Instalowanie kolumny gazowej w wymaganiach mieszkaniowych

Instalowanie kolumny gazowej w wymaganiach mieszkaniowych

Montaż kolumn gazowych: zasady, zatwierdzenia, gwarancje

Grzejniki wodne są wyróżniane w zależności od zużytych zasobów energii. W życiu codziennym używane są tylko kolumny gazowe i kotły elektryczne. Jeśli wymiennik jest wymieniony, zainstalowane jest urządzenie z tym samym zasobem energii co poprzedni. Montaż kolumn gazowych, a także wszelkich urządzeń z takim źródłem zasilania, wymaga interwencji odpowiednich służb. Koszty eksploatacji są znacznie niższe, ponieważ korzystanie z urządzeń elektrycznych jest droższe.

Kolumna gazu domowego typu magazynowego najlepiej radzi sobie z ogrzewaniem wody. Istnieją urządzenia podłogowe, płaskie i poziome. Dzięki kilku dostępnym opcjom możesz wybrać instalację, która pasuje do wnętrza i wymiarów pomieszczenia. W procesie projektowania instalacji podgrzewania wody należy uwzględnić metody dopływu powietrza. Wymuszony przeciąg jest tworzony, gdy urządzenia są podłączone do rury, która została wyniesiona na ulicę. Naturalny ciąg wymaga stałego dopływu powietrza i podłączenia do wspólnego wylotu wentylacyjnego.

Instalacja kolumn typu gazowego odbywa się najczęściej w Rosji. Średnia cena takich jednostek na rynku krajowym wynosi 15-20 tysięcy rubli. Kiedyś przy pracy tych urządzeń wystąpiły małe komplikacje. Konieczne było monitorowanie płomienia, aby nie zaniknąć, i ręczne ustawienie dopływu gazu. Nowoczesne analogi są łatwiejsze w zarządzaniu i mniej niebezpieczne.

Każda instalacja takich urządzeń musi być skoordynowana z usługami gazowymi. W przypadku montażu kolumn z otwartą kamerą istnieją warunki techniczne, których należy przestrzegać. Zainstaluj urządzenie samodzielnie, będzie bardzo trudne, jeśli nie było wcześniej. Konieczne będzie połączenie z główną siecią wodociągową i gazową. Z tego powodu instalacja nagrzewnic wodnych typu przepływowego odbywa się w kuchni. Ale jednocześnie nie można go zainstalować nad kuchenką gazową. Głównym wymogiem instalacji jest dostępność specjalnych okapów. Wcześniej takie kolumny były instalowane w łazienkach.

Zawsze możesz zmienić przestarzałą kopię na nową. Aby zainstalować przepływowe ogrzewacze wody gazowej w mieszkaniach i domach prywatnych, należy przestrzegać podstawowych pozycji: podłączenie do sieci wodociągowej i gazociągu, montaż okapu. Jeśli kolumna została już zainstalowana, wszystkie powyższe reguły zostały wcześniej respektowane. Pozostaje po prostu zamontować kolejną nową jednostkę.

Aby zdemontować przestarzałą jednostkę, dostęp do gazu i wody jest zablokowany za pomocą zaworów. Najpierw odkręć nakrętkę węża gazowego za pomocą regulowanego klucza. Zamiast tego można zainstalować metalową rurkę. Następnie wąż odkręcony jest od kolumny. Jeśli wąż jest pełny, możesz go ponownie użyć. W tym samym czasie nie powinieneś oszczędzać na kupowaniu nowego. Wąż o niskiej jakości może kosztować znacznie więcej. Po zablokowaniu dostępu do wody kolumnę można odłączyć od źródła wody.

Po usunięciu rury łączącej urządzenie z kominem, podgrzewacz wody można wyjąć z komina. Przed instalacją należy się upewnić, że stare przystawki są odpowiednie dla nowego urządzenia.

Montaż kolumn gazowych wymaga pewnych proporcji. Pomieszczenie wysokość sufitu może być większa niż 2 m rura pionowa komin nie może być mniejsza niż 50 cm, gdy wysokość sufitu - .. 2,7 m, rura może być większa niż 25 cm.

Po zamocowaniu kolumny za pomocą węży lub rur PCV możliwe jest podłączenie jej do instalacji wodnej. Następnie musisz sprawdzić urządzenie pod kątem wycieków. W razie potrzeby dokręć wszystkie nakrętki. Kolumna jest połączona z gazociągiem nowym jakościowo lub starym wężem. Po zakończeniu zaciskania wszystkie przewody rurowe należy poddać działaniu roztworu mydła, w celu wykrycia pęcherzyków i określenia niezawodności złącza.

