Ciężki chiński motoblok

Ciężki chiński motoblok

Funkcje i popularne modele chińskich motobloków

Krajowy rynek drobnej mechanizacji posiada duży asortyment sprzętu ogrodniczego, z których większość jest wykorzystywana jako bloki silnikowe i kultywatory silnikowe. Jednak odmiany małych ciągników produkowane przez chińskich inżynierów nie tracą na znaczeniu, a nawet stają się ważniejsze.

Wynika to z wysokiej jakości produktów, niezawodności i wielofunkcyjności, niskich kosztów, a silniki do motobloków z Bliskiego Królestwa mogą konkurować z Ameryką, Japonią i Włochami. Dlatego materiał ten jest poświęcony segmentowi, który reprezentują chińskie motobloki.

1 Cechy techniczne chińskiej technologii rolniczej, zalety i wady

Często produkty z Azji Wschodniej są poważnymi agregatami, które mogą funkcjonować nawet w trudnych warunkach. Dzięki następującym zaletom chińskie maszyny zasługują na szczególną popularność i zaufanie:

 • przystępna cena;
 • wielofunkcyjność;
 • agregacja z dużą liczbą załączników;
 • wysoka produktywność (powierzchnia leczonego obszaru wynosi od 70 do 3 hektarów);
 • duża dostępność;
 • silniki o dużej mocy;
 • czas bezawaryjnej pracy dzięki wyposażeniu w chłodzenie wodne.

Przeorać glebę chińskiego motobloku

Uniwersalne urządzenie sprawia, że ​​są one dostosowane do klimatu i gleby naszego kraju. Ważną zaletą jest możliwość zakupu części zamiennych, brak problemów z konserwacją i naprawą, wydłużając żywotność pojazdu. Kompaktowa konstrukcja, oszczędność paliwa, design - nie bez znaczenia cechy wyróżniające maszyny rolnicze.

Wady mają również: kruchość silników z zapłonem elektronicznym, metalowym kruchości, delikatności wyrobów z tworzyw sztucznych, rozpowszechnionego uszkodzenia - szybkiego zużycia pierścieni tłokowych, czasopism wału korbowego, usuwanie zębów kół zębatych, awaria rozrusznika dla Glebogryzarki.

Większość chińskich motobloków ma 4 biegi: dwa przednie i dwa tylne. Są one wyposażone w obrotową kierownicę, obracającą się zarówno w kierunku poziomym, jak i pionowym. Na rynku sprzętu z Chin istnieją kopie, których silniki napędzane są benzyną, olejem napędowym. Te ostatnie z reguły przewyższają benzyny ze względu na wysoki moment obrotowy, doskonałą wydajność i ekonomiczność.

Pojazdy, głównie ciężkiej klasy, mają prosty projekt składający się z jednostek i mechanizmów:

 • zbiornik paliwa o pojemności od 4 do 6 litrów;
 • 4-suwowy silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa;
 • reduktor biegów;
 • sprzęgło tarczowe w kąpieli olejowej;
 • układ chłodzenia;
 • przełącznik prędkości;
 • PTO;
 • koła pneumatyczne.

Warianty załączników dla chińskich motobloków

Niektóre produkty otrzymują obrotnice zamiast kół, których szerokość jest jak najbliżej 100 mm. Przy czym frezy są typu odłączalnego, co oznacza, że ​​można je regulować. Sam określasz szerokość niezbędną do uprawy gleby.

Średnio waga osiąga 200 kg. Są łatwe w użyciu, manewrowe. Zasób silnikowy zostaje zwiększony do 3 000 godzin. Głębokość robocza wynosi nie więcej niż 30 cm, szerokość około 140 cm Niektóre "chińskie" są wyposażone w elektryczny rozrusznik z akumulatorem. Zbiorniki paliwa - pojemność 2-10 litrów. Dodatkowy komfort tworzy się w oparciu o niski poziom wibracji i hałasu.

Szczególnie interesujące są silniki chińskich motobloków. Mają również niski koszt, wyróżniają się solidną konstrukcją i niezawodnością. Czynniki te faworyzują ich zastosowanie w różnego rodzaju sprzęcie ogrodniczym, w maszynach własnej produkcji. Greenfield i FORTE oferują pakiet zawierający dodatkowe elementy. Załóżmy, że potrzebujesz silników do motobloków samodzielnie wykonanych, a następnie muszą być wyposażone w skrzynię biegów, aby uprościć instalację w strukturze samego urządzenia.

