Elektryczny podgrzewacz do ręczników

Elektryczny podgrzewacz do ręczników

Ręcznik suszarka elektryczna do łazienki - jak wybrać i gdzie kupić. Przegląd najlepszych elektrycznych podgrzewaczy do ręczników

Zimą pranie szybko prane i utrzymywanie ciepła w pomieszczeniu nie zawsze jest możliwe, szczególnie jeśli masz centralne ogrzewanie. Do wykonania tych funkcji wymagany jest dodatkowy system suszenia. Jak wybrać elektryczny ręcznik do łazienki? Poznaj funkcje niektórych rodzajów urządzeń do prawidłowego wyboru.

Elektryczny wieszak na ręczniki do łazienki

Taki zakup nie przeszkadza osobom, które mają centralne ogrzewanie w domu, w końcu, gdy gorąca woda jest wyłączona, urządzenie pozostanie ciepłe. Jest to jedna z głównych zalet w stosunku do modelu wodnego. Osuszacz ręcznikowy do łazienki, oprócz autonomii pracy, ma wiele istotnych zalet, które należy uwzględnić przy zakupie:

 1. Uproszczony system instalacji: instalacja wymaga tylko kilku zamocowań i gniazdka w pobliżu urządzenia.
 2. Uprawnienia i dokumenty instalacyjne nie są wymagane.
 3. Mobilność urządzenia można umieścić w dowolnym miejscu w domu lub w połączeniu z innym w łazience.
 4. Ekonomiczne zużycie energii elektrycznej (można porównać z lampą).
 5. Jeśli istnieje regulator, można wybrać tryb temperatury i ogrzewanie od 30 do 70 stopni.
 6. Możesz go włączać i wyłączać, jeśli chcesz, o każdej porze dnia. Istnieją modele z zegarem, który włącza suszenie w wybranym przez ciebie czasie.
 7. Obrys suszarki jest zamknięty, nie ma zacięć powietrza, a sam aparat będzie służył przez długi czas.

W zależności od rur wlewu znajdują się: kabel (suchy) i suszenie na mokro (ręcznik olejowy, płyn niezamarzający). Suszarka olejowa do ręczników w łazience działa na zasadzie konwencjonalnego podgrzewacza: podgrzewany olej wewnątrz krąży w rurach urządzenia. Ta instalacja jest trudniejsza do wykonania, jest droższa ze względu na zwiększone wymagania dotyczące urządzenia.

Element grzewczy pod kadłubem jest wyposażony w obowiązkową instalację pionową. Takie modele są mocniejsze w fazie rozgrzewania, ale nie są zbyt ekonomiczne. Taka suszarka zużywa o wiele więcej energii elektrycznej, ale najlepiej nadaje się również do łazienki, aby nie tylko wysuszyć pranie, ale także ogrzać pomieszczenie. Wiele modeli olejów zawiera funkcję regulacji ogrzewania, która jest mniej powszechna w urządzeniach kablowych. Ochłodzą się wolniej, co pozwoli dłużej utrzymać ciepło w pomieszczeniu.

Jeśli zdecydowałeś się na podgrzewany wieszak na ręczniki, będziesz mógł zaoszczędzić energię elektryczną, jej zużycie nie jest większe niż zwykłej lampy. Jest o wiele łatwiejszy w instalacji niż olej, wystarczy wygodna lokalizacja obok gniazdka i kilku łączników. Możliwe jest zlokalizowanie urządzenia nie tylko w pionie ze względu na jego mobilność i brak ogrzewania TEN.

Idealnie nadaje się do suszenia ubrań i podgrzewania małych pomieszczeń. Rury tego podgrzewanego ręcznika szybko schładzają się, ale szybko też rozgrzewają. Kup urządzenie kablowe będzie w lepszej cenie niż urządzenie olejowe, ponieważ produkcja nie jest tak ściśle kontrolowana przez uszczelnienie elektrycznej suszarki.

