Czyścimy pralkę kwasem cytrynowym

Czyścimy pralkę kwasem cytrynowym

Jak wyczyścić pralkę za pomocą kwasu cytrynowego

Ciągłe mycie w twardej wodzie szybko prowadzi do zerwania pralki. Sole osadzają się na elemencie grzejnym i innych częściach urządzenia, co ostatecznie prowadzi do tworzenia się kamienia. Eksperci zalecają regularne czyszczenie maszyny, a najtańszym i najskuteczniejszym środkiem czyszczącym jest kwas cytrynowy.

Dlaczego muszę prać pralkę

Automat to kosztowna przyjemność, nawet dla nowoczesnej kobiety. Jeśli nie zajmiesz się tym, szybko się nie uda. Najgorszym wrogiem dla cudownego urządzenia jest woda z kranu, która zawiera rdzę, wagę, związki chemiczne, które skracają żywotność maszyny. Aby kupić używaną pralkę przez długi czas było funkcjonalne, należy ją oczyścić z pleśni, brudu i kamienia.

W procesie pracy na plastikowych i metalowych powierzchniach kruszywa gromadzi się wiele osadów mineralnych, w których żyją bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach. Źródłem zanieczyszczeń mogą być słabej jakości detergenty, które nie rozpuszczają się w twardej wodzie i brud, który utknie podczas pracy. Szumowina jest nie mniejszym zagrożeniem dla normalnej pracy sprzętu, ponieważ nie przepuszcza dobrze ciepła.

Z tego powodu urządzenie zaczyna działać w trybie rozszerzonym, a jego elementy szybko się przepalają. Szumowiny powstaje z powodu soli znajdujących się w wodzie. W wysokiej temperaturze osadzają się na powierzchni, a następnie zestalają się na wszystkich elementach wewnętrznych grubą warstwą. Aby nie wydawać pieniędzy na kosztowne naprawy, konieczne jest okresowe usuwanie brudu, pleśni i szumowiny za pomocą środków przemysłowych lub domowych.

Czy skuteczne jest czyszczenie pralki kwasem cytrynowym

Gdy tylko zaczęli produkować zautomatyzowane pralki na skalę przemysłową, gospodynie zaczęły zastanawiać się, jak wyczyścić pralkę kwasem cytrynowym lub sodą. W tym czasie nie było środków zmiękczających wodę i specjalnych środków do tych celów. Czyszczenie pralki z wagi kwasem cytrynowym ma kilka zalet:

 • tanie i ekonomiczne w porównaniu z innymi metodami;
 • nie uszkadza nagrzewnicy;
 • idealnie czyści elementy grzejne;
 • proces ten nie sprawia kłopotów i nie zajmuje dużo czasu.

Chemikalia to nie wszystkie błędy hostessy, ponieważ nie są spłukiwane z ubrań i bielizny. Lemonka jest nieszkodliwa dla ludzi, a do czyszczenia sprzętu potrzebna jest tylko niewielka dawka środka, który jest całkowicie usuwany za pomocą wody. Jeśli koncentrat spożywczy jest używany w umiarkowanych dawkach, nie uszkadza części plastikowych, gumowych mankietów, elementów grzejnych i innych części modelu.

Jak wyczyścić pralkę za pomocą kwasu cytrynowego

Do czyszczenia wagi wapiennej w automatyce przeznaczonej do 4 kg prania potrzebujesz 60 gramów koncentratu spożywczego. Ponieważ produkt sprzedawany jest w małych opakowaniach, wystarczy jedna paczka po 3-4 sztuki. Nadmierne użycie substancji może spowodować uszkodzenie urządzenia. Jak czyścić pralkę kwasem cytrynowym z kamienia i wyeliminować nieprzyjemny zapach? Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Jak wyczyścić pralkę z wagi za pomocą kwasu cytrynowego

Aby wypłukać maszynę z kamienia, pleśni i zapachu, zastosuj następujący przepis:

