Jajko z koralików

Jajko z koralików

Twórz pisanki z koralików

Kwasowa barwa jaj wielkanocnych lub termo-nalepek nie może nikogo zaskoczyć. Ale zdobione drewnianymi paciorkami jajka, jeśli są wykonywane starannie iz wyobraźnią, przyciągną uwagę każdego esteta. Taki dar, jeśli wykonany własnoręcznie, stanie się upragnioną pamiątką wielkanocną.

Nawet jeśli nigdy nie byłeś zaangażowany w beading, ale naprawdę chcesz zrobić pisanki z koralików własnymi rękami, istnieją 2 rodzaje projektowania dla "leniwych", w których tkactwo jako proces nie jest przewidziany. Pierwszy - klejenie przedmiotu obrabianego za pomocą nitki. Będziemy potrzebować:

 • kolorowe kulki;
 • nici do szycia (żyłka lepiej nie brać, bo trudniej jest skleić ją równomiernie);
 • drewnianą jajecznicę (najlepiej ze stojakiem);
 • Uniwersalny klej typu "Second" lub "Moment"
 • drewniany kij z zaostrzonym końcem.

Mechanizm "tkania" jest bardzo prosty: na powierzchni kęsa, od górnego końca, nakładany jest klej (w małych porcjach) i spiralnie nawijany po nim, układane są na nim paciorki gwintowane na nitce. Aby dokładnie skręcić cewki, wyprostuj zroszony koralik ostrym końcem patyka. Ponadto wygodne jest rozprowadzanie kleju wzdłuż powierzchni przedmiotu obrabianego za pomocą patyczka. Zmieniając kolor perełek w cewkach, formują wzór przyszłych rzemiosł (patrz wideo 3).

Ozdabianie jajka wielkanocnego techniką wklejania nie jest trudne, ale nie będzie możliwe szybkie wykonanie tego procesu. Aby upewnić się, że oplot jest schludny, bez lumenów i wybrzuszeń kleju, konieczne jest ostrożne przycinanie za pomocą patyka każdego zwrotu (szczególnie w szerokiej części kęsa). Możesz zrobić taką pamiątkę średnio 7-8 godzin.

Innym sposobem ozdabiania jajek perełkami bez tkania jest dekorowanie przedmiotu taśmami, na których można haftować koraliki lub szklane paciorki dowolnymi wzorami. Oprócz zbiorów potrzebujemy wąskiej (do 1 cm) ozdobnej taśmy, koralików, igły i nici.

 • Pierwszym krokiem jest sklejenie jajek za pomocą satynowej wstążki. Jak wykonać klejenie tak dokładnie, jak to możliwe, bez zniekształceń, spójrz na wideo 4. Sekret leży w stałym napięciu taśmy.
 • Drugi krok to szycie koralików na wstążce. Wszystkie niuanse procesu można zobaczyć na wideo 4. Zasadniczo na taśmie można haftować dowolny wzór za pomocą koralików - począwszy od prostej geometrii, a kończąc na złożonej kompozycji, wszystko zależy od umiejętności mistrza. Najłatwiejszy sposób ozdobienia satynowych kęsów za pomocą koralików to przyszyć go wzdłuż linii układania wstążek.

Najwyższymi pilotami są pisanki wykonane z koralików, w całości zdobione koralikami. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że oplatanie jaj w ten sposób jest skomplikowaną i długotrwałą procedurą, ale dla początkujących istnieje uproszczona technika. Uruchom to splot samodzielnie, nawet początkujący, co najważniejsze, postępuj zgodnie z instrukcjami wideo.

 • jajko drewniane (standard wielkości). Możesz również użyć plastikowego etui od kinder-olbrzyma, ale praktyka pokazuje, że jest to najbardziej wygodne dla początkujących do pracy z kęsami drewna.
 • srebrne koraliki №10 - 1 opakowanie (25 g)
 • niebieskie koraliki o wymiarach 3x4 mm - 230 szt .;
 • srebrzyste koraliki rr 3x4 mm - 100 szt .;
 • żyłka d 0.25 mm - 1 cewka;
 • cienka igła do koralików;
 • nożyczki;
 • lżejsze na wskazówki do śpiewania.

Splatanie jaj według tego schematu jest uniwersalne, ponieważ nadaje się do górnej i dolnej części kęsa. W przypadku rzemiosła trzeba spleść trzy podstawowe elementy - pas i dwie czapki, z których z koralików powstaje warkocz jaj.

