Instalacja WC

Instalacja WC

Jak wybrać i zainstalować instalację do toalety

Nasz pomysł "dobrej naprawy w łazience i toalecie" zmienia się bardzo szybko. Kilka lat temu okazało się, że jedna z muszli klozetowych jest lepsza - kompaktowa lub z osobnym zbiornikiem, dziś - instalują one wiszące toalety i inne instalacje wodno-kanalizacyjne i argumentują, że instalacja do toalety jest lepsza.

Jaka jest instalacja do toalety i jakie one są

Ostatnio coraz częściej instalowane są miski wiszące i bidety. Projekt, w którym są montowane i nazywane instalacją. Oprócz ciężaru miski instalacyjnej, w instalacji znajdują się także przyłącza do kanalizacji i wody, a niektóre modele również zbiornik na wodę. Zbiornik jest wykonany z polimeru, dostęp do niego jest ograniczony, ponieważ jest on następnie zamykany płytkami lub innymi elementami zewnętrznymi. Po zainstalowaniu możliwa jest tylko regulacja za pomocą przycisku spustowego. Z tego powodu lepiej jest wybrać instalację tego typu dobrej jakości - w przypadku problemów trzeba będzie wszystko przerobić - odciąć wykończenie, zmienić zbiornik, a następnie zrobić wszystko w nowy sposób, a to wcale nie jest tanie.

Istnieją instalacje dwóch typów: blok i ramka. Bloki można nazwać inaczej - są przymocowane do głównej ściany (na zdjęciu poniżej). Oznacza to, że ich instalacja wymaga ściany o wystarczającej nośności.

Blokowy montaż toalety lub bidetu jest przymocowany do litej ściany

Instalacje ramowe mogą być przymocowane do podłogi i do ściany, mogą mieć tylko dwa punkty mocowania do podłogi. Różnią się tym, że nie wymagają niezawodnej ściany - rama jest bardziej masywna i koniecznie spoczywa na podłodze. Montaż ramy do toalety można zainstalować nawet w ścianie z płyt kartonowo-gipsowych.

Montaż ramy w toalecie jest wbudowany w ściankę działową, ale kosztuje to niezależnie

Bez względu na rodzaj instalacji instalacji do toalety - futerał jest brudny, więc prace muszą się rozpocząć przed wykończeniem ścian w łazience lub toalecie. Instalacja ramowa toalety instalowana jest generalnie na etapie tworzenia przegrody lub montowana w przygotowanej niszy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Instalacje do toalety są sprzedawane jako zestaw z miską lub oddzielnie. Łatwiej jest oczywiście kupić wszystko w zestawie. Wtedy wszystkie wymiary dokładnie się zgadzają. Jeśli miska jest już dostępna, należy przyjrzeć się wymiarom ramy i odległości między elementami mocującymi - musi ona pokrywać się z otworami montażowymi w muszli klozetowej.

Jest to bardzo przydatne, jeśli rama ma możliwość regulacji wysokości - możesz ustawić miskę na żądanym poziomie. Zwróć także uwagę na rodzaj koloru. Najlepszym rozwiązaniem jest malowanie proszkowe. Jest niezawodny, tworzy twardy, trwały film, który dobrze trzyma się metalu. Wszystkie inne rodzaje farb są gorsze do trzymania.

Wymiary Grohe Rapid Sl (Niemcy)

Wybierając instalację do toalety, należy zwrócić uwagę na sprzęt. Zazwyczaj wraz z ramą znajdują się elementy mocujące - do zawieszenia muszli klozetowej, armatury do mocowania kanałów kanalizacyjnych i wodociągowych. Niektóre firmy zawierają również przycisk zbiornika i spustu w standardzie. Odpływ, przy okazji, może być podwójny. Jest to bardziej ekonomiczne, ponieważ po naciśnięciu dużego przycisku 6-9 litrów scalania, małe - tylko 3-4 litry wody. Cóż, jeśli wyładowanie jest regulowane - objętość odprowadzanej wody można dostosować do określonego kształtu muszli klozetowej.

