Czarno-białe zdjęcie z kuchni

Czarno-białe zdjęcie z kuchni

Projekt kuchni czarno-białej: 50 + prawdziwe zdjęcie wnętrz

Połączenie bieli i czerni dla kuchni będzie odpowiadało miłośnikom lakonicznego i wszechstronnego wnętrza. Ponadto, ten projekt wygląda stylowo i nowocześnie, dzięki grze kontrastów, korzystnie cieniując się nawzajem.

Aby na pierwszy rzut oka zorganizować taki pozornie prosty projekt i nie popełniać błędów, trzeba znać pewne subtelności i sekrety w doborze wykończeń i wyposażenia, o których można przeczytać w naszym artykule.

Stylowe rozwiązanie do wnętrza czarno-białej kuchni

Ta kombinacja kolorów doskonale pasuje zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego kierunku, pozwalając ci zrealizować dość nieoczekiwane, odważne pomysły organizacji przestrzeni. Zastanówmy się, jakie cechy są nieodłączne w różnych projektach bardziej szczegółowo, aby wybrać dla siebie odpowiednią wersję kuchni.

Klasyka w czarno-białej kuchni wymaga użycia naturalnych materiałów w dekoracji i mebli, na przykład rzeźbionej elewacji wykonanej z białego drewna lub granitowego blatu w czarnych odcieniach, a także drewnianej podłogi.

Pomieszczenie powinno być eleganckie i eleganckie, a kompozycja powinna być wykonana z surowych geometrycznych kształtów, bez nadmiernej pretensjonalności. Meble w stylu klasycznym są wygodne i praktyczne, o gładkich, ozdobnych konturach.

Styl hi-tech dla tej kombinacji kolorów musi zawierać ergonomiczne, proste formy. Materiały są odpowiednie do wkładów stalowych, plastikowych, szklanych, uzupełnione metalowymi narożnikami, chromowanymi uchwytami, żyrandolami wykonanymi z aluminium.

Pięknie będzie wyglądać czarnym stołem na metalowych nogach z czarnym, przyciemnianym szklanym blatem. Możesz rozcieńczyć wnętrze jasnymi monofonicznymi detalami i akcesoriami. Fasady kuchni są często błyszczące, błyszczące, a sufit najlepiej nadaje się na rozciąganie.

Minimalizm w planowaniu powinien być jasno określony za pomocą koloru i racjonalności. Widok nie powinien przylgnąć do drobnych detali lub małego wystroju. Materiały wykończeniowe są stosowane zarówno naturalne, jak i sztuczne, ale koniecznie z gładką powierzchnią odbijającą światło.

Może to być stal, drewno, szkło, nikiel, chrom, mocne tworzywo sztuczne itp. W minimalizmie nie ma miejsca na ozdoby i jaskrawe akcenty. Alternatywnie dolny rząd kciuków jest kontrastowany, a nogi i blat stołu są przeciwległe.

Czarno-biała kuchnia w stylu loftu jest odpowiednia dla miłośników miejskiego stylu. Można go zrealizować w apartamencie typu studio lub w kuchni, połączonym z salonem, w którym można ciekawie pokonać strefę zagospodarowania przestrzennego za pomocą czarnego błyszczącego blatu barowego.

W materiałach wykończeniowych są odpowiednie, takie jak chrom, stal, powierzchnie szklane. Ciekawie będzie wyglądać wykończeniem jednej ze ścian kuchni ceglanej, pomalowanej na biało. Ciemne fasady można uzupełnić delikatnym światłem wbudowanych lamp.

Białe błyszczące płytki łączone są ze szkłem lub z czarnymi paskami wzdłuż fasady, wizualnie wydłużając przestrzeń.

Każdy z powyższych stylów jest unikalny na swój sposób, a wybór rozwiązania zależy od osobistych preferencji właściciela mieszkania, a także od projektu pozostałych pomieszczeń. Następnie przyjrzyjmy się różnym kombinacjom tych dwóch kolorów i sposobom ich lepszego wykorzystania.

Czarny + biały: możliwe kombinacje kolorów

Kuchnia z białym blatem i czarnym dnem to popularny, kreatywny pomysł. Wyraźne rozróżnienie przestrzeni sprawia, że ​​górna część jest bardziej przewiewna, a dolne obiekty lądują, więc ściany pokojów wyraźnie się rozchodzą. Rozwiązanie dla dużych pomieszczeń jest odpowiednie, ale mogą również wygrać w małej kuchni.

Ta konstrukcja jest niezbędna do bezpośredniej elewacji, dzięki czemu kuchnia nie wygląda nudno i oryginalnie. Idealnie ukrywa czarny kolor dużych urządzeń gospodarstwa domowego. Jasne akcenty będą służyły jako akcenty i dodają nastrojów do pokoju.

Kuchenne białe dno i czarny top - doskonały wybór do kuchni o asymetrycznym kształcie. Ta kombinacja wygląda nadzwyczajnie i najbliżej minimalistycznej decyzji projektowej. Unikaj monotonii, która pomoże uzyskać jasne kolory blatu, fartucha lub tkaniny.

W takim przypadku nie zaleca się, aby podłoga była biała, w przeciwnym razie kompozycja zostanie scalona w jedno miejsce. Białe dno kuchni - to praktyczne, bo na takich powierzchniach są mniej widoczne odciski palców i rozpryski wody.

