Grubość

Grubość

Laminowana płyta wiórowa - rozmiary wiodących producentów

Laminowana płyta wiórowa (płyta wiórowa) jest dziś uważana za główny materiał do produkcji mebli biurowych i szkolnych, kuchennych i dziecięcych. Wiodący producenci produkują prostokątny kształt płyty wiórowej, ale o różnych parametrach grubości, długości i szerokości arkusza. Taka różnorodność formatów płyt pozwala producentowi mebli wybrać odpowiedni rozmiar dla każdego produktu, aby zminimalizować ilość odpadów i złomu. Cóż, jeśli na rynku materiałów mebli jest przedstawiona Wymiary laminowanych płyt wiórowych każdy z producentów różni się od siebie, a następnie mamy szczegółową wiedzę, aby zrozumieć ten problem.

Pod marką Swisspan produkowana jest duża liczba formatów desek drewnianych, które są pożądane wśród producentów mebli. Firma produkuje następujące rozmiary laminowanej płyty wiórowej:

  • 2440 x 1830 mm o grubości 25 mm
  • 2440 x 1830 mm, grubość 22 mm
  • 2440 x 1830 mm Grubość 18 mm
  • 2440 x 1830 mm o grubości 16 mm
  • 2750 x 1830 mm o grubości 16 mm
  • 2750 x 1830 mm Grubość 18 mm
  • 2750 x 1830 mm o grubości 10 mm.

Płyty o grubości 16 mm i 18 mm służą do produkcji szaf i garderób. Grube blachy z płyty wiórowej doskonale nadają się do produkcji blatów stołów kuchennych i innych elementów meblowych, które podlegają zwiększonym obciążeniom.

Firma "Egger" oferuje producentom mebli opcje optymalnych parametrów płyt. Firma dostarcza laminowane płyty wiórowe na rynek materiałów budowlanych, których wymiary są standardowe i wynoszą 2.800 mm na 2070 mm. W tym samym czasie firma "Egger" koncentruje się na różnych opcjach grubości. Oprócz zwykłych blach o grubości 10 mm, 16 mm, 18 mm i 25 mm, ten producent produkuje również płyty 19 mm.

Płyta wiórowa od Kronospan Rosja

Producent Kronospan Rosja produkuje laminowaną płytę wiórową w dwóch szerokościach, dwóch długościach i różnych grubościach:

  • szerokość: 1830 mm lub 2070 mm,
  • długość: 2800 mm lub 2620 mm,
  • grubość: 8, 10, 12, 16, 18, 22, 25, 28 mm.

Najcieńsze płyty nadają się idealnie do produkcji tych mebli, które podczas pracy są poddawane minimalnym obciążeniom. Również grubość płyty wiórowej 8 i 10 mm jest wstawiana jako wypełnienie fasad MDF lub drzwi przesuwnych do szaf przesuwnych.

Podana lista rozmiarów płyt jest standardowym wariantem dla większości producentów krajowych i zagranicznych. Z uwagi na to, że płyta wiórowa jest wykonana z naturalnych surowców drzewnych i zawiera minimum formaldehydu, a dekoracyjna folia laminująca charakteryzuje się różnorodnością kolorów, odcieni i faktur - ten rodzaj materiału jest zasłużenie popularny.

Wbudowany szafki coupe

Wybór koloru, tekstury i grubości płyty wiórowej

Cała konstrukcja szafki z przedziałem, stojakiem lub półką jest zmontowana z płyty wiórowej (płyty wiórowej), która może być różna na kilka sposobów.

Warto powiedzieć, że standardowa grubość HDPE w produkcji mebli wynosi 16 milimetrów. Liczbę tę wybrano nie przez przypadek, wręcz przeciwnie - wybrano ją metodą optymalizacji, tj. Wzięto pod uwagę takie wskaźniki jak siła, masa całkowita i koszt. Im cieńsza blacha, tym mniejsza jest jej nośność, a tańsza będzie kosztować. Dlatego musisz wybrać złoty środek, w którym meble nie będą zbyt obszerne i drogie, ale jednocześnie zapewniające odpowiednią wytrzymałość i solidność. Różne fabryki stosują różne grubości, najbardziej odpowiednie dla czynników konsumenckich gotowych produktów.

W przypadku szafek z regałami i regałami wybraliśmy następujące typy:

8, 10 milimetrów

Używany do wypełniania drzwi przedziału szafy lub do tworzenia dekoracyjnej półki, która nie przenosi ciężkiego ładunku. Idealny do profilu systemu "raumpplus9quot; i "lavalplyusquot;

Określony standard mebli, doskonale nadający się do wykonania wszystkich elementów szafy, regału i innych rodzajów mebli. Ma wystarczającą wytrzymałość na zginanie i grubość do mocowania.

Zastosowanie tej płyty jest wskazane, jeśli konieczne jest utworzenie solidnej, poziomej powierzchni nośnej, na przykład szerokiego blatu do wyposażenia lub kuchni. Służy również do tworzenia dużych pomieszczeń do garderoby i regałów magazynowych.