Jaki rodzaj instalacji pod toaletą i bidetem jest lepszy? Bardziej niezawodna jest konstrukcja ramy - zwykle używa grubszego metalu, ale kosztuje też więcej. W każdym razie, wybierając ramę pod wiszącą toaletę, należy zwrócić uwagę na wytrzymałość konstrukcji - nie powinna ona być niestabilna, jej elementy nie powinny się zginać. Sprawdź spoiny i jakość farby - nie powinno być żadnych drobnych wad.

I trochę o producentach. Najlepsze są instalacje do toalety wykonane w Niemczech i we Włoszech. Ale ich instalacje są drogie. Wyposażenie łazienek i toalet nie jest gorsze niż w Czechach i Bułgarii, a przedział cenowy ich produktów jest średni. Najtańsze instalacje i wiszące muszle klozetowe są chińskie, ale ryzykowne jest komunikowanie się z nimi - mogą pracować normalnie i mogą szybko zawieść.

Instalacja rozpoczyna się po wyrównaniu podłogi. Jeśli wybrano typ instalacji blokowej, ściany muszą być wyrównane. Jak już wspomniano, instalacja instalacji blokowej jest możliwa tylko na ścianie o dobrej nośności. Zazwyczaj są to ściany nośne, ponieważ konwencjonalne przegrody mogą się zawalić.

Przede wszystkim musisz określić lokalizację toalety. W zależności od rodzaju instalacji należy ją przymocować do podłogi lub do ściany. Rury kanalizacyjne i wodę należy doprowadzić do miejsca instalacji. Czopy tych systemów powinny znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie wybranego miejsca instalacji.

Następnie mówimy o instalacji instalacji do ceramiki sanitarnej typu ramowego.

Następnie odsłonimy ramę do miejsca, w którym powinna stać, sprawdzamy pionowość, poziomo. Następnie za pomocą ołówka lub markera narysuj znaczki w punktach mocowania - w ramie znajdują się otwory.

Odsłoń ramę, zanotuj zapięcia

Przesuwając ramę wzdłuż znaków, wywiercamy otwory - dla wielkości elementów złącznych. Po zainstalowaniu w betonie zwykle stosuje się kołki z nakrętkami na klucz sześciokątny. Po wykonaniu otworów rama jest umieszczana na miejscu, wkładać i dokręcać kołki.

Ustawiamy żądaną wysokość instalacji miski ustępowej

Większość ram montażowych do toalety ma regulowaną wysokość. Przy wyborze wysokości bierze się pod uwagę poziom podłogi - w rzeczywistości od poziomu ułożonej posadzki. Jeśli powłoka nie jest jeszcze dostępna, jej grubość powinna zostać dodana do wymaganej wysokości.

Przypisanie elementów instalacyjnych do toalety

Aby ustawić wysokość nóg, ramy są regulowane. Są one mocowane za pomocą śrub mocujących. Aby wyregulować, poluzuj te śruby (znajdujące się w dolnej części ramy na nogach), ustaw żądaną wysokość, sprawdź poziomość górnego paska, a następnie ponownie dokręć śruby.

Do mocowania do ściany w zestawie są specjalne regulowane śruby. Jeden koniec przymocowany jest do górnych narożników ramy, drugi przymocowany do ściany (kołki odpowiedniego typu).

Mocowanie ramy montażowej do ściany

Następnie instalacja do toalety jest odsłonięta pionowo. Do bocznych stojaków zastosuj poziom budynku, obracając nakrętkę na łącznikach zmień położenie ramy względem ściany.

Taki regulowany łącznik do instalacji niemieckiej firmy Grohe (Groh)

Procedura jest ważna, ale prosta. Wystawiamy wszystko z maksymalną dokładnością, sprawdzamy kilka razy we wszystkich płaszczyznach. Wszystko powinno stać idealnie gładko. Po ustawieniu ruchomego języka na elementach mocujących (na zdjęciu pod palcem) zostaje naciśnięty. Zaciska śrubę, rama jest sztywno zamocowana.

Firma Grog ma dodatkowy fixer - plastikowy klips, który zaciska nitkę. Zainstaluj go w pobliżu pola wyboru (na zdjęciu).

Kanalizacja i podłączenie wody

Kolejnym etapem jest połączenie rury odgałęzionej przymocowanej do ramy z wylotem kanału. Niektóre zestawy mają fabryczne kolana, jeśli nie muszą szukać odpowiednich lub umieścić falistą rurę wodno-kanalizacyjną.

