Domowy żyrandol

Domowy żyrandol

Żyrandol własnymi rękami: metody produkcji, przykłady, zdjęcia

Świecznik w pokoju to nie tylko urządzenie oświetleniowe. Bez przesady możemy powiedzieć, że jest to główna dekoracja pokoju. Szczególnie cenne są rzeczy stworzone przez nich samych. To pozwala nam odróżnić szczególny smak właścicieli mieszkania, a także wyjątkowy i twórczy umysł. Oczywiście ten rodzaj pracy jest dość skomplikowany i wymaga zwiększonej koncentracji. Ale jednocześnie tworząc ozdoby do swojego domu możesz znaleźć w nim wiele ciekawych i nietuzinkowych rozwiązań!

W tym artykule przedstawiono kilka pomysłów na dekorowanie żyrandola własnymi rękami, a także instrukcje dla nich. Wszystko jest napisane tak prosto i wyraźnie, że każda osoba będzie w stanie zrealizować plany w domu.

Aby zrobić żyrandol, czasami używaj najbardziej nietypowych materiałów. Na przykład każdy już zna szkło lub drewno, plastik i tak dalej. Ale czasami, gdy chcesz coś bardzo „nietypowe”, dostania się do czynu i drewnianych patyczkach i szklanych butelek wina, a banki i wszelkiego rodzaju drewna, gałęzi i tektury, a nawet słoma. Musisz wybrać zgodnie z ideą twórcy i życzenia właścicieli mieszkania. Konieczne jest również wzięcie pod uwagę całego wnętrza pomieszczenia, w którym planuje się umieścić gotowy produkt.

Ciekawy pomysł na żyrandol z plastikową łyżeczką

Plastikowe łyżki do jednorazowego użytku są jednym z najprostszych i łatwo dostępnych materiałów, aby stworzyć żyrandol w pokoju. Ich zaletą jest niska cena, różnorodność kolorów i przez dłuższy czas będą służyć podobnemu materiałowi. Aby stworzyć tak niezwykły żyrandol, potrzebujesz minimum inwestycji, zarówno fizycznych, jak i materialnych.

 • pusta butelka wody pitnej o objętości 5 litrów;
 • plastikowe łyżki (ich liczba zależy od wielkości butelki);
 • klej do tworzyw sztucznych;
 • Stary żyrandol (lub raczej wkładka z niego);
 • ostro zaostrzony nóż.
 1. Najpierw musisz przygotować plastikową butelkę do kolejnych kroków. Usuń wcześniej etykietę, odetnij dno, dobrze wysusz.
 2. Następnie trzeba wyjąć plastikowe paczki z opakowania, a nóż delikatnie odciąć niepotrzebne uchwyty, pozostawiając około 2-3 centymetrów powyżej poziomu "czerpaka".
 3. Przyklej puste "szufelki" na dno butelki. Po lewej stronie "ogon", aby włożyć dużo kleju i docisnąć go do powierzchni (wypukła strona łyżeczki na zewnątrz). Konieczne jest objęcie całej butelki kółkiem, aż cały obwód zostanie zajęty plastikowymi "łyżeczkami". Pożądane jest, aby układać je w sposób naprzemienny i nieznacznie przesuwać razem. Będzie więc mniej "wolnych miejsc".
 4. Ze starego niepotrzebnego żyrandola należy wyjąć wkład, a następnie umieścić go w już wklejonej i wysuszonej butelce i zamocować go na ramie.
 5. Dekoracyjną miskę można również wykonać z plastikowych łyżeczek: "miarki" kleju na szyi oberżyny.
 6. Zainstaluj i podłącz żyrandol, sprawdź jego działanie.

Zwróć uwagę! Możliwy jest wariant dekoracyjnego malowania lub malowania łyżek w dowolnym kolorze. Dzięki temu Twój produkt będzie wyglądał jeszcze piękniej i bardziej oryginalnie!

Żyrandol z plastikowych butelek w formie liści

Inną niezwykłą opcją we wnętrzu będzie żyrandol wykonany w formie liści. Powstaje z prostych plastikowych butelek, różnorodnych kolorów, które pozwalają pracować w najbardziej nietypowych odcieniach i ucieleśniać najśmielsze pomysły.