Elektrycznie podgrzewane wieszaki na ręczniki

Jak wybrać elektryczny wieszak na ręczniki o niskim zużyciu energii, aby zaoszczędzić na płaceniu rachunków? Nowoczesne urządzenia mogą być włączone przez długi czas, a koszty energii nie będą zbyt wysokie. Zużycie zależy od rodzaju nagrzewnicy, jej objętości, materiałów i wielkości. Optymalna temperatura w pomieszczeniu wynosi 24-25 stopni przy wysokiej wilgotności. Dla każdego metra kwadratowego pomieszczenia urządzenie powinno dawać ciepło równe 100 watów.

Jeśli twoja łazienka ma 4 metry kwadratowe, potrzebujesz grzejnika o mocy około 500-600 watów. Aby utrzymać ciepło dłużej i regulować temperaturę w pomieszczeniu, zaleca się zakupienie suszarki z termostatem i termostatem. Więc nie "utopisz" dodatkowych kilowatów energii elektrycznej i dostosujesz się do optymalnego reżimu temperatury w pomieszczeniu.

Electrolock do łazienki z termoregulatorem

Co lepiej wybrać: elektryczny podgrzewacz do ręczników do łazienki z termoregulatorem lub bez? Istnieją nośniki ciepła, w których nie można zmienić stałej temperatury, ale może być w nich czujnik, który określa, kiedy należy zatrzymać pracę suszarki. Takie urządzenie nie jest tanie, o wiele łatwiej jest kupić podgrzewany podgrzewacz do ręczników z termostatem, dzięki czemu można samemu ustawić zakres temperatur.

Pomieszczenie zostało schłodzone lub konieczne jest natychmiastowe suszenie - ustawić maksymalną temperaturę. Jeśli potrzebujesz tylko ciepła w pokoju, a następnie umieścić go na minimum. Takie modele suszarek są bardzo pożądane, ponieważ złożoność projektu nie obejmuje ich głównej jakości - wygoda użytkowania i komfortowy tryb temperatury w pomieszczeniu. Koszt takich urządzeń elektrycznych jest droższy od konwencjonalnych o 10-50%.

Podgrzewana suszarka na ręczniki - moc

Podgrzewacz do ręczników o dużej mocy nie zawsze jest uzasadniony. Jeśli pomieszczenie, które musi być ogrzewane, jest małe, to zbyt mocne urządzenie będzie zużywać energię nieefektywnie. Oblicz powierzchnię łazienki: na 1 metr kwadratowy potrzebujesz 100 watów. Takie urządzenie zapewni ogrzewanie pomieszczenia do około 18 stopni.

Jak wybrać podgrzewany wieszak na ręczniki

Kryteria wyboru optymalnego suszenia elektrycznego w twoim lokalu:

 1. Plus suszenie typu suchego: koszt jest prawie zawsze tańszy.
 2. Niewielką wadą jest to, że montaż i podłączanie nagrzewnicy olejowej jest trudniejsze: element grzewczy musi koniecznie znajdować się na dole, dlatego jest instalowany tylko pionowo. Urządzenia kablowe można umieścić tak, jak sobie życzysz.
 3. Wybierz moc w oparciu o to, czego potrzebujesz do tego urządzenia. Do suszenia ręczników lepiej typu "suchego", do ogrzewania pomieszczenia - olej.
 4. Podgrzewany olejem ręcznik ogrzewa się wolniej, ale dłużej utrzymuje ciepło.
 5. Możliwość regulacji reżimu temperatury.

Cena za podgrzewany wieszak na ręczniki

Ocena producentów jest szeroka, najbardziej popularna spośród nich: Energy, Navin, Zorg, Termosmart, Nick, Argo, Bohemia, Sunerja. Są one bardzo poszukiwane i niezawodne zgodnie z opiniami konsumentów. Koszt zależy od firmy, wyglądu, rodzaju suszarki na ręczniki, obecności termostatu, wielkości urządzenia i mocy. Cena wynosi od 2600 rubli do 45 000, można je tanio kupić w sklepie internetowym, zamówić w katalogu producenta, wybierając markę gospodarstwa domowego, niezbędne cechy, wygląd, kształt (drabina, figuratywna, wąż).

