Budowanie garażu własnymi rękami

Budowanie garażu własnymi rękami

Budowanie garażu własnymi rękami

Wszystko o produktach wykonanych z betonu i gipsu

Każdy właściciel samochodu zgadza się, że pozostawienie transportu pod gołym niebem jest wyjątkowo niebezpieczne. Długotrwała ekspozycja na opady atmosferyczne może powodować nieodwracalne procesy korozyjne, a wygląd pojazdu pogorszy się z czasem. Biorąc pod uwagę te fakty, wielu właścicieli samochodów myśli o budowaniu garaż, rysunki, zdjęcia i wideo można zobaczyć w artykule.

Budowa garażu jest inwestycją długoterminową, dlatego konieczne jest zbudowanie dużego budynku, biorąc pod uwagę przyszłe potrzeby. Równie ważne jest, aby obiekt był piękny i praktyczny. Jeśli myślisz z wyprzedzeniem o szczegółach, garaż dobrze wpasuje się w krajobraz i stanie się jednym z otaczającymi budynkami.

Fundament garażu własnymi rękami

Przede wszystkim musisz określić wielkość garażu i szerokość bramy. Rozmiar ma wpływ na liczbę maszyn i urządzeń, które będą zlokalizowane wewnątrz lokalu. Średnia wielkość garażu o standardowych wymiarach wynosi 6 x 4 metry, a wysokość 2,5-3 metra. Zwykle ten rozmiar wystarczy, aby zmieścił się w samochodzie i narzędziach z półkami.

Fundament należy rozpocząć od wykopania rowu pod jego zalewaniem. Zwykle głębokość wynosi półtora, dwa bagnety szpadlowe wystarczą z rezerwą. Przy takim fundamencie struktura będzie wystarczająco stabilna, a obciążenie będzie z podwójną granicą.

Jeszcze przed wylaniem należy kupić maszynę z piasku i kruszony kamień, nie mniej niż 20 worków cementu. Do produkcji szalunków potrzebne są deski. Fundacja jest ważna do wzmocnienia za pomocą wzmocnienia, które zostanie wypełnione zaprawą.

Pierwszą rzeczą, na której planuje się zorganizować garaż, trzeba oczyścić z roślin, krzewów. Po tym warto spróbować tak zaplanować teren, aby powierzchnia była równa i bez wzniesień. Po tym możesz zacząć robić oznaczenia za pomocą kołków i mocnej liny. Oznakowanie odbywa się z uwzględnieniem szacunkowej wielkości przyszłego garażu. W rezultacie powinieneś otrzymać prostokąt o równych przekątnych.

Być może konieczne będzie dokonanie kilku korekt i poprawek, dopóki znacznik nie będzie doskonały. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przyszłości będzie musiało być prowadzone. Ponieważ podstawa garażu będzie miała solidne podłoże, podczas znakowania konieczne jest zapewnienie dodatkowej przestrzeni do układania szalunku. Zazwyczaj wystarcza, by oznaczenia były o 15-20 centymetrów szersze, a osłony zostaną łatwo zainstalowane.

Tarcze do fundamentu wykonane są z desek zakupionych wcześniej. Deski są ciasno ze sobą ściśnięte, tak że nie ma pęknięć. Przy wytwarzaniu konieczne jest przestrzeganie obliczeń i wszystko do ścisłego przestrzegania, przestrzegając planowanych rozmiarów. W tym przypadku wysokość tarczy nie ma większego znaczenia. Gotową konstrukcję należy zainstalować w wykopanym wykopie i mocno przymocować za pomocą żelaznych słupków, które są wbijane w ziemię. Następnie zbrojenie jest układane i mocowane na różnych wysokościach za pomocą drutu dziewiarskiego. Niewielkie kawałki zbrojenia można wykorzystać jako zworki.

