Cieplarnia własnymi rękami od profilu

Cieplarnia własnymi rękami od profilu

Szklane ramy z profilu własnymi rękami (zdjęcie)

Każda konstrukcja szklarni zbudowana jest na podstawie ramy. Najbardziej popularna jest rama szklarni z profilu - łatwo jest zamontować ją własnymi rękami, a struktury są przyciągane bezpieczeństwem i trwałością. Dzięki ich szczelności i łatwości pielęgnacji są one bardzo poszukiwane, pomimo wyższych kosztów.

Cechy szklarni z profilu

Profil - jeden z najpopularniejszych materiałów do tworzenia szklarni. Mogą być później pokryte poliwęglanem lub płytą gipsowo-kartonową, a każda z tych konstrukcji będzie działała przez długi czas, nawet w warunkach klimatycznych w Rosji. Ramka szklarni z profilu własnymi rękami jest zbudowana bardzo łatwo i prosto, a projekt charakteryzuje się szeregiem cech:

1. Trwałość przy zachowaniu niewielkiej masy konstrukcji. Ta figura sprawia, że ​​taka rama jest bardziej popularna w porównaniu z metalem lub drewnem.

2. Wysmakowany design, co wpływa na wysoką odporność na wszelkie wpływy naturalne, w tym na ciężki śnieg lub wiatr.

3. Szklarnia, która jest tworzona na podstawie profilu, jest łatwa do zainstalowania, można go umieścić na dowolnym miejscu, nawet bez fundamentu - wystarczy do przygotowania gleby.

4. Łatwy montaż i demontaż. W razie potrzeby można pozostawić konstrukcję nietkniętą na zimę, szczególnie jeśli jako powłokę wybrano poliwęglan.

Chęć zaoszczędzenia pieniędzy, a jednocześnie zbudowanie struktury do uprawy ulubionych warzyw tak wysoko, jak to możliwe, prowadzi do tego, że szukamy korzystnych rozwiązań tego problemu. I bardzo często stosuje się kombinację płyt kartonowo-gipsowych, która jest jednym z dostępnych materiałów i profilu. Jak zrobić ramę szklarni z profilu pod karton gipsowy? Zwróć uwagę, że konstrukcja będzie oparta na ocynkowanych profilach. Dach szklarni może być wygięty i pochyły, a także pokryty poliwęglanem o strukturze plastra miodu lub zwykłą folią.

Aby stworzyć szklarnię, musimy zaopatrzyć się w profil ocynkowany i prowadniki, wkręty samogwintujące (będą potrzebne do połączenia profilu, najlepiej dopasowane łączniki z płaskimi czapkami). Potrzebujemy również narzędzi, takich jak śrubokręt, linia pionu, taśma miernicza, metalowe nożyczki. Kiedy własnymi rękami budujemy ramę szklarni z profilu, rysunki odgrywają ważną rolę, ponieważ odzwierciedlają wszystkie wymiary przyszłej struktury, co znacznie ułatwi montaż. Najczęściej szklarnia wznosi się na długości 6 mi szerokości 3 m na wysokości 2,5 m.

Tak więc wszystkie materiały są przygotowane, teraz zaczynamy montować ramę. Ten proces składa się z kilku etapów:

1. Najpierw pod szklarnią ustawiono plac zabaw - jest oczyszczony z gruzu i wyrównany.

2. Wyznaczone jest miejsce, w którym własnymi rękami zbudujemy ramę szklarni z profilu. Jeśli to konieczne, podstawa jest ułożona.

3. Zgromadzenie szkieletu przeprowadza się w pobliżu tego miejsca, w którym będzie cieplarnia.

4. Przygotowujemy regały ramowe: w tym celu dzielimy je na części o wymaganej długości, a wymiary zależą od długości szklarni i jej szerokości.

5. Najpierw montowana jest podstawa, do której przymocowane są elementy przyszłej szklarni.

6. Najlepiej jest złożyć elementy końcowe razem z drzwiami na płaskiej powierzchni, a następnie przymocować je do ramy.

Kiedy ramka szklarniowa jest zbudowana z profilu własnymi rękami, ważne jest, aby wziąć pod uwagę dostępność fundamentu. Może być prosty i deska, i może być wykonany z cegieł. W każdym razie musisz przygotować glebę, a dopiero potem założyć na nią ramę przyszłej szklarni.