 1. Wytnij plastikowe butelki w puste miejsca, które przypominają przyszłe liście.
 2. Każdy przedmiot musi ustalić kształt arkusza.
 3. Lutownicę z grubym żądłem i jednostronnym fazowaniem należy lekko złączyć plasterki każdego liścia, aby nadać przyszłemu produktowi największy efekt.
 4. W ten sam sposób, dzięki lutownicy, struktura arkusza musi być nadana przedmiotom obrabianym. Działanie musi być niezwykle dokładne i dokładne, ponieważ łatwo można zrobić dziurę w plastiku. Taki liść z zarysowanymi konturami żył i lekko zrośniętymi krawędziami będzie wyglądał kompletnie.
 5. Gorąca igła na "nodze" każdego liścia musi zostać roztopiona w kilku otworach w celu ich przymocowania.
 6. Dzięki cienkiemu drutowi tworzą gałęzie i przymocowują się do szkieletu z drutu stalowego.

Doskonałym pomysłem będzie produkcja nowego żyrandola w formie plafonu do lampy podłogowej lub lampy na stole. Będzie to doskonały dodatek do poprzedniego produktu!

Najbardziej rozpowszechnioną wersją produktu jest żyrandol z motylami. I to nie przypadek. Po pierwsze, ta opcja wygląda luksusowo i kosztownie, a po drugie, jej produkcja nie wymaga specjalnych kosztów fizycznych. W ten sposób nawet dziecko może uczestniczyć w tworzeniu żyrandola.

 1. Podstawą jest stary żyrandol lub podobny szkielet. Jeśli go nie ma, możesz wziąć najprostszą drewnianą lub metalową krawędź. Jeśli nie ma takiego materiału, wówczas, jako opcję, można wziąć gruby drut i wykonać około 2-3 cewek, aby utworzyć okrąg.
 2. Wytnij motyle z papieru według wzoru. Konieczne jest wzięcie wzoru motyla i dostosowanie go do pożądanego rozmiaru. Jest to również bardzo nietypowa opcja wyglądu, gdy żyrandol znajduje się jednocześnie kilka motyli (ponownie, w zależności od pożądania). Przenieś obrysy na papier i ostrożnie pociąć, najlepiej za pomocą zaostrzonego noża lub małych, nie zaokrąglonych nożyczek. Materiał do samych szablonów lepiej używać gęstego, niezbyt zanieczyszczającego i nie przyciągającego pyłu. Na przykład papier aksamitny jest bardzo zły dla produktu, ponieważ w przyszłości trzeba będzie dość często odkurzać żyrandol.
 3. Weź nitkę z nylonu lub przezroczystą żyłkę i przymocuj do niej motyle. Mocowanie może być dwojakiego rodzaju: albo przeniknąć ciało motyla, albo przykleić je klejem silikonowym.
 4. Następnie łączymy nitki z motylkami z podstawą ramy i dekorujemy ją.
 5. Możesz również wypróbować interesującą opcję, jeśli wykonasz piłkę drucianą! W tym celu konieczne jest wzięcie zawieszenia z żyrandola i umieszczenie na nim za pomocą kleistego pistoletu niektórych wzorów motyli.

Ten żyrandol opiera się również na ramie. Podobnie jak w poprzedniej wersji, do jej produkcji odpowiednie są stare metalowe ramy lub gęsty drut.

Po wstępnym przygotowaniu podstawy, przystąp do wycięcia tkaniny, z której będzie wykonany abażur w przyszłości. Jak długo będzie gotowy produkt, zależy od twojego pragnienia, ale należy pamiętać, że szerokość tkaniny musi koniecznie być taka sama jak średnica ramy! Po zakończeniu wzoru musisz go wypróbować.

Kolejny niuans polega na tym, że szycie wierzchu tkaniny będzie musiało znajdować się bezpośrednio na ramie, co oznacza, że ​​(rama) musi być integralna. W innym przypadku, jeśli możliwe jest przekazanie go bezpośrednio do tkaniny, wówczas początkowo należy zgiąć górną krawędź wzoru i zszyć go, a następnie prasować żelazkiem. Następnie mijamy szew z boku produktu.

Aby klosz nie stracił kształtu, należy zwrócić należytą uwagę na materiał. Jeśli tkanina jest zbyt lekka, "przewiewna", wówczas spód produktu powinien być cięższy. Do tego możesz użyć kartonu lub żyłki wędkarskiej.

