Budowa domu szkieletowego

Budowa domu szkieletowego

Instrukcja krok po kroku dla budowy domu szkieletowego

W naszym kraju do niedawna większość domów budowano z bali, cegły lub betonu, ale teraz nadszedł czas na nowe technologie, aw tym segmencie powstała konstrukcja ramowa. Nie został jeszcze opanowany w pełni, więc chciałbym szczegółowo omówić, w jaki sposób konstrukcja klatki z własnymi rękami przebiega zgodnie z instrukcjami krok po kroku zawartymi w artykule. Instrukcja składa się z 4 etapów:

 • instalacja fundamentów;
 • montaż ramy;
 • wznoszenie ścian i prace termoizolacyjne;
 • prace dekarskie

Główną zaletą tego projektu jest szybkie tempo budowy bez konieczności stosowania specjalnych mechanizmów podnoszących. Niedrogie konstrukcje ramowe są uruchamiane w jednym sezonie, ale taka prędkość w żaden sposób nie pogarsza komfortu i zachowania ciepła, a tutaj takie parametry nie są gorsze niż w drewnianych lub kamiennych domach. Teraz oferujemy analizę oddzielnie wszystkich etapów budowy.

Zastosowanie materiału drzewnego oznacza obecność miejsca bez nadmiernej wilgoci. Miejsce budowy powinno być dobrze wentylowane i wystarczająco suche, aby zapobiec gniciu drewna. Rysunki z dokumentacji projektowej są obowiązkowo zestawiane z uwzględnieniem powiązania z krajobrazem, ponieważ tylko taka sumienność może zagwarantować trwałą eksploatację mieszkania bez problemów i poważnych napraw.

Jakościowa podstawa może być wykonana tylko po analizie geologicznej gleby, podczas gdy dom budowany jest zgodnie z obliczeniami obciążeń operacyjnych.

Deweloper musi kierować się projektem stworzonym przez specjalistów w tej dziedzinie. Przygotowana dokumentacja musi być również koordynowana przez upoważnionych urzędników różnych służb, w których można dokonywać zmian i / lub uzupełnień. Na początkowym etapie instrukcjami krok po kroku pozwala na niezależne przygotowanie szkicu, ale następnym krokiem jest, aby wybrać odpowiedni projekt Standard lub być dostosowane do indywidualnych osobiste preferencje i życzenia, ale w tym i w innym przypadku konieczne jest, aby układ całej komunikacji i zrobić plan systemów inżynierskich.

Przykład projektu projektu modelu

Zwracamy uwagę na to, że standardowe projekty są tradycyjnie tańsze, a indywidualne projekty pozwalają realizować własne pomysły.

Budowa domu szkieletowego, a także wszelkich budowli mieszkalnych, przewiduje wprowadzenie wszystkich sieci inżynieryjnych do projektu. Zgodnie z instrukcjami, w określonej kolejności układane są komunikaty i trzeba zaczynać od fundamentu. Wszystkie otwory technologiczne dla systemów komunikacyjnych muszą być wykonane w momencie wylewania, tak aby po zestaleniu podłoża nie było potrzeby angażowania się w skomplikowane wiercenie.

Układ elektryczny składa się z rozdzielnicy, instalacji elektrycznej, gniazd i uziemienia. Odległość między punktami pod gniazdami nie powinna być większa niż 4 m. Obok źródeł wody zainstalowane są gniazda z pokrywami. System wentylacyjny obejmuje kanały powietrzne z otworami. Czy warto przypomnieć, że prawidłowa dystrybucja rur i przewodów zależy od wygody dostępu i użytkowania dźwigów, przełączników, a także od funkcji drenażu i odwadniania?

Technologia budowy domu szkieletowego zapewnia instalację płytkiego, głębokiego fundamentu, słupowego lub blokowego fundamentu betonowego. Wytrzymałość bazy zwiększa się dzięki wzmocnieniu i monolitycznemu wiązaniu. W przypadku konstrukcji ramowej istnieje mała podstawa, która może z łatwością wytrzymać małe obciążenia. Najbardziej efektywny rodzaj fundamentu dla domu szkieletowego - pali śrubowe. Taka podstawa nie wymaga dużej liczby materiałów, co zmniejsza koszt szacunków budowlanych.