Pierwsza instalacja kolumny gazowej w prywatnym domu

Jeśli instalacja nie została przeprowadzona wcześniej, wymagane będą dodatkowe prace. Oprócz zwykłych zasad, należy wziąć pod uwagę, że ściana, na której ma wisieć urządzenie, powinna być wykonana z niepalnego materiału. Minimalne ciśnienie wody w rurach wynosi 0,1 atmosfery.

Zasady instalowania kolumny gazowej wymagają odpowiedniego miejsca na okap. Jeśli pomieszczenie jest zainstalowany komin lub kominek, można użyć tego miejsca dla wentylacji. W przeciwnym wypadku, obudowa może mieć otwór do wkładania rury azbestu długości około 2 m. Instalacja najlepiej prowadzi się w pobliżu wewnętrznej ściany. Jeśli odbiornik nie jest używany vysadnogo rury wału do podgrzewaczy wody gazu.

Kolumna gazowa w mieszkaniu jest zainstalowana bezpośrednio pod rurą. Urządzenie musi być zainstalowane na wysokości niedostępnej dla dzieci. Na odpowiednim poziomie wierci się otwory, w które wkładane są elementy mocujące, a następnie kolumna jest przykręcana do ściany. Za pomocą elastycznego falowania urządzenie jest połączone z przewodami kominowymi. Jeden koniec fałdowania jest zamocowany w uprzednio przygotowanym otworze, a drugi koniec jest przymocowany do kolumny.

Aby połączyć się z gazem w rurze, tnie tee. Można tego dokonać przy spawaniu gazowym. Jeśli istnieje połączenie gwintowane, trójnik można po prostu przykręcić. Następnie musisz założyć osłonę gazową. Teraz musisz zaznaczyć odległość między rurą a kolumną. W miejscu przejścia wykładziny przystawki są przycinane do ściany. Z ich pomocą rura będzie trzymała bardziej niezawodnie. Do tych celów stosowane są specjalne klipsy z zatrzaskami. Rura jest połączona z kolumną za pomocą nakrętki złącznej i złączki.

Instalacja kolumn gazowych zapewnia podobne wstawienie trójnika do rury wodnej. W ten sam sposób wierci się otwory w ścianie w celu zamocowania. Żuraw Maevsky może być zainstalowany i używany podczas regulacji ciśnienia wody. Filtry magnezu i soli są zamontowane obok kolumny.

Po zainstalowaniu kolumny gazowej możliwe jest przeprowadzenie testu. Cena ogrzewania za pomocą energii elektrycznej jest znacznie wyższa, dlatego kotły są używane rzadziej. Kurek gazu otwiera się i paliwo dostaje się do kolumny. Połączenia rur gazowych należy sprawdzić za pomocą roztworu wody i mydła. Wyciek będzie musiał zostać wyeliminowany, jeśli gdzieś zostaną wydmuchane bąbelki.

Następnie woda jest uruchamiana, dźwig Maevsky otwiera się, a całe powietrze jest odprowadzane z rury. Następnie baterie są wkładane do kolumny, zasilając wyświetlacz i elektroniczny zapłon. Aby sprawdzić działanie systemu na obecność gorącej wody, musisz otworzyć najbliższy kran. Najpierw przepływ będzie zimny, wtedy ogrzewanie się włączy, a głowa będzie ciepła. Na początku woda nie będzie miała przyjemnego zapachu oleju opałowego. Kolumna musi być przez jakiś czas obrabiana, aby smar z rur został zmyta.

Niezbędne narzędzia i akcesoria

Montaż i kolumny naprawy zawsze odbywa się z wykorzystaniem łączników do metalu i tworzyw sztucznych, z cylindra, frez rurowy filtr soli, wszelkie niezbędne zawory, w tym klucze Majewskim urządzenia, wierteł, kształtek PVC do wody, specjalny lutu do rur, przewodów dla gazu filtru magnetycznego fałdy, śruby i kołki.

Kto może pracować ze sprzętem gazowym?

Niezależna interwencja w system jest wyjątkowo niepożądana. Naprawa kolumn powinna być zawsze przeprowadzana wyłącznie przez pracownika służby gazowniczej, który posiada odpowiednią aprobatę. Tylko w ten sposób możesz być pewien normalnej pracy całego systemu.

