Instalowanie instalacji sedesowej własnymi rękami wideo

Instalowanie instalacji sedesowej własnymi rękami wideo

Wideo: jak zainstalować instalację do toalety

Miski toaletowe wiszące to nowoczesne i stylowe rozwiązanie łazienkowe, które między innymi pomaga zaoszczędzić miejsce. W tym materiale przygotowaliśmy film o tym, jak zainstalować instalację do toalety. Jest to instalacja, która pomaga wiszącemu WC pozostać na ścianie.

Proces instalacji instalacji toalety jest pokazany na tym filmie. Dowiesz się, jakie są zalety instalacji i kiedy najlepiej ją zainstalować.

Film pokazuje wszystkie etapy instalacji systemu instalacyjnego GROHE Rapid SL.

A ten film wideo pokaże proces instalacji wiszącej toalety w systemie instalacyjnym Roca.

Zwracamy uwagę na jeszcze jedną instrukcję wideo do instalacji systemu Geberit Duofix PE X.

Ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2013 r

Autor: Julia Romanenko

Copyright © 2014-2018 Częściowe lub pełne kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko z bezpośrednim aktywnym linkiem.

Informacje publikowane na stronie służą wyłącznie celom informacyjnym.

Jak zainstalować instalację do toalety: samodzielny montaż (6 filmów)

Podwieszane muszle klozetowe to całkiem nowy kierunek w projektowaniu łazienek. Zajmują mniej miejsca niż zwykle i pozwalają ukryć wszystkie elementy drenażowe w ścianie. Ale przed ich zainstalowaniem konieczne jest zainstalowanie instalacji - napraw wszystkie elementy systemu na ścianie. Łatwo to zrobić samemu, wystarczy wybrać odpowiednie miejsce.

Producenci oferują dwa rodzaje instalacji do toalety:

 1. Blokuj. Jest to konstrukcja z plastikowego zbiornika, do którego przymocowane są elementy odwadniające i elementy mocujące. Jest to najprostsza i najtańsza opcja. W takim przypadku muszla klozetowa może być zawieszona lub stojąca. Ta opcja jest odpowiednia tylko do mocowania do głównej ściany.
 2. Rama. Jest to metalowa rama, która trzyma miskę i rury kanalizacyjne. Ściana praktycznie nie przenosi obciążenia, a konstrukcja prasuje tylko na podłodze. Ta opcja jest bardziej niezawodna, ponieważ wytrzymuje wagę do 400 kg.

Najczęściej instalują instalacje ramowe. Nie wymagają skomplikowanych prac naprawczych, nie musisz łamać ścian swojego mieszkania, aby dostać się do komunikacji.

Pamiętaj, że jeśli wybierzesz system bloków, możesz go zainstalować tylko w głównej ścianie, dzięki czemu wybór punktów mocowania zostanie natychmiast skrócony.

Struktura ramy może być zainstalowana w dowolnym miejscu. Rozważ opcje lokalizacji:

[smartcontrol_youtube_shortcode key = "wybór systemów instalacji toalety" cnt = "2" col = "2" shls = "true"]

 • Standard - blisko ściany, wymiary konstrukcji - 50 × 112 cm.
 • Angular - doskonała opcja oszczędzania miejsca, pozwalająca zainstalować toaletę w rogu.
 • Niski - nadaje się do umieszczenia systemu pod oknem.
 • Dwukierunkowy - zwykle używany w miejscach publicznych.
 • Linear - połączenie muszli klozetowej i bidetu w jeden wzór.

Przed zakupem instalacji należy określić jej rodzaj i lokalizację w toalecie. Schemat instalacji powinien być gotowy przed wejściem do sklepu.

Niezbędne materiały do ​​instalacji

Aby prawidłowo zainstalować instalację toalety, musisz przygotować następujące materiały i narzędzia:

 1. Poziom.
 2. Klucze pasujące do rozmiaru elementów złącznych.
 3. Ołówek.
 4. Dziurkacz.
 5. Ruletka.
 6. Instalacja ze wszystkimi urządzeniami.