Produkty KAMA są dobrze wymienione. Tak więc liderami sprzedaży byli: silnik Diesla o nominalnej prędkości 3000 obr./min. i moc 6,3 kW, benzynową elektrownią Centaur DVS-200B, mechanizmem benzynowym Weima WM170F-3. Silniki są produkowane przy użyciu nowoczesnych technologii i wchodzą na półki sklepowe gotowe do pracy dopiero po dokładnym sprawdzeniu.

1.1 Informacje zwrotne na temat chińskiej moto silnika diesla po dwóch latach eksploatacji (wideo)

2 Producenci motobloków z Chin lub wyprodukowanych w Chinach: najpopularniejsze modele

Wybór jakiegokolwiek narzędzia ogrodniczego, w szczególności motobloku, powinien zaczynać się od definicji zadań, które powinien wykonać twój nowy nabytek, oraz intensywności planowanej pracy, obszaru pola bramkowego. W końcu niewielki traktor służy nie tylko do pielęgnacji ogrodu, ogrodu kuchennego, ale także jako pompa, kosiarka do paszy, dmuchawa do śniegu itp. Różnorodna produkcja technologii rolniczych w ChRL jest dość duża.

Chińskie maszyny są produkowane przez następujących producentów, którzy wyróżnili się udanym połączeniem ceny / jakości, dużego wyboru osprzętu, ugruntowanych dostaw oryginalnych części i pomocniczych części do bloków silnikowych:

Połączenie bloków silnikowych Huter

Zasadniczo, dostępne na rynku rosyjskim, chińskie motobloki to kopie pojazdów krajowych, np. Neva, blok silnika MB-1, Salute. Oczywiście cena oferty jest niższa, co osiąga się dzięki tańszej pracy w Chinach i oszczędnościom na materiałach. Nie powinniśmy jednak wyciągać wniosku, że ta gospodarka negatywnie wpływa na jakość gotowego produktu.

Większe zapotrzebowanie na chińskie motobloki marek ZIRKA, KDT, Kipor, Weifang, Kama.

Dla właścicieli małych działek (6-7 akrów) lepiej przyjrzeć popularnych modeli, bardziej odpowiednie do kategorii konsumentów - Centaur 3060B, 3060D, IRON ANGEL GT1050. Jeśli jest ich 1200 i więcej, wskazane byłoby preferowanie półprofesjonalnych motobloków - Aurora 105, Centaur 2060D, 2060B.

Przedsiębiorców i rolników zaangażowanych w masowej uprawy warzyw, wskazane jest, aby zdecydować się na profesjonalnej maszynie - Aurora MT-101DE, Centaur 1013D, 1081D, Aurora MT 125 D. Odmiany mikrociągniki, „serce”, który jest w silnik diesla, takie jak Aurora 81DE, MT -101D, ZIRKA LX1090D, LX 1081D (i inne analogi z chłodzeniem powietrzem) są często sprzedawane u oficjalnych dealerów firm.

2.1 Która firma wybrać motoblok?

Chińskie bloki KDT KDT zasługują na poważną uwagę. Otrzymują europejski certyfikat jakości. Dlatego pierwszą rzeczą, która powoduje rozpoznanie, jest wysokiej jakości produkcja pojazdów mechanicznych.

Motocross Zirka z rototillerem

Dokładny montaż, malowanie, gięcie elementów z blachy, spawanie szwów, wykrawanie i odlewanie - odróżnienie maszyn wśród innych chińskich podobnych urządzeń. Ze względu na optymalne rozwiązania konstrukcyjne, wytrzymałość urządzeń, marka ZIRKA otrzymała pozytywne rekomendacje.

Podsumowując, podkreślamy, że nie wszystkie produkty chińskiej produkcji budzą wątpliwości. Cena wywoławcza motobloków zaczyna się od 55 000 rubli. I aby zdecydować, czy warto kupować chińskie samochody, to zależy od Ciebie. Lepiej nie polegać na czyjejś rady, ale zapewnić skuteczność chińskich zmotoryzowanych jednostek na osobistych doświadczeniach.