Szczegółowy opis schematu tkania czapki podano poniżej. Staraj się obserwować tę samą gęstość splotu (perełki, z których tworzą się rdzenie kwiatów, nie powinny wisieć na linii), ale przedmiot musi być płaski, jego krawędzie nie powinny się zginać.

Szczegółowy schemat tkania paska znajduje się na zdjęciu poniżej. Technika wykonania jest podobna - oplatanie okrągłych koralików.

Kiedy wszystkie trzy części oplotu są gotowe, to zależy od tego, który jest mały - do połączenia z żyłką. Będziesz miał wykwintną pamiątkę stworzoną w ciągu kilku godzin.

Nieco bardziej złożony, ale dość przystępny do opanowania techniki tkania "ubrań" dla jaj z koralików nazywa się peyot (peyot). W przeciwieństwie do ażurowej siatki, zapewnia dokładne dopasowanie koralików do siebie (inna nazwa techniki to ścieg "ceglany"). Bakłażan powstaje bezpośrednio na drewnianym przedmiocie, w trakcie pracy dosłownie wyrasta ubranie z koralików (ryc. 1-8).

Pisanki z koralików: wzory do paciorków, lekcje mistrzowskie

Pisanka to atrybut religijny, który ma wielkie znaczenie i długą historię. Symbolizuje narodziny nowego życia, czystości i wieczności. A jeśli barwione jajo kurze można zobaczyć tylko w pogodny dzień, sztuczne może cieszyć się przez cały rok. Wykonane własnoręcznie, stanie się oryginalnym prezentem. Pisanki z koralików są tak piękne, że mogą stać się najbardziej uroczymi dekoracjami domu. Istnieją różne techniki wytwarzania i wzory tkania pisanek z koralikami, ale wszystkie pozwalają uzyskać oryginalną pamiątkę.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz do beadwork pisanek jest podstawa. Skorupa może być używana pod spodem teraźniejszości, ale jest wystarczająco delikatna i może pękać lub kruszyć się w każdej chwili. Możesz zrobić pustą figurę. Ale jego wadą jest to, że nie ma ona formy dobrze, a proces tworzenia rzemiosła stanie się jeszcze trudniejszy i żmudniejszy.

Co może być wykorzystane jako podstawa:

 1. Specjalne drewniane kęsy przeznaczone do malowania. Są sprzedawane w sklepach dla kreatywności lub mogą być zamawiane u stolarza.
 1. Plastikowe jaja i pojemniki spod słodyczy dla dzieci.
 1. Półwyroby z gipsu wykonane własnymi rękami.
 1. Podstawę można wyciąć ze specjalnych gąbek kwiatowych i polistyrenu.
 1. Obrabiany przedmiot może być wykonany techniką papier-mache, uzyska właściwy kształt i nie będzie ciężki. Sklejona skorupa nie może być usunięta.

Gdy baza jest już gotowa, powinna być barwiona w kolorze odpowiednim dla koralików lub neutralnym. Więc puste przestrzenie między koralikami będą niewidoczne, a tworzenie pisanek z koralików będzie dokładniejsze. Jeśli planujesz stworzyć ażurowy wzór, możesz stworzyć fundament w kontrastujących kolorach, aby podkreślić linie tkania.

Klasa mistrzowska na jajach plecionkowych

Gryzienie jajka od jednego dziobka do drugiego jest pracochłonne. Najłatwiej jest ubierać obrabiany przedmiot w perełki w częściach. Takie podejście spowoduje wykonanie rysunku.

Stopniowe mistrzowskie koraliki wielkanocne:

 1. Pas jest zawiązany na szerokiej części jaja. Może być zarówno poziomy, jak i pionowy.
 2. Krawędzie są połączone. Ważne jest, aby taśma była ściśle trzymanym przedmiotem obrabianym.
 3. Z każdej strony wylewka jaj naprzemiennie płaszcze, w celu zmniejszenia liczby rzędów stopniowo zmniejsza się liczba paciorków.

Pionowa taśma jest używana, jeśli jajko nie jest całkowicie splatane, a po stronie należy zostawić okno na obraz, kwiat lub inny wystrój. Na krawędzi otworu często dopuszcza się koralik dużych koralików lub wić w kontrastującym kolorze. Ten szablon mistrzowski beading Easter eggs może być użyty w dowolnej technice.

