Fioletowa sofa we wnętrzu

Fioletowa sofa we wnętrzu

Fioletowa sofa we wnętrzu!

PRZYDATNE! Stawanie się smukłym stało się bardzo proste. "DOM 2" Dla powrotu do projektu stracił 25 kg! . Czytaj więcej tutaj

Purpurowa sofa we wnętrzu, niektórzy uważają za błąd, a inni - dobrą decyzję. Dzisiaj postaramy się opisać z taką dokładnością cechy tego koloru i zasady jego kombinacji, aby fioletowa sofa we wnętrzu (zdjęcie) stała się prawdziwą atrakcją w pokoju!

Fiolet - można bezpiecznie przypisać do kategorii zimnych odcieni. Psychologowie uważają, że ten kolor uspokaja, zanurza się w uważnej i powolnej kontemplacji, wpadając w głęboki sen. To właśnie ten kolor określa się jako mistyczny. Pamiętasz, jaki kolor ma płaszcz od wiedźmy i od astrologa w bajce? Potrafi łatwo odciągnąć nas od szarego życia codziennego, przenosząc się w świat bajek i fantazji - dlatego można go uznać za idealny do dekoracji przestrzeni rekreacyjnej!

We wnętrzu fioletowa kanapa musi kompetentnie konkurować, używając odpowiedniego koloru i tła. Tylko jeden błąd może prowadzić do tego, że fioletowe meble nie będą godną ozdobą, ale nieprzyjemnym meblem, który psuje cały obraz.

Meble tapicerowane w kolorze fioletowym to świetny temat do rejestracji buduaru. Przed oczami jest sypialnia królewska z ciężkimi zasłonami, baldachim nad łóżkiem i przytulna fioletowa sofa.

Ale w prawdziwym życiu wielu stara się stworzyć komfort codziennego użytku w ciasnych przestrzeniach nowoczesnych, ciasnych mieszkań.

Zauważ, że opisany kolor ma wiele odcieni - od liliowego do liliowego, od jeżyny po ciemny atrament.

Dzieje się tak ze względu na bogactwo kolorów, prawidłowy sposób użycia kombinacji kolorów. Aby łatwiej dekorować wnętrze pomieszczenia, oferujemy kilka zasad łączenia purpury z innymi odcieniami i teksturami:

Połączenie z ciemnymi tonami. Użycie ciemnych, nasyconych odcieni w towarzystwie purpury będzie wyglądało bardzo szlachetnie. Uwaga, dla kontrastu musi być jasny obiekt: lampa, zasłony, tapicerka krzeseł lub dywan. Światło będzie korzystnie podkreślało szlachetność purpury i sprawi, że wnętrze będzie lepsze i "żywe". Ciemne pomieszczenie, najlepiej w pokoju z dużymi oknami, w które wpada duża ilość światła słonecznego. Jeśli nie jest to możliwe, najlepiej poświęcić więcej uwagi sztucznemu oświetleniu.

Biały. Kontrastujący obraz. W zależności od odcienia bieli (mlecznego lub żółtawego) sytuacja w pomieszczeniu może być ciepła lub zimna. Możesz zostawić wszystkie szczegóły wnętrza w bieli, a ciemna sofa będzie jasnym punktem, który przyciągnie uwagę!

PRZYDATNE! Stawanie się smukłym stało się bardzo proste. "DOM 2" Dla powrotu do projektu stracił 25 kg! . Czytaj więcej tutaj

Zielony. Możesz użyć dowolnego odcienia - od jasnozielonego do szmaragdowego, turkusowego lub ziołowego. W ten sposób odświeżysz atmosferę, uczynisz ją cieplejszą i bardziej oryginalną.

Różowy. W przypadku kompozycji ogólnej możesz użyć dowolnego odcienia różu - od wyblakłego do jasnego. W tym przypadku jest to bardzo ważne - nie przesadzaj! Jeśli jest jasny różowy - tylko dwa lub trzy detale, stłumiony różowy - mogą być użyte w większej ilości.

Szlachetny fiolet doskonale łączy się z różnymi fakturami. Złota nić na tapecie, najlepsze żyłki na marmurze, wzór na drewnianych powierzchniach - mogą stać się doskonałymi towarzyszami. Aby uzyskać ciekawy obraz, nie można wypełnić pokoju kwiatami, wygodniej jest kupić meble lub wystrój z wyrazistą fakturą. Dwa monochromatyczne obiekty tego samego koloru we wnętrzu mogą wyglądać na nudne, dlatego możesz urozmaicić obraz za pomocą niezwykłego, ozdobnego wzoru na tapetach lub zasłonach.