Szklarnia pod płytą gipsową ma wiele zalet: po pierwsze łatwo je zbudować na podstawie najprostszych materiałów. Po drugie, ramka może być łatwo przeniesiona do określonej lokalizacji witryny lub, na przykład, jeśli musisz zbudować pod nią fundament. Po trzecie, sam profil jest niezawodny i trwały, dzięki czemu szklarnia wytrzyma długo i będzie niezawodnie służyć.

Jak zrobić ramkę szklarni z profilu własnymi rękami tak, aby służyła przez długi czas? Ważne jest, aby postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby montaż był wykonywany w możliwie najrozsądniejszy sposób. Zacznij od tyłu. Najpierw kolekcjonujemy prostokątną figurę na podstawie profili: do tego mocujemy elementy za pomocą śrub, a elementy poprzeczne wstawiamy krawędzią, po czym również naprawiamy śruby.

Po złożeniu szklarni przejdź do wyposażenia dachu. Mierzymy środek dachu, mamy na nim profil i mocujemy elementy pokrycia dachu - również na śrubach. Teraz montujemy przednią ścianę w taki sam sposób, jak tylną ścianę, ponieważ mają one ten sam kształt i rozmiar. Teraz czas na powierzchnie boczne. Elementy sekcji są bezpiecznie połączone za pomocą śrub.

Materiał ten jest bardzo popularny w budownictwie szklarni, więc nie jest zaskakujące, że wiele osób interesuje się tym, jak własnoręcznie wykonać ramę szklarni pod poliwęglanem. Nawiasem mówiąc, jest to bardziej opłacalne rozwiązanie, zamiast kupować gotową strukturę z komórkowego poliwęglanu. Aby stworzyć ramę, potrzebujemy profilu w kształcie litery U, na podstawie którego montuje się płyty gipsowe i podwieszane sufity. Sprzedawany jest w długościach 3 lub 4 m. W przypadku szklarni należy wybrać mocną sekcję profilu o wymiarach 50x40 mm. Aby połączenia mogły być łączone wygodniej i bardziej niezawodnie, możliwe jest łączenie profili stojaków i prowadnic.

Szklarnia z profilu: robimy siebie

Zanim zrobisz ramę szklarni z rury profilowej, powinieneś rozważyć jej lokalizację na stronie. Do montażu ramek najlepiej wybrać rury o przekroju 40x20 mm, ponieważ są one mocniejsze i stabilniejsze oraz mogą wytrzymać wszelkie naturalne efekty. Jako wiązkę ram można zastosować rury o przekroju 20 x 20 mm.

Przed wykonaniem instalacji należy przemyśleć plan przyszłego projektu, określić jego optymalne wymiary, przemyśleć cechy ramy i jej wymiary, aby zminimalizować straty materiałowe. Tylko w ten sposób można z zyskiem budować ramy szklarni z profilu własnymi rękami. Przy okazji, oszacowanie odgrywa ważną rolę i pozwala zaoszczędzić pieniądze wydane na ewentualne zmiany w przyszłości.

Korzystając z rur profilowanych najlepiej jest budować szklarnie o kształcie dwuspadowym w oparciu o półokrągłe ramy, jednak do tego potrzebujemy giętarki do rur, aby nadać rurom określony kształt. W takiej konstrukcji można jednak hodować rośliny o dowolnej wysokości. Do erekcji wybrano dowolny fundament - z dostępnych materiałów. Rama jest zamontowana na już wypoziomowanym i chwyconym fundamencie. Rama nośna w ramie będzie ramą końcową, ponieważ będzie zawierała drzwi i okno.

Po montażu rama jest bezpiecznie spawana i dopiero po sprawdzeniu jej wytrzymałości możliwe jest zamontowanie pokrycia dachowego. Aby zamocować poliwęglan na dachu za pomocą wkrętów samogwintujących, końce arkusza są niezawodnie chronione za pomocą szczeliwa lub profilu z tworzywa sztucznego. Arkusz węglanowy jest ułożony tak, aby tworzył zwis dachu. Połączenie łyżwy z rurami profilowymi może być w razie potrzeby pokryte metalem lub PCV.