Będzie również ładnie uszyć frędzle, koronkę lub warkocz. Ale nie przeciążaj produktu! Proces tworzenia żyrandola z tkaniny przypomina wykonanie żyrandola z koronki. Możesz więc bezpiecznie eksperymentować z materiałami, które znajdują się na ramie.

Plafon z nici i balonu

 • Gęste nici, na przykład wełniana, bawełniana lub jutowa lina - nie mniej niż 1 metr;
 • kaseta;
 • wazelina;
 • klej PVA;
 • pędzel, do nakładania kleju i wazeliny (pożądane jest, aby szczotka nie zrzuciła);
 • 1 lub 2 sztuki balonów (pierwszy do pracy z nim, a drugi do sprawdzenia gotowego produktu, jeśli pożądane);
 1. Napełnij balon do określonego rozmiaru, napraw go. Pamiętaj, że wykonana praca dokładnie powtórzy kontury piłki! Znacznik narysuje parę okręgów na górze i na dole, aby określić granice nawijanych nici.
 2. Użyj pędzla, aby smarować piłkę wokół obwodu wazeliną.
 3. PVA wlać do plastikowego pojemnika i dokładnie traktować je nitkami (Nie zaleca się natychmiastowego nakładania kleju na całą długość nici! Traktuj je tak, jak nakręcają piłkę!).
 4. Biorąc pod uwagę granice, które umieściłeś w znaczniku, nawiń nitki na kuli. Nie zapominaj, że w zależności od tego, jak gęsty jesteś, zależy od przyszłego wyglądu produktu.
 5. Po nawinięciu pozostaw produkt na jeden dzień, aż całkowicie wyschnie; Po całkowitym wyschnięciu musisz rozerwać piłkę i usunąć ją przez otwory.
 6. U góry wyciąć przestrzeń i włożyć kasetę.
 7. Aby mieć całkowitą pewność, że produkt okazał się mocny, możliwe jest włożenie kulki i nadmuchanie jej. Podobnie, możesz sprawdzić elastyczność i niezawodność klosza.

Można również pomalować konstrukcję za pomocą farby balonowej lub akrylowej, dołączyć do niej różnego rodzaju dekoracyjne ozdoby, takie jak motyle, sztuczne kwiaty lub koraliki. Doskonałym pomysłem będzie również ułożenie kilku piłeczek w formie kiści winogron i ich zlepienie.

Ta wersja żyrandola jest nieco bardziej skomplikowana niż poprzednie. Aby zrobić żyrandol na tym jest dość trudne, proces produkcji będzie wymagał staranności i troski. Jednak polubisz wynik!

 • butelka wina;
 • nóż do szkła;
 • papier ścierny do szlifowania krawędzi;
 • kaseta;
 • drut elektryczny;
 • metalowa lub drewniana rama, obręcz.
 1. Najpierw musisz przygotować butelkę do dalszej manipulacji. Pierwszym krokiem jest narysowanie linii poziomej wzdłuż obwodu na poziomie, który potrzebujesz. Jest to wymagane, aby odciąć spód butelki za pomocą krajalnicy do szkła;
 2. Aby nie przeciąć się na szkle, należy przeszlifować ostre krawędzie papierem ściernym;
 3. Przeciągnij drut przez gardziel butelki, a następnie podłącz wkład;
 4. Przymocuj butelkę do ramy.

Możesz również ozdobić butelkę wszystkimi dekoracyjnymi produktami lub pozostawić ją w oryginalnej formie. W każdym razie będzie wyglądać oryginalnie i efektownie.

Liczba produktów na ramie zależy od Twojego pragnienia. Możesz opuścić jedną butelkę lub naprawić cztery lub więcej butelek naraz.

Pomysł na żyrandol z dysków laserowych

Pomysł ten jest świetny dla tych, którzy mają dużą liczbę dysków laserowych pozostawionych w domu i nie można ich wyrzucić za rękę. Należy od razu zauważyć, że opcje produkcji i wynik mogą być bardzo różne. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i kreatywności!

 • dwie okrągłe płyty drewniane o różnej grubości i które mają nieco większą średnicę niż dyski;
 • stojaki metalowe lub drewniane;
 • lampa fluorescencyjna;
 • starter magnetyczny;
 • dyski.
 1. Na planszy o większej grubości wykonaj otwór i zainstaluj rozrusznik z przełącznikiem.
 2. Następnie podłącz wszystko do lampy.
 3. Na lampie do gwintowania dysków.
 4. Zamontuj stojaki wokół dysków i zabezpiecz górną część.

