Co wyczyścić kuchenkę mikrofalową wewnątrz tłuszczu

Co wyczyścić kuchenkę mikrofalową wewnątrz tłuszczu

Jak szybko i skutecznie wyczyścić kuchenkę mikrofalową w domu

Kuchenka mikrofalowa jest niezbędna. Służy do rozgrzewania żywności, rozmrażania żywności i gotowania potraw. Wadą kuchenki mikrofalowej jest szybkie zanieczyszczenie i trudności w usuwaniu tłuszczu z jego powierzchni. Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową w środku, jakie narzędzia i metody można zastosować do szybkiego i bezpiecznego czyszczenia?

Szybko i skutecznie umyć kuchenkę mikrofalową wewnątrz pomoże prostych zaleceń:

  • Aby wyczyścić kuchenkę mikrofalową, użyj efektu pary - spowoduje to rozpuszczenie starych cząstek tłuszczu, co znacznie ułatwi ich usunięcie.
  • Nie należy używać materiałów ściernych, metalowych gąbek ani innych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić powierzchnię kuchenki mikrofalowej.
  • Odłącz kuchenkę mikrofalową przed bezpośrednim czyszczeniem wilgotną gąbką. Nie używaj dużej ilości wody ani silnie nasączonej szmatki, aby zapobiec zamoczeniu elementów wrażliwych na wilgoć.
  • Rozpocznij czyszczenie pierścieniem do mycia i szklaną płytką, a następnie umyj górną i rusztową ścianę i na końcu drzwi.
  • Aby uzyskać maksymalny efekt, użyj dodatkowych produktów - cytryny, octu, sody lub specjalnych domowych środków czyszczących.
  • Regularnie czyść kuchenkę mikrofalową co najmniej raz w tygodniu przy regularnym użyciu i 2 razy w miesiącu w celu okresowej konserwacji. Aby zabezpieczyć ściany kuchenki mikrofalowej przed rozpryskami żywności i tłuszczu, podczas podgrzewania lub podgrzewania jedzenia używaj specjalnego plastikowego kaptura.

Cytryna, kwas cytrynowy lub sok

Czystość kuchenki mikrofalowej pomoże cytryny, jej sok lub kwas cytrynowy. Ta metoda nie tylko przywróci pierwotną czystość, ale także odświeży kuchenkę mikrofalową.

Przygotuj pojemnik, który może być używany w kuchence mikrofalowej. Wlej do niej 0,5 litra wody i dodaj jedną torebkę kwasu cytrynowego lub 4 łyżki stołowe. l. sok z cytryny i wyciśnięte owoce cytrusowe. Umieścić naczynia w kuchence mikrofalowej, wybrać tryb z maksymalną mocą i włączyć przez 3-10 minut (dokładny czas zależy od stopnia zabrudzenia). Kilka minut po wyłączeniu przetrzyj piekarnik wilgotną gąbką.

Podobnie, możesz czyścić kuchenkę mikrofalową cytryną namoczoną w wodzie lub innymi roztworami opartymi na cytrusowo-pomarańczowym i grejpfrutowym.

Pamiętaj, kwas cytrynowy nie nadaje się do częstego stosowania w kuchence mikrofalowej z powierzchnią szkliwa.

Soda oczyszczona jest również idealna do czyszczenia wnętrza kuchenki mikrofalowej. Małe cząstki materii osadzają się na ścianach w postaci kondensatu i rozpuszczają nagromadzony tłuszcz lub brud. Do procedury przygotuj głęboką miskę, w której przygotuj roztwór 450 ml wody i 1 łyżkę. l. soda. Umieść pojemnik w piekarniku, ustaw maksymalną moc i włącz kuchenkę mikrofalową na 10 minut. Po zakończeniu sygnału ogrzewania odczekaj kolejne 5 minut bez otwierania drzwi, a następnie przemyj kuchenkę mikrofalową wilgotną gąbką lub ściereczką.

Jak oczyścić piekarnik z węgla i tłuszczu?

Usuwamy nieprzyjemny zapach z lodówki

Zasady wyboru kuchenki mikrofalowej w domu

Możesz użyć ugryzienia, aby usunąć brud z wnętrza kuchenki mikrofalowej. Ta metoda szybko i skutecznie pomaga usunąć tłuszcz. Zabiegowi towarzyszy nieprzyjemny zapach octu, który jednak szybko znika po zakończeniu czyszczenia.

