje popyt, dzięki czemu można z łatwością znaleźć ofertę. Zamawianie w odpowiednich rozmiarach jest również możliwe dla profesjonalistów;
 • Mistrz może użyć oddzielnych części do samodzielnego złożenia podszewki.

Wykonanie kominka z marmuru nie jest łatwym zadaniem. Proces ten jest czasochłonny, dodatkowo warto pamiętać o wielu subtelnościach, drobiazgach.

Piękno jest ważne, ale także o bezpieczeństwie, które trzeba pamiętać

 • Marmur dużo waży. Z tego powodu jego montaż na ścianie jest niemożliwy, jeśli wcześniej powierzchnia była pokryta płytą gipsowo-kartonową. Zasada ta jednak nie dotyczy tych elementów dekoracyjnych, które kupujący już dostarczył w pełni wykończonej formie;
 • Instalacja takiego kamienia naturalnego odbywa się zwykle na cegle lub na innej powierzchni. W tym celu stosuje się roztwór betonowy z różnymi dodatkami lub specjalistyczny klej.

Jakie właściwości ma marmur?? Można to zauważyć:

Właściwe jest również dodanie "praktyczności" - ale wielu mistrzów na ten temat będzie argumentować. Faktem jest, że ten materiał wykończeniowy ma bardzo "kapryśną" powierzchnię. Bardzo słabo reaguje na działanie niektórych detergentów zawierających cząstki ścierne.

Ponadto plamy mogą pojawiać się na powierzchni marmuru z czasem - ale tylko wtedy, gdy materiał jest źle traktowany.

Dekoracja zewnętrzna płyt gipsowo-kartonowych

W niektórych przypadkach kominek jest pokryty od zewnątrz arkuszami płyt gipsowo-kartonowych

Niż do wykończenia kominka? Plasterboard? Całkiem dobra opcja, im częściej to wystarczy. Zwłaszcza gdy podsuwamy elektryczne kominki.

Cały proces, wygląda tak:

 1. Po pierwsze, za pomocą profili powstaje rama - już przymocowana do arkuszy płyt gipsowo-kartonowych. Po otynkowaniu tych arkuszy (może to pomóc w bezpowietrznym pistolecie natryskowym), po czym następuje wykończenie;
 2. Ale tutaj trzeba wziąć pod uwagę taki moment: piec kominkowy również musi być pokryty płytą gipsowo-kartonową;
 3. Dekoracyjny kamień lub fagot - te opcje świetnie wyglądają z zewnątrz. Montaż materiałów jest bardzo prosty na powierzchni kominka, szczególnie jeśli używasz specjalistycznego kleju w swojej pracy.

Podszewka z drewna, zastosowanie szkła

Nie jest tajemnicą, że drzewo słynie z pięknej tekstury. Aby kominek z takim materiałem był dość realistyczny, w tym celu idealnie nadaje się podszewka.

Instalacja materiału jest możliwa na dowolnej powierzchni - byłoby pożądanie.

Do instalacji potrzebne są następujące elementy:

 • Shurupovort;
 • Wkręty samogwintujące do drewna;
 • Drewniane belki lub deski;
 • Sam materiał wykończeniowy, bez niego nigdzie.

Oczywiście podszewka z drzewa może być używana tylko w zewnętrznych pracach wykończeniowych, ponieważ materiał ten bardzo łatwo się spala.

 • Aby deska wyglądała estetycznie, a materiał służył Ci tak długo, jak to możliwe, zaleca się nałożenie specjalnego lakieru na jego powierzchnię po zakończeniu instalacji.

W pracach okładzinowych można również używać szkła. We współczesnych wnętrzach taki materiał jest bardzo poszukiwany.

Szczegóły dotyczące użycia:

 • Jak mogę zastosować szkło w kominie? To nie zdarza się bardzo często - to fakt. Faktem jest, że materiał ten może łatwo pęknąć z powodu wysokiej temperatury - iw tej sytuacji nie ma nic zaskakującego;
 • Aby zapobiec takiej katastrofie, dekoracyjna dekoracja kominka ze szkłem jest wykonywana tylko przez specjalny opalany materiał termiczny, który jest w stanie wytrzymać nawet efekt bezpośredniego ognia lub wysokiej temperatury;
 • Szkło do kominka - ciekawe rozwiązanie, aby uzyskać estetyczny element do zamykania pieca. Ponadto, z jego pomocą uzyskuje się ciekawe imitacje kominka (mówimy o fałszywych konstrukcjach). Podobne opcje wyglądają niecodziennie, bardzo oryginalnie, ozdobią każde wnętrze, dodadzą zapachu do pokoju.