Po wzniesieniu szalunku można od razu przejść do następnego etapu - wylewanie betonu. Wiele budowniczych garażu używa betonomieszarki, aby zaoszczędzić czas, który jest bardzo szybki, przy minimalnym wysiłku, a przede wszystkim miesza ze sobą składniki, dzięki czemu beton będzie jednorodny i plastyczny. Bardzo ważne jest wykonanie betonowych prac na wylanie fundamentu w jeden dzień, co pozwoli na wykonanie go w postaci stałego monolitu. Beton z zatoki należy starannie z nią manipulować, aby nie było pustek powietrznych. Po wylaniu beton twardnieje i zyskuje maksymalną wytrzymałość w ciągu jednego miesiąca. Świeży beton należy podlać, co zapobiegnie pojawianiu się pęknięć. W tym samym celu można pokryć go filmem, który chroni przed wysuszającym działaniem słońca i wiatru. Jednak deskowanie można usunąć po 7-10 dniach.

Budowanie garażu własnymi rękami

Aby zbudować ściany, musisz kupić bloki do układania, piasku, cementu, siatki murarskiej, pokrycia dachowego, drewna i deski, narożników stalowych. Ruberoid jest niezbędny do produkcji uszczelek między fundamentem a blokami. W związku z tym należy go pokroić w paski, których średnia wielkość wynosi 25 cm. Cięcie można łatwo wykonać ostrym nożem, który za każdym razem jest zwilżany wodą dla lepszego poślizgu. Doświadczeni budowniczowie zalecają rozkładanie pasków papy wzdłuż obwodu fundamentu w dwóch warstwach i na zakładkę.

Następnie rozpoczyna się proces układania klocków lub cegieł. Lepiej jest wycinać duże klocki naraz z bułgarskim na dwie połówki, ponieważ są one potrzebne nie tylko w całości. Jeśli połówki są przygotowane, to mur nie musi być odciągnięty od procesu. Roztwór jest również zagniatany w betoniarce w tej proporcji, a mianowicie:

 • trzy części piasku;
 • jedna część cementu;
 • wodę w razie potrzeby.

W ciągu jednego dnia roboczego możliwe jest wznoszenie ścian nie przekraczających 4 rzędów wzdłuż obwodu. Tak więc za około tydzień możesz ukończyć całą pracę. Na ostatnim etapie muru, musisz zainstalować zworek powyżej bramy. W tym celu odpowiedni jest metalowy narożnik.

Dach garażu własnymi rękami odbywa się w zwykły sposób. Można ułożyć betonowe płyty za pomocą dźwigu, samemu zrobić dach, dwuspadowy dach z instalacją drewnianych krokwi, na szczycie którego zamocowany jest metalowy dach. Dalej konstrukcja pokryta jest drzewem. Dach można zaizolować wełną mineralną i ruberoidem.

Budowanie garażu własnymi rękami

Konstrukcje garażowe mogą być zamawiane przez zewnętrznych specjalistów. Możesz także zapoznać się z dostępnymi instrukcjami i zbudować doskonały garaż własnymi rękami. W takim przypadku nie musisz wydawać pieniędzy na nic poza materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Będziesz osobiście monitorować każdy etap pracy i będziesz mieć pewność jakości i niezawodności gotowej struktury.

Jak zbudować garaż własnymi rękami

Treść instrukcji krok po kroku:

Wybierz odpowiedni materiał do budowy garażu. Projekt może być wykonany z "kamiennych" materiałów budowlanych i metalu. Jako materiał kamienny zwykle stosuje się cegły, bloki piankowe, żużle itp.

Capital Brick Garage

Struktura kamienia charakteryzuje się większą niezawodnością w porównaniu z konstrukcjami metalowymi. Metalowy garaż przynosi również korzyści pod względem złożoności i szybkości montażu. Pod innymi względami sam będziesz musiał podjąć decyzję o odpowiednim materiale budowlanym.

Po pierwsze, wzięto pod uwagę kolejność wznoszenia garażu z materiałów kamiennych, a na koniec otrzymasz rekomendacje dotyczące budowy metalowego garażu.

