Gospodarze w fotografii krajobrazu

Gospodarze w fotografii krajobrazu

Contents

Zakład gospodarza Sadzenie i pielęgnacja w otwartym terenie Uprawa z nasion Zdjęcie z nazwami

Hosta (Hosta), druga nazwa - Funkia, należy do bylin typu trawiastego. Reprezentuje rodzinę Sparzewów, choć do niedawna należała do rodziny Lilanes. Ze swojej nazwy kultura zawdzięcza doktorowi i botanikowi austriackiego pochodzenia Nicolausa Hosta, a po drugie niemieckiemu botanikowi Henry Christianowi Funkowi.

Naukowcy opisali do 40 gatunków tej rośliny. Jej gospodarz prowadzi z Azji Wschodniej. Jest bardzo higrofilny, więc na wolności występuje w pobliżu strumieni i wzdłuż brzegów rzeki. Dla Japończyków ten kwiat jest uważany za święty, a ogonki to lokalny przysmak. Kiedy gospodarz został przywieziony do Anglii, mieszkańcy Foggy Albion, nie była pod wrażeniem. Amerykanie zareagowali zupełnie inaczej, co sprawiło, że stał się jednym z najpopularniejszych w Nowym Świecie.

Opis gospodarze Zdjęcia kompozycji w projekcie ogrodu

Gospodarz w fotografii krajobrazu

Hosta służy jako doskonałe tło dla innych kolorów i jest w stanie ozdobić każdą kompozycję ogrodową. Roślina ma bardzo niezwykłe liście: są duże i, w zależności od odmiany, mają oryginalny kolor.

Które kwiaty są połączone z hostami Geigera i mixborderiem ze zdjęciem hosta

Rośnie bardzo szybko, tworzy całe plantacje, a przez rok wzrostu osiąga szczyt atrakcyjności. Absolutnie wszystkie rodzaje kultury nie mają łodygi i mają trawiastą strukturę.

Gospodarze w projektowaniu ogrodów photo Kombinacja gospodarzy hortensja balsam ogrodowy na klombie

Kłącza jest gęsto zagęszczony i ma wiele gałęzi w postaci sznurowadeł, które pozwalają roślinie mocno trzymać się w ziemi.

Hosta kwiaty zdjęcie w ogrodzie Połączenie z Astilbae

Na długim, nieosłoniętym szyprze wysoko nad rozetą liści układa się kwiaty zebrane w zgrabne szczotki. Mogą być białe, niebieskawe, różowe, fioletowe, proste lub frotte.

Z jakimi kolorami łączą się gospodarze Photo Hosts buzulnik hortensja actinidia na kwietniku

Zazwyczaj kwiaty roślin kochających cień nie mają zewnętrznego uroku, ale w kolorach gospodarze są dokładnie odwrotnie. Są naprawdę piękne, łączą się w jednostronne kwiatostany typu racemose i mają kształt dzwonka w kształcie dzwonka lub kształt lejka.

Gospodarzami w projektowaniu ogrodowej harmonii krajobrazowej Hosta w połączeniu ze zdjęciem hortensji

Owoc jest skórzastym pudełkiem trójściennym, w którym znajdują się liczne nasiona. Główną zaletą rośliny są liście. Są radykalne, mają kształt lancetowaty lub sercowaty, płynnie zmieniają się w zwężające się na końcu liścia.

Projektowanie ogrodowe Gospodarze Gospodarze w kompozycji ogrodowej

Na całej długości widać wyraźnie żyły. Odrębny temat dyskusji zasługuje na kolor liści. W pełni zależy od odmiany, zmienia się i może być w odcieniu zielonym, białym, żółtym, a nawet niebieskim.

Gospodarze w projektowaniu ogrodu z kolorami, które można łączyć Gospodarze rzeźbienia karasubu Fern vyzyatcha Ayuga

Na jednym arkuszu w postaci plam, pociągnięć, pasków można łączyć kilka kolorów jednocześnie. W fakturze liście mogą być spięte i woskowe, błyszczące i matowe, z metalicznym odpływem i po prostu pomarszczone.

Hosta i Astilba w fotografii krajobrazu

Średnia wysokość gospodarzy wynosi 55 - 80 cm, choć krasnoludy mają nawet 15 cm wzrostu, a giganty osiągające 1,2 metra są również uprawiane.

Gospodarz z nasion w domu

Jak pomnożyć Host Photo Seed

Gospodarz jest uprawiany w ogrodzie i doniczce. Niezależnie od tego, gdzie sadzisz sadzonki, warto nauczyć się sztuczek zasiania gospodarzy nasionami. Wadą tej metody jest słabe kiełkowanie nasion, które wynosi tylko 70-80%. Dlatego, aby skorzystać z tej metody rozmnażania, przed zasadzeniem konieczne jest przetworzenie nasion stymulatorem wzrostu. Umieszczając je wszystkie na pół godziny w takich narzędziach jak Kornevin, Aloe Juice, Zircon lub Elin, można uzyskać wzrost odsetka kiełków.

Wśród ogrodników istnieje również praktyka stratyfikacji nasion w celu zwiększenia szybkości kiełkowania, gdy nasiona są umieszczane w zimnym miejscu (na przykład w dziale warzywnym lodówki) i są tam przechowywane przez 1 miesiąc.

Ważnym czynnikiem jest sterylność przygotowanego podłoża glebowego. Różne mikroorganizmy, grzyby zawarte w glebie, poważnie uszkadzają sadzonki, powodując choroby i śmierć młodego wzrostu. Dlatego zaleca się kupowanie substratu w wyspecjalizowanych sklepach. W swoim składzie - zrównoważona mieszanka składająca się z wermikulitu, perlitu i torfu.