Każdy właściciel sam decyduje - jakie będzie ozdobne wykończenie jego kominka

Taki materiał wykończeniowy jest stosunkowo niedawno dobierany w celu wykończenia kominka. Tutaj warto zwrócić uwagę na następujące właściwości techniczne:

 • Granit ceramiczny nie pali się;
 • Dobrze toleruje ekspozycję na wysoką temperaturę;
 • Jest uznawany za praktyczny, odporny na wilgoć;
 • Prace instalacyjne są przeprowadzane z łatwością, bez zbędnych komplikacji.

W ten sposób Okładzina kominków ceramicznym granitem jest dziś popularna.

Z tego powodu są powody:

 1. Materiał wykończeniowy jest łatwo i łatwo zapinany. Najważniejsze jest to, że powierzchnia robocza powinna być płaska. Wyrównaj najlepsze z tynkiem, ale możesz również użyć arkuszy płyt kartonowo-gipsowych;
 2. Granit ceramiczny na powierzchni jest montowany za pomocą specjalnej kompozycji klejowej. Ponieważ ten materiał jest wybierany, gdy konieczne jest ozdobienie kominka, jest on łatwy w fabryce.

Jak już zauważyłeś - możesz ozdobić kominek różnymi materiałami, jest tu wiele sposobów. Obejrzyj film o tym, jak profesjonaliści zarządzają tą pracą - na pewno mają, czego się nauczyć.

Dziś kominki, w zasadzie, pełnią jedynie funkcję dekoracyjną, wyposażają je, aby stworzyć przytulność, odpowiednią atmosferę.

Ocena: 5/5, oceny ogółem: 2

© 2013-2018 Naprawa i wykończenie samodzielnie. Wskazówki, jak uczynić Twój dom piękniejszym, bardziej niezawodnym, wygodniejszym.

Jak ozdobić kominek - dokonujemy właściwego wyboru

Kominki z opcjami

Nie ma zbyt wielu opcji na kominki. Wszakże w żadnym konkretnym przypadku nie można użyć żadnego materiału. Tutaj pierwsze miejsce to warunek funkcjonowania w wysokiej temperaturze, nie wszystkie składniki mogą go przenosić, zwłaszcza z biegiem czasu. Dlatego należy ostrożnie podchodzić do tej kwestii. Dzięki dekoracyjnemu projektowi można w ogóle zastosować dowolny materiał, ale z obecnym myśleniem o paliwie, które będzie używane, ponieważ różne rodzaje paliwa wytwarzają różne temperatury spalania. Ważne jest również miejsce instalacji. Jeśli kominek znajduje się w pomieszczeniu bez ogrzewania lub letniej kuchni, powinien być wyłożony materiałem, który dobrze toleruje wilgotność powietrza.

Rodzaje materiałów do pokrycia kominków

Zanim wybierzesz jak i co udekorować kominek warto zajrzeć do zdjęć i filmów na ten temat i zdecydować o projekcie. Ponadto wiele osób może zwrócić uwagę na metodę instalacji, możesz powierzyć to firmie, ale pamiętaj, że najprawdopodobniej ta praca nie będzie tania. Po wykonaniu okładziny własnymi rękami znacznie zredukujesz koszty pracy i całej struktury.

Która okładzina nadaje się do kominka?

Jest to dość tradycyjna metoda, odpowiednia zarówno do pieców, jak i kominków.

Zastosowanie dekoracyjnego tynku w dekoracji kominka

 • Zwykle takie wykończenie wykonuje się za pomocą zaprawy cementowej, ale można też użyć tynku dekoracyjnego, który jest bardziej odpowiedni dla sztucznych portali. Ale dzięki temu materiałowi możesz wykonać prawie każdy wzór i nadać portalowi odpowiedni kolor.
 • Ten rodzaj dekoracji jest dość łatwy do wykonania samemu.
 • Dzięki odpowiedniej okładzinie otrzymasz trwałą konstrukcję, która potrwa kilka dziesięcioleci.

Uwaga: to wykończenie wykonuje się dopiero po całkowitym wyschnięciu muru kominka i skurczeniu całej konstrukcji. Rozwiązaniem jest czasem dodanie soli, zwiększa żywotność tynku i znacznie wzmacnia powierzchnię.