Biała kuchnia i czarny blat

Biała kuchnia z czarnym blatem nadaje się do małych kuchni, dzięki czemu możesz wyglądać bardziej przestronnie. Czarny blat wykonany z marmuru, szkła lub wytrzymałego plastiku przyciągnie uwagę i stanie się centrum całej kompozycji. Wskazane jest wybranie błyszczącego wykończenia dla tej części.

Gładki, zbyt oczywisty kontrast pomoże wykorzystać niezbyt głęboki czarny kolor. Możesz wybrać kamień naturalny lub jego imitację, który będzie grał na słońcu w różnych odcieniach kolorów, tym samym wygładzając zmiany kolorów.

Biała kuchnia + czarna technika wygląda wyjątkowo i elegancko, poza tym czarne urządzenia są dość popularne. Stosuj takie kombinacje stylów z odrobiną kontrastu i odporności, takich jak skandynawski, loft lub art deco. W takim przypadku możesz także ustawić blat stołu w ciemności, aby zrównoważyć całą kompozycję.

Czarno-biała podłoga w kuchni może być wykonana z płytek, kamienia lub laminatu. Może to być kolejność układania szachów, odpowiednia do projektów stricte i minimalistycznych. Ukośny układ jest idealny do małego pokoju, wizualnie nadając mu objętość.

Spowoduje to również powiększenie powierzchni podłogi w ucieczce lub pod choinką, co skoryguje niedociągnięcia w układzie. W tym projekcie płytki są używane w formie kwadratu lub prostokąta.

Czarno-biały fartuch wykonany jest z małej mozaiki, szkła hartowanego z fotograficznym nadrukiem ciekawych zdjęć, a także z płytek ceramicznych z oryginalnym wzorem lub monochromem.

Wybór obrazów jest wystarczająco szeroki - może być jak fotografia megamiasta, kwiatów, warzyw lub owoców, abstrakcyjnych kompozycji, a także układania w kolejności szachownicy. Wzory mogą być podobne do wzorów na tapetach, zasłonach lub tkaninach.

Jakiego kolorowego towarzysza mogę dodać do czarno-białej kuchni?

Jeśli komuś dwojakie połączenie odcieni wyda się nudne, można je rozcieńczyć dodatkowym kolorem, ale nie jest konieczne użycie więcej niż trzech kolorów we wnętrzu. Kolor towarzysza musi albo balansować kompozycję, albo służyć jako element animujący.

Popularny trio koloru uzyskuje się za pomocą czerwonych odcieni w czarno-białej kuchni. Doda świeżości i jasności. Można go używać w akcesoriach, na przykład kupować czerwone potrawy, układać czerwone elementy dekoracyjne, nakładać czerwone na krzesła.

Zielone napisy dodadzą soczystości do surowego wnętrza. Możesz zrobić fartuch za pomocą nadruku zielonych odcieni i dodać zieleni do projektowania blatów i krzeseł.

Żółty kolor idealnie i harmonijnie pasuje do tego projektu, wygładzając zbyt ostre kontrasty monochromatycznego koloru. Żółty pasek lub wzory geometryczne są odpowiednie na zasłonach, fasadzie kuchni lub fartuchu. Możesz także osłabić ostrość żółtego wazonu na czarnym blacie stołu.

Szary kolor jest zbliżony do danej skali kolorów, ale konieczne jest jego prawidłowe zbilansowanie, nie zakładając dużego rozpowszechnienia. Szary kolor jest stosowany stłumiony, niezbyt nasycony. Zasadniczo jest odpowiedni do tekstyliów, wykończenia ścian i elementów oświetleniowych. Będzie wyglądał ładnie z aluminiowego żyrandola w kolorze szarym.

Fiołkowe odcienie są uważane za modne i są w stanie wyważyć ścisłe formy. Niezwykle wygląda biały fartuch z fioletowym obrazem lub szklane wstawki na elewacji kuchni z fioletowym nadrukiem. Dekoracje ścian można wykonać z białych płytek z drobnymi fioletowymi detalami.

Wybierz tapetę do kuchni w wersji czarno-białej

Wybierz tapetę powinna być ciasna, z małymi wzorami lub do nakładania obrazów za pomocą szablonu, pokazując kreatywność i indywidualny gust. Dobrze będzie wyglądać jednolitymi kolorami z teksturą objętościową lub pięknym nadrukiem.

Popularnym pomysłem jest wykorzystanie fototapety we wnętrzu kuchni. Wybierz obraz w formie miejskiego krajobrazu lub owoców może być jadalnia. W tym przypadku nie koniecznie przyklej ją czarno-białą tapetą. Możesz również użyć jasnych elementów na białym tle, na przykład soczystych owoców z kroplami wody lub dużych kwiatów. Czarny musi wtedy zwyciężyć w blacie i na krzesłach.

Wybór zasłon do kuchni czarno-białej

Osobna uwaga zasługuje na wybór zasłon do kuchni. Będą musieli chronić się przed słońcem i stanowić harmonijny element dekoracyjny. Kolor może być nie tylko czarny lub biały, ale także właściwy szary odcień. Powinien być umiarkowanie nasycony i nie może być oddzielony od ogólnej kompozycji.