Jeśli konieczne jest wywiercenie betonowej ściany, wybierz wiertarki o średnicy odpowiadającej elementom mocującym.

Nie bądź zbyt leniwy, aby natychmiast przygotować wszystko, czego potrzebujesz, aby nie rozpraszać się podczas instalacji systemu instalacyjnego toalety.

Montaż instalacji blokowej z wiszącą toaletą

Jeśli wybierzesz bardziej złożoną wersję, najpierw przestudiuj wszystkie dostępne instrukcje, w tym zainstaluj instalację samodzielnie na wideo.

[smartcontrol_youtube_shortcode key = "instalacja instalacji z wiszącą toaletą" cnt = "2" col = "2" shls = "true"]

 • Najpierw musisz zaznaczyć ścianę i podłogę w miejscu, w którym zostanie zawieszona struktura. Oś WC powinna pokrywać się z osią pomieszczenia, jeśli ma małe wymiary. W dużej łazience przy określaniu pozycji szybu toaletowego należy zorientować się na osi odpływu ścieków.
 • Wysokość instalacji zależy od wielkości systemu. Zwykle jest to około 1 metr od podłogi. Szerokość jest zwykle określona w instrukcjach producenta, dla różnych firm może się różnić. Nie zapominaj, że oś powinna przebiegać dokładnie pośrodku. Oznacz punkty mocowania na ścianie.
 • Wywierć otwory i włóż kołki. Najbardziej niezawodne jest powieszenie instalacji na gwoździach, ale wytrzymają one takie obciążenie.
 • Przykręć zbiornik spustowy.
 • Wyjmij przycisk spustowy, sprawdź, czy wszystkie uszczelki są na swoim miejscu. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, przeczytaj instrukcje instalacji od producenta.
 • Podłącz do zbiornika rury.
 • Wywierć otwory do zamocowania miski. Zwykle jest on zawieszony w taki sposób, aby odległość od podłogi do siedziska wynosiła 40-50 cm. Skoncentruj się na swojej wygodzie przy wyborze wysokości instalacji.
 • Włóż szpilki do toalety. Możesz powiesić go na ostatnim miejscu.
 • Zamocuj wąż spustowy.
 • Sprawdź system pod kątem nieszczelności.
 • Jeśli wszystko jest w porządku, ścianą ścianę za pomocą płytek lub innych materiałów wykończeniowych.

Montaż instalacji blokowej z toaletą podłogową

Ta konstrukcja pozwala ukryć zbiornik i komunikację, ale zmniejsza obciążenie na ścianie, ponieważ nie musisz zawieszać miski. Montaż instalacji toaletowej własnymi rękami z toaletą podłogową jest znacznie łatwiejszy niż w poprzedniej wersji.

Etapy prac instalacyjnych:

 • Konieczne jest oznaczenie pozycji zbiornika ściekowego na ścianie. Najlepiej jest zawiesić go tak, aby przycisk znajdował się 1 metr od podłogi.
 • W ścianie wywierć otwory, zainstaluj elementy złączne i zawieś zbiornik.
 • Rura doprowadzająca wodę jest podłączona.
 • W ścianie zaznacz położenie toalety.
 • Zainstalować falę do drenażu.
 • Pokrywa ścienna z materiałami wykończeniowymi, zawiesić przycisk spustowy.
 • Zamontuj toaletę na miejscu.

Ta opcja wygląda tak czysto i minimalistycznie jak poprzednia, ponieważ wszystkie rury są ukryte w ścianie.

Montaż instalacji ramowej z wiszącą toaletą

Ta opcja jest dobra, ponieważ pozwala odłożyć toaletę od ścian, w dowolnym miejscu w łazience. Po wybraniu odpowiedniego miejsca możesz rozpocząć pracę.