Fiołkową sofę można z powodzeniem umieścić we wnętrzu, wykonać w dowolnym stylu i pokoju o dowolnym przeznaczeniu: od kuchni po sypialnię.

Wnętrze salonu z fioletową sofą jest niezwykłe i interesujące. Zwróć uwagę na ilość światła słonecznego, jeśli jest mała - jasne kolory powinny przeważać w ilości.

Fioletowa sofa w beżowym wnętrzu salonu, urządzona w stylu hi-tech, minimalizmu lub klasyka - doskonały wybór!

Użyj tego interesującego koloru w sypialni został przyjęty nawet u kardynałów i królów. Atmosfera odpoczywa i przepowiada dobre i słodkie sny.

W pokoju dziecięcym za pomocą miękkich mebli ten ciekawy kolor może stworzyć prawdziwą magiczną atmosferę, dopełniając ją żółtymi gwiazdkami lub białymi kwiatami.

Fioletowy w kuchni powinien być używany z rozwagą. W zależności od odcienia może zarówno pobudzać, jak i "nalewać" apetyt. Podsumowując, możemy śmiało powiedzieć, że fioletowa sofa, z udanym rozmieszczeniem, właściwym doborem kolorów - będzie wspaniałym meblem, który zadowoli rodzinę przez wiele lat.

Wybierz sofę poprawnie! 2013 - 2016 © Wszelkie prawa zastrzeżone ODIVANA. Mapa strony

"Fioletowa sofa we wnętrzu: wybór arystokratów"

Fioletowa sofa we wnętrzu mocno potrzebuje odpowiedniego rytmu i odpowiedniego tła. Jeden z najbardziej złożonych i kosztownych kwiatów może łatwo dać ziarno jego uroku, jeśli nie traktujesz go z szacunkiem. Ale możesz mieć pewność, że fioletowa sofa szybko się nie znudzi lub nie znudzi - ten kolor jest tak różnorodny, że sprawi Ci przyjemność przez wiele lat.

Podczas gdy większość odcieni fioletu jest klasyfikowana jako zimna, fioletowa sofa jest jedną z najbardziej intymnych przejęć, jakie można sobie wyobrazić. Ciemny odcień fioletu należy do kategorii kojącej, zanurzającej się w powolnej i rozważnej kontemplacji, a nawet w głębokim śnie. To nie przypadek, że fiolet jest uważany za mistyczny kolor. Umiejętnie odciąga nas od codzienności, wciągając w świat fantazji - idealny kolor do dekoracji przestrzeni rekreacyjnej, nic nie powiesz!

W fioletowych kolorach jest wiele odcieni, niektóre z nich poświęciliśmy poszczególnym artykułom - o fioletowej i liliowej sofie we wnętrzu. W tym materiale opowiem o jego "ciemnej stronie" - odcieniach atramentu, jagód czarnego bzu i jeżyny.

Fioletowa sofa: pomysły na połączenie

Fioletowy kolor i tekstura

"Fioletowa sofa: pomysły na połączenie"

Fioletowe sofy idealnie nadają się do dekoracji pomieszczeń w stylu buduarowym - można je łączyć z krwią jagodową, ciemnoszarą i innymi kolorami z dramatycznymi wydźwignięciami. Ale w rzeczywistości staramy się stworzyć wygodną przestrzeń do codziennego życia, zwykle jako przestronne pokoje, wypełnione światłem i niezbędne minimum mebli. Dlatego pozostawiamy pluszowy atrament na lepsze czasy i zwracamy się do bardziej odpowiednich odcieni.

 • W przypadku ściśle spokojnego wnętrza najlepsze jest połączenie ciemnego fioletu i innych bogatych ciemnych odcieni. Spójrz na odcienie ciemnoszare i głębokie czekoladowe - każda kombinacja będzie wyglądać bardzo szlachetnie. Ale konieczne jest wprowadzenie lekkiego mebla lub akcesorium dla kontrastu - zrobią białe lub kremowe zasłony, fotele, dywan. Im bardziej biały - im bardziej żywy będzie fiolet, tym więcej ciemności - tym surowsze.

 • Fiolet i biel to przykład bardzo silnego kontrastu kolorów, który jednak nie drażni, ale jest postrzegany przez nas jako najbardziej naturalny. Jeśli czarna lub niebieska sofa we wnętrzu wydaje się zbyt ciemna i ponura, można ją zastąpić purpurową, rozcieńczoną mlekiem lub żółtawą.