Warianty rusztu urządzenia na palach śrubowych

Pod układaniem fundamentów należy wykopać rów lub wiercić otwory na stosy, a następnie wlać poduszkę piasku. Przed rozpoczęciem zalewania betonem należy wykonać formowanie i zainstalować pręty zbrojenia. Podłoże taśmowe w procesie odlewania jest koniecznie zdeptane. Instrukcja krok po kroku mówi, że do budowy domu szkieletowego w bazach z ciekłego betonu co 2 m należy umieścić pionowe słupki o długości pół metra. Powierzchnia rusztu jest koniecznie równa tej samej zaprawie cementowej.

Siedem dni po wykonaniu odlewania betonu na całej powierzchni podstawy kładzie się dolny pasek z sekcji belek 15x15 cm. Drewno musi być koniecznie poddane obróbce wstępnej środkami antyseptycznymi, a dwie warstwy pokrycia dachowego spełniające rolę impregnatu są określone. Belkę można zamocować za pomocą śrub kotwiących lub kołków fundamentowych. W przypadku użycia śrub konieczne jest wiercenie otworów technologicznych do głębokości 10 cm. Długość i rogi są ułożone i przymocowane za pomocą gwoździ.

Schemat niższego opasania domu

Gdy wszystkie legary podłogowe (tablica 50h150 mm) belki drewniane ułożone i złączone ze sobą i do podłoża, rowki są ukształtowane i umieszczone. Górna część opóźnienia weryfikuje się w pionie i w poprzek belki dolnej gwoździami, które służą jako podstawa do urządzenia podłoża na którym zszywacz zszywane paroizolacji materiał membrany. Pomiędzy opóźnieniami trzeba nacisnąć grzałkę (minvat lub polistyren). Powyżej jest brzegowa deska (40x15 mm).

Układ podłogowy

Teraz możesz przejść przez następujące kroki, które zostaną omówione później.

Montując dom z ramami własnymi rękami, programiści z samej nazwy technologii rozumieją, że głównym elementem takiej konstrukcji jest rama, a na niej cała konstrukcja jest trzymana. Rama składa się z pionowych stojaków przymocowanych za pomocą śrub i poziomych taśm. Tak jak poprzednio, tutaj cały proces budowy odbywa się etapami. Materiałem jest drewno lub profil metalowy, którego instalacja wymaga obecności spawarki i pewnych umiejętności. Jeśli zdecydowano się na wykonanie ramy z drewna, zaleca się wybieranie twardych skał, takich jak modrzew czy najpopularniejszy dąb. Wysokość regału powinna odpowiadać temu samemu parametrowi pokojowemu. Regały są połączone za pomocą rowka-rowka zgodnie z zasadą dolnego wiązania. Po dopasowaniu nie powinno być żadnych szczelin.

Elementy ramy ściany

W zależności od tego, jaki ładunek wpłynie na wsporniki łożysk, zaplanuj odległość między słupkami i ich kaliber, a już pod nimi dobierane są wymiary materiału okładzinowego. Zazwyczaj przekrój słupów wynosi 150x50 mm, w otworach umieszczany jest podwójny pręt o wymiarach 150x50 mm. Najbardziej popularnym krokiem stojaków jest 600 mm (pozwala na zainstalowanie nagrzewnicy "pod napięciem" w celu gęstego wypełnienia ściany). Do łączenia półek z dolnym wiązaniem używane są prowadnice tymczasowe, co powoduje, że konstrukcja uzyskuje niezbędną sztywność.