Aby wyczyścić kuchenkę mikrofalową, nalej 0,5 litra wody do miski i dodaj 1 łyżeczkę wody do miski. Esencja octowa lub 2 łyżki. l. ocet. Umieść pojemnik z roztworem w mikrofalówce i włącz go na 5-15 minut, w zależności od receptury i ilości zanieczyszczeń. Po kąpieli parowej usuń całą mokrą gąbkę

Szybko i skutecznie radzić sobie z zanieczyszczeniem wewnątrz kuchenki mikrofalowej będzie mógł korzystać z mydła do prania. Posmaruj je niewielką wilgotną gąbką i przetrzyj nią całą powierzchnię kuchenki mikrofalowej. Pozostaw to na chwilę, a następnie usuń roztwór mydła i rozpuszczony brud za pomocą czystej wilgotnej szmatki. Jeśli nie wyczyścisz ścian piekarnika prawidłowo z mydła, możesz uzyskać nieprzyjemny zapach pieczenia przy pierwszym użyciu.

Urządzenia gospodarstwa domowego pomogą oczyścić kuchenkę mikrofalową. Przygotuj zmywarkę (Faire, Gala itp.), Wodę i miękką gąbkę. Na mokrej gąbce wycisnąć niewielką ilość produktu i kilkakrotnie wycisnąć, aż do pojawienia się piany. Włóż gąbkę do mikrofalówki i włącz urządzenie, aby uzyskać maksymalną moc przez 20-30 sekund, a następnie umyj piekarnik od środka.

Do czyszczenia kuchenek mikrofalowych można używać specjalistycznych narzędzi, które są produkowane przez wiele firm produkujących maszyny. Nałóż spray lub żel zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Aby pozbyć się brudu w kuchence mikrofalowej i odświeżyć, pomoże to w prostym czyszczeniu za pomocą domowych detergentów lub metod ludowych. Aby utrzymać funkcjonowanie kuchenki mikrofalowej i skutecznie usunąć wszelkie pozostałości tłuszczu i żywności, należy zastosować efekt kąpieli parowej, który można wzmocnić dodatkowymi składnikami, na przykład cytryną, sodą lub octem. Przestrzegaj głównych zaleceń i nie zapomnij o zasadach bezpieczeństwa podczas czyszczenia urządzeń gospodarstwa domowego.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową w domu. Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową z tłuszczu w środku

Kuchenkę mikrofalową można teraz oglądać niemal w każdym domu. Stało się nieodzownym atrybutem nowoczesnej kuchni. Za pomocą kuchenki mikrofalowej możesz szybko rozmrażać jedzenie, gotować pyszne jedzenie, a także rozgrzewać potrawy, zanim zostaną podane na stole.

Asystent kuchenny jest zwykle bardzo często używany przez wszystkich członków rodziny. W związku z tym prędzej czy później na jego powierzchni pojawiają się żółte uschnięte plamy tłuszczu. Jak wyczyścić mikrofalówkę w domu i pomóc jej znowu stać się białym?

Jeśli asystent kuchni jest zanieczyszczony, należy pamiętać, że surowo zabrania się go myć jak czajnik lub patelnię. W każdym przypadku powinieneś zastosować swoje sztuczki i tajemnice. Jak mogę wyczyścić kuchenkę mikrofalową w domu, aby po tym nie musiała zostać zabrana do warsztatu?

Jeśli myjesz asystenta kuchni na zewnątrz, wystarczy wilgotna gąbka i detergent. Od wewnątrz, kuchenka mikrofalowa zabrudzi się znacznie częściej. W tym samym czasie należy oczyścić trudne do usunięcia tłuste lub już poplamione plamy.

Aby urządzenie ponownie zabłysło białym światłem i nie uległo zepsuciu, konieczne jest poznanie struktury jego wewnętrznej powierzchni. Zwykle jest wielowarstwowy. Ostatnia, zewnętrzna warstwa jest zaprojektowana tak, aby odbijać mikrofale i jest ochronna. Dlatego nie powinno być uszkodzone.