Modele i metody stosowania motobloków "Zubr9raquo;

 • Cechy składu bloków silnikowych "Hoper 9raquo;

 • Co jest i gdzie ostrze jest używane do motobloku?

 • Zasada działania i struktura frezu dla bloku silnika

 • Motoblocks Salute: charakterystyka, cechy, recenzje

 • Motor Sich Motor: konstrukcja i zastosowanie

 • Łopata do motobloków: kupuj markowe lub samodzielnie?

 • Odmiany i cechy pługów do bloku silnika Neva

  Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

  © 2017 moezerno · Kopiowanie materiałów witryny bez zezwolenia jest zabronione.

  nakharmoza> Blog> Recenzja ciężkiego motobloku.

  W tym filmie pokazano inny przedstawiciel chińskich ciężkich bloków silnikowych - Crosser CR-8M. Silnik wysokoprężny.

  Ogólnie rzecz biorąc, występuje silna polemika pomiędzy zwolennikami silników benzynowych i wysokoprężnych na bloku silnika. W oczekiwaniu na nowy sezon letni, ktoś może pomyśleć o zakupie asystenta. Ogólnie rzecz biorąc, przed zakupem motobloków, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: "Do czego go potrzebuję?" i już teraz przechodzimy od tego wyboru składu, silnika i ostatecznej marki i modelu samochodu.

  Jak postępować w tym przypadku - wszystko zależy od tego, gdzie i do czego potrzebne jest motoblok (2 główne opcje):

  -1. BENZYNOWY, 4,5 - 6,5 KM, około 4 kW, łatwy do 100-120 kg. - Działki do 20 - 30 akrów - idealnie. Zwykle w takich modelach zamiast kół montuje się frez, a blok silnika pod własnym ciężarem wchodzi w glebę, a silnik benzynowy jest wystarczająco silny, aby orać ziemię. Ponownie, ze względu na dość mocny silnik - dobrze "objadanie 9 części; ziemia dziewicza (nawet z korzeniami trawy pszenicznej).

  -2. DIESEL, 6,0 - 10,0 KM. około 7 kW, ciężkie (zwykle waży około 250 kg). - jest to mocniejsza maszyna dla bardziej solidnych obszarów - hektar, 2 hektary. Frez takich bloków silnikowych przylega do tyłu jako osprzęt. Ale takie motobloki są maszynami o podwójnym przeznaczeniu. Oprócz kultywator (pompy, kosiarki do trawy - że zasady i sprawia, że ​​benzyna jednoosiowy w obecności dodatkowego wyposażenia (nie tani muszę powiedzieć).) - jednoosiowe wysokoprężne pierwotnie wymyślone i wykonane nawet przez holowania i transportu ładunków! Wózek można łatwo przymocować do benzyny, ale bardziej pasuje do tego układ samochodów z silnikiem Diesla.

  Aby zrozumieć więcej - trochę historii. Motobłoki zaczęły masowo pojawiać się po II wojnie światowej - liderami w tym obszarze były 2 firmy - Brytyjczycy "Brytyjski Anzani Iron Horse" i Amerykanin "Beeman Tractor ". Ze względu na ich osobliwości w USA motobloki nie zapuściły korzeni. Ale Anglicy "Brytyjski Anzani Iron Horse" osiągnął wielki sukces. W rzeczywistości - układ nowoczesnego motobloku na olej napędowy (jak na filmie wideo) został wynaleziony w Anglii w latach 1946-1947. Następnie sprzedawane licencji produkcji, główny konsument i klient - Azja Południowo-Wschodnia (jest to zrozumiałe - nie dużo pieniędzy, a następnie 2 w 1 - pługi i ziemię, i można jeździć), a zwłaszcza Chiny (!)! W Chinach bardzo lubi tego rodzaju Glebogryzarki - stąd tak wielu marek i modeli prezentowanych. Chociaż jeśli rozumiesz - wszystkie są tego samego typu. Teraz pytanie jest wybór (przy zakupie chińskiej jednostki) - jak stal, a zwłaszcza jako glebogryzarki stalowych.

