Altana ogrodowa ze zdjęcia drzewa

Altana ogrodowa ze zdjęcia drzewa

Rodzaje altan - 50 zdjęć projektu

Arbor - doskonała metoda na spędzanie czasu. Tutaj możesz spędzić wieczór w przytulnym towarzystwie swoich bliskich, cieszyć się ciepłym letnim wiatrem lub spojrzeć na swój ulubiony ogród.

Arbour dla odpoczynku

A dla wielu znanych postaci kulturalnych altana często była prawdziwym źródłem inspiracji. Ile znanych dzieł zostało napisanych dokładnie w altanach, nawet trudnych do wyobrażenia. A jeśli zapytasz się o pomysł zrobienia altanki na podwórku, ale nie możesz zdecydować się na projekt, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Altana na działce

Pawilony są w różnych typach, typach i rozmiarach. Oto najbardziej typowe altanki, które możesz zrobić sam w bardzo krótkim czasie.

Altana z winorośli

Dom z bali z domu z bali

Altana ozdobiona płotami pnączy

Drewniane altany są dwojakiego rodzaju: stacjonarne i przenośne. Stacjonarne są zawsze w tym samym miejscu i nie mają na celu zmiany lokalizacji, a zdejmowane mogą być demontowane i montowane w nowym miejscu tyle razy, ile potrzeba.

Naprawiono drewnianą pergolę

Rzeźbiona drewniana pergola

Zaletą składanych altanki to, że nie trzeba ciągle zostawić na zimę, ponieważ warunki zimowe wszystkie materiały narażone na silne naprężenia termiczne, które mogą być szkodliwe dla konstrukcji drewnianej.

Demontowalna drewniana altana

Możesz go zdemontować i umieścić wszystkie składniki w ciepłym, suchym miejscu na zimowanie, a po nowym sezonie złożyć go w nowym lub poprzednim miejscu.

Takie altanki można zrobić samemu i nie trzeba ich zamawiać od mistrzów.

Budynki te są bardziej kapitałowe i nie mogą być przeznaczone do demontażu, a to nie ma sensu, ponieważ cegła może wytrzymać wszystkie warunki ostrej rosyjskiej zimy. Dla nich musisz ostrożnie wybrać miejsce, aby później nie chciał tego zmienić.

Oczywiście takie altany są zbudowane znacznie dłużej niż drewniane, a koszt ich wzniesienia jest nieco wyższy. Konstrukcja takich altan jest bardziej skomplikowana, dlatego najlepiej zamówić konstrukcje od mistrzów, aby uniknąć fatalnych błędów podczas budowy. Jednak wraz z tymi niedociągnięciami istnieją ogromne zalety. Żywotność takiej altanki znacznie przewyższa właściwości alternatywnych budynków wykonanych z drewna. W ceglanym altanie można prawie całkowicie nawiązać komunikację i stworzyć niemal domowy komfort.

Otwarta altana z cegły z grillem

Możesz tu ustawić nie tylko stół, grill lub grill, ale także sofę, fotel lub inne cechy komfortu.

Miejsce odpoczynku w altanie z cegły

Można go glazurować, a następnie jest to doskonałe miejsce do wypoczynku nawet przy wietrznej pogodzie. W takim przypadku możesz pomieścić wszystkich gości, jeśli duża firma idzie do twojego domu.

Przeszklona altana z cegłami

Dzięki wytrzymałości materiału do produkcji altany znacznie wzrasta funkcjonalna zdolność jego eksploatacji.

Poliwęglan to stosunkowo nowoczesny materiał, który jest coraz częściej stosowany do budowy altan.

Zamknięta altana z elementami z monolitycznego poliwęglanu

Doskonały stosunek ceny do jakości sprawia, że ​​poliwęglanowe altany są doskonałym miejscem do spędzania czasu. Materiał ten jest znacznie lżejszy od cegieł, a pod względem wydajności może być równie dobry.

