Domowy generator dymu dla wędzarni

Domowy generator dymu dla wędzarni

Generator dymu do zimnych rąk wędzonych

Przygotuj produkty mięsne w domu może być pod wieloma względami, jednym z nich jest palenie na zimno. Dzięki tej metodzie uzyskuje się aromatyczne ryby lub drób, które są przechowywane przez długi czas ze względu na specjalne warunki przetwarzania. Ważnym elementem tego procesu jest generator dymu do palenia na zimno.

Ma zrozumiałą zasadę działania, która wymaga nagrzewnicy i pewnej liczby przygotowanych trocin. Dzięki termostatom można kontrolować proces powstawania dymu. Możesz sam stworzyć generator dymu do palenia na zimno - rysunki, zdjęcia do tego są dostępne na stronach witryny.

Użytkowanie w domu

Palenie na zimno jest procesem przyjaznym dla środowiska, ponieważ nie stosuje się szkodliwych składników ani stosowania wątpliwych procedur ze szkodliwymi środkami konserwującymi. Z powodu przenikania dymu z mięsa, tłuszczu lub ryb bakterie są uwalniane, a szkodliwe mikroorganizmy giną, co pozytywnie wpływa na smak i trwałość produktów.

Wewnątrz generatora dymu do palenia na zimno, którego zdjęcia i wideo są prezentowane na tej stronie, wióry lub trociny danej frakcji są podgrzewane. Z powodu beztlenowego procesu ich spalania pojawia się gęsty dym. Został przymusowo przekierowany do specjalnego pojemnika, w którym znajdują się półprodukty.

Cała procedura jest uproszczona ze względu na wszelką możliwą automatyzację procesu. W rezultacie właściciel otrzymuje pachnące produkty, które pod wieloma względami przewyższają towary w sklepie.

Opracowany generator dymu dla wędzarni zimnego palenia wykorzystuje go do obróbki dymu o temperaturze 20-250 ° C. Czas trwania procesu zależy od różnych czynników i trwa od jednego do 3-5 dni. Przed napełnieniem produktów przetwarza się je solą i różnymi przyprawami.

Urządzenie składa się z obudowy z przełącznikami elektrycznymi, strefy podawania dla wiórów, małej rurki z góry, która usuwa nagromadzony dym w pożądanym kierunku. Dawka żetonów jest ograniczona przez ogranicznik, więc grzałka nie jest przeciążona nadmiernymi trocinami.

Popiół dostaje się po pracy do specjalnego pojemnika, urządzenie zawiera również element, który kontroluje reżim temperatury i dodanie zrębków. Urządzenie ma instalację zapewniającą stabilność reżimu utrzymywania trocin wyłącznie w stanie jarzenia, co zapobiega spalaniu.

Jakościowa wędzarnia zimnego palenia z generatorem dymu własnymi rękami musi być ekonomiczna, ponieważ jej ciągła praca nie jest obliczana na jeden dzień. Normalny jest parametr zużycia energii elektrycznej na poziomie 4 kW na dzień, który można osiągnąć za pomocą grzejnika 1 kW i przełączników termicznych. Zasilanie jest dostarczane z sieci domowej.

W płycie wiórowej lub trocinach łatwo jest umieścić do półtora kilograma materiału. Ta masa wystarcza do stabilnej i ciągłej pracy w ciągu 24-36 godzin dla objętości około 1 m3.

Aby stworzyć generator dymu do palenia na zimno własnymi rękami, konieczne jest zrozumienie jego działania. Ze względu na to, że przepływ powietrza przepływa przez rurę doprowadzającą, powstaje próżnia, która zasysa dym przez otwór technologiczny. Główną zaletą takiego zestawu jest maksymalna autonomia.

Obwód generatora dymu składa się z trzech głównych komponentów:

 • podstawowa pojemność;
 • wyrzutnik dymu;
 • turbosprężarka doładowująca.