 • Warstwa tynku najlepiej nakłada się na ciepłą powierzchnię. Protestuj kominkiem i pozwól mu ostygnąć. Teraz nałóż pierwszą warstwę natryskując. Przed rozpoczęciem pracy, zwilżyć kominek, a następnie wysuszyć roztwór przejdzie bardziej równomiernie, co wyeliminuje powstawanie pęknięć.
 • Ostatnia warstwa nakładana jest na całkowicie wysuszoną powierzchnię za pomocą innego narzędzia, grubość warstwy nie powinna przekraczać 5 cm.

Wymieniając rodzaje okładzin kominkowych należy pozostawić poza zasięgiem wzroku i wykończenie płyty gipsowo-kartonowej. Materiał ten jest idealny do dekoracyjnej i elektrycznej konstrukcji, ale nie nadaje się do kominka operacyjnego.

Możliwość wykończenia kominka za pomocą płyty gipsowo-kartonowej

 • Montaż takiego materiału odbywa się na metalowej ramie.

Uwaga: Podczas tworzenia ramki należy zwrócić szczególną uwagę na jej prawidłową konfigurację. Uważnie sprawdź, w przeciwnym razie kominek będzie miał nieregularny kształt geometryczny. Użyj pionu i kwadratu.

 • Płyty gipsowo-kartonowe są mocowane za pomocą śrub, nie mocuj ich do tyłu, zawsze zostawiaj odstęp 5 mm. Po tym, szew shpaklyuetsya i wspólne uszczelnione taśmy, które najpierw należy zwilżyć w roztworze gipsu. Dzięki temu unikniesz deformacji powierzchni podczas ogrzewania.

Dekorowanie za pomocą sztucznego i naturalnego kamienia

Ta okładzina jest bardzo wyrafinowana i wygląda stylowo i bogato. Możesz ubiegać się o prawie każdy rodzaj kominka - może wytrzymać wysokie temperatury.

 • Praca wykorzystuje naturalny i sztuczny kamień. Koszt pierwszej opcji jest znacznie wyższy, a jeśli chcesz zaoszczędzić, spokojnie wybierz drugi. Otrzymasz mocny projekt, który będzie trwał kilka dziesięcioleci.

Do dekoracji kominka używamy kamienia naturalnego

Uwaga: Podczas korzystania z tego materiału należy zachować szczególną ostrożność, aby przygotować powierzchnię podstawową. To musi być zrobione bezbłędnie. To pod wieloma względami określi jakość i żywotność całej konstrukcji.

 • Wszelkie opcje stawiania kominka z kamieniem można wykonać w dowolnym pomieszczeniu, nie będzie to miało wpływu na wysoką wilgotność i zmiany temperatury. Tylko przy zakupie kamienia dekoracyjnego należy zwrócić uwagę na parametry elementów. W instrukcji zwróć uwagę na cykle zmian temperatury. Ta wartość nie powinna być mniejsza niż dziesięć.
 • Jeśli planujesz używać paliwa stałego w piecu, wówczas murowanie wykonuje się na zaprawie glinianej. Cement nie wytrzymuje temperatury palenia przez długi czas.
 • Przed instalacją powierzchnia musi być odpowiednio i właściwie przygotowana. Po całkowitym wyschnięciu nałóż podkład, wzmocni to wiązanie powierzchni.
 • Podczas mocowania ciężkich elementów, zawsze używaj metalowych haczyków, będą one w stanie wytrzymać ciężar części, w przeciwnym razie mogą po prostu przepłynąć w roztworze.
 • Nigdy nie buduj murów bez próbowania szczegółów. Najpierw układa się je na powierzchni z rzędu i ostrożnie reguluje za pomocą bułgarskiego. I dopiero potem można naprawić fiksację rozwiązania.
 • Kąty należy zawsze sprawdzać za pomocą kwadratu i linii pionu. Kontrola jest sprawdzana na poziomie konstrukcji, jej długość musi wynosić co najmniej jeden metr. Pamiętaj, że odchylenie 1 mm nie może dać dokładności 1 cm w zaledwie pięciu rzędach.
 • Za pomocą tego materiału nie masz pytania, ażeby pokryć piec kominkowy, kamień doskonale nadaje się do dowolnego materiału do produkcji i dekoracji kominka. Ponadto wygląda stylowo i oryginalnie.