Zamknięta altana wykonana z cegły i poliwęglanu

Widok z letniego domu z poliwęglanu

Pawilon wykonany z litego poliwęglanu, przymocowany do domu

Główną zaletą takich trzpieni jest to, że można je wytwarzać na prawie każdym rodzaju podłoża. Jest to doskonała opcja dla tych letnich mieszkańców, którzy chcą zbudować altanę własnymi rękami, bez uciekania się do pomocy profesjonalistów.

Okrągły uchwyt z poliwęglanu

Jeśli zastanowisz się wcześniej nad projektem i zakupisz wystarczającą ilość materiałów. Budowa tego pawilonu zajmie trochę czasu.

Otwarta altana z dachem z poliwęglanu

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować poliwęglanową altankę, to posiadanie bułgarskiego, dziurkacza i spawarki, którą może wykonać każdy trzeci człowiek.

Metal może być również doskonałym materiałem do budowy altan, ponieważ ma wysoką wytrzymałość, niską wagę i małe wymiary.

Kute metalowe altany

Właśnie dla tych cech metal jest ceniony na całym świecie. Możesz zbierać altany z metalu za pomocą pojedynczej ramy lub oddzielnych części, mocując je za pomocą śrub, wkrętów lub spawania.

Metalowa altana z dachem z poliwęglanu

Ten pawilon może być izolowany i glazurowany, a wtedy nie będzie gorszy niż analog ceglany, a pod wieloma względami nawet go prześcignie.

Oszklona metalowa altana

Jedyną wadą takiej konstrukcji jest wysoka cena komponentów, więc nie każdemu mieszkańcowi lata można sobie pozwolić na ten materiał na altanę.

Oprócz materiałów, z których można budować altanę, istnieją również konstruktywne różnice, które odgrywają ważną rolę w projektowaniu altany swoich marzeń. Pawilony mogą różnić się pod względem formy:

Prostokątna metalowa altana

Kwadratowa metalowa altana

Okrągła metalowa altana z dachem krytym strzechą

Sześciokątna metalowa altanka

W rzeczywistości kształt altanki zależy wyłącznie od ciebie i możesz wymyślić własną oryginalną formę, dzięki czemu Twoja altana różni się od innych i zachwyci Twoich gości.

Metalowa altana w formie powozu

Jeśli mówimy o złożoności budowania altan w różnych formach, najbardziej złożonym z nich będzie okrągła altana, ponieważ nie każdy materiał nadaje się do jego wzniesienia, a wygoda obliczeń bardzo cierpi. Sześciokątna altana będzie wymagać kilku dodatkowych materiałów, a zatem waga będzie większa, co może skomplikować instalację wzmocnionego fundamentu, a także zwiększyć koszty materiałów. Klasyczną i prostą wersję altan można uznać za prostokątną i kwadratową. Pamiętaj jednak, że nawet przy budowie typowych altan możesz bawić się kolorystyką i pokolorować swoją altanę wszystkim, co zaskakuje.

Kuta biała altana

Pawilon może również różnić się rodzajem dachów, które są wykorzystywane w jego montażu

Klasyczny typ dachu to kilka trójkątów, które są połączone za pomocą jednego blatu. Taki dach będzie miał dach, co wpłynie na złożoność instalacji. Jest znacznie łatwiej postawić niż cztero-lub sześcioskokowy. Ten typ dachu jest najbardziej powszechny wśród letnich mieszkańców.

Dwuspadowa altana na dachu

Cztero- i dachy shestiskatnye nie są znacznie różni się od siodła w odniesieniu do krytyki, wyglądają trochę bardziej oryginalne, aczkolwiek taki dach będzie trudniejsze w produkcji, ale również cięższe, co może mieć negatywny wpływ na żywotność całego altanie w ogóle.

Sześciokątna altana na dachu

Pod względem osiągów ze wszystkich innych rodzajów dachu korzystne są różne kopuły.

Dach kopuły

Nie gromadzi śniegu w zimie, co znacznie ułatwia docisk konstrukcji. Konstrukcja tego dachu wygląda jednak o wiele bardziej interesująco przy wytwarzaniu wielkich trudności. Bardzo trudno jest wykonać obliczenia poprawnie w tak skomplikowanej formie.

Pawilony mogą być wyposażone w różne cechy odpoczynku. Mogą pomieścić palenisko lub grill, duży stół jadalny lub sofę, a nawet mały piec do relaksu w zimie.