Główny pojemnik służy do procesu cięcia. Dzięki niewielkiej objętości będziesz musiał dodać więcej wiórów do trocin, ponieważ proces wypalania urządzenia jest utrzymywany w sposób ciągły. Produkcja generatora dymu do palenia na zimno własnymi rękami zaczyna się od wyboru tej pojemności. Dla niej pasuje stara, zrzucona gaśnica.

Najbardziej komfortowa jest wielkość wnęki o średnicy wewnętrznej 10 ± 2 cm i długości 50 ± 5 cm. Pojemnik jest umieszczony w pozycji pionowej, a dno jest wiercone, aby wytworzyć otwór o średnicy 10 mm. Sprężarka zostanie przez nią połączona, a górna część musi być hermetycznie zamknięta bez pęknięć.

Ten element palacza zimnego palenia, wykonany własnymi rękami, może znajdować się w górnej strefie i w dolnej części w stosunku do pojemnika. Dzięki niższemu układowi może przyczyniać się do tłumienia wiórów, a także wymaga częstszego dodawania. Z powodu takich funkcji maleje autonomiczny czas pracy urządzenia.

Naturalny ciąg nie powstaje podczas instalacji wyrzutnika na dole, ponieważ zbiorniki dymu i odbioru mają jeden poziom. Pozbycie się niedociągnięć tego układu będzie możliwe przy górnej lokalizacji wyrzutnika względem pojemnika z trocinami.

Doprowadzanie powietrza w systemie zapewnia sprężarka do przechowywania dymu z zimnego palenia własnymi rękami. Jako dany blok odpowiedni jest dowolny aparat do wdmuchiwania powietrza, stosowany na przykład w akwariach. Moc dozwolona od 5-6 W. W niektórych przypadkach używane są samodzielnie wykonane urządzenia wykonane z tworzywa sztucznego i wentylator z komputera.

Przygotowanie materiału drzewnego

Podstawą do uzyskania produktu wysokiej jakości są rodzaje użytego drewna. Niepożądane jest stosowanie żywicznych roślin iglastych, które nadają goryczu końcowy produkt. Ponadto, podczas nakładania cienkiego materiału, projekt jest uzupełniany przez sprężynę w pojemniku odbiorczym, tak że trociny są mieszane.

Podczas używania wiórów o dużej frakcji potrzeba sprężyny znika, ponieważ dym przechodzi przez nią swobodniej. Przez skorygowanie długości rury między generatorem a strefą roboczą wędzenia wybiera się pożądaną temperaturę strumienia dymu.

Na takich stronach, jak yutub, palacz dymu zimnej ryby wędzonej jest oferowany przy użyciu różnych pojemności: od metalowej beczki do kartonowego pudełka. Jednak maksymalną szczelność można uzyskać ze starej lodówki. Wędzony na gorąco nie może znieść, ale na zimno zapewnia dobrą izolację termiczną.

Przed ułożeniem produktów w środku należy je wysuszyć z marynaty.

Nadmiar wilgoci prowadzi do wydłużenia procesu w czasie z powodu długiego parowania.

Wskazówki dotyczące pracy generatora dymu

 1. Temperatura na poziomie 30-35 ° C nieznacznie przyspieszy proces, a jakość produktu nie zmniejszy się.
 2. Praca z urządzeniem jest wygodniejsza przy suchej wietrznej pogodzie o niższej wilgotności.
 3. W generatorze dymu dodać trociny olchy, winorośli, wiśni. Dzięki tym czipom zapewniony zostanie zapach i przyjemny złoty kolor produktu.
 4. Zainstalowany grzejnik elektryczny wewnątrz przyspieszy proces tworzenia dymu.