Długość zasłon zależy od wysokości sufitu, im wyższe ściany, tym krótsze zasłony. Aby poprawić pokój, można zawiesić długie zasłony na całej długości, zaczynając od sufitu, zwiększając wizualną wysokość kuchni.

Kwiaty i delikatne tony nie są odpowiednie w ścisłym projekcie, dlatego najlepiej wybrać opcję o małych geometrycznych kształtach lub poziomych pasach o różnych grubościach.

Jak prawidłowo rozłożyć proporcję koloru

Na początkowym etapie projektowania należy wyróżnić dominujący kolor - czarny lub biały, ponieważ niewłaściwa zależność może spowodować nadwyrężenie i przeciążenie kompozycji.

W małej kuchni należy wybrać podstawowy odcień bieli, aby wizualnie dostosować niewielki rozmiar. W przypadku dużego pokoju lot fantazji nie jest ograniczony, nie bój się używać dużego procentu czerni.

Stworzenie nowoczesnego projektowania ulubionej kombinacji czerni i bieli, nie jest trudne, najważniejsze - aby słuchać rad ekspertów, aby wziąć pod uwagę wszystkie niuanse i subtelności wyboru i nie zapomnij, aby być kreatywnym w realizacji ich marzeń kuchennego wnętrza.

2.6 Oświetlenie. 3 Materiały wykończeniowe i kolor kuchni. 4 Kuchnie w stylu high-tech. . biały i czarny.

Beżowy kolor i biały. Połączenie biało-kremowe jest również bardzo powszechne. Czarna beżowa kuchnia. Bardzo stylowa wygląda beżowo-czarna kuchnia.

11 Kuchnia 6 metrów kwadratowych. mierzy prawdziwe zdjęcie. Zasady projektowania mini-kuchni. . Na przykład w białej kuchni można ozdobić jasno-zielone fasady mebli salonowych.

Biały może być ścianą w kuchni, gospodarstwie domowym. Dobry wybór do dekoracji kuchni: kuchnia w czarno-zielonych kolorach i jasnozielone kafelki na podłodze.

Mała kuchnia. Projekt małej kuchni: 130+ prawdziwych wnętrz fotograficznych. . W związku z tym wybór należy zatrzymać na takich kolorach, jak biały, beżowy.

Kuchnia w brązowej palecie: jak wybrać właściwe rozwiązanie stylu. . Biały korzystnie odcienie brązowe w stylu klasycznym i nowoczesnym, co najważniejsze.

2.6 Oświetlenie. 3 Materiały wykończeniowe i kolor kuchni. 4 Kuchnie w stylu high-tech. . biały i czarny.

Beżowy kolor i biały. Połączenie biało-kremowe jest również bardzo powszechne. Czarna beżowa kuchnia. Bardzo stylowa wygląda beżowo-czarna kuchnia.

11 Kuchnia 6 metrów kwadratowych. mierzy prawdziwe zdjęcie. Zasady projektowania mini-kuchni. . Na przykład w białej kuchni można ozdobić jasno-zielone fasady mebli salonowych.

Biały może być ścianą w kuchni, gospodarstwie domowym. Dobry wybór do dekoracji kuchni: kuchnia w czarno-zielonych kolorach i jasnozielone kafelki na podłodze.

Mała kuchnia. Projekt małej kuchni: 130+ prawdziwych wnętrz fotograficznych. . W związku z tym wybór należy zatrzymać na takich kolorach, jak biały, beżowy.

Kuchnia w brązowej palecie: jak wybrać właściwe rozwiązanie stylu. . Biały korzystnie odcienie brązowe w stylu klasycznym i nowoczesnym, co najważniejsze.

Przytulna kuchnia - strona o projektowaniu i naprawie kuchni © 2017. Kopiowanie materiałów z witryny jest dozwolone tylko na podstawie instrukcji aktywnego źródła.

Projektowanie wnętrz kuchni czarno-białej: doskonały design i opcje dla małego mieszkania

Połączenie czerni i bieli jest niewyobrażalnym polem do realizacji najbardziej nieoczekiwanych i odważnych pomysłów. Tak, ten duet raczej nie stworzy harmonijnych małych pokoi, ale projekt kuchni czarno-białej może być zbudowany w różnych proporcjach tonów i z różnymi akcentami.

Zazwyczaj ta kombinacja jest używana w nowoczesnym stylu. Ma zastosowanie w uroczystych i eleganckich kierunkach wzornictwa, takich jak klasycyzm czy styl Empire. Ale w tym przypadku wnętrze nabiera nadmiernej surowości, mroku, a nawet żałoby. Jednak wiele zależy od trzeciego - akcentującego tonu.

Przykład kuchni czarno-białej w stylu klasycznym.

Biorąc pod uwagę kontrast czerni i bieli, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystko: być meble narożnik, który pasuje do podłogi i sufitu, który wybrać tapetę, w którym kolory będą urządzone górną i dolną część zestawu słuchawkowego. Pierwsze pytanie brzmi: jaki kolor jest nadal podstawowym.

Charakter wnętrza zależy od dominującego odcienia. Najczęściej ściany są wykonane w kolorze białym, ale wszystko inne można zrobić w czysto czarnych odcieniach lub w różnych odmianach kombinacji czerni i bieli. W tym miejscu można zastosować inkluzje kolorów akcentujących, a górną i dolną część zestawu słuchawkowego można pomalować na różne kolory, a także na podłodze z sufitem.