Drewniana szklarnia: stara i tradycyjna

Budynki drewniane są zawsze modne i dotyczą nawet szklarni. Jak zrobić ramy szklarni z drewna własnymi rękami? W najprostszej formie jest to rama oparta na stelażach belkowych, pokrytych dwuspadowym dachem, z drzwiami w ścianach końcowych i przeszkloną górną częścią. Aby stworzyć taką ramę, potrzebna jest belka i pół drewno, sklejka lub jakikolwiek inny materiał arkuszowy, gwoździe, środek konserwujący drewno, pokrycia dachowe i drobne elementy w postaci pętli i uchwytów do drzwi.

Zanim będziesz mógł stworzyć ramę szklarni z baru, musisz zbudować fundament. Takie siedlisko można umieścić na fundamencie z taśmą, który jest z konieczności wodoodporny. Wszystkie kostki są ostrożnie traktowane związkiem antyseptycznym. Na podstawie są umieszczone regały ścienne, ważne jest, aby były ustawione poziomo i pionowo. Stojaki z góry są związane z pół drewno.

Po zamontowaniu ramy montujemy krokwie, uważnie obserwując ich płaskość. Cała drewniana konstrukcja jest starannie leczona antyseptycznie. Szczegóły szklarni w postaci drzwi i okien są tworzone z pół drewno, a wszystkie ramy muszą być starannie wyrównane. Panele ścienne montuje się najpierw od kolby za pomocą gwoździ wykończeniowych z małymi czapeczkami. Drzwi są zawieszone w gotowych otworach, wykonywane jest przeszklenie - może być częściowe lub pełne. Wszystkie szklanki są umieszczane na listwach szklanych, po czym złącza są smarowane szczeliwem.

Cieplarnia z belki według typu Mitlajdera

To siedlisko przyciąga uwagę dzięki obecności czterech okien wentylacyjnych, które zapewniają optymalny reżim termiczny w środku. Rama jest montowana z drewnianych stojaków, po czym jest dokręcana za pomocą folii lub szkła. Specjalne nacięcia w rogach zapewniają dodatkową sztywność. Do budowy potrzebne są belki o wymiarach 50 x 70 mm i 100 x 100 mm, płyta, arkusz sklejki, folia polietylenowa.

Etapy budowy szklarni na Mitlajderu

W najprostszej wersji wykopany jest rów, który jest wypełniany żwirem i deptany. Następnie wykonuje się hydroizolację. Rama fundamentowa wykonana z drewna 100x100 jest zmontowana, połączona i dokładnie przetworzona za pomocą środka antyseptycznego. Powstała rama jest położona na hydroizolacji. Ściany są montowane na podstawie tak zwanego przewodnika: to znaczy, że ściana jest ciągnięta na płaskiej podstawie, zamocowane są wsporniki, które utrzymają ściany w pożądanym położeniu. Taki przewodnik pozwala na utrzymanie kontroli nad wielkością gniazda. Krokwie są starannie zamontowane, po czym następuje wykonanie zadaszenia. Po złożeniu całej konstrukcji ramy okienne są montowane i mocowane. Są one tworzone na bazie listew 30x50 mm, a następnie owijane folią. Następnie cała rama jest pokryta folią, która jest przymocowana do taśmy poliestrowej ze specjalnym zszywaczem konstrukcyjnym.

Aby zapewnić wysoką jakość i niezawodność konstrukcji, należy wykonać rysunek, w którym zostaną wzięte pod uwagę wymiary i zużycie materiałów. Dzięki przemyślanemu projektowi można nie tylko poprawnie zainstalować strukturę, ale także obliczyć wszystkie koszty z góry. Dzięki odpowiedniemu podejściu do montażu jedna osoba może z łatwością sobie poradzić.

Nowoczesne podejście do budowy szklarni z profilu własnymi rękami

Szklarnia jest najlepszym rozwiązaniem do sadzenia sadzonek wiosną.