Podłączanie kanalizacji do instalacji toalety

Inna opcja - na ramie znajduje się plastikowe jarzmo, w które wkładana jest rura kanalizacyjna (na zdjęciu powyżej). W tym przypadku przekrój rur jest wyraźnie określony.

Zimna woda jest podłączona do dyszy na zbiorniku. Możesz przynieść dowolną rurę, ale ważne jest, aby połączenie było niezawodne. Dlatego nie zaleca się stosowania rur metalowo-plastikowych z łącznikami wciskanymi - wymagają one okresowych zamków, co w tym przypadku jest problematyczne. Oznacza to, że nie ma tak wielu opcji - polipropylen, rura miedziana, rury z polietylenu, połączone za pomocą lutowania.

Podłączanie wlotu wody do zbiornika

Adapter i wlot do zbiornika są połączone elastycznym wężem. On również wybiera ostrożnie, lepiej w oplocie z dobrej stali nierdzewnej. Idealnie - kup markowy wąż.

Ponieważ każda instalacja toalety wymaga wykończenia, cały proces instalacji jest podzielony na dwie części - przed i po zakończeniu. Pierwszy jest zakończony, a następnie wykończony.

Zazwyczaj zainstalowana rama jest szyta płytą gipsowo-kartonową. Instrukcje wymagają dwóch arkuszy. Najpierw wszystkie wymiary są przenoszone na ścianę, profil jest montowany wzdłuż przyłożonego konturu, a arkusze płyty gipsowo-kartonowej są już do niego przymocowane.

Zmontowana rama jest gotowa do dekoracji

Przed rozpoczęciem pracy konieczne jest zainstalowanie skrzynki pod przyciskiem na ramie. Na czas prac wykończeniowych zabezpieczy on wnętrze przed zabrudzeniem. Na arkuszach należy wyciąć kilka otworów: pod przyciskiem, odpływu i wlotu wody ze zbiornika, dwie szpilki do zawieszenia miski muszli klozetowej. Aby to zrobić, wytnij rozmiar wstawianego arkusza, a następnie obrysuj wszystkie niezbędne elementy. Na zaznaczonych konturach wyciąć otwory. Przygotuj dwa arkusze, są one zainstalowane i przymocowane do poprzednio zamontowanej ramy. Po zainstalowaniu GCR, płytki układane są na kleju.

Ustawianie przycisku i zawieszanie miski

Po skończeniu pola pod przyciskiem jest obcięte - jego krawędzie powinny znajdować się na jednym poziomie z płytką. Odcięta pokrywa odkrywa dwa otwory na śruby. To na nich będzie trzymał przycisk do opróżniania.

Przytnij nadmiar ścian pudełka

Przed montażem wąż (jeśli odpływ jest pneumatyczny) lub kabel (jeśli odpływ jest mechaniczny) jest podłączony do przycisku. Następnie jest instalowany na miejscu i dokręcany za pomocą dwóch śrub (w rogach ukośnie lub jak na zdjęciu naprzeciwko siebie).

Jeden rodzaj mechanizmu spustowego i śruby do mocowania przycisku

Montaż misy rozpoczyna się wraz z montażem uszczelki. Włożyli go na stadniny. Otwory do odprowadzania ścieków i wody w kole przetwarzane są za pomocą silikonu sanitarnego.

Montaż uszczelki i powłoki silikonowej

Następnie dysze są zainstalowane w muszli klozetowej, a cała konstrukcja jest zawieszona na kołkach. Na wystających kołkach nakładamy gumowe uszczelki i dokręcamy śruby.

Dokręć śruby, aby zamocować miskę

Możemy założyć, że wisząca toaleta jest zainstalowana. Ostatnie uderzenia pozostają - odcina się nadmiar gumowej podszewki. Możesz to zrobić za pomocą ostrego noża do papieru. Wystarczy narysować miskę wokół konturu, odcinając nadmiar.

Odetnij nadmiar gumy

Aby uzyskać lepsze uszczelnienie, złącze jest rozmazane silikonem. Ułożenie paska jest natychmiast równe, nadwyżka natychmiast wymazana. Lepiej spłaszczyć coś czymś gładkim i okrągłym, na przykład łyżeczką do herbaty. To wszystko, możesz sprawdzić pracę.