Właściwy projekt jest kluczem do udanej pracy. Dokumentacja projektu może być najskromniejsza. Najważniejsze jest, aby w projekcie znalazły się następujące informacje:

 • zadania przypisane do przyszłej struktury. Garaż, przeznaczony wyłącznie do przechowywania samochodu, będzie różnić się od konstrukcji, w której planuje się przeprowadzić również naprawy. Pamiętaj, aby rozważyć ten punkt i odzwierciedlić swoje życzenia w projekcie;
 • całkowite wymiary konstrukcji. Zależy od wymagań dotyczących przyszłego garażu i obszaru dostępnej budowy. Do przechowywania samochodu wystarcza wystarczająco dużo miejsca o wielkości 3 x 6 m. W pozostałych przypadkach kieruj się swoimi potrzebami i możliwościami.

Weź pod uwagę wyżej opisane momenty i narysuj szkic przyszłego garażu na papierze lub w programie komputerowym.

Garaż na 2 samochody

Przenieś gotowy szkic do prawdziwego terenu. W tym pomożesz wielu kołków wzmacniających. Zazwyczaj stosuje się pręty o średnicy 12 mm. Będziesz mapował narożniki i boki garażu za pomocą kołków wbitych w ziemię i rozciągniętej między nimi liny.

Przełom w miejscu i wykopy

Po zakończeniu oznakowania przejdź do głównych wykopów. Ziemię można kopać specjalnym sprzętem lub ręcznie. Jeśli masz zamiar wyposażyć garaż, a nawet całą piwnicę w garażu, zaleca się skorzystanie z pomocy firm specjalizujących się w wykopach. Bardzo trudno jest wykopać tak duży dół ręcznie.

W trakcie kopania rozważ cechy przyszłego fundamentu. W przypadku podstawy taśmowej wystarczy wykop o głębokości 60-100 cm Głębokość betonu zależy od warunków klimatycznych i rodzaju gruntu na placu budowy. Głębokość miernika w większości przypadków jest wystarczająca.

Wyrównaj dno i ściany wykopu. Pomoże ci to zwykła łopata.

Pit do garażu z piwnicą

Do chwili obecnej istnieje wiele odmian fundamentów. Z reguły prywatne garaże są budowane na betonowych podstawach. Jest to stosunkowo budżetowe i niezwykle proste w aranżacji systemu, które możesz zrobić własnymi rękami.

Pierwszy krok. Umieść gruz w wykopie. Umieść ten kamień w warstwach, rozlewając każdą warstwę za pomocą betonu. Roztwór przygotowuje się na bazie cementu M400 i wyżej. Połóż kamień na szczycie dołu.

Drugi krok. Zamontuj drewniany profil na cokół wokół całego obwodu wykopu. Zbuduj strukturę z desek. Odpowiednia szerokość deski około 10 cm, konstrukcja jest ustawiona ściśle na poziomie.

Fundacja na garaż

Trzeci krok. Połóż materiał odporny na wilgoć na cokole. Dwie warstwy pokrycia dachowego będą wystarczające. Materiał jest układany na sucho.

Czwarty krok. Napełnij podstawę przyszłego garażu betonowym rozwiązaniem do poziomu ustalonego przez szalunek.

Montaż bram, montaż ścian i montaż dachu

Pierwszy krok. Zainstaluj bramę. Ten element jest instalowany ściśle przed budową ścian. Spawać do prętów ramy zbrojenia o średnicy około 12 mm. Dzięki prętom zostanie zapewnione mocniejsze połączenie bramy z jej ścianami. W procesie wznoszenia ścian zbrojenie zostanie osadzone w szwach. Zamontuj bramę pionowo. Po wyrównaniu bramy, przymocuj je drewnianymi szelkami.

Drugi krok. Rozpocznij układanie ścian wybranego materiału. Następny rząd muru, niezależnie od użytego materiału, powinien zachodzić na szwy ułożonego w stos rzędu. Bezpośrednie układanie rozpoczyna się od narożników. Pamiętaj o sprawdzeniu pionowości ścian, poprawności kątów i poziomości rzędów muru na każdym etapie.

