Izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu

Izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu

Jak wykonać izolację akustyczną w mieszkaniu

Irytujący hałas dobiegający z sąsiednich domów na piętrze jest częstą skargą najemców w budynkach mieszkalnych. Ten problem można rozwiązać dzięki dźwiękoszczelnemu sufitowi. Jak i jak chronić mieszkanie przed hałasem sąsiadów z góry, przeczytaj w naszym artykule.

Materiały do ​​izolacji akustycznej sufitu

W przypadku izolacji akustycznej sufitu lepiej jest wybrać lekkie materiały, które nie będą przeciążać ramy i odrywać się pod wpływem własnego ciężaru.

 • Dźwiękoszczelne membrany.

 • Dźwiękochłonne płyty z włókien syntetycznych.

  Z materiałów eksploatacyjnych, które będą potrzebne:

  • Wibrujące sufity izolacyjne.
  • Uszczelka wibroizolacyjna.
  • Profil metalowy.
  • Kołki rozporowe.
  • Wkręty wkrętów samogwintujących.
  • Klej.
  • Mieszanka sztukaterii.
  • Szczeliwo wibroizolujące.

  W zależności od wybranej metody instalacji lista materiałów eksploatacyjnych może się różnić.

  Istnieje kilka sposobów instalacji izolacji dźwiękowej na suficie. Zasadniczo wybór zależy od etapu remontu mieszkania i możliwości finansowych. Na przykład, jeśli właśnie rozpoczął się gruntowny remont pomieszczenia, nie będzie trudno wytworzyć sufitową izolację akustyczną dzięki metodzie wykonania ramy i zainstalowaniu na niej warstw gipsowo-korowych. Jeśli po zakończeniu naprawy wystąpiła potrzeba izolacji akustycznej, można zastosować metodę klejenia płyt lub membrany na suficie, aby uniknąć "brudnego" etapu instalacji.

  Montaż izolacji akustycznej na ramie

  Izolację akustyczną sufitu metodą wireframe przeprowadza się na samym początku naprawy. Szybka i wysokiej jakości praca wymaga pomocy partnera. Montaż izolacji jest następujący:

  1. Usuń z sufitu starą powłokę (wapno, emulsja, płytki dekoracyjne itp.)
  2. Pokryć wszystkie pęknięcia między ścianami i płytami zaprawą cementową.
  3. Traktuj sufit za pomocą masy klejącej.
  4. Wklej dźwiękoszczelną membranę na całej powierzchni sufitu.
  5. Wykonaj oznaczenia na suficie pod prowadnicami ramy. Ustaw prowadnice w odległości 30-40 centów od siebie.
  6. Kierując się układem, zainstaluj zawieszenie dla prowadnic. Mocowanie podwieszane na suficie za pomocą śrub kołkowych, wstępna obróbka śruby i miejsce połączenia z tłumikiem izolującym wibracje.
  7. Za pomocą śrub zainstaluj prowadnice na wieszakach. Podczas instalacji, przy pomocy poziomu, sprawdź poprawność horyzontu prowadzącego.
  8. Zamontuj na szynach, łącznikach izolacyjnych. Do produkcji elementów złącznych można użyć metalowej taśmy do zawieszania.
  9. Umieść materiał dźwiękoszczelny między prowadnicami ramy.
  10. Zainstaluj dźwiękoszczelną płytę gipsową lub inne wykończeniowe panele na ramie.
  11. Uszczelnij szwy między arkuszami i nałóż warstwę wykończeniową.

  Podczas instalacji izolacji akustycznej, nie zapomnij usunąć wszystkich przewodów do oświetlenia w odpowiednich momentach i zrobić dziury na lampy lub żyrandol.

  Izolacja akustyczna sufitu bez szkieletu

  Izolacja akustyczna sufitu bez tworzenia ramy, najlepiej jest produkować za pomocą paneli ZIPS. Ten rodzaj izolacji jest płyta warstwowa, składająca się z warstwy pochłaniającej dźwięki, płyty gipsowo-kartonowe, a arkusze ważonego mocowania węzły antywibracyjnych.