Jak Grow Host z Seeds

Kiedy sadzić sadzonkę na hoście? Wiosną, pod koniec lutego-marca, przygotowujemy doniczki, lecząc je alkoholem etylowym lub słabym stężeniem nadmanganianu potasu. Na dnie doniczki umieszczany jest drenaż, uzupełniany podłożem i zwilżany. Pozostaw na chwilę, aby gleba była dobrze namoczona przez wodę, a dopiero potem siej gospodarzowi, tak mało jak to możliwe, rozcieńczając raczej duże nasiona na powierzchni podłoża.

Ponieważ proszek z góry używa tego samego gotowego podłoża. Jego grubość nie powinna przekraczać 5-7 mm. Aby zapewnić zachowanie wilgoci, plastikowa folia jest rozciągnięta na doniczce lub przykryta szkłem. Obserwować, że temperatura gleby w momencie kiełkowania wynosi od +18 do 25 ° C.

Zgodność ze wszystkimi zaleceniami pozwala oczekiwać pierwszych pędów tygodnia w dwóch lub trzech. Ważne jest, aby pamiętać, że bezpośrednie działanie promieni słonecznych, nadmierne podlewanie i nadmiar kondensatu na folii z tworzywa sztucznego są szkodliwe dla roślin. Lepiej jest trzymać garnki w pokoju, w którym jest cień. I tylko wtedy, gdy pojawiają się pierwsze pędy, konieczne będzie zapewnienie im dobrego oświetlenia.

Uprawa żywiciela z nasion Zdjęcia sadzonek

Wraz z powstaniem pierwszych dwóch prawdziwych liści zaczyna się kilof. Sadzonki są zanurzane w poszczególnych donicach, w glebie, w której znajduje się ćwiartka piasku. Doniczki te są umieszczane na palecie wypełnionej wodą, aby zapewnić im niższe podlewanie.

Podczas gdy woda nie nawilża górnej warstwy gleby, garnki nie mogą być usunięte z patelni. W następnym etapie sadzonki są stwardniałe. W tym celu folię usuwa się i wystawia na działanie gospodarza w powietrzu, której temperatura powinna wynosić powyżej +18 ° C. Sadzonki z tego rodzaju rozmnażaniem rosną powoli i prawie zawsze tracą cechy charakterystyczne odmiany.

Lądowanie gospodarzy na otwartym terenie

Jak wybrać miejsce docelowe dla hostów. Wybór lokalizacji jest najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas sadzenia gospodarzy. Sadząc kwiat w jednym miejscu, możesz cieszyć się jego pięknem przez dwadzieścia lat, nawet bez przeszczepu. Na wybór przestrzeni istotny wpływ ma kolor liści żywicieli. W przypadku odmian o jasnych liściach, zawierających białe i żółte impregnaty, wybierz obszary bardziej oświetlone, ponieważ odnoszą się one do roślin kochających światło.

Gospodarz o cętkowanych liściach jest bardzo ważny, że w południe pada na nią cień, podczas gdy rano i wieczorem potrzebuje dobrego oświetlenia. Jeśli chodzi o niebieskie odmiany, rosną tylko w zacienionych miejscach iw słonecznej obecności prawie nie potrzebują. Wielkość liści kwiatowych jest bezpośrednio zależna od cienia. Im bardziej intensywne jest cieniowanie, tym większe jest ostrze liścia i wyższe tuleja. Ale w tym samym czasie gospodarz rośnie bardzo powoli.

Jedyne, co nie lubi żadnego rodzaju kwiatów - to szkice. Gleba pod sadzeniem powinna być luźna, dobrze osuszona, pożywna i mieć wysoki stopień wilgotności. PH pożywki jest obojętne lub lekko kwaśne.

Jeśli gospodarz zasadził wiosnę, to ziemia jest przygotowywana jesienią. W tym celu obszar jest pokryty dziesięciocentymetrową warstwą materiału organicznego i strawiony. Zimą wszystko się skończy i po wiosennych przymrozkach, gdzieś na początku lub w połowie maja, będzie można posadzić roślinę w ziemi.

Jak obsadzić gospodarza, zrobimy wideo:

Odległość między otworami zależy od rodzaju rośliny zasadzonej w ziemi.

 • Dla gospodarzy z grupy małych i średnich wystarczającej do wykonania otworów w odległości 0,3-0,5 metra.
 • Giganci wymagają zwiększenia odległości do 0,8-1,0 m.

Aby przeszczep zakończył się sukcesem, posyp wstępnie sadzonki w doniczkach. Wrzucają go do ziemi razem z grudką ziemi z doniczki. Posyp na wierzch gleby i zagnij ją wokół rośliny tak, aby poziom gruntu w tym miejscu był kilka centymetrów poniżej. Jeśli lądowanie żywicieli odbywa się poprzez podzielenie buszu, następnie z każdego podziału suche liście, zepsute korzenie są usuwane, dodając ściółkę w postaci pokruszonej kory do obszaru podstawy.

Reprodukcja hostów według podziału krzewów

Reprodukcja hostów poprzez dzielenie zdjęcia krzewu

Podział gospodarzy rozpoczyna się po okresie kwitnienia lub do rozpoczęcia aktywnego wzrostu. Aby to zrobić, trzeba dobrze wykopać krzak, aby wokół korzenia było wystarczająco dużo miejsca. Łopata jest ściskana przez korzeń od dołu i wyciąga krzak. Podziel się na kilka części z punktami wzrostu, odetnij liście na wysokości 10-15 cm, tak aby pozostawić tylko jeden ogonek i posadzić jako niezależne rośliny. Możesz zostawić 2-3 liście, aby kontrolować roślinność.

Korzenie gospodarzy trwają około czterech tygodni. Krzew Delenki w 2-3 lata stanie się pełnowymiarowymi krzewami. Siedzą, utrzymując szczelinę między krzakami na 20-30 cm, doły są szersze podczas sadzenia, ponieważ wzrost korzeni jest w płaszczyźnie poziomej. Głębokość sadzenia nie ulega zmianie. Pod koniec pracy gospodarz jest dobrze nawilżony. Nie później niż w połowie września miejsca siedzące są zakończone, aby jesienne zimno nie zapobiegło ukorzenianiu przeszczepionych roślin.