Najlepsze instalacje do toalety dzięki informacjom od klientów

Aby estetycznie przymocować toaletę, bez zygzakowatej rury w podłodze i dużej lufy z tyłu, użyj instalacji hydraulicznych. Jest to niewielka metalowa konstrukcja ze zbiornikiem na wodę i szyjką nawijającą, z której można podłączyć do komunikacji odwadniającej. Cały produkt jest umieszczony za fałszywą ścianą, przez którą przechodzą potężne szpilki, aby naprawić toaletę w stanie zawieszenia. Eliminuje to podłogę kanalizacyjną, która pomaga utrzymać czystość w takich pomieszczeniach. Ale instalacje do toalety mają różną konstrukcję i cechy, dobrze dopasowane do określonych warunków instalacji i powodujące absolutne niemożność zastosowania urządzenia w innych sytuacjach. Ponieważ nie są tanie, konieczne jest poznanie takich różnic. Aby pomóc kupującemu zrozumieć, jaką strukturę metalu kupić w każdym konkretnym przypadku, ten artykuł jest napisany.

Instalacja do toalety, z której firma do wyboru

Ten rynek jest podzielony na różne firmy, które konkurują o kupujących z unikalnymi projektami i praktycznymi urządzeniami w branży sanitarnej.

Najbardziej znani przedstawiciele tego segmentu to:

Firma z logo delfina na wszystkich swoich produktach należy do polskiej marki, która jest Spółką Akcyjną Cersanit. Jej działalność rozpoczęła się w 1998 r., A główną specyfikacją są ceramiczne produkty i komponenty do jej instalacji.

Grohe to bardziej znana korporacja z siedzibą w Dusseldorfie, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku hydraulicznym w 1936 roku. Niemiecka jakość przejawia się w wysokiej precyzji i niezawodności działania zaworów odcinających, mieszaczy i innych akcesoriów. Produkty są opracowywane nie tylko dla prywatnych potrzeb klientów detalicznych, ale również dla komercyjnych aplikacji dla dużych firm budowlanych. Na światowym rynku wyrobów sanitarnych firma ta stanowi 8% wszystkich dostępnych produktów.

Geberit pochodzi ze Szwajcarii i od ponad 100 lat wprowadza nowe technologie do systemów spłukujących. Obecnie firma posiada 17 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Austrii, USA, Chinach i Słowenii.

Vidima i AlcaPlast to bułgarskie i czeskie firmy popularne ze względu na przystępne ceny i interesującą ofertę produktów sanitarnych.

Najlepsze instalacje do wiszących toalet z obciążeniem podłogowym

Chociaż wszystkie instalacje są przymocowane do ściany i są przeznaczone do mocowania wiszących muszli klozetowych, sama konstrukcja metalowa może różnić się stężeniem ładunku. Ponieważ konieczne jest utrzymanie ciężaru rekrutowanego zbiornika i przykręconej muszli klozetowej, a wraz z nią osoby, najczęściej stosuje się instalacje z instalacją ścienną, w której większość ciężaru jest przenoszona przez mocowanie do podłogi. Takie modele mają grubsze nogi i mocną ramę. Oto najlepsze opcje dla opinii konsumentów.

Cersanit Delfi S-Set-Delfi / Leon / Cg-w - prosty i trwały

Instalacja ta charakteryzuje się obecnością wszystkiego, co niezbędne do szybkiego montażu wiszącego urządzenia sanitarnego. Rama ma wspólny prostokątny kształt i jedną poprzeczkę w punkcie zamocowania muszli klozetowej. W celu przymocowania do ściany są dwa kołki u góry i jeden na środku konstrukcji. Nogi są regulowane wysokością przez ruch wyjściowy i są zabezpieczone zaciskami.

W kompletnym zestawie znajduje się jednocześnie miska ustępowa i przycisk spustowy dla dwóch faz opróżniania zbiornika: pełny i częściowy. Model jest dostarczany z siedziskiem i kółkiem. Adapter z muszli klozetowej (80 mm) jest dostarczany do przyłącza kanalizacyjnego (100 mm). Rama różni się nie tak dużą szerokością w 350 mm, która pozwala na jej ustawienie praktycznie w każdej niszy. Do instalacji nie musisz niczego kupować.