  Instalacja systemu dźwiękoszczelnego składa się z następujących elementów:

  1. Przygotuj powierzchnię sufitu: usuń starą powłokę, pokryj wszystkie pęknięcia, wyrównaj nierówności na powierzchni.
  2. Wzdłuż obwodu sufitu przyklej na ścianie pasek izolacji, o szerokości przekraczającej grubość panelu o 1-2 centymetry.
  3. Rozpocznij instalację od rogu pomieszczenia i używając wiązania, przymocuj panel do sufitu.
  4. Przez otwory w panelu zaznacz znaczniki śrub.
  5. Połóż panel i wywierć otwory w suficie na śruby wkrętów.
  6. Zamontuj panel na suficie za pomocą specjalnych, odpornych na wibracje łączników, które są dostarczane wraz z panelami.
  7. W ten sposób zainstaluj panele na całej powierzchni sufitu.
  8. Po zainstalowaniu wszystkich paneli zamontuj napięcie lub sufit podwieszany.

  Poza tym za pomocą zamków błyskawicznych płyt, dźwiękoszczelny bez ramy, a także za pomocą płyty z włókien mineralnych i syntetycznych, który jest zamontowany na suficie za pomocą kleju lub zatyczki z tworzywa sztucznego, parasole.

  Izolacja akustyczna sufitu kasety

  Jeśli masz już sufit podwieszany na kasecie, pomyśl, że masz dużo szczęścia, ponieważ na gotowej ramie łatwo jest wygłuszyć:

  1. Wyciągnij panele kasety z komórek lub prowadnic.
  2. Przyklej dźwiękoszczelny materiał do sufitu między prowadnicami.
  3. Wymień panele.

  Rama podwieszonego sufitu kasety może nie być zaprojektowana dla dodatkowej wagi izolacji akustycznej. Dlatego spróbuj naprawić materiał izolacyjny bezpośrednio na suficie, bez użycia ramy jako podparcia.

  Jeśli absolutnie nie chcę brzmieć izolację sufitu w moim mieszkaniu może być w stanie przekonać sąsiadów mieszkających nad wami, że zgodzili się na przeprowadzenie prac izolacji akustycznej w domu. Kiedy otrzymasz zgodę, musisz wytłumaczyć dźwięk nie już sufit, ale podłogę sąsiada. Szczegółowe instrukcje, jak wykonać podłogę dźwiękoszczelną.

  W zależności od materiału, z którego zbudowany jest Twój dom, izolacja akustyczna tylko sufitu nie zawsze jest skuteczna. Aby znacznie zmniejszyć poziom hałasu docierającego do domu, należy wykonać kompleksową izolację akustyczną w całym mieszkaniu. Ponadto zapoznaj się z technologią izolacji akustycznej ścian.

  Jakie materiały można wykonać dźwiękoszczelne ściany w mieszkaniu, tak aby nie słyszeć sąsiadów. Nowoczesne, tanie i niestandardowe sposoby izolacji akustycznej. Technologia mocowania materiałów izolacyjnych z ramą i bez niej.

  Jak zrobić dźwiękoszczelną podłogę w mieszkaniu. Nowoczesne materiały do ​​izolacji akustycznej.

  Jak samodzielnie izolować mieszkanie. Technologia izolacji akustycznej ścian, podłogi i sufitu nowoczesnymi materiałami i niestandardowymi metodami.

  RemBoo »Izolacja» Jak wykonać izolację sufitu w mieszkaniu

  Izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu lub domu - jak zrobić własne dłonie i dźwiękoszczelne materiały

  Zastosowanie nowoczesnych materiałów tłumiących hałas pozwala uzyskać doskonałą izolację akustyczną sufitu nawet w obecności drewnianych podłóg. Żadne projekty domów nie dają mieszkańcom stuprocentowej gwarancji ochrony przed hałasem. W rezultacie izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu jest bardzo istotna. Zredukowanie poziomu hałasu do akceptowalnych decybeli jest całkiem możliwe, jeśli odpowiednio wyposażone są w izolację akustyczną.