Wideo: podgrzewany wieszak na ręczniki Terminus

Moja opinia będzie pozytywna w stosunku do producenta Terminusa. Kupiliśmy suszarkę na ręczniki, z "suchą" zasadą pracy i byliśmy zadowoleni. Cena 5 000 rubli jest w pełni uzasadniona, bo nasza mała kąpiel jest w sam raz. Zamówiony przez katalog sklepu, przyniósł towar dokładnie tak, jak na zdjęciu. Ekonomiczne urządzenie, proste w obsłudze, polecam wszystkim.

Владимир, 35 lat

Zanim kupiłem towar, moja żona i ja przeczytaliśmy wiele recenzji i postanowiliśmy zatrzymać się przy wieszaku na ręcznik Nicka w formie drabiny. Zamówione w sklepie internetowym, cena około 12 000 rubli, natychmiast wyjaśniła operatora, ile kosztuje, czy są ukryte minusy pracy i wszystkie cechy urządzenia. Chciałem tylko kupić półkę, ale przekupiłem cenę i opinie na temat towaru.

Martwiłem się, że zużyję zbyt dużo energii elektrycznej, ale suszenie było ekonomiczne, więc było to również przydatne w domu. Kupiłem elektryczną firmę Terminus, koszt to nie więcej niż 6 000 rubli. Ciepło łazienki jest regularnie konserwowane, a pranie jest szybko suszone, w tym ręczniki kąpielowe. Polecam, dobra rzecz.

Podgrzewany suszarka na ręczniki: recenzje. Jak wybrać elektryczny podgrzewany wieszak na ręczniki

Jeśli twój pokój nie ma grzejnika, dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie podgrzewanego wieszaka na ręczniki. To rozwiąże kilka problemów naraz: po pierwsze, możesz ogrzać pokój, a po drugie, suche ręczniki, szlafroki lub jakieś ubrania. Zgadzam się, to brzmi bardzo kusząco. Zastanówmy się, jak wybrać elektryczny podgrzewany wieszak na ręczniki. Opinie klientów i przydatne rady ekspertów powinny odgrywać decydującą rolę. W końcu, co może być bardziej wartościowe niż poprzednie doświadczenia?

Zanim przejdziesz bezpośrednio do zapoznania się z opiniami klientów i poradami profesjonalistów, musisz sam ustalić, jaki będzie podgrzewany wieszak na ręczniki. Tutaj musisz rozwiązać szereg problemów: miejsce instalacji, moc, wymiary, projekt, zużycie energii, a także poziom oszczędności ciepła i inne momenty. Wszystko to jest niezwykle ważne dla udanego wyboru. Przy okazji, zwróć uwagę na to, że to urządzenie nie będzie zbędne, jeśli masz centralne ogrzewanie. Kiedy jest odłączony, potrzeba suszenia ręczników jest mało prawdopodobna, dlatego przynajmniej z tego prostego powodu należy pomyśleć o instalacji urządzenia. Jedyną słabością urządzenia - szczególnie w naszym przypadku - jest zależność od sieci energetycznej. Ale jeśli światło nie wyłącza się przez dłuższy czas, nie uwzględnimy tej chwili.