Wymaga to specjalnego węża mieszkowego. Okablowania nie wolno przeprowadzać w gorącym miejscu w piekarniku. Węża nie wolno ciągnąć zbyt mocno, aby nie było żadnych uszkodzeń. Materiał uszczelniający jest często używany do połączeń gwintowanych. Aby sprawdzić rurkę pod kątem wycieku gazu, należy nasmarować ją pianką mydlaną.

Złącze izolacyjne jest starannie owinięte wokół gwintu, a następnie do węża zostaje włożona gumowa uszczelka. Następnie można wkręcić rurociąg do gazociągu. Mocno dokręcić gwint nie jest konieczne. Kuchenkę umieszcza się na miejscu starej, nogi ustawia się na wysokość, aby powierzchnia do gotowania była płaska.

Aby uzyskać technikę, musisz usunąć tapetę lub umieścić blachę, jeśli ściana jest drewniana. Zapobiegnie to możliwemu pożarowi podczas pracy piekarnika. Wąż gazowy jest połączony z płytą za pomocą podszewki. Następnie sprawdzamy wszystkie połączenia za pomocą pianki mydlanej. Aby dowiedzieć się, jak podłączyć kuchenkę gazową, lepiej skonsultować się z doświadczonym pracownikiem danej usługi.

Właściwe wykorzystanie skroplonego gazu

Jeśli kuchenka gazowa jest podłączona do skroplonego gazu, należy upewnić się, że na palnikach znajdują się specjalne dysze. Urządzenia do gazu ziemnego mają znacznie większą średnicę otworów. Często podczas instalacji funkcja ta nie jest brana pod uwagę, a płomień okresowo gaśnie. Przed zakupem węży należy uwzględnić specyfikę wylotu dysz gazowych na płycie.

Niezawodność i jakość połączenia mogą zapewnić jedynie pracownicy usług gazowniczych. Samodzielne składanie kolumn i tablic jest zabronione przez prawo. Niekwalifikowana ingerencja w działanie systemów zasilania gazem może spowodować eksplozję, pożar, szkody dla innych.

Technologia instalowania kolumn gazowych w rzeczywistości nie jest niczym skomplikowanym. Nie można wykonać wymiany sprzętu na nową część prac przygotowawczych. Po demontażu starej jednostki nie trzeba ponownie mierzyć ciśnienia w rurach, a także usuwać gaz i wodę z sieci do punktu przyłączenia. Jeśli stara linia jest nadal używana, może być używana podczas podłączania nowych urządzeń. Pracom związanym ze sprzętem gazowym mogą zaufać tylko wykwalifikowani specjaliści, którzy uzyskali odpowiednią zgodę.

Instalowanie kolumny gazu

Najprostszy i najtańszy sposób zapewnienia sobie w domu lub mieszkaniu na stałe ciepłej wody, jeśli zainstalujesz gazowy podgrzewacz wody. Instalacja kolumny gazowej jest dość prosta, choć wiąże się z nią dwie kwestie, które można rozwiązać tylko przy zaangażowaniu specjalistów.

Jeśli chcesz zastąpić starą kolumnę nowym modelem o większej funkcjonalności i wydajności, instalacja będzie łatwa do przeprowadzenia niezależnie iw krótkim czasie.

Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia gazowego, należy zainstalować kolumnę gazową i jej działanie, biorąc pod uwagę wymagania "Systemów dystrybucji gazu" określone w SNiP 42-01-2002 i dodatkowo SP 42-101-2003.

Jeśli ma być krótki, to nie jest trudno wymienić gazowy podgrzewacz wody, dla którego istnieje już odpowiedni projekt, nie potrzebują żadnych zezwoleń ani specjalnych wymagań, chyba że planowane jest przeniesienie sprzętu na nowe stanowisko.

Jeśli wcześniej w domu nie było miejsca na instalację kolumny gazowej, konieczne byłoby uzyskanie pozwolenia od lokalnego sektora gazowego i zapewnienie instalacji komina zgodnie z wszystkimi zasadami określonymi w normach.

Zalecane wcięcia podczas instalowania kolumny

Domyślnie kolumna gazowa jest instalowana w kuchni. We wszystkich projektach domów, w których instalacja kolumny była pierwotnie przewidziana w kuchni, wymagany był komin o średnicy co najmniej 120 mm lub jego odpowiednik, a także system wentylacyjny zapewniający stały dostęp powietrza. Wymieniając starą kolumnę na nową, najlepiej pozostawić wszystko w tym samym miejscu.

Jednak nowe modele gazowych podgrzewaczy przepływowych mogą nie tylko dogadać się z wysoką wilgotnością w łazience i zrezygnować z klasycznego komina.