Beadwork pisanek w technice tkania jest najprostszy. Koraliki leżą dokładnie w rzędzie, co pozwala wykonać dowolny wzór lub napis. Ale proces ten jest długi i żmudny. Ta technika nie jest odpowiednia, jeśli perełki mają różną wielkość i grubość. Aby wzór leżał symetrycznie i równomiernie, konieczne jest wcześniejsze określenie wzorów pisanek z koralików, biorąc pod uwagę rozmiar koralików i przedmiotu obrabianego.

Schemat techniki tkania:

Jeśli nie możesz zrobić schematów zaplatania pisanek koralikami z obrazkami, możesz stworzyć gradient. Równie interesujące jest płynne przejście od lekkiej końcówki do ciemnej podstawy. Udekorować taką pamiątkę można utkać oddzielnie elementy szyte przy pomocy żyłki wędkarskiej. Mogą to być tylko litery Х lub цветочки, kury, króliki.

Technika mozaiki jest uważana za najbardziej gęsta, w przeciwieństwie do tkania, kulki są przesunięte względem siebie. Szczeliny między koralikami są minimalne. Technika mozaiki pozwala również tworzyć różnorodne wzory i napisy. W przeciwieństwie do poprzedniej techniki, wzór mozaiki okazuje się bardziej równomierny, ponieważ nie ma dużej różnicy w wielkości kulek.

Schemat tkania mozaiki:

W przypadku techniki mozaiki można użyć jednej lub dwóch igieł. Jeden to produkt o parzystej liczbie paciorków na szerokość i dwie igły z liczbą nieparzystą.

Techniki tkania i mozaiki mogą być używane do wykonywania piskląt, królików wielkanocnych. Aby to zrobić, jaja będą musiały tkać dzioby, uszy i skrzydła. Podobne tkactwo, wykonane na drucie, służy do produkcji podpór dla zwykłych krishnok i ozdobnych jąder.

Minusem w owijaniu jajek techniką tkania i mozaiki jest to, że ich ukończenie zajmuje dużo czasu. Również wymaga dużo perełek. Alternatywa - ażurowa siatka w formie siatki.

Schemat tkactwa ażurowego:

Pisanki wykonane z koralików, plecione siatką, są wykonane wystarczająco szybko, a zużycie materiału jest niewielkie. Ubytki w rombach mogą być dowolnej wielkości. Ażurowe produkty wyglądają na zwiewne i delikatne, doskonale nadają się do dekoracji wakacyjnych pamiątek. Wzory paciorków pisanki mogą się nieznacznie różnić, a czasem wśród rombów widać przezroczystą nitkę z koralikami. Sprawia to, że rękodzieło jest jeszcze bardziej interesujące i uroczyste, zwłaszcza jeśli środkowy koralik jest duży.

Podczas wyboru tej techniki ważne jest posiadanie jakościowych i równych podstaw. Kolor może być w tonacji koralików, ale kontrast wygląda piękniej. Patrząc przez łatkę pisanek z koralików wyglądała pięknie, przedmiot można polakierować lub lśnić cekinami.

Jeśli nie ma absolutnie czasu lub nie ma umiejętności tkania za pomocą koralików, można w prosty sposób wykonać oryginalne ręcznie robione pisanki z koralików. Dla niego, oprócz przedmiotu obrabianego, potrzebujesz kleju, przezroczystej nici i różnorodnych akcesoriów dekoracyjnych.

Koraliki są umieszczane na sznurku w dowolnej sekwencji kolorów. Obrabiany przedmiot jest nasmarowany klejem (ważne jest, aby był przezroczysty) i spiralnie ułożyć sznur z koralikami. Możesz także umieszczać tematyczne litery, cyfry i ikony. Oprócz perełek przedmiot obrabiany można wkleić za pomocą paillettes, kryształów i kwiatów. Dodaj satynowe wstążki i kolorowe sznurowadła. Nieostrożnie upuszczone pióro sprawi, że rękodzieło będzie jeszcze ładniejsze. Nie możemy zapomnieć o pięknym stojaku, aby świąteczne jądro można było zobaczyć w całej okazałości i nie pozostało niezauważone.

Pisanki wykonane z koralików są nie tylko piękne, ale również bardzo ekscytujące. Aby opanować najprostsze schematy pod życie nawet dla dzieci. Jeśli masz dość cierpliwości, możesz zrobić oryginalne rękodzieło na święta.

