Jajka faberge

Jajka faberge

Grupa

Informacje

Zespół powstał w 2003 roku w mieście Orel, a obecnie ma w swojej dyskografii cztery płyty LP. Album "Provocation" został wydany w legendarnej rosyjskiej wytwórni MOROZ Records.

Ponadto w sprzedaży można znaleźć oficjalny zbiór MP3 utworów z pierwszych trzech płyt.

Jajka faberge

Odtwarzanie utworów jest zabronione w tym kraju () na żądanie właścicieli praw autorskich.

Odsłuchiwanie utworu w tym kraju () jest zabronione na żądanie właścicieli praw autorskich.

Odtwarzanie i pobieranie utworów z zaycev.net jest zabronione w tym kraju () na żądanie właścicieli praw autorskich.

Słuchanie i pobieranie utworów z zaycev.net w tym kraju () jest zabronione na żądanie właścicieli praw autorskich.

Copyright © Zaycev Media Group Ltd., 2004-2014

Jajka Faberge

Pomysł stworzenia takiej grupy przyszedł nam do głowy jednocześnie z dwoma uczestnikami projektu, którzy do dziś grają w grupie. Jednym z nich był autor nazwy Niels (wokal, teksty), drugi - Guchok (perkusja).

Stało się to wiosną 2003 roku. Podstawowym wymogiem, odróżniającym grupę od innych, było wykorzystanie instrumentów dętych (dudes) w połączeniu z ekscentrycznymi tekstami i szalonym show.

Pierwszy zbiorowego struktura obejmuje: Niels, Guchok, Kostik (gitary) Hind (bas) Artem „Paspartu„(rura) strzępy (Bassoon) Bondar (zwrotne) Letow (róg). Ale ta grupa pracowników nie muszą grać jeden koncert: Letow odszedł z własnej inicjatywy, a sługa, niestety, wkrótce wyjechał do Moskwy (uczestniczących w minusy), a we wrześniu, miał do zrobienia nowego basistę. Stali się stary przyjaciel Guczkow i Peter kostik, który teraz gra w „jaja”.

W październiku podano pierwszy koncert. To było w Filharmonii Oryol podczas ceremonii wręczania nagród niektórym projektantom stron internetowych. Widownia była istotna i zareagowała leniwie. Dopiero gdy Niels obrócił stopą jakieś reklamy, ludzie się poruszyli, ale to już koniec koncertu.

W styczniu 2004 roku, po ciężkich próbach, Kostik przestał grać w zespole. Zamiast tego przyszedł Den, który do dziś pozostaje stałym gitarystą "Jaj". W tym samym czasie grupa przyszedł Kozhara (puzon), Jean-Paul (trąbka) i Sasha (tuba), który grał z nimi kilka przemówień i opuścił zespół w maju.

Kolejnym koncertem był występ w kilku secesjach Pankov w domu związkowym Orel pod koniec stycznia. Ten wieczór został zapamiętany przez zły dźwięk i tłumy brudnych, zaniedbanych punków. Po koncercie grupa zapoznaje się z Igorem Pawłowiczem Belonożką, który uprzejmie zaproponował im swoje usługi jako inżyniera dźwięku.

Wiosną 2004 „yaytsy” dał kilka koncertów muzyki kameralnej „”: dwa w piwnicy starego statku kosmicznego „Jubilee” (jeden z nich z moskiewskiego «klauna Ball») i jeden w hali szkoły artystycznej. W tym samym czasie rozpoczęła się praca nad pierwszym albumem "Jamaican Wolves".

W kwietniu grupa została zaproszona na festiwal Orel Festival of Rock Music "Rock-side". Nie było wielkiego pragnienia gry, ale organizatorzy jakoś się zgodzili. "Festiwal" był dwudniowy, a "Jajka" miały wystąpić pod koniec drugiego dnia. Ludzie nie rozpierzchli się, chcąc zobaczyć to wszystko. Ale podczas przemówienia jakiś rzemieślnik zaczął metodycznie wyłączać urządzenie: pierwsze monitory, a potem wszystko inne. Apoteoza stała się dźwiękiem bębnów i rur (nie można ich wyłączyć;))) zmieszanych z chórem fanów, krzyczących piosenki zamiast Nielsa.