Schemat urządzenia narożników szkieletu

Teraz instrukcja krok po kroku doprowadziła nas do instalacji górnej taśmy, która jest przeprowadzana po zainstalowaniu pionowego pręta. Utrwalanie odbywa się za pomocą tych samych rowków, które przymocowują dolny pręt. Górny mocujący do słupków wykonanych przez dwóch gwoździ, które powinny wejść w materiał o co najmniej 10 cm. Ostateczna konsolidacja ramy odbywa się regularne koszenie, ustaw zastąpić usunięte tymczasowe. Przeczytaj więcej na ten temat w artykule "Górna i dolna rama domu szkieletowego". Zalecamy również zapoznanie się z urządzeniem najważniejszych elementów domu szkieletowego.

Zewnętrzne ściany domu są wyłożone bocznicą pod bali, drewnianą wyściółką, plastikową bocznicą, zgodnie z życzeniem właściciela domu. Ocieplenie lepiej wykonuje się za pomocą wełny mineralnej. To niezawodnie i niedrogo rozwiązuje problem ocieplenia mieszkania, dzięki czemu konstrukcja ramy jest jeszcze bardziej opłacalna i popytowa. Jeśli planujesz mieszkać tutaj przez cały rok, wybierz izolację termiczną o grubości 15 cm lub więcej. Dla większej wydajności na stojaku kontrobreshetku ubić pręt 50x50 mm (8) i umieścić grzejnika (7) „drugiej warstwy” - tak uniknąć ewentualnych mostków cieplnych i do domu, aby pokonać energooszczędne. Przeczytaj więcej o konstrukcji tortu ściennego, a także o ogólnym ociepleniu domu szkieletowego.

Schemat ocieplenia ściany ramy

Materiał jest wciskany we wszystkie pęknięcia między belkami, aby usunąć puste przestrzenie. W celu ochrony drewna przed wilgocią pomaga wodoszczelną folię, która jest zamocowana na górnej części pieca do stojaka, a dopiero potem nadziewane łaty stojak do ventfasada, która będzie ukryta pod zewnętrzną obudową. Od strony wewnętrznej pokrycie ścienne nadaje się do płyt OSB lub płyt z gipsovolokna.

Sufit jest przymocowany do belek sufitu, które z kolei są mocowane za pomocą wpustów lub stalowych wsporników na belce górnej taśmy. Tam, gdzie są wewnętrzne przegrody, musisz zainstalować pręty wspierające, w miejscu, w które jest przybita drewniana deska sufitowa.

Schemat izolacji dachu poddasza

Na wierzchu tarczy należy ułożyć membranę paroszczelną z obowiązkowym naciskiem na belki, na poziomie, z którym układana jest wełna mineralna, pianka itp. Izolacja jest uszczelniona paroizolacją, a nad nią kładzione są deski. Przeczytaj więcej o izolacji podłogi na poddaszu.

Tak więc etapami dotarliśmy do instalacji dachu. Pokrycie dachu waży dużo, więc musi polegać na wykończonych ścianach bez wykończenia. Przed rozpoczęciem pracy należy określić stopień nachylenia, liczbę rolek, rodzaj pokrycia dachowego, konstrukcję systemu krokwi.

Zależność nachylenia dachu od zastosowanego materiału

Dach o złożonym kształcie wygląda atrakcyjnie, ale jest trudny do wdrożenia, a więc drogi. Najczęściej są to konstrukcje dwuspadowe, które pozwalają na wyposażenie strychu lub przestrzeni poddasza. Konieczne jest ustanowienie tylko jednego konia, a nie ma go wcale, co wyklucza gromadzenie opadów i wycieków. Aby zapobiec śniegowi na dachu, zaplanuj jego pochylenie o więcej niż 28º, ale nie więcej niż 50º, w przeciwnym razie obciążenie wiatrem wzrośnie.

Przekrój krokwi określa się w zależności od umieszczenia między nimi materiału izolacyjnego, średnio 100 - 150 mm. Najlepiej jest wziąć kaliber deska 150h50mm i długości 6 m. Obie płyty mają powalić w formie litery A, a następnie podnieść je i określić kąt, upewniając się, że zwisy wykracza poza poziom murów jest 30-50 cm. Teraz zarząd mogą być montowane za pomocą śruby, a otrzymujemy podobieństwo krokwi.