Ze względu na możliwość laminowania płyty wiórowej różnymi materiałami foliowymi, otwiera się ogromny wybór dekoracji i dekoracji. Oprócz bogatej palety barw, wstępnie prasowana folia może przenosić inną ulgę, a nawet naśladować strukturę drzewa, ten czynnik jest najbardziej atrakcyjny przy wyborze projektu.

Asortyment kolorów i wzornictwo szkoły:

Struktura zakładu obróbki drewna obejmuje kilka elementów: wióry drzewne (wióry), nie-mineralne spoiwa i specjalne dodatki. Samo drewno jest podatne na pęcznienie po zanurzeniu w wodzie, a w rzeczywistości płyta wiórowa składa się z rozdrobnionej frakcji, a stopień wchłaniania wilgoci jest nawet wyższy. Istnieje rosyjska i europejska klasyfikacja odporności na wilgoć dsp. W pierwszym przypadku może on składać się z dwóch klas: A (E4) i B (E3), a oba z nich nie są w rzeczywistości chronione przed wodą. W Europie produkcja mebli wykonanych z odpornych na działanie wody paneli jest bardziej powszechna, ich struktura spęczniająca zaczyna się od E2 i kończy się na E7 (szczególnie silny dsp, dopuszczalne jest stosowanie go w wilgotnych pomieszczeniach z dużymi różnicami temperatur).

Używamy rosyjskich płytek klasy A (E4), niemieckiej + A (E5), a szczególnie odpornych na wilgoć (biały, szary) - ++ A (E7).

Podział na gęstość dsp występuje w 3 głównych grupach: niskiej gęstości - poniżej 550 kg / m3, średniej gęstości - 550-750 kg / m3 i dużej gęstości - powyżej 750 kg / m3. Im wyższa jest ta liczba, tym twardszy i mocniejszy będzie talerz.

Spoiwa, które są częścią dsp (żywicy i innych), w wolnej postaci, emitują pewną ilość szkodliwych substancji. W klasyfikacji GOST istnieją klasy E0-E4. W rzeczywistości odpowiadają one wskaźnikowi emisji formaldehydu. Jeśli E4 jest zabroniony do produkcji mebli domowych w ogóle, to E0 jest zalecany nawet do pokoi dziecięcych i jest absolutnie nietoksyczny. Niemal wszystkie nowoczesne fabryki, w tym nasza, wytwarzają produkty należące do klasy E0.

Laminowana płyta wiórowa - jaka jest jej grubość?

Chcemy położyć laminowaną płytę wiórową na podłodze w pokoju. Jaka jest grubość, którą lepiej kupić na podłodze?

Linijka o standardowych wymiarach grubości płyty wiórowej obejmuje znacznie więcej miejsc niż 26 milimetrów.

Mianowicie, 10 mm, 16 mm, 18 mm, 26 mm i 32 mm.

Ale zgadzam się z poprzednim mówcą. W przypadku podłogi płyta wiórowa nie powinna być używana! Pęcznieje w tobie, nawet odporna na wilgoć płyta wiórowa, w rzeczywistości obawia się wilgoci, chociaż trochę mniej niż prosta.

Grubość płyty wiórowej (laminowanej płyty wiórowej) może być inna, ponieważ produkuje więcej niż jedną firmę.

Oto przykłady płyty wiórowej "Kronospan9quot; (nasz, producent krajowy) ich grubość 8, 10, 12, 16, 18, 22, 25, 28-÷ mm.

Ale pod zamówienie można laminować i płyta wiórowa o grubości 32 mm, a nawet 38 mm.

Grubość płyty wiórowej ponad 16 mm jest stosowana w przypadku szczególnie mocnych projektów mebli.

Wasz przypadek, ale nie radziłbym wkładać płyty wiórowej na podłogę, a nawet na daczy.

Dacha to struktura z sezonowym życiem, czyli nie ma ogrzewania (z reguły), różnica temperatur i wilgotność zawieszona właśnie "zabije9quot; te podłogi i bardzo szybko.

Nawet płyta wiórowa nie pomaga, w przypadku podłóg lepiej zastosować inne opcje, na przykład ta sama sklejka jest odporna na wilgoć, ale nie na płyty wiórowe.

A w produkcji płyty wiórowej stosuje się spoiwa, żywice fenolowo-formaldehydowe.

O płycie wiórowej, na którą już odpowiedziałeś 10,16,18,26 (25) mm. Ale wydaje mi się, że w pytaniu popełniłeś błąd, pytając o laminowaną płytę wiórową, a nie o podłogę laminowaną. Jeśli chcesz spać w laminowanej podłodze daczy, weź pod uwagę, że lepiej jest zabezpieczyć jakość (najlepiej niemiecką) klasy 33 lub 34.

Płyta wiórowa laminowana o standardowej grubości 16 milimetrów. Nie zalecam używania tego materiału jako podłogi. Taki materiał obawia się wilgoci, również wrażliwej na zadrapania. Jeśli przypadkowo dostaniesz odłamek z tego materiału, może to prowadzić do smutnych konsekwencji. Do podłogi najlepiej jest użyć sklejki lub płyty MDF.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =