Efekt spękania

Efekt spękania

Decoupage Craquelure to dwuetapowa klasa master. Technika wykonania, wideo

Dzięki technice spękania można nadać efekt antyku nowoczesnym i nowym produktom. Efekt ten uzyskuje się dzięki pękaniu warstwy farby. Oczywiście daje to urok i wyrafinowanie pracy. Aby uzyskać tworzenie się pęknięć na produkcie, konieczne jest stosowanie specjalnych lakierów, a podkreślenie i podkreślenie tekstury pęknięć można uzyskać poprzez pocieranie ich farbami olejnymi, bitumami, bronzerami, tuszem lub pastelami. Pomimo tego, że spękania dają wyraźny efekt starzenia, jednak pęknięcia utworzone w naturalny sposób różnią się od sztucznie stosowanych. Dlatego profesjonaliści zawsze będą w stanie odróżnić starożytne dzieło sztuki od jego współczesnego kolegi i fałszerstwa.

Pomimo pozornej złożoności, dość łatwo jest wykonać spękanie, nawet początkujący rzemieślnik poradzi sobie z tą techniką. Najważniejsze to zaopatrzyć się w niezbędne materiały, wystarczająco dużo wolnego czasu, pragnień i odrobiny fantazji. Więc kontynuujemy, użyjemy dwuetapowy spękot. Będziesz potrzebował:

 • Podstawa, na której wykonasz spęknięcia (trumna, wazon, słoik, deska itp.);
 • Lakier akrylowy;
 • Artystyczne pędzle;
 • Szelak;
 • Gumiarabic;
 • Asfalt i złoty proszek do miażdżenia pęknięć.

Doświadczeni mistrzowie doradzają zakup szelaku dwa do trzech razy więcej niż guma arabska. Faktem jest, że szelak kosztuje znacznie więcej podczas swojej pracy, dlatego, aby nie zostać zmarnowanym, kupując niezbędną ilość szelaku w małych opakowaniach, lepiej jest natychmiast kupić duży słoik tego produktu.

 1. Przygotowane malowane lub zapieczętowane motywami serwetowymi, powierzchnia pokryta jest dwoma warstwami lakieru akrylowego. Pozwól mu całkowicie wyschnąć.
 2. Następnie nałóż dużą warstwę szelaku. Niech każda warstwa wyschnie przez co najmniej kwadrans. Konieczne jest nakładanie co najmniej trzech warstw, w zależności od pożądanego rezultatu. Faktem jest, że im więcej warstw zastosujesz, tym grubsze i większe będą pęknięcia. Jeśli chcesz uzyskać ażurową cienką sieć pęknięć, zrób więcej z mniejszą warstwą szelaku. Podczas stosowania tego narzędzia uważnie upewnij się, że nie ma kropelek, napraw je, to będzie dość problematyczne i mogą całkowicie zepsuć ogólny wygląd produktu.
 3. Kiedy ostatnia warstwa szelaku praktycznie wysycha, ale palce na powierzchni nadal lekko się sklejają i nie pozostawiają śladu za sobą, to znaczy, że nadszedł czas na zastosowanie gumy arabskiej. Nie bój się i zastosuj go w dość grubej, obfitej warstwie, o konsystencji, wyjdzie z płynną kwaśną śmietaną.

Piękne starzenie się w połączeniu z decoupage. Decoupage z Craquelure - to jest, gdy siatka jest nakładana na powierzchnię, na której wcześniej naklejano motywy z serwetek.

 • Weź trójwarstwową serwetkę z wybranym rysunkiem. Ostrożnie usuń dwie dolne warstwy, pozostawiając nienaruszoną tylko warstwę wzorzystą.
 • Rozcieńczyć konwencjonalny klej PVA wodą w proporcji 1: 1.
 • Przymocuj motyw z serwetki do powierzchni produktu, zwilż pędzel roztworem kleju wodnego i równomiernie pokryj wzór serwetką tym roztworem. Upewnij się, że serwetka nie tworzy pęknięć i że kształt nie jest zdeformowany.
 • Po wyschnięciu serwetki pokryj zdjęcie lakierem akrylowym. Następnie można nałożyć górę efekt craquelure.

Nie wszyscy rzemieślnicy i rzemieślnicy mają możliwość zakupu niezbędnego lakieru do lakieru, ponieważ produkt jest dość drogi. Dlatego też, wprawne ręce wymyśliły doskonały zamiennik profesjonalnych narzędzi i zaczęły używać konwencjonalnego kleju PVA do tworzenia siatki craquelure.