Zasady bezpiecznego stosowania palaczy dymu wędzarniczego

Urządzenie musi spełniać normy bezpieczeństwa pożarowego. Podczas wystąpienia sytuacji nienormalnej automat musi samodzielnie odłączyć urządzenie od zasilania. Druty okablowania są koniecznie strukturalnie usuwane ze stref wysokiej temperatury. Obudowę generatora dymu najlepiej traktować farbą odporną na wysoką temperaturę. Struktura powinna mieć niezawodne wsparcie i być umieszczona na płaskiej, równej powierzchni.

Po raz drugi jeżdżę do Phoenix-elegancko. Nie rozumiem, dlaczego taka destylacja w wysokiej temperaturze? Ogień.

 • 01.01.2018 »Jak ocieplić ścianę w mieszkaniu od wewnątrz

  Na płytach PIR ma sens, jeśli potrzebujesz prywatnego domu, aby szybko zamknąć izolację termiczną. Nie pachnie, nie.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Cześć. Każdego roku urządzenia są ulepszane, rany dziecięce są eliminowane, radzimy.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Przydatny artykuł. Jeśli chcesz poznać moją opinię, podzielę się nią. Ja też robię swoje domowe warzenie.

 • 01.01.2018 »Self-made device Domovenok

  Domovyanok 1 był moim pierwszym bimberem. Kupiłem go w nieświadomości reklamy. .

 • Generator dymu do palenia przez ręce: rysunki, instrukcje i wskazówki

  Palenie jest niezbędne nie tylko do prawidłowego wyboru technologii przetwarzania niektórych produktów spożywczych, ale także wymaga specjalnego wyposażenia. W tym artykule rozważymy generator dymu do palenia na zimno własnymi rękami, rysunkami, akcesoriami, operacjami montażowymi. Po przestudiowaniu tych informacji nie będzie trudno stworzyć projekt dokładnie odpowiadający indywidualnym potrzebom.

  Jakość własna wykonana spełnia swoje funkcje nie gorsze niż produkt fabryczny

  Leczenie dymem było stosowane od setek lat. Niszczy szkodliwe mikroorganizmy, zapobiega rozkładowi materii organicznej, przedłuża trwałość żywności. Grzyby, mięso, ryby po odpowiedniej procedurze uzyskują specyficzny przyjemny smak.

  Niestety niektóre osiągnięcia współczesnej nauki nie są wykorzystywane z korzyścią dla konsumentów. Za pomocą zręcznie wyselekcjonowanych związków chemicznych symuluje się typ i parametry smakowe wędzonych produktów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że składniki "Płynnego dymu" są naprawdę nieszkodliwe. Wyeliminuj niepotrzebne ryzyko pomoże samoczynnemu generatorowi dymu do wędzenia wędzarni. Jego parametry nie są trudne do znalezienia w ścisłej zgodzie z istniejącymi wnioskami o ilość przetworzonych surowców.

  Proces oczyszczania dymu może być całkowicie kontrolowany przez ciebie. Piękne opakowanie nie jest 100% gwarancją, która chroni przed fałszerstwem

  Funkcje obróbki kulinarnej

  W praktyce stosuje się dwie metody. W przypadku palenia na gorąco zakres temperatur wynosi od + 55 ° C do + 110 ° C. Główną zaletą jest szybkość tworzenia gotowych produktów. Jednak tego leczenia nie można nazwać ostrożnym. Nadmiernie wysoka temperatura może niszczyć witaminy, inne użyteczne związki. Nierówny wpływ na całą objętość jest dopuszczalny, więc małżeństwo jest możliwe. Trwałość gotowych produktów jest mniejsza niż w przypadku zimnego palenia.

  Aby odtworzyć drugą technikę, używane jest urządzenie, które przedstawiono w tym artykule. Przy jego pomocy obróbka dymu odbywa się w delikatnym trybie (od + 25 ° C do + 30 ° C). Jeśli w pierwszym wariancie czas trwania procedury wynosi kilka godzin, wówczas będą potrzebne dni. Ale gotowe produkty będą zawierały wiele przydatnych składników. Jego okres trwałości wzrośnie.