Instalacja instalacji toalety obejmuje następujące kroki:

W pierwszym etapie montowana jest metalowa rama z elementami mocującymi. Zazwyczaj szkielety są sprzedawane osobno i nadają się do różnych rodzajów muszli klozetowych. Następnie zbiornik spustowy jest zainstalowany na ramie. Jego położenie można regulować za pomocą zamków. Zwróć uwagę na następujące standardowe rozmiary:

 • Wysokość od podłogi do przycisku odpływowego wynosi 1 metr.
 • Odległość między punktami mocowania pokrywa się z odległością między oczami misy.
 • Wysokość od podłogi do rury kanalizacyjnej wynosi 22 cm.
 • Odległość od podłogi do deski sedesowej wynosi 40 cm.

Ważne! Pomiędzy ścianą a odpływem powinien pozostać co najmniej jeden centymetr.

Teraz musisz przymocować całą konstrukcję do ściany.

 • Sprawdź przy użyciu poziomu ścisłego przestrzegania pionów i konturów. Zaznacz otwory na ścianie i na podłodze, wywierć je i zainstaluj elementy złączne. Mocno przykręć ramę do podłogi i ściany.
 • Po zainstalowaniu ramy należy podłączyć rurę wodną. Najlepiej zatrzymać selekcję na rurze z tworzywa sztucznego niż na elastycznym wężu. Ten ostatni nie przetrwa tak długo, jak muszla klozetowa. Zmiana węży ukrytych w ścianie jest problematyczna, dlatego najczęściej stosuje się plastikowe rury - można je podłączyć do zbiornika z góry lub z boku. Podłącz pofałdowanie do kanalizacji i sprawdź zainstalowany system pod kątem nieszczelności.
 • Zainstaluj szpilki, które następnie muszą powiesić toaletę. Złóż ramę metalowych profili do ściany, która zamknie instalację.
 • Weź odporną na wilgoć płytę gipsową o minimalnej grubości 1 cm, przyciąć ją do rozmiaru fałszywej ściany. Zabezpiecz go do profili metalowych. Nie zapomnij zrobić dziur do odpływu i przycisków. Z góry możesz zrobić kafelkowy rysunek.

Montaż toalety najlepiej wykonać po 1,5-2 tygodni po zakończeniu pracy.

Montaż ramy do wiszącej toalety jest droższy i trudniejszy do zainstalowania niż blokowy, ale pozostawia wiele miejsca na kreatywność.

Jeśli nigdy nie pracowałeś z hydrauliką, instalacja instalacji pod toaletą własnymi rękami może spowodować trudności. Na szczęście wszystkie błędy mistrza można łatwo naprawić.

Problemy, które możesz napotkać:

 • Zbiornik spustowy płynie. Sprawdź, czy uszczelki są prawidłowo osadzone. Wyłącz wodę, odkręć elementy mocujące i w razie potrzeby skoryguj uszczelki.
 • Jest toaleta na podłodze. Konieczne jest pokrywanie silikonem połączeń za pomocą falowania pod toaletą.
 • Stojąca woda w misce. Sprawdź kąt falistej fali. Powinien być równy 45 stopni.
 • Huśta się toaleta. Dokręć wszystkie elementy złączne. To samo należy zrobić z wahadłem.

Zdjęcia poprawnej instalacji, którą możesz zobaczyć na stronie.

Jeśli robisz naprawy w łazience i nie wiesz, jak zainstalować instalację, postępuj zgodnie z naszymi radami, to ci się uda. Instalacja nowoczesnej instalacji WC nie jest bardzo skomplikowanym procesem. Ale jeśli nigdy nie wykonywałeś prac hydraulicznych, warto powierzyć to profesjonalistom. Prawidłowo zainstalowany system sprawi Ci przyjemność przez wiele lat.

Samodzielna instalacja toaletowa

Budowa zbiornika z zawieszeniem z instalacją

Zanim zdecydujesz się zainstalować wiszącą toaletę wraz z instalacją, powinieneś ją wybrać (o zasadach tutaj przeczytanych), a także określić główne elementy mechanizmu mocującego.