Budowa systemu dwuspadowego

Tam, gdzie znajdują się podpory, jedna trzecia wysokości ma trójkątne wycięcia. Jako Mauerlat pojawia się tutaj górna konstrukcja ramy. Na zrobionej próbce ułóż krokwie na wszystkich dachach, nie zapominając o kroku w 700 - 800 mm. Krokwie są montowane na kalenicy w frontonie i kontynuowane jest układanie pozostałych elementów. Od dekoracyjnych okładzin zależy od tego, co będzie skrzyni.

Instrukcje krok po kroku kończą się na etapie montażu pokrycia dachowego. Możesz wybrać miękkie płytki, tekturę falistą lub metal. Dzięki tym wszystkim materiałom łatwo jest pracować, są przystępne i mają przyzwoity wygląd. Po wykonaniu licowania konieczne będzie jedynie zainstalowanie rur spustowych i systemu odwadniania, które będą odpowiedzialne za odprowadzanie osadów poza teren zakładu.

Ale dla Ciebie wyjątkowy film jest najbardziej szczegółową instrukcją krok po kroku na temat budowania domu szkieletowego od podstaw. Nie dziękuję!)

Teraz wiesz, jak zbudować dom z ramami własnymi rękami, aby struktura była mocna i ciepła. Jeśli nie zignorujesz zasad konstrukcji i technologii montażu, staniesz się szczęśliwym posiadaczem własnego domu, o którym możesz tylko pomarzyć.

Dziękuję Ale dlaczego nie piszesz o UGW? Jest to najwygodniejsza podstawa dla domu szkieletowego, szczególnie jeśli budujesz energooszczędny dom. Fundacja bierze udział w innych niezbędnych pracach dla innych rodzajów fundamentów: nie potrzebujesz grzejników na pierwszym piętrze. ponieważ UWP posiadał ciepłą podłogę, nie potrzebował szorstkiego wykończenia, a jakiekolwiek pokrycie podłogowe można układać bezpośrednio na piecu, nie ma potrzeby ogradzania wysokiego ganku.

Jak zrobić dom

Szukaj w tej witrynie:

Dom szkieletowy w etapach: konstrukcja i technologia turowa

Ważną zaletą takich budynków jest to, że dana osoba ma możliwość zbudowania domu w pełnej zgodzie z ich preferencjami. W końcu możesz wybrać dowolny odpowiedni projekt.

Cechy konstrukcji domów według technologii szkieletowej polegają na tym, że budowana jest sztywna rama domu z dachem. Następnie rozpoczyna się wykańczanie materiału arkuszowego i izolacji termicznej.

Dalszą budowę wykonuje również metoda szkielet-panel. Jeśli podejmiesz budowę własnymi rękami, wówczas budowa takiego mieszkania może zostać ukończona w ciągu sześciu miesięcy.

Dom szkieletowy: montaż etap po etapie

Podczas budowy domu za pomocą tej technologii bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę przewidywany czas zamieszkania. Ponieważ jeśli jest sezonowo, to będzie kilka wymagań dla domu, jeśli planowane jest całoroczne wykorzystanie mieszkania, musi być starannie zaizolowane.

Technologia budowy: fundament

Wszystkie szkielety mają dość niską wagę, więc nie wymagają bazy kapitałowej.

Jest całkiem możliwe zarządzanie jedną z następujących fundacji:

Ostateczny wybór podkładu zależy od liczby pięter przyszłego domu i rodzaju gleby w okolicy.

Niska konstrukcja wystarczy do prostego słupowego fundamentu, który nadaje się nawet do kapryśnej gleby.

Ostatnio istnieje zapotrzebowanie na fundamenty palowe, których cechą jest to, że można je zainstalować bez udziału specjalistów. Zrób to lepiej ręcznie, tak aby stosy były skręcane bez odchyleń, ściśle w poziomie.

