Gniazdo do rysowania

Gniazdo do rysowania

Czy potrzebuję gniazda do gotowania w kuchni?

Byłem zdumiony przez fachowca - okazało się, że wylot nie potrzebuje wylotu, drut jest zamontowany w pozycji pionowej iz taśmą elektryczną. Coś wydawało mi się bardzo podejrzane. Mam kuchenkę gazową, a obok przewodu elektrycznego zwija się taśmą? Drodzy eksperci, czy potrzebna jest rozeta do okapu kuchennego, czy też przewód jest naprawdę podłączony bezpośrednio, bez gniazdek?

Najlepsza odpowiedź

Inne pytania na ten temat

Przyjrzałem się modelowi Bone Crusher 600. W opisie na stronie sklepu internetowego wskazano, że producentem są Chiny. To mnie zawstydziło. Może ktoś go użył? Czy to niezawodne urządzenie? Oglądałem więcej modeli tej serii 800,900. Są droższe. Mój.

Proszę, powiedz mi! W naszych sklepach bardzo skromny wybór trzy-palnikowych płyt gazowych (45 cm szerokości). Wszyscy, którzy go znaleźli, producent - Turcja. Niezależnie od tego, czy w Europie są panele z gazem kuchennym o szerokości 45 cm.

kominek elektryczny nowoczesnej kolekcji elektrolitów nowoczesny, model 1250RC. Tj. Konieczne jest pozostawienie odległości między nimi lub ogólnie lepiej jest podzielić blat lub półkę?

Powiedz mi, proszę, jeśli zewnętrzna ściana domu jest izolowana, jak powiesić urządzenie z klimatyzatora na nim? Grubość izolacji, w przybliżeniu, centymetry 10.

Proszę, powiedz mi, jak lepiej i bardziej poprawnie ułożyć kanał wydechowy? U nas vent.shakhta jest na innej ścianie, blisko drzwi. Mój mąż chce ukośnie, tak, że nie ma zakrętów, ale wydaje mi się, że lepiej jest na literę G. Plastikowe pudełko o grubości 6,5 cm.

 • Wtórne mieszkanie. Powierzchnia wynosi 82 ​​m.kw.

  Kolejny balkon. Ten typ domu jest szeroko rozpowszechniony, jest ceglany monolityczny.

  Oto, jak interesujący jest czasami łańcuch wydarzeń: kupujesz dom w Moskwie.

  Pozdrowienia, drodzy czytelnicy! Dzisiaj opowiem Wam o naszym nowym wdrożeniu.

  Cześć, drodzy członkowie forum i goście tego zasobu. Dziwne, kiedy do mnie dzwonią.

  Wystawy

  • 87 kwadratów na rodzinę 6 osób18
  • Korytarz. Seria 504. Uruchom ponownie.1
  • Nasz kraj "ecolift" na 9 placach165
  • Przenieś kawałek kopiejki do kosza12
  • Wynik przebudowy apartamentu w Petersburgu130
  • Laminat winylowy11
  • Skandynawskie wnętrze dla rodziny z dwoma synami13
  • Nasz korytarz53
  • Regularne przeróbki lub meble do naszej daczy retro47
  • Nasz apartament (kuchnia)44

  Administracja strona nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi i działań użytkowników strony na wszystkich stronach serwisu, a także dokładności informacji podanych przez nich.

  Gdzie narysować wylot dla okapów?

  Zamontujemy kaptur w kuchni. Nie można jej umieścić w gnieździe dla niej przy kuchence gazowej. Czy możesz mi powiedzieć, jakie są standardy w miejscu instalacji wylotu dla okapów?

  Zazwyczaj wylot kaptura jest zainstalowany tuż nad szafkami kuchennymi.

  Szczegółowe dane w "trochę wyższy" nie, zwykle od 10 cm do 20, a czasem obniża się poniżej gniazda, co nie jest widoczne powyżej szafy (poniżej tego 50-t mm powyżej szafy, 50-t mm od dna gniazda na powierzchni szafy .

  Tutaj jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest lokalizacja fali

  To znaczy, to samo pofalowanie nie powinno blokować wylotu.