  Ciężkie motobloki: charakterystyka techniczna. Heavy Chinese Motoblocks: recenzje i ceny

  Duże gospodarstwa wykorzystują potężne i wyspecjalizowane maszyny, ale w przypadku małych gospodarstw lub obszarów podmiejskich duże ciągniki i kombajny nie są bardzo potrzebne. Wymaga czegoś kompaktowego, zwrotnego i wszechstronnego. Motobłoki przybyły na ratunek.

  Jednostki zdolne do wykonywania różnych czynności związanych z uprawą ziemi, czyli rolniczą, nazywane są motoblokami. Różnią się one od ciągników głównie tym, że mają tylko dwa koła napędowe, niewielki rozmiar i mogą być używane do obsługi małych działek. Uprawa ziemi oznacza orkę, hilling, sadzenie nasion i zbieranie z tym mechanizmem. Ze względu na zwiększoną zwrotność są one wykorzystywane w gospodarstwach rolnych, a także do selektywnej pracy instytutów naukowych zajmujących się uprawą produktów rolnych, w obszarach uprawy zieleni w osadach i mieszkalnictwie oraz usługach komunalnych. W zależności od kosztu i mocy silnika są przekazywane do kultywatorów (lub światła) i ciężkich bloków silnika. Do motobloków można używać różnych załączników do różnych rodzajów pracy.

  Różnice między motoblokami - pod względem masy, mocy silnika i osiągów:

  • Super lekkie lub kultywatory są używane do obróbki lekkich gleb z obszarami przetwarzania do 20 hektarów. Ze względu na ciężar nie większy niż 20 kilogramów, łatwo transportowany w odpowiednie miejsce na samochodzie, w przyczepie lub bagażniku. Głównie używane do uprawy obszarów podmiejskich, na glebach lekkich i do usuwania chwastów.
  • Lekkie, o wadze do 60 kilogramów, przeznaczone są do orki o stosunkowo dużych działkach, moc silnika nie przekracza 4 koni mechanicznych.
  • Klasa średnia, ważąca do 100 kg, moc silnika do 7 KM. Mają dwukrotnie większą wydajność niż lekka klasa. Przetwórz około jednego hektara ziemi.
  • I wreszcie, ciężkie bloki silnikowe o mocy silnika od 7 do 16 KM zbliżają się do ciągników i mogą stale przeorać do 2 hektarów ciężkich, gliniastych gruntów.

  Na rynku istnieją modele zarówno producentów zagranicznych, jak i rosyjskich. Nie będzie właściwe porównywanie sprzętu importowanego lub produkowanego w Rosji, ponieważ wiele komponentów do produkcji bloków silnikowych jest często używanych z obcych części, co jest równoznaczne z jakością importowanych próbek. Główne różnice w cenach. Jeśli zdecydujesz się kupić wysokiej jakości motoblok wyprodukowany w Europie, będziesz musiał przepłacić za popularną markę. W przypadku, gdy potrzebujesz stosunkowo niedrogiego urządzenia, wyposażonego w wysokiej jakości silnik i wyposażenie, najlepszą opcją będą ciężkie chińskie bloki z napędem. Nie wszystkie produkty wyprodukowane w Chinach, o złej jakości, motobloki niektórych chińskich producentów mogą konkurować z wybitnymi europejskimi odpowiednikami w jakości i niskiej cenie. W szczególności możliwe jest przydzielanie ciężkich silników diesla popularnych modeli, takich jak "ZIRKA 105", FORTE serii MX, CROSSER, ZUBR.

  Niektórzy rosyjscy rzemieślnicy dostosowują motobloki do celów nieokreślonych przez producentów. Na przykład jako maszyny do obróbki drewna na przedmieściach, gdzie nie ma elektryczności, jako samochód. Ale jest to temat na inny artykuł, głównym celem ciężkiego motobloku jest kultywacja ziemi, a mianowicie:

  • Uprawianie ziemi dziewiczej lub już uprawianej.
  • Mielenie lub uprawa roli.
  • Uplink łóżek.
  • Sadzenie roślin, nasiona.
  • Harrowing, wyrównanie gleby.
  • Kopanie ziemniaków.
  • Transport towarów i upraw.

