Czarny blat

Czarny blat

Czarny blat w kuchni

z 5 sierpnia 2016 r

Blat kuchenny w kolorze czarnym - rozwiązanie oczywiście estetyczne i bardzo efektowne. O takim blacie mówią, że wygląda szlachetnie, drogo i solidnie. Im większy jest kontrast w odniesieniu do fasad, tym bardziej wyrazisty jest obraz. Kontrastowy blat wyraźnie oddziela górę i dół obszaru roboczego. Wizualnie wydłuża to zestaw kuchenny i równoważy jego rzędy.

Czarny blat: jakie fronty są odpowiednie?

Czarne blaty są najczęściej obsadzone białymi fasadami. Te dwa przeciwieństwa tworzą idealną parę.

Ten schemat kolorów jest charakterystyczny dla kuchni w stylu Art Deco i nowoczesnej klasyki. Czarny blat został zaprojektowany nie tylko w celu podkreślenia symetrii i wyrównania rzędów, ale także nadania meblom luksusowy wygląd.

Połączenie białych fasad i czarnej powierzchni roboczej jest typowe dla nowoczesnych kuchni w stylu skandynawskim.

W zestawach słuchawkowych z fasadami w kolorze drewna odpowiedni jest również czarny blat. Daje to tradycyjną i, być może, nudną kuchnię, bardziej nowoczesny i intrygujący wygląd.

Szare drzwi, podobnie jak biały, idealnie komponują się z czarnym blatem. W końcu czarny i szary to powiązane kolory, zawsze doskonale uzupełniające się nawzajem.

Kuchnia z czarnymi fasadami może być również wyposażona w odpowiedni blat. Ale taka ściana robocza prawdopodobnie będzie wyglądać zbyt ponuro i nudno. Aby zredukować ten efekt do minimum, musisz udekorować ścianę za pomocą lekkiego fartucha.

Ponieważ czerń jest neutralna, a więc uniwersalny, jest odpowiednia niemal wszędzie. Jeśli to pożądane, takie stołowe mogą być wyposażone w zestawy słuchawkowe beżowy jak również fronty koloru :. na przykład czerwony, zielony, niebieski, itp wszystkie zalety czarnej góry wspomniano pojawiają się na tych rozwiązaniach.

Jak wesprzeć czarny blat w kuchni?

Nie ma takiej potrzeby. Czarny zasadniczo nie potrzebuje wsparcia. Ale jeśli istnieje wrażenie, że blat jest nieco poza ogólnym zasięgiem, zawsze można wybrać do niego "rymowanie" w postaci dowolnych elementów dekoracyjnych. Mogą to być na przykład lampy, małe urządzenia gospodarstwa domowego, czarno-białe plakaty itp.

Kiedy planujesz wyposażyć kuchnię w czarny blat, możesz od razu wybrać odpowiednią technikę kolorystyczną. Nawiasem mówiąc, absolutnie niepotrzebne, a nawet niepożądane jest, aby wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego w kuchni były wykonane w jednym kolorze. Dlatego wystarczy jedna lub dwie rzeczy w tonie blatu.

Do blatu nie tworzysz niezgody, możesz zastosować inne techniki, na przykład:

- malować na czarno jedną ze ścian kuchni;

- zainstalować czarną jadalnię lub meble barowe;

- wybierz czarny kafelek na podłogę;

- ozdobić okna czarnymi zasłonami.

Czarny blat w kuchni: kwestia praktyczności

Wiadomo, że na powierzchniach czarnego koloru wyraźnie widoczne są różne zanieczyszczenia. Mówią, że na czarnym blacie widoczne są drobiny kurzu, okruchy, odciski palców, krople i rozpryski wody. Czy tak jest?

Komentarze ludzi, którzy używali czarnego blatu są sprzeczne. Niektórzy mówią, że wymaga to starannej pielęgnacji i ciągłego pocierania, ale nawet to nie gwarantuje nienagannej czystości.

Inni twierdzą, że czarny blat jest kapryśny nie bardziej niż jakikolwiek inny.

Naprawdę ktoś jest sprytny? Najprawdopodobniej nie. W końcu wszystko zależy od odcienia, materiału, obecności wzoru, a także od stopnia gładkości i połysku powierzchni. Na niektórych tabletach nic nie widać, ale są też takie, które z pewnością przysporzyłyby wiele kłopotów.