  Co to jest izolacja sufitowa

  Izolacja akustyczna i izolacja akustyczna to nie to samo. Przy pierwszym parametrze szacowany jest stopień spadku energii fali dźwiękowej podczas przechodzenia przez płyty lub ściany. Izolacja akustyczna jest tym, jak zmniejsza się ciśnienie fali dźwiękowej, gdy przechodzi przez przeszkody w postaci nakładania. Izolacyjność akustyczną sufitu szacują budowniczowie lokali mieszkalnych o określonym współczynniku (RW) w zakresie częstotliwości od 100 do 3000 Hz. Jeśli RW jest równe jeden, to mieszkanie jest całkowicie dźwiękoszczelne. Jednak tak się nie dzieje.

  Izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu

  Jeśli chodzi o obniżenie poziomu decybeli wchodzących do mieszkania z zewnętrznych źródeł, wówczas mówi się o izolacji akustycznej. Izoluj cały pokój przed przenikaniem zewnętrznych fal dźwiękowych - następnie odpowiednio wyposażyć ochronę przed hałasem na ścianach, podłodze i suficie. Hałas izolacji sufitu w mieszkaniu odbywa się za pomocą nowoczesnych metod wykorzystujących dźwiękochłonne materiały nowej generacji.

  Konstruktorzy wyróżniają 4 rodzaje hałasu, którymi należy się zająć:

  • Hałas typu szoku. Występuje podczas tworzenia fali dźwiękowej z uderzenia w podłogę lub partycje. W budownictwie mieszkaniowym jest to deptanie stóp, hałas z ruchomych mebli, praca dziurkacza lub wiertła.
  • Hałas powietrza występuje, gdy dźwięk rozchodzi się w powietrzu w warunkach słabej izolacji akustycznej ścian, niedostatecznej absorpcji dźwięku przez zakładki. Mogą to być głośne głosy, muzyka, szczekanie psa, śpiew ptaków.
  • Hałas typu strukturalnego powstaje przy rezonansie drgań o wysokiej częstotliwości z kanałów powietrznych, szybów windy. W takim przypadku fale dźwiękowe mogą się rozprzestrzeniać bardzo daleko.
  • Echa lub akustyczne dźwięki pojawiają się w pustym pokoju.

  Ludzie mieszkający w dolnym mieszkaniu cierpią z powodu hałasu szoku i powietrza, pochodzącego z pięter wyżej. Izolacja akustyczna od sąsiadów od góry jest często tak źle ustawiona, że ​​przyłożenie ucha do ściany, pozwala usłyszeć, że ktoś na górze siedzi na krześle. Najbardziej udaną decyzją, w jaki sposób wygłuszyć strop od sąsiadów od góry, uważa się układ izolacji akustycznej podłóg w górnym mieszkaniu. To tworzy pływającą konstrukcję podłogi. Wykonany jest na bazie jastrychu betonowego z dodatkiem gipsu układanego na warstwie dźwiękochłonnej wełny mineralnej typu Akustik-stop.

  Niestety, sąsiedzi z góry nie zawsze zgadzają się co do kosztu stworzenia warstwy dźwiękochłonnej na swojej podłodze, dlatego izolacja akustyczna sufitu od hałasu uderzenia jest wykonywana niezależnie. Najprostszym sposobem jest zaprojektowanie systemu bezramowego. Składa się z dwóch elementów - specjalnej płyty warstwowej, która jest zamontowana bezpośrednio na suficie, oraz arkusza płyt kartonowo-gipsowych, które należy przymocować do panelu na końcu pracy. Proces instalacji i kolejność warstw można wyświetlić na zdjęciu.

  System ramowy to konwencjonalne sufity napinane z izolacją akustyczną od GVL lub GKL. Zaletą tej metody jest to, że powierzchnie są wyrównane, zagruntowane, wszystkie pęknięcia i pęknięcia są w nich osadzone, a dopiero potem zostaje wykonana izolacja montażowa i akustyczna sufitów napinanych. Podczas aranżacji izolacji akustycznej konieczne jest nakładanie materiałów pochłaniających dźwięk, zachodzących na siebie, nie pozostawiając między nimi przerw, w przeciwnym razie cała praca pójdzie źle, a skuteczna izolacja akustyczna nie będzie działać.