Zrobić szklarnię własnymi rękami może być wykonane z różnych rodzajów profilu, które są reprezentowane na nowoczesnym rynku budowlanym.

Ale najbardziej niezawodną i ekonomicznie korzystną opcją jest szklarnia wykonana z profilu metalowego.

Do budowy ramy szklarni własnymi rękami stosuje się następujące rodzaje profili:

 • drewniane;
 • aluminium;
 • profil metalowy wykonany ze stali ocynkowanej (profil do płyty gipsowej);
 • Profil PVC (w naszym kraju jest bardzo rzadko stosowany).

Jakie miejsce zajmują liliowce w projektowaniu krajobrazu. W jakich warunkach należy je uprawiać i co warto wiedzieć o hodowli roślin?

Zalety i wady profilu metalowego

Zastosowanie ocynkowanego profilu do płyty gipsowej jest bardzo praktycznym rozwiązaniem do tworzenia szklarni własnymi rękami.

Zapewnia wysoką sztywność i stabilność konstrukcji, a także pozwala na stworzenie szklarni o dowolnej długości, szerokości i wysokości.

Wady dotyczą tylko profilu metalowego o przekroju w kształcie litery V: w bardzo śnieżną zimę bez specjalnego przygotowania może po prostu powstać rama z takiego profilu pod działaniem masy śniegu.

Dlatego lepiej jest stworzyć inny rodzaj profilu metalowego (w kształcie litery U, kwadratowy lub W).

Jakie narzędzia i materiały będą potrzebne?

Do budowy jest konieczne:

 • profile do płyt gipsowo-kartonowych;
 • arkusze poliwęglanu;
 • samogwintujące;
 • ruletka;
 • śrubokręt;
 • Bułgarski (lub metalowe nożyczki);
 • poziom i pion.

Przed przystąpieniem do budowy należy określić kształt i wielkość konstrukcji, a także lokalizację jej położenia.

W zależności od potrzeb kształt szklarni może być prosty lub złożony.

Rozważ najpopularniejsze formy nowoczesnych szklarni:

 1. Łukowa forma. Taka konstrukcja szklarni zapewnia jednolitość wnętrza i oświetlenia. Jest łatwy w instalacji (ze względu na minimalną liczbę szwów), bardzo łatwo jest dodać do niego nowe sekcje. Takie siedlisko ma dobrą odporność na wiatr i dość dużą objętość roboczą.
 2. Jeden bieg szklarnia (ściana). Bardzo korzystna opcja, ponieważ jedna ściana takiej szklarni to twój dom wiejski lub domek. Przy pomocy głupiej stacji dokującej ze ścianą budynku mieszkalnego lub ogrzewanego budynku gospodarczego pomoże to znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu szklarni w zimie. Konieczne jest umieszczenie murowanej szklarni na południowej stronie budynku.
 3. Szklarnia w formie "A" (szczyt). Podczas tworzenia struktury można używać sztywnych materiałów, ponieważ szczyt takiej szklarni nie jest wygięty. Powłoką mogą być panele szklane lub z poliwęglanu.
 4. Szklarnia autor: Mitlider. Ponieważ łukowata struktura szklarni nie może zapewnić optymalnego poziomu wentylacji, wymyślono formę konstrukcji, w której problem ten został całkowicie rozwiązany. Dwupoziomowy dach i obecność dużych rygli zapewniają dobrą wentylację szklarni.

Rozmiar szklarni zależy od tego, co i jak będzie wzrastać. Określ wcześniej lokalizację łóżek.

Należy pamiętać, że boczne łóżka można uzyskać tylko z jednej strony, więc nie należy ich zbyt szeroko.

Zaleca się, aby łóżka boczne nie były szersze niż 60-90 cm, a te środkowe można wykonać 120-140 cm.

Na wybór miejsca pod szklarnią ma wpływ wiele czynników:

 • tryb światła;
 • kierunek dominujących wiatrów;
 • płaskość działki;
 • wygoda podejścia do szklarni;
 • inne.