Jak podzielić hosta, spójrz na wideo:

Jak właściwie dbać o gospodarza

Prace w ogrodzie związane z opieką nad kulturą są zminimalizowane. Jeśli wszystkie zasady przygotowania gleby zostały spełnione podczas sadzenia, wówczas gospodarz nie może być karmiony w ogóle przez pierwsze trzy do czterech lat. W następnych latach, każdy upadek pod krzakami jest dokonywany w postaci próchnicy lub kompostu. Granulki mineralne mogą być rozproszone raz na sezon w miejscu po deszczu. Do połowy lata płynne nawozy trafiają pod każdy krzew.

Dłuższy, czasochłonny opatrunek prowadzi do wzrostu liści żywicieli, zamiast przygotowywać go na zimę. Latem gleba otaczająca gospodarzy jest stale nawilżona. Jeśli końcówki ostrza liści zaczną ciemnieć, wtedy roślina nie ma wilgoci. Podczas podlewania nie spryskiwać wodą żywiciela, spowoduje to uszkodzenie liści. Lepiej jest prowadzić długotrwałe podlewanie wczesnym rankiem. Spokojny przepływ do korzenia.

Że krzak wyglądał atrakcyjnie i nie rozpadał się - z czasem usuwał szypułki. W rozluźnieniu ziemi i odchwaszczaniu chwastów gospodarz potrzebuje tylko pierwszego okresu, aż stanie się silniejszy i urósł. Co 3-4 lata kwiat jest podzielony. Aby to zrobić, wykop je i odetnij młode sadzonki od korzenia, aby kwiat nie urósł zbytnio.

Amerykanie łączą występowanie chorób u gospodarzy z dużą liczbą odmian w jednym miejscu. Zamrożone krzewy często powodują grzybicę liściową, która ma postać brązowo-żółtej plamistości na blaszki liściowej.

Stojaki kwiatowe zagrożone infekcją grzybiczą Phyllosticta aspidistrae Oud. Do jego zwalczania stosuje się jedną metodę: całkowite usunięcie krzewu z późniejszym spaleniem i dezynfekcją gleby.

Wśród chorób są szara gnicia - Botrys cinerea, który atakuje liście, i sclerotinia - Sclerotinia, która okrywa szyję korzenia, Jako wadliwa biała pleśń i niszczy ją. Przeciw szarej zgnili się fungicydy przeciwko sclerotynii - Dichloran. Główne szkodniki kwiatu.

Slug jest jednym z głównych gospodarzy szkodników. Ślady jego życiowej aktywności, a są to dziury na liściach, natychmiast stają się widoczne i zmniejszają wizualną atrakcyjność rośliny. W celu zwalczania tego szkodnika stosuje się małe płaskie pojemniki, w których nalewane jest piwo. Ślimaki takie jak te, gdzie są zbierane, a następnie niszczone.

Na gospodarza mogą wpływać nicienie macierzyste. Jeśli przez żyły liścia obserwowane będą płynące żółte martwicze plamki, które są wytworem żywotnej aktywności tych pasożytów, pomoże to im w wykryciu prostego testu. Rozdrobnione liście dotkniętych chorobą żywicieli umieszcza się w szklance z wodą i wyglądają, jeśli w ciągu 1/2 godziny w wodzie pojawiają się pływające robaki, wtedy choroba jest oczywista. Usuń nie tylko dotkniętą roślinę, ale wszystkie krzaki w dzielnicy o długości dwóch metrów, ponieważ możesz walczyć z nicieniami za pomocą preparatów chemicznych, ale z jajami złożonymi jest to bardzo trudne.

Wraz z nadejściem nowego okresu wegetacji larwy wykluwają się z jaj, a promień uszkodzeń roślin wzrośnie. Nie unikaj inwazji owadów, takich jak gąsienice, koniki polne, które wystarczą na jedną noc, aby zamienić zdrową roślinę w brzydki krzew. Tylko leczenie pestycydami może pomóc poradzić sobie z tą plagą.

Gospodarz po kwitnieniu Przygotowanie na zimę

Jeśli szypułki zostały porzucone, to po kwitnieniu ich gospodarze są usuwane. Na samym początku jesieni roślina zaczyna się przygotowywać na zimę. Aby to zrobić, miejsce z gospodarzem obficie nawilżone, zarośnięte przez letnie krzewy są odkopywane i dzielone, pozostawiając na każdej części jeden lub więcej wylotów z liści.

Aby ocieplić kawałek ziemi z gospodarzami na zimę, mulcz jego liściastą ziemię. Przede wszystkim dotyczy tych kwiatów, które rosną pod dużymi drzewami. Ta akcja rozwiązuje kilka zadań naraz, takich jak ocieplenie hostów i podawanie ich. Ściółkowanie pomaga podnieść poziom ogrodu kwiatowego, co pozytywnie wpływa na drenaż gleby.

Odmiany i typy gospodarzy ze zdjęciami i nazwami

Wyobraź sobie pokrótce odmianę gospodarza ze zdjęciami i nazwami. Kultura jest szeroko stosowana w projektowaniu krajobrazu ze względu na różnorodność gatunków. Prace selekcyjne zaowocowały. Obecnie istnieje ponad 4 tysiące hybrydowych odmian gospodarzy. Za podstawę przyjęto kilka gatunków, co stanowiło podstawę różnorodności odmian.

Rozdęta Hosta ventricosa

Rozdęte zdjęcia Hosta ventricosa w ogrodzie

Wysokość do 0,5 m, na końcach liści wskazano na przykład odmianę Thomas Hogg.

Falisty Host Hosta undulata

Falista hosta Hosta undulata w fotografii krajobrazu

Osiąga 75 cm wysokości, jego blaszka liściowa ma pofalowaną krawędź, biały środek i zieloną obwódkę, jak przy zastosowaniu pociągnięć. Przykładem jest host Undulata Mediovariegata.

