Birdhouse z własnymi rękami z tektury

Birdhouse z własnymi rękami z tektury

Dekoracyjne birdhouse z tektury własnymi rękami Jak zrobić master class?

Jak zrobić dekoracyjny domek z kartonu?

Szablon do birdhouse można pobrać tutaj:

Przenieś go na karton, pociąć. Następnie przejdź do najciekawszej - dekoracji. To jest jak fantazja. Możesz pokolorować, można wkleić papier, dodać elementy dekoracyjne: kwiaty, wstążki, figurki ptaków itp.

Szczegółową klasę mistrzowską z opisem pracy krok po kroku można obejrzeć na tej stronie.

Ma na myśli konkurencję w przedszkolu "od zera" zrób ozdobny birdhouse. Do rzemiosła potrzebny jest duży arkusz tektury, ołówek, linijka, klej, elementy dekoracyjne i odrobina wyobraźni.

Dla mojego rzemiosła przyjrzałem się poniższemu schematowi.

Chcę stworzyć birdhouse takiego planu.

Przedstawię kilka innych programów, które znalazłem.

Możesz wyciąć go pojedynczo, a następnie przykleić.

Mam nadzieję, że ktoś się przyda. Życzę ci powodzenia w swojej pracy.

Birdhouse z tektury własnymi rękami

Klasa mistrzowska: "Dom dla ptaka" własnymi rękami

Autor: Tatiana Chugunov, nauczyciel techniki i narzędzia, sanitarno instytucja państwa Republiki Kałmucji sanatorium dla dzieci w potrzebie leczenia długoterminowego, „Cagan - Amanskaya szkoły sanatorium - boarding”, s. Tsagan - Aman.

Proponuję popatrzeć na moją klasę mistrzowską.

Ta klasa mistrzowska jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5 - 7 klas i kreatywnych ludzi. Wszystkie materiały do ​​produkcji można znaleźć w każdym domu. Dom wykonany z tektury, kojarzenia otynkowane i pomalowane żółtą kolorystykę, ozdobione kwiatów i trawy, dach domu przyklejony opcji kolorów.

Cel: nauczenie technologii tworzenia domu, opracowanie koncepcji fabuły.

Piękny dom będzie ozdobą ogrodu zimowego lub ogrodu. Trochę wolnego czasu i tylko chęć stworzenia nie przeszkodzi ci w zrobieniu takiego rzemiosła.

Aby stworzyć tak wspaniałe rzemiosło z tektury "Mały domek dla ptaka" potrzebujemy następujących materiałów:

1. Gruba tektura

3. Klej TITAN WILD

5. Prosty ołówek

6. Aksamitny papier

7. Papier fluorescencyjny

8. pasta Kohler uniwersalny żółty kolor

9. Farba na bazie wody

Zrób szablon: prostokąt o wymiarach 15,5 cm x 29,5 cm dla dachu i dwa kwadraty o wymiarach 14 cm x 14 cm dla boków domu.

Wzieramy szablony domów, przenosimy je prostym ołówkiem na gęsty karton i wycinamy detale domu.

Teraz zaczynamy zbierać dom, przykleimy wszystkie szczegóły za pomocą TITAN WILD (możesz użyć innego kleju, miałem go).

Z włókniny wycinamy detale domu według wzorów i zaczynamy kleić je klejem PVA. Klej zaczynając od boków naprzemiennie, najpierw po prawej stronie rozmazane i utknął między liniami, dodatki zostały przewiezione do przedniej i tylnej części domu, jak postępować z lewego boku domu. Prace te będą wykonywane z przednią i tylną stroną domu (szczegóły bez dodatków).

Po wyschnięciu domu wycinamy okno domu. Teraz zaczynamy malować dom. Rozprowadzamy kolor farbą na bazie wody i odrobiną kleju PVA, a za pomocą gąbki zaczynamy malować nasz dom.

Następny etap, etap dekoracji. Cięcie papieru aksamit szablony kwiatów, trawy, płatki, motyle wycięte z papieru fluorescencyjnego (nie sypki materiał może być używany).

Zaczynamy od frontu domu. Przyklejamy kędzierzawą trawę, potem płatki z kwiatami, a na końcu - trawę.

Na stronie domu klejowych traw, kwiatów i motyli wzdłuż trawie w środku boku domu, ta sama praca musi być wykonana na drugiej bocznej części domu. Na odwrocie - najpierw przyklej trawę, a kwiaty w rozproszeniu i wzdłuż trawy.

Następnie przystąp do wykonania dachu. Przykleimy szczegóły dachu dermantinem.

Na podłogę domu z gęstej tektury wycinamy prostokąt 13,5 x 14 cm.

Na dachu domu przyklejamy dwa motyle.

Następnie zaczynamy przyklejać dach i podłogę domu.

Dom jest gotowy! Świetny dodatek do Twojego ogrodu.

Druga wersja domu.

Wszelkie prawa autorskie do materiałów należą do ich autorów.