Aby je zainstalować, wystarczy położyć współosiową rurę na ulicy, przez którą świeże powietrze dostanie się do zamkniętej komory spalania, a produkty spalania zostaną rozładowane.

Przed wymianą lub instalacją nowej kolumny gazu przygotowywane jest miejsce.

Jeśli oczekiwana jest wymiana, stara kolumna zostanie zdemontowana. Należy sprawdzić jakość blokowania zaworu na rurze gazowej, aby uniknąć wycieku gazu. Wszystkie zawory na przewodach wodnych są zachodzące na siebie.

Odłącz rury od kolumny i elastyczny wąż gazowy, komin jest rozłożony. Ostrożnie wyjąć kolumnę. Często, aby to zrobić, zdejmij przedni panel, a następnie odkręć elementy mocujące.

Ściana pod kolumną najprawdopodobniej wymaga kosmetycznej naprawy. Stare łączniki są usuwane, a dziury po nich są uszczelniane roztworem.

W przypadku czystej instalacji ściana jest wypoziomowana. Do otworu komina podłączona jest specjalna przejściówka do podłączenia elastycznej rury falistej 110-120 mm.

 • Wiertarka udarowa lub perforator i zestaw wierteł 8-10 mm;
 • Zestaw elementów złącznych (samogwintujące haki, kotwy). Rozmiar i rodzaj elementów złącznych określa się zgodnie z wymaganiami producenta kolumny;
 • Poziom Bubble lub laserowy.

Aby uzyskać dostęp do mocowania głośników, zdejmij przednią obejmę. Zgodnie z oznaczeniami zaczepów słupa gazowego należy umieścić na ścianie miejsca do mocowania haków lub kotew. Pozycja etykiet według poziomu jest koniecznie sprawdzana. Za pomocą wiertła lub perforatora są wywiercone dwa (cztery) otwory, w które wkładane są kołki lub kotwy.

Większość nowoczesnych gazowych podgrzewaczy wody posiada płytę montażową. Jest przymocowany do ściany, a następnie kolumna jest przymocowana do niego za pomocą zatrzasków. Problem w tym przypadku jest uproszczony, wystarczy przymocować płytę do ściany, wyrównać ją do poziomu i zaznaczyć miejsca zamocowań na niej.

Wywierć otwór na odpowiedniej wysokości i zamocuj płytkę, a następnie wypoziomuj ją, przez otwory pozostałych łączników, wywierć pozostałe otwory i zakończ instalację.

Pozostaje naprawić kolumnę na swoim miejscu. Panel przedni jest za wcześnie, aby go przywrócić, dlatego ostrożnie odłóż go na bok, aby nie był porysowany lub uszkodzony.

Przewód spalinowy dla kolumny z palnikiem atmosferycznym może być falistą rurą stalową 110-120 mm, ułożoną od wylotu kolumny do wejścia do wspólnego komina. Rura powinna ściśle przylegać do rogów, jeśli nie jest, następnie ściśnij ją metalowym zaciskiem.

Ściana jest przecinana przez perforator, po którym wkłada się komin. Szczelina między rurą a ścianą jest oszroniona lub wyłożona niepalną izolacją, na przykład wełną bazaltową.

Jeśli kolumna gazowa zostanie zainstalowana po raz pierwszy lub w nowym miejscu, wówczas zostanie do niej doprowadzona rura gazowa. Prace te wykonywane są wyłącznie przez specjalistów obsługi gazowej, którzy mają na to pozwolenie.

Wniosek o powiązanie zostaje pozostawiony i zaproszeni są mistrzowie. Zahaczą trójnik w rurze gazowej przechodzącej od wlotu do płyty. Rura jest zamontowana na tee i jest prowadzona do miejsca instalacji.

Istnieją dwie opcje. Znając dokładnie model kolumny gazu i jej położenie, rura jest prowadzona dokładnie do punktu połączenia, aby uniknąć użycia elastycznego węża. Należy pamiętać, że przed podłączeniem do kolumny jest zawór odcinający gaz. Najpierw na ścianie zamontowana jest kolumna, a następnie zasilana jest rura gazowa.

Jednak łatwiej jest doprowadzić krawędź rury w odległości maksymalnie pół metra do miejsca instalacji i zakończyć trasę, instalując zawór gazowy. Zastosowanie elastycznego węża zapewnia dużą swobodę podczas instalacji kolumny, co jest szczególnie ważne przy samodzielnym montażu.

Ta opcja eliminuje potrzebę skupienia się na harmonogramie mistrzów usługi gazowniczej, a większość pracy do wykonania w dogodnym momencie dla siebie.