Napełnij własnymi rękami kleju PVA

 • Przedmiot do przetworzenia;
 • Klej PVA;
 • Farba na bazie wody;
 • Artystyczne pędzle;
 • Motywy serwetek, w razie potrzeby;
 • Lakier akrylowy.

Kolejność wykonywania pracy:

 1. Produkt, który zdecydowałeś się przemienić, dokładnie spłukać i odtłuścić alkoholem lub wódką.

Oczywiście należy rozumieć, że techniki opisane powyżej mogą być wykonywane tylko przez dorosłych, ale dzieci lubią uczestniczyć w tworzeniu piękna. Lubią pomagać mamom w rysowaniu zdjęć, haftowaniu serwetek, robieniu aplikacji i innych podróbek. I oczywiście chcą poznać technikę krackle. Ale nie dasz dziecku szelaku i gumy arabskiej. Jest wyjście - stwórz piękne podróbki z dziećmi za pomocą najbardziej banalnych skorupek jaj, które nadadzą produktowi wygląd starzenia i pęknięć.

 • Produkt do dekorowania;
 • Papier;
 • Klej PVA;
 • Serwetki z motywami;
 • Skorupa jajka;
 • Farby akwarelowe;
 • Lakier.

 1. Produkt, który będziesz ozdabiać, dokładnie spłukać, wyczyścić z wszelkich naklejek i naklejek. Możesz odtłuścić powierzchnię alkoholem, aby ją odtłuścić.
 2. Zmięty papier z dużą warstwą kleju PVA wkleił całą powierzchnię produktu. Staraj się nie tworzyć dużych zagnieceń na papierze, a małych - po prostu nadaj ciekawą teksturę gotowemu produktowi.
 3. Na produkcie sklejonym papierem przyklejamy wierzchnią warstwę podobnego motywu z serwetki. Aby to zrobić, używamy pędzla artystycznego i rozcieńczonego kleju PVA na pół z wodą.

Jak widać, w tej technice nie ma nic skomplikowanego, każde dziecko z łatwością poradzi sobie z zadaniem. A jeśli okaże się trochę wyobraźni, to na tej technologii możesz zrobić wiele interesujących podróbek-prezentów na różne święta dla wszystkich krewnych i przyjaciół. The

Sprzeczka Technique: mistrzowska klasa dla fanów decoupage i nie tylko

Craquelure (od francuskiego słowa "craquelure9raquo;) nazywa się pęknięcia w warstwie farby lub lakieru na prace malarskie. W nowoczesnym designie stało się bardzo popularne, aby sztucznie starzeć się na powierzchni przedmiotów wewnętrznych, co jest również nazywane "Craquelure". Kursy mistrzowskie dotyczące tworzenia różnych produktów, które mają wyjątkowy urok starożytności, są dość drogie. Znając podstawy techniki takiego wystroju, każda osoba może samodzielnie tworzyć unikalne przedmioty wnętrza.

Mistrzowskie klasy początkujących projektantów wnętrz są najczęściej używane do tworzenia "starych 9raquo; rzeczy specjalne lakiery. Są to tzw. - craquel. Aby podkreślić i wyizolować pęknięcia powstałe na powierzchni przedmiotu, specjalny tusz do rzęs, farby olejne lub pastele są wcierane w lakiery. Niezwykły efekt dają kompozycje przeznaczone do patynowania.

Technika spękania, mimo wszystkich nowych kompozycji, wciąż nie może konkurować z naturalnymi pęknięciami w dziełach sztuki. Dlatego eksperci mogą z łatwością odróżnić oryginalny obiekt zabytkowy od fałszywego.

Narzędzia i materiały do ​​aplikacji spękania

Praktycznie każda powierzchnia może być zastosowana do spękania. Klasy mistrzowskie w zakresie powlekania szkłem lakowym, drewnem, ceramiką, metalem lub papierem, mimo pewnych podobieństw, nadal mają pewne różnice. Dlatego w przypadku każdego z tych materiałów należy zastosować najbardziej odpowiednią technikę wykonywania tego projektu.

Aby nanieść tę dekoracyjną powłokę, potrzebne będą następujące narzędzia i specjalne kompozycje:

• suszarka do suszenia produktu;

• Farby akrylowe (najlepiej kontrastowe);

• jednoskładnikowy kredowy i wykończeniowy lakier.