Jednocześnie należy starać się nie pomylić, ponieważ nie zaleca się ponownego ich skręcania, w przeciwnym razie grunt zostanie zerwany już ubity.

Najczęściej używane są dwie różne technologie - kanadyjska i fińska. Ponieważ ich imiona są różne, zasada wznoszenia jest praktycznie taka sama. A tam i tam szkielet jest ramą, wykonaną z metalu lub drewna. Rusztowania różnych rodzajów drewna są bardzo popularne.

Budowa krok po kroku: wiązanie

Konieczne jest przygotowanie drewnianych belek, które mają przekrój 20/25, 15/15, 20/20 cm. Przed ułożeniem belki należy ją przygotować. Jest leczony specjalnym związkiem antyseptycznym. Z kolei na stosach nakłada się podwójną warstwę masy uszczelniającej i pokrywa je podwójną warstwą ruberoidu. Belka powinna pokrywać cały obszar wewnątrz obwodu przyszłego domu. Między poszczególnymi prętami połączone są gwoździe.

Metalowe rogi w narożnikach stawów zapewnią konstrukcję o większej wytrzymałości. Do fundamentu konstrukcja taśmy jest mocowana za pomocą specjalnych śrub. Belka jest wkładana do rowków, przykręcana. Na wierzchu listwy przypodłogowej, zachodzące na styki prętów. Później tutaj stań główną ramą. Podobnie jak wszystkie drewniane części, deska jest traktowana antyseptycznie.

Konieczne będzie wprowadzenie opóźnień z paska. Zastosowano materiał o rozmiarze 15/10, szerokość kroku między poszczególnymi prętami wynosi 0,6 metra.

Między nimi umieścić grzejnik, którego celem - w celu ochrony przed wilgocią z zimna. Pokryta jest warstwą folii paroizolacyjnej.

Zwykła podłoga jest zwykle wykonana z nieobrzynanej płyty, najtańszego materiału.

Ale musi być leczone antyseptykami. Deski do kłód są mocowane za pomocą gwoździ, występów do taśmy z narożnikami z metalu.

Dom w etapach: montaż ramy

Potrzebujesz deski o różnych formatach: 10, 20, 5 i 15 na 5 centymetrów. Najpierw wykonane są słupki narożne, które są mocowane za pomocą wzmocnionych naroży stalowych. Z tymi samymi rogami są przymocowane i reszta regału. Dla niezawodności ramy na ścianach są wykonane kokosiny, które nie pozwolą na poluzowanie.

Poprzez cięcie belka jest przymocowana do naroży, w pozostałych miejscach z narożnikami ze stali i śrubami.

Ukośne stoki służą również do zapewnienia siły. Podczas budowania ścian pamiętaj o suficie, a raczej o jego wysokości. Optymalna wartość wyniesie około 2,5 m. Po zakończeniu i dekorowaniu pozostanie co najmniej 2,3.

Montaż belek stropowych odbywa się na jeden z trzech możliwych sposobów:

 • stalowe rogi;
 • przez cięcie;
 • przez perforowane wsporniki.

Wybór najbardziej odpowiedniego zależy od punktu mocowania. Pasek pakietu będzie służył jako wsparcie dla belek. Ta ostatnia naprawa za pomocą wkrętów samogwintujących.

Stopniowa konstrukcja: montaż na dachu

Poszczególne krokwie u góry są połączone za pomocą gwoździ. Aby uzyskać siłę, są wzmocnione deskami. Następnie krokwie układa się na ścianie, tak że powstaje półka o długości 20 cm, przy użyciu kilku nacięć i gwoździ krokwie są ustalane od krawędzi. Po zamocowaniu elementów centralnych zamontowana jest płyta kalenicowa.

Następnie za pomocą deski krawędziowej wykonano skrzynię. Pokrycie dachowe jest układane i mocowane do skrzyni.

Jest on mocowany za pomocą gwoździ z dużymi nakryciami. Montaż pokrycia dachowego odbywa się na ostatnim etapie. Jeśli pozwala na to technika używania używanego materiału, wszystkie czynności można wykonać samodzielnie.