Teraz rura z zimną wodą jest podawana do kolumny, a gorąca woda jest rozprowadzana po całym domu. Podłączenie do podgrzewacza wody najlepiej wykonać przez Amerykanina, łącząc go z ruchomą nakrętką łączącą.

W przypadku zimnej i gorącej wody na przewodach należy zainstalować zawór odcinający - zawory kulowe.

Im czystsza woda, tym dłużej wymiennik ciepła będzie działał bez blokad i skali.

Rury zasila jedna z wymienionych opcji:

 • Rurociąg w odległości mniejszej niż 30 cm od kolumny i połączenie z wężem elastycznym lub miedzianym / mosiężnym;
 • Bezpośrednie połączenie rur z tworzywa sztucznego, polipropylenu lub stali, w zależności od materiału, który jest głównym układem.

Do przywiązania do rury zimnej wody potrzebny jest trójnik. Najprostszą wersją jest krawat w metalowej płytce za pomocą zacisków. Będzie wymagać tylko klucza, obcinaka do rur i narzędzia do toczenia. Od armatury potrzebujesz trójnika, amerykańskiego i zaworu odcinającego.

Schemat okablowania wody

Wstępnie przecinając rurę w odpowiednim miejscu, tak aby dostawa do kolumny była możliwie jak najspokojniejsza i bez dodatkowych kolan, do nacięcia wstawiono amerykańskie łączniki i nakręcono na nich tee. Następnie kawałek rury łączy kolumnę.

W przypadku rur stalowych wymagana jest spawarka i umiejętności gotowania. Zamiast tego stosuje się specjalny kołnierz. Jest on mocowany na rurze, a następnie za pomocą kranu wywiercony jest otwór w rurce z zimną wodą. Następnie podłącz sekcję rury do kolumny.

W przypadku rur z polipropylenu nie można obejść się bez lutownicy. Łatwo jest go wynająć, ale ilość pracy będzie mniejsza niż w przypadku rur stalowych.

Następnie przeprowadza się okablowanie rur cwu, jeśli nie są one jeszcze dostępne. Z kolumny zostaje przypisana rura z zaworem odcinającym, a następnie do każdego mieszalnika w domu.

Jeśli tylko zastępuje się kolumnę, nadal pożądane jest ponowne przepuszczanie rur, aby uniknąć gromadzenia się adapterów i kolanek przed kolumną gazową. W ten sposób będzie można chronić sprzęt przed niepotrzebnymi przepływami turbulentnymi w rurach, co może wpływać na działanie hydrotermalnego urządzenia sterującego.

Przed uruchomieniem kolumny należy sprawdzić szczelność wszystkich połączeń, upewnić się, że woda nie wycieka w żadnym miejscu i nie zatruwa gazu. Sprawdź połączenia na rurze gazowej za pomocą wody z mydłem. Po wykonaniu wszystkich połączeń złącza i kształtki są zwilżane roztworem mydła, a następnie otwiera się zawór zasilania gazem. Jeśli nie ma bąbelków, linia jest napięta.

Niezbędne prace przy uruchomieniu kolumny wykonuje się zgodnie z instrukcjami producenta i ściśle w określonej kolejności dla pierwszego przejazdu. Lepiej powierzyć palnik specjaliście.

Głównym zadaniem jest ustalenie optymalnego ciśnienia gazu poprzez regulację śruby regulacyjnej oraz regulację bramy - dopływu powietrza. Bez manometru prawie niemożliwe jest wykonanie regulacji. Ważne jest, aby dokładnie znać ciśnienie w rurze gazowej, gdy jest on bezczynny i gdy kolumna jest włączona do maksimum. W dynamice ciśnienie nie powinno przekraczać dopuszczalnego progu ustalonego przez producenta dla tego podgrzewacza wody.

Regulacja hydrotermalnej jednostki sterującej zostaje zredukowana do ustawienia optymalnych wartości maksymalnej i minimalnej temperatury wody przy rzeczywistych wartościach szczytowych, co jest bardzo różne dla różnych domów i mieszkań.

Koszt w mieszkaniu i domu prywatnym

Nawet przy wyborze kolumny i sklepu, w którym zostaną zakupione, należy zwrócić uwagę na dostępność usług instalacyjnych. Nawet jeśli jest ona wypłacana, jej wartość może być niższa niż cena rynkowa. W wielu dużych supermarketach i wyspecjalizowanych sklepach instalacja jest rozliczana w cenie sprzętu i będzie kosztować jeszcze mniej. Często jest pozycjonowany jako wolny.