Techniki do zaplatania pisanek z koralikami dla początkujących

Tradycja do malowania, malowania na wielkanocnych jajach kurzych na twardo sięgają wielu stuleci. Znakowanie dzień, kiedy zmartwychwstały Jezus Chrystus, chrześcijanie udekorować stół wakacje i dają sobie pisanki, postrzegając je jako symbol nowego życia, dobroci, łaski, bogactwa i dobrobytu. Idealnym prezentem na główny ortodoksyjny święto mogą być pisanki wykonane z samych koralików.

Ci, którzy nigdy nie byli zaangażowani w paciorkach, będą musieli cierpliwie i uczyć się od podstaw. Lub wybierz prostszą wersję dekorowania pisanek z koralików - metoda wklejania.

 • Do pracy potrzebują prawdziwych jaj, barwniki żywności, sól i ocet, kleju PVA, wykałaczki, cienka żyłka (przędza nylon), koraliki, paciorki. Jaja przed dekoracją powinny być spawane, jak zwykle, na twardo.

koraliki i koraliki ocet stołowy sól kuchenna

Ząbkowany sznurek w jednym rzędzie jest po prostu przykręcony do jajka, uprzednio przyklejonego klejem. Możesz rozpocząć wklejanie zarówno z tyłka, jak i ze środka jajka. Najważniejsze jest, aby mocno naprawić i przykleić koniec nici.

Jeśli bukiet jest szeroki, w zamkniętej formie jego średnica powinna dokładnie odpowiadać średnicy jaja w najszerszej części. Pasek z gotowym wzorem nakłada się i przykleja mocno do skorupy na środku jaja. Ponadto, od "pasa" do zwężających się końcówek, przyklej jajkiem pojedyncze kulki lub przyklej długie nitki pojedynczych rzędów.

 • Bardziej złożonym sposobem ozdabiania pisanek jest splatanie koralików.

Technika zaplatania jajek za pomocą koralikowanej siatki lub tkaniny może być inna. Wybór wzoru i motywów robótek jest ograniczony jedynie przez wyobraźnię i umiejętności mistrza. Ale w każdym razie takie symboliczne pamiątki wyglądają świetnie, świątecznie i bardzo elegancko.

Prosty wzór zaplatania jajek dla początkujących - samouczek wideo

Przed rozpoczęciem robótek należy zakupić materiały do ​​wytwarzania szampańskich pisanek. Są one takie same niezależnie od wybranej techniki beadingu. W pracy nad rzemiosłem będziesz potrzebował:

 • Półprodukty w postaci jaj.
 • Koraliki i koraliki w różnych kolorach i rozmiarach.
 • Klej.
 • Igły do ​​mocowania i zbierania koralików we wzór.
 • Cienka nylonowa nić lub linia.

Aby zrobić jajko wielkanocne z koralików, możesz użyć całej skorupy z prawdziwego jajka:

 1. Aby to zrobić, zawartość surowego jajka jest wydmuchiwana przez małe otwory wykonane na końcach.
 2. Osłonę "wzmacnia się", przyklejając ją kawałkami miękkiego papieru (gazet, serwetek) w technice papier-mache.

Obrabiany przedmiot może być w całości wykonany z masy papierowej, co nadaje mu kształt jajka. Dla wygody podstawa jest płaska, dzięki czemu "jajko" jest stabilne. Dla piękna i estetyki, warstwy suszonego papieru są wyrównane drobnoziarnistym papierem ściernym i pokryte farbą akrylową.

skorupa, wzmocniona gazetą tworzenie jajek z gazety w technice papier-mache

 • Koraliki do ozdabiania pisanek można kupić dowolne. Lepszą jakość uważa się za szkło czeskie, ale jeśli nie ma takiego, Chińczycy zrobią to samo.
 • Paleta kolorów, jak również wielkość perełek, określana jest na podstawie wybranego schematu, wzorca.
 • Zwykle białe, kremowe, niebieskie koraliki, wszelkie pastelowe odcienie są używane w tle. Dla wzoru - jasny wielokolorowy, w wielu wersjach.
 • Kupując koraliki, trzeba pamiętać, że jest sprzedawany nie na sztuki, ale na wagę. Dlatego najprostszy sposób na określenie pożądanej liczby perełek na specjalnym stole, z wybranym wzorem przyszłego wzoru (rysunek).
 • Nici i igły do ​​beadingu można znaleźć w tych samych sklepach. Nici powinny być wybrane bardzo cienkie, ale mocne, o przekroju odpowiednim do wielkości otworów w kulkach. Igła do pracy potrzebuje specjalnego - bardzo cienkiego, elastycznego, z miniaturowym okiem.