Wysoka hosta Hosta elata Hylanger

Wysoka hosta Hosta elata Hylanger zdjęcie

Dorastając do 0,9-1 metra, jego błyszczące liście o dość dużych rozmiarach są odlane w ciemnozielonym kolorze. Przedstawicielem jest Tom Schmid.

Gospodarz Siebold Hosta sieboldiana

Gospodarz Siebold Hosta sieboldiana sortuj zdjęcie Elegans

Wysoki na 60 centymetrów, ma głębokie żyły. Rodzaj Elegans.

Zwinięty host Hosta crispula sortuje zdjęcie "Thomas-Hoog"

Rzadko przekracza 0,5-0,6 m wysokości, a szerokie ciemnozielone liście są otoczone białym paskiem. Przykładem jest odmiana Dream Weaver.

Gospodarze Hosta plantaginea

Zdjęcie Hostal Hosta plantaginea

Pół metra wysokości, ma błyszczące zielone liście. Rodzaj Royal Standart.

Hosta Fortuna Hosta "Fortunei Aureomarginata" zdjęcia

Ponadto nie rośnie ona więcej niż 0,5 metra, ma zielone liście z kremowym obrzeżem. Na przykład rodzaj albumu głównego.

Klasyfikacja odmian jest również dostępna na:

W zależności od koloru blachy, klasy są podzielone na 5 grup:

 1. Niebieski host (host bluesa (B)) to liście o niebieskawo-szarym zabarwieniu.
 2. Żółty host (Go) ma żółte liście.
 3. Zielony host (Gr) - połączył cały gospodarz z zielonymi liśćmi.
 4. Gospodarz variegata (V) - odmiany o pstrych liściach i wszystkie o białych frędzlach.
 5. Host Mediovariegata (MV) - jasne odmiany z zieloną obwódką wzdłuż krawędzi.

Wysokość rośliny (rozmiar) dzieli się na następujące 6 grup:

 1. Karzeł grupa Draft (D), łączy wszystkie gatunki poniżej 10 cm, takie jak Blue Mouse Ears z liśćmi niebieskawego koloru, przypominającymi uszy myszy.
 2. Gospodarz jest miniaturowy, Miniaturowy (Mini), jego wysokość wynosi 10-15 cm, na przykład La Donna z niebiesko-żółto-zielonymi liśćmi.
 3. Mała Mała gospodarza (y), których maksymalna wysokość 16-25 cm, przykładem jest stopień złoto sygnału z zielonych liści i pasków biała albo żółta i Headsmen niebieskiego do niebiesko-zielonego.
 4. Host średniej wielkości średnie (M, M), która rośnie do 30-50 cm wysokości, jej przedstawiciele są następujące odmiany: Noc przed Bożym Narodzeniem, z białym środkiem i ciemnej zieleni na skraju szerokiego pasma, tak słodko, jej liście są zielone obszyte biało-kremowy pasek, White Feather to unikalny biały host, który zmienia kolor na zielony po pewnym czasie.
 5. Grupa dużych organizacji dużych (L), osiągając wysokość 0,5-0,7 m reprezentuje odmian: Alvatine Taylor, w którym obręcz jest koloru żółto-zielony przechodzi przez niebiesko-zielone liście, złote Meadows zhatymi zaokrąglone liści złotem koloru środku przerywaną jasnozielony shtrishkami i graniczy z szerokim paskiem zieleni.
 6. Gospodarze Giant Giant (G), ponad 70 cm wysokości, na przykład, gatunek Blue Vision z liśćmi niebieskawo-zielone, a suma wszystkich, który ma zielony arkusz i Bliskiego szeroki złoty kolor, RIM.

Pozostaw komentarz na temat "Zakład gospodarza sadzenia i pielęgnacja w otwartym terenie Uprawa z nasion Zdjęcie z tytułami"

Pozostaw komentarz Anuluj odpowiedź

Prawa autorskie 2018 | Wszelkie prawa zastrzeżone. Co sadzić?

Z czym lepiej łączyć gospodarzy w projektowaniu krajobrazu

W ogrodach i parkach są często rośliny z masywnymi zielonymi liśćmi, oprawiają klomby, sadzą wzdłuż ogrodzeń, ozdabiają skalne ogrody i skalne ogrody.

Gospodarzami tymi są rośliny z rodziny szparagów, które mają duże liście i krótkie łodygi. Hosty w projektowaniu krajobrazu częściej używają, ponieważ zielony krzew jest doskonałym tłem dla kwiatów i roślin.

Czy gospodarze w ogrodzie zawsze są odpowiedni, jak je hodować i co z nimi łączyć - o tym w tym artykule.

Z wyglądu krzaki przypominają babki - mają te same masywne liście z dużymi żyłami. Korzenie rośliny są silne, zwarte, gospodarz doskonale toleruje przeszczepy. Ponadto kultura ma wiele innych zalet:

 • bezpretensjonalność - zakład nie wymaga szczególnej troski;
 • możliwość lądowania na dowolnej glebie - gospodarze rosną na glebach gliniastych, a także na piaskowcu lub czarnoziemu;
 • kompatybilność z wszelkiego rodzaju kwiatami, krzewami i drzewami;
 • możliwość lądowania na dowolnej stronie: czy jest to słoneczna strona ogrodu, czy zacieniony zakątek;
 • różnorodność gatunków i odcieni;
 • możliwość wieloletniej uprawy;
 • dobry wzrost - przez 2-3 lata krzak pokrywa powierzchnię około jednego metra kwadratowego;
 • odporność na mróz - w południowych i centralnych regionach kraju gospodarze nie mogą się ukryć, dobrze tolerują niskie temperatury.

Do chwili obecnej istnieje około czterech tysięcy odmian hybrydowych, z których każda ma swoje własne charakterystyczne cechy. Z tej odmiany trudno jest wybrać najbardziej odpowiednią roślinę.