  Ważne! Generatory dymu do palenia na zimno i na gorąco to różne urządzenia. W takim przypadku konieczne jest obniżenie temperatury produktów spalania do optymalnego poziomu.

  Apetyczny pyszny pokarm jest wynikiem prawidłowego stosowania technologii palenia

  Informacje! Dym powstaje przy użyciu tlącego się drewna. Do palenia używa się tylko twardego drewna, które nie zawiera smoły. Jabłoń, wiśnia lub gruszka różnią się szczególnie przyjemnymi właściwościami aromatycznymi. Ale trudno jest znaleźć takie surowce. Odpowiednie drzewa są bardziej powszechne: wierzba, olcha.

  Aby wybrać odpowiednią opcję, należy użyć podanych danych dotyczących technologii palenia na zimno. Należy również wziąć pod uwagę ograniczone możliwości techniczne i finansowe zwykłej osoby. Przy pomocy tych czynników nietrudno sformułować wymagania dla sprzętu:

  • Urządzenie powinno generować dym o wysokiej intensywności.
  • Konieczne jest ciągłe doprowadzanie go do komory roboczej z chłodzeniem do dopuszczalnej temperatury.
  • Jest to wygodne, jeśli instalacja nie musi być kontrolowana. Ale jednocześnie należy pamiętać o konieczności spełnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
  • Taśmy są niedrogie. Ale najpełniejsze wykorzystanie tego paliwa jest przydatne. Pozwoli to na rozsądną ilość generatora, aby zwiększyć interwał między pobieraniem.
  • Im trudniejszy, mniej rzetelny projekt. Konieczne jest wybranie generatora dymu wystarczająco łatwego do stworzenia w domu, dobrze przystosowanego do długotrwałej pracy.

  Ważne! Jeśli zdecydujesz się kupić generator dymu do palenia na zimno, cena będzie tylko jednym z ważnych czynników. Zwróć uwagę na wymagania w tej sekcji, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt bez błędów.

  Jakościowy generator dymu wytwarzany w zakładzie również nie jest zbyt skomplikowany

  Cechy generatora dymu dla zimnych rąk wędzonych

  Prosta konstrukcja składa się z następujących elementów:

  • Pojemność. Warstwa trocin jest umieszczona na dnie. Zdejmowana pokrywa służy do uzupełniania paliwa. W dolnej części - otwór do zapalania.
  • Wąż doprowadzający powietrze. Jest zainstalowany w górnej części obudowy.
  • To samo, ale z drugiej strony, zamontuj gałąź wylotową. Dym z niego wchodzi do komory roboczej wędzarni.
  • Doładowanie powietrza.

  Generator dymu do palenia na zimno własnymi rękami: rysunki z różnymi wariantami instalacji wyrzutnika

  Każda z metod montażu ma pewne zalety i wady:

  • Górna jest usuwana z obszaru tlącego, więc miejsce nie jest narażone na nadmierne efekty cieplne. Tutaj dym oczyszczany jest przez warstwę zasypki i schładzany dłuższą drogą.
  • Niższe mocowanie jest wygodne do szybkiego uzupełniania zapasu trocin. W tym przypadku swobodny przepływ dymu nie stwarza istotnych przeszkód. W pierwszym przypadku, gdy używa się surowców z zbyt małych frakcji, możliwy jest spadek wydajności.

  Jak stworzyć generator dymu do samodzielnego palenia: rysunki i właściwe przygotowanie

  Konieczne jest zbadanie projektu jako całości, tak aby stworzony produkt był wygodny w użyciu, a charakterystyka dymu odpowiadała optymalnym parametrom. Dlatego na początku konieczne jest prawidłowe określenie miejsca, w którym zostanie zainstalowana wędzarnia. Konieczne jest zapewnienie swobodnego dostępu do wszystkich jego części. Przydatny jest stół, na którym można rozłożyć i zapakować jedzenie.