Technika tkania siatki koralików w kształcie rombu

Prosty sposób tkania jest dość łatwy, możesz go opanować w krótkim czasie. Napełnij pisankę siatką "w romb", do której zdolna jest nawet początkująca szwaczka.

 1. Prace rozpoczyna się od tego, że na żyłce perełki są zbierane w takiej ilości, że średnica zamkniętego rzędu odpowiada średnicy jaja w jego najszerszej części. Liczba perełek musi być wielokrotnością 6, to jest 24, 30, 36, 42 itd., Zależnie od wielkości obrabianego przedmiotu i perełek. Zamknij łańcuch, przepuszczając igłę za pomocą żyłki w pierwszym paciorkach.
 2. Następnie wybierz 5 kulek, policz szósty w gotowym łańcuchu i włóż igłę. Okazuje się, że diament. Na tej samej zasadzie reszta rombów jest splatana, kończąc rząd na pierwszym zgrubieniu.
 3. Drugi rząd siatki rombów zaczyna się splatać, mijając igłę na rombie z wyjściem przez środek, po trzecie, kulką. Wątek jest posadzony z 5 kulkami, igła jest wprowadzana do trzeciego ściegu sąsiedniego rombu. Postępując według instrukcji krok po kroku, utwórz drugi i kilka kolejnych rzędów siatki rombów, które będą splatać środkową część jaja.
 4. Gotowy pasek nakłada się na obrabiany przedmiot i zaczyna zaplatać zwężające się części. Zestaw i zapięcie perełek odbywa się w tej samej kolejności, co tkactwo w drugim rzędzie, ale igła nie jest posadzona z 5, ale 3 koralikami. Wraz ze zmniejszaniem się średnicy przedmiotu obrabianego pobiera się tylko jedną kulkę.

Istnieje inny sposób tkania siatki sieciowej. Zestaw koralików nadal wykonuje 3 sztuki, ale igła przechodzi przez diament, mijając sąsiednią. Latając po jajku, schemat nie może się do niego przyłączyć i połączyć kulki w dowolnej kolejności.

Na tej samej zasadzie wykonujemy warkocz z "rombową" siatką drugiej części jaja. Wbij ostatni koralik we wzór, zrób węzeł mocujący, wytnij nić i ukryj.

Dwustronna technika tkania

Metoda idealnie nadaje się dla tych, którzy tylko opanowali paciorków. Ta technika - dwustronne tkanie lub tkanie rąk - nawet doświadczeni mistrzowie są najczęściej wybierani do ozdabiania pisanki koralikami.

Najłatwiej nauczyć się z koralików dwóch kontrastujących kolorów. Jeden splatuje nawet rzędy, drugi nieparzysty. Pierwsze 2 rzędy splatają się w następujący sposób:

 1. Wkręć nitkę w 2 perełki.
 2. Wróć i włóż igłę do pierwszego ściegu.
 3. Znowu ciąg na koraliki wątku 2.
 4. Przeprowadź igłę za pomocą żyłki w trzecim koralik.
 5. Zgodnie z tym schematem utworzą się dwa rzędy. W pierwszym koralik

są połączone ze sobą, w drugim są przymocowane do koralików pierwszego rzędu.

 • Aby nie może być mylona z wielkością i splot piękny, przylega do powierzchni materiału z przedmiotu obrabianego perełek zalecanych pas splot 2 pierwszego rzędu, aby umieścić go na jaja, a następnie tkanie na następnym szeregu. Końce pasa muszą zostać połączone dokładnie współdziałać wiążąc końce nitki.
 • Gdy pasek jest w pełni gotowy i mocno zamocowany na obrabianym przedmiocie, można rozpocząć splatanie zwężających się części. Trzeba to zrobić ostrożnie, zmniejszając liczbę koralików w każdym kolejnym rzędzie. Do płótna dokładnie określić, liczba perełek powinna być zmniejszona równomiernie, przepuszczając nitkę przez równą liczbę perełek poprzedniego rzędu.

Technika tkania ręcznego nadaje się nie tylko do ozdabiania pisanek. Korzystając z podobnego schematu, możesz stworzyć piękny wystrój dla innych rzemiosł i pamiątek. Na przykład ułóż ozdobne koraliki wielkanocne, które można wykorzystać do dekoracji wnętrza lub prezentu jako prezent dla przyjaciół, krewnych, kolegów.