 • tanie;
 • wszystkie adaptery w zestawie;
 • wąska ramka;
 • duży margines regulacji wysokości;
 • miska ustępowa w zestawie.
 • Przycisk spustowy będzie rozmazać z czasem i zablokować depresję;
 • minimalna wysokość siedziska wynosi 500 mm od podłogi;
 • kilka zwojów nici na szpilkach;
 • siedzenie nie pasuje do kształtu.

Geberit Duofix 111.300.00.5 - dla osób ciężkich

Szwajcarscy producenci zapewnili instalację i dla ludzi z dużym kompleksem. Mocna rama jest spawana z grubego profilu, gdzie stojaki są bardzo mocne. Oprócz górnych i dolnych mostów znajduje się wzmocniona wkładka na poziomie mocowania toalety, wykonana z szerokiej prostokątnej rury. Nogi wysięgnika są pokryte cynkiem, aby wytrzymać korozję i są wyposażone w szerokie płyty montażowe z otworami montażowymi. Pozwala to wytrzymać ciężar użytkownika do 150 kg.

Model wyposażony jest w zbiornik, który odprowadza trzy lub sześć litrów wody, w zależności od wciśniętej części klucza. W zestawie znajduje się kolanko płuczące i rura doprowadzająca wodę. Rama jest lakierowana proszkowo i ma szerokość 50 mm i 112 mm wysokości. Można go zainstalować zarówno przed ślepą ścianą, jak i przykryty płytą gipsowo-kartonową, a także za podpórką łożyska. Dopuszcza się montaż między cienkimi ściankami, ponieważ główny ładunek znajduje się na kołkach podłogowych o długości 200 mm.

 • 10-letnia gwarancja na urządzenie odwadniające;
 • jednoczęściowa cysterna (bez szwów);
 • wzmocniona rama do ciężkich ładunków;
 • montaż jakościowy;
 • prosta instalacja;
 • instalacja w rogu jest możliwa.
 • mały wybór przycisków;
 • trudno jest go obsługiwać, jeśli przepływa;
 • Wysokość ramy 112 cm nie zawsze umieszczana jest w niszy, pod półkami.

Grohe Rapid SL 38750001 - do biur i centrów handlowych

Niemieccy programiści mogli połączyć solidną konstrukcję z większymi możliwościami instalacyjnymi. Rura profilowa niezawodnie trzyma zbiornik o pojemności 9 litrów wody, muszli klozetowej i ciężaru przeciętnego użytkownika. Osobliwością tego modelu jest jego wszechstronność w połączeniu. Dopływ wody może być wykonany z każdej strony lub z tyłu. Konstrukcja umożliwia aplikację pojedynczą i rzędową, co jest wygodne w przypadku toalet biurowych i centrów handlowych.

Zrzut można wykonać na trzy sposoby: krótki (start / stop), wolumetryczny i ciągły do ​​czyszczenia. Produkt ma duże możliwości regulacji głębokości połączenia, odległości między ramą a toaletą, ustawienia wysokości. Oprócz przycisku i zbiornika dostępny jest panel dekoracyjny i okno do konserwacji. W zestawie znajduje się uszczelka, która izoluje dźwięk zbiornika akumulacyjnego.

 • niezawodna metaloplastyka;
 • szeroka łączność;
 • zestaw bezszumowy;
 • oszczędne zużycie wody;
 • rama z malowaniem proszkowym;
 • przycisk powietrza w zestawie;
 • izolacja przed kondensacją wilgoci.
 • małe okienko do konserwacji;
 • Chromowana pokrywa przycisku z czasem się odklei.

Ten produkt od holenderskich programistów od razu ma wszystko, czego potrzebujesz do wyposażenia łazienki. Ten drogi zestaw zawiera już toaletę, ramkę do instalacji, zbiornik, przycisk do spłukiwania i całą komunikację. Producent przyczepił do produktu dwie uszczelki: izolację hałasu między toaletą a ścianą, a drugą do dekoracyjnego zamykania okna serwisowego.