 1. Przygotuj dwie torebki soku z cytryny. Wypełnij go w specjalnej komorze na proszek.
 2. Sprawdź, czy w środku nie ma obcych przedmiotów. Nie zapomnij zgiąć brzegów gumki.
 3. Włącz pełny program, który działa w najwyższej możliwej temperaturze.
 4. Zaprogramuj dodatkowe płukanie. Jeśli nie ma takiego programu, po zakończeniu cyklu powtórz procedurę płukania naciskając odpowiedni przycisk.
 5. Po zakończeniu nie zapomnij umyć wewnątrz bębna. Mogą występować pozostałości osadów wapiennych, które należy usunąć.

Jak wyczyścić bęben za pomocą kwasu cytrynowego

Pierwszy sposób usuwa szumowiny z grzejnika maszyny. Jak wyczyścić pralkę kwasem cytrynowym od środka, bo jest też nalot na bęben?

 1. Konieczne jest wlewanie koncentratu spożywczego do bębna. Weź nie więcej niż 100 gramów.
 2. Ustaw tryb temperatury od 60 do 90 stopni. Niższa temperatura nie rozpuści substancji.
 3. Uruchom najdłuższy tryb. Po 10 minutach zatrzymaj program i zatrzymaj na jedną godzinę, aby koncentrat reagował z osadami wapiennymi.
 4. Po kontynuowaniu programu. Jeśli procesowi towarzyszy dudnienie - te podzielone cząsteczki skali wpadają do odpływu, co oznacza: czyszczenie się powiedzie.
 5. Po zakończeniu należy ponownie spłukać urządzenie, łącznie z dodatkowym płukaniem.

Jak bezpieczny jest kwas cytrynowy do pralki

Przed przystąpieniem do płukania maszyny należy zachować ostrożność, aby zapewnić bezpieczeństwo. Nie przepełniaj zbyt dużo skoncentrowanego proszku, ponieważ może on uszkodzić części ze względu na intensywność procesów chemicznych. Czyszczenie powinno być wykonywane tylko pod warunkiem, że bęben jest pusty, w przeciwnym razie koncentrat spożywczy rozpuści się, a szumowiny i rzeczy, które będą tam.

Jak wyczyścić pralkę za pomocą kwasu cytrynowego

Kupując chemię do pralki, użytkownicy często próbują oszczędzać - proszki, klimatyzatory i różne dodatki są dość drogie. W tym przypadku konieczne jest uwzględnienie kosztów środka odkamieniającego. Stosuje się go, aby zapobiec osiadaniu płytki nazębnej na TEN i automatie perkusyjnym. Ale jest tańszy sposób - czyszczenie pralki kwasem cytrynowym daje fantastyczne rezultaty, ale kosztuje zaledwie pensa. Zobaczmy, jak prawidłowo wyczyścić kijek sokiem z cytryny i zaoszczędzić pieniądze w portfelu.

W tej recenzji poruszymy następujące pytania:

 • Czy ta metoda jest naprawdę skuteczna?
 • Ile gramów należy umieścić i jak obserwować prawidłowe dawkowanie;
 • Jak często czyścić;
 • Jak zapewnić właściwą opiekę pralce.

Zostanie również poruszonych wiele innych punktów.

Skuteczność tej metody czyszczenia

Mycie bębna pralki kwasem cytrynowym jest bardzo skuteczne. Kwas oczyszcza części metalowe i TET z wag, dając jednostce niemal oryginalną czystość. Czyszczenie nie zajmuje dużo czasu, nie wymaga demontażu technologii, nie uszkadza wewnętrznych węzłów, zarządza nawet najbardziej poważnymi złogami. Zanim powiemy Ci, jak wyczyścić pralkę z wagi za pomocą kwasu cytrynowego, porozmawiamy o skuteczności tej techniki.

Pomimo prostoty metody, czyszczenie pralki kwasem cytrynowym jest doskonałą procedurą zapobiegawczą, która pozwoli jednostce służyć przez długi czas bez awarii.