Jednak wszystkie odmiany można podzielić na kilka grup, zgodnie z zewnętrznymi cechami odróżniającymi:

 1. Hosta kędzierzawa to bardzo niezwykła kultura z ciemnozielonymi liśćmi, które mają beżowe lub białe brzegi wzdłuż krawędzi. Liście są bardzo duże, sam krzew osiąga 0,6 m wysokości.
 2. Natomiast falisty nosiciel jest biały w środku, a na krawędziach liści zielony. Krawędzie liści są faliste - stąd nazwa gatunku. Wysokość krzewów wynosi 75 cm.
 3. Rozproszone odmiany wyróżniają się zielonymi liśćmi ze szpiczastymi końcami. Osobliwością gatunku są wyraźne żyły, które nadają liściom objętość. Na wysokości takie krzaki osiągają maksymalnie 0,5 metra.
 4. Odmiany babki na zewnątrz silnie przypominają zwykły banan, tyle że są duże. Liście są pomalowane na intensywny zielony kolor, mają błyszczącą powierzchnię. Krzewy gospodarzy babki rzadko rosną powyżej 0,5 metra.

Inną wyróżniającą cechą jest wysokość krzewów. A więc rośliny to:

 • Krasnolud - wysokość do 15 cm;
 • niewymiarowe - od 15 do 25 cm;
 • średnia - 25-45 cm;
 • wysoki - od 50 do 70 cm;
 • olbrzymi gospodarze mogą osiągnąć wysokość metra.

Na przykład wysokie rośliny najlepiej sadzić osobno, same w sobie są doskonałą ozdobą ogrodu. Sredneroslye gospodarze doskonale łączą się z kwitnącymi roślinami na klombach. I niewymiarowe są z powodzeniem stosowane w projektowaniu ogrodów wraz ze skalniakiem lub alpejską zjeżdżalnią, stawem ozdobnym, kamiennymi krawężnikami.

Do gospodarza w projektowaniu krajobrazu "czuł się 9raquo; zachowują się dobrze i zadowoleni właściciele i goście ogrodu z ich pięknem tak długo, jak to możliwe, roślina powinna być właściwie pielęgnowane.

Kupując host dla swojej witryny, należy pamiętać, że:

 • Nie lubi silnego słońca;
 • źle toleruje wiatr;
 • potrzebuje regularnego podlewania;
 • często należy go nawozić;
 • wymaga uwagi i regularnej kontroli pod kątem infekcji lub pojawienia się szkodników.

Krzewy ozdobne roślin na dwa sposoby:

Pierwsza metoda jest dobra, ponieważ jej ukończenie zajmuje niewiele czasu i wysiłku. Należy jednak pamiętać, że większość gospodarzy to hybrydy, co oznacza, że ​​mają słabo rozwinięte nasiona. Odsetek kiełkowania nasion zebranych z roślin, nawet po zastosowaniu przyspieszaczy wzrostu, nie przekracza 80%. Ponadto, istnieje duże prawdopodobieństwo, że bardzo różne rośliny rosną z nasion zebranych własnymi rękami, w przeciwieństwie do ich rodziców9raquo;

Najczęściej gospodarze są propagowani przez sadzonki. W przypadku tej metody konieczne jest oddzielenie procesu od 3-letniego krzaka i wykopanie go w tej samej glebie. Na początku może się wydawać, że łodyg nie zapuścił korzeni - liście staną się powolne, łodyga opadnie na ziemię. Ale tak powinno być. Terminowe nawadnianie przez zraszanie pomoże wzmocnić zarazek, a za kilka lat wyrośnie z niego duży zdrowy krzew, który następnie zostanie przeszczepiony do stałego miejsca.

Gospodarze specjalnej troski nie wymagają, ale wymagają minimalnej uwagi. Przede wszystkim te rośliny ozdobne z masywnymi liśćmi potrzebują wody. Podlewaj krzewy co najmniej dwa razy w tygodniu. W tym przypadku niemożliwe jest zastosowanie metody zraszania - nawadniania kultury za pomocą lekkiej głowicy z dyszą skierowaną na korzeń.

Jeśli ziemia wokół hostii zamieni się w stagnację, musi być koniecznie rozluźniona, twarda gleba szkodzi roślinom, zaczynają żółknąć i znikają. Ta kultura jest bardzo przydatna do mulczowania, może być przeprowadzona o każdej porze roku. W tym celu stosuje się słomę ciętą, a trociny są dojrzałe.

Musisz karmić gospodarzy raz w miesiącu, nadają się do tego nawozy: zarówno nawozów fosforanowych, potasowych i mineralnych.

Wielu ogrodników nie pozwala na kwitnienie żywiciela, wierzy, że psuje krajobraz i łamie harmonię w ogrodzie. Ale niektórzy lubią delikatne kwiatostany, które gospodarze wyrzucają w lecie.

Nawet przed pojawieniem się skrzyń z nasionami konieczne jest usunięcie zanikających kwiatów, aby nie odbierały siły z rośliny. Usuwane są również suche i usychające liście. Jednak przed zimowaniem nie zaleca się ścinania liści z krzewów, osłabi to rośliny. Dodatkowo własne liście będą dla gospodarzy dodatkowym ogrzewaniem.

Oprócz wiatru i palącego słońca, te ozdobne krzewy mogą uszkodzić ślimaki, mszyce lub różne choroby. Metody walki z tymi problemami są następujące:

 1. Dowiedzieć się o pojawieniu się ślimaków na gospodarzu jest dość proste - na liściach powstają duże dziury. Te szkodniki są bardzo lubi mięsiste duże liście i wilgotny klimat, który tworzy się pod krzakiem. Możesz się ich pozbyć w prosty sposób - rozsmarować wokół buszu dużą skorupę jaja. Ślimaki nie mogą się czołgać do buszu, ponieważ zranią ostre krawędzie skorup. Innym sposobem jest postawić kilka misek piwa, co jest bardzo atrakcyjnym ślimakiem.
 2. Możesz pozbyć się mszyc za pomocą środka przeciwbakteryjnego.
 3. Częstym problemem roślin kochających wilgoć jest zgnilizna i grzyb. W tym przypadku pomocne będą preparaty grzybobójcze.
 4. Biały bawełniany pot to kolejna choroba gospodarza. Pojawia się na korzeniu rośliny. Cure Bush pomoże dichloranu.
 5. Jeśli liście na nosicielu stają się żółte, oznacza to nadmierne nadmierne wygrzewanie buszu. Gospodarze potrzebują pożywnej gleby, a częste nawadnianie sprzyja wypłukiwaniu z ziemi składników odżywczych. Aby uratować roślinę żółknąjącą, należy ją podlewać rzadziej i dokładnie nawozić.