Jak wybrać czarny blat i nie stać się jej niewolnikiem? Po pierwsze, należy pamiętać, że błoto i plamy są wyraźnie widoczne na całkowicie monochromatycznych i gładkich powierzchniach. I nie ma znaczenia, czy są one błyszczące czy matowe. Blaty z wzorem na kamień lub drzewo są bardziej praktyczne. To samo można powiedzieć o szczytach z nieskończonym wierzchołkiem (relief, teksturowane).

Blat ze smugami, plamami i przeplatany z innymi kolorami nadal będzie wyglądał na czarny. Aby cieszyć się wszystkimi zaletami tego koloru, nie musi to być monofoniczna powierzchnia robocza.

Drugi punkt: im bardziej lśnią blat stołu - tym większe prawdopodobieństwo, że będzie miał wyraźne i dobrze oznakowane odciski.

Aby nie cierpieć wątpliwości i nie popełnić błędu, możesz przetestować "sondy". Zabierz do domu małe próbki czarnych blatów i wypróbuj je: wytrzyj mokrą szmatką i pozostaw do wyschnięcia naturalnie; Spryskać wodą i nie wytrzeć; pobarabate nad powierzchnią palców. Oceń, ile możesz zobaczyć plam, wysuszonych kropli i wydruków. Wybierz opcję, która wygląda najbardziej czysto.

Do blatu nie zostawia się rozwodu po umyciu, gospodyni zaleca się wytrzeć do sucha serwetką wykonaną z mikrofibry.

Projekt białej kuchni z czarnym blatem: 80 najlepszych pomysłów, zdjęcie we wnętrzu

Biała kuchnia z czarnym blatem to wyrafinowane rozwiązanie do dekoracji wnętrz. Nadaje pomieszczeniu lekkość, lekkość i przestrzeń. Połączenie bieli i czerni wizualnie wydłuża i rozszerza mały pokój.

Na zdjęciu biała kuchnia z czarnym blatem, wyglądem nowoczesnym i stylowym, dzieli obszar roboczy na dwie części.

Rozważ zalety i wady białej kuchni z czarnym blatem.

 • Wizualnie zwiększa przestrzeń. Biała podłoga i sufit dodadzą wysokości, a jasne ściany z łatwością powiększą pomieszczenie.
 • Wszechstronność. Dekorując kuchnię w kolorze białym i czarnym, trudno popełnić błędy w kombinacjach, więc łatwo jest uniknąć "coloristic9raquo; błędy.
 • Jeszcze dwa razy więcej światła. Biała powierzchnia jest w stanie odbijać światło, pokój jest wypełniony dodatkowym oświetleniem i daje poczucie przestronności.

Pomimo niezaprzeczalnych zalet, weźmiemy pod uwagę kilka wad białej kuchni:

 • Niepraktyczność. Zanieczyszczenie na białym tle jest bardziej widoczne niż na czarno. Mycie białej powierzchni zajmuje więcej czasu.
 • Sterylność. W wyobraźni ludzi są skojarzenia ze szpitalem, zwłaszcza przy stosowaniu zimnych odcieni bieli.

Dowiemy się, jaką formę białej kuchni ustawić z czarnym topem do wyboru, tworząc przytulną atmosferę. Do najbardziej powszechnych należą:

 • Liniowy. Świetna opcja, zajmuje niewiele miejsca. Obejmuje regułę trójkąta roboczego. Nadaje się jako baza do rozwiązań projektowych.

Na zdjęciu, liniowy kształt zestawu kuchennego, ten układ jest praktyczny i kompaktowy.

 • Narożnik. Korzystny rodzaj planowania przebiega wzdłuż dwóch sąsiednich ścian. Lodówka, zlew i kuchenka w tej formie są zainstalowane w optymalnej odległości.

 • W kształcie litery U. Praktyczne rozwiązanie dla nowoczesnej białej kuchni z czarnym blatem. Biegnie wzdłuż trzech ścian, jedna część to półwysep, który może być jadalnią.

 • Wyspa. Najdroższe planowanie. Nadaje się do dużych pomieszczeń, może być liniowy i kątowy.

Połączenie czerni i bieli nadaje się do kuchni wykonanych w następujących stylach:

 • Klasyczny. Czarno-biała paleta to opcja wygrana-wygrana dla modnej i wygodnej kuchni. Harmonijnym rozwiązaniem, podkreślającym klasyczny styl, jest biała kuchnia z czarnym blatem.