Gotowy produkt zadowoli właścicieli przez długi czas i nie wymaga specjalnej troski. Tego typu żyrandol nie jest pożądany do umieszczenia w pokoju dziecięcym, aby dziecko nie mogło zrobić sobie krzywdy (tylko jeśli żyrandol zwisa poza zasięgiem).

Aby stworzyć spektakularne oświetlenie w pomieszczeniu, możesz również zrobić żyrandol wykonany z tkaniny lub koralików. W rezultacie otrzymasz żyrandol lub cień w stylu "shebbie-chic".

 • wykończona metalową lub drewnianą ramą (lub może być wykonana ze starej obręczy, kosz ogrodowy, gruby drut);
 • wkład i lampa;
 • łańcuchy i nici do dekoracji;
 • wszystkie rodzaje koralików i koralików.

Praca nad podobną bańką nie jest trudna, ale jest to bardzo żmudne zadanie. Takie żyrandole składają się zazwyczaj z dwóch lub trzech poziomów pierścieni, które są umieszczone jeden nad drugim. Wszystko zależy od wielkości wybranych podstaw. Jeśli weźmiesz pierścienie o tej samej średnicy, wtedy gotowy produkt będzie wykonany w stylu "nowoczesnym".

Jednym z ważnych momentów jest to, że przed rozpoczęciem projektowania żyrandola trzeba malować i owijać ramki materiałami dekoracyjnymi!

Przybliżone zużycie koralików to:

 • Dla dolnej części klosz lampy - 16 mm koraliki, około 15-17 sztuk na wątek;
 • Na górze klosza - koraliki 12 mm, około 35 sztuk na gwint.

Naturalnie, podczas naciągania koralików na nitkę można zwiększyć lub zmniejszyć ich liczbę lub stopień naprężenia nici. Pożądane jest jednak, aby były one zarezerwowane z materiałów przekraczających normę.

Istotą pracy jest podwieszenie włókien paciorkami "wodospadem" lub "kaskadą", tak aby spłynęły w dół struktury.

Aby uzyskać efekt "tłumienia" światła, można zakryć ramę gęstą ściereczką.

Świecznik wykonany własnymi rękami na pewno wniesie do wnętrza świeżą nutę, oryginalność i piękno. Od razu zauważysz, jak pokój będzie bawił się nowymi kolorami, a Twoi goście będą szczerze podziwiać Twoją kreatywność, pracowitość i oryginalny smak!

90 zdjęć pomysłów wykonanych przez żyrandole

Aby uzyskać opinię, wypełnij formularz na stronie Kontakty.

Wszystkie materiały na stronie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bez aktywnego linku jest surowo zabronione!

Żyrandol własnymi rękami: zasady produkcji ze zdjęciem i opisem (15 najlepszych pomysłów)

Twórcze osoby często konstruują przedmioty we wnętrzach własnymi rękami. Daje to domowi atmosferę wyrafinowania i niepowtarzalnego uroku.

Żyrandole to ciekawy obiekt indywidualnej kreatywności. Rozważmy niektóre warianty tworzenia oryginalnych żyrandoli i lamp własnymi rękami.

Niezbędne elementy: kilka kolorowych plastikowych butelek, 10 metalowych prętów i rama ze starego żyrandola.

Nasze działania:

 • Wycinamy plastikowe obrazy fantasy (kwiaty, motyle, liście).
 • Metalowe pręty łączą się w środku, aby uzyskać trójwymiarową konstrukcję, podobną do jeża. Jedna gałązka musi zostać usunięta, aby zrobić miejsce na żarówkę.
 • Na tej bazie załączamy wycięte zdjęcia.
 • Na podwoziu żyrandola mocujemy 2-3 gałązki i mocujemy do nich główną konstrukcję.

Niezbędne materiały: drewniane listwy skierowane - 12 sztuk, puszki litrowe - 6 sztuk, farby: brązowe i dowolne lekkie, samogwintujące, szmergielskie i uszczelniające.

  • Rozdrobniamy drewniane elementy szmerglem.
  • Po wewnętrznej stronie pasków wywiercimy korytko kablowe i wywiercimy otwory w taśmach, aby przymocować plafony.
  • Malujemy drewniane części brązowe, a puszki - w świetle.
  • Z prętów tworzymy sześciokąt.
  • Wykonujemy przejścia z przewodów w pokrywach z puszek, montujemy na nich wkłady i "możemy" żarówki w puszkach.