Z czym lepiej połączyć gospodarzy w ogrodzie

Jak już wspomniano powyżej, te rośliny są bezpretensjonalne w wyborze "sąsiadów9raquo;. Poza tym świetnie prezentują się w każdej innej kulturze.

Na przykład, w ozdobnym stawie lub wodospadzie, gospodarza można uzupełnić liliami wodnymi, liliami, roślinami pełzającymi. Na skalistych skalniakach i zjeżdżalniach lepiej jest hodować małe krzewy gospodarzy, w tym przypadku wybierają zacienioną stronę sztucznej struktury.

Wzdłuż ogrodzenia można sadzić wszelkiego rodzaju zieloną kulturę, szczególnie pięknie wyglądających gospodarzy kwitnących krzewów. W klombach zaleca się sadzenie niskich krzewów, które ograniczą krawędź łoża kwiatu i stworzą tło dla kwitnących upraw.

Olbrzymi gospodarz jest samowystarczalny, sadzi się sam, na trawniku lub przy wejściu do domu. Rośliny te dobrze łączą się z drzewami iglastymi i krzewami, świetnie wyglądają wraz z pelargoniami, piwonami, geocherami, astilbesami.

Zdjęcia gospodarza w projektowaniu krajobrazu wizualnie demonstrują piękno tych roślin. W ten prosty i niedrogi sposób można ozdobić ogród na własną rękę, bez przyciągania kosztownych projektantów, aby stworzyć krajobraz.

zadać pytanie rolnikowi

17.01.2018

Alena Bertram Pomidory w szklarni wykonane z poliwęglanu: Hello! Preparaty humusowe są humatami.

01/16/2018

Sergey Top dressing pomidorów w cieplarni z poliwęglanu: Hello! O tym, co konkretnie mówi się w humate.

01/16/2018

Yuri Minitractor Centaur: T-15, T-18, T-224: Kupiłem traktor silnikowy w grudniu 2016 r. Pojechałem do Homel.

01.10.2018

Elena Kalugina Cucumber Farmer f1: "Farmer" w naszym ogrodzie 10 lat w otwartym polu, kupiony.

01/08/2018

Alena Bertram Kurczak ze szklarni z poliwęglanu: Witaj. W przypadku kur nawet ciepło nie jest tak szkodliwe jak.

Jeśli w ogrodzie jest cień: używamy hosta do dekoracji fabuły

Wśród kwiatów ogrodowych, które z powodzeniem są wykorzystywane do tworzenia projektu każdego ogrodu, często są osoby, które kochają promienie słoneczne, i dlatego sadzą je na otwartych, podwyższonych obszarach. I tylko kilka roślin dobrze rośnie nawet w warunkach silnego cienia, dekorując nieokreślone i odległe zakątki ogrodu. Jednym z żywych przykładów takich kolorów jest host, który zostanie omówiony.

Hosta jest przykładem rośliny, która ma wiele odmian. I te odmiany mają tak różnorodne odcienie kwiatów i zieleni, a więc różne rozmiary, które można zająć dla różnych kultur.

Wyjątkowość hostów jest następująca:

 1. Ta roślina jest prawdziwą królową cienia, jak nazywają ją ogrodnicy. Lubi zacienione miejsca, więc świetnie nadaje się do hodowli w miejscach, w których wiele kwiatów nie rośnie dobrze.
 2. Różne odmiany gospodarzy mogą osiągnąć wysokość 15 cm na metr. Ta funkcja służy do tworzenia kompozycji z nich, a także z udziałem innych kolorów.
 3. W końcu gospodarz ma niezwykle różnorodną zieleń. co różni się nie tylko kolorem, ale także fakturą liści - mogą być błyszczące, matowe, z odcieniami, gładkie i reliefowe. Tworzy to niezwykłą różnorodność dekoracji, które można zastosować w ogrodzie.
 4. Hosta dobrze łączy się z wieloma rodzajami roślin, nie tylko pod względem wzornictwa, ale także biologicznie - roślina nie konkuruje z sąsiadami o światło i wilgoć, co pozwala na tworzenie kompozycji z niemal dowolnymi kwiatami.

Ważne! Roślina to prawdziwie długa wątroba (może zadowolić oko do 20-25 lat), co jest niezwykle rzadkie wśród roślin ogrodowych.

Hosta jest przykładem rośliny, która ma wiele odmian

Galeria: gospodarz do dekoracji działki (25 zdjęć)

Wielopłaszczyznowy i zawsze oryginalny wygląd hosta nie jest łatwo podzielić na grupy. W związku z tym proponuje się kilka wariantów klasyfikacji.

Jeśli rośliny są podzielone na grupy według ich wzrostu, wtedy możesz stworzyć taką klasyfikację:

 1. Dwarf hosts (mini) rosną nie więcej niż 10-12 cm wysokości. Są one również nazywane okrywą naziemną, ponieważ żyją na niższych poziomach lądowań i dobrze pokrywają ziemię, tworząc efekt pięknego zielonego dywanu.
 2. Mały (małe) rosną w pniu nie więcej niż 18-20 cm, często nazywane są niewymiarowymi. W daczy takie kwiaty wyglądają dobrze jako rama naturalnych granic ogrodu, a także jako granica wzdłuż ścieżek.
 3. Hosty są średniej wielkości (średni) rosną nieco wyżej niż poprzednie - nie więcej niż 33-35 cm, są również używane jako krawężniki, kwietniki i kompozycje kwiatowe z innymi kwiatami są często dekorowane.
 4. Duzi gospodarze (duży) może dorastać do pół metra wysokości. Są już szeroko stosowane do dekoracji kwietników, skalniaków i innych kompozycji. Często stosowane w samotnych nasadzeniach.
 5. Wreszcie, najbardziej major przedstawiciele gospodarza mogą dorastać do metra, dzięki czemu z powodzeniem udekorują na wpół opuszczone, odległe miejsca w ogrodzie, które wyglądają pusto i dlatego nie są zbyt piękne.