Stół do jadalni w altanie

Wszystkie te atrybuty zawsze zależą tylko od właściciela. A przy twoim pragnieniu możesz wyposażyć swoją altanę w dowolną liczbę różnych atrybutów odpoczynku.

Altana z meblami do odpoczynku

Zwróć uwagę na wystrój! Często jest to prawdziwy wskaźnik smaku właściciela. Tutaj możesz się odwrócić.

Dekorowanie altanki z naczyniami

Wybierz kute lub drewniane elementy i postaraj się, by harmonizowały z wszystkimi elementami nie tylko altanki, ale także Twojego wiejskiego domu lub willi.

Dekorowanie pergoli drewnianym stołem rzeźbionym

Jeśli wątpisz w swoje umiejętności projektowe, możesz zatrudnić prawdziwego profesjonalistę, który z łatwością zrealizuje Twoje pomysły na temat idealnej altany i ekologicznych dodatków do nich.

Jasna dekoracja altany

Jak zrobić altankę własnymi rękami wideo

Domowe pawilony nie są niczym niezwykłym w naszym świecie. Wręcz przeciwnie, dość często właściciele zamawiają altanki od profesjonalistów.

Drewniana altanka przymocowana do łaźni

Pawilon z palet

Arbor w stylu high-tech

Niezwykła altana z drzewa

Altanka na pniach drzew

Pawilon z panoramicznymi oknami

Zbudowany z cegieł projekt altanki

Domek letniskowy w stylu japońskim

Całkiem prosta konstrukcja, która nie wymaga specjalnej wiedzy w budownictwie, zastosowanie różnych materiałów i technologii podczas budowy daje realną kreatywną przestrzeń dla budowniczego i projektanta.

Projekt półkolistej altany

Projekt altanka w budynku biurowym

Projekt dołączony do domu altanki

Projekt drewnianej pergoli

Projekt altanka na drugim piętrze

można zbudować altanę w ciągu jednego dnia, pod warunkiem, że nie będzie używać szczególnie skomplikowany i ozdobny wygląd, jak również zakup wszystkich niezbędnych materiałów i mieć jasny plan budowy altanka.

Jak mówią, lepiej zobaczyć raz, niż usłyszeć sto razy, więc zalecamy, aby obejrzeć film na temat budowy altany własnymi rękami. W tym filmie widać przykładem konstrukcji drewnianej altanie ze swoimi rękami, wtedy będzie w stanie samodzielnie zgromadzić etapami altanka w krótkim czasie, a maksymalnie w przyszłym tygodniu to altanka będzie już w swoim ogrodzie i miłe dla oka.

Rodzaje pawilonów - 1000 design: zdjęcie otwartego latem, domowy, zimą ciepłe altanka z grillem, kuchenka, Kazan i grillem, jak zrobić altanka ogrodowa z rękami - video

Pawilony wykonane z drewna: zdjęcia i pomysły. Zrób to sam

Altanka własnymi rękami z drewna

Jaki jest powód względnej łatwości wznoszenia altany z własnymi rękami wykonanymi z drewna? Oczywiście, po pierwsze, jest to dostępność wszystkich niezbędnych materiałów, które mogą być użyte tylko w budownictwie. Po prostu trzeba odwiedzić duży magazyn sprzętu i porównać ceny na wysokiej jakości wytrzymałego barze na najbardziej podstawowych murowanych lub metalowych rur i belek (główny materiał stosowany w metalu pawilony), a wkrótce staje się jasne, jak szacunek byłoby tańsze.

Drugim ważnym punktem oszczędzania jest oszczędność na narzędziach, które będą musiały zostać użyte. Nawet biorąc pod uwagę, że większość z nich można obecnie zabrać do biura wynajmu w wymaganym czasie, nadal jest zbyt drogie w użyciu spawarkę i narzędzie do obróbki metalu. Potem, jak zbudować altanę całkowicie własnymi rękami z drewna bez mocy jest całkiem realne, ale jeśli uzbrojony piły elektrycznej (która ma już tak wielu mieszkańców letnie w gospodarce), proces przyspieszy w czasach, ale nie czują się już więcej.

