Ekran Ikea

Ekran Ikea

Ekran ECNE, szary, biały

Dostępność w najbliższym sklepie IKEA

 • Wybierz
 • Adygea-Kuban
 • Biały domek
 • Dybenko
 • Jekaterynburg
 • Sklep internetowy
 • Kazań
 • Niżny Nowogród
 • Nowosybirsk
 • Omsk
 • Parnassus
 • Rostov-na-Donu
 • Samara
 • Teply Stan
 • Ufa
 • Khimki

W sklepach IKEA Chimki i Teply Stan, czas i dzień, w którym można odebrać niektóre towary z asortymentu kuchni, a także sofy i materace, zależy od czasu zakupu:

• W przypadku zapłaty po 14:00 - następnego dnia lub w ciągu 3 dni w godzinach otwarcia sklepu.

Przegrody ekranowe i dekoracyjne do wnętrz w IKEA

Głównym sprzymierzeńcem w projektowaniu każdego pomieszczenia jest naturalne źródło światła, nie zaśmiecone, na przykład, przez wielką ścianę. Dość łatwo i ciekawie wyglądają w pomieszczeniu dzielniki mobilne, pozwalając na przeprowadzenie przetasowania bez ponoszenia dużych kosztów i pracy.

Kawałek do zagospodarowania przestrzennego

"Szczęśliwi" właściciele niewielkich lokali mieszkalnych i właściciele wystarczających metrów kwadratowych, z nowoczesnymi aranżacjami mieszkaniowymi wolą używać lekkich przegród. Nawet olbrzymie obszary pomieszczeń mieszkalnych mogą być bardziej przytulne, wyznaczając przestrzeń dla najbardziej zróżnicowanych potrzeb każdego członka rodziny.

Sztywne rozplanowanie struktur kapitałowych w wielu przypadkach nie pozwala zaspokoić wielu pragnień w projektowaniu obszarów i ogranicza zakres potrzeb danego pomieszczenia pod względem funkcjonalnym. Do wszystkiego, płyty z kapitałem, oczywiście, pozwolą ci wyodrębnić przestrzeń do twoich własnych oddzielnych światów, ale także mają duży procent naturalnego światła. Jest to ekran, który pozwala podzielić obszar na obszary funkcjonalne bez większych strat, zarówno materialnych, jak i estetycznych, będąc w rzeczywistości jedynym rozwiązaniem w wielu przypadkach.

To, czy ekran jest meblem, jest kontrowersyjnym problemem. Całkiem trudno nazwać element dekoracyjny wyposażenia wnętrz. Jednocześnie, na przykład, pokrycie drzwi otworów ściennych między pomieszczeniami jest często uważane za wewnętrzne przedmioty mebli.

Wydawałoby się, że dekoracyjny ekran jest reprezentowany jako mały detal funkcjonalny, co wcale nie jest prawdą. Wyjaśnij ten fakt prawdopodobnie znanym nam znanym słowem "mobiel", znanym i używanym w życiu codziennym, o pochodzeniu którego mało jest znane wielu obywatelom. "Mobiel" to słowo pochodzące od słowa "mobiele", które oznacza telefon komórkowy lub komórkowy.

Okazuje się, że bohaterka dzisiejszej dyskusji na ekranie jest godna, by nazywać ją meblami bardziej niż wszystkie części używane we wnętrzu, w tym szafy i inne meble.

Cała istota podziału jest w ruchu, zdolność w sensie kardynalnym do przekształcania przestrzeni przestrzennej pomieszczeń, w zmienność. Pokoje o dość dużych objętościach można z łatwością podzielić na strefy funkcjonalne z jedną partycją. Wydaje się, że z małej powierzchni pomieszczenia w małych mieszkaniach ekran może wydawać się niepożądanym gościem w sytuacji, ze względu na zagracenie przestrzeni. Ale tak nie jest, szczególnie, jeśli listwy podłogowe są tworzone w lustrzanym odbiciu.

Słowo "shirma" weszło w życie w krajach słowiańskich i języku rosyjskim z języka niemieckiego, gdzie "schirm" w tłumaczeniu oznacza - ekran, tarcza, plusk. W języku francuskim ekran nazywa się "ecran", co po rosyjsku może wydawać się dość proste, ale tak nie jest. W języku francuskim słowo oznacza imponujący obiekt, który jest blokowany przez inny, mający mniej reprezentacyjny wygląd.