Funkcje rosnących hostów (wideo)

Kolejna klasyfikacja opiera się na osobliwościach wybarwienia liści żywicieli. Istnieją trzy grupy:

 1. Albescent, to znaczy, pozostawia odcienie bieli. Warto zauważyć, że początkowo mają kolor zielony i żółty, ale w sezonie mogą prawie całkowicie wybielić.
 2. Viridecent - są to gospodarze, w których liście stopniowo stają się zielone (często nabierają gęstych, błotnistych odcieni zieleni).
 3. Lutescents - żółknięcie roślin.

Zgodnie z różnymi kombinacjami ogonków i liści przydzielić takie grupy hostów:

 1. Odmiany, w których ogonki i łodygi mają bogate odcienie czerwieni i burgunda, co tworzy dodatkowy kontrast z ciemnozielonymi liśćmi.
 2. Rodzaje kameleonów, które nawet na 1 sezon mogą mocno zmienić jego kolor.
 3. Klasy od 3 kolorów - zwykle kombinacja kolorów zielonego, żółtego i niebieskiego. Zostały one wyhodowane przez hodowców ostatnio i wyglądają wyjątkowo oryginalnie.
 4. Chimery są hostiami, które ze względu na swoją oryginalność nie należą do żadnej z klas.

Przydział gospodarza do jednej lub innej grupy jest bardzo warunkowy, ponieważ roślina ma nie tylko szeroki wachlarz odcieni liści i kwiatów, ale często zmienia je również w trakcie sezonu. Ta jakość daje również gospodarzowi wyjątkowy urok.

Hosta to roślina, która nie lubi bezpośredniego światła słonecznego

Z jakimi roślinami łączy się kochającego cień hosta

Hosta to roślina, która nie lubi bezpośredniego światła słonecznego. Jego ulubione miejsca to półcień stworzony przez drzewa ogrodowe lub krzewy jagodowe, grube cieniowanie ze sztucznych przedmiotów (na przykład budynków w kraju). Dlatego będzie prawie niemożliwe, aby żyła z sąsiadami, którzy, wręcz przeciwnie, lubią słońce (na przykład z różami).

W tym samym czasie, z tymi towarzyszami, którzy kochają penumbra, gospodarz będzie czuł się bardzo swobodnie. Mówimy o takich kolorach:

Nie jest to pełna lista odpowiednich roślin kwiatowych. Ponadto, że mogą współistnieć dobrze na tej samej klombie, rośliny te służą jako doskonały dodatek projektanta do gospodarza. Na przykład jasne i duże kwiaty piwonii i irysów pozytywnie patrzą na kontrast gospodarzy ciemnej zieleni. A uszy wyrastające w górę z jasnymi kwiatami mieczyk wyglądają dobrze na tle średnich wysokości gospodarzy, które również tworzą efekt ruchu w wysokości.

Doskonałym dodatkiem do gospodarza są rośliny o młodych soczystych zielonych jasnych kolorach - na przykład cyprys wilczomlecza lub paproci. Dorastając, dają półmrok, który gospodarz bardzo lubi. Również połączenie jest harmonijne ze względu na kontrast ciemnych i jasnych odcieni zieleni.

Sztuczki Landslide i zasady komponowania piosenek z gospodarzami

Możesz skomponować piosenkę z hosta nawet w najbardziej minimalnych warunkach. Różne odmiany gospodarzy tworzą bogatą żywność dla wyobraźni ogrodnika.

Możliwe jest układanie klomb nie tylko z niektórych odmian roślin, ale także z różnych, można zastosować efekt różnicy wysokości. We wszystkich tych przypadkach efekty projektowe są następujące:

 • możliwe jest skomponowanie kompozycji z wielu różnych odmian, ponieważ różnią się one od siebie tak bardzo, że wydaje się gołym okiem, że klomb jest zrobiony z zupełnie różnych roślin;
 • możliwe jest tworzenie wysp o różnych kształtach od gospodarza jednego rodzaju i wysokości - takie kompozycje tworzą efekt naturalnego dywanu, który pokrywa goły grunt;
 • Inną opcją jest użycie odmian o bardzo różnych wysokościach łodygi, aby kompozycje w pewnym sensie przypominały wielopiętrowe wiszące ogrody Semiramid.

Kompozycję można komponować z wielu różnych odmian, ponieważ różnią się one od siebie

Gospodarze otoczeni astilbe i geigerem

Inna opcja wiąże się z harmonijnym połączeniem żywiciela i innych roślin cieszących się cieniem. Niektóre z najbardziej popularnych opcji są związane z używaniem Astilbe i Geicher. Obie te rośliny również uwielbiają cień, więc ich sąsiedztwo z gospodarzem jest całkiem korzystne

 1. Geiger i host Jest jednym z najczęstszych tandemów. Faktem jest, że jasno-kolorowe kwiaty Geicher doskonale uzupełniają ciemnozielone liście żywicieli. Znamienny tym, że kompozycja tworzy dobre Żurawka naprzemiennie z przyjmującym - rośnie o wysokości 45-50 cm, tak miesza się z zarówno wysokich gospodarzy (sadzone na pierwszym planie) i niewymiarowych (w tym przypadku jest ono zielone tło).
 2. Astilba z gospodarzem często sadzone wzdłuż sztucznych stawów. Faktem jest, że roślina tworzy bujne kwiaty o jasnych odcieniach (od mlecznego do bzu). Pozwala to z powodzeniem połączyć go z hostem o wielu kolorach. Kolejny dobry powód ich połączenia - astilba przyspiesza, a gospodarz tworzy zaokrąglone krzaki na ziemi. Za pomocą tej pary stwórz wspaniałe żywe granice ogrodu, krawężniki wzdłuż torów. Złożone również w rockeries (w różnych kombinacjach).