W przypadku braku drogich związków można stosować dostępne materiały: białka jajek, klej PVA, ocet stołowy, żel do mycia, żelatynę. Istnieje kilka sposobów nakładania lakieru na różne powierzchnie. Poniżej znajdują się najpopularniejsze z nich.

Najbardziej popularny jest spękalnik jednoetapowy. Kursy mistrzowskie w celu stworzenia tej prostej okładki, zwanej inną jednofazową, są najbardziej popularne. Służy do tworzenia powierzchni o spektakularnych kontrastujących pęknięciach. Aby to zrobić, potrzebujesz jednoskładnikowego, craquelowego i akrylowego lakieru wykończeniowego, suszarki do włosów.

Na starannie oczyszczonej powierzchni obiektu nakładany jest podkład (wybrany w zależności od materiału, z którego wykonana jest rzecz). Aby przyspieszyć proces suszenia, używana jest suszarka do włosów. Na wysuszonym podkładzie nakładana jest farba akrylowa. W powstałych pęknięciach będzie przezroczysty. Po wyschnięciu lakier lakierujący nakłada się równomiernie. Jednocześnie należy pamiętać, że im grubsza jest jego warstwa, tym większe powstają pęknięcia. Gdy lakier nieco wyschnie i nie przylgnie do palców (nie tracąc przy tym swojej lepkości), nakłada się go na główną (drugą) farbę akrylową. Po około 10 minutach na powierzchni obiektu pojawiły się pęknięcia.

Wysuszona farba jest starannie pokryta lakierem wykończeniowym. Ta powłoka jest nazywana "jednoetapowym spękowaniem". Mistrzowska klasa dekoracji w tej technice może zostać powtórzona nawet przez osobę daleką od projektowania i sztuki. Ta metoda dekoracji doskonale nadaje się do ozdabiania porcelany i drewnianych elementów wyposażenia wnętrz, szkatułek, ramek na zdjęcia. Doskonal swoje umiejętności w tej technice, możesz tworzyć unikalne produkty.

Nie mniej popularna jest inna technika nakładania takich powłok, zwana decoupage. Jego istotą jest to, że na pękniętej siatce z pęknięć sklejono różne zdjęcia wycięte z serwetek. Niektórzy specjaliści wykonują decoupage w odwrotnej kolejności. W takim przypadku spękawiczkę stosuje się już na obrazie wklejonym na powierzchnię obiektu.

Praca wymaga samego produktu, farby wodnej na bazie dwóch odcieni, kleju PVA, ciętych i wybranych rysunków, lakieru akrylowego, pędzli artystycznych, suszarki do włosów.

Etapy wdrażania Craquelure w technice decoupage

• Oczyścić i odtłuścić powierzchnię przedmiotu alkoholem.

• Nałóż równomierną warstwę farby na bazie wody za pomocą pędzla artystycznego. Suszyć do całkowitego wyschnięcia.

• Nakładaj na powierzchnię warstwy kleju PVA za pomocą ruchów pędzlem od góry do dołu lub od lewej do prawej.

• Po osuszeniu obiektu nałóż farbę kontrastową (drugą). Ruchy pędzla powinny być takie same jak podczas nakładania kleju.

• Nie czekając na wyschnięcie farby, strumień gorącego powietrza z suszarki jest wysyłany na powierzchnię obiektu. Pod jej wpływem powłoka zacznie pękać. Im dłużej produkt będzie suszony, tym grubsze i głębsze będą pęknięcia.

• Przedmiot jest ozdobiony serwetkami z klejem. Wysuszony produkt pokryty jest kilkoma warstwami akrylowego bezbarwnego lakieru.

Ten spękalec wygląda dobrze na naczyniach, donicach, wazonach, tacach.

Kursy mistrzowskie dotyczące tej techniki są nieco bardziej skomplikowane niż poprzednie. Do pracy trzeba akrylowy techniki szczoteczki lakier, gumę arabską (lepką ciecz, powietrze wiązania), szelak (naturalna żywica), bitum, złota lub srebra w proszku. Zastosowanie spęknięcia składa się z następujących etapów:

• Oczyść powierzchnię przedmiotu za pomocą 2 warstw lakieru akrylowego. Po wyschnięciu nakłada się na niego dużą warstwę szelaku. Im grubsze, tym większe i grubsze będą pęknięcia. Aby uzyskać ledwie widoczną ażurową siatkę, wystarczy cienka warstwa szelaku. Podczas stosowania tej substancji należy unikać możliwych kroplówek, ponieważ błąd ten jest prawie niemożliwy do naprawienia.

