Cena za prywatne ogrzewanie elektryczne domu miesięcznie

Cena za prywatne ogrzewanie elektryczne domu miesięcznie

Kalkulator do obliczania ogrzewania PLEN i kotła elektrycznego

Wybierając sprzęt elektryczny do ogrzewania domu, konsumenci stoją przed dwoma poważnymi problemami. Pierwsza związana jest z potrzebą obliczenia, ile energii elektrycznej kocioł będzie zużywał w ciągu dnia, miesiąca i roku. Drugim jest określenie opłacalności ogrzewania elektrycznego w porównaniu z alternatywnymi paliwami.

Proponowane kalkulator pozwala obliczyć kosztu ogrzewania z materiału ściany (drewno, tworzywa piankowego, cegieł, etc.), całkowitej ogrzewanej powierzchni, a koszt energii elektrycznej w tym regionie.

Zaletą proponowanego programu jest możliwość jednoczesnego obliczenia oszczędności uzyskanych dzięki zastosowaniu kotła elektrycznego.

Użyj innych kalkulatorów obliczeniowych

Przegląd automatycznych kotłów węglowych i peletowych Buderus (Buderus)

Piec gazowy do kąpieli Rus

Jak wybrać piec do domu na długim paleniu drewna opałowego

Jak są piece na daczy z ogrzewaniem wodnym na drewnie

Strona "Autonomous Heat" zawiera najbardziej aktualne informacje na temat nowoczesnych systemów grzewczych. Pytania dotyczą wyboru kotłów grzewczych, pieców, kominków, instalacji ciepłych podłóg, instalacji grzejników i konwektorów elektrycznych.

Cena za prywatne ogrzewanie elektryczne domu miesięcznie

Ogrzewanie elektryczne w drewnianym domu

Ogrzewanie prywatnego domu w okresie zimowym jest jednym z istotnych kosztownych artykułów w jego konserwacji. Najbardziej zrozumiałym i znanym sposobem ogrzewania jest prąd elektryczny.

Problem z takim systemem polega na jego dużym zużyciu. Dlatego wybierając ogrzewanie elektryczne domu prywatnego, koszt miesięczny należy obliczyć z góry, aby później nie było niespodzianek. Energia elektryczna jest bardziej opłacalna do ogrzewania dużych powierzchni, ponieważ nawet małe kotły elektryczne zużywają co najmniej 12 kW energii i przy szczytowym obciążeniu - i więcej. Oczywiście należy również wziąć pod uwagę, że te systemy grzewcze są wyposażone w regulatory temperatury. Sterowniki zmniejszają zużycie energii.

Ponadto ogrzewanie elektryczne ma wiele zalet w porównaniu z innymi:

 • małe rozruchu koszty: nie trzeba płacić za rozwój projektu, układanie rur gazowych z kotłowni do domu, instalacja komina oraz dodatkowych czujników.
 • ogrzewanie elektryczne - tak proste, jak to możliwe podczas pracy. W wyposażeniu nie ma szybko zużywających się elementów, takich jak wymienniki ciepła lub wentylatory;
 • system nie wymaga skomplikowanej, regularnej usługi;
 • System jest również najbezpieczniejszy. Jeśli instalacja jest przeprowadzana poprawnie, prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji awaryjnych ma tendencję do zera;
 • elektryczne urządzenia grzewcze mają długą żywotność, przyjazność dla środowiska, poza tym działa całkowicie cicho.

Nie należy jednak dyskontować dużego zużycia energii. Ogrzewanie elektryczne domu prywatnego, koszt miesięczny który jest określony przez moc, można oszacować w następujący sposób:

powierzchnia 150 m2 wymaga co najmniej 15 kW energii. W związku z tym przy 24-godzinnej eksploatacji kotła zużycie będzie większe niż 10 tysięcy kW. Jeżeli mrozy utrzymają się na poziomie -10 stopni, kocioł będzie pracował pół dnia, a zużycie będzie wynosić około 5500 kW.

Ogrzewanie elektryczne prywatnego domu

Istnieje opinia, że ​​koszt zasobów zużytych na ogrzewanie elektryczne jest 8-10 razy większy niż w przypadku korzystania z kotła gazowego. Opinia ta jest błędna, ponieważ nie uwzględnia kosztów pośrednich. W przypadku ogrzewania gazowego należy doliczyć koszty podłączenia do sieci gazowej, konserwacji i wymiany kotła gazowego. Zatem rzeczywista różnica w kosztach za miesiąc będzie około 2-3 razy większa, co oczywiście jest również znaczną kwotą.