 • Aby nieco odświeżyć wnętrze, projektanci wprowadzają do niego zielone kolory. Fioletowe postrzega je w niemal każdej formie - od szmaragdów i turkusów po zioła i sałatki. Im większy kontrast między nimi - tym silniejszy wpływ emocjonalny będzie połączeniem.
 • Czy chcesz spokojnego i rozproszonego światła? Wejdź do wnętrza purpurową sofą w kolorze piołunu, jak na zdjęciu poniżej. Ten odcień jest dość popularny, łatwo go znaleźć od producentów mebli i akcesoriów domowych. Czy boisz się, że pokój będzie wyglądał na zbyt zakurzony i ponury? Zrób to samo, co właściciele mieszkania na tej ilustracji, dekorując okna zasłonami z miękkiego karmelowego klosza. A jeśli nie wiesz, w jakim odcieniu malować ściany, zatrzymaj się w kolorze kawy z mlekiem.

 • Tajemnicza purpura, jak niebieska sofa we wnętrzu, może być rozmyślnie rozcieńczona na różowo - pasuje zarówno do wyblakłych, jak i błyszczących odcieni. Możesz również użyć ich w parach - spójrz na ilustrację poniżej, na której fioletowa sofa jest podświetlona liliową i jasnoróżową.

Szlachetny kolor fioletowy doskonale łączy się z różnego rodzaju fakturami. Ma cienkie smugi na marmurze, delikatny złoty połysk tapety, wzór utworzony przez włókna naturalnego drewna. Jeśli chcesz zróżnicować wnętrze, nie możesz wprowadzić dodatkowych kolorów i kupić meble o wyraźnym wzorze.

 • Fioletowa kanapa na następnym zdjęciu równoważy przeciwległą fioletową ścianę, ale dwie monochromatyczne równe powierzchnie będą wyglądać nudno. Kolejna rzecz - wykwintny ozdobny wzór na tapecie, wykonany w złocie. Ten jeden szczegół tworzy kompletność wnętrza i nadaje mu ducha luksusu.

 • Fioletowa sofa we wnętrzu na kolejnym zdjęciu - jedyny jasny punkt w pomieszczeniu, ale przeciwległa ściana zwieńczona jest ekranem o bardzo wyrazistej fakturze. Ciemne paski na drzewie prawie powtarzają kolor atramentu na pokrowcu, dzięki czemu są połączone w jedną kompozycję.

Na pewno chcesz zrealizować w domu wygodne, spokojne, stosunkowo ciche wnętrze, ale z odrobiną indywidualności. Stwórz fundament, który nie spowoduje problemów w przyszłości, przy wypełnianiu wnętrza nowo zakupionego ...

Czarna sofa we wnętrzu kojarzy się nam z minimalizmem, brutalnością, a nawet chłodem. Łatwo to sobie wyobrazić w biurze lub w jakiejkolwiek przestrzeni publicznej, ale czarna sofa w domu będzie chciała mieć ...

Biała sofa we wnętrzu to klasyk. Ale nie taki, który chce pozostać w cieniu i służyć jako skromne i niepozorne tło, ale imponująca, chwytliwa, samoświadoma cena. To szacunek, elegancki, ...

Skórzana sofa we wnętrzu - to jest rzecz, o której można powiedzieć, że zawsze będzie z mody. Status? Prestiżowy? Godny szacunku? Z pewnością! Projektanci podkreślają, że skórzane sofy mają magiczny urok i ...

Sofa narożna we wnętrzu, która zastąpiła zwykłą liniową, jest w stanie stworzyć prawdziwe cuda w tworzeniu i utrzymywaniu komfortu. Najbardziej oczywistym plusem takich mebli jest ich wszechstronność. Jak myślisz, dla ...

Bardzo podoba mi się fioletowy kolor, ale nie zaryzykowałbym zdobycia fioletowej sofy, ponieważ w tym kolorze jest naprawdę dramat. Ale faktem jest, że każda sofa może być przykryta zasłoną, jeśli coś jest nie tak z nastrojem. Nawiasem mówiąc, sofa na pierwszym zdjęciu jest po prostu cudowna.

"Liliowa sofa we wnętrzu: 10 eleganckich rozwiązań"

Liliowa sofa we wnętrzu - bezpośrednia aluzja do zmysłowości, delikatności i romantyzmu właścicieli. Jest to raczej rzadki i złożony kolor, który należy traktować ostrożnie, przestrzegając prostych praw kombinacji.

"Lilac sofa: co musisz wiedzieć"

Liliowy kolor postrzegany jest przez nas jako odległy, oderwany, w cieniu, ale znaczący. Jeśli czujesz się ciepło i komfortowo tylko w otoczeniu żółtych i pomarańczowych odcieni, odmówisz zakupu lawendowej sofy, jest mało prawdopodobne, że poczujesz się wygodnie obok niego.