Wykorzystanie materiałów jest dozwolone wyłącznie za pisemną zgodą administracji strony

Papierowy ptaszarnia

Oferuję Ci klasę mistrzowską krok po kroku, a także darmowy szablon do karmnika dla ptaków lub ptaków.

Zrobimy to, nie jest to bardzo skomplikowana papierowa budka dla ptaków:

* Gruby karton, złom papieru w jasnych wiosennych kolorach (dwa wzory), żółty karton;

* Okrągły nóż / stempel / noże do cięcia "wejścia" do ptaszarni;

* Drewniany kij (na przykład kij do sushi);

* Naklejki-ptak, inne naklejki, cyrkonie, dekoracje.

Dla wygody narysowałem szablon dla ptaszarni. Możesz wydrukować go w niezmienionej postaci lub zwiększyć / zmniejszyć jego rozmiar według potrzeb.

Po wydrukowaniu szablonu wyciąłem go i przeniosłem na solidny biały karton. Zwróć uwagę na ściany boczne - mają zawory, z którymi ściany boczne są przyklejone do ścian przednich / tylnych.

Podobne zawory można wykonać w dolnej części ścian bocznych i przedniej / tylnej ściany (dla wygodnego zamocowania do stojaka), jak również na górze bocznych ścian i przedniej / tylnej ściany (dla wygodnego mocowania dachu).

Zbieranie papieru złomu w kolorach wiosennych na nim ułożone szczegóły i za pomocą dwustronnej taśmy klejącej wklejonego papieru złomu na części

W ścianie frontowej wyciąłem okrągłe "wejście" do ptaszarni. Używane noże Spellbinders:

Tak wyglądają wykończone części:

Zwróć uwagę na szczegóły zaworów - papier ze złomu częściowo się zapala i na częściach zaworu

Przyklejamy nasze części (użyłem zwykłego kleju PVA)

Przechodzimy na dach. Za pomocą dwustronnej taśmy klejącej wklejamy papier na wzór dachu (w jego górnej części)

Za pomocą kręconych nożyczek wycinamy "falistą" krawędź. W tym przypadku ważna jest średnica "fal". Zbyt małe zostaną utracone. Jeśli nie masz takich dużych nożyczek, "falistą" krawędź można wykonać za pomocą wyciętych kółek, a krawędzie okręgów można ukryć za pomocą dżetów.

Cięcie "falistej" granicy powoduje cofnięcie się o 1-2 cm, narysowanie linii zgięcia.

Położyliśmy granicę na dachu, znaleźliśmy środek i zgięliśmy się. Ważne jest, aby zrobić zgięcie między półkolami, wtedy kąt będzie wyglądał schludnie, jeśli granica została utworzona z pojedynczych okręgów, ich krawędzie będą ukryte za żółtymi cyrkoniami.

Wklej na spód dachu. Jeśli chcesz, spód dachu można również skleić papierem złomu, ale w moim przypadku żółta tektura (1-2 cm od "falistej" granicy) wygląda całkiem zgrabnie.

Przejdźmy do wystroju "wejścia". Aby uatrakcyjnić wejście, wycinam okrągłą ramę i okrągłą ramę z nożami Spellbinders wykonanymi z białej i żółtej tektury. Kolejna biała ramka przecinam białą piankową gumą. Wycinam wszystkie ramki za pomocą dwustronnej taśmy, aby można je było łatwo wkleić. Ramka ze spienioną gumą zastąpiła w tym przypadku kwadraty kleju objętościowego.

Aby wyciąć takie okrągłe ramy (i tak, aby grubość ścian była taka sama), przykleiłem noże Spellbinders do szkockiej budowli przed cięciem:

W ostatniej chwili chciałem, aby "wejście" do ptaszarni stało się bardziej realistyczne i zapewniło mu pęknięty, drewniany wygląd. Aby to zrobić, użyłem spękania zielonej farby.

Następnie zaczynamy budować podstawę ptaszarni. Za podstawę wycinam 4 prostokąty kartonowych pudełek i sklejam je ze sobą:

Prostokąty wklejono w złomowany papier (ten sam wzór, co dach) i zawiązano cienką żółtą wstążkę.

Sklejenie wszystkich elementów z birdhouses zaczęło go dekorować.

Używając różdżki z sushi i instalatora świec, wykonałem przedstawienie, na którym ptaki siedzą przed korytem (nie wiem, jak to właściwie nazywa się).

Do wystroju użyłem naklejek z zestawu "Spacer w parku" - włożyłem ptaka w obszerne kwadraty kleju i dodałem miniaturowe kwiaty. Nad dachem z birdhouse "na wietrze rozwija się" latawiec (także naklejka), wąż trzyma na cienkim drucie, który jest włożony w dach; tak, aby drut nie spadł - jest przywiązany do węzła, a w środku jest przymocowany taśmą samoprzylepną.

To wszystko! Taki birdhouse nie jest trudny do zrobienia - spróbuj! Wykończona praca może być doskonałym elementem wystroju domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 − = 55