Jakość wybranego projektu zależy od żywotności jednostki sanitarnej. Zasadniczo zawieszona miska ustępowa składa się z następujących części:

Solidna rama jest przymocowana do podłogi i ściany za pomocą specjalnych szpilek. Na nim są pręty do regulacji wysokości produktu. Wydajność odwadniania konstrukcji jest wykonana z tworzywa sztucznego, pokrytego sprayem kondensatu. Na przedniej części zbiornika znajduje się specjalne wycięcie, w którym zainstalowany jest system odwadniający.

Wybór miejsca i schemat instalacji toalety

Udana lokalizacja urządzenia jest uważana za nieprzejezdne miejsce z dala od drzwi, więc możesz wybrać dalszą ścianę. Należy jednak pamiętać, że cała komunikacja powinna znajdować się obok toalety, tak aby nie musiała przebiegać przez cały pokój.

Główne parametry do ustalenia struktury to:

 • wysokość deski sedesowej - średnia wielkość to 430 mm;

Lepiej jest zainstalować toaletę w niszy, w której cały system kanalizacyjny jest ukryty i znajduje się rura wznosząca. Jeśli nie, możesz zbudować pudełko z płytą gipsową.

Aby wykonać wszystkie prace związane z instalacją instalacji do toalety, musisz mieć takie narzędzia:

Instrukcje instalacji

Przed przystąpieniem do prac instalacyjnych należy najpierw podłączyć rurę ściekową o średnicy 110 mm, a następnie rury wodne.

 1. Przygotowanie mocowania. Otwory wykonuje się w ścianie wzdłuż wcześniej oznaczonych miejsc za pomocą perforatora. Włożone są kołki. Łączniki można wykonywać zarówno po przekątnej, jak i w pionie. Rama montażowa ma 4 elementy mocujące: 2 na ścianie i 2 na podłodze.

Po zamontowaniu ramy konieczne jest sprawdzenie niezawodności konstrukcji, aby wykluczyć jej oscylacje na boki, w przeciwnym razie pod silnymi obciążeniami może przechylić się. Po tych czynnościach samoczynna instalacja ramki zostaje zakończona.

 • Jak zainstalować miskę ustępową i bidet samodzielnie: szczegółowe instrukcje dla początkujących.

Podłączenie rur wodociągowych i kanalizacyjnych

Jest to najbardziej odpowiedzialny element układu nowej muszli klozetowej, ponieważ jeśli jedna z rur wykazuje wyciek, wówczas cała konstrukcja i pokrycie ścienne, na którym znajduje się wiszące muszli klozetowe, będą musiały zostać zdemontowane.

Wykonuje się po całej instalacji hydraulicznej przed zainstalowaniem toalety. Ponieważ struktura znajduje się w osobliwej niszy, nie jest ważne, jaki materiał będzie on osłonięty. Zazwyczaj do tych celów używa się suchej zabudowy i jest odporna na wilgoć.

Mocowanie wiszącego muszli klozetowej

Montaż instalacji toalety własnymi rękami musi odbywać się zgodnie z tą zasadą: pomiędzy płytką a toaletą należy ułożyć gumowe podłoże, które ochroni nie tylko materiał wierzchni przed pękaniem, ale także sam bidet. Jeśli z jakiegoś powodu substrat fabryczny zostanie utracony, można go zastąpić grubą warstwą szczeliwa. Po zestaleniu działa jako poduszka.

Jak zainstalować instalację do toalety? (wideo)

Wizualną instalację instalacji toalety można obejrzeć na poniższym filmie:

Toaleta podwieszana jest estetyczna, stylowa i niezawodna. Wszystkie prace nad jego instalacją można wykonać ręcznie, biorąc pod uwagę powyższe wskazówki i instrukcje dotyczące instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 1