  "Klasyczny" schemat wędzarni

  Rysunek pokazuje, że chłodzenie jest wykonywane w długim kanale. Generator dymu znajduje się poniżej, więc podgrzane powietrze unosi się niezależnie. Wyraźną zaletą tego rozwiązania jest autonomia. Używali nas nasi przodkowie, którzy nie znali elektryczności. Ale nawet dzisiaj, jeśli masz własną ziemię, możesz wdrożyć taki projekt. Sprzęt wykona swoje funkcje w sposób ekonomiczny, bez zużywania energii elektrycznej.

  W tym przypadku wymuszone zmuszanie dymu Tutaj wykorzystuje się z przewagą nachylenie terenu

  Takie duże obiekty są tworzone na podstawie specjalnego projektu inżynieryjnego. Są one wykorzystywane do produkcji produktów spożywczych w ilościach handlowych. Zwykłe zadania domowe zostaną rozwiązane z powodzeniem przy mniejszych kosztach.

  Przykładowy rysunek generatora dymu wędzarniczego do palenia na zimno

  Oto ważne cechy dla konsumentów:

  • Urządzenie pokazane na rysunku jest mobilne. Może być podłączony do różnych wędzarni, transportowany, przechowywany bez zbędnych trudności.
  • Nie potrzebuje dodatkowego źródła energii. Zapłon i dostęp powietrza - przez otwór o średnicy 10 mm w dolnej części obudowy.
  • Jeśli usuniesz dno, łatwiej będzie usunąć popiół.
  • Specjalne jagnięciny orzechowe to nie tylko zapięcia. Ich kształt upraszcza niezawodne mocowanie konstrukcji na podłożu.
  • Cel pozostałych elementów wynika jasno z rysunku. Należy zauważyć, że wymiary otrzymują pracownicy. Ale nie są one obowiązkowe. W razie potrzeby przyszły użytkownik ma prawo do własnych dostosowań.

  Jeśli nie ma odpowiedniej rury, możesz wykonać prostokątny korpus Produkty ze stali nierdzewnej są droższe. Ale charakteryzują się zwiększoną odpornością na wpływy zewnętrzne, dlatego różnią się trwałością Urządzenie oddymiające można wyjąć z obudowy. To rozwiązanie zapobiegnie zatykaniu się węzła

  Ważne! Podczas umieszczania wyrzutnika u góry konieczne jest zapewnienie dostatecznie swobodnego przejścia dymu przez upakowaną warstwę trocin. Aby to zrobić, użyj metalowej spirali lub rurki z perforacją.

  Aby schłodzić dym, zwiększ długość rury od generatora do wędzarni. Poniższy rysunek przedstawia przykład bardziej doskonałego systemu.

  Generator dymu z efektywnym chłodzeniem

  Zastosowano tu grzałkę elektryczną z regulatorem (1). Dym zbiera się u góry. Podczas przechodzenia przez cewkę (2) ochładza się. Następny blok wykonuje funkcje filtra. Dno gromadzi wilgoć. Do późniejszego demontażu użyj wbudowanego zaworu (3). Powyżej znajduje się termometr analogowy (4).

  Ważne! Gdy cewka zostanie zainstalowana w bieżącej wodzie, chłodzenie będzie jeszcze bardziej intensywne.

  Aby dostarczyć powietrze do wyrzutnika, często używana jest sprężarka akwariowa. Ta specjalistyczna technika ma wystarczającą wydajność. Jest przeznaczony do długotrwałej pracy bez nadzoru. Należy również odnotować minimalny hałas i rozsądny koszt, pozytywne cechy kok.