  W domu z drewnianymi sufitami

  Drzewo służy jako bardzo dobry przewodnik fal dźwiękowych, ponadto z biegiem czasu takie podłogi zaczynają skrzypnąć, więc izolacja akustyczna sufitu w domu z drewnianymi sufitami jest bardzo istotna. Aby zapewnić redukcję hałasu, budowniczowie położyli warstwę materiału pochłaniającego dźwięki na podłodze na piętrze, mocując ją za pomocą listew przypodłogowych i ustawiają dźwiękoszczelne sufity na niższym piętrze kilku materiałów, ułożone jedna na drugiej warstwami.

  Najgorsze ze wszystkiego są w domach typu panelowego ze względu na dużą liczbę szczelin między panelami i niski współczynnik RW. Jedna izolacja akustyczna sufitu w domu panelowym nie pomoże osiągnąć skutecznego poziomu redukcji szumów, należy również spróbować odizolować ściany i ścianki działowe w mieszkaniu od dźwięków zewnętrznych, aby osiągnąć pożądany efekt.

  Dźwiękoszczelne materiały do ​​sufitu w mieszkaniu

  W zależności od przydzielonych zadań, materiały, które mogą zapewnić cisza w mieszkaniu, są podzielone na dwa rodzaje: dźwiękoszczelne materiały do ​​sufitów i materiałów pochłaniających dźwięk. Działanie materiałów izolujących hałas ma odzwierciedlać falę dźwiękową z powrotem do źródła, a więc mają one dużą gęstość. Należą do nich arkusze płyt kartonowo-gipsowych, płyty pilśniowej i płyty wiórowej.

  Materiały dźwiękochłonne rozpraszają dźwięk w całej objętości, zmniejszając liczbę decybeli o połowę. Należą do nich:

  • Miękkie materiały na bazie filcu, wełny mineralnej, włókna szklanego. RW na nich sięga 70%. Produkowane są w rolkach z różnorodnym reliefem - w formie piramid, klinów, fal.
  • Sprasowane półsztywne materiały składają się z płyt opartych na włóknie szklanym, wełnie mineralnej lub poliuretanie. RW osiągają do 75%.
  • Materiały stałe na bazie wermikulitu lub pumeksu. Ich wadą jest stosunkowo niska izolacja akustyczna.
  • Płyty warstwowe, które są "warstwowymi ciastami", w których znajdują się izolatory hałasu płynnego lub miękkiego, a na zewnątrz - stałe.

  Dźwiękochłonne panele sufitowe

  Izolację akustyczną od sąsiadów od góry można uzyskać za pomocą następujących dźwiękoszczelnych paneli na suficie:

  • Phonestar, czyli drewniane prześcieradła, pomiędzy którymi położony jest wypełniacz mineralny. Wskaźnik izolacji akustycznej RW w nich sięga 75%.
  • Akustik-stop - ognioodporne panele poliuretanowe z ogniwami.
  • Akustik-metal sli - płyty warstwowe, składające się z ołowianych płyt z wkładkami z poliuretanu. Mają wysoki współczynnik RW, osiągając 80%, jednak ich koszt jest wysoki.
  • Comfort premium - płyty warstwowe wykonane z płyty MDF, wypełnione folią styropianową lub szklano-magnezolitową.

  Zapewnij ciszę w mieszkaniu nie tylko dzięki nieporęcznym płytom lub panelom. Ogromną popularność zyskuje izolacja akustyczna sufitu. Taką metodą jest klejenie sufitu sufitowego specjalnymi materiałami, które są membranami o zwiększonej gęstości włóknin poliestrowych. Należą do nich:

  • Topsilent bitex;
  • Polipiombo;
  • Tecsound (Texound);
  • Zielony klej;
  • Dźwięki akustyczne;
  • Rozlega się ecotoshin.