Rama instalacji różni się wąskimi wymiarami - 380 mm, co jest wygodne do umieszczenia w standardowych wnękach na rury. Pozwoli to zaoszczędzić cenne miejsce w łazience i minimalnie popchnie fałszywą ścianę głęboko do pomieszczenia. Zestaw jest wyposażony w zbiornik o pojemności 6 litrów. Toaleta ceramiczna jest już wliczona w cenę zestawu i ma wymiary 530x359x445 mm. Wszystkie są gwarantowane do 10 lat.

 • miska ustępowa w zestawie;
 • gwarancja długoterminowa;
 • wąska ramka;
 • nadaje się do dowolnego rozmiaru;
 • montaż jakościowy;
 • przycisk do płukania chromu;
 • równomierne rozładowanie na całym obwodzie.
 • ciężka konstrukcja;
 • trudne do znalezienia części (membrana);
 • uszczelka między stawem a toaletą wyjdzie.

Najlepsze instalacje do wiszących toalet z obciążeniem ścian

Gdy toaleta znajduje się za toaletą, możesz umieścić na niej cały ładunek. Aby to zrobić, instalacja jest przymocowana dużymi kotwami do płaszczyzny pionowej i może nie mieć w ogóle, lub, tak jak cienki dodatek, zatrzymuje się w podłodze. Takie modele są tańsze i zajmują mniej miejsca, co umożliwia ich instalację w prawie każdym mieszkaniu. Oto najlepsze produkty tego rodzaju.

AlcaPlast A100 / 1000 Alcamodul - najbardziej ekonomiczna opcja dla mieszkania

Ten produkt od czeskich programistów jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo i kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu można go łatwo dopasować do każdej ograniczonej przestrzeni. Model charakteryzuje się całkowitym brakiem mocowania podłogi. Cały ładunek (ciężar beczki, muszli klozetowej i użytkownika) spadnie na ścianę, więc możesz zamontować konstrukcję tylko do ścianki działowej, która jest wystarczająco gruba (200 mm lub więcej).

Metalware ma mały narożnik na dole z kranami do mocowania. Zbiornik spłukujący w górnej części jest wyposażony w dodatkowe zawiasy do mocowania kołków. Toaleta jest przymocowana do dolnego rogu przez fałszywą ścianę. W zestawie znajduje się mały adapter kolanowy do podłączenia do kanalizacji. Na zbiorniku znajduje się owalny przycisk z pionowym podziałem na duży i mały odpływ.

 • niski koszt;
 • prosta instalacja;
 • podwójny zlew;
 • Kompaktowe wymiary o maksymalnej długości 105 cm;
 • Doskonałe możliwości regulacji wysokości ze względu na brak podpór podłogi.
 • Nadaje się tylko do mocowania w ścianach nośnych;
 • nie dla ciężkich ludzi.

Vitra Blue Life 740-5800-01 - do trudnych przypadków

Ten produkt firmy tureckiej jest odpowiedni w sytuacjach, gdy przestrzeń w ścianie jest mocno zagracona przez rury i wymaga wąskiej ramy z blisko leżącymi nogami. Konstrukcja metalowa jest spawana w ten sposób. Prostokątna ramka jest podzielona na dół litery "P", która pozwala umieścić rurę do podłączenia kanału. Na wąskich krawędziach spawanych cienkich podpór nóg. Toaleta jest przymocowana do szerokiego profilu, przez który rura biegnie ze zbiornika spustowego.

Cała konstrukcja pokryta jest farbą proszkową w kolorze czarnym, odpornym na korozję. Główne mocowanie, które zatrzymuje większość ładunku, jest przenoszone do ściany. Produkty objęte są pięcioletnią gwarancją. Zbiornik jest wyposażony w pneumatyczny odpływ. Odległość muszli klozetowej od profilu mocującego wynosi od 180 do 230 mm. Całkowita waga instalacji wynosi 18 kg.

 • przystępna cena;
 • montaż jakościowy;
 • łatwa instalacja;
 • niezawodna praca;
 • 5-letnia gwarancja;
 • szeroki profil na ramie.
 • zbyt długa (80 mm) część na adapterze;
 • mały zapas regulacji wysokości desek sedesowych;
 • naprawa złącza 80/100 jest niewygodna.