  Kompaktowa kompresor do akwarium. Niektóre modele mają regulację wydajności Generator dymu sprężarki do palenia wędzarni własnymi rękami nie jest trudny do wykonania

  Kiedy samodzielnie wykonujesz te konstrukcje, musisz wybrać odpowiednie części składowe. Wentylatory komputerowe są dobrze dopasowane. Są w stanie wykonywać swoje funkcje przez długi czas bez awarii.

  Tworzenie generatora dymu własnymi rękami do palenia na zimno: instrukcje wideo i tekstowe

  Do produkcji głównej części konstrukcji można wykorzystać rysunki przedstawione wcześniej. Poniższe wskazówki pomogą budować bez błędów:

  • Wybierz grubość ścian stalowego korpusu jest większa niż 2,5 mm, aby zapobiec deformacji podczas silnego ogrzewania.
  • Ponieważ górna część temperatury nie będzie duża, dopuszczalne jest użycie elastycznego węża do podłączenia sprężarki. Szef może być wykonany z teflonu. Działa jako izolator i element łączący. Wstawia rury o odpowiedniej wielkości.

  Zamiast tego możesz użyć odpowiedniego standardowego sprzętu

  • Dno nie musi być usuwalne. W razie potrzeby utwórz szeroki otwór z drzwiami zamykającymi. Przez to popiół jest usuwany. Przesuwając klapę, wyreguluj siłę ciągu. Ta opcja jest używana dla dużych rozmiarów ciała.
  • Górna pokrywa musi być szczelnie zamknięta.
  • Wszystkie połączenia spawane są czyszczone. Aby zapobiec pojawieniu się rdzy, zewnętrzna strona ciała pokryta jest glebą i farbą. Związki te powinny być odporne na wysokie temperatury.
  • Po zmontowaniu i podłączeniu sprężarki, pojemnik jest wypełniony trocinami i urządzenie działa.

  Dodatkowe zalecenia i wnioski

  Po przestudiowaniu aktualnych ofert rynkowych i po dokładnej ocenie własnych sił, podjęcie właściwej decyzji nie będzie trudne. Aby stworzyć własny generator dymu do palenia na zimno, rysunki to za mało. Potrzebna będzie nie tylko wiedza teoretyczna, ale także umiejętności praktyczne. Jednak przy właściwym doborze komponentów w tym przypadku trudności będą minimalne.

  Funkcjonalny generator dymu można wykonać bez zbędnych kosztów

  Rozszerzenie do drewnianego domu: projekty, technologie budowlane, wybór najlepszej opcji

  Doskonały zakup domu letniskowego - piwnica z tworzywa sztucznego

  Jak zrobić sobie ula: porady profesjonalistów i instrukcje krok po kroku dla.

  Mini-kąpiel w letniej rezydencji: luksus czy zwykłe życie?

  Obiekt strategiczny na letnią rezydencję: toaleta bez zapachu i wypompowania

  Toaleta do dawania własnymi rękami - instrukcja krok po kroku budowy, instalacji i.

  Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do palenia w przyrodzie. Dużo trocin, dużo dymu. I ile trocin może zasnąć w tym błyszczącym pojemniku i ile razy trzeba zasnąć za palenie. Dym w porządnych partiach. Proces jest dość długi. A na tych genialnych generatorach dymu łowić ryby przez cały dzień.

  Moim zdaniem potrzebne wszelkiego rodzaju akcesoriów do zimnego wędzenia i różnych płynnych dymów są dla tych, którzy sprawia, że ​​wszystkie rodzaje palenie na prodazhi.Tak jak jest minimalna utrata masy surowców, ale z biegiem czasu proces ten nie będzie palił bystrym.A dla nas zwykłych konsumentów najprostszym i najwygodniejszym sposób w jaki jest gorący wędzony i szybki, i pyszny.

  Generator dymu do palenia własnymi rękami. Jak działa generator dymu dymnego?