Geiger i host - to jeden z najczęstszych tandemów

Sadzenie roślin w ogrodach skalnych i skalniakach

Hosta to prawdziwe znalezisko do użytku w ogrodach skalnych i skalnych. Efekty projektu uzyskuje się dzięki następującym cechom:

 1. Ogrody skalne zawsze zakładaj użycie wielowarstwowych struktur na bazie pięknych dużych kamieni jasnych odcieni. Również ogrody skalne wyróżniają się tym, że ich tłem jest prawie zawsze łąka alpejska - płaski trawnik o niskim zielonym ulistnieniu o delikatnych odcieniach. We wszystkich tych warunkach doskonale pasuje do gospodarza. Dobrze kontrastuje z alpejskimi łąkami, jasnymi kamieniami. Gospodarz dobrze organizuje przestrzeń i wizualnie zwiększa ogród skalny, jeśli sadzi się kilka roślin o różnej wysokości, przydzielając te najmniejsze do jednego planu.
 2. W rockeries gospodarza może nie tylko stworzyć piękną kombinację z innymi sąsiadami, ale także działać jako swego rodzaju centrum przyciągania. Sadzenie dużych gospodarzy w zakamarkach i zakrętach rockaria doskonale organizuje swoją wewnętrzną przestrzeń i pięknie oddziela się od innych części ogrodu. Niskich gospodarzy w Rockaria tworzą jego tło, a duże mogą stać się rodzajem drzewa, wokół którego można sadzić rośliny o małych liściach i kwiatach, aby podkreślić ich elegancję.

W ogrodach skalnych gospodarz może nie tylko stworzyć piękną kombinację z innymi sąsiadami, ale także stanowić swoisty ośrodek przyciągania

Oryginalne krajobrazy z gospodarzami

Pomysły na tworzenie piosenek od gospodarza są prawie nieograniczone. W ręce ogrodników odgrywa różnorodność kolorów kwiatów i zieleni, znaczące różnice w wysokości roślin, jak również ich schludny formularz (gospodarz praktycznie rośnie wszerz i zachowuje swój kształt okrągły). Dlatego Istnieje wiele opcji ich łączenia, a oto tylko niektóre z nich:

 1. Tworzenie kompozycji z żywiciela z różnymi zieleniami - możesz więc posadzić zaokrąglone klomb z roślinami, które mają liście z białymi krawędziami, żółte serca, bogatą zieleń, z czerwonymi sadzonkami, itp. Bardzo poprawną decyzją jest stworzenie tła małych czerwonych kamyków.
 2. Inna opcja wiąże się z nie-gęstym lądowaniem, ale z lokalizacją hosta w określonych odstępach czasu. Możesz umieścić je w formie oryginalnego rysunku (fale, zygzaki itp.). W tym przypadku bardzo interesujące jest przemienne rośliny o bardzo różnych kolorach.
 3. W wysokim terenie siedzenia hosta będą wyglądały bardzo oryginalnie, ponieważ ich wysokość rośnie - dzięki tej technice będzie można dobrze uporządkować przestrzeń i stworzyć efekt ruchu. Lepiej sadzić rośliny nie w linii prostej, ale zygzakiem.
 4. Doskonały wygląd pojedynczych dużych gospodarzy jako ramy ogrodu - można je uprawiać w narożnikach i na obwodzie w określonych odstępach czasu. Wariant można poprawić, naprzemiennie z wysokimi gospodarzami z różnymi kwiatami.

Pomysły na tworzenie piosenek od gospodarza są prawie nieograniczone

Ogólne zasady opieki nad funkcjami

Wraz z jego zaletami konstrukcyjnymi hosta (zwanego też funkia) ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę - bezpretensjonalną jest dbałość. Musisz wykonać kilka prostych zaleceń:

 1. Roślina potrzebuje podlewania tylko wtedy, gdy jest sucha, parna pogoda przez tydzień lub dłużej. Pewnym znakiem potrzeby nadania dodatkowej wilgoci jest popękana ziemia; woda powinna być obfita, ponieważ gospodarz lubi wilgotne środowisko. Można go również sadzić wzdłuż sztucznych zbiorników w kraju.
 2. Różne rodzaje odmiennego podejścia do słońca - jedni wolą półcień, inni - głębokie cieniowanie. Należy to wziąć pod uwagę podczas uprawy.
 3. Hosta dobrze reaguje na prawie wszystkie typy nawozów. Wśród organicznych kocha kompostowaną ziemię, gnijące liście i kora sosny. Wśród nieorganicznych reaguje z azotem i fosforanem. Nawet małe opatrunki zapewniają szybki wzrost gospodarzy. Jej kwiaty rosną bardzo duże.

Ważne! Aby wprowadzić nawozy dla gospodarzy, konieczne jest tylko w dobrze nawilżonej glebie. Lepiej to robić po ulewnych deszczach lub po wielu dniach obfitego podlewania.

Tak więc wieloaspektowy i zawsze atrakcyjny gospodarz jest kulturą samowystarczalną. Nawet jeśli tylko dorasta w ogrodzie, to wystarczy, by stworzyć różnorodne zdjęcia i dobrze ubierać jej fabułę.

Uwaga, tylko DZISIAJ!

Truskawki z nasion - teoria uprawy sadzonek

© 2017 - Wszelkie prawa zastrzeżone Wszystko o ogrodnictwie i uprawie bogatych zbiorów własnymi rękami

Nie przegap najważniejszych wydarzeń sezonu lądowania

Masz pytania dotyczące ogrodnictwa? Zapytaj ich naszych ekspertów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

33 − 23 =