  Izolacja akustyczna sufitu bez szkieletu

  Za pomocą specjalnych paneli, zwanych ZIPS, wykonano bezramowe wyciszanie sufitu. Są to płyty warstwowe o grubości 120 mm, składające się z GPL, wewnątrz którego znajduje się włókno szklane cięte. Na każdym panelu znajdują się specjalne wibratory do mocowania do sufitu sufitowego. Po zainstalowaniu ZIPS należy zakończyć układ izolacji akustycznej, mocując ją do panelu GKL.

  Dźwiękochłonne płyty sufitowe

  Rozmieszczenie izolacji akustycznej z płytami wygłuszającymi do sufitu jest bardzo pożądane. Głównymi zaletami płyt mineralnych na bazie bazaltowej Shumanet-BM, EcoAkustik i Knauf są ekologiczna czystość materiału, bezpieczna dla zdrowia ludzkiego. Płyty mineralne są odporne na spalanie, gnicie, wilgoć. Nie są zjadane przez gryzonie, grzyby nie rosną na nich, a żywotność płyt mineralnych jest porównywalna z nakładającym się zasobem, do którego są przyczepione.

  Samoprzylepna izolacja sufitowa

  Nowe innowacyjne rozwiązanie - tania listwa samoprzylepna wykonana ze specjalnie przetworzonego polietylenu Isolonteip - pomoże stworzyć samoprzylepną izolację akustyczną dla sufitu. Ten sposób tworzenia ciszy w domu jest wygodny, praktyczny i będzie kosztować niedrogo. Niewątpliwą zaletą układu izolacji akustycznej za pomocą taśmy samoprzylepnej jest jej przyjazność dla środowiska.

  Korek na suficie zapewniający izolację akustyczną

  Płyty pokruszonej i sprasowanej kory dębu przyczyni się do poprawy właściwości izolacyjnych pomieszczenia oraz izolację korka na suficie będą skuteczne wobec oddziaływania zewnętrzne fale dźwiękowe powietrza. W ten sposób, oprócz tego, że można chronić swoich sąsiadów od hałasów pochodzących z apartamentu. Tablice korkowe mogą być używane tylko w połączeniu z innymi materiałami izolacyjnymi.

  Jaka izolacja akustyczna jest lepsza dla sufitu

  Jak wybrać najlepszy system pochłaniania dźwięku dla mieszkań, czy materiały, które gwarantują ochronę przed uderzeniami i fal dźwiękowych w powietrzu są tak różne? Lepsza izolacja akustyczna sufitu jest osiągnięte, gdy płytki mocujące, płyty warstwowe lub izolacji akustycznej rolki są spełnione wszystkie technologie i instalacja układu bariery hałasu przeprowadzono przez specjalistów. Kiedy będzie najmniejszy odstęp między panelami lub płytkami, można powiedzieć, że wszystkie prace wykonane na próżno - bo dźwięk będzie nadal przenikają do szczeliny i rozłożone w całym pomieszczeniu.

  Ponieważ materiały i ilość pracy, aby wyizolować pokój z przenikaniem dźwięków zewnętrznych są różne ceny za stropu izolacja akustyczna Moskwie mogą się różnić. materiały dźwiękochłonne można kupić w sklepie internetowym lub zamówić w katalogach supermarketów budowlanych. Ceny prac na izolacji akustycznej sufitu w mieszkaniu jest pokazane w poniższej tabeli:

  Cena za metr kwadratowy, ruble

  Urządzenie izolacji akustycznej za pomocą płyt mineralnych

  Izolacja akustyczna z materiałami z membrany rolkowej

  Materiały do ​​izolacji akustycznej sufitu w mieszkaniu: przegląd najbardziej istotne i nowoczesne

  Dobra izolacja akustyczna to cisza i spokojna rozrywka w mieszkaniu. Aby osiągnąć takie warunki, inny rodzaj izolacji pomaga obniżyć poziom hałasu w pomieszczeniu. Aby dowiedzieć się, jakie materiały do ​​izolacji akustycznej sufitu są stosowane w nowoczesnym budownictwie, spójrzmy na najbardziej popularne dziś.