Jaki rodzaj instalacji do zawieszanego sedesu kupić?

Szeroka gama modeli instalacyjnych, pozwalających na powieszenie toalety i zrobienie miejsca na podłodze, jest stworzona dla specyficznych potrzeb i warunków. Oto główne kryteria wyboru takich produktów:

1. W przypadku małej łazienki ekonomiczną i kompaktową wersją jest AlcaPlast A100 / 1000 Alcamodul.

2. W biurach i centrach handlowych, w których występuje wiele przegród płyt kartonowo-gipsowych, lepiej jest kupić Grohe Rapid SL 38750001. Umożliwi to montaż misek ustępowych w rzędzie i wykonanie połączeń z każdej strony.

3. Jeśli konieczne jest naprawienie ciężkiego modelu toalety lub gdy waga użytkownika jest większa niż średnia, niezawodnym rozwiązaniem będzie Geberit Duofix 111.300.00.5.

4. Jeśli obszar niszowy jest zagracony komunikacją, lepiej kupić Cersanit Delfi S-Set-Delfi / Leon / Cg-w lub Vitra Blue Life 740-5800-01, z wąską ramą i blisko rozstawionymi nogami.

5. Kiedy nie ma czasu na wybór instalacji i odpowiednie dla nich w wysokości toalety, można kupić wszystko na raz z modelem Wisa 8050.435051.

Instalacja do toalety

Witaj, drogi czytelniku bloga, ostatnim akcentem w naprawie łazienki jest instalacja kanalizacji. Nowoczesny rynek oferuje ogromną liczbę produktów na każdy gust - od klasycznego po designerski. Technika wisząca zyskuje dziś na popularności, ponieważ zajmuje dużo mniej miejsca, wygląda bardziej estetycznie i tworzy efekt otwartej przestrzeni.

Jest to właściwa decyzja nie tylko dla tych, którzy mają małe terytorium, ale także dla tych, którzy kreatywnie podchodzą do kwestii naprawy, ucieleśniają wszelkie pomysły, rezygnując ze stereotypów. Istnieje możliwość wyposażenia toalety za pomocą instalacji do toalety - alternatywnego rozwiązania w projektowaniu łazienki.

Jaka jest instalacja toalety, spróbujmy zrozumieć nasz artykuł.

I tak, instalacja toalety - specjalna konstrukcja, z którą można przymocować muszle klozetowe, zlewozmywaki, bidety, pisuary. Łączniki, łączniki i rury podczas instalowania takiego systemu instalacyjnego są ukryte w ścianie. W ten sposób nie zobaczysz żadnych rur kanalizacyjnych, zbiorników spustowych ani innych elementów mocujących - wszystko pod fałszywą ścianą. To sprawia, że ​​łazienka jest harmonijnie udekorowana.

Po raz pierwszy koncepcja instalacji pojawiła się w sztuce; oznacza połączenie między kilkoma szczegółami, które w kompozycji tworzą pojedynczą pracę. W dziedzinie inżynierii sanitarnej instalacja toalety nie jest niczym innym niż sztuką, ponieważ otwiera wiele opcji do projektowania łazienki.

Cechą odróżniającą instalację od muszli klozetowej od klasycznej wersji jest to, że konstrukcja wykonana jest z tworzywa sztucznego, a nie z ceramiki. Jest montowany na ścianie albo na podłodze, albo na ścianie.

Projekt instalacji składa się z dwóch typów - ramki i bloku. Typ ramy składa się z ramek przymocowanych do podłogi i ściany. Jest to wygodne, gdy ściany, na których system zostanie podparty, są rozjaśniane, to znaczy cały ciężar jest utrzymywany na ramie. To dla niej przyłączenie się do całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Instalacje z jednostkową miską ustępową są odpowiednie dla ścian nośnych. W ten sposób projekt jest przymocowany tylko do ściany.

Na podstawie opinii osób, które już zakupiły i zainstalowały instalację sedesową w swoim mieszkaniu, można podkreślić zalety i wady systemu.