Ten materiał jest najbardziej popularny podczas dekoracji kominka. I zarówno dekoracyjne, jak i aktorskie. W dekoracji najczęściej stosuje się następujące rodzaje:

Stosujemy płytki do dekoracji kominka

Takie wykończenie z powodzeniem toleruje zmiany temperatury i wysoką wilgotność, dzięki czemu podszewka może być wykonana w łazience. W celu uzyskania jakościowego zamocowania należy wysłuchać porad specjalistów i przestrzegać pewnych wymagań.

 • Dokładnie i dokładnie przygotuj powierzchnię. Powinien być całkowicie oczyszczony, szwy powinny zostać pogłębione o 1 cm, co pozwoli na utrzymanie jakości materiału.
 • Przed instalacją należy posortować płytki zgodnie z ich wymiarami. Zrób dwie paczki. W jednym z nich będzie najwięcej elementów, to od tego rozpocznie się praca.
 • Wykonaj pełny układ elementów na podłodze w pełnym rozmiarze. Wypróbuj serię i dobrze dopasuj elementy, do tego użyj bułgarski. I dopiero po tym konieczne jest utrwalenie rozwiązania.
 • Podczas pracy roztwór może spaść na powierzchnię płytki, należy go natychmiast usunąć. Po chwili zjada się na powierzchnię, a następnie usuwa plamy będzie znacznie trudniejsze.
 • Podczas murowania fuga otrzyma rozwiązanie, należy ją usunąć za pomocą kielni, w przeciwnym razie po wyschnięciu można, po prostu czyścić, po prostu przełamać dachówkę.

Teraz wiesz, jak ozdobić kominki, instrukcja do mocowania prawie każdego materiału znajduje się na naszej stronie internetowej. Najważniejsze jest, aby nie spieszyć się i nie robić wszystkiego zgodnie z instrukcjami, a wkrótce będziesz mógł podziwiać swój nowy piękny kominek!

Wideo: przykłady wykończenia kominka własnymi rękami

 • Wszystkie pytania i sugestie możesz wysyłać do naszych kontaktów

  Wkład kominkowy i piec

  Kominek jest popularnym elementem dekorowania domu i może być tworzony z różnych materiałów.

  Oprócz bezpośredniego tworzenia konstrukcji, musi być wykonana okładzina, zaprojektowana do dekoracji kominka. Można go wykonać przy użyciu różnych materiałów. Taką pracę można wykonać samodzielnie.

  Niż położyć kominek? Istnieje wiele różnych materiałów do tego, do której można przypisać:

  • Płytki, które mogą być tworzone z różnych komponentów, i nadaje się zarówno do kominki i pieców.
  • Cegła, z pomocą którego podszewka z kominkiem będzie silny, niezawodny i piękny. Ten materiał okładzinowy ma akceptowalną cenę, ale ważne jest, aby wybrać wysokotemperaturowy klocek.
  • Układanie płytek jest uważane za doskonały wybór, a materiał ten jest płytką z nadrukowanym wzorem na powierzchni w unikalny i specyficzny sposób.
  • Dekoracja kominka z granitowymi płytkami jest interesującym wyborem, który otrzyma projekt, charakteryzuje się pięknem i atrakcyjnością.
  • Często spotyka się również wykończenie mieszanki tynków, która jest dobrym rozwiązaniem do ozdabiania kominka własnymi rękami.
  • Stojąc naprzeciwko kominka z marmuru jest uważany za najbardziej optymalny wybór, ponieważ produkuje niezrównany design. W ten sam sposób można zaprojektować konstrukcje narożne, standardowy piec i inne rodzaje kominka.

  W obliczu kominka z wykorzystaniem marmuru jest brany pod uwagę Tradycyjne rozwiązanie do dekorowania pieców. Praca wykonana samodzielnie zapewni niezrównany projekt, dzięki czemu idealnie wpasuje się w każde wnętrze.

  Nawet narożne i przegubowe kominki mogą być ozdobione tym materiałem. Marmur stojący to naturalna rasa, która łatwo wytrzymuje trwałe narażenie na wysokie temperatury. Ponieważ marmur może mieć różne kolory, piekarnik może być również ozdobiony różnymi kolorami i teksturami.

  Do układania marmuru Należy zastosować odpowiednią mieszankę, a wszystkie prace można łatwo wykonać ręcznie. Jednak wycinanie marmuru może być trudne.

  Zastosowanie płytek do okładzin

  Nowoczesne płytki są reprezentowane przez dużą liczbę odmian. Wszystkie materiały mają swoje wady i zalety. Płytka może być ceramiczno-granitowa lub ceramiczna, jak również kilka innych.