Aby zminimalizować koszty, prywatne domy powinny być wyposażone w wysokiej jakości izolację termiczną. Im mniej strat ciepła, tym mniejsze zużycie energii elektrycznej. Inna metoda oszczędzania - liczniki wielotaryfowe, które pozwalają na dystrybucję energii w zależności od pory dnia. Maksymalne obciążenie systemu można przesunąć na czas obowiązywania taryf minimalnych.

Zadzwoń teraz +7 (495) 105-95-67 Dowiedz się, ile kosztuje dziś ogrzewanie elektryczności Twojego domu.

Koszt ogrzewania w prywatnym domu przez miesiąc

Kiedy w trakcie budowy lub ulepszenia prywatnym domu lub na wsi, jeden z najważniejszych kwestii jest procesem organizowania dużej domowej instalacji grzewczej. Głównymi źródłami wytwarzanego ciepła są kotły opalane różnymi rodzajami paliwa, wykorzystujące gaz ziemny lub wytwarzające ciepło za pośrednictwem energii elektrycznej. Wybierając metodę ogrzewania prywatnego domu, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak:

 1. Koszt instalacji
 2. Miesięczny koszt operacyjny
 3. Poziom wydajności
 4. Łatwość użycia
 5. Niezawodność
 6. Ekologiczna kompatybilność
 7. Bezpieczeństwo

Wszystkie powyższe sposoby ogrzewania domu mają swoje wady i zalety, które szczegółowo omówimy później.

Opcja ogrzewania prywatnego domu z kotłem na paliwo stałe jest dopuszczalna, jeśli nie jest możliwe podłączenie głównego przewodu gazowego do domu, a finanse nie pozwalają na instalację systemu grzewczego za pomocą energii elektrycznej.

Jak sprawnie takie urządzenie ogrzewa dom, w pierwszej kolejności zależy od rodzaju paliwa stałego. Może być Węgiel, torf, łupek paliwowy lub drewno opałowe. Wybierając konkretny rodzaj paliwa, najlepiej jest preferować drewno opałowe z brzozy i dębu, ponieważ mają one maksymalną emisję ciepła.

Ten rodzaj paliwa jest dość drogie, ale prawo do odmowy nie może być na nim, ponieważ drewno ze względu na jego wysoką temperaturę, dobrze ogrzewanym pomieszczeniu, pozostawiając znacznie mniej popiołu, jest dość prosta i szybka obciążenia kotła i stosunkowo niski komin zanieczyszczenia w porównaniu z innymi rodzajami paliwo stałe.

Oprócz właściwego wyboru paliwa, bardzo ważne jest, aby go wykonać prawidłowy dobór kotła. Dostępne są następujące typy:

 • Automatycznie
 • klasyczny
 • z funkcją długotrwałego spalania
 • kocioł pirolityczny

W tym kotle procesy ładowania paliwa i usuwania popiołu są zautomatyzowane. Aby proces spalania pozostał stabilny, paliwo do załadowania musi mieć taki sam rozmiar i skład. Główną zaletą tego typu kotła jest wysoki poziom wydajności, wysoki czas pracy i możliwość precyzyjnego dostrojenia procesu spalania.

Wadą tego kotła jest wysoki koszt, potrzeba wydzielenia oddzielnego pokoju ognioodpornego, a także potrzeby profesjonalnych usług.

Kocioł działa na tej samej zasadzie, co zwykły ogień, spalanie drewna i wytwarzanie ciepła. Proces spalania regulowany jest za pomocą specjalnego rusztu, który zapewnia dopływ powietrza do spalania. Wymiennik ciepła w tym typie kotła wykonany jest ze stali lub żeliwa. Istotną zaletą tego typu kotła jest jego zdolność do pracy na kilku rodzajach paliwa i brak zależności energetycznej. Wady obejmują wysoką częstotliwość ładowania paliwa i wyposażenie oddzielnej kotłowni w domu.

Jak sama nazwa wskazuje, może zapewnić długotrwałe ogrzewanie pomieszczenia. Kocioł tego typu pracuje w trybie automatycznym i nie wymaga osobnego pomieszczenia do normalnej pracy, co jest bardzo wygodne. Brak kotła pracującego na tej zasadzie można przypisać jego wysokim kosztom.