 • Przewaga białego koloru to potrzeba małych kuchni. Czarną może tu być podłoga, szkicowany rysunek, spód kompaktowego zestawu słuchawkowego, technika i fasady, ozdoba na jednej ścianie - tapeta z takim wzorem może być wklejona tylko jeden pasek przy stole do jadalni.

Śnieżnobiałe wnętrze z wykorzystaniem czarnego ornamentu na skórach, ścianach i innych detalach.

 • Przewaga czarnego koloru jest priorytetem przestronnych pokoi. I tu już jest okazja do realizacji najbardziej niewyobrażalnych projektów.

Mała kuchnia: możliwości zastosowania kontrastowego duetu

Wnętrze małego pokoju można wykonać w tym połączeniu z przewagą bieli. Włączenia w kolorze czarnym pomogą uczynić kuchnię elegancką i stylową. Przyczynia się to do dekoracyjnego komponentu kompozycji i wielu szczegółów:

 • Najpierw określ odcienie mebli: jeśli zestaw słuchawkowy jest całkowicie biały, możesz korzystać ze stołu jadalnego w czarnych kolorach. Optymalne do wyboru modele z przezroczystego szkła. Nawet krzesła mogą być ciemne, ale przezroczyste, wykonane z wyjątkowo mocnego plastiku. W rezultacie wnętrze jest przestronne i wizualnie przestronne.

Kuchnia narożna z przezroczystymi meblami w jadalni.

 • Luksusowo wygląda czarno-białą skórą na tle białych mebli. Jakie opcje powlekania wybrać? Jeśli mówimy o umieszczeniu w nowoczesnym stylu, może to być obraz miasta w negatywie. Klasyczne wnętrze wykorzystuje kafelki: biały zestaw będzie organicznie dopełniał czarną błyszczącą powierzchnię na fartuchu lub wzór. Może to być dachówka na cegłę lub mozaikę.
 • Harmonijne w tym wnętrzu jest czarna podłoga. W projekcie technologicznym wykorzystują ceramiczny granit, płytki ceramiczne z powłoką antypoślizgową, kamień naturalny. Chociaż ten ostatni w małym mieszkaniu raczej nie będzie odpowiedni. Ale w takich dziedzinach, jak retro, klasycyzm, minimalizm, w tym nawet eko w takiej kombinacji można użyć czarnej podłogi z drewna.

Biała kuchnia z czarną podłogą.

 • Kolejnym ważnym szczegółem w białej kuchni jest technika, która może być czarna.
 • Kątowe lub nawet liniowe formy mebli nie wykluczają użycia czarnego blatu przy białym zestawie słuchawkowym.
 • W małym pokoju najczęściej używają jasnych akcentów: czerwono-ognistych, trawiasto-zielonych, jasnożółtych detali. Kontrastują zarówno z czernią, jak i bielą. Możesz zastosować takie detale w każdym projekcie: zestawy narożników są dostarczane z wzorami, w których były skórki; możesz wybrać tapetę z motywem ściany akcentującej. Wierzch pokoju można ozdobić dekoracyjnymi obrazami w odpowiednich kolorach.

Wnętrze przestronnej kuchni ogranicza tylko wyobraźnia właścicieli i projektantów. Do tego pomieszczenia dopasuje się wiele pomysłów: od całkowicie czarnego projektu z jasnymi akcentami do różnych kombinacji w różnych proporcjach. Liniowe, wyspowe i narożne opcje mebli są tutaj odpowiednie. Na ścianach są klejone i tapety, a panele można wybierać i malować.

Oto kilka harmonijnych pomysłów na ogólny projekt:

 • Czarny błyszczący sufit uzupełniają ciemne szczegóły lub część elewacji kuchennych. W przypadku tego rozwiązania nigdy nie wybieraj całkowicie czarnego zestawu słuchawkowego. Monochromatyczny ciemny blat może być uzupełniony połączonymi fasadami: wtedy zasadniczo wykonywany jest biały blat, a czarne dno jest. Ciekawie jest patrzeć w takie pomieszczenia kanciastymi wersjami zestawów. Tutaj możesz pokonać coś przeciwnego: górny, który robi ciemność, a biały - fartuch i częściowo niższe fasady.

Kuchnia z sufitem w kolorze czarnym.

 • Czarna podłoga - dość standardowe rozwiązanie do przestronnej kuchni w takim połączeniu kontrastowym. Może być symetryczny z błyszczącym sufitem napinanym, a cała przestrzeń wokół będzie śnieżnobiała: tapety, urządzenia, apartament, skórki, jadalnia, zasłony.

Czarna podłoga w śnieżnobiałej kuchni.

 • Bez obramowań i ścian pokój wygląda tak, gdy jedna lub dwie narożne ściany są ze szkła: z reguły jest to wyjście na dziedziniec prywatnego domu, na taras lub na balkon. W tym przypadku przestrzeń tworzy się w trzech, a czasem w dwóch ścianach. Następnie ciemny zestaw, tapety i skórki - wszystko to jest postrzegane dość łatwo i harmonijnie.