Jednak głównym czynnikiem wpływającym na wybór miejsca pod szklarnią jest reżim światła. Szklarnia musi znajdować się w dobrze oświetlonej części słońca, ponieważ to promienie słoneczne są głównym źródłem energii dla wzrostu roślin.

Ale latem i późną wiosną może pojawić się przeciwny problem: szklarnia będzie wystawiona na działanie zbyt dużej ilości światła słonecznego, co spowoduje bardzo wysoką temperaturę wewnątrz rośliny, a rośliny będą słabo rosły lub nawet umrą.

W takim przypadku wyjście z sytuacji będzie możliwe instalacja automatycznego systemu wentylacji w szklarni. Przy pomocy nowoczesnych systemów wentylacyjnych działających w trybie automatycznym utrzymanie temperatury w szklarni jest dość łatwe, a mikroklimat sprzyja wszystkim gatunkom roślin.

Aby zainstalować szklarnie typu sprężynowego, należy wybrać miejsce, aby szklarnia była dobrze oświetlona przez słońce rano. W godzinach popołudniowych zaleca się, aby wiosenne szklarnie były w cieniu.

Jeśli chodzi o budynki zimowe, wówczas zbliża się otwarta przestrzeń bez struktur i drzew, a kąt padania promieni zimą powinien wynosić 15 °. Podczas tworzenia szklarni z pochylonymi ścianami bocznymi światło wpada do środka pod kątem prostym, zapewniając w ten sposób maksymalną penetrację światła.

W przypadku stałych szklarni zimowych kierunek dominujących wiatrów jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze miejsca do budowy konstrukcji.

Możesz wznieść szklarnię tylko na płaskim terenie. Przyszłej lokalizacji szklarnie potrzebne do wstępnego przygotowania: wolne od zanieczyszczeń, w celu dostosowania, ale jeszcze nie zagęszczone gleby zalecane, ponieważ w ten sposób zakłócenia jego struktury i płodność wymagane.

Cóż, ostatnim ważnym czynnikiem jest wygoda podejścia do szklarni. Najlepiej jest stworzyć murowaną szklarnię lub zbudować ją wokół domu.

Przed rozpoczęciem montażu ramy szklarni należy wyciąć wymaganą ilość profilu metalowego o pożądanych wymiarach zgodnie z rysunkiem.

Rysunki szkieletów profili do budowy szklarni własnymi rękami.

Lepiej jest ciąć części i montować je konsekwentnie na sekcjach, aby nie popełniać błędów. Aby połączyć parę gotowych elementów ramki, musisz wcisnąć jedną krawędź profilu w drugą.

Aby zapewnić integralność projektu, krawędzie poziomych prętów będą musiały zostać przycięte i zgięte.

W zależności od wielkości szklarni, musisz kupić szynę profilową o rozmiarze 42 lub 50. Ramy będą składać się z poziomo ułożonych elementów, wzmocnionych poprzecznym i pionowym profilem.

Rama będzie mocowana za pomocą wkrętów samogwintujących (zaleca się stosowanie wkrętów samoprzylepnych z płaską maską).

Na materiale wideo elementy ramy szklarni są spawane.

Rozpoczęcie prac budowlanych powinno nastąpić dopiero po utworzeniu rysunku, który pozwoli uniknąć wszystkich możliwych błędów w procesie budowy.

Na zdjęciu ramka szklarni z profilu

Na rysunku należy określić wysokość, szerokość i długość struktury, a także określić, który profil jest potrzebny.

Gotowa rama powinna być z poliwęglanu. Powinny być zabezpieczone za pomocą śrub (w tym przypadku pomoże śrubokręt).

Szyć poliwęglan szklarniowy

Taka konstrukcja jest dość trwała i będzie trwać bardzo długo. Najczęściej w połączeniu ze szkieletem tego typu używa się komórkowego poliwęglanu.

Materiał mocuje się za pomocą wkrętów samogwintujących o wymiarach 1,2x16. Zanim zaczniesz budować, musisz utworzyć rysunek (diagram) przyszłej szklarni, na której musisz określić wymiary.