Liliowa sofa we wnętrzu, którą opowiadamy w osobnym artykule, wyróżnia się przewagą różu w kolorze tapicerki. Liliowy jest zimnym odcieniem tego kwiatu, odziedziczając z fioletu znaczną część niebieskich odcieni. Jeśli planujesz urządzić głośne imprezy w salonie, liliowa sofa raczej nie utrzyma gości we właściwym nastroju. W przypadku pokoju dziecięcego, bzu może wydawać się zbyt pasywny kolor. Ale w przypadku sypialni, buduaru, pokoju na relaksujące wakacje, będzie idealnie pasować.

Lilac, jak niebieska sofa, może stać się najjaśniejszym miejscem, wydając pokój w jaśniejszych odcieniach, lub nie można odróżnić od ogólnego obrazu, ale tylko po to, by go zaciemnić ciemnymi poduszkami.

Ponieważ kolor liliowy odnosi się do dość cichego i spokojnego, nie można poważnie ograniczyć się w jego użyciu. Pomieszczenie, w którym liliowa sofa we wnętrzu otoczona jest liliową tapetą, dywanikiem i drobnymi akcesoriami, stanie się ostoją spokoju w Twoim mieszkaniu. Jednak wprowadzenie drugorzędnych kolorów nadal musi - rozumieć, na co warto zwrócić uwagę.

 • Fioletowa sofa we wnętrzu z białą tapetą - standardowy przykład uniwersalnego designu, dzięki czemu można sporządzić dowolne pomieszczenie. Bardzo korzystny bzu wygląda obok jasnoszarego - w tym kolorze dywan jest namalowany na zdjęciu poniżej. Delikatne połączenie pół-powietrza nie powinno być łamane przez nieznajomych z jasnymi plamami, wszystkie prezentacje powinny wyglądać wyjątkowo delikatnie. W podanym przykładzie rolą akcentu jest głęboki odcień wina - można go użyć lub tonów różu i czerwieni.

 • Jeśli nie ma jasnych kolorów poza bzem i bielą w pomieszczeniu, wnętrze będzie wyglądało na chłodne i świeże. To dobra wiadomość dla właścicieli niewielkich mieszkań, co jest ważne, aby wizualnie zwiększyć wielkość pomieszczenia. W takim przypadku pozostaw ściany i sufit białe, wybierz wykładzinę z jasnych skał, powiesić cienkie liliowe zasłony w oknach, umieść sofę lub miękki kącik w pobliżu.
 • Dodatkowy kolor dla fioletu jest żółty, więc liliową sofę należy przerwać wstawkami, tak jak we wnętrzu na zdjęciu poniżej. Nie używaj czysto żółtego odcienia, który może wydawać się zbyt niezdarny, ale złożony zielony, przyciszony do koloru wysuszonej trawy.

 • Liliowy kolor jest dość kobiecy, jak turkus, ale mimo to brakuje mu ciepła. Aby zminimalizować, spróbuj dodać elementy wnętrza z odcieniem złota lub miedzi. Może to być wszystko, od błyszczących loków na tapecie, po pufę welurową lub zasłony z połyskującej tkaniny. No cóż, najprościej jest uszyć kilka poduszek, w których bzy paski będą połączone ze złotem.

"Lilac + odcienie fioletu"

 • W artykule na temat fioletowej sofy wspomnieliśmy o idealnej kombinacji wszystkich odcieni ze sobą. Liliowy kolor jest pięknie ocieniony bogatym atramentem niebieskim, ale w bardziej powściągliwym i przytulnym wnętrzu zalecamy zastąpienie go miękką lawendą.

 • Tutaj odpowiednie są wszelkie odcienie z wyraźnym różowym, jak fiolet i jeżyna. Użyj tych tonów tylko jako małych akcentów, w przeciwnym razie przyciągną one całą uwagę z bzu.

 • Jest to idealne połączenie do każdego wnętrza, optymalna równowaga rygoru, lekkości i pewnej powagi. Można go grać w biurze, biurze, jadalni lub salonie - każde pomieszczenie będzie wyglądać bardziej elegancko i szanować.

 • Jeśli nie chcesz, aby bzu znikały w tle, użyj go w proporcji do brązu. Ta ostatnia nie powinna być zbliżona do czerni gorzkiej czekolady, ale do delikatnego odcienia truflowego, do którego miesza się złoty składnik.

 • Oba głośne kolory wymagają zmiękczenia i oddzielenia od siebie, możesz zaufać roli przerw w bieli, nie możesz się pomylić. Jeśli brązowy kolor jest wyraźnie zimny, biały można zastąpić srebrem, niemniej jednak, aby być lubianym we wnętrzu z liliową sofą, nie jest to konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 − = 36