Pierwsze pojawienie się podziału zostało wskazane w Chinach, około 7 wieku, w którym wnętrze zostało użyte w tej samej jakości co w czasach współczesnych, ale na większą skalę. Tak więc w Chinach istniały wielkie struktury ekranów, rozmieszczone na dużych salach i całkowicie miniaturowe, umieszczone na stołach.

Chińskie partycje miały niezliczoną liczbę składanych fałd, ale produkty składające się z sześciu lub ośmiu płócien stały się bardziej powszechne.

Jeśli chodzi o dekoracyjną konstrukcję, każde chińskie drzwi ekranu stanowiła rama z bambusa lub drewna, pokryta ze wszystkich stron jedwabnymi tkaninami. Jedwab do przegród został wyhaftowany lub pomalowany w stylistykę krajobrazu, poezję i kaligrafię. Nieco później chińskie ekrany pokryto brokatem i papierem, pomalowano atramentem lub techniką lakierniczą, gdzie lakierowane panele inkrustowano muszlami, kolorowymi kamieniami, macicą perłową.

W krajach europejskich ekran łączy się z modą na wszystko, co chińskie, około XVIII wieku. W tamtych czasach europejskie poszukiwania czegoś wyrafinowanego i eleganckiego uwieńczyło egzotyczne odkrycie kultury Wschodu. Współczesne wnętrza, urządzone w duchu rokokowym, osiągnęły punkt kulminacyjny w chińskich ekranach, które uznano za ostateczny ruch wnętrza.

Obecnie nie jest trudno znaleźć tradycyjne chińskie produkty dekoracyjnych podłóg, wykonane dokładnie w technice dawnych mistrzów. Takie produkty można importować z samych Chin i na tej samej zasadzie tworzyć na terenie naszego kraju.

Składany ekran dekoracyjny może mieć maksymalnie 2 metry wysokości. Często popularne są ruchome ściany o wysokości 150 cm i do 180 cm. Standardowa szerokość skrzydeł wynosi zwykle 40-60 i nie więcej niż centymetry. Struktura może składać się z kilku ruchomych wstęg o tej samej lub różnej szerokości, połączonych ze sobą za pomocą zawiasów lub prętów metalowych.

Rama nowoczesnego ekranu może być wykonana z dowolnego materiału, ale najbardziej powszechne i niezawodne są konstrukcje szkieletowe wykonane z takiego materiału (modele produktów prezentowane w kompleksie handlowym "IKEA"):

Ruchoma ścianka bambusa może być odróżniona od innych produktów przez złożoność konfiguracji wykonania, ponieważ materiał jest idealnie przetworzony i może być cięty zarówno wzdłuż, jak i w poprzek. W "IKEA" można było znaleźć bambusowe sufity ozdobne z czterema liśćmi od producenta GLASS JANGL, pokryte lnianym lakierem Iwanowo ze zdjęciami stworzonymi według wzoru chińskiego jasnego obrazu w technice sitodruku. Przeciętny indeks typowych produktów prezentowanych w "IKEA" zaczyna się od 26,00 USD.

Główną zaletą mebli wiklinowych o dowolnej konstrukcji jest minimalna waga, która jest prawie o połowę niższa od najlżejszego drewnianego produktu. Między innymi, ekran wykonany z rattanu lub winorośli jest produktem przyjaznym dla środowiska. W IKEA istnieją przegrody sprowadzane i tworzone w Indonezji, Malezji, gdzie w rzeczywistości istnieją aktywne fabryki w każdej wiosce, gdzie tkactwo każdego projektu mebli odbywa się ręcznie.

Ruchome sufity ozdobne, wykonane z łodygi tropikalnej liany, są teraz dość popularne. Na uwagę zasługują modele rattanowe przedstawione w "IKEA" w minimalnej liczbie połączeń, ponieważ długość pnącza może sięgać 200 metrów.