Budujemy murowaną ścianę garażu

Trzeci krok. Zamontuj dach garażowy pod stromizną konieczną do odwrócenia wody atmosferycznej. Aby uzyskać nachylenie, wykonaj ściany końcowe o różnych wysokościach. Tradycyjnie nachylenie wynosi 5 cm na 1 m2. Na przykład, jeśli garaż ma długość około 6 m, całkowita różnica wysokości będzie wynosić około 30 cm.

Jak zbudować garaż

Nakładanie się na prywatny garaż będzie wyglądać jak metalowe belki z dodatkowym opiłowaniem drewnianych desek. Przygotuj belki stalowe typu I-Beam. Ich wysokość powinna wynosić około 12 cm, a belki są tak duże, że ich długość jest o około 250 mm większa niż szerokość przyszłego garażu. W konstrukcji tych belek rozpocząć co najmniej 100 mm. W punktach podtrzymujących belki blok żużlowy, cegła lub inny użyty materiał budowlany należy zastąpić monolitycznymi bloczkami betonowymi.

Połóż belki na całej konstrukcji w odległości około 800 mm od siebie. Belki są układane z uszczelką w długiej ścianie budynku i z taką samą stronniczością jak ta ściana.

Krok czwarty. Przymocuj dno drewnianych desek o grubości 4-5 cm i ułóż deski tak ciasno, jak to możliwe. Przykryj deski ruberoidem. Krawędzie tego wodoodpornego materiału powinny sięgać około 100 mm od ściany.

Wypełnij ruberoid żużlem lub przykryj hydroizolację kolejną izolacją, np. Płytami izolacyjnymi z wełny mineralnej. Na tylnej i przedniej krawędzi dachu należy zainstalować daszki wystające około 40 mm. Do produkcji daszków użyj tablic. Na wierzchu grzejnika wypełnić jastrych cementowy o grubości około 3-3,5 cm Staraj się ostrożnie wyrównać jastrych tak bardzo, jak to możliwe. Należy traktować utwardzony stół podkładem bitumicznym.

Krok piąty. Ostatecznie dach musi zostać uszczelniony. Aby chronić przed wilgocią, możesz użyć filcu dachowego, który jest już dobrze znany. Ten materiał hydroizolacyjny układany jest metodą fuzji. Również papę można mocować za pomocą masy bitumicznej. Układać arkusze pokrycia dachowego o zakładce rzędu 100-150 mm. Na brzegach dachu zrób okrążenie nad przyłbicą.

Przewodnik po urządzeniu podłóg i obszaru niewidomego

Paweł robi na poziomie górnej granicy kapelusza lub nieco wyżej. Konstrukcja podłogi musi być wystarczająco mocna, aby wytrzymać ciężar samochodu i innych ładunków. Do wylewania używaj betonu, przygotowanego na bazie cementu klasy 500. Lub kupuj gotowy beton klasy M200. Grubość warstwy wypełniającej powinna wynosić około 10 cm.

Pierwszy krok. Dokładnie wyrównaj podstawę do wypełnienia podłogi.

Drugi krok. Ustaw sygnały nawigacyjne na pożądanym poziomie i narysuj ciąg między nimi. Latarnie morskie mogą być wykonane, na przykład, z rury profilowej lub innego odpowiedniego materiału.

Trzeci krok. Połóż na podstawie poduszkę gruzu o grubości około 5 cm.

Czwarty krok. Wypełnij beton paskami między latarniami morskimi. Po ułożeniu cała powierzchnia betonu powinna być starannie wypoziomowana.

Betonowy krawat w garażu

Piąty krok. Podczas gdy podłoga zyska na sile, zaangażuje się w wykonanie robót zewnętrznych, w szczególności - urządzenia otmostki. W przypadku garażu istnieje wystarczająco dużo miejsca w ciemno o szerokości 50-60 cm.