Najpierw określmy widok

Obecnie na rynku reprezentowanych jest kilka typów jednostek - elektryczny podgrzewacz do ręczników do łazienki z przewodem grzejnym, a także urządzenie z ciekłym wypełniaczem. Pierwszą opcję można znaleźć w takich systemach jak "ciepła podłoga". Ten ręcznik oczywiście niczego się nie boi, z wyjątkiem wyłączania prądu na długi czas. Drugi wariant, bardziej powszechny rodzaj jego opłacalnych cech technicznych. Zasada działania jest niezwykle prosta: jest zamknięty obwód (zamknięty), wewnątrz którego krąży zwykła woda, płyn niezamarzający lub inna ciecz o wysokim współczynniku przenikania ciepła. Trudno jednoznacznie powiedzieć, co jest najlepsze. Na przykład elektryczny podgrzewany wieszak na ręczniki do łazienki z przewodem grzejnym jest tańszy, ale chłodzi się znacznie szybciej niż urządzenie płynne. Ale w tym urządzeniu nie jest konieczne osiągnięcie szczelności obwodu, co jest po prostu konieczne do normalnego działania ciekłego ręcznika. A teraz chodźmy dalej.

Elektryczne podgrzewacze do ręczników: z lub bez termostatu?

Obecnie istnieją modele na sprzedaż, które mają stałą temperaturę, czyli nie można ich zmienić. Na przykład chłodziwo działa w zakresie 50-70 stopni Celsjusza. W najlepszym przypadku w tym urządzeniu zainstalowany jest specjalny czujnik, który zamienia urządzenie w tryb oszczędzania energii po osiągnięciu wymaganej temperatury powietrza. Ale ten ręcznik jest bardzo drogi i konstruktywnie złożony. Gdzie łatwiej jest kupić urządzenie z najpopularniejszym termoregulatorem. Taki sam zakres 50-70 stopni, które możesz sam postawić. Jeśli jesteś zimny lub musisz coś wysuszyć, połóż go na maksimum. Jeśli nie ma takiej potrzeby, to oszczędzaj elektryczność, przenieś do minimum. Z tego prostego powodu można z całą pewnością powiedzieć, że elektryczne podgrzewacze do ręczników z termostatem są bardziej korzystne, chociaż droższe o 50-10% ze względu na złożoność strukturalną.

Oszczędność ciepła, zużycie energii i moc

Wszystkie te parametry są niezwykle ważne i wspomnieliśmy o tym już na samym początku artykułu. Jeśli mówimy o mocy, to podgrzewany elektryczny podgrzewany wieszak na ręczniki z przewodem grzejnym zużywa około 100 watów, co jest bardzo małe, ale jego moc nie jest na najwyższym poziomie. Gdzie bardziej wydajne są urządzenia płynne. Nowoczesne podgrzewacze do ręczników z olejem lub środkiem przeciw zamarzaniu mogą mieć moc grzewczą do 2 kW, ale w tym przypadku ich zużycie energii będzie dość duże. Jeśli nie wiesz, co zrobić, wykonaj następujące czynności. Jeśli chcesz tylko osuszyć ręczniki, wybierz opcję kabla, jeśli grzejnik na ręczniki będzie używany jako główne urządzenie grzewcze w zimie, to zdecydowanie cewka cieczy. Oszczędności ciepła są lepsze dla "mokrej 9raquo; podgrzewacze ręczników, ale nagrzewają się znacznie wolniej "dry9raquo;.

Jeśli przed konsumentem można wybrać tylko klasyczne cewki, które różnią się tylko wielkością i wypełniaczem, dziś wszystko jest inne. Obecnie istnieją modele w postaci figur geometrycznych, drabin itp. Jednak większość ekspertów zaleca zwracanie uwagi nie na kształt, ale na liczbę poziomych rurek. Im więcej z nich, tym lepsze będzie ogrzewanie. Bardziej korzystne powinny być również rury wypukłe, ponieważ suszenie na nich jest bardzo wygodne. W przypadku małych pomieszczeń najlepsze elektryczne podgrzewacze na ręczniki to te, które mogą się przemieszczać i oddalać. Jest to dobre, ponieważ jeśli nie używasz urządzenia, możesz przesuwać jego części boczne i oszczędzać miejsce. Innym dobrym rozwiązaniem dla małej łazienki są wieszaki na ręczniki z dodatkową półką, na której można położyć jeszcze kilka ręczników. Nie zapominaj także o mobilności urządzenia. Na przykład, elektryczne podgrzewacze na ręczniki z regulatorem temperatury są najczęściej instalowane na ścianie, a kabel można zamontować na podłodze. Te ostatnie można przenieść do dowolnego miejsca, w którym znajduje się ujście.