Inną opcją jest skontaktowanie się z centrum serwisowym, w którym zawarta zostanie umowa serwisowa sprzętu gazowego i zamówienie instalacji. W tym przypadku najmniej trzeba się martwić o jakość pracy, ponieważ usługa nie może zepsuć relacji z klientem, z którym musi współpracować przez cały okres eksploatacji kolumny.

Tabela pokazuje orientacyjne ceny wywoławcze dla centrów usług w sprawie wykonania szeregu prac związanych z instalacją i podłączeniem gazowego przepływowego podgrzewacza wody.

Kopiowanie materiałów witryny jest dozwolone pod warunkiem, że wstawione jest aktywne indeksowane łącze zwrotne.

Instalacja kolumny gazu: wymagania dla mieszkań i domów

Kolumny gazowe są niezmiennym atrybutem kuchni sowieckiej w wielu miastach. Jeśli nie ma ciepłej scentralizowanej wody, są one okazją do szybkiego podgrzania dużej ilości wody. Dzisiaj zostały one zasadniczo zastąpione kotłami gazowymi, ale wymagania dotyczące instalacji, niezbędnych dokumentów i agencji kontrolnych pozostały niezmienione.

Kolumna gazowa jest wciąż częstym gościem w naszych mieszkaniach

Kolumna lub przepływający podgrzewacz wody to urządzenie, które poprzez spalanie gazu podgrzewa bieżącą wodę. Gaz może być dostarczany zarówno przewodami rurowymi, jak i płynnie z butli. Ale w praktyce w mieszkaniach miejskich należy używać wyłącznie gazu ziemnego. Dla wielu starych domów kolumna jest jedynym sposobem podgrzewania wody, ponieważ moc okablowania nie jest przeznaczona do używania kotłów.

Nie zawsze można go zobaczyć, ale kolumna gazowa jest potrzebna

Przepływowe podgrzewacze wody często kosztują planując małą kuchnię w Chruszczow i Stalinkę. Stare modele są oświetlone zapałkami, a ogrzewanie zależy od przepływu wody. Teraz są one zastąpione opcjami z elektronicznym sterowaniem, avtopodzhigom i elektroniczną kontrolą temperatury.

W domach prywatnych i dużych apartamentach na wsi zamiast kolumn używa się kotłów gazowych. Różnica polega na tym, że kocioł ma 2 oddzielne obwody - ogrzewanie i podgrzewanie wody. Kolumna podgrzewa tylko bieżącą wodę.

 • szybkie ogrzewanie duże ilości wody;
 • kompaktowy rozmiar;
 • pojemność nie przekracza pojemności linii gazowych;
 • prosty obwód przepływu: mniejszy ubytek ciepła, ogrzewa mieszkanie tylko wtedy, gdy działa (w lecie jest to rzeczywiste), gorąca woda jest dostępna natychmiast, jak tylko grzejnik jest włączony;
 • względna taniość używać, w zależności od ceny gazu.
 • zagrożenie wybuchem i pożarem;
 • wymaga dobrej trakcji, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zatrucia tlenkiem węgla;
 • Potrzebuję komina i dobra wentylacja, którą należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu małego Chruszczowa;

Rygorystyczne wymagania dotyczące instalacji i dalszej eksploatacji, ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo związane z urządzeniem.

Kolumna lub kocioł to urządzenie o zwiększonym niebezpieczeństwie, dlatego instalacja jest ściśle regulowana. Jeżeli wymagania nie są spełnione, gaz w mieszkaniu zostaje wyłączony, dopóki miejsce instalacji nie spełni wszystkich zaleceń sektora gazowego. Certyfikowane organizacje powinny przeprowadzać wszelkie manipulacje z urządzeniami gazowymi. Ważna jest również paczka dokumentów, bez gazu nie będzie połączona.

 • powierzchnia kuchni musi wynosić co najmniej 8 m;
 • Ściany i panele maskujące wykonane są z materiałów niepalnych;
 • wysokość sufitu pomieszczenia jest większa niż 2 m;
 • otwór odpowietrzający o średnicy nie mniejszej niż 120 mm;
 • od strony do ściany co najmniej 15 cm od panelu przedniego - minimum 60 cm;
 • długość rur do 2,5 m, średnica - od 13 mm;
 • Wszystkie rury gazowe są dostępne (nie można ich zamknąć w ścianie, można je zamaskować jedynie za pomocą otwieranego pudełka lub swobodnie zwisającego);
 • Nakładający się kogut znajduje się blisko grzejnika, jego uchwyt jest żółty;
 • rura komina nie jest falistym kanałem do ciągnienia, ale stalowa lub ocynkowana, o minimalnej grubości 1 mm;
 • w kuchni muszą być drzwi.