Bardzo prosta metoda tkania mozaiki jest idealna dla początkujących. Płótno jest wyściełane bez schematu, nie ma potrzeby obliczania, ile jaj pozostawi koralik na cały warkocz. Wystarczy przygotować paciorki wybranych odcieni, cienką linię i igłę.

Jeśli jest to pierwsze doświadczenie w tworzeniu paciorków, nie wybieraj skomplikowanych wielobarwnych wzorów. Wystarczy ograniczyć się do kilku pastelowych odcieni.

Mozaiki paciorków do dekoracji pisanki wykonuje się w następującej kolejności:

 1. Zrób kwiat z jedną kuleczką pośrodku i 6 płatkami wokół.
 2. Koraliki drugiego rzędu przeplatają się między "płatkami". Aby ułatwić zrozumienie, gdzie znajdują się drugi i pierwszy rząd tkania, zaleca się stosowanie perełek o innym kolorze.
 3. Liczba perełek w trzecim rzędzie zwiększa się poprzez powiększenie obszaru płótna. Dlatego pomiędzy perełkami drugiego rzędu nie splatamy jednego, lecz dwóch koralików. Aby mieć łańcuch prosty, nie trafić w gwint na tym samym stopki, z którego się wywodzi, a następnie rozpoczyna się gwintu w pierwszy koralik trzeciego rzędu.
 4. Aby utworzyć czwarty rząd mozaikowego warkocza na igle, sadzi się jedną kulkę, przeplatając ją pomiędzy koralikami poprzedniego łańcucha.
 5. Piąty łańcuch idzie na przedłużenie, więc musisz zrekrutować co najmniej 3 kulki naraz.
 6. Szósty rząd jest utkany, nawleczony na sznur z 2 koralików. Aby drut był jednolity, igła przechodzi przez 3 perełki w 5. rzędzie.
 7. Po zakończeniu szóstego łańcucha mozaiki z koralików można rozpocząć zaplatanie jaj. Aby to zrobić, gotową łatkę mocuje się dokładnie w środku jednego z końców przedmiotu obrabianego. Mocowanie można wykonać za pomocą szpilki lub kleju.
 8. Siódmy rząd służy do ekspansji. W celu zapewnienia jednorodności parzeniem, igła przechodzi przez dwie listewki 6 ty rząd linia nawleczone na jednej kulki prowadzi się na trzecią igłę przez stopki 5. rzędu.
 9. Podnosząc ósmy łańcuch, musisz skupić się na odległości do poprzedniego rzędu i wielkości perełek użytych do utkania wzoru. Postępując z tego, wybierz kolejno 2 i 3 koraliki. Przeprowadź przez każdą sekundę kulkę poprzedniego rzędu.
 10. Łańcuchy numer 9 i 10 są pisane w tej samej kolejności, ale dla 9 rząd na sznurku na jednej kulce, a na 10. - natychmiast na 2.
 11. Po zakończeniu 10. łańcucha mozaiki możliwe jest splatanie w oplocie z koralików dowolnego wzoru lub wzoru. Na tym etapie fantazja jest nieograniczona - możesz bezpiecznie wybrać dowolny schemat i stworzyć wzór do ozdabiania jajka wielkanocnego.
 12. Przechodząc pośrodku jaja, warkocz powinien stopniowo zwężać się. Zestaw i splot kulek produkują w podobnej kolejności, ale w kierunku zmniejszenia. Aby narysować (wzór) był symetryczny ze wszystkich stron, należy poruszać się w osiach przechodzących przez 6 płatków kwiatu.
 13. Zakończ mozaikową plecionkę jajka wielkanocnego w taki sam sposób, jak to się zaczęło - stworzenie kwiatu z pojedynczym perełkiem w środku. Nić jest ustalona, ​​doprowadzając ją do kilku koralików górnych łańcuchów.

Pisanka z koralików można uznać za kompletną. Ale możesz dodatkowo zrobić miejsce na pamiątkę. Ta część może być wykonana z tych samych koralików lub innych materiałów dekoracyjnych - koralików, kolorowych wstążek satynowych, folii, kolorowego papieru falistego itp.

Najłatwiejszy sposób trzymania stojaka na pisankę, opleciony koralikami, może być wykonany z paska z tektury i koronki. Aby to zrobić, pas tektury o wymaganej szerokości jest przyklejony do cylindra, a na wierzchu naklejona jest "spódnica" z koronki. Dodatkowo krawędź koronki może być ozdobiona koralikami, koralikami, cyrkoniami, satynowymi kwiatami, piórami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 − 36 =