Roleta jest tworzona w tej samej kolejności, co podłoga, tj. Najpierw ustawiaj lampy ostrzegawcze, a następnie przygotuj podstawę ze żwiru i wypełnij betonowym roztworem. Dopiero wstępne konieczne jest utworzenie tablic, które będą oznaczać granice obszaru niewidomego, tj. zrobić szalunek. Ten sam obszar niewidoczny jest zalecany przy pewnych odchyleniach od ścian garażu. Zalecana grubość konstrukcji to 40-60 mm.

Zalecenia dotyczące wykończenia wnętrza garażu

Z reguły szczególną uwagę nie zwraca się na wykończenie garażu. W większości przypadków właściciele po prostu wygładzają ściany za pomocą roztworu cementu i pokrywają je warstwą tynku.

Ważniejszym punktem jest izolacja termiczna konstrukcji. Do izolacji odpowiednie są płyty z wełny mineralnej i pianki polistyrenowej.

Jak zrobić ciepły garaż

Sufit, ściany i bramy garażowe są izolowane w podobny sposób. Przez toczenie gotowego powierzchnię umieszczoną z krokiem równym szerokości grzejnika płytowego, dalej skrzyni układa się folię z tworzywa sztucznego, nakłada się na izolacji uszczelniająca ułożone płytki pokryte odporności i wreszcie zakończyć Galwanizację przeprowadza się, na przykład, panele, siding lub innych materiałów do wyboru.

Ogrzewanie i wentylacja garażu

Kolejność budowy metalowego garażu

Układ metalowego garażu wymaga mniej pieniędzy i czasu.

Pierwszy krok. Stwórz fundament. Przygotuj głębokość wykopu około 400 mm wzdłuż obwodu przyszłej konstrukcji metalowej. Na zewnętrznych krawędziach wykopu przymocuj deski szalunkowe. Wykonać szalunek o takiej wysokości, że po wylaniu warstwy roztworu wystaje ponad ziemię na co najmniej 10 cm, a następnie wylać zaprawę na całą powierzchnię.

Drugi krok. Zrób ramkę z rury profilowej. Będziesz potrzebował spawarki. Przymocuj elementy ramy do wysuszonej betonowej podstawy. Do mocowania użyj kotwy o długości około 20 cm i średnicy około 14 mm. Kotwica może być wykonana ze zbrojenia. Dla większej wygody przygotuj wstępnie otwory betonowe o średnicy równej średnicy kotew.

Garaż z tektury falistej. Rama

Trzeci krok. Spawać zatkane pręty dolnym pasie ramy garażu. Aby zabezpieczyć mocowanie konstrukcji o wymiarach 4x6 m wystarczy 15 kotwic. Kontynuuj spawanie poprzecznych pasów konstrukcji, aż uzyskasz szkielet o wymaganej wysokości.

Czwarty krok. Pokryj ramę blachą. Będzie wystarczająco dużo arkuszy o grubości 3-4 mm.

Piąty krok. Rozgrzej ściany garażu od wewnątrz. Aby to zrobić, najpierw przymocuj ramę drewnianych prętów do ścian. Belki umieścić z krokiem równym szerokości płyty izolacyjnej. W przypadku izolacji cieplnej najwygodniej jest stosować wełnę mineralną lub piankę polistyrenową. Rama pre-drewniana powinna być pokryta plastikową folią, a już na niej położyć grzejnik. Na wierzchniej izolacji termicznej ułożyć folię paroizolacyjną. W końcu ściany to clapboard, OSB, bocznica, płyta wiórowa lub inny materiał do wyboru.

Tak więc, jeśli potrzebują prostego i niedrogiego garażu, dają wyboru na rzecz metalu konstruktsii.Pri prawidłowo montażu i ostrożne obchodzenie metalowego garażu będzie trwać bardzo długo.

Jeśli chcesz mieć kapitał i najbardziej trwałą strukturę, zrób garaż z betonowych bloków, cegieł i innych podobnych materiałów. Oba zadania są rozwiązywane niezależnie, bez żadnych problemów, postępuj zgodnie z instrukcjami i postępuj zgodnie z głównymi zaleceniami bezwarunkowo.