  Niezbędne elementy: wielobarwna przędza, miska, lepka pasta.

  • Przygotuj makaron: wymieszaj 0,5 szklanki mąki w 2 szklankach wody, następnie dodaj kolejne 2 szklanki gorącej wody, zagotuj i zalej 3 łyżki cukru. Wymieszaj i pozwól, aby pasta ostygła.
  • Wątrób wilgotne w makaron i kołowrotek na miskę.
  • Dzień później odstawiamy filiżankę od klosza lampy.
  • Łączymy element oświetleniowy z kloszem.

  W oparciu o wymagania bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla takich lamp, dopuszczalne jest stosowanie lamp o niskiej mocy (do 60 W).

  Istnieje wiele opcji tworzenia bąbelków z włókien. Ta metoda dekoracji w ostatnich latach stała się bardzo popularna. Na przykład, jako podstawa, możesz wziąć piłkę, nałożyć klej BX na nią i owinąć ją nitkami. Następnie golimy piłkę i wyciągamy ją.

  W ten sposób możesz tworzyć plafony z ogromnej liczby materiałów tekstylnych, koronek, sznurków.

 • Świąteczne przedsięwzięcia zawsze są zadowolone z ich oryginalności i wyjątkowości. Spróbuj zaskoczyć gości nowym elementem wystroju domu - tematycznym noworocznym żyrandolem.

  Niezbędne materiały: kwadratowy kawałek szkła organicznego, około 50 do 50 cm; len, zszywacz, bombki świąteczne, stara biżuteria wykonana ze szkła lub plastiku

  W chaotyczny sposób z pleksiglasu wykonujemy ruchy, w przybliżeniu w odległości 5 cm od siebie.

  Lina jak gdyby "przebiła" pleksi, wkładając go do jednego otworu i przeciągając go przez drugi. W tym samym czasie pozostawiamy raczej długie końce - około 2 metry. Wypełnij wszystkie otwory w pleksi w ten sposób.

  Poprawiamy otrzymany projekt pod sufitem i dekorujemy go jak choinkę.

  Za pomocą nitek z kapronu ustalamy kolorowe kulki na środku kwadratu, a wokół krawędzi dekorujemy go szklanymi elementami. Liny w pobliżu kulek powinny być dłuższe niż ozdoby szklane. Tak więc otrzymujemy elegancki noworoczny projekt.

  Oprawa z improwizowanych materiałów

  Twórca Fantasy nie ma granic. Możesz stworzyć wyjątkową lampę z improwizowanych materiałów.

  Jeśli od babci dostaniesz ramkę do haftu do robótek, będą one doskonałą podstawą do twórczej lampy. Po prostu nawiń na nich drut w dowolnym fantazyjnym kształcie i udekoruj powstałą ramę dowolnymi przedmiotami - papeterią, małymi plastikowymi naczyniami, elementami tkaniny.

  Możesz stworzyć oryginalny romantyczny żyrandol do sypialni, dekorujący sufit girlandami z Nowego Roku. Szczególnie dobrze wygląda połączenie kilku takich urządzeń.

  W każdym razie dom, ozdobiony ręcznie wykonanymi przedmiotami, zawsze pozostawia niezatarte wrażenie.

  Żyrandol własnymi rękami: zasady produkcji ze zdjęciem

  Ludzie, którzy rozwinęli zdolności twórcze, bardzo często tworzą elementy wyposażenia wnętrz własnymi rękami i robią mistrzowskie klasy żyrandolem nie będą trudne. Tylko armatura łazienkowa lepiej kupować fabryczne, ponieważ muszą być małe i niezawodne.

  Mieszkania, w których znajdują się wyroby rzemieślnicze, zyskują wykwintny i oryginalny wygląd.

  Tworzymy żyrandol własnymi rękami z plastikowych butelek

  Aby zrobić żyrandol z plastikowych butelek bierzemy:

  • Jeśli jest stary żyrandol, możesz zabrać swoją wyspę
  • Wiele kolorowych butelek
  • Nie więcej niż dziesięć stalowych gałązek

  Opis zasady wytwarzania.