Podstawowe zasady instalacji i podłączenia urządzenia

Główną zaletą elektrycznych relingów na ręczniki jest to, że w przeciwieństwie do wież ciśnień, nie ma potrzeby uderzania w rurociąg, nawet jeśli używasz płynnego urządzenia. Wynika to z faktu, że urządzenie działa z gniazda. Jeżeli woda krąży w rurach, to w dolnej części urządzenia znajduje się element grzewczy, który ogrzewa nośnik ciepła. Ale nie zapominaj, że podczas montażu masz do czynienia z wysokim napięciem, najczęściej jest to normalne 220 woltów. Dlatego przed przystąpieniem do pracy należy zwrócić uwagę na jakość okablowania. Aby zapewnić, że po pierwszym spadku napięcia w sieci, naprawa elektrycznego podgrzewanego wieszaka na ręczniki nie jest wymagana, zainstalowany jest RCD, a także uziemienie. Nawiasem mówiąc, eksperci zalecają usunięcie wylotu z łazienki, ponieważ w obecności wysokiej wilgotności istnieje ryzyko zwarcia. Chociaż w rzeczywistości prawie wszyscy mamy gniazdka w łazience. Zasadniczo nie można tego nazwać głównym punktem. Najważniejsze jest, aby nie instalować gniazdka na zimnej ścianie. Nastąpi kondensacja, więc może dojść do zwarcia.

Ten producent sprzedaje podgrzewacze ręczników w średnim przedziale cenowym. Oferta obejmuje ogromną liczbę urządzeń o różnej wydajności, wzornictwie, przenoszeniu ciepła itd. Wszystko to sprawia, że ​​wybór jest bardziej komfortowy i poprawny. Charakterystyczną cechą tej firmy jest nie tylko unikalny design produktów, ale także wysoka jakość. W asortymencie znajdziecie zarówno rozwiązania klasyczne, jak i inne. Sugeruje to, że jeśli Twoja łazienka została zaprojektowana kreatywnie, nadal możesz znaleźć coś odpowiedniego. Można z całą pewnością powiedzieć, że gwarantem jakości produkcji krajowej jest "Sounerga9raquo; Elektryczny wieszak na ręczniki od tej firmy będzie służył bardzo długo. Możesz znaleźć nie tylko produkty płynne, ale także kablowe.

Mały przegląd produktów firmy "Sunerja9raquo;

Ten producent produkuje kilka linii podgrzewanych wieszaków na ręczniki, między innymi "Stratum9raquo;", "Chorda9raquo;", "Arkus9raquo; itd. Na przykład: "Stratum9raquo; można wiarygodnie przypisać wysokiemu zakresowi cen. Jednostka z tej linii będzie kosztować około 30-40 tysięcy rubli. Tak wysoki koszt wynika nie tylko z wydajności, ale z wysokich kosztów materiału produkcyjnego. Stosowane jest szkło hartowane, czarny chrom, złocenie itp. Dlatego Stratum9raquo; będzie pasował bardziej jako estetyczny element projektu pokoju, a nie jako główny grzejnik w łazience. Ale podgrzewacze na ręczniki "Arkus9raquo; są klasyczne i pasują do niemal każdego projektu. Ich cechą charakterystyczną jest to, że te jednostki mają dużą liczbę poziomych półek. Na przykład "Arkus9raquo; wymiary 600 x 400 ma pojemność 300 watów i ma 12 półek, z których każdy może wyschnąć. Koszt takiego agregatu waha się od 18 000 do 25 000 rubli. Możemy powiedzieć, że jeśli chcesz kupić jakość za pieniądze, preferuj firmę "Sunerja9raquo;. Suszarka do ręczników elektryczna danego producenta, niezależnie od ceny, będzie idealnie sucha i ciepła.