  Heavy Chinese Motoblocks: recenzje i ceny

  Te motobloki są wielofunkcyjne, zależy to od liczby załączników, które można zastosować w tym lub innym modelu urządzenia. Więcej szczegółów można znaleźć u sprzedawców sprzętu specjalnego. Chińscy producenci bloków silnikowych korzystają z komponentów europejskich, które zwiększają niezawodność tych maszyn po niższej cenie. W zależności od wyposażenia i modelu ceny bloków silnikowych mogą wynosić od 30 000 rubli. i do 100 000 rubli. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości kupującego.

  Kupując motoblok, musisz poznać opinie konsumentów na temat konkretnego modelu. Obejrzyj wideo i specyfikacje techniczne. Warto kupić motoblok tylko w wyspecjalizowanych sklepach, przynajmniej zobaczysz, co dostaniesz. Według licznych opinii klientów, chińskie ciężkie bloki silnikowe mają jedną dużą zaletę - jest to niska cena w porównaniu do podobnych modeli europejskich marek, a także dobre cechy techniczne, które umożliwiają wykonywanie wszystkich prac rolniczych. Ale nie ma idealnej techniki, niektórzy właściciele tych mini-traktorów narzekają na wady. Na przykład części z tworzyw sztucznych są zbyt kruche i nie wytrzymują najmniejszego obciążenia, niektóre metalowe części są wykonane z metalu nieuszkodzonego, obrzydliwe malowanie bloków silnika, szybko ulegają korozji.

  Ciężkie motobloki "Zubr" (wyprodukowane w Chinach) są urządzeniami bardzo wysokiej jakości. Potrafi wykonywać wszystkie opisane powyżej prace, dodatkowo, gdy wyposażono je w specjalne narzędzia, czyści obszary od śniegu, może być używany jako pojazd do transportu ładunków, jeśli przyczepia się specjalny wózek, kosić trawę. Konieczne jest, aby wiedzieć, że niektóre dodatkowe wyposażenie dostarczane jest z blokiem silnika, a niektóre można kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Te ciężkie motobloki spokojnie radzą sobie z gliniastą ziemią, mają nisko położony środek ciężkości, co zapobiega ich przewróceniu na nierównym terenie lub podczas hillingu.

  Prędkość ruchu jest wykonywana przez wysokiej klasy skrzynię biegów i reduktor biegów, który nie pozwala na obracanie się kół na ciężkich, gliniastych glebach. Pomimo imponującej wagi, jest to doskonałe i dość łatwe do zarządzania przez jedną osobę. Te ciężkie bloki silników wysokoprężnych są wyposażone w akumulatory i rozruszniki elektryczne, co ułatwia rozruch silnika nawet w zimnych porach roku. Są one oznaczone łacińską literą E. Prędkość w trybie transportowym osiąga 13 kilometrów na godzinę, co pozwala dość szybko transportować różne ładunki. Ciężkie motobloki są ekonomiczne, a niskie zużycie paliwa zapewnia działanie mechanizmu w ciągu dnia. Na przykład model 135 o mocy 9 KM. a objętość 400 centymetrów sześciennych zużywa tylko trzysta pięćdziesiąt gramów benzyny na godzinę. Zapewni to ciągłą pracę urządzenia przy pojemności zbiornika 3,5 litra przez dziesięć godzin podczas pracy w ciężkich warunkach polowych. Ekonomia jest oczywista.

  Producenci maszyn rolniczych zadbali o rolników i ogrodników. Podczas gdy motobloki "wiedzą jak" 9quo; uprawiać ziemię nie gorszą niż ciągniki, a czasem przewyższać je w niektórych dodatkowych funkcji, mają bardzo przystępne ceny. W takim przypadku, nawet jeśli masz dużą działkę, której nie można uprawiać bez pomocy mechanizmów, prawie niemożliwe jest kibicowanie ciężkim blokom zmotoryzowanym i zaskoczenie. Otrzymasz pełnowartościowy agregat, który ułatwi ci ciężką pracę rumpla, będziesz mógł kultywować ziemię i uzyskać doskonałe wyniki w postaci doskonałych zbiorów. Wykorzystanie motobloków pozwala zwiększyć tempo uprawy ziemi przy niskich kosztach pracy. Wśród modeli motobloków pracują benzyna i olej napędowy, co stanowi dodatkowy wybór dla kupującego, w którym paliwo będzie bardziej opłacalne do kupienia. Kupując ciężkie bloki (diesel), dokonasz opłacalnej inwestycji, która szybko się opłaci.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  18 − = 9