Idealna czarna kuchnia: jakie rozwiązania są dla Ciebie odpowiednie

Dzięki jednej przezroczystej ścianie prowadzącej na dziedziniec lub na taras można stworzyć wyjątkową kuchnię. Niektóre rozwiązania mają również zastosowanie w normalnym pomieszczeniu.

1. Pokój trzyścienny jest łatwiejszy do dekoracji harmonijnie, ponieważ półprzezroczyste struktury łączą wnętrze z sąsiednim terytorium, pełnienie funkcji dekoracyjnej, przy jednoczesnym podziale przestrzeni krajobrazowej i funkcjonalnej. Tutaj możesz wybrać czarną tapetę, dodać grafitowy zestaw czarnych technik, skórek. I tylko kilka detali będzie białych: może dno mebli, narożny mur lub kafelki na fartuchu, naczynia. Ponieważ zasłony do kuchni czarno-białej w tym przypadku nie są potrzebne, rozwiązania techniczne nadają się tylko do zasłaniania okien w ciemności. Ciekawie będzie patrzeć na ciemne fasady z białymi uchwytami, czarną jadalnią lub tapetą ze śnieżnobiałym ornamentem.

Kuchnia prywatnego domu, w całości w kolorze czarnym z jedną przezroczystą ścianą.

2. Tutaj możesz korzystać z wielu otwartych półek. W ekoprojektowaniu będzie organiczne drewniane tło, a bezpośrednio wystrój może być zarówno czarny jak i biały. W stylu klasycznym białe lub czarne płytki o kontrastowym wystroju mogą pełnić rolę tła.

Czarna kuchnia z czerwonymi i ognistymi detalami.

3. Gładkie, matowe powierzchnie bez uchwytów łączą się ze ścianami, czyniąc wnętrze możliwie wolnym. W takiej kompozycji otwarte półki z jasnymi akcentami będą szczególnie harmonijne. Tutaj możesz umieścić zestaw białych waz, naczyń z czerwonego ognia, niestandardowych opraw.

Czarno-białe połączenie jest idealną opcją dla minimalistycznego projektu kuchni, należy to wziąć pod uwagę przy wyborze wystroju i akcentów. A w minimalizmie taki duet będzie najbardziej organiczny.

W rzeczywistości są tylko dwie opcje wyboru akcentów kolorystycznych dla kuchni czarno-białej:

 • Jasny - kontrastujący z podstawowymi i już rywalizującymi odcieniami.
 • Neutralny miękki - aby zapewnić tak rygorystyczny komfort w pomieszczeniu.

Jasne decyzje mogą być następujące:

 • Czerwone ogniste detale wyglądają bardziej niż harmonijnie. W takich tonach wybierzmy naczynia, narożne półki otwarte, wzór na zasłony lub tapetę z podobnym ornamentem. Czerwono-czarno-biała kuchnia wygląda aktywnie, dynamicznie i tajemniczo. Ale jest to opcja dla ekscentrycznych i odważnych ludzi.

Czerwono-czarno-białe trio w kuchni.

 • Jasne niebieskie i bogate zielone akcenty sprawią, że pokój będzie oryginalny, ponieważ nie jest to trywialna kombinacja, jak w przypadku czerwono-białego dodatku do czerni. Ale takie szczegóły nie będą tak kontrastujące, co stworzy wyjątkową atmosferę przytulności.
 • Pomarańczowe i żółte, nawet cytrynowe elementy - kolejna harmonijna opcja. To cieplejsze, ale i wygodne rozwiązanie, niż plama czerwonego ognistego koloru. Ten wzór jest oryginalny i świeży. To wnętrze jest pogodne, a nawet słoneczne.

Neutralne kolory sprawiają, że kuchnia w każdym stylu jest harmonijna i elegancka. Może to być beż, kawa i kość słoniowa.

Które style pasują do czarno-białego duetu

Taka kontrastująca kombinacja może być zrealizowana dosłownie w każdym stylu, który decyduje o wyborze materiałów, cechach wystroju i dekoracji.

 • Najbardziej odpowiedni duet w nowoczesnym stylu, na przykład może to być hi-tech z chromowanymi detalami, czerwono-szare fasady technologii, z abstrakcyjnym wzorem na skórki.

 • Minimalizm - jedna z podobnych opcji, Kiedy wszystko podlega funkcjonalności i odrzuceniu nadmiaru. Górny i dolny zestaw słuchawkowy mogą być w dowolnej proporcji pomalowane w wybranych odcieniach, ale całkowicie łączą się ze ścianą, aby zminimalizować wpływ na postrzeganie przestrzeni.

 • Klasycyzm i inne style retro nie tak organiczny z czarno-białą kombinacją, ale jest to również możliwe w tym wykonaniu. Tutaj są kolumny, ozdobne okładki na meblach, kafelki zamiast skóry, naturalny kamień lub drewniana podłoga.
 • Możesz wybrać dowolną opcję, a nawet eklektyczną, ale w kontrastowym duecie musisz pamiętać, że wszystkie szczegóły przykuwają twoją uwagę. Dlatego w takiej kuchni wolą minimum detali, które sprawią, że będzie harmonijna.

  Czarno-biała kuchnia: cechy i przykłady wzornictwa

  Monochromatyczne wnętrza przez rok nie wychodzą z mody - jest piękna i oryginalna. Dziś porozmawiamy o czarno-białym projekcie kuchni: pokażemy przykłady ze zdjęciem, odsłonimy kilka sekretów i ciekawych pomysłów na temat projektu.