Dotarliśmy do najważniejszej części recenzji. Wiele obecnie kupuje urządzenia płynne, co wynika z ich korzystnych właściwości technicznych. Chociaż nie można powiedzieć, że podgrzewacze do ręczników kablowych są niepopularne. Są duże zapotrzebowanie na małe pokoje, w wiejskich domach i domkach. Ze względu na to, że taki agregat można umieścić w trybie "ochrona przed oblodzeniem". Urządzenie będzie działało przy minimalnej mocy, ale nadal chroni pomieszczenie przed zamarzaniem. Większość nabywców podgrzewaczy ręczników zaleca zakup jednostek z rezerwą mocy (10-15%). Lepiej słuchać tej rady i robić to właśnie. Opinie na temat elektrycznych ręczników do kabli są w większości pozytywne, chociaż jak pokazuje praktyka, zależy to od wyboru producenta.

Ciekły podgrzewany wieszak na ręczniki: opinie klientów

Z tym, co ludzie mówią o jednym rodzaju, rozwiązaliśmy to, teraz chciałbym porozmawiać o drugim. Ciecz, są to "wet9raquo", podgrzewacze na ręczniki mają więcej negatywnych opinii, ale jest to spowodowane bardziej złożonym projektem. Na przykład producent LARIS produkuje wysokiej jakości produkty. Pomimo niewielkich kosztów (4-6 tysięcy rubli) produkty mają atrakcyjny wygląd i wysoką jakość. Temperatura pracy prawie wszystkich jednostek waha się w zakresie 50-70 stopni Celsjusza. Ale producent "Ciepły świat" ma mniej pozytywnych opinii od konsumentów. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że firma produkuje produkty budżetowe. "Jaki rodzaj elektrycznej podgrzewacz do ręczników jest lepszy?" Pytasz. Wszystko zależy od twoich potrzeb i możliwości. Czasami warto kupić niedrogi, ale wysokiej jakości produkt od Sunerra9raquo; lub LARIS.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pomimo dużej ilości wiedzy teoretycznej będziesz musiał zmierzyć się z praktyką. Stanie się tak, gdy przyjdziesz do sklepu. Ale zanim pójdziesz kupić coś, musisz dokonać pomiarów, to zawęzi poszukiwania odpowiedniego modelu. Zawsze zwracaj uwagę na położenie grzejnika, powinno być ono niższe. Jeśli element grzewczy znajduje się u góry, to przy braku cieczy w obwodzie może po prostu spaść. Wybierając urządzenie płynne, ważnym elementem jest szczelność systemu. Na oko trudno jest określić, przyjrzeć się integralności spoiny. Uszkodzenia mechaniczne są po prostu niedopuszczalne. Zasadniczo łatwo jest wybrać elektrycznie podgrzewany wieszak na ręczniki. Co jest lepsze, jeśli wybierzesz między dwoma prawie identycznymi modelami? Odpowiedź jest prosta: ta, której popyt jest większy.

Chciałbym powiedzieć kilka słów o tym, jak nie popełnić błędu przy zakupie. Po pierwsze, nie zwracaj uwagi na produkty z dużym rabatem lub małą ceną początkową. Oznacza to, że produkt ten nie jest popytowy lub wadliwy. Mniej lub bardziej niezawodne urządzenia są uważane za warte ponad 3000 rubli. Nie zapomnij zapytać o sprzęt, ponieważ punkt ten jest często pomijany. W przyszłości będziesz musiał sam kupić elementy mocujące. A ogólnie rzecz biorąc, kupując elektryczny podgrzewany wieszak na ręczniki, przeczytaj recenzje, skonsultuj się z przyjaciółmi i znajomymi. Dzięki temu możesz odkryć wiele nowych, przydatnych i całkowicie darmowych.