Przed czyszczeniem kuchenki mikrofalowej należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi. Powinien zawierać sekcję wskazującą detergenty, które mogą być użyte do czyszczenia wewnętrznej warstwy. Przede wszystkim nie powinny zawierać cząstek ściernych. Innymi słowy, nie można stosować różnych proszków do mycia mikrofalówki. Gąbka do czyszczenia asystenta kuchennego powinna być tylko miękka. Przy użyciu szczotki grubej usuwanie wysuszonych plam jest łatwiejsze, ale prawdopodobieństwo uszkodzenia warstwy ochronnej jest znacznie zwiększone.

W dzisiejszych czasach można łatwo kupić detergent. Wybór tego produktu jest dość duży. Istnieją również specjalne środki przeznaczone do mycia kuchenek mikrofalowych. Preferowane przy zakupie powinny być rozpylacze, kremy i żele. Jest to ta forma produktu czyszczącego, która delikatnie usunie brudne plamy.

W dziale supermarketów chemii gospodarczej można kupić "Mr. Muscle" i specjalne serwetki do kuchenki mikrofalowej - "Magic Power". Są też takie środki czyszczące jak "Sanita 500-Antiguer" i "Sanklin9raquo;.

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową w środku? Proste wystarczy. Aby to zrobić, nałóż trochę zanieczyszczonej powierzchni i pozostaw na kilka minut. Następnie żel, krem ​​lub spray należy usunąć miękką ściereczką.

Główną wadą tej metody jest to, że trzeba przejrzeć kilka opcji, aby znaleźć najbardziej skuteczne narzędzie. Ponadto chemia gospodarcza powoduje znaczną szkodę dla zdrowia. Jeśli jesteś uczulony lub masz małe dziecko w domu, będziesz musiał skorzystać z innej opcji.

Jak mogę wyczyścić kuchenkę mikrofalową w środku w bezpieczny i łatwy sposób? Absolutna swoboda usuwania tłustych plam z warstwy ochronnej pomoże zwykłej wodzie. Warto jednak pamiętać, że ta metoda nadaje się tylko do zanieczyszczenia światłem.

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową w domu z wodą? Aby to zrobić, przelej niewielką jej ilość do miski, a następnie włóż pojemnik do kuchenki mikrofalowej. Mikrofale włącza się z pełną mocą, ustawiając timer na pięć do piętnastu minut. Po wyłączeniu, powinno zająć trochę czasu, aby lepiej plamić. Dopiero po tym brud usuwany jest miękką ściereczką lub gąbką. Ta metoda jest bardzo skuteczna w osiemdziesięciu procentach przypadków.

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową w domu, jeśli plamy są trudne do usunięcia? W takich sytuacjach, gdy używana jest zwykła woda, pożądany wynik nie jest uzyskiwany. Ale nie rozpaczaj. Istnieje łatwy sposób na wyczyszczenie asystenta bez marnowania. Aby to zrobić, konieczne będzie użycie kwasu cytrynowego. Doskonale wyczyści skażoną powierzchnię i wybieli ją.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową kwasem cytrynowym? Zasada użycia tego narzędzia jest taka sama jak w wersji z wodą. Tylko w przygotowanym pojemniku z płynem należy dodać łyżeczkę kwasu cytrynowego. Ta metoda jest również dobra pod tym względem, że po oczyszczeniu wewnętrznej powierzchni w mikrofalówce pozostaje przyjemny świeży zapach. Zamiast kwasu cytrynowego można dodać sok z jednej cytryny lub kilka płatków tego cytrusu do pojemnika z wodą.

Jest jeszcze inne wspaniałe narzędzie, które odpowie na pytanie, jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową z tłuszczu. To jest ocet. Dzięki swojej skuteczności znajduje się na równi z kwasem cytrynowym. Dlatego wybór funduszy należy do Ciebie.

Ta metoda czyszczenia wewnętrznej powierzchni asystenta kuchennego jest tak prosta jak wszystkie powyższe. W pojemniku z ciepłą wodą należy dodać ocet w objętości trzech łyżek. Przygotowaną mieszaninę wkłada się do kuchenki mikrofalowej, która włącza się na pięć minut. Aby plamy dobrze się zmiękły, po wyłączeniu urządzenia odczekaj kwadrans. Następnie stenochka czyści się miękką gąbką lub ściereczką. Jeśli powierzchnia nie jest bardzo zabrudzona, można ją po prostu wytrzeć roztworem octu.