  Czarno-biały to mocne i samowystarczalne kolory. Jedna z nich jest najjaśniejsza z palety kolorów, druga najciemniejsza. Aby ta gra w szachy grała we wnętrzu, trzeba zrozumieć podstawowe zasady łączenia takich kolorów.

  Oto kilka wskazówek:

  • W małej kuchni dominujący odcień najlepiej wykonać na biało - dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądało na wizualnie większe.
  • Idealne proporcje kombinacji: 2 do 1 lub 3 do 1.
  • Będziesz potrzebował dużo oświetlenia - w przeciwnym razie pomieszczenie będzie wyglądać nudno i ponuro.
  • Pracuj nad teksturami - ich kontrast stanie się prawdziwą atrakcją.
  • Nie bój się dodawać akcentów kolorystycznych. Ożywiają atmosferę i podkreślają piękno monochromatycznych wzorów.
  • Technics. Panele kuchenne i fasady pieców z reguły robią się czarne. Możesz ich używać jako pełnoprawnych elementów zestawu kolorystycznego. Dotyczy to zwłaszcza małej, białej i czarnej kuchni.

  W słowach wydaje się to skomplikowane, ale na poniższych zdjęciach zobaczysz, jak te zasady są zawarte we wnętrzu. Zobaczmy, jak wygląda kuchnia, wykonana w czerni i bieli w różnych stylach.

  Istnieje opinia, że ​​dla klasyków konieczne jest stosowanie wyłącznie jasnej pastelowej skali. Generalnie zdarza się to częściej. Ale, wierz mi, nadaje się również monochromatyczna kolorystyka.

  Na przykład. Jest narożna kuchnia z białymi fasadami i czarnymi blatami. Wygląda to bardzo korzystnie, szczególnie dzięki dobrze dobranej jako tapetę w tle z wzorzystym nadrukiem. Zwróć uwagę na małe rzeczy: kilka czarnych i szarych płytek na fartuchu będzie pięknym akcentem.

  Nie realizuj skomplikowanych form: wszystko powinno być proste, ale eleganckie. Polecamy wybrać zestaw z patyną - całkowicie odpowiada stylowi klasycznemu.

  Jeśli główny ton, który planujesz zrobić czarny, to wnętrze będzie musiało być przemyślane tak dokładnie, jak to możliwe. Na przykład w przypadku kuchni w Chruszczow nie jest to dobry pomysł - potrzebujesz przestronnego pokoju. Zalecamy, aby co najmniej jedna powierzchnia była całkowicie biała - w tym przypadku sufit.

  Eleganckim dodatkiem będą elementy wystroju w stylu vintage: żyrandol imitujący antyczny świecznik, złote wazony, które odegrają rolę jasnych kresek.

  Ważne: nie zapomnij o kluczowym oświetleniu. Oprócz głównej lampy spróbuj zainstalować oświetlenie nad powierzchnią roboczą - zapewni to wygodne gotowanie.

  W przypadku współczesnej klasyki można odejść trochę od tradycji. Prawdopodobnie spodoba ci się podłoga wyłożona dużą płytką w złożonej kolejności. Tak, w małej kuchni do realizacji taka koncepcja jest skomplikowana - sprawi, że pokój będzie mniej wizualnie. Ale w przestronnym - udanym i nieoficjalnym ruchu.

  Charakteryzuje się gładkimi liniami i gładkimi fakturami - w czarno-białym świecie nowoczesny wygląd jest wspaniały. Nadaje się do każdego pomieszczenia - nawet dla małych. Najważniejsze, aby znaleźć odpowiednie meble.

  Na przykład w kuchni o powierzchni 12 m.kw. odpowiednie proste zestawy słuchawkowe w tych tonach. Podoba nam się ta opcja - minimalna ilość szczegółów, ale wszystko wygląda bardzo pięknie. Piękno i perfekcja pomieszczenia pomoże dodać niezwykły żyrandol o złożonych kształtach.

  Przy okazji: czasami przedmioty stają się znane każdemu. Na tym zdjęciu ich rolę odgrywają słoiki z luźnymi produktami, które zwykle są ukrywane w szafkach.

  Eksperymentuj z jasnymi akcentami - mogą pięknie udekorować monochromatyczny obraz. Zielony ceramiczny fartuch i cienki zielony pasek na białej podłodze pasuje zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń.

  Oczywiście możesz wybrać kolor według własnego uznania. Pamiętaj jednak, że nie powinno być więcej niż dwa elementy - w przeciwnym razie nie możesz powiedzieć, że zrobiłeś kuchnię w czerni i bieli.

  Praca ze stylami nowoczesnymi wiąże się z jednym poważnym ryzykiem: łatwo jest dać się ponieść materiałom, których struktura nie ma znaczenia w projektowaniu monochromatycznym - obfitość metalu, złocenie, tapeta z nadrukiem 3D. Być może jest tylko jeden wyjątek - przezroczyste szkło odporne na uderzenia. Półki, drzwi szafek ... Wyglądają pięknie i całkiem w temacie dekoracji secesji.