  Dekorowanie kominka za pomocą granitu lub płytek jest prostą pracą, ale tylko przy odpowiednim doborze materiału można uzyskać niepowtarzalny design. Możesz piec piecami kafle własnymi rękami. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią mieszankę, wybrać optymalny projekt płytki i wybrać inne materiały do ​​pracy, aby uzyskać jasny i niepowtarzalny piekarnik. Wykończenie ceramicznymi granitami lub innymi płytkami własnymi rękami powinno być wykonane w taki sposób, aby powstały idealne i piękne szwy.

  Cały proces układania płytek nie zajmuje dużo czasu, ale może być trudny do przecięcia.

  Dekoracja gipsowa do dekoracji kominka

  Wykończenie mieszanki tynków jest oryginalnym wyborem do kominków i pieców. Wynika to z wielu pozytywne właściwości:

  • możliwość tworzenia unikalny projekt;
  • gospodarka;
  • szansa wymieszać;
  • wściekłość i wyjątkowość wyniku pracy wykonanej przy użyciu mieszanki gipsowej;
  • dostępność i prostota materiałów używanych do pracy;
  • bezpieczeństwo, ponieważ w mieszaninie nie ma szkodliwych składników;
  • Długowieczność, ponieważ elementy są odporne na wysokie temperatury i inne negatywne czynniki.

  W obliczu pieców i kominków z mieszaniną gipsu jest doskonała wybór do każdego wnętrza. Stosowanie mieszanki gipsowej nie zawsze wymaga uzyskania białej podszewki, ponieważ można ją malować w różnych odcieniach.

  Zastosowanie do licowania płytek

  Płytki licujące są bardzo popularne. Elementy te powstają z wypalanej gliny, dzięki czemu mogą mieć różne kształty i rozmiary, idealnie dopasowane do określonych pieców lub kominków. Dekoracje z płytkami różnią się oryginalnością i jasnością, niepowtarzalnością i wyjątkowością, a ten materiał wierzchni może mieć projekt, który jest dokładny odpowiada życzeniom właścicieli piece.

  Podział materiałów nie jest tak łatwy, więc jest najlepszy wybierz za to odpowiednie narzędzia, do której należy przede wszystkim kuter do płytek. Kątowe kominki i piece są łatwo wyłożone płytkami, a wyniki są niesamowite. Jednak praca z płytkami musi być wykonana poprawnie i zgodnie z wymiarami pieców.

  Cegła jest dobrym wyborem do pieców i kominków, aby uzyskać piękną okładzinę. Zastosowanie cegieł umożliwia uzyskanie tradycyjnych wzorów będzie silny i trwały.

  Narożne kominki nie są pożądane do dekoracji tym materiałem. Faktem jest, że z jednej cegły, aby uzyskać kilka oddzielnych elementów odpowiedni rozmiar nie jest łatwy. Dlatego zazwyczaj w przypadku standardowych projektów stosuje się cegłę jako wykładzinę.

  Ważne jest nie tylko dobranie odpowiedniego materiału, ale także umiejętność ubierania się w kominek. Jako przykład można poprowadzić okładzinę ceramicznym granitem. Ona realizowany jest w kilku etapach:

  • Przygotowanie powierzchni kominka lub pieca, na którym zostanie nałożony materiał wykończeniowy (polega na oczyszczeniu z zanieczyszczenia i zastosowaniu specjalnego roztwór odtłuszczający).
  • Powstaje mieszanina, która jest niezbędna do pokrycia struktury granitem i musi mieć wysoką jakość i inne odpowiednie parametry używać obok gorących powierzchni i otworzyć ogień.
  • Przeprowadzenie obliczeń, na podstawie których zostanie zrozumiane, ile materiału jest potrzebne, gdzie znajdują się poszczególne elementy, a także odpowiedzi na inne pytania dotyczące procesu okładzin.
  • Bezpośrednia okładzina z granitu, która powinna wystąpić zgodnie z planem, podczas gdy mieszanina do pracy powinna być nakładana w optymalnej ilości.
  • Czyszczenie zaprawy z powierzchni okładziny i sprawdzanie poprawność całego procesu.

  Tak więc, podszewka pieca lub kominka można zrealizować za pomocą płytek lub cegieł, różne kamienie lub inne materiały wykończeniowe. Prace są łatwe do przeprowadzenia niezależnie, co prowadzi do niewielkich kosztów finansowych.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  − 1 = 3