 • Skandynawski. Zastosowano jasne kolory, naturalne materiały i proste kształty. Połączenie białych mebli i czarnego blatu w tym stylu wygląda imponująco.

Na zdjęciu biała kuchnia w skandynawskim stylu łączy nowoczesne materiały, lekkość i przestronność.

 • Loft. Przetłumaczone z angielskiego «loft9raquo; - "loft9raquo; Łączy nowoczesne tekstury ze starymi zabytkowymi materiałami i przedmiotami. Styl loft oparty jest na kontrastach, więc połączenie białej fasady z czarnym blatem wygląda harmonijnie.

 • Nowoczesny. Zawiera elementy klasyki, płynne linie, naturalne materiały, ilustruje aktualne trendy w modzie. Dzięki temu stylowi i własnej kreatywności możesz stworzyć ekskluzywną kuchnię z czarnym blatem.

Materiały do ​​produkcji zestawu słuchawkowego

Na materiale, z którego wykonana jest elewacja białego zestawu kuchennego, jeśli chcesz go długo serwować, powinieneś zwrócić szczególną uwagę, ponieważ będzie musiał wchodzić w interakcję ze środkami czyszczącymi, wilgocią, parą.

 • Naturalne drewno. Meble wykonane z litego drewna nie tylko wyglądają luksusowo i pięknie, ale również mają wysoką wydajność.

 • Płyta wiórowa. Tani, ale jednocześnie dość trwały materiał. Jest on impregnowany specjalnymi impregnatami, dzięki czemu skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i zużyciem.

 • MDF. Ekologicznie czystszy materiał w porównaniu z płytą wiórową. Jego konstrukcja pozwala na wykonanie fasad o różnych niestandardowych kształtach, o złożonym wykończeniu dekoracyjnym.

Która fasada jest do wyboru, matowa lub błyszcząca?

Matowe fasady są praktyczne, niezbyt podatne na zanieczyszczenia, zadrapania są praktycznie niewidoczne, ale nie ma połysku.

Błyszczące powierzchnie fasady mogą wizualnie rozszerzać przestrzeń, z biegiem czasu kolor nie traci blasku. Powierzchnia jest łatwa do czyszczenia. Defekty na nich są bardziej widoczne.

Na zdjęciu biała kuchnia z błyszczącą fasadą sprawia, że ​​kuchnia jest lżejsza i daje poczucie przestronności.

Materiały do ​​produkcji blatów

Rozważ wybór materiału na czarny blat, powinien być nie tylko piękny, ale także praktyczny i trwały.

 • Podłogi laminowane. Trwały i ekonomiczny. Wykonany z laminowanego materiału, pokrytego papierem i ochronną warstwą plastiku. Blaty mogą mieć różną grubość. Odporny na wilgoć i niskie temperatury. Plamy można łatwo usunąć. Na powierzchni blatu nie można ciąć, dzięki czemu nie ma już zadrapań.

 • Sztuczny kamień. Blaty mogą mieć różne rozmiary i kształty. W wysokiej temperaturze materiał staje się plastyczny, co umożliwia wytwarzanie blatu bez szwów. Praktyczny czarny blat, powierzchnia nie rysuje, nie chłonie wody.

 • Kamień naturalny. Drogie, ale jednocześnie dość praktyczny materiał. Blat nie boi się wilgoci i wysokich temperatur. Konieczne jest wzmocnienie ramy kuchni ze względu na dużą masę kamienia.

 • Szkło. Trwały i piękny materiał. Blat nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jest odporny na wpływy mechaniczne, wysoką temperaturę i wilgotność. Mniej materiału - pozostawia odciski palców, śliska powierzchnia.

Fartuch do kuchni to ważna sprawa. Powinien być nie tylko dopełnieniem i żywym akcentem w kuchni, ale także skutecznym wykonywaniem funkcji ochronnych. Ważne jest, aby nie psuć harmonii białego wnętrza.

 • Jeśli wybór koloru fartucha zostanie dokonany na korzyść czerni, należy zadbać o dobre oświetlenie obszaru roboczego.

Na zdjęciu o fartuchu jest czarny, dzieli obszar roboczy na dwie części, wizualnie wydłuża przestrzeń.