  Produkty tytoniowe były praktykowane przez ludzkość od czasów starożytnych. Wynika to z faktu, że możliwe jest zachowanie produktów łatwo psujących się, które zyskują niezwykłe walory smakowe. Ludzie w ciągu ostatnich kilku stuleci przeszli daleko w przód pod względem stosowanych technologii, ale nadal palą mięso i ryby. Główną rolę w paleniu odgrywa dym z drzew owocowych. To on nadaje wyjątkowy smak gotowemu produktowi. Nie martw się o zakup wędzarni, ponieważ generator dymu do palenia własnymi rękami jest dość łatwy do zbudowania. Istnieje wiele wzorów do powtórzenia, nawet dla niedoświadczonych osób w takich sprawach.

  Istnieją dwa rodzaje technologii palenia, różniących się technologią: zimną i gorącą. Różnią się one temperaturą, w której odbywa się przygotowanie produktu. Jeżeli temperatura może osiągnąć 95 0 С podczas palenia na gorąco, to przy niskiej temperaturze nie powinna być wyższa niż 35 0 С.

  Jest tak, że produkty są umieszczane w pojemniku, gdzie są traktowane gorącym dymem, pieczone i palone w tym samym czasie. Proces przebiega dość szybko, z reguły trwa kilka godzin, a wyniki są niezwykle delikatne, pachnące i smaczne. W takim przypadku produkty te nie mogą być przechowywane przez długi czas, zaledwie kilka dni w lodówce.

  Produkcja urządzenia do palenia

  Jak zrobić gorący generator dymu? Tak, to bardzo proste. W tym przypadku generator dymu i komora wędzarnicza mogą być łączone. Ponieważ chłodzenie dymu nie jest wymagane. Odpowiednie jest metalowe wiadro z pokrywką, duży rondel lub beczka. Dno jest wypełnione trocinami lub wiórami, a wędzarnia jest umieszczana na ogniu lub piecu elektrycznym.

  Występuje równoczesna ewolucja dymu i ogrzewanie surowców. Jeśli palacz jest dobrze zapieczętowany lub gdy używa się zamka wodnego, proces palenia nie wymaga specjalnej kontroli. Wystarczy tylko wybrać reżim temperatury, w którym produkty nie będą się palić.

  Metoda ta obejmuje zarówno dokładniejsze przygotowanie surowców, jak i dłuższe traktowanie dymem. Jest to spowodowane używaniem schłodzonego dymu, którego temperatura nie powinna przekraczać 35 ° C. Produkty muszą być dobrze osolone przed położeniem w wędzarni, a następnie wysuszone. Stosowanie mokrych surowców z zimnym paleniem jest niedopuszczalne, ponieważ dym rozpuści się w wilgoci, a proces gotowania zajmie znacznie więcej czasu.

  Proces palenia na zimno jest znacznie bardziej złożony. Istnieje wiele niuansów, zastrzeżeń i bardzo wiele zależy od umiejętności "cook9raquo;. Każda operacja technologiczna może być odtwarzana na różne sposoby, a za każdym razem wynik będzie inny niż poprzedni.

  Nawet generator dymu, wytwarzany własnymi rękami do palenia, może znacząco wpłynąć na smak produktów. Różne wzory dymu wytwarzają odpowiednio różną intensywność, a palenie będzie się odbywać na różne sposoby. Tak jak u zarania ludzkości, najważniejszą rzeczą w paleniu jest dym. To jego produkty powstają dzięki złotobrązowej skórze i niepowtarzalnemu smakowi. Rozważ ten element trochę więcej.

  Sam dym, jak wspomniano powyżej, otrzymuje się z wiórów lub trocin niektórych gatunków drewna. Z reguły są to drzewa owocowe: wiśnia, jabłko, gruszka. Ale możesz ubiegać się o to i olcha i wierzba. Generator dymu do palenia na zimno poradzi sobie z każdym materiałem. Z jakiego dymu wybierany, zależy smak, zapach, kolor wędzonych produktów. Tutaj każdy sam decyduje, które drewno wybrać i co do zasady zatrzymuje się przy jednej rzeczy.