Tutaj, w zasadzie, i wszystko, co można powiedzieć o czym jest "dry9raquo; i "wet9raquo; elektryczne podgrzewacze do ręczników, jak wybrać produkty i na co zwrócić uwagę przy zakupie. Obecnie nie ma potrzeby dawania pierwszeństwa europejskim markom. Krajowy producent dostarcza na rynek produkty o bardzo wysokiej jakości, a jednocześnie niedrogie. Niemniej jednak wadliwe produkty spotykają się niemal ze wszystkimi popularnymi producentami. Ale kwestia jest inna: czy pojawią się problemy przy powrocie z gwarancji? W każdym przypadku kupuj tylko wysokiej jakości elektryczne podgrzewane wieszaki na ręczniki. Jak je wybrać, już wiesz.

Jaki jest najlepszy elektryczny podgrzewacz do ręczników?

Istnieją trzy rodzaje ogrzewania: kabel ("suchy"), płynny ("mokry") i połączony. W skrócie, przyjrzymy się zaletom i wadom każdego gatunku.

W pierwszym przypadku rury są ogrzewane za pomocą izolowanego kabla wewnątrz. Ta opcja jest zalecana, aby wybrać, jeśli chcesz po prostu wysuszyć ręczniki w łazience. Jeśli zdecydujesz się na elektryczny podgrzewany ręcznik i ogrzewanie pomieszczenia, model kablowy nie będzie działał, ponieważ często ma małą moc. Jest to główna wada "suchego" ogrzewania. Jednocześnie pozytywnym momentem jest to, że modele kablowe kosztują mniej, zużywają mniej energii, osiągają szybszą temperaturę, a ponadto są znacznie łatwiejsze do zainstalowania.

Ciekły elektryczny podgrzewacz do ręczników zaleca się wybrać, jeśli trzeba dodatkowo podgrzać łazienkę. Urządzenia z "mokrym" ogrzewaniem mają wyższą moc, a także dłużej pozostają ciepłe, jeśli je odłączysz (ale jednocześnie dłużej się nagrzeją). Jednocześnie wadą takich modeli jest wyższy koszt, zwiększone zużycie energii elektrycznej i konieczność instalacji w pionie. Co do tego drugiego, nie można go nazwać wadą, ponieważ w 99 na 100 przypadków instalacja elektrycznego podgrzewanego ręcznika odbywa się wyłącznie w pozycji pionowej ze względów estetycznych.

No i ostatnie, połączone modele, zaleca się wybrać w obecności wystarczającej ilości pieniędzy, tk. koszt urządzeń pracujących zarówno z centralnego ogrzewania, jak iz sieci jest znacznie wyższy. Zaletą tych urządzeń jest to, że mogą pracować z ogrzewaniem w okresie jesienno-zimowym, a gdy gorąca woda jest wyłączona, są w stanie funkcjonować z sieci.

Omówienie i opinie ekspertów na ten temat można obejrzeć w poniższym filmie:

Z ustalonymi wersjami urządzeń. Porozmawiajmy teraz o tym, jak wybrać elektryczny ręcznik dla pozostałych parametrów: mocy, materiału, formy i producenta.

Drugim, nie mniej ważnym kryterium wyboru jest moc podgrzewanego wieszaka na ręczniki. Aby prawidłowo wybrać model urządzenia, zaleca się obliczyć powierzchnię - 140 W / m 2, która wystarcza do suszenia rzeczy i dodatkowego ogrzewania łazienki, nawet jeśli pomieszczenie ma małe okienko. Jeśli pokój nie potrzebuje ogrzewania, na przykład zdecydowałeś się zrobić elektryczną ciepłą podłogę pod płytką w łazience, możesz wybrać mniej mocy bez obliczania powierzchni.