I trzeci ważny powód, dla którego powinieneś spojrzeć drewno pergola własnymi rękami, rysunki które można znaleźć na każdym portalu budowlanym - jest to lekki fundament, którego nie można użyć do budowy konstrukcji z cegły. Pełnowartościowa weranda ogrodowa własnymi rękami, funkcjonalna i wygodna, zbudowana jest na ceglanych filarach, bardzo prostym fundamentie słupowym. Policz, jakie będą oszczędności, jeśli nie zorganizujesz betonowej podłogi, a nawet podstawy taśmy.

Zanim powiesz o funkcjach budowy, musisz zdecydować się na konfigurację budynku, który chcesz zobaczyć na swojej stronie. W końcu koncepcja jest tak szeroka, jak koncepcja rękodzieła z drewna ręcznie, od błahostek do pełnowymiarowych pałaców. Tak więc w sytuacji z pergole wykonane z drewna, fot które znajdują się poniżej - może to być proste wsparcie, ozdobiony roślinami wspinaczki, może być krata pergola, która jest nie tylko łatwy i elegancki, ale również bardzo modne budowlanych. A to wszystko nie wspominając o domach z bali, szerokich, przestronnych, zamkniętych pawilonach, które bardziej przypominają poszczególne pensjonaty.

Im lżejsza i prostsza konstrukcja, tym mniej kroków trzeba będzie wykonać. Złożoność można określić nawet na etapie rozważań rysunki pergoli wykonanych z drewna. Jeśli istnieje wiele szczegółów, przypuszcza się, że duża liczba stawów, wycięć, stawów, to dla początkujących taki pawilon może być niemożliwym zadaniem. I odwrotnie, jeśli widzisz trzy lub cztery ściany, a nawet stałe, ale wszystkie inne przekrojowe, oprócz tego projektu obejmuje stłumiony dach i minimum dekoracji wnętrz - zachęcamy do korzystania właśnie taki rysunek.

Wśród najprostszych projektów konieczne jest wyodrębnienie najbardziej elementarnych, ale ich funkcjonalność w większości przypadków wystarcza dla wszystkich potrzeb kraju. Są to konstrukcja ogólna, która obejmuje stół, dwie ławy, w kontynuacji grzbietów, w których postawiono podpory, a w rezultacie dach ułożony jest na górze. Końcowy wynik to stół z baldachimem, który można uzupełnić tkaninami i można go używać tak, jak jest. Podobne pawilony wykonane z drewna własnymi rękami, fotorelacje które można znaleźć w sieci, zbudowane są na zasadzie dziecięcego projektanta lub mebli ogrodowych. Oznacza to, że deski o nierównych prętach o określonych rozmiarach są chwytane, mocowane w węzłach za pomocą metalowych akcesoriów. Jak widać na ilustracji, która znajduje się powyżej, rozmiar takich markiz może być różny, od najniższego do najbardziej przestronnego, gdzie więcej niż cztery osoby mogą wygodnie pomieścić.

Jak już powiedzieliśmy, pergola była modnym projektem altany ogrodowej, czyli ścian, które stanowią skrzyżowane deski. Wewnątrz dostaje wystarczająco dużo powietrza, ale jednocześnie czujesz się przytulnie i chronisz przed widokami z zewnątrz. Kontynuując rozwój pergoli, możesz uzupełnić go kręconymi roślinami, aby uzyskać idealną ozdobę strony w romantycznym stylu. Do tych celów najczęściej używane pachnące róże pnące i podobne do nich rośliny, które nie tylko tworzą trwałą zieloną pokrywę, ale również dają wspaniały kwiatowy zapach.

Wybór podłogi może również mieć decydujące znaczenie przy wyborze konkretnego modelu. W wielu tradycyjnych opcjach podłoga jest integralną częścią całej konstrukcji altanki na letnią rezydencję z drzewa, więc najpierw jest montowany, a potem wszystko inne. Takie pawilony ogrodowe można nawet przenosić z miejsca na miejsce w pełnym składzie, ponieważ są monolityczną strukturą.