Upewnij się, że kwas cytrynowy radzi sobie z szumowinami jest bardzo prosty - do tego potrzebujemy najbardziej zwykłego czajnika kuchennego. Jeśli woda w twoim obszarze jest sztywna, zobaczysz szumowiny na dnie w postaci białej lub kremowej powłoki. Są to nierozpuszczalne w wodzie sole, które powstają w wyniku wrzenia. Ich wejście do ludzkiego ciała nie daje specjalnego zdrowia. A w pralkach prowadzą one do powstawania różnych usterek.

Zastosowanie kwasu cytrynowego całkowicie wyeliminuje nawet najstarsze złoża. Przetwarzaj czajnik w następujący sposób:

 • Kupujemy w sklepie cytrynowym - musi zasnąć bezpośrednio do czajnika;
 • Dalej nalewamy wodę - należy ją ugotować (w elektrycznych czajnikach czekamy na automatyczne wyłączenie);
 • Łączymy wodę i cieszymy się wspaniałą czystością wewnętrznych ścian.

Mycie i czyszczenie pralki odbywa się w ten sam sposób. Nawet najbardziej zatwardziali krytycy, którzy wątpią w możliwości kwasu cytrynowego, mogą przekonać się przykładem imbryka, że ​​opisana przez nas metoda daje po prostu doskonałe wyniki.

Czyszczenie naczyń z kwasem cytrynowym jest bardzo, bardzo tanie - duża partia soku z cytryny kosztuje 30-40 rubli, aw niektórych miejscach jest sprzedawana w kilogramach (co jest nawet tańsze). Profesjonalne produkty do pielęgnacji są znacznie droższe. Ponadto muszą być stale kupowane, a mycie kwasem cytrynowym odbywa się co 3-4 miesiące, nie częściej. Dlatego pierwszą zaletą jest oszczędność pieniędzy, do której dążymy.

Wiele gospodyń domowych często przesadza z ilością użytego kwasu cytrynowego. Robienie tego kategorycznie nie jest tego warte, w przeciwnym razie nieplanowana naprawa twojej styralki będzie nieunikniona.

Kwas cytrynowy jest ekologicznie czysty, ponieważ jest najczęstszym dodatkiem do żywności. Jednocześnie jest żrący, aw produktach jest dodawany w ograniczonych ilościach. Do czyszczenia pralki potrzebujesz kilku cytryn zaledwie kilkudziesięciu gramów. Jego stosowanie praktycznie nie szkodzi środowisku, podobnie jak chemikalia zawarte w obiektach magazynowych. I to jest druga zaleta - można nie tylko myć pralkę kwasem cytrynowym, ale także dbać o czystość natury.

Kwas cytrynowy do pralki to automat - jest to tanie i niedrogie narzędzie, które dosłownie znajduje się w każdym pawilonie i sklepie, w którym sprzedaje się żywność. W związku z tym mało prawdopodobne jest, aby jej wyszukiwanie napotkało jakiekolwiek problemy. Ponadto jest sprzedawany w supermarketach i hipermarketach na rynkach miejskich. Jeśli masz znajomych w produkcji żywności, dowiedz się od nich, czy używają soku z cytryny - jest całkiem możliwe, że będą w stanie przeciągnąć ci kilka kilogramów tego produktu (ta ilość wystarczy na czyszczenie pralki nie na rok). Trzecią zaletą jest powszechna dostępność.

Dobrym efektem jest czyszczenie pralki sodą i kwasem cytrynowym - ten mocny koktajl dwóch nieszkodliwych substancji jest w stanie konkurować nie tylko z szumowiną, ale także z trwałym brudem, z grzybem. Pomaga również w pleśni, która dosłownie zjada gumowe uszczelki i osadza zarodniki w pranych rzeczach.