 1. Instalacja do toalety - doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają toaletę w małym pokoju. Zazwyczaj instalacja toalety instalowana jest o 10, a nawet 15 cm bliżej ściany niż klasyczna toaleta. Brak "nogi" toalety zwiększa wizualnie przestrzeń. Ponadto klasyczna toaleta jest nieco bardziej przyczepna.
 2. Mycie tej toalety jest o wiele łatwiejsze, ponieważ nie trzeba wycierać kurzu z falistego kanału i trudnodostępnych nóg, wystarczy wytrzeć mop płytką. Czyszczenie jest zatem bardziej skuteczne w porównaniu z czyszczeniem klasycznych modeli toalet.
 3. Instalacja z toaletą wytrzyma około 400 kg, chociaż wygląda na "nieważką", więc obawy o wytrzymałość konstrukcji są nieuzasadnione.
 4. Instalacja toalety wyposażona jest w system bezgłośnego odpływu, który jest bezdyskusyjnym plusem. Zbiornik znajduje się za piankowym tworzywem, więc zestaw wody praktycznie nie będzie słyszalny. Ponadto, dzięki pneumatycznemu napędowi przycisk spustowy na instalacji z toaletą działa sprawnie i jakościowo.
 5. Ozdoba płytki zachowuje swój pierwotny wygląd, ponieważ toaleta nie styka się z podłogą. Ponadto czasami ułatwia się instalację systemu "Ciepłej podłogi".
 6. Z reguły zaawansowane modele są wyposażone w podwójny przycisk spustowy - do ekonomicznego opróżniania i konwencjonalnego. Istnieją również przyciski do instalowania toalety z regulacją spłukiwania, to znaczy po ponownym naciśnięciu przycisku woda nie jest dostarczana.
 7. Projekt jest wyposażony w rozdzielacz wody, więc toaleta jest dokładnie zmyty.
 8. Instalacja i instalacja instalacji można kupić osobno - wszystkie są standardowe, ponieważ można wybrać bardziej dogodną opcję dla każdego, zarówno pod względem projektu, jak i pod względem pieniędzy.
 9. Instalacja z muszlą klozetową może być zainstalowana na dowolnej pożądanej wysokości. Ponieważ nie będzie już więcej dyskomfortu dla wysokich lub niskich ludzi.

Instalacja do muszli klozetowej:

 1. Wysokie koszty porównawcze. Instalacja z muszlą klozetową będzie kosztować około dwa razy więcej niż zwykle. Ale biorąc pod uwagę jego jakość, a co za tym idzie długowieczność, szybko się zapłaci. Faktem jest, że trudno jest samemu zainstalować instalację z toaletą w toalecie. Oznacza to, że aby uzyskać pomoc, musisz skontaktować się z obsługą.
 2. Cały techniczny "farsz" jest ukryty pod ścianą, to znaczy, w przypadku awarii, może być problematyczne, aby się tam dostać. Chociaż dostęp jest otwarty przez przycisk spustowy, to znaczy, że naprawa bez awarii całego systemu jest bardziej niż rzeczywista. Co więcej, konstrukcja jest niezawodna - awaria w tym przypadku - wyjątek od zasad, ponieważ producenci dają gwarancję do 10 lat bezawaryjnej pracy.

Toaleta to wygodna pozycja, więc oszczędności w tym przypadku są nieodpowiednie. Co więcej, inwestując raz, możesz wygrać więcej, ponieważ zostało już napisane powyżej - instalacja z toaletą oszczędza zużycie wody.

Błędna jest opinia, że ​​instalacja toalety łączy się tylko z wiszącymi miskami ustępowymi. Istnieją również modele podłogowe muszli klozetowych z wbudowanym korkiem spustowym. Oczywiście pranie nie jest tak wygodne, jak powieszenie, ale nie będzie obawy o wytrzymałość elementów złącznych.

Ponadto, przy użyciu specjalnych konstrukcji, możliwe jest zainstalowanie sąsiedniego systemu instalacyjnego z toaletą, umywalką i bidetem. Tutaj wszystko zależy od możliwości, wyobraźni i pożądania. Co najważniejsze, nie taniej i wybierz naprawdę wysokiej jakości instalację z toaletą, która zapewni komfort całej rodzinie.

Instalacja toalety odbywałaby się w łazience i jak według ciebie jest to wygodne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 6