Wideo - Budowanie garażu własnymi rękami

Uzyskaj najlepszą pocztę

Budowanie garażu własnymi rękami

Zanim zaczniesz budować własny dom na samochód, będziesz musiał wykonać małą, ale żmudną pracę. Chodzi o zaprojektowanie i określenie optymalnej lokalizacji dla przyszłego projektu.

Schemat garażu dla jednego samochodu

Takie podejście jest bardzo indywidualne, ponieważ w większości przypadków każdego garażu - to nie tylko miejsce, gdzie będzie „uśpienia” komputer, ale również wygodne pomieszczenie gospodarcze i miejsce do naprawy sprzętu.

Miejsce docelowe może być:

 • dla jednej maszyny (jest przeznaczony tylko do przechowywania bez naprawy, a zatem nie są wymagane dodatkowe wewnętrzne obszary);
 • na jednej maszynie z miejscem do przechowywania narzędzi, części zamiennych i innych niezbędnych "drobiazgów" (półki na nie mogą być ustawione na końcu pokoju lub starannie umieszczone na jednej lub dwóch ścianach bocznych);
 • na jednej maszynie, biorąc pod uwagę, że tutaj będziesz zaangażowany w jego naprawę (wtedy będziesz potrzebował także "dołu");
 • na dwóch samochodach z wyżej wymienionymi potrzebami obsługującymi.

Schemat garażu na dwa samochody

Jeśli w rodzinie są dwa samochody, wybierz odpowiednią opcję spośród wymienionych powyżej, dostosowaną do wielkości drugiego samochodu.

Średnia wielkość garażu dla jednego samochodu to 3 na 6 metrów. Ale lepiej zrobić indywidualny projekt tylko dla swojego samochodu lub samochodu, który zamierzasz kupić w najbliższej przyszłości (jeśli jest większy niż twój). Aby wykonać pomiary, zaparkuj samochód na dużym płaskim terenie, otwórz wszystkie drzwi. Teraz pozostaje tylko zmierzyć powstałą przestrzeń, dodać szerokość przejścia (wokół całego samochodu), a także szerokość półek, które powiesisz na ścianach. W wyniku obliczeń otrzymasz rozmiar wewnętrzny. Aby uzyskać wymiar zewnętrzny, należy dodać grubość ścianek (ze wszystkich stron), uwzględniając wykończenie wewnętrzne i zewnętrzne.

Wysokość garażu dobierana jest indywidualnie. Optimum jest uważane za 3-metrową wewnętrzną wysokość (za urządzeniem podłogi i sufitu).

Co może być w garażu

Jeśli nie masz dużej działki, garaż może być połączony z jedną z następujących budynków gospodarczych:

 • ze spiżarnią na artykuły spożywcze - zwykle jest przymocowana do końca budynku, oddzielając go od solidnej ściany i wykonując osobne wejście do niej;
 • z altanką - można ją również przymocować od końca budynku lub całkowicie ułożyć na dachu garażu;
 • z dodatkowym miejscu (może to być pokój dzienny z San. węzeł, biura, itp), który jest zwykle umieszczony powyżej pomieszczeniu silnika i ma osobne wejście z ulicy na dziedziniec lub zewnętrzną metalowych lub betonowych schodów.

Lokalizacja garażu na stronie

Garaż powinien znajdować się blisko ogrodzenia, ale istnieją pewne niuanse:

 • "Odepchnij" go od domu, jeśli zamierzasz go naprawić w samochodzie jego lub innych ludzi;
 • od ogrodzenia sąsiadów cofaj się nie mniej niż metr (odległość ta będzie wymagana do wykonania zewnętrznych prac remontowych);

Od granicy terenu od strony drogi będzie musiał się wycofać co najmniej 5 metrów.