 • Trzeci kolor. Fartuch w jasnym kolorze świetnie będzie wyglądał w kuchni. Kontrast czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony harmonijnie dopasuje się do wnętrza.

 • Drukowanie zdjęć. Korzystnym rozwiązaniem jest użycie soczystych kwiatów i owoców, pejzaży lub megamiast, ornamentu geometrycznego i kwiatowego.

Pamiętamy, że powinien on łączyć praktyczność, łatwość użytkowania, być wodoodporny i żaroodporny.

 • Płytki ceramiczne. Popularna opcja, łatwo radzi sobie z ich obowiązkami. Możesz wybrać błyszczące i matowe, gładkie i teksturowane, w różnych kształtach i rozmiarach, z lub bez obrazu.

 • Mozaika. Wykonany jest ze szkła, ceramiki, metalu, smalta. Mozaika jest droższa niż płytki. Ma więcej zalet, jest trwały, mocny i odporny na ciepło.

 • Kamień naturalny. Jest to opcja wygrywająca, jeżeli fartuch i blat stołu są wykonane z jednego materiału. Kamienie naturalne to bazalt, marmur, granit i litoceramika.

 • Szkło. Używamy szkła hartowanego. Trwałe, nie porysowane, łatwe do czyszczenia, nie bojące się wysokich temperatur.

Połączenie z tapetą, zasłonami, dekoracją

Tapeta nadaje się do białych, beżowych odcieni, z dodatkiem czarnych akcentów, z grafiką, tapetami.

Przy wyborze zasłon opcja wygrana-wygrana jest biała, czarna, szara, o geometrycznym wzorze, obraz roślin i kwiatów. Możesz wybrać zasłony z poziomymi paskami o różnych szerokościach.

Jako dekoracja w białej listwy dekoracyjnej, listwy, podszewki, lustra. Lustro doda światła, wizualnie powiększy pomieszczenie. Oryginalnym sposobem na dekorowanie ścian jest powiesić deski do krojenia, wałki do ciasta, tace i naczynia vintage. Możesz ozdobić ścianę porcelanowymi lub ceramicznymi płytkami.

Kuchnia jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc w domu, który urzeka, inspiruje i ładuje nas pozytywnymi emocjami przez cały dzień. Biała kuchnia z czarnym blatem - klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody i zafascynuje Cię raz za razem!

Poniżej znajdują się przykładowe fotografie korzystania z białego zestawu słuchawkowego z czarnym blatem we wnętrzu kuchni.

Znaleziono literówkę? Wybierz fragment i wyślij go, naciskając Ctrl + Enter.

Czarny blat w kuchni

Czarny top to piękny i wyrazisty design. O czarnym blacie kuchennym można usłyszeć, że wygląda "bogato", stylowo i estetycznie. Im silniejsza różnica tonalna z wykończeniem zestawu kuchennego - tym bardziej malownicza kompozycja. Efektywna konstrukcja wyraźnie oddziela górę i dół obszaru roboczego. Wizualnie tworzy dłuższe meble kuchenne i równoważy swoje rzędy.

Które fasady najlepiej zestawiać z czarnym blatem?

Czarne blaty są szczególnie popularne w projektowaniu białych kuchni. Ci dwaj antagoniści tworzą harmonijną jedność.

Taka paleta kolorów jest charakterystyczna dla kuchni w następujących stylach: ultra-nowoczesnej klasyki i art deco. Górny czarny kolor pozwala ci wybrać symetrię, a także wyważać rzędy, a także "dopracować" meble.

Połączenie czarnego blatu i białych modułów jest również charakterystyczne dla ultranowoczesnych kuchni w kierunku skandynawskim.

Dzięki drzwiom z drewna w odcieniach mebli czarny blat również dobrze się prezentuje. Dodaje klasyczną i prawdopodobnie rustykalną kuchnię o bardziej interesującym i oryginalnym wyglądzie.

Szare fasady, podobnie jak białe, idealnie pasują do czarnego blatu. Ponieważ kolory te są z natury spokrewnione, zawsze dobrze się ze sobą dogadują.

Kuchnia z czarnymi drzwiami może być również wyposażona w czarny blat. Jednak taki obszar roboczy najprawdopodobniej będzie wyglądał zbyt ponuro i żałośnie. Aby pozbyć się tego efektu, konieczne jest udoskonalenie powierzchni ściany za pomocą fartucha lekkiego tonu.