  1. Z plastikowych butelek z nożyczkami wycinamy wszelkie figurki, które chcesz zobaczyć na swoim świeczniku (małe zwierzęta, kwiaty itp.)
  2. Załączamy kilka gałązek na wyspę żyrandola. Od innych robimy coś, co wygląda jak jeż, łącząc pręty pośrodku. Usuwamy jeden pręt, w którym znajduje się żarówka
  3. Następnie uzupełniamy powstałą ramę wcześniej wyciętymi plastikowymi figurkami
  4. Łączymy wyspę i jeża razem.

  Teraz wiesz, jak zrobić plastikowy żyrandol własnymi rękami. Do mocowania materiału zalecamy obejrzenie filmu wideo, w którym zebrane są przykłady żyrandola wykonanego z plastikowych butelek:

  Tworzymy żyrandol własnymi rękami wykonanymi z drewna

  Aby zrobić żyrandol z drzewa, potrzebujemy:

  • Dwanaście łat do drzwi o grubości 30-45 cm.
  • Litry, z których wykonujemy plafony (6szt).
  • Farba jest biała i drzewna.
  • Wkręty samogwintujące do drewna.
  • Papier ścierny.
  • Maszyna ustawiająca.

  Opis zasady wytwarzania.

  1. Wykonujemy gładkie listwy z papierem ściernym
  2. Potrzebujemy miejsca na przewód elektryczny, więc wykonujemy wycięcie z tyłu każdego pręta.
  3. Wywierć trzy pręty, do których przymocowujemy lampy sufitowe.
  4. Deski malujemy w kolorze drewna.
  5. Robimy z regularnych samolotów regularny sześciokąt.
  6. Wkład jest przymocowany do otworu w pokrywie.
  7. Zwijamy puszki z żarówkami w środku.
  8. Plafon jest pomalowany na dowolny jasny kolor.

  Żyrandol własnymi rękami wykonanymi z drewna, Zdjęcie poniżej:

  Wykonujemy żyrandol własnymi rękoma nici

  Aby zrobić żyrandol z nitek nylonowych bierzemy:

  • Zrobimy cień z plastikowej miski
  • Wielokolorowe wątki
  • Pasta mocująca

  Opis zasady wytwarzania.

  1. Przede wszystkim zrobimy wklej. Zmieszaj pół szklanki mąki i dwie szklanki wody, dwie szklanki wody powyżej 60 stopni, gotuj i rzuć około trzech łyżek cukru. Poruszamy się i czekamy, aż ostygnie. Następnie przyjrzymy się, jak zrobić klosz własnymi rękoma na żyrandol
  2. Rzucamy przędzę w pastę.
  3. Uzyskana przędza jest nawinięta na miskę.
  4. Po 24 godzinach oddzielamy powstały cień od nici z miski.
  5. Plafon jest przymocowany do dna i wszystko, żyrandol może wisieć na suficie

  Uwaga, proszę! Klosz z własnymi rękami do żyrandola zapewnia użycie żarówki o mocy nie większej niż 60 W, ponieważ jest wykonany z łatwopalnych materiałów.

  Czy zdecydowałeś się zmienić wnętrze i chcesz czegoś niezwykłego? Sklep oferuje ogromny wybór różnych rzeczy, ale dlaczego nie zrobić czegoś samemu? Projektant żyje w każdym z nas, wystarczy go obudzić, zmienić otaczający świat, zrobić to tak, jak to widzisz!

  Dlaczego nie zacząć od żyrandola? Może stać się znakiem rozpoznawczym twojego domu, którego nikt inny nie ma. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale da także morze niezapomnianych emocji.

  Zrób sobie plafon na żyrandol własnymi rękami. Będziesz zaskoczony, że rzeczy, które byłeś gotowy odrzucić, mogą ci się przydać i odrodzić w twoim nowym wynalazku.

  Najpierw musisz zdecydować, jaki styl chcesz wybrać.

  Jeśli jesteś młody - żyrandol w stylu romantycznym dla Ciebie, musisz udekorować dom wiejski - styl wiejski będzie odpowiedni.

  Żyrandol własnymi rękami (zdjęcie na kloszu lampy)

  Aby zrobić żyrandol własnymi rękami, bierzemy:

  • Uchwyt lampy.
  • Przewód zasilający.
  • Rama żyrandol.
  • Wystrój na dekoracje.
  • Wielokolorowe wątki.
  • Gorący klej.
  • 60 watowa żarówka.

  Jeśli chodzi o oprawę, to, co pozostało z twojego starego, zapomnianego żyrandola, ma rację. Wielu znanych projektantów rozpoczęło wspaniałą karierę, dając stare, błyszczące rzeczy, ożywiając je i wystawiając na sprzedaż.