Kolumna gazowa w kuchni jest wygodna

Pierwsze uruchomienie gazu i wody wykonywane jest wyłącznie przez pracowników GORGAZ. Po instalacji urządzenia gazowe są wyważane, a system wentylacji jest sprawdzany raz w roku. Odpowiedniość kolumn i kotłów, które mogą być obsługiwane przez osoby opalane gazem jest sprawdzana w tym samym czasie. Niektóre gazowce nie służą, muszą być sprawdzane co roku, zapraszając ekspertów z centrum serwisowego.

Modele z zamkniętą komorą spalania nie wymagają komina, ale wentylacja pomieszczenia powinna być w dobrym stanie.

Instalacja kolumny gazowej powinna być przeprowadzona przez specjalistów

Dokumentacja jest uregulowana w ustawie o dostawie gazu dla ludności. Lista różni się w zależności od faktu, że zmieniasz tylko model, urządzenie i lokalizację lub po raz pierwszy instalujesz sprzęt.

Kolumna w końcu staje się przestarzała i można ją zaktualizować, zastępując ją bardziej nowoczesną

 • Kup teraz certyfikowany grzejnik gazowy, który może zostać zainstalowany.
 • Weź certyfikowane kopie systemów zasilania gazem i wodą ZhEKe z wyraźnie zaznaczonym miejscem instalacji sprzętu.
 • Następnie weź deklaracja wymiany, pod warunkiem, że zachowane zostanie miejsce instalacji w usłudze gazowej, istnieją również stwierdzenia dotyczące naprawy sieci wodociągowej i gazowej na miejscu.
 • Usługa gazowa wykona pracę, zwróci również Ustawę o uruchomieniu urządzenia, spełniając wymagania.

Zmiana urządzenia i lokalizacja instalacji

Jak zainstalować klasę master wideo kolumny gazowej:

 • Będziesz potrzebować zmienić schemat dostawy gazu, wody, odpowietrznika.
 • Przyjdź do straży pożarnej, aby przyjąć ustawę o stanie komina.
 • Zamów projekt transferu w GORGAZ lub w prywatnej certyfikowanej organizacji, zdobądź.
 • W przypadku budynku mieszkalnego będziesz potrzebować pozwolenia na przebudowę z administracji miasta.
 • Musisz mieć akt, projekt, pozwolenie, certyfikat techniczny kotła lub kolumny, dokument dotyczący własności mieszkania. Za pomocą tych dokumentów i aplikacji ponownie skontaktuj się z obsługą gazową.
 • Specjaliści zainstalują i połączą sprzęt, przeprowadzą pierwsze uruchomienie. Następnie zapieczętują licznik, wydadzą ustawę o uruchomieniu.
 • Koniec końców, musisz działać w twoich rękach, które potwierdzają bezpieczeństwo inspekcji pożarowej, nadzoru technicznego i wejścia. Informacje o transferze są dodatkowo przekazywane do WIT.

Aby zainstalować kolumnę gazową, musisz zebrać sporo dokumentów

Jeśli do budynku nie zostanie dostarczony gaz, konieczne będzie zbudowanie linii zasilania gazem. Jest to kosztowny proces, a wielu właścicieli prywatnych domów woli zarządzać kotłami na paliwo stałe. W przypadku budynków wielomieszkaniowych dostawa gazu realizowana jest przez dewelopera, dział mieszkaniowy lub przez właścicieli w magazynie.

W małej kuchni kolumna jest trochę problematyczna, ponieważ każdy centymetr na koncie

 • Uzyskanie dokumentacji obejmuje uzgodnienie dostaw gazu z dystrybutorów i przenośników, obliczenie zużycia, uzyskanie warunków technicznych, pozwolenie na wyładunek do gazociągu.
 • Projektowanie polega na zawarciu umowy dotyczącej projektu, gromadzeniu i badaniu dokumentacji, zatwierdzeniu w przypadkach wymienionych w poprzednim akapicie.
 • Budowa polega na pracach budowlanych i instalacyjnych oraz uruchomieniu.
 • Na końcu jest traktat o dostawach gazu w GORGAZ lub OBLGAZ.

Jak naprawić bieżące kliknięcie, przeczytaj tutaj.