Latem Passepartout opuszcza zespół, gdzie niebawem pojawia się Andrey (saksofon barytonowy).

15 sierpnia "Jaja" grają w Livni (jest to regionalny ośrodek w regionie Orel) na festiwalu pamięci Tsoi. W rzeczywistości był to ich koncert, ponieważ po występie zespołu, który ich śledził, aparat spłonął, a "festiwal" trwał w jednej czwartej siły.

Jesienią "Jaja" opuścił Tolik i Bondar, a Kozhar wyjechał do Moskwy. W tym samym czasie Stas przyszedł "Pten" (puzon) i Alevtina (saksofon altowy).

We wrześniu album został ukończony i skonsolidowany. Prezentacja odbyła się 14 października w Orzeł w klubie "Extrim". Na ten koncert "Jaja" otrzymał specjalną nagrodę "Komsomolskaja Prawda" w nominacji "Najlepszy koncert klubowy 2004".

W listopadzie zespół zagrał partię chuliganów w "Mystery" Oryola, w grudniu - w "Oceanie Snów". 30 stycznia 2005 w klubie "Extrim" odbył się koncert z moskiewskim zespołem "Shlyuz". 6 lutego "Jajka" grał w Moskwie "Parabar" z "Necondition". W marcu - w Oryol "Extrime" z "Distemper". 9 kwietnia zespół zagrał w Parabar z moskiewskim ClockWorkTimes. 16 kwietnia - performance w Briańsku "Solaris" z "Purgenem" i Bryanskem punkiem. 24 kwietnia - koncert w "Parabar" z "Necondition". 20 maja - występ w Oryol TC "Salyut" z "Distemper". 10 czerwca - ponownie Bryansk (Aquarium Club).

Latem Jean-Paul, Andrei i Alevtina wyjeżdżają do Moskwy. Passepartout wraca do zespołu ponownie, a jesienią przychodzi Dima (tenorowy saksofon). 27 sierpnia "Eggs" zagrał dwa koncerty. Pierwszy - w Orze na festiwalu muzyki alternatywnej, drugi - w Briańsku na Freakshow.

25 września zespół zagra w moskiewskim klubie "B-2" na festiwalu Ska z "Mail Factors" i "Havana Club".

W październiku „yaytsy” pojawiają się na dwóch hool partii: 1 października Orel ( „Tajemnica”, razem z «klauna Ball»), w dniu 8 października w Briańsk ( „Solaris”, wraz z niemiecką «Moscowska»). 30 października - koncert w Oryol "Salute" z "Distemper". 30 listopada "Jaja" grał w klubie Zheleznogorsk "Matis". 14 stycznia - występ w Moskwie w "Czarnym Białe "z" Necondition ". 22 stycznia - koncert w klubie "Relax" na Dubrovce.

W tym momencie w grupie 8 osób Niels (śpiew), Guchok (perkusja), Dan (gitara), Pete (bas, chórki), Staś "PTEN" (puzon), Jean-Paul (trąbka), Dima (saksofon tenorowy ), Passepartout (trąbka). Oczywiście, dziewiątym członkiem grupy może być Igor Belonożko, który podróżuje z "YaytsAmi" dla wszystkich występów, gdziekolwiek.

Warto zauważyć, że w Zaporożu (Ukraina) od 1995 roku istnieje grupa o tej samej nazwie. Zaporoże pod koniec lat 90. były znane daleko poza ich rodzinnym miastem. W ten sposób grupa została laureatem międzynarodowego festiwalu rockowego w Oberhausen (Niemcy), grała na innych międzynarodowych imprezach, koncertowała w całej Ukrainie i Rosji. Pod koniec lat 90. zespół był tak dobrze znany w swoim mieście i poza nim harmonogram koncertów został pobity w oczach, a zespół poważnie pracował nad ich już wysokim poziomem wykonawczym i zaprosił nowych stałych muzyków. a w 2001 roku został podzielony na grupę "Faberge", a inny zespół, już zatopiony w zapomnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 8