Działa na koszt gazu, który jest uwalniany z rozkładającego się paliwa. Proces ten osiąga się przez utrzymywanie wysokiej temperatury przy ograniczonej ilości powietrza. Kocioł składa się z dwóch komór oddzielonych rusztem. Dolna komora jest przeznaczona do załadowania paliwa, a na górze zainstalowana jest komora spalania.

Średni koszt kotłów na paliwo stałe wynosi około 30 000 rubli, a instalacja kotła i podłączenie wszystkich systemów będzie kosztować około 70 000 tysięcy. Warto zauważyć, że przez miesiąc wypłata tej metody ogrzewania prywatnego domu będzie dość kosztowna. Koszt ogrzewania wynosi około 4000 - 4500 tysięcy rubli na miesiąc. Również ta metoda ogrzewania jest najmniej bezpieczna pod względem możliwego zapłonu i jest najmniej przyjazna dla środowiska.

Ta metoda ogrzewania prywatnego domu jest najbardziej odpowiednia, jeśli chodzi o jej niski koszt i miesięczną opłatę. W przybliżeniu płatność będzie wynosiła 2500 rubli miesięcznie. W zależności od kwadratury domu cena prawdopodobnie się zmieni. Inną sprawą jest to, że gaz w domu nie jest prowadzony, rury nie są poprowadzone i nie ma kotła gazowego. W takim przypadku instalacja ogrzewania gazowego w domu jest niepraktyczna.

Jeśli dokonamy wyboru na korzyść gazu grzewczego i zainstalujemy go od podstaw, warto być przygotowanym na ogromne koszty moralne i materialne.

Pierwszą przeszkodą jest projekt ogromnego pakietu dokumentów, które wymagają dużo czasu i pieniędzy. Konieczne jest również przeprowadzenie stopniowej i szczegółowej kontroli przez służby bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Przygotowanie projektu zgazowania prywatny dom, koordynacja momentów planowania kosztować będzie około 350 000 rubli. Instalacja systemu gazowego będzie kosztowała średnio 85 000 rubli. Instalacja kotła gazowego kosztuje 50 000 rubli. Z tego wynika, że ​​bardzo kosztowne jest niesienie gazu od zera, delikatnie mówiąc.

Alternatywa dla głównego ogrzewania gazowego w domu, może służyć jako bolle gazowe. Ta alternatywa jest wygodna, ponieważ skroplony gaz z butli nadaje się do prawie wszystkich typów kotłów gazowych. Wadą stosowania butli gazowych jest niski poziom przyjazności dla środowiska i raczej niski poziom bezpieczeństwa operacyjnego.

Elektryczne kotły grzewcze

Przedstawiony rodzaj ogrzewania, a także alternatywa dla niego, ma wiele zalet i wad. Zalety ogrzewania domu z kotłem elektrycznym to takie czynniki:

 • Wysoki poziom wydajności wynika z przekształcenia energii elektrycznej w energię cieplną, co jest możliwe ze względu na brak nośnika ciepła;
 • możliwość szybkiej przebudowy i zmian w systemie grzewczym;
 • prostota prac instalacyjnych;
 • Bezproblemowa praca kotła;
 • mały rozmiar i estetyka urządzeń grzewczych;
 • wysoki poziom przyjazności dla środowiska i higieny;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego;
 • obecność niezależnego systemu termostatów, które zapewniają dobrą regulację dostarczania ciepła do każdego pokoju w prywatnym domu;
 • szybkie nagrzewanie pomieszczenia w porównaniu z innymi rodzajami ogrzewania.

Wady ogrzewania domu za pomocą kotła elektrycznego obejmują:

 1. wysoka cena instalacji;
 2. niestabilny zasilacz;
 3. fluktuacje mocy.

Aby w pełni korzystać z ogrzewania elektrycznego w prywatnym domu, wystarczy tylko grzejnik. Samo urządzenie generuje energię i nie potrzebuje nośników ciepła, ogromna liczba rurociągów, pomp i tak dalej.

koszt elektrycznego kotła grzewczego kosztuje około 25 000 - 35 000 rubli. Pozytywną cechą tego typu ogrzewania jest szybki i łatwy montaż systemu w całym domu oraz możliwość szybkiego przełączania w razie potrzeby na inny rodzaj ogrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1