Lemon dała nam kwas cytrynowy, którego możemy użyć podczas czyszczenia pralki. To prawda, że ​​wcale nie jest wydobywany z cytryn, ale syntetyzowany sztucznie, ale istota sprawy nie zmienia się z tego. Porozmawiajmy o przepisie naszej procedury i powiedz, jak wyczyścić bęben sokiem z cytryny - nie ma w tym nic nowego. Niektórzy uważają, że należy go dodać podczas mycia, ale tak nie jest - procedura jest wykonywana w tym samym cyklu bez układania prania. Oto instrukcja krok po kroku:

 • Przygotowujemy pralkę do czyszczenia - usuwamy z niej wszystkie rzeczy, sprawdzamy ją, aby dyskretne przedmioty nie utknęły na ścianach;
 • Nie koliduj z praniem wilgotnym szmatką z gumy i dokładnie przetrzyj szybę;
 • Zasypiamy kwas cytrynowy w komorze pralki - konieczne jest, aby mogła zmyć rynnę, przez którą detergent wchodzi do bębna. Pozostałe pomieszczenia pozostają puste;
 • Zamknij luk załadunkowy, rozpocznij czyszczenie - jeśli zdecydujesz się umyć bęben po raz pierwszy od dłuższego czasu, ustaw najdłuższy program na temperaturę +90 stopni. Jeśli nadal przeprowadzasz okresowe czyszczenie i profilaktykę przy użyciu narzędzi sklepowych, włącz najdłuższy program o temperaturze +60 stopni;
 • Czekamy na zakończenie programu - czyszczenie pralki kwasem cytrynowym jest zakończone, można otworzyć drzwi i wietrzyć.

Nie są potrzebne żadne dodatkowe środki. Jeśli będziesz patrzeć na podgrzewaczu, wtedy widać, że był genialny i czyste - w niektórych pralkach, to widać przez otwory w bębnie, świecić latarką do tyłu i skręcanie samego bębna.

Dawkowanie i inne zalecenia

Jeśli zamierzasz wyczyścić pralkę kwasem cytrynowym, musisz określić dawkę. Zalecamy zalanie 6 kg bielizny 120 gr. cytryna, na 5 kg - 100 gr. Oznacza to, że za każdy kilogram - 20 gramów kwasu. Przekroczenie tej dawki nie jest zalecane, ponieważ nadmiar soku z cytryny może mieć destrukcyjny wpływ na uszczelniacz gumowy. Obniżenie kwoty również nie jest tego warte, ponieważ miazga na TEN i zanieczyszczenie w samochodzie może być bardzo dużo.

Wiele osób nawet nie podejrzewa obecności pleśni w pralce. Ale może być bardzo niebezpieczne dla osoby. Na szczęście kwas cytrynowy radzi sobie z nim bez żadnej pracy.

Wybrany program powinien być kompletny - z ostatnim płukaniem. Jest to konieczne do całkowitego usunięcia pozostałości kwasów z wnętrza pralki. Wraz z lemoniadą zostaną usunięte z niej resztki kamienia. Zalecamy, abyś uciekł ze styalku do programu "Cotton 90" lub "Synthetic 60". Będzie myte przez długi czas, ale całkowicie usuwa całą skalę wapienną, radzi sobie z innymi zanieczyszczeniami, oczyszcza wewnętrzne powierzchnie zbiornika i bębna.

Jeśli chodzi o częstotliwość mycia, to wszystko jest proste - wystarczy raz na 3 miesiące w temperaturze +60 stopni. Jeśli ostatnie czyszczenie pralki było wykonywane przez dłuższy czas lub w ogóle nie zostało przeprowadzone, zaleca się jazdę w temperaturze +90 stopni - w tym trybie czyszczenie będzie tak skuteczne, jak to tylko możliwe. Dodanie kwasu cytrynowego podczas mycia nie jest konieczne - dzięki temu nie osiągniesz żadnego efektu lub całkowicie zmniejszysz skuteczność detergentu.