  Gniazdo może znajdować się po prawej lub lewej stronie okapu, nie o to chodzi.

  Jeśli weźmiesz pod uwagę rozmiar podłogi, jest to około 2-a, 2 -30-metrowy.

  szafy ścienne z pewnością różne i mogą być na różnych wysokościach (do kogo jest to wygodne), więc najlepiej zacząć od wysokości wylotu nad szafek, zamiast od odległości od podłogi w kuchni.

  Wylot okapu kuchennego jest używany tylko, nie ma powodu, aby montować wylot w wygodniejszym miejscu.

  Rzeczywiście, nie można ustawić wylotu w pobliżu kuchenki gazowej (jak również umywalki). Nie spełniałem żadnych konkretnych standardów w tej kwestii, ale są zalecenia specjalistów, którzy pracują od kilku lat w tej branży. Tak więc, jeśli chodzi o wylot kaptura, rada jest następująca: jest on zainstalowany obok samego kaptura, ale nie w środku, ale nieco w bok. Jeśli obok okapu kuchennego znajdują się szafki kuchenne, można położyć na nich gniazdko, które będzie się chowało i nie będzie przyciągało wzrok. Wysokość rozmieszczenia tego wylotu wynosi od 180 do 200 cm od podłogi. Jeśli jest taka możliwość, to zwykle całe okablowanie w kuchni powinno być wewnętrzne (twoje bezpieczeństwo zależy od tego). Ze względu na wylot kaptura musi on być podłączony do przewodu uziemiającego, ponieważ prawie wszystkie wtyczki okapu są połączone trzema przewodami. Jeśli jesteś zainteresowany tym, gdzie możesz umieścić gniazda na inne urządzenia w kuchni, radzę przyjrzeć się poniższemu diagramowi

  Zasady wyboru, charakterystyka i ochrona gniazdek kuchennych do rysowania

  Kuchnia jest wyjątkowym miejscem w każdym mieszkaniu. Zapewnia gospodarstwo domowe możliwość smacznego jedzenia. Jest także stałym źródłem różnych zapachów przenikających do innych pomieszczeń. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się smaków z kuchni, nad płytą kuchenną znajduje się wyciąg. I prawie zawsze konieczne jest stworzenie dla niego ujścia. W takim przypadku musisz wziąć pod uwagę wiele niuansów, zasad, osobistych preferencji. Odpowiednio dobrane gniazdka kuchenne w kuchni pomogą uniknąć problemów z urządzeniami i elektrycznością.

  Szczegóły techniczne i stopień ochrony

  Producenci nieustannie ulepszają i modernizują gniazda, dążąc do zwiększenia ich bezpieczeństwa i komfortu. Pierwszą rzeczą, która poprawi stopień ochrony. Aby go zdefiniować, stworzono międzynarodowy uniwersalny stół IP. Kod IP składa się z dwóch cyfr, przy czym pierwsza wskazuje rozmiar cząstek, które mają zostać przekazane. Drugi to, z którego gniazdo jest chronione.

  Na przykład kuchnia musi mieć stopień ochrony IP62 i wyższy.

  W wielu modelach wbudowane są specjalne zasłony, które nie pozwalają na wejście do żadnych otworów z wyjątkiem wtyczki urządzenia. Są idealne do mieszkań, w których mieszkają małe dzieci.

  Aby zapobiec porażeniu prądem, pomoże opcja z wbudowanym RCD (ochronnym urządzeniem zamykającym). Jest to najbardziej odpowiednie w kuchni, łazience.

  Coraz popularniejsze wśród właścicieli są wygrane rozsuwane rozety. Są wygodne, ponieważ są montowane na dowolnej powierzchni i rozciągają się tylko na czas pracy urządzenia - idealnie nadają się do kuchni.

  Nie tak dawno temu na rynku pojawiły się modele z funkcją push widelca. Są one wyposażone w specjalny przycisk, którego naciśnięcie osobno przesuwa urządzenie na zewnątrz.

  Dla koneserów nowinek technicznych w sklepach są modele na panelu sterowania i gniazdo-czasomierz, na którym można ustawić czas włączenia / wyłączenia urządzenia.