Poniższa lista jest przybliżona i kompletna, jak to możliwe, ale zależy od regionu. Ponadto, jeśli połączenie nie jest po raz pierwszy, niektóre dokumenty mogą już znajdować się w odpowiednich usługach lub znajdować się w rękach właściciela budynku mieszkalnego / biura mieszkaniowego. Będziesz więc potrzebować:

 1. Kopię świadectwa własności domu lub mieszkania lub podobnego dokumentu potwierdzającego, że jesteś właścicielem.
 2. Kopie paszportu cywilnego (strony 2, 3 i 5).
 3. Kopie zaświadczenia podatnika (TIN).
 4. Pozwolenie na przetwarzanie danych osobowych.
 5. Paszport nabywcy gazu.
 6. List zawarcia umowy o dzieło.
 7. Obsługa kontraktowa sprzętu gaśniczego.
 8. TU do podłączenia do gazu, wydane przez dystrybutora lub dostawcę.
 9. Dokumenty dotyczące wyników TU (Akceptacja obiektu systemu dystrybucji gazu (kopia) i inne).
 10. Wykaz urządzeń wykorzystujących gaz, jego charakterystyka, kopie świadectw technicznych.
 11. Kopia ustawy o podziale własności między właścicielem domu a dystrybutorem.
 12. Kopie paszportów do gazomierza, dodatkowe czujniki, jeśli występują, oraz dowody potwierdzonej kalibracji.
 13. Kopia strony projektu gazyfikacji z pieczęcią działu metrologicznego Gazpromu.

Jak zbudować kolumnę gazową w mieszkaniu:

Rodzaje kolumn i kotłów na mieszkania

Jeśli mówimy o grzejnikach gazowych, mogą one płynąć i magazynować. Ale w Rosji kotły gazowe nie są powszechnie dostępne, ponieważ są mniej wygodne, są droższe i zajmują dużo miejsca. Powinny być stosowane tylko wtedy, gdy dopływ gazu jest zbyt słaby. Zasadniczo stawiają one grzejniki gazu przepływowego.

Nie jest łatwo zbudować kolumnę gazową: musisz spełniać wymagania bezpieczeństwa i chcesz pięknie wpasować się w wnętrze

Nowoczesne modele mogą mieć zamkniętą lub otwartą komorę spalania. Otwarte są nieco bezpieczniejsze i wymagają mniejszej ilości dokumentów podczas instalacji. Są potrzebne, jeśli komin nie jest w domu. Te drugie będą działać, jeśli stara grzałka zostanie zastąpiona nową, komin i wlot gazu zostały już wykonane i przetestowane.

Dostawcy oferują 3 rodzaje mocy. Dla jednopokojowego mieszkania z 1 mieszkańcem potrzeba 17-20 kW. Jeśli dana osoba bierze prysznic, moc zmywania nie wystarcza. Urządzenia o mocy 20-26 kW są niezbędne do mieszkania. Zapewniają 15 litrów wody na minutę przy temperaturze 40 stopni. Wydajność przeciętnego grzejnika jest wystarczająca dla 4-osobowej rodziny i apartamentu z 1 prysznicem i 2 zlewami. Moc 26-28 kW jest odpowiednia dla dwupoziomowych mieszkań lub domów.

Gdy grzejniki nie mogą instalować

Kolumna gazowa w kuchni może wyglądać całkiem harmonijnie

 • Jeśli mieszkasz w studio z jedną sypialnią z kuchnią w sypialni. Kuchnia powinna być oddzielnym pokojem.
 • Jeśli chcesz zainstalować grzejnik gazowy w salonie, łazience lub na balkonie / balkonie.
 • Jeśli drzwi do kuchni są głuche, nie ma szczeliny wentylacyjnej.
 • Jeżeli długość węży wody, a zwłaszcza gazu, jest większa niż 2,5 m.
 • Jeśli kuchenka gazowa lub inne źródło otwartego ognia jest prawie przylegające do kotła.
 • Jeśli planujesz zawiesić grzejnik na ścianie sąsiadującej z salonem.

Jak stworzyć niezależne ogrzewanie w kuchni, wideo:

Kotły i kolumny pozwalają nie zależeć od kaprysów dostawców ciepłej wody, zapewniają komfortową temperaturę wody o każdej porze roku. Chociaż wymagania dotyczące ich instalacji mogą wydawać się zbyt surowe, robi się to dla bezpieczeństwa mieszkańców. Lepiej jest natychmiast zainstalować sprzęt prawidłowo, niż zapłacić za jego przeniesienie i ponowne podłączenie gazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 2 =