  Domowe palacze dymu mają zróżnicowany design, ale wszystkie są bardzo proste do powtórzenia. Są one podzielone na dwie duże grupy, w zależności od tego, które źródło ciepła jest używane: elektryczność lub otwarty ogień. Najprostszym generatorem dymu do palenia, wykonanym własnymi rękami, jest małe metalowe pudełko z terminalem, na którym do usuwania dymu używana jest rura falista. Trociny są umieszczane w nim i umieszczane są w otwartym ogniu. Po wystawieniu na działanie wysokiej temperatury, frytki zaczynają powoli faulować bez dostępu do tlenu. Dla wszystkich prostota tego typu urządzeń jest dość trudna w użyciu. Ponieważ proces wędzenia może trwać kilka dni, a czasami - i kilka tygodni, dość trudno jest kontrolować emisję dymu, w tym jego ciągłe dostawy.

  Takie projekty nie pozwalają na szybkie dodanie trocin i kontrolę temperatury dymu w wędzarni. Zredukowany od tego niedoboru generatora dymu do palenia na zimno, który ma element elektryczny. W tym przypadku można kontrolować temperaturę nadchodzącego dymu i proces spalania trocin - w tym celu służy elektroniczna jednostka sterująca. Konstrukcyjnie jest to ta sama mała skrzynia z zakończeniem dla rury, ale wewnątrz ma spiralę lub dziesięć z kuchenki elektrycznej. Po pewnym czasie (z reguły jest to kilka godzin), opalenizna jest podgrzewana, a trociny zaczynają się tlić, uwalniając jednocześnie dym. Są generatory dymu wykonane na zasadzie mufli. W tym samym czasie spirala nichromu jest nawinięta na rurę azbestowo-cementową. Każdy nowy zakręt jest izolowany włóknem szklanym, a cała konstrukcja jest zamknięta od góry blaszaną blachą. Takie rozwiązanie bardzo szybko bardzo szybko podgrzewa trociny do temperatury, w której zaczynają się tlić.

  Mufla utrzymuje również na chwilę temperaturę, dzięki czemu dym może się wyróżnić po wyłączeniu ogrzewania. W samej wędzarni można wbudować czujnik temperatury, który wyłączy opaleniznę, gdy maksymalna temperatura osiągnie 35 stopni. Taka konstrukcja nie wymaga stałej obecności osoby do kontrolowania procesu, wystarczy po prostu dodać trociny do domowego generatora dymu do palenia. Są to najbardziej wyrafinowane urządzenia do uzyskiwania dymu. Jeśli planujesz używać wędzarni na stałe, to takie generatory dymu są najlepszym wyborem.

  Po uzyskaniu dymu należy go schłodzić do wymaganej temperatury. Można to zrobić na wiele sposobów, z których najpopularniejszym jest instalacja komina w zbiorniku z zimną wodą. Zwykle w tym przypadku do palenia używa się smiladera, który własnoręcznie wykonuje na otwartym ogniu. Komin może być również zakopany w ziemi, która również bardzo dobrze chłodzi dym. Istnieją konstrukcje, w których komin jest reprezentowany przez wykop w ziemi, pokryty z góry, tak aby dym nie wyszedł.

  Przechodząc przez taki kurs, stygnie, a palenie odbywa się w normalnym trybie zimnym. Taka metoda chłodzenia dymem jest stosowana w warunkach marszu, gdzie bardzo trudno jest znaleźć falistą rurę i dużą pojemność dla wody. Generatory dymu (z własnymi rękami zmontowanymi) z elektrycznym elementem grzewczym, z reguły nie wymagają chłodzenia. Czujnik temperatury jest w stanie wyłączyć ogrzewanie po osiągnięciu temperatury krytycznej, wspierając proces wędzenia i nie przegrzewając surowców.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  53 + = 57