  Wybierając materiały do ​​izolacji akustycznej, należy wziąć pod uwagę ich skuteczność. Wynika to z rodzajów hałasu, który będzie musiał być pochłonięty. Cały hałas powstający dzieli się na dwa rodzaje:

  • Odgłosy powietrza powstają w wyniku wibracji powietrza wywołanych działaniem mechanicznym niektórych obiektów, na przykład drzwiami zamykającymi. Wnikają do pomieszczenia przez szczeliny, a nawet gniazda;
  • Oddziaływania powstają z mechanicznych wpływów na sufit. Silna ścieżka rozpościera się po suficie niższego mieszkania. Ale przy słabej izolacji akustycznej można ją usłyszeć w mieszkaniu znajdującym się na piętrze powyżej.

  Maksymalny poziom ciszy można osiągnąć przez wygłuszenie nie tylko sufitu, ale także ścian wraz z podłogą.

  Projekty izolacji akustycznej sufitów

  Aby położyć materiały do ​​wygłuszenia sufitu, możesz wykonać dodatkowe projekty:

  • Zamontuj sufit podwieszany na metalowej ramie. Do płyt przymocowane jest za pomocą zawiesin;
  • zainstalować sufit napinany, który jest ustalany przez specjalne wsporniki wokół obwodu pomieszczenia. Współcześni producenci oferują ogromny wybór tkanin elastycznych na bazie tkaniny lub PCV;
  • zrobić filigranowy wzór może być wykonany z dowolnego materiału arkusza przymocowanego do metalowej ramy na suficie.

  Wykonując jedną ze struktur pomiędzy nią a płytami, konieczne jest pozostawienie szczeliny do układania materiału dźwiękoszczelnego.

  Izolacja akustyczna bez tworzenia szkieletu

  Wykonując samodzielnie dłonie w mieszkaniu, izolując sufit od sufitu, można uniknąć czasochłonnego i kosztownego procesu tworzenia ramy. Ta metoda nadaje się do układania izolacji akustycznej pod sufitem podwieszanym. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • Popularnym sposobem mocowania dźwiękoszczelnego materiału są plastikowe kołki. Ich szerokie czepki przypominają parasole. Deski izolujące hałas są mocowane za pomocą kołków w rogach i na środku. Można również dodatkowo nakładać klejenie płyt;
  • Innym sposobem mocowania materiału jest użycie mieszanin kleju. Płyty przykleja się do sufitu i pozostawia do całkowitego wyschnięcia;
  • dobre recenzje wykorzystują nowoczesne materiały na bazie kleju, które nie wymagają dodatkowego zakupu kleju. W przypadku montażu wystarczy mocno docisnąć je klejącą stroną do sufitu.

  Oddzielenie dźwiękoszczelnego materiału według rodzaju

  Struktura każdego materiału ma swoje cechy, które określają procent eliminacji hałasu w mieszkaniu. Odpowiednio dobrany materiał zapewnia 99% ochronę ciszy. Aby zrozumieć strukturę całego systemu ochrony przed hałasem, musisz wiedzieć, że funkcjonalność materiałów jest podzielona na dwa rodzaje:

  • struktura materiału dźwiękochłonnego w podłożu ma miękki, porowaty lub włóknisty wypełniacz. Fala dźwiękowa przechodząca przez materiał zostaje najpierw spowolniona, a następnie całkowicie zaabsorbowana. Materiały takie obejmują płyty na bazie filcu, bazaltu i sinteponovoy, wełnę mineralną;
  • dźwiękoszczelne. Jego funkcjonalność jest odwrotna do rozważanego typu. Gęsta i mocna struktura nie pochłania dźwięku, ale odbija go od siebie. Takim materiałem jest beton, cegła i inne analogi.

  Najlepszy efekt ochrony przed hałasem uzyskuje się poprzez wspólne zastosowanie obu rodzajów materiału. Jest to rodzaj konstrukcji warstwowej z dwiema zewnętrznymi warstwami izolacji akustycznej i jedną wewnętrzną warstwą pochłaniania dźwięku.

  Dobra izolacja akustyczna apartamentu, własnoręcznie wykonana, zależy od grubości i jakości użytego materiału. Dzisiaj konsumentom oferuje się szeroki wybór znanych produktów i nowości, na przykład membran, korka i innych.

  Wełna bazaltowa charakteryzuje się wysokim stopniem tłumienia hałasu, ponieważ ma specjalną strukturę pochłaniającą dźwięk, która różni się od bazaltowych paneli w celu izolacji. Materiały z taką bazą obejmują płyty różnych producentów, na przykład "Shumanet BM" lub "Akustyka". Płyty są odporne na ogień i gnicie. Ich wadą jest przydział drobnych cząstek i nieprzyjemna substancja chemiczna. Ale ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą dodatkowego uszczelnienia. Skuteczność pochłaniania dźwięku przez wełnę bazaltową obserwuje się przy stosowaniu płyt o grubości 50 mm.

  Ten rodzaj izolacji jest oparty na włóknie szklanym. Czternastomilimetrowy wypełniacz jest zamknięty w ochronnej powłoce - membranie polipropylenowej. Po instalacji izolacja nie wymaga uszczelnienia, co zmniejsza złożoność pracy własnymi rękami i jest opłacalne ekonomicznie.

  Producent zaleca układanie izolacji w dwóch warstwach: podłużnej i poprzecznej. Uzyskana niewielka grubość może zmniejszyć przepuszczalność dźwięku przez sufit o 22 dB.

  Prawdopodobnie pierwszym i najczęstszym materiałem jest wełna mineralna. Oprócz pochłaniania hałasu zmniejsza straty ciepła, jest łatwy w instalacji, ma niższy koszt w porównaniu do innych nowoczesnych izolacji. Konsument wełny mineralnej jest dostępny w postaci maty lub rolki.

  Aby go zainstalować, musisz własnoręcznie skonstruować drewnianą ramę na suficie. Jego listwy powinny mieć mniejszy stopień umiejscowienia, tak aby pod nimi była gęsta wata. Dla niezawodności, minnow jest przybity gwoździami lub plastikowe kołki-parasole.

  Wadą wełny mineralnej jest to, że jest ona nietrwała dla wilgoci. Aby nie pęczniał od wilgoci, pod nią było hydroizolacja, a na górnej pokrywie folią do izolacji paroszczelnej. Jest to szczególnie ważne w takich pomieszczeniach apartamentu jak łazienka i kuchnia.

  Trochę nieaktualny, ale nie gorszy w popularności materiał - pianka polistyrenowa. Jest również doskonałą izolacją. I chociaż nie można go przypisać przyjaznym dla środowiska surowcom, oprócz tego jest niebezpieczny dla pożaru i uwalnia toksyczne substancje podczas spalania, popyt na piankę polistyrenową. Wynika to z niskiej przepuszczalności pary wodnej, łatwości układania własnymi rękami bez pomocy z zewnątrz.

  Jego struktura składa się z kulek powiększonych objętościowo od nasycenia gazem, co nadaje im większą elastyczność. Płyty dają grubość od 20 do 100 mm. Ich poziom pochłaniania hałasu wynosi 23-25 ​​dB.

  Podczas montażu płyty mocuje się do sufitu pianką montażową lub płynnymi gwoździami. Dla niezawodności używane są plastikowe kołki-parasole.

  Ekologicznie czyste płyty Isoplat i Izotex są wytwarzane na bazie włókien drzewnych bez dodawania klejów mocujących. W ich produkcji wykorzystuje się drewno drzew iglastych. Grubość płyty 125 mm zmniejsza przepuszczalność dźwięku o 23 dB, a powierzchnia dekoracyjna jest prezentowana w czterech kolorach. Jego krawędzie mają wspólny grzebień z rowkami, który pozwala na bezproblemową stylizację dłoni. Do sufitu płyty przyklejone są klejem lub przybite do drewnianej ramy.

  Czym jest panel sufitowy Isotex?

  Naturalny korek dzięki porowatej strukturze zmniejsza przenikanie hałasu o małej grubości. Płyty są przyjazne dla środowiska, mają niską wagę, ale są kosztowne. Aby chronić mieszkanie przed przenikaniem hałasu, płyty korkowe przykleja się do arkusza płyt kartonowo-gipsowych, po czym ta kanapka jest przymocowana do ramy do podwieszanego sufitu z izolacją wewnątrz. Jeśli korek jest po prostu przyklejony do płyt sufitowych, stanie się on ochroną mieszkania znajdującego się na piętrze powyżej. Jest to cecha płyty korkowej.

  Miękkie płyty z płyty pilśniowej, na przykład, "Softboard" produkują z odpadów drewnianych bez dodatków syntetycznych. Drewno jest podzielone na włókna i porzucone jak wełna. Gotowe płyty o grubości 8-20 mm przymocowane do sufitu za pomocą plastikowych kołków-parasoli.

  Ecowool jest niedrogim izolatorem. Chociaż wykonany jest z papieru z recyklingu, materiał jest odporny na próchnicę i próchnicę. Ecowool służy do montażu sufitu podwieszanego, po prostu przez wylanie go na płytę gipsową o grubości do 70 mm.

  Izolacja oparta na włóknie naturalnym

  Do materiałów naturalnych i przyjaznych dla środowiska należą płyty wykonane z filcu, włókna kokosowego i lnu. Izolacja jest zalecana do stosowania w obszarach dziecięcych, medycznych i mieszkalnych.

  Ekologiczna izolacja i izolator Kokos, klasa przeciwpożarowa G3-G4

  Ostatnio membrany zyskują na popularności. Niska grubość ostrza z PVC w 3 mm może obniżyć poziom hałasu o 26 dB. Może być stosowany jako główny izolator w układzie podwieszanego sufitu lub jako warstwa ochronna izolatora bazaltowego. Montaż jest łatwy własnymi rękami. Jedyny minus - dużo wagi, więc zajmie 2-3 osób do pracy.

  Membrana do wygłuszania sufitu

  Łatwa w użyciu ciekła izolacja jest pakowana w specjalne pojemniki, z których pistolet jest montowany do sufitu. Dobry efekt dźwiękoszczelności uzyskuje się, gdy rozmieszczone są dwuwarstwowe podwieszane sufity. Izolację ciekłą nakłada się pomiędzy dwa arkusze płyty gipsowej, przykręcając powstały placek śrubami do ramy.

  Nowoczesna, przyjazna dla środowiska izolacja

  Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na dwa bardziej przyjazne dla środowiska i nowoczesne materiały:

  • EkoPlita - izolacja na bazie wulkanicznej, która jest mocowana za pomocą kleju PVA. Jest to jedyny klej dopuszczony do stosowania w placówkach dla dzieci. Płyta jest najbardziej zdolna do pochłaniania dźwięku o różnych częstotliwościach i z czasem nie tonie niczym minnows;
  • EcoAkustik jest wykonany na bazie włókna poliestrowego. Używamy izolatora w mieszkaniu, w którym żyją alergicy, ponieważ ma on właściwości antyalergiczne. Materiał nie plami, jest odporny na ogień i wilgoć, nie tworzy pyłu.

  Biorąc pod uwagę wiele rodzajów materiałów do izolacji akustycznej, chciałbym dodać, że lista ta może być daleka od ukończenia, ponieważ postęp nie stoi w miejscu, az biegiem czasu pojawią się nowe rodzaje izolacji.

  Może to będzie dla ciebie interesujące

  Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

  Najczęściej czytane posty

  • Alexander do rekordu Lampa LED miga, gdy światło jest wyłączone lub włączone i jak to naprawić
  • Alexander do nagrywania Dimmer dla lamp LED na 220 wolt: cechy pracy i łączenia z własnymi rękami
  • Emma do nagrywania Jak wybrać odpowiednią sofę
  • Szary, aby zarejestrować Migającą lampkę LED, gdy światło jest wyłączone lub włączone i jak je naprawić

  Kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko ze wskazaniem źródła

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  64 − = 54