  Jeśli chcesz umieścić jadalnię w kuchni, warto ją podświetlić w innym kolorze. Zobacz klasyczną kombinację czerni i czerwono-białej. Monochromatyczny design z jasnymi fotelami wygląda świeżo, ale fioletowe tkaniny nie wydają się obcym elementem wnętrza.

  Użyj drzewa - zawsze jest odpowiednie, nawet w czerni i bieli. Jednak najważniejsze to nie przesadzać. Tłoczone powierzchnie o wyrazistej teksturze nie pasują. W końcu drzewo powinno być uzupełnieniem, a nie fundamentem. Użyj go do blatów. W tej klatce zagra bogaty terakotowy fartuch.

  Błyszczące tekstury, metaliczne, jasne odcienie są głównymi oczekiwaniami tego stylu. A jak będzie wyglądać czarno-biała kuchnia w stylu high-tech? Sądząc po recenzjach - doskonale! Dla niego charakterystyczny jest dla niego monochromatyczny wzór.

  Zwróć uwagę na tę opcję: matowe białe wykończenie i błyszczący czarny zestaw słuchawkowy. Rodzynki dodają niebieskie oświetlenie LED - powitanie, które stało się bardziej modne w ostatnich latach.

  Ogromną rolę w takich wnętrzach odgrywają detale: wzorzysty fartuch, niezwykły żyrandol czy lampy, elementy dekoracyjne. Poświęć czas i zastanów się nad tymi drobiazgami: tworzą atmosferę.

  Oto inne ciekawe rozwiązanie - kuchnia-salon z czerwonymi akcentami w kolorze czarnym i białym.

  Zwróć uwagę na udany ruch z podziałem na strefy - w miejscu pracy jest przeważnie czarny, aw jadalni - światło. Dzięki temu pomieszczenie wygląda na bardziej uporządkowane i uporządkowane, co pomaga utrzymać porządek.

  Jeśli nie obawiasz się wysokich kosztów zestawów na zamówienie, zrób to mniej więcej w tym duchu. Futurystyczny design takich mebli odpowiada duchowi high-tech. I wygląda świetnie. Jednak miłośnikom obfitości wystroju lepiej jest szukać innej opcji - nie odwracaj uwagi od głównego elementu, to jest dobre samo w sobie.

  Jeśli przestrzeń pozwala na pomieszczenie, ustaw białą wyspę kuchenną na środku kuchni z oświetleniem od dołu. W tonie ozdobi on główny obszar pracy piecem i zlewem na czarnym tle.

  Ale wbudowana lodówka i wysokie szafki tworzą czerń. Błyszcząca biała podłoga zdobi miękka mata "szachy". Tak, znalezienie odpowiednich mebli i akcesoriów będzie wymagało poniesienia kosztów materiałowych i czasu - ale wynik jest tego wart.

  Z jakiegoś powodu większość ludzi kojarzy je z szarymi i czerwonymi tonami.

  Tymczasem mała czarno-biała kuchnia z dekoracją na poddaszu wygląda idealnie. Ściany i fartuchy zaleca się układać w kafelki z cegły - to odpowiada tradycyjnej idei tego stylu. Ponadto, biorąc pod uwagę niewielki rozmiar pomieszczenia, pomyśl o drobnych detalach, które ostatecznie tworzą wnętrze.

  Na przykład, ważne jest, aby wybrać zasłony, aby nie zajmowały dużo miejsca, ale były stylowe i odpowiednie. Polecamy spróbować żaluzji rzymskich lub pionowych - są one odpowiednie do tej koncepcji.

  Rozcieńczyć podstawowe połączenie czerni i bieli z szarymi elementami. Na przykład, tak jak tutaj - czarna wstawka reliefowa na ścianie "pod kamieniem" jest dobrze osłonięta przez błyszczące szafki zestawu słuchawkowego.

  Do przestronnych pokoi, kup kuchnię narożną - jest wygodna i praktyczna, ale w tych kolorach wygląda świetnie. Podziel kolory - utwórz czarny spód i biały top lub na odwrót, jak na zdjęciu.

  Plusy tego projektu to znacznie więcej niż minusy - pokój wygląda holistycznie, a wyraźna granica horyzontalna równoważy percepcję nieproporcjonalnych przesłanek.

  W wystroju wykorzystaj tradycyjne dekoracje na poddasze - graffiti, plakaty, obszerne napisy. Nie zaniedbuj i jasnych akcentów - spróbuj na przykład kupić jasnoczerwoną lodówkę.

  Małe pociągnięcia o innym kolorze są niezwykle udane. Spróbuj połączyć szarą podłogę z czarno-białymi meblami z drewnianymi półkami. Ta kombinacja jest standardową techniką, która zmiękcza wnętrze i czyni go bardziej wyrafinowanym.

  Bogaty ton czarno-biały jest idealny do minimalistycznej kuchni.

  Atrakcyjnie wygląda jak biała kuchnia z czarnym blatem - wizualnie powiększa i poszerza pomieszczenie. Rozcieńczyć mono-terier pomoże poprawnej tapety - wziąć jasnobeżowy, lekko szorstki. Kontrast między podobnymi reliefowymi ścianami a równomiernymi meblami wygląda imponująco.

  Nawiasem mówiąc, czarno-białe nie muszą być jednolite. Wybierz teksturowane kolory, szczególnie w przypadku błyszczących fasad. Meble i urządzenia, jak na tym zdjęciu, mogą stać się ozdobą pokoju. W takim przypadku nie będzie wymagany dodatkowy wystrój.