Inne zalecenia dotyczące dbania o pralkę:

 • Jeśli twój obszar jest bardzo twardy, zainstaluj filtr zmiękczający - aby chronić technikę przed pęknięciami. Zwiększona sztywność przejawia się w postaci ledwie zauważalny filmu na powierzchni czystej, po prostu wyciągnąć z wody z kranu lub jako wielką skalę kamienia w Twoim czajniczek;
 • Nawet jeśli woda w danym obszarze jest stosunkowo łagodny, zalecamy przeprowadzić prewencyjny czyszczenia pralki z kwasem cytrynowym - oprócz tablica na PETN i bębna może rozstrzygać inne osady, które wymagają usunięcia (w tym stosie);
 • Po wyczyszczeniu pralki zalecamy spojrzeć pod gumową uszczelką i do filtra - tutaj można znaleźć pozostałości kwasu cytrynowego i pozostałości kamienia. Wszystkie te zanieczyszczenia muszą zostać usunięte.

Tak więc, pod opieką pralki nie ma nic skomplikowanego - konieczne jest tylko regularne czyszczenie kwasem cytrynowym żywności. I zapomnij o kosztownych środkach, takich jak Kalgon - sok z cytryny jest bardziej skuteczny i tańszy.

Czyścimy pralkę kwasem cytrynowym

Zmywanie w twardej wodzie jest nie tylko nieskuteczne, ale może również prowadzić do awarii pralki. Sole w wodzie osadzają się na elemencie grzewczym i innych częściach maszyny, co prowadzi do tworzenia się kamienia. Dlatego niektórzy eksperci zalecają regularne czyszczenie i jako czystszy kwas cytrynowy. Jednak należy go używać z ostrożnością. W tym artykule dowiesz się, jak czyścić pralkę kwasem cytrynowym i jak często to robi?

Algorytm do czyszczenia maszyny kwasem cytrynowym

Wszystko, co może być wymagane podczas czyszczenia pralki, to sama lemoniada i sucha miękka ściereczka. Cały proces prania jest następujący:

 1. Najpierw musisz sprawdzić, czy bęben maszyny jest pusty. W końcu lewa rzecz może się odbarwić podczas interakcji z trawą cytrynową.
 2. Weź około 100 gramów kwasu cytrynowego i zasypiaj na tacy z proszkiem. Pytanie brzmi, ile do nalania soku z cytryny należy ustalić na podstawie maksymalnej pojemności bębna, na przykład dla maszyny, której bęben ma 4 kg prania wystarcza na 60 gramów cytryny.

Uwaga! Możesz umieścić cytrynę bezpośrednio w bębnie pralki.

Jeśli podczas procesu prania lub na końcu zobaczyłeś wywary szumowiny, to kwas cytrynowy do pralki poradził sobie z zadaniem.

Eksperci zalecają przeprowadzenie podobnej procedury czyszczenia około 3 razy w roku. Przy wysokiej twardości wody można czyścić maszynę po każdych 30 praniach. A jeśli woda ma małą sztywność, wystarczą dwie procedury na rok.

Po co czyścić maszynę sokiem z cytryny

Pytanie, jak wyczyścić samochód sokiem z cytryny, jest zrozumiałe i proste, ale dlaczego w ogóle musisz to robić? Wszyscy wiedzą, że woda wchodząca do mieszkania przez kran zawiera dużą liczbę soli. Gdy ta woda jest podgrzewana, sole wytrącają się i na elemencie grzejnym powstaje kamień. Taki proces można zaobserwować w czajnikach elektrycznych, pralkach i zmywarkach.

Szumowiny na pralce pralka może zwiększyć czas podgrzewania wody do pożądanej temperatury, co z kolei prowadzi do większego zużycia energii elektrycznej. W najgorszych przypadkach dziesięć może po prostu spłonąć. Dlatego musisz regularnie czyścić szumowiny z elementów pralki. I pomóc w tym może jeden z najtańszych środków - kwas cytrynowy.

Lemonka w gorącej wodzie oddziałuje z osadami soli, czyniąc je bardziej delikatnymi. Mówiąc wprost, szumowiny rozkłada się i oddziela elementy maszyny.

Wapno do pralki: używać lub szkodzić?