• Kiedy podłoże jest suchy szelak nieznacznie, ale ciągle lepkie na wierzchu gruba warstwa stosować gumę arabską (ciekły krem ​​konsystencji). Lekko palców substancja ta jest mielony na całej jego powierzchni. Po około 3 minutach akacja zaczyna trzymać się rękami. W tym czasie "masaż 9raquo; ruch musi zostać zatrzymany.

• Po wysuszeniu gumy arabskiej na powierzchni powstają pęknięcia. Aby je podkreślić, wciera się w nie bitum. Następnie na pęknięcia nałóż złoty lub srebrny proszek.

• Gotowy produkt pokryty jest lakierem wykończeniowym.

Spękania na szklanych przedmiotach

Bardzo efektowny wygląd różnych produktów szklanych, zadekorirovannye w tej technice. Cały proces pracy z tym materiałem praktycznie nie różni się od powyższych metod. W tym samym czasie, większość potrzebujących woli używać spękania jednofazowego na szkle.

Do pracy potrzebny będzie sam obiekt, farba akrylowa w 2 kontrastujących odcieniach, lakier, szczotka syntetyczna, lakier lakierniczy. Szklana powierzchnia, na której zostanie nałożony wystrój, jest odtłuszczana alkoholem. Następnie jest zagruntowany lakierem akrylowym. Po wyschnięciu pomaluj jeden dźwięk (zabłyśnie przez szczeliny). Następnie powierzchnię nakłada się lakierem lakieru. Kiedy trochę wysycha, ale nadal nie traci swojej lepkości, produkt pokryty jest główną (drugą) farbą akrylową. Po pojawieniu się pęknięć i wysuszeniu kompozycji na powierzchni nakładany jest lakier.

Spękalina na drewnianej powierzchni

Ta technika dekoracyjna jest najczęściej stosowana do dekoracji starych mebli, które mogą stać się główną atrakcją wnętrza. W takim przypadku można zastosować jedno- i dwustopniowe spękowanie. Klasa mistrzowska na drewnie praktycznie nie różni się od wyżej wymienionych metod obróbki powierzchni. Głównymi warunkami udanej dekoracji mebli i innych przedmiotów w technice spękania są ich dokładne oczyszczenie ze starego lakieru i uszkodzenia szpachlą.

Funkcje stosowania craquelure

Podobnie jak w przypadku każdego projektu, ma również kilka sekretów, które mogą ułatwić pracę. Technika spękania, która może opanować każdą osobę, pozwala wykonywać pracę szybko i bez niedociągnięć. Aby to zrobić, pamiętaj o następujących technikach:

• Szczotka artystyczna powinna być syntetyczna.

• Po wyschnięciu lakieru, pęknięcia często są pocierane "srebrnym 9raquo;" "złotym proszkiem", olejną farbą o ciemnym odcieniu. Następnie resztki tych produktów usuwa się z powierzchni za pomocą oleju roślinnego i wytrzyj go do sucha. Gotowy produkt pokryty jest lakierem akrylowym. Ta technika pozwala nawet prostemu obiektowi zamienić się w dzieło sztuki.

• Przed nałożeniem lakieru nie należy wstrząsać, aby zapobiec tworzeniu się pęcherzyków. Pomieszczenie do pracy należy oczyścić z kurzu i dokładnie przewietrzyć.

• Pęknięcia na powierzchni mają ten sam kierunek, co ruch szczotki. Aby uzyskać tak zwane siatki crackel, użyj gąbki lub wykonaj bardzo małe pociągnięcia.

Efekt spękania

Lakier do paznokci z efektem craquelure

Jedną z najpopularniejszych technik w projektowaniu gwoździ jest dziś efekt spękania. Lakier z efektem pękania wygląda bardzo imponująco na paznokciach o różnej długości. Każda dziewczyna tworzy swój niepowtarzalny wizerunek przy pomocy ubrań, dodatków i ozdób. Dodatkiem do tego obrazu może być manicure odpowiadający kolorystyce. We współczesnych innowacjach w projektowaniu paznokci istnieje wiele sposobów na zastosowanie niezwykłych lakierów do kombinacji kolorów i wzorów. Czasami wynik uzyskany z techniki nakładania lakieru przypomina prace malarskie.