Dom w etapach: izolacja i wykończenie

Istnieje wiele różnych materiałów używanych do dekoracji zewnętrznej. Ta bocznica, symulator belki, podszewki, bloku, płyt wiórowych i innych rzeczy. Końcowe wykończenie jest poprzedzone zainstalowaniem skrzyni z belkami 50/40, z odległością 0,6 m między nimi. W tym celu z powodzeniem stosuje się profil metalowy.

Jeśli skrzynia jest drewniana, należy ją traktować ogniem i środkami antyseptycznymi.

Następnie ręczne wykończenie wykonuje się zgodnie z technologią zastosowaną do wykończenia.

Aby zbudować ramowy dom wykonany własnymi rękami był ciepły i przytulny, musi koniecznie być izolowany. Wymaga to zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej izolacji termicznej. Na zewnątrz budynek jest izolowany wełną mineralną (jeszcze przed wykończeniem), na którym jest montowana pianka.

Jako wewnętrzny materiał termoizolacyjny należy nałożyć wełnę mineralną i płytę gipsowo-kartonową. Wszystkie dostępne szczeliny i otwory są wypełnione pianką z pistoletu. Wszystko musi być izolowane: podłoga, sufit, ściany i dach. Pomiędzy dekoracyjnym wykończeniem a izolacją umieszczona jest warstwa materiału paroizolacyjnego.

Ostatnim etapem pracy jest połączenie wszystkich niezbędnych komunikatów i ostatecznego wykończenia, którego rodzaj zależy od preferencji właściciela. Dzisiejszy wybór materiałów wykończeniowych zaspokoi najbardziej uprzedzony gust. Możliwe jest zrealizowanie dowolnej fantazji i projektu we śnie. To byłoby życzenie! Życzę sukcesów w budownictwie.

Dom ramowy własnymi rękami: etapy budowy

Dom szkieletowy - łatwy i bardzo prosty, można go zbudować w krótkim czasie. Takie udogodnienia stają się coraz bardziej popularne. Budynki budowane są w strefach podmiejskich, zarówno sezonowych, jak i stałych. Budując budynki za pomocą tej technologii, należy wziąć pod uwagę tylko jeden szczegół - okres zamieszkania.

Ułożone fundamenty w przekroju

Ponieważ domy szkieletowe są bardzo lekkie, nie ma potrzeby stosowania szczególnie mocnego fundamentu, można zainstalować następujące typy:

Dużo podczas układania fundamentu zależy od rodzaju gruntu i liczby kondygnacji konstrukcji. Tak więc, budując prosty piętrowy dom, możesz całkowicie zrezygnować z kolumn, nawet na kapryśnej ziemi.

 1. Aby zbudować mały dom dla jednej średniej rodziny na fundamentach kolumnowych, do bazy należy zakupić około 120-150 barów.
 2. Przy pomocy konwencjonalnego wiertła konieczne jest wykonanie rowków w ziemi o średnicy 20 cm i głębokości około metra. Odległość między otworami wynosi około 80 cm.
 3. Następnie rury cementowe (słupki) z azbestu są wkładane do otworów. Przestrzeń obok rur musi być zagęszczona, wypełniona gruzem i piaskiem.
 4. Przez lejek do otworów w kolumnach należy wlać roztwór cementu.

Po ustanowieniu takiego fundamentu, nie trzeba nawet czekać, aż roztwór ostygnie, aby kontynuować pracę.

Na palach śrubowych możesz zbudować dom bez zatrudniania zespołu pracowników. Aby zainstalować stosy, wręcz przeciwnie, pożądane jest użycie pracy ręcznej. Wynika to z faktu, że ta praca pozwala na skręcanie pali ściśle na poziomie bez żadnych odchyleń.

Podczas wkręcania pali należy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie: odkręcanie pali jest surowo zabronione. Nawet jeśli jeden z nich został zainstalowany niepoprawnie, lepiej po prostu zostawić go w tej samej pozycji, niż połamać ubitą ziemię.