Przykłady takich pawilonów można zobaczyć na powyższym zdjęciu. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce na budowie - obszar powinien być płaski i dobrze wodoszczelny. Szczególnie dotyczy to wilgotnych gleb, z którymi kontakt będzie śmiertelny dla drewna. W tym przypadku trzeba dokładnie zagęścić warstwę piasku lub żwiru, a także dobrze jest, jeśli masz taką możliwość, stworzyć całkowicie betonową podstawę. Następnie możesz zainstalować podłogę bez obawy, że zgnije. Jeśli wiesz, że gleba jest wystarczająco mokra, a deszcze często zalewają tę część twojej działki, lepiej podnieść poziom podłogi sztucznie, używając cegieł, betonowych płyt, innej czarnej podłogi lub innych opcji.

Rzemiosło wykonane z drewna na daczy dla miłośników sztuki rzeźbienia może stać się integralną częścią koncepcji domu w ogrodzie. Oprócz podłogi i pięknego dachu, wewnątrz będziesz potrzebował mebli, przynajmniej taboretów i stołu. Uczyń je pięknymi, rzeźbionymi niezwykłymi, możesz nawet z lakonicznym i prostym designem ścian, wtedy cała kompozycja będzie wyglądać jak dzieło sztuki. Ciekawym szczegółem jest wsparcie dla bieguna centralnego. Może mieć lub nie ma żadnego zadania funkcjonalnego, ale jako element dekoracyjny do kutych budynków z bali jest po prostu niezastąpiony.

Zdjęcie altan z drzewa na letnią rezydencję

Przyzwyczailiśmy się do tego, że meble w takich budynkach muszą mieć krzesła i stół, żeby było miejsce na tak przyjemne spotkania z przyjaciółmi i rodziną, które lubimy. Ale do tego można zbudować dużą, szeroką altankę z grillem, a nawet z całą letnią kuchnią. Ale czasami po prostu chcesz mieć miejsce na relaks w letnim upale, miejsce, w którym możesz przejść na emeryturę z książką lub spać po południu. Do tego wnętrza nie ustawiono krzeseł i ławek, kozłów, które można rozłożyć lub po prostu zasłonić materacami lub miękkimi poduszkami.

Podobne modele, które możesz zobaczyć zdjęcie altany z drzewa na letnią rezydencję, które znajdują się powyżej. Twierdzą, że struktura ogrodowa niekoniecznie musi kojarzyć się z gotowaniem lub jedzeniem, ale bez niej może stać się najbardziej ukochanym zakątkiem na całej stronie. Jeśli terytorium jest duże, takie miniaturowe budynki mogą być całkiem sporo, dla wszystkich członków rodziny w oparciu o ich potrzeby na takie wakacje. Ale lepiej jest umieścić letnią kuchnię własnymi rękami w pobliżu głównego budynku lub z głównych budynków gospodarczych, wykonując dla niej dużą podłogę, która wytrzyma ciężar mebli i niezawodnych ścian

Jeśli chodzi o altanę, jako centralny element pejzażu, który z wyglądu powinien być oryginalny, a nie tylko wygodny w środku, warto zastanowić się nad strukturą w orientalnym stylu. Takie projekty są bardzo popularne i mogą być wykonane na zamówienie, ponieważ mają wiele skomplikowanych elementów, które nie będą łatwe do powtórzenia własnymi rękami. Ale w rezultacie, w centrum obszaru lub na brzegach prowizorycznym stawie, w gęstwinie drzew trzeba będzie czekać na pięknym pawilonie z latającego dachu.

Pawilony do daczy z własnymi rękami wykonanymi z drewna

Na głównych etapach budowy altanki, aby oddać własne drewno możemy rozmawiać przez długi czas, ale w zasadzie nie różnią się one zbytnio od procesu wznoszenia konstrukcji innego materiału. Należy również rozpocząć od przygotowania terenu i ułożenia fundamentu - słupów z cegieł, które można dodatkowo zabetonować w ziemi. Nad powierzchnią cegły we wszystkich punktach fundamentu muszą mieć taką samą wysokość, którą sprawdzamy za pomocą poziomu.