Bardzo często wybierane są rozmiary: 6 x 3 mi wysokość 2,5 m. W przypadku ogrzewanej szklarni, musisz najpierw złożyć wszystkie niezbędne informacje.

Zespół szkieletu ma standardową kolejność: najpierw tworzy się fundament, następnie regały ramowe należy pociąć na kawałki o wymaganej długości.

Dzięki wyrzynarce elektrycznej pociąć poliwęglan na arkusze odpowiedniej wielkości. Podczas cięcia arkuszy należy wziąć pod uwagę współczynnik rozszerzalności poliwęglanu. Ponieważ ma on właściwości rozszerzania się po podgrzaniu, to w obszarze dachu trzeba zostawić niewielką lukę.

Połóż arkusze materiału, aby podczas deszczu cała woda mogła spłynąć po rowkach.

W zależności od wielkości szklarni tylna ściana może być głucha lub z oknem. W ścianie przedniej musisz zrobić drzwi.

Na rolce przygotowana szklarnia 6 na 12 metrów wykonana z profilu metalowego i poliwęglanu.

Wyposażając dobrą szklarnię, możesz liczyć na doskonałe zbiory, ale do tego musisz poznać jeszcze kilka niuansów.

 1. Sorty i hybrydy roślin do twojej szklarni wybierają ostrożnie. Pamiętaj, aby zapytać, czy są one przywożone specjalnie do szklarni i do jakich chorób są odporne. Na przykład mieszańce ogórków, wydalane z gleby chronionej, tolerują wysoką temperaturę i wilgotność, szybko rosną i mają długi okres owocowania. Ale odmiany dla otwartego gruntu mają grubsze łodygi i twarde liście niż ich odpowiedniki w szklarni.
 2. Nie jest konieczne sadzenie ogórków i pomidorów w tej samej szklarni, ponieważ różne rośliny wymagają różnych warunków. Pomidory nie zapylają się źle przy wysokiej wilgotności i mogą nawet zachorować, ale takie warunki będą pozytywnie wpływać na wzrost ogórków.
 3. Słodką paprykę i bakłażany można sadzić razem z pomidorami. Na skraju łóżka można siać ciepłą bazylię.

Wniosek: w przypadku całorocznej uprawy warzyw w letnim domku można zbudować szklarnię. Jego kształt i wielkość będą zależeć od rodzaju roślin, które chcesz sadzić i ile. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na wybór kształtu, wielkości i lokalizacji pod szklarnią, możesz wybrać idealną wersję szklarni na letnią rezydencję.

Jak wykonać szklarnię z profilu własnymi rękami

Szklarnia profilu ma dobrą charakterystykę działania i jest montowana w prosty i szybki sposób Szklarnia profilu różni się tym, że ma dobrą charakterystykę działania i jest montowana w prosty i szybki sposób. Można go wykonać własnymi rękami, a struktura jest twarda. Konstrukcja wytrzymuje znaczne obciążenia. Warto jednak zauważyć, że będzie musiał zostać zebrany zgodnie z pewnymi zasadami.

Każda domowa szklarnia ma ramę. Może być wykonany z różnych materiałów, ale w każdym przypadku wymagany jest rysunek. Od materiału ramy od profilu zależy niezawodność konstrukcji. Najbardziej popularne są szklarnie z PCV, profile stalowe i elementy drewniane. Najbardziej solidnymi profilami szklarni są stal. Wytrzymują duże obciążenia w zimie i nie boją się skutków wiatru.

Rama szklarni może być wykonana z różnych materiałów, ale w każdym przypadku wymagany jest rysunek

Rodzaje profili ramy i ich zalety

Możesz zrobić szklarnię ze stalowego profilu. Ta wersja jest najbardziej wytrzymała i odporna na zużycie. Konstrukcja nie boi się ładunków jak śnieg. Jedyne, o czym nie powinniśmy zapominać, to przetwarzanie części za pomocą środka antykorozyjnego. Szkielety wykonane z profili metalowych są doskonale tolerowane przez wiatr.

Struktura może opierać się na profilach dla szklarni PVC. Struktura wykonana z PVC wyróżnia się wytrzymałością i bezpieczeństwem. Aby zbudować konstrukcję samodzielnie, warto wybrać rury o wystarczającej grubości. Struktura będzie wyróżniała się szczelnością i łatwością konserwacji.