Odkręcanie pali jest głównym błędem wszystkich nowo przybyłych.

Fundament śrubowy

Istnieją dwie technologie budowania domów szkieletowych: fińskiej i kanadyjskiej. Jednak zasady budowania takich struktur są takie same.

 1. Do budowy domów używanych ram. Mogą być drewniane lub stalowe, w zależności od życzeń właściciela. Dziś najczęściej są drewniane z drewna. Są ekonomiczne, bezpieczne dla środowiska i łatwe w montażu. Stalowe ramy w tym samym czasie są droższe o około jedną trzecią. Są one jednak nieco lżejsze, co oszczędza na fundamencie. W konstrukcjach stalowych można bezpiecznie używać stalowych elementów złącznych. Ale w przypadku drewna lepiej wybrać drewniany nagel.
 2. Budowa Przede wszystkim musisz zrobić podłogę. Aby to zrobić, włóż ruberoid na podstawie podłogi. Następnie należy ustawić obwód belki, który posłuży za podstawę do zainstalowania szorstkiej podłogi. Chropowata podłoga wykonana jest z najbardziej niedrogiego materiału - nieobrzynanej płyty.
 3. Przed zainstalowaniem chropowatej podłogi należy wykonać kłody i umieścić między nimi grzałkę, która chroni przed zimnem i wilgocią. Przed ułożeniem desek lepiej jest uprzednio poddać obróbce impregnacje przed próchnicą i wilgocią.
 4. Kiedy podłoga jest już gotowa, musisz zebrać ściany. Są montowane najpierw na dowolnej płaskiej powierzchni, a dopiero potem instalowane. Pożądane jest wybranie absolutnie płaskiego miejsca, aby powalić ramę każdej ściany, w przeciwnym razie mogą wystąpić zniekształcenia. Po każdej stronie ścian należy wykonać wysięgniki, które będą wspierać słupy.
 5. Podczas montażu ścian należy wziąć pod uwagę żądaną wysokość sufitu. Lepiej jest, jeśli jest w promieniu 2,5 metra. Gwarantuje to, że po wykończeniu dekoracyjnym nie będzie mniejsza niż 2,3 metra. Zwykle niskie sufity obniżają się i wywołują nieprzyjemne uczucia.
 6. Dom jest oszalowany.
 7. Instalacja okien ma niewielkie znaczenie. Zgodnie z technologią ich rozmiar nie powinien przekraczać 20% rozmiaru ściany. Przy oszkleniu można wybrać dowolne okna z podwójnymi szybami. Jeśli planujesz mieszkać w domu przez cały rok, lepiej wybrać potrójne podwójne okna z podwójnymi szybami.

Schemat ogólny

Po złożeniu i złożeniu ramy, a dach jest gotowy, musimy przejść do dekoracyjnego wykończenia konstrukcji. Dom może być wykończony podszewką, panelami bocznymi lub warstwowymi. Podczas wykańczania dachu należy zachować ostrożność, aby upewnić się, że nie wycieka. Pomiędzy opóźnieniami lepiej jest położyć warstwę izolatora cieplnego i materiału hydroizolacyjnego. W przypadku powłok zewnętrznych odpowiednie są nowoczesne materiały, takie jak płytki metalowe.

Dach

Przed ogrzaniem domu musisz wybrać materiały. Ocieplenie odbywa się od wewnątrz i na zewnątrz. Dekorację wnętrz lepiej wykonuje się za pomocą wełny mineralnej i płyty gipsowej. Jeśli chcesz, możesz użyć wewnątrz płyty winylowej gipsowej, która nie tylko zachowuje wszystkie właściwości termoizolacyjne tego materiału, ale ma również doskonałe właściwości estetyczne. W ten sposób mistrz jednocześnie rozwiązuje problem z izolacją i tworzy dekoracyjną dekorację pomieszczenia.

Zewnętrzna izolacja jest wykonywana do końca. Nadal musimy przeprowadzić izolację.