Drewniane ścianki działowe są stosunkowo lekkie i dość wygodne do transportu w konstrukcji. Ramki drewniane można łączyć ze sobą za pomocą kolców, narożników lub kleju. W wielu modelach ekran ramowy, utworzony z drewnianych listew, jest owinięty papierem, tkaniną i skórą. Zasadniczo ekrany prezentowane w kompleksie handlowym "IKEA" można ozdobić goździkami i innymi elementami. Mogą to być produkty firm: DANHVI (skórzane wykończenia, koszt od 314,00 USD), chiński producent FUJIAN MINQING (drewniana rama, metalowe wstawki mocujące i skórzane wypełnienie, cena od 369,00 $). IKEA prezentuje również produkty rosyjskiej fabryki mebli DREMA, która tworzy modele ekranów specjalnie zaprojektowanych do sypialni.

Metalowe sufity przesuwne, bez wątpienia, są najbardziej trwałe i trwałe pod względem właściwości użytkowych produktów. Jedyną wadą jest ukryta waga metalowej ramy. Przy zakupie takiej ruchomej ściany zaleca się zwrócić uwagę na obecność łożysk oporowych na końcowej części nóg, które mają na celu ochronę wykładziny podłogowej przed uszkodzeniem mechanicznym - zadrapania, zarysowania od metalu.

Metalowe ekrany są często produkowane przez kucia, co znacznie zwiększa ich koszt. Zdobądź sfałszowany sufit w wielu domach handlowych, w tym w znanym centrum handlowym "IKEA". W kompleksie kute okno może zaprezentować francuska firma ATHEZZA, kosztująca około 352 € i wymiary 120x180 cm. Również w kompleksie handlowym można znaleźć ścianki działowe utworzone na Filipinach. Z Filipin przyniósł niesamowity model "Fauny" (590,00 $), wykonany z malowanego metalu, ozdobiony tłoczeniami, a jako dekorację ornamentalną wykorzystano obrazy słońca, dziwnych ptaków, roślin.

Jako rdzeń wypełniacza ramy można stosować różne materiały:

Składany ekran może przechowywać puzzle nawet dla właściciela, chowając się za tym, czego nie chcesz teraz oglądać, tworząc dekoracyjne nakładanie, ale także spełnia inne potrzeby funkcjonalne w sensie praktycznym:

Ściana ekranów jest często mobilną strukturą mobilną, która w razie potrzeby może być ukryta lub przemieszczona po pokoju, a nawet przeniesiona do innych pomieszczeń.

Zwartość mobilnego projektu tkwi w delikatności konstrukcji stworzenia. W stanie złożonym bardzo praktyczny mebel nadaje się do przechowywania i chowania w najbardziej nieodpowiednich miejscach o dość ograniczonym obszarze.

Kolejną zaletą przegród w łasce konstrukcji jest stosunkowo niewielka waga, która pozwala w kilka chwil na drastyczne ponowne zaplanowanie pomieszczenia.

Konstrukcja lekkiej zakładki pozwala na podzielenie przestrzeni i stworzenie sekretu za drzwiami. Jednocześnie iluzja zamkniętego ekranu nie obciąża obszaru i naturalnych źródeł światła jako niesztywnego podziału tego obszaru. Ruchoma ściana w dowolnym momencie może być transportowana, formowana i szybko usuwana.

RODZINA IKEA

Zwrócę uwagę na twój pomysł stworzenia ekranu!

Udekorowałem mój ekran na moją sypialnię))))

Bardzo fajnie. Spojrzałem też na ten ekran, ale nie pasowałem do niego z powodu czarnego koloru. Otworzyłaś mi oczy, w pokoju dziecięcym mieszkają dwoje dzieci (chłopiec i dziewczynka), więc separacja jest konieczna, dziękuję ci za pomysł!

Mieszkanie niestety nie jest moje), więc nie mogę nic w nim zmienić. A konkretnie tapeta podłogowa, sufitowa i brzoskwiniowa. Ale przykryłem jeden stenochku szmatką. Około rok temu w letniej kolekcji IKEA była taka wspaniała tkanina bawełniana, na której drukowany jest obraz w postaci starych tablic. Wygląda bardzo naturalnie. Szkoda, że ​​teraz nie jest, nadal bym go kupił!

Gladden, pokaż inne zakątki twojego pięknego rocznika pokoju. I ściana ze starej planszy. Wszystko jest urocze.

Proszę! Bardzo się cieszę, że ci się podobało!

Dziękuję bardzo za pomysł! Naprawdę podobał mi się twój występ! Wszystko oryginalne jest proste!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 − 40 =