Skuteczność czyszczenia maszyny z szumowiny lemoniady nie budzi wątpliwości. Jest naprawdę dobra w niszczeniu tabliczki. Ale czy takie narzędzie szkodzi szczegółom maszyny?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Lemonka nie szkodzi, jeśli jest używana w rozsądnej ilości. Jeśli kwas cytrynowy jest pokryty dużymi ilościami i jednocześnie jest czyszczony przy maksymalnej temperaturze ogrzewania wody, wynik może nie być radosny. Gumowe i plastikowe części mogą zostać zniszczone pod wpływem kwasu. Duże kawałki kamienia mogą pozostać w tyle wraz z gumowymi plasterkami.

To bardzo ważne! Nie zaniedbuj ilości cytryny i temperatury czyszczenia. Limonka działa nawet w zimnej wodzie, ogrzewanie tylko przyspiesza proces, więc wystarczy podgrzać wodę do 60 ° C.

Po przeanalizowaniu odpowiedzi i porad gospodyń domowych, którzy monitorują stan swojej pralki, doszliśmy do wniosku, że większość z nich nadal zaleca stosowanie kwasu cytrynowego do czyszczenia maszyny. Po pierwsze jest to najtańszy i najtańszy sposób. Po drugie, limonka jest bezpieczna dla ludzi, nie powoduje alergii i łatwo się spłukuje.

Ustalono, że skala powstaje w temperaturze 75 ° C. Rzadko, kto gotuje rzeczy w samochodzie, a większość rzeczy można prać tylko w temperaturze 40 ° C. Dlatego nie gorliwiej z kwasem cytrynowym. Zaletą soku z cytryny jest jego rozsądne zastosowanie.

Jak mogę wymienić gumę lub jak dbać o karabin maszynowy?

Czy istnieją inne środki, które zwalczałyby szumowiny równie skutecznie jak lemoniada? Oczywiście, tak. W sklepach jest wiele takich środków, z których większość można połączyć z tą samą nazwą "Antinakipin". Używaj tych narzędzi ściśle według instrukcji zapisanych na każdym opakowaniu.

Nie bądź leniwy i pamiętaj, aby przeczytać instrukcje dotyczące używania antiscantantu do pralki za każdym razem, gdy go używasz. Po pomyłce w ilości pieniędzy może to doprowadzić do awarii urządzenia.

Niektórzy zapytają, czy można zastąpić sok z cytryny świeżym sokiem z cytryny. Nasza odpowiedź brzmi: nie, ponieważ efekt nie zostanie osiągnięty z powodu niskiej koncentracji kwasu w cytrynie. Nie trzeba wymieniać octu na ocet, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na szczegóły maszyny. Są gospodynie domowe, które używają Coca-Coli w tych samych celach. Wystarczy wlać trzy litry napoju do bębna, wybrać tryb prania w 60 ° C i poczekać, aż proces się skończy.

Aby nie zmagać się z dużymi osadami kamienia, należy nadal dbać o pralkę i przestrzegać następujących zaleceń.

 1. Aby zmniejszyć twardość wody, można użyć specjalnych zmiękczaczy wody.
 2. Proszek podczas prania należy rozsypać w ilości wskazanej na opakowaniu. W proszkach do automatów dodaje się zmiękczacz wody.
 3. Nie myć w samochodzie zbyt starych i zniszczonych rzeczy, cząsteczek tkanek, które mogą osiadać na elementach maszyny.
 4. Konieczne jest mycie rzeczy w temperaturze poniżej 75 0 С.
 5. Po umyciu należy wysuszyć i wytrzeć elementy maszyny miękką ściereczką.

Tak więc proces czyszczenia pralki kwasem cytrynowym jest bardzo prosty, można go zobaczyć szczegółowo na wideo. Najważniejsze to wlać sok z cytryny i włączyć maszynę, a ona sama zajmie się resztą. Dbanie o maszynę prawidłowo, a następnie nie trzeba myśleć o jej czyszczeniu.

 • Podziel się swoją opinią - zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 + = 86