  Wykonaj pomiary, określ materiał, z którego będziesz korzystać. Zszyj pokrywę odpowiedniego rozmiaru na ramie. Możesz udekorować klosz, jak chcesz. Mogą to być rzeźbione kwiaty, małe zwierzęta, kształty, koraliki i wiele innych, które będą odtwarzać Twoją wyobraźnię. Mocujemy kasetę, zaopatrzoną w żarówkę o małej mocy w klosz i wszystko gotowe. Klosz wykonany własnymi rękami podniesie na duchu za każdym razem, gdy na niego spojrzysz.

  Szykujemy świecznik noworoczny własnymi rękami

  Jak zrobić świecznik noworoczny własnymi rękami, aby zaskoczyć swoich znajomych nagle otwartym talentem?

  Aby zrobić żyrandol, bierzemy:

  • Szkło organiczne lub cienki arkusz drewniany.
  • Sznur z lnu.
  • Wielokolorowe kule.
  • Mały zszywacz.
  • Używamy szklanych części pozostałych ze starego żyrandola.

  Opis zasady wytwarzania.

  Zaczynamy od wycięcia kwadratu z pleksiglasu o wymiarach 50:50 cm. Na całym kwadracie, co 5 centymetrów robimy dziury, tak chaotycznie jak to możliwe. Bierzemy płócienną nić i przepuszczamy ją przez otwór wodny i poprowadzimy na inną, sąsiednią. Długość wycofanych końcówek powinna wynosić dwa metry. Wykonuj tę procedurę, aż wypełnimy wszystkie dziury w pudełku.

  Zawijamy tę kompozycję zamiast żyrandola na suficie i dalej dekorujemy żyrandol jak choinkę. Bierzemy kulki i łączymy z nimi nitki z kapronu o różnych długościach i wiążemy je z konstrukcją, koncentrując je w części środkowej. Następnie wykonujemy tę samą operację za pomocą produktów szklanych, ale zawieszamy je już wzdłuż krawędzi, długość nici powinna być mniejsza niż na kulkach. Jeśli spojrzysz na projekt jako całość, będzie wyglądać jak odwrócona piramida.

  Teraz wiesz, jak zrobić świecznik noworoczny własnymi rękami. Zacznij swoje rzemiosło już teraz i nie zatrzymuj się przy żyrandolu.

  W ostatnich latach modne stało się dekorowanie żyrandola niczym kręta nić.

  Opis zasady wytwarzania.

  Będziemy potrzebować wielu gwintów i kleju PVA, a także nadmuchiwanej piłki. Przydadzą się bawełniane nici do naszego wynalazku, ponieważ klej na nich leży równomiernie i zachowuje się posłusznie.

  Zawijamy nadmuchaną piłkę nitkami, nakładamy klej i czekamy aż wyschnie. Następnie uderz piłkę w igłę. Od góry wyciąć otwór żarówki i gotowe. Twój wynik można porównać do żyrandola wykonanego własnymi rękami na zdjęciu.

  W tym przykładzie nici można całkowicie zastąpić koronką i uzyskać dobrą lampę kuchenną.

  Zamiast piłki można użyć innych kształtów, takich jak torebka na sok. Wybierz w Internecie kinkiet, który ci się podoba i użyj odpowiedniej formy.

  Innym sposobem, dzięki któremu można zrobić wspaniały żyrandol własnymi rękami z improwizowanych środków.

  Jeśli przypadkowo ukradliście hafty w domu, nie przegapcie ich, by zrobić z nich wspaniałą lampę. Podstawą jest tu obręcz i drut, które nadadzą Twojemu urządzeniu kształt, który chcesz. Na ramie możesz pociągnąć materiał lub użyć zawieszenia. Noworoczny dyskretny wianek może służyć jako doskonała dekoracja, jeśli jest przymocowany do wnętrza lampy. Jeśli wykonasz więcej niż jedną lampę i kilka, wtedy w połączeniu mogą nadać Twojemu sypialni zupełnie nowy i świeży wygląd.

  Wersja budżetowa żyrandola z plastikowych kubków. Leska i zszywacz robią cuda, bo tak będzie wyglądało zdjęcie.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

  © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Kopiowanie jest dozwolone tylko przy użyciu aktywnego linku do tej strony.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  4 + 5 =