Ponieważ czerń odnosi się do neutralnych kolorów, jest dobra prawie wszędzie. Jeśli to możliwe, taki blat może być wyposażony w zestaw z beżowymi lub innymi kolorowymi drzwiami: na przykład z pomarańczowym, miętowym, turkusowym itp. Wszystkie zalety czarnej strefy roboczej, które pisaliśmy wcześniej, przejdą w tych odmianach.

Jak wesprzeć czarny blat w kuchni?

W tym przypadku nie ma żadnej ostrej potrzeby. Czarny na ogół nie wymaga żadnej pomocy. Jeśli jednak masz wrażenie, że blat wypada trochę z kompozycji jako całości, możesz to zrobić czarne akcenty. Ich rolą mogą być na przykład urządzenia oświetleniowe, małe elementy elektroniki kuchennej, zdjęcia monochromatyczne itp.

Planując wyposażyć kuchnię w czarny blat, lepiej jest ustalić z wyprzedzeniem i tą samą techniką kolorystyczną. Należy zauważyć, że nie jest konieczne i w pewnym sensie niepożądane, że wszystkie przedmioty urządzeń kuchennych są urządzone w jednej skali. Dlatego powinny wystarczyć pary elementów w kolorze blatu.

Aby upewnić się, że blat nie odtwarza dysonansu, możesz użyć innych metod, na przykład:

- ozdobić czarną, jednościenną konstrukcją kuchni;

- umieść czarny pasek lub meble do jadalni;

- kupuj czarne płytki podłogowe;

Czy czarny blat jest praktyczny w kuchni?

Od dawna zauważono, że różne wady i zabrudzenia są szczególnie widoczne na ciemnych powierzchniach. Gospodynie deklarują, że na czarnym stole widoczne są wszelkie ślady rozprysków i wycieków z wilgoci, drobin kurzu, okruchów, odcisków dłoni. Czy to prawda?

Opinie mieszkańców korzystających z czarnego blatu różnią się. Niektórzy twierdzą, że wymaga codziennej pielęgnacji i częstego polerowania, ale nawet to nie daje stuprocentowej gwarancji absolutnej czystości.

Inni mówią, że czarny blat nie różni się zbytnio od pozostałych.

Czy jest jakaś szansa, że ​​niektórzy z nich są sprytni? Nie sądzę. Ponieważ wiele zależy od tonu, surowców, obecności ornamentu, ale także od współczynnika gładkości i połysku wzoru. Na osobnych stołach nic nie jest tak naprawdę zauważalne, ale są też takie, które z konieczności spowodują szereg problemów.

Jak podnieść czarny blat i nie stać się jej zakładnikiem? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że zanieczyszczenie i rozwód są szczególnie widoczne na najbardziej monotonnych i płaskich obszarach. I nie tak ważne, matowe lub błyszczące. Blaty z ornamentem pod naturalnym kamieniem lub drewnem są najbardziej praktyczne. To samo można przypisać obszarowi roboczemu o teksturowanej powierzchni.

Blat z różnymi wzorami, z plamami innych odcieni, nadal będzie wyglądał na czarny. Aby poczuć wszystkie zalety czarny kolor, jest całkowicie pozbawiony skrupułów, aby kupić jednotonową górę.

Kolejny niuans: im bardziej błyszczą blaty - tym większa szansa, że ​​dostaną się na nie bardzo dostrzegalne odciski palców.

Aby zminimalizować ryzyko i nie popełnić błędu, lepiej zacząć używać "sond". Przynieś do domu małe fragmenty czarnych blatów i przetestuj je: umyj szmatką i pozostaw do wyschnięcia w zwykły sposób; zastosuj wodę i nie wycieraj; stuknij palcami w górę. Oszacuj, jak wyraźnie widoczne ślady, zaschnięte krople i wydruki. Daj pierwszeństwo projektowi, który wygląda najlepiej.

Aby upewnić się, że nie ma rozwodów na blacie po czyszczeniu na mokro, gospodynie domowe powinny dokładnie przetrzeć je specjalną ściereczką z mikrofibry.

Podnosząc kolor blatu do kuchni, pamiętaj, aby zwracać uwagę na czarne modele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 2 =