Efekt spękania - co to jest?

Nazwa "craquelure" pochodzi od francuskiego słowa crakelure, które w tłumaczeniu oznacza pęknięcia w warstwie kolorystycznej. Początkowo słowo to pochodziło ze świata sztuki. Z upływem czasu spękanie stało się modnym zjawiskiem, które powoduje, że przedmioty sztuki są stare i cenne, dlatego stają się modne.

Za pomocą lakieru z efektem craquelure można tworzyć różne efekty obrazowe. Na przykład od arystokratycznego starego fosforu po błyszczącą skórę węża. Lacquelure ma wiele dostępnych kolorów, co pozwala zobrazować oryginalny wzór gwoździa i zgrabny nawet w środowisku domowym. Mieszanina lakieru zawiera rozpuszczalniki, które, jak zwykle, nie dają się łączyć i po nałożeniu na gwóźdź, cząstki są oddzielane od siebie, a lakier jest nierównomiernie pęknięty, tworząc unikalny wzór cienkich żył.

Kruszywo - efekt pękania, Opracowany zgodnie z nowymi technologiami w sztuce projektowania paznokci. Aby znaleźć pożądany wynik niekoniecznie odwiedź salony kosmetyczne. Sama kompozycja lakieru po wyschnięciu stworzy efekt spękania. Podczas gdy lakier się wysusza, powierzchnia paznokcia staje się skamieniała, kawałki pękają i przypominają stare obrazy lub przedmioty wykonane z porcelany. Popularność lakieru z efektem pękania ma związek z modą w stylu vintage.

W nowoczesnej architekturze, malarstwie i designie, efekt spęknięcia jest wielokrotnie wykorzystywany. Gwóźdź-art do tworzenia efektów pękanie świadomie zastosować lakier do produkcji różnego rodzaju pęknięcia i różnych paletach kolorystycznych. Na płytce paznokcia powłoka może stać się nieprzezroczysta, błyszcząca, z efektem kameleona i błyszczy.

Jak stworzyć efekt łamania paznokci?

 1. Lakier z efektem craquelure konieczne jest naniesienie cienkiej warstwy. Zabiegowi temu mogą towarzyszyć niemal niewidoczne małe pęknięcia lub duże, oczywiste.
 2. Zastosuj lakier z efektem craquelure na dwa sposoby. Na początek należy odtłuścić gwoździe za pomocą zmywacza do paznokci, najlepiej bez acetonu. Następnie na płytce paznokcia należy zastosować przezroczystą podstawę.
 3. Nałożyć lakier na podłoże i pozostawić do wyschnięcia. Podczas suszenia powstają pęknięcia.
 4. W razie potrzeby, aby uzyskać bardziej kolorowy i jasny manicure, najpierw nałóż bezbarwną bazę, z kolorowym lakierem i lakierem z efektem pękania.
 5. Po wyschnięciu, w pęknięciach pojawi się kolorowa podstawa i nadadzą manicure kontrastowych odcieni.

Bezbarwny podstawa nośna może być i dalszego efektu, co przyczynia się do wzmocnienia paznokci, leczenia chorób płytkę paznokcia, paznokci powierzchni naprawczych.

Wszystkie kolejne warstwy są nakładane po wyschnięciu poprzedniego. Następnie, aby dokończyć manicure, musisz dodać połysku paznokciom.

Pękanie na paznokciach. Pomocne wskazówki

Lakier z efektem pękania można łączyć ze zwykłymi kolorowymi lakierami, skala kolorów może być albo kontrastowa, albo harmonijna, ale tylko z tymi, które znajdują się w pobliżu cienia.

W przypadku lekkiej kombinacji lakieru można użyć koła kolorów, ale należy unikać odcieni ziemistego koloru.

Należy również wziąć pod uwagę, że spękania mogą być dwojakiego rodzaju: twarde i miękkie. Twardy ma bardziej wyraziste przejawy pęknięć, a miękki ma łatwą teksturę. Pożądany wynik może się nie powieść, jeśli zastosujesz spękanie na czystej płycie paznokcia lub na paznokciach akrylowych lub żelowych.

Oczywiście, jeśli zwrócisz się do profesjonalistów, to przy pomocy spękania możesz uzyskać wspaniałe wzory z ostateczną fakturą i różnymi pęknięciami. Dzięki takiemu nowemu i niezwykłemu manicure obraz będzie wyglądał z zainteresowaniem i oryginalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

98 − = 97