  Różnorodność modeli oferowanych przez sklepy jest świetna. Różnią się wzorem, ceną, jakością. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie tego małego, ale tak ważnego przedmiotu? Oto główne kryteria:

  • cała uwaga - producent. Ceny towarów znanych producentów są wysokie, często też wysokie. Ale podróbki nie są rzadkością. Dlatego kupowanie markowych, kosztownych rozet jest tylko w zaufanych sklepach;
  • materiał. Im tańszy jest gotowy produkt, tym gorzej został użyty materiał do jego produkcji. Tworzywa sztuczne o złej jakości zwiększają ryzyko szybkiego zużycia, iskier, topienia się zewnętrznych skorup;
  • wysokiej jakości nasadka różni się siłą montażu, nie rozpada się, nie ma luźnych, ruchomych elementów;
  • blok ceramiczny dla grupy kontaktów. W najtańszych wersjach również może być ceramika, ale jest znacznie miększa i gorsza niż w droższych. Wygląd klocka powinien być pełny, bez widocznych i ledwo zauważalnych wiórów i pęknięć;
  • Płatki wiążące są koniecznie sztywne, nie krótkie. Od nich zależy, jak silny będzie w ścianie;
  • typ projektu grupy kontaktów. Istnieje wiele gatunków, różnią się stopniem tajności kontaktów. Im bardziej są otwarte, tym bardziej problematyczne jest mocowanie i, co gorsza, mocowanie. Najwygodniejsze są rozety z ukrytymi stykami.
  • projekt. Piękna rozeta, odpowiednia do ogólnego stylu kuchni, nie musi być dekorowana.

  Preferując konkretny model, należy upewnić się, że jest on tak wygodny i trwały, jak to tylko możliwe. Żywotność podłączonego urządzenia gospodarstwa domowego zależy bezpośrednio od jego jakości. Jest to także gwarancja bezpiecznego korzystania z sieci energetycznej i zdolność do minimalizowania często występujących problemów, takich jak iskrzenie i inne.

  Lokalizacja instalacji: podstawowe zasady

  Podczas pracy z elektrycznością najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego priorytetem jest ścisłe wdrażanie zasad instalacji elektrycznej (PUE). Najważniejsze z nich dotyczące ekstraktów są następujące:

  • dozwolone jest umieszczenie wylotu ssania w kuchni nad szafami wiszącymi lub w pobliżu szybu wentylacyjnego. Dopuszczalna minimalna odległość do szafek wynosi 5 cm, do wentylacji - 20 cm;
  • minimalna wysokość z podłogi to 2 m;
  • konieczne jest posiadanie styków uziemiających o natężeniu prądu co najmniej 15A;
  • pojemność wylotu do ekstrakcji z 15A;
  • podłączenie do linii dodatkowego gniazdka, obliczyć łączną moc wszystkich urządzeń. Nie powinna przekraczać 4 kW. Pozwoli to uniknąć przeciążenia okablowania w przypadku jednoczesnego włączenia ich sieci. Jeśli moc ta zostanie przekroczona, okap w kuchni powinien znajdować się na osobnej linii.

  Podczas instalacji osłony, master może zaoferować opcję montażu bezpośrednio, korzystając z listew zaciskowych. Eliminuje użycie wtyczki i możliwość niezależnego podłączenia i odłączenia urządzenia. Ta metoda łączenia nie jest bezpieczna, szczególnie w kuchni, jest wysoce niepożądane w jej używaniu.

  Kaptur jest przydatny, dlatego jego użycie powinno być tak wygodne, jak to tylko możliwe. Odpowiednio dobrana rozeta i jej lokalizacja to najlepszy sposób, aby się do tego przyczynić. Dla większej wygody nie powinno być gniazdka za masywnymi szafkami, blatami i innymi meblami kuchennymi. Lepiej jest umieścić go w widocznym miejscu, wizualnie na środku kaptura. Wiele gospodarstw może tego nie lubić. Problem został rozwiązany dość szybko. Po spędzeniu trochę czasu i wyobraźni możesz łatwo zrobić dekoracyjny obiekt, który go zamknie. Na przykład, wyglądają świetnie, jaschichek, panel kawy, mały obraz.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  68 − = 64