  W przypadku mieszkania typu studio lepiej jest kupić zestaw i taki sam licznik baru. Stanie się dodatkową powierzchnią roboczą i pomoże oddzielić przestrzeń roboczą od salonu. Tak, i po prostu piękna.

  Praca z akcentami i elementami dekoracyjnymi. Niezbędny jest niezwykły tkany żyrandol w kształcie półkuli nad stołem. Jeśli nie masz wystarczająco jasnych kolorów, nie jest dozwolone dodawanie kilku smug - na przykład kilka czerwonych wazonów lub podstawek do przyborów kuchennych.

  Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na szczegóły: wszystko powinno być tak wykwintne, jak to tylko możliwe. Unikaj ostrych linii i skomplikowanych stylów: potrzebujesz eleganckich mebli z zaokrąglonymi narożnikami.

  Ważne jest, aby zrozumieć, którą tapetę wybrać i czy ją wykonać, czy nie. Odpowiadamy - jeśli znajdziesz stylowy czarny ze wzorem, to zdecydowanie tak! Postaraj się wybrać dla nich niezwykłą nowoczesną technikę - zobacz, jak wygląda niestandardowa forma kaptura, która wygrywa na takim tle.

  Jeśli kuchnia jest połączona z jadalnią, pracuj nie tylko z głównymi powierzchniami, ale także z wystrojem. Bardzo ważne jest, aby stworzyć uroczystą, a jednocześnie przytulną atmosferę. Jest też minus medalu - warto przesadzić z detalami, bo wnętrze będzie bezpowrotnie zepsute. Dlatego zalecamy konsultacje z projektantami.

  Aby udekorować jedną ze ścian, użyj ozdobnej wstawki z lustrem. Jest to szczególnie dobre w przypadku małych kuchni - będą one wizualnie znacznie większe. Pamiętaj jednak, że za lustrem należy uważnie się zaopiekować, dlatego nie trzeba go umieszczać nad powierzchnią roboczą.

  W przypadku małej kuchni preferowane są najprostsze proste faktury. Aby dopasować tradycję art deco, preferuj gładkie, lekko zaokrąglone linie. Nie angażuj się w skomplikowane formy - w małym pokoju jest to niedopuszczalne.

  I nie zapomnij położyć 1-2 kwiatów do dekoracji - wtedy będą bardziej odpowiednie niż kiedykolwiek.

  Niezwykle wygląda to na kuchnię wewnętrzną połączoną z jadalnią. Tutaj art deco ładnie przeplata się z poddasze. Pomyśl, który tiul jest najlepszy do zasłon. Ostrożnie narysuj szkic lokalizacji folii PVC na suficie, a zwłaszcza na ścianach.

  Wybierz wszystkie elementy dekoracyjne. Bardzo oryginalne, tkane wzory na ścianie z płótna noszy - są niezwykle rzadko używane. Elegancja jadalni podkreśli fartuch "pod cegłą" i najprostszy zestaw pracy. Oświetlenie wykorzystują połączone oświetlenie punktowe z "żarówką" żarówki.

  Dla niego stosuj jasne, przewiewne kolory i przeważnie naturalne materiały. A jeśli wszystko jest jasne z bielą, to nie jest jasne, o czym jest czerń.

  Tak, to ostatnie powinno być mniej proporcjonalne. Na przykład blat z czarnego granitu lub jego imitacja na białym drewnianym zestawie słuchawkowym. Spróbuj wybrać gładkie, naturalne tekstury. Nie potrzebujesz eksperymentów - nawet w tym projekcie kuchnia będzie wyglądać elegancko.

  Dodaj akcenty za pomocą dekoru: tutaj jest ciemny dywan z jasnymi paskami.

  Narożna czarno-biała kuchnia będzie dobrze wyglądać, jeśli rozrzedzi się terier z monokryterią z drewnianymi fartuchami z laminatu. Tak, jest to trochę poza naszym zakresem kolorów. Ale, jak już wspomniano powyżej, 1-2 jasne elementy są całkowicie dopuszczalne.

  Do kuchni, w połączeniu z salonem, nadaje się również styl skandynawski. Pod wieloma względami ze względu na swoją prostotę - przestrzeń kuchenna nie odwróci uwagi od strefy rekreacyjnej. Staraj się jakoś uzupełnić przejrzystość linii mebli - oryginalny żyrandol i podświetlenie pod szafkami zestawu słuchawkowego. W ten sposób wrażenie będzie bardziej harmonijne.

  Praca z fakturami: matowa biała fasada i ten sam fartuch na ceglany, błyszczący czarny blat i sprzęt AGD. Tutaj czarny pojawia się raczej jako dopełnienie, które podkreśla śnieżnobiałość innych elementów.

  Podsumujmy. Czarno-białe kuchnie wyglądają wspaniale, jeśli potrafisz wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły i dokładnie przemyśleć wnętrze. Najprawdopodobniej naprawa będzie kosztować znaczną ilość - im prościej wszystko wygląda, tym dokładniej trzeba wybrać materiały. Jeśli jednak się nie boisz, wynik przekroczy oczekiwania - połączenie czerni i bieli będzie spektakularne i piękne w niemal każdym stylu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  89 − 81 =