Tutaj znowu nie zapominaj o tym, że modele z "suchym" ogrzewaniem są znacznie słabsze, a przy tym tańsze!

Najczęściej elektryczne podgrzewacze do ręczników są wykonane ze zwykłej stali, stali nierdzewnej lub metali nieżelaznych. Jak wiecie, pierwszy wariant wykonania jest najbardziej budżetowy, ale jednocześnie najbardziej krótkotrwały. Wynika to z faktu, że stal jest dodatkowo pokryta emalią, która ostatecznie zaczyna pęcznieć i zapadać się. Zaleca się, aby w domach i mieszkaniach wybrać podgrzewany wieszak na ręczniki ze stali nierdzewnej, który dodatkowo jest chromowany. Taki model będzie optymalny pod względem ceny i jakości, a jednocześnie trwały. Urządzenia wykonane z metali nieżelaznych (głównie z miedzi, mosiądzu lub stopów aluminium) mają najwyższy transfer ciepła, ale ponieważ mają wysoką cenę, są używane znacznie rzadziej.

Jeśli chodzi o formę, można wybrać elektryczny podgrzewacz do ręczników wszelkiego rodzaju. Na dzień dzisiejszy popularne są urządzenia o następującej postaci:

Najbardziej popularną jest drabina, która doskonale uzupełnia wnętrze pokoju i jest również praktyczna w użyciu - można powiesić wiele ręczników i pościeli. Zalecamy zwrócenie uwagi na produkty z górną półką, na której można umieścić czyste ręczniki, oszczędzając miejsce w łazience.

Szczególną uwagę należy zwrócić na mobilne elektryczne podgrzewacze do ręczników. Ich zaletą jest to, że urządzenie można z łatwością zrolować na balkon lub kuchnię. Ponadto instalacja nie wymaga wiercenia ścian. Jeśli łazienka jest duża, pomyśl o wyborze podgrzewanego wieszaka na ręczniki.

Cóż, istnieją modele projektowe produktów, które nie tylko radzą sobie z suszeniem ręczników, ale również uzupełniają wnętrze łazienki. Najciekawszy projekt, jaki dostarczyliśmy na zdjęciu poniżej:

Pod względem wielkości można wybrać odpowiednią opcję w zależności od obszaru pokoju. Oczywiste jest, że im bardziej produkt będzie, tym lepsze będzie ogrzewanie.

Obecność regulatora temperatury

Bardzo ważne jest zainstalowanie regulatora na ciele, za pomocą którego można ustawić określony reżim temperatury. W modelach płynnych regulatory występują częściej niż w wersjach kablowych. Wynika to z faktu, że te pierwsze mają wyższą moc (do 2 kW), które muszą być dostosowane do ekonomicznej pracy urządzenia.

Zdecydowanie zalecamy, aby wybrać elektrycznie podgrzewany ręcznik z termostatem, aby można było regulować temperaturę nie tylko do suszenia ręczników, ale także do ogrzewania łazienki.

Cóż, ostatnią rzeczą, którą chciałbym powiedzieć, jest to, którzy producenci podgrzewanych wieszaków na ręczniki pracujący na sieci energetycznej są uważani za najlepszych w 2017 roku. Dziś niezawodne firmy to:

Jeśli wybrałeś jednego z tych producentów, który mieści się w naszej ocenie, nie możesz martwić się o jakość i niezawodność zakupu. Jedyne, co zalecamy, to to, że przed zakupem urządzenia należy zapoznać się z recenzjami wybranego modelu na forach, aby mieć pewność, że dokonałeś właściwego wyboru.

Zalecamy również porównanie modeli działających z sieci i centralnego ogrzewania:

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak wybrać elektryczny ręcznik do łazienki! Jak widać, nie ma zbyt wielu parametrów, więc nie jest trudno znaleźć odpowiednie dla własnych warunków!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 4