Najmocniejszymi profilami szklarni są stal

Inną opcją, którą można zrobić własnymi rękami, jest podział na drewniany profil. Taka konstrukcja jest łatwa do zainstalowania i przetwarzania, ale nadal wymagany jest rysunek. Mniejsza jest niestabilność drewna w stosunku do czynników zewnętrznych. Ale jeśli potraktujesz go impregnacjami, drewno będzie służyć przez długi czas. Przegrody wykonane z drewna są ekologiczne, ale nie tak trwałe jak stal. Możesz pokryć drewniane elementy struktury plamą, wtedy będą wyglądać lepiej.

Zanim zrobisz szklarnię własnymi rękami, musisz przygotować narzędzia. Będziesz potrzebował:

 • elektryczna piła do metalu;
 • ruletka;
 • profil metalowy;
 • poliwęglan;
 • poziom;
 • przewodniki;
 • nożyce do metalu;
 • samogwintujące;
 • śrubokręt.

Dla tych, którzy cenią niezawodność, należy wybrać szklarnię z profilu metalowego. Jednocześnie jako powłoka stosuje się komórkowy poliwęglan. Weź również prowadnicę i metalowy profil. Służą do wykonywania partycji. Mocowanie odbywa się na śrubach samogwintujących z płaską czapką.

Szklarnia wykonana z profilu metalowego będzie łatwiejsza, jeśli jej wymiary są wstępnie dopasowane do wymiarów arkuszy poliwęglanowych. Na przykład, jeśli jeden arkusz ma wymiary 600 x 210 milimetrów, można obliczyć długość i szerokość dachu. Grubość poliwęglanu powinna wynosić około czterech milimetrów.

Dla tych, którzy cenią niezawodność, należy wybrać szklarnię z profilu metalowego

Jaka powinna być szerokość, wysokość i długość budynku? Tradycyjna szklarnia ma obwód 6 x 3 metry, a wysokość sięga 2,5 metra. Aby zaoszczędzić materiał, przedstawione wymiary należy dostosować do profili szklarni i wymiarów poliwęglanu. System ogrzewania w budynku jest instalowany sztucznie, należy go wcześniej przemyśleć.

Etapy niezależnej produkcji

Teplice z profilu jest ważne, aby wybrać właściwe miejsce. Opcja optymalna - otwarta na promienie słoneczne. Orientacja konstrukcji powinna odbywać się ze wschodu na zachód, więc długi bok konstrukcji będzie stale skierowany na południe.

Jeśli zdecydujesz się na zrobienie stałej szklarni z rury, będziesz potrzebował fundamentu. Aby to zrobić, kopać rów, wielkość szklarni. Następnie wykonaj deskowanie i wypełnij fundament. Zimą, ścianki działowe są usuwane, a fundamentu nie należy dotykać. Cała konstrukcja jest umieszczona na ramie wykonanej z pręta. Przegródki szkieletowe są montowane na wcześniej przygotowanej powierzchni.

Jeśli zdecydujesz się zrobić stacjonarną szklarnię z rury, będziesz potrzebować fundamentu