 1. Najpierw załóż skrzynkę w domu. Między listwami listew ułożyć warstwę wełny mineralnej.
 2. Na wierzch wełny mineralnej nakłada się tworzywo piankowe.
 3. Szczeliny między płytami z pianki i słupków spienia się zwykłą pianką montażową.
 4. Ocieplenie zewnętrznej części ramy może również odbywać się bez skrzyni.

Wnętrze jest izolowane w podobny sposób. Konieczne jest ułożenie materiału między filarami domu, a następnie dodatkowo zamknięcie pianki.

Schemat ściany

Izolacja parowa jest po prostu niezbędna w każdym pomieszczeniu. Zwłaszcza jeśli jest to dom mieszkalny, w którym znajduje się kuchnia, łazienka i inne miejsca o dużej wilgotności. Należy zauważyć, że w takich pomieszczeniach poziom wilgotności może być nawet wyższy niż na otwartym powietrzu.

Instalacja paroizolacji często nie odbywa się prawidłowo.

 1. Głównym błędem jest używanie domowych materiałów i polietylenu zamiast fabrycznych waporyzatorów. Folia paroizolacyjna, pomimo swojego podobieństwa do polietylenu, ma specjalną strukturę. Jest wielowarstwowy.
 2. Nieprawidłowy i nieprawidłowy montaż paroizolacji. Czasami budowniczowie podczas instalacji membrany mogą ją rozerwać lub uszkodzić złącza. Często zdarza się również, że membrana nie przylega dobrze do ścian.
 3. Instalowanie membrany przeciwwilgociowej z zewnątrz domu. Na zewnątrz zwykle tworzą warstwy wiatroszczelne. Paroizolacja musi być montowana tylko od wewnątrz. Nawiasem mówiąc, przy instalacji należy przekonać się, że membrana została ustanowiona przez niezbędną stronę.

Membrana barierowa dla pary jest zamontowana na warstwie termoizolacyjnej. Faktem jest, że to właśnie izolator ciepła najczęściej uszkadza kondensat. Dlatego musi być chroniony. Jeśli para dostanie się do środka, po około kilku sezonach właściciel domu odkryje, że izolacja przestała działać. Za to winna jest wilgoć, która spowodowała pojawienie się pęknięć w tej warstwie. Jeśli nie wyeliminujesz wady, to będzie tylko gorzej. Wkrótce para dotrze do desek.

Zwykle grubość ścian domu szkieletowego wynosi 70% izolacji. Jeśli warstwa izolacji ulegnie zniszczeniu, struktura zapadnie się bardzo szybko.

Podczas instalacji bariery parowej należy pamiętać, że budynek musi "oddychać". Musi istnieć naturalny ruch mas powietrza.

Instalacja polietylenu zamiast specjalnych membran niszczy procesy wentylacyjne. To powoduje zniszczenie domu. W pomieszczeniach zaczyna pojawiać się wilgoć, pleśń i grzyby. Wymuszona wentylacja raczej nie uratuje sytuacji.

Żaden materiał nie działa tak destrukcyjnie jak polietylen. Całkowicie uszczelnia pomieszczenie. Biorąc pod uwagę, że w nowoczesnych domach są również zamknięte podwójne szyby i podwójne drzwi, można sobie wyobrazić, jaka atmosfera będzie w takim pomieszczeniu.

Izolacja parowa

Instalacja okien

Jeśli chcesz zamówić budowlę szkieletową pod klucz, najlepiej skontaktować się z zaufaną firmą (z dobrymi recenzjami).

Dziękuję za przydatne i interesujące informacje. Domy z technologii szkieletowej stały się bardzo popularne w krajach skandynawskich, w Europie, USA i Kanadzie. Ponad 80% ludności tych krajów mieszka w domach mieszkalnych. Ta technologia sprawdza się również w krajach, w których klimat jest raczej zimny i występują zdarzenia sejsmiczne.

Tak właśnie zacząłem budowę domu nr 4 na 8 Os.

Oczy się boją - ręce robią. Szanuję ciężko pracujących ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

36 − 27 =