Teraz bardziej szczegółowo rozważymy proces budowy:

 • Podobnie jak w każdym dużym budynku, garaż musi być zbudowany zgodnie z projektem, nawet jeśli jest narysowany ręcznie.
 • Decydując o wielkości pokoju, wybierz dla niego bramę. Mogą się kołysać, cofać, odcinać i podnosić. Jeśli kupujesz bramy, które są już w użyciu, pamiętaj o wykonaniu pomiarów i zaprojektowaniu konstrukcji na podstawie gotowych wymiarów, aby później nie trzeba było wykonywać wielu niepotrzebnych operacji.
 • Następnym krokiem jest wybór typu fundamentu i materiału, z którego będziesz budować. Cegła lub mały kawałek bloku będzie wymagać instalacji podkładu listwowego. Drewniane i struktura metalowa może być umieszczona na pier fundamentu, lub po prostu aby wypełnić około 15 cm (nie zapomni szkieletu, które muszą zostać umieszczone w procesie odlewania), płytę podstawy betonowej grubość to.

Rysunek garażu

 • Dach garażu jest zwykle jednorazowy z mocowaniem rynny i odpływu. Łyżkę można skierować na dowolną stronę, z wyjątkiem fasady.

Lokalizacja garażu

 • Kolejnym etapem jest instalacja fundamentu. Pod ławie fundamentowej niezbędnej kopania rowu pod walcowatego - kilka małych okopów pod ciągłą płytą betonową - Dokładnie sprasowanej gleby, wlać około 5 cm poduszki żwiru (powinien być w stanie sprasowanym) umieścić szalunku umieścić przed działaniem wody (nie pozwalają na wodę z ziemi, aby wprowadzić grubość poduszki betonowej i ją zniszczyć) i siatkę wzmacniającą, zalać betonem.

Budowa dachu jednospadowego

 • Czas, w którym beton gromadzi 90% jego wytrzymałości, wynosi około 28 dni. Po utwardzeniu betonu na jego powierzchni umieszcza się hydroizolację, na przykład materiał pokrycia dachowego.

Górna część piwnicy (piwnica w piwnicy) powinna wystawać ponad poziom gruntu co najmniej 30-40 cm.

 • Zainstalować i zabezpieczyć (za pomocą klamr) bramy z zawiasami, które posiadasz (zostaną one przymocowane w murze podczas budowy ścian). Jeśli są używane inne opcje bram, niektóre z nich można zamontować na końcu wszystkich prac budowlanych.
 • Wtedy możesz zacząć układać ściany. Nie zapomnij zrobić otworu w ścianie.
 • Przygotowane drewniane krokwie, mauerlat, kontrobreshetku skrzynię i traktują o działaniu antyseptycznym i ognioodporne (który chroni drewno przed błędami i przełożyć je do kategorii twardych materiałów łatwopalnych).
 • W górnej części ściany kładziony jest Mauerlat (drewniany pręt o wymiarach 120x120 lub 100x100 mm) i mocowany za pomocą śrub kotwiących.
 • Stopy do spływu leżały wzdłuż zbocza dachu, opierając je na Mauerlat. W takim przypadku nachylenie dachu powinno być zgodne z normatywnym dla wybranego pokrycia dachowego. Oblicz obciążenie i zgodność kąta nachylenia z wybranym materiałem pokrycia dachowego w naszym kalkulatorze dachu siodłowego.
 • Wierzchołek belek krokwi zabezpieczony jest wiatrem zszywacza budowlanego i membraną zabezpieczającą przed wilgocią.
 • Na stopach krokwi na górze membrany, wypełnić monitor, na nim (prostopadle) - łata, której krok zależy od użytego materiału pokrycia dachowego.
 • Pokrycie dachowe jest układane i mocowane na skrzyni.
 • Jeśli konieczne jest ogrzanie garażu, między podpórkami kładzie się niepalny ogrzewacz (min.watt) i jest on zamknięty od wewnątrz warstwą paroizolacji.

Budowa fundamentu garażu

 • Sufit w garażu może być wykonany z dowolnego odpowiedniego materiału (płyta wiórowa, płyta pilśniowa, płyta MDF, płyta gipsowo-kartonowa, płyta OSB i inne).

Z tego wideo dowiesz się, jak stworzyć najlepsze warunki dla samochodu za pomocą ocieplenia ścian i instalacji systemu wentylacyjnego:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 + = 87