 • Najpierw musisz zrobić fundament. Aby to zrobić, najpierw opracuj rysunek.
 • Następnie weź profil prowadzący. Umieść go na przygotowanych oznaczeniach. Jeśli długość szklarni wynosi sześć metrów, a profil ma trzy, potrzebujesz dwóch profili. Dokuj je razem w miarę projektowania rysunku.
 • Odetnij kawałek profilu stojaka i włóż go do prowadnic. Mocowanie idzie do śrub samogwintujących. Wymagane są 2 z każdej strony. Z boku załóż drugi profil, aby uzyskać prosty kąt.
 • W profilu, którym jest szerokość, wykonuje się nacięcie na rogu na końcu. Jego długość powinna być równa szerokości profilu.
 • Następnie ścięta część profilu jest wygięta. W profilu, który jest długi, wykonywane są 2 cięcia. W tym przypadku wewnętrzne cięcie musi być 2 razy większe niż zewnętrzne.
 • Złóż dolną podstawę w górę do zewnętrznego cięcia, duże wycięcie jest wykonane w szklarni. Powinien pojawić się kąt prosty. Zbierz to.
 • Połącz wszystkie elementy własnymi rękami. Mocowanie idzie do śrub samogwintujących. Pozostałe kąty są zbierane podobnie.
 • Instalacja stojaków jest taka sama, jak w przypadku rysunku. Aby zdobyć szklarnię, najpierw postaw słupki narożne. W tym celu stosuje się profile do montażu w stojaku - 2 sztuki na narożnik. Są one wsuwane w siebie tak, że opuszczają się niższe płaszczyzny.
 • Następnie włóż je do narożnika i przymocuj do śrub. Montaż pozostałych narożników przebiega w podobny sposób.
 • Następnie, własnymi rękami, instalowane są stojaki pośrednie. Ich liczba zmienia się w zależności od wielkości szklarni. Gotowe stojaki są umieszczane w wylocie w określonych odstępach czasu i mocowane za pomocą śrub.
 • Następnie zamontuj górną wiązkę i zamontuj klamry.

Szklarnia z profilu w kształcie litery V (wideo)

 • Narysowanie dachu najlepiej wykonać wcześniej. Optymalną opcją jest forma dwuspadowa. Najpierw określ liczbę profili.
 • Przetnij końce profili po obu stronach.
 • Wytnij końce elementów dachu własnymi rękami. Rozszerz końce w jedną płaszczyznę za pomocą powierzchni profilu.
 • Wygnij pozostałe krawędzie nacięć za pomocą szczypiec.
 • Weź profil, by zrobić przegrodę, zegnij ją u góry własnymi rękami i umieść na górnej uprzęży. Przymocuj konstrukcję do śrub samogwintujących. Na nich przymocuj uformowany fałd.
 • Pozostałe elementy są dołączone w podobny sposób. Między poszczególnymi częściami musi być profil rury.

Rysunek dachu szklarni jest lepszy do przeprowadzenia z wyprzedzeniem

Na ściankach działowych z rury lepiej jest położyć arkusze z poliwęglanu lub folii. Możesz użyć szkła. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie poliwęglanu na ściankach działowych. Jest trwały i nie szkodzi roślinom. W każdym razie najpierw należy sporządzić rysunek.

 • Przykryć szklarnię zaczynają się od przygotowania arkuszy. Usuwa się je z ochronnej powłoki o grubości 10 cm i usuwa tymczasowe zaklejanie z taśmy.
 • Następnie taśma jest wklejana na wierzchu arkusza, a dno jest perforowane. Przetwarzaj obie strony paneli. Montaż odbywa się na 2 różnych profilach.
 • Mały otwór jest wykonany na dnie panelu odprowadzającego wodę. Do arkuszy szkieletu zamocować na śrubach samogwintujących.

Szklarnia lub szklarnia może zostać szybko ukończona, szczególnie jeśli budynki są montowane z profilu

Możesz szybko zrobić szklarnię lub szklarnię, szczególnie jeśli budynki są montowane z profilu. Jako ramę można zastosować stal, rury z PVC lub drewniane ścianki działowe. Każda z opcji ma swoje zalety i wady, ale w każdym przypadku przed rozpoczęciem pracy należy opracować rysunek.

Montaż szklarni i ocynkowany profil (wideo)

Aby nie zgubić materiału, zapisz go w swojej sieci społecznościowej Vkontakte, Odnoklassniki, Facebook, klikając po prostu na poniższy przycisk:

Uwaga, tylko DZISIAJ!

Zadaj pytanie członkom naszej społeczności!

To całkowicie za darmo 🙂

Zadaj pytanie członkom naszej społeczności!

Opisz problem tak szczegółowo, jak to możliwe, powiedz nam o sobie. Pożądane jest również wskazanie Twojego adresu e-mail, na który będziesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach. To nic nie kosztuje!

© 2014-2016, MoyaTeplica.ru - wszystko o szklarniach.

Kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko z odniesieniem do źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 83 = 88