Ten produkt ma właściwości ścierne. Można go jednak również stosować do czyszczenia wewnętrznej powierzchni kuchenki mikrofalowej. Jak szybko można czyścić kuchenkę mikrofalową sodą? W tym celu produkt w ilości dwóch do trzech łyżek stołowych należy dodać do pojemnika z ciepłą wodą. Następnie, po umieszczeniu roztworu w kuchence mikrofalowej, uruchom minutnik na pięć minut. Pojemnik musi pozostać wewnątrz urządzenia przez kolejne piętnaście minut po jego wyłączeniu. Dopiero wtedy plamy zostają ostatecznie przemoczone, można je łatwo usunąć miękką gąbką.

Kuchenkę mikrofalową można czyścić pomarańczową pomarańczą cytrusową. Będzie to wymagało skórek. Są one umieszczane w szklanym kubku, który zawiera wodę. Pojemność jest umieszczana w kuchence mikrofalowej na trzy do pięciu minut. Po tym wystarczy starannie oczyścić ściany wewnętrznej powierzchni z plam tłuszczowych.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową wewnątrz tłuszczu w domu

• Nie używaj metalowej siatki, ponieważ mogą uszkodzić warstwę ochronną, a urządzenie może działać nieprawidłowo. Ponadto są one wykonane z cienkiego metalu, który może się oderwać, a pozostałe części powodują pożar. Gąbki z dużą powierzchnią ścierną również uszkadzają wnętrze urządzenia.

• Należy zachować ostrożność w przypadku płynnych środków czyszczących, ponieważ w kuchence mikrofalowej znajdują się części, których nie wolno dopuścić do dostania się do wody.

• nie tylko wnętrze powinno być czyste, szczególną uwagę należy zwrócić na tył piekarnika, w którym znajduje się ruszt. Gromadzi się również kurz, który musi zostać usunięty, bez użycia szorstkich środków czyszczących.

Tradycyjne metody czyszczenia

Sok z cytryny. Wystarczy dodać 2-3 łyżeczki soku z cytryny do spodka z wodą i włączyć piekarnik na 10 minut. Suchy brud w tym czasie będzie wypełniony wilgocią i będzie łatwy do umycia. W tym samym czasie kuchnia zostanie wypełniona świeżym cytrusowym zapachem.

Jak myć kuchenkę mikrofalową w domu w 5 minut

• naczynia są wkładane do piekarnika, włączaj je, aby uzyskać maksymalną moc (wystarczą 2-3 minuty);

• Po 5 minutach od zakończenia pracy w kuchence mikrofalowej, usuń środek, użyj wilgotnej gąbki, aby zetrzeć tłuszcz. Następnie wyczyść powierzchnię kilkoma razy czystą szmatką, aby całkowicie pozbyć się zapachu chemii.

• wlać powstały roztwór do pojemnika z szerokim dnem i zainstalować w kuchence mikrofalowej;

• Włączyć urządzenie do pełnej mocy (5 minut);

• Po zatrzymaniu stopera poczekaj chwilę, a następnie możesz łatwo usunąć cały brud za pomocą miękkiej ściereczki.

Wiele rozwiązań do czyszczenia kuchenki mikrofalowej tylko z zanieczyszczeniami, ale nie są skuteczne w usuwaniu zapachu palenia. Pozbądź się uporczywych nieprzyjemnych zapachów, przetestuj je nie przez jedno pokolenie metod gospodyń domowych.

Będziesz potrzebował ziół o wysokiej zawartości olejków eterycznych. Może to być tymianek, melisa, mięta, lawenda, rozmaryn. Pomogą one nie tylko poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem wewnątrz kuchenki mikrofalowej, ale także napełnią przyjemnym zapachem całą kuchnię.

• gotować w wysokiej mocy przez 20-25 minut;

• Po wyłączeniu piekarnika pozostaw zioła na 30 minut;

• Po usunięciu ziół zainstaluj spodek z solą w kuchence mikrofalowej (najlepiej w nocy), wchłonie pozostałe zapachy.

• wlać zawartość szklanki i żądany pojemnik i włożyć go do piekarnika na 10 minut, ustawiając silne ciepło;

• Po odłączeniu sygnału weź płytkę i wytrzyj ściany i spód wilgotną ściereczką. Pozostaw kuchenkę mikrofalową krótko otwartą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 − 26 =