Następnie układamy szorstką podłogę - układamy deski od cegły do ​​cegły i łączymy je za pomocą śrub lub większego sprzętu przeznaczonego do obróbki drewna. Następnie płyta jest już położona, aby uzyskać platformę. Ponieważ jest to szorstka podłoga, możesz zbudować na niej kolejną warstwę, ale nie zapomnij o impregnacjach z każdej deski, która uczestniczy w konstrukcji.

Im lżejszy jest ciężar gotowego dachu, tym mniej może być podpór lub może być mniej wytrzymały (odpowiednio, tańsze odmiany drewna). To właśnie na tych podporach będzie leżeć cały ładunek, ponieważ ściany pełnią najczęściej rolę czysto dekoracyjną. Jeśli dotyczy to projektu, wówczas dach można również wykonać przy użyciu technologii podłogowej, to znaczy układania desek, ale w pewnej odległości od siebie. Od deszczu taki dach nie uratuje, ale od promieni słonecznych i letniego upału jest całkiem. Inną opcją jest dach siodłowy, który jest wyłożony płytkami. Paweł, nawiasem mówiąc, również powinien być nastawiony i zapewniać odwadnianie, ponieważ walka z jakimkolwiek stagnacją w wodzie - jest to warunek wstępny działania drewnianych produktów.

Pawilony ogrodowe (56 zdjęć): rodzaje i style. Niezbędne materiały i prace instalacyjne

Żelazne, ceglane, żywe lub drewniane altanki ogrodowe mogą nadać witrynie szczególny urok i zwiększyć funkcjonalność. Dzięki takim budynkom wypoczynek w daczach zapewnia znacznie większy komfort i nowe możliwości. W tym artykule przyjrzymy się podstawowym odmianom takich użytecznych konstrukcji i omówimy ogólne aspekty ich instalacji.

Fotografia wyposażonej altany z grillem

Zanim zaczniesz mówić o tym, co może być altanami do ogrodu i ogrodu, powinieneś dokładnie zrozumieć funkcje, które wykonuje:

Wychodząc z powyższego, można wyciągnąć wniosek, że rozważana przez nas konstrukcja powinna mieć atrakcyjny wygląd, a przynajmniej solidny dach. Na tej podstawie przystępujemy do typów altan ogrodowych:

Zgodnie z projektem altana może być:

 1. Otwórz. Stojaki i dach altany letniej - minimalna konfiguracja takiej konstrukcji, która pozwala uzyskać ochronę przed opadem i światłem słonecznym, ale nie wiatrem i zimnem. Doskonały do ​​użytku w lecie, zwykle uzupełniany przez stół i kilka krzeseł lub krzeseł.

Świeże powietrze i oszczędny cień - wszystko, czego potrzeba do przyjemnego pobytu

Wskazówka: Aby stworzyć otwarte pawilony, można również zastosować markizy, które odchodzą od budynków mieszkalnych.

Pozwoli to znacznie zaoszczędzić na materiałach.

Elegancki aneks do budynku mieszkalnego

 1. Zamknięte. Taka konstrukcja oprócz dachu ma również niezawodne, często oszklone ściany, co pozwala mu wygodnie nosić każdą pogodę. Oczywiście cena wdrożenia jest znacznie droższa, ale funkcjonalność jest zauważalnie większa, ponieważ w rzeczywistości dostajemy pełnoprawny mały dom, a nie tylko ozdobną strukturę.

Przeszklone okna są chronione przed wiatrem i pochyłym deszczem

Wskazówka: jeśli zainstalujesz kuchenkę lub kominek w zamkniętej altanie, możesz jej używać nawet w zimie.

Ciepło i komfort nawet w mroźną zimę

 1. Żywy. W tym przypadku najważniejsza jest estetyka kosztem funkcjonalności. Są one tworzone przez sadzenie w określonej kolejności specjalnych roślin dla domków, takich jak lipa lub dereń, lub przez wzniesienie stalowej kraty, która jest następnie opleciona winogronami, bluszczem lub chmielu. Idealnie harmonizują z otaczającą przyrodą, ale zapewniają niewielką ochronę i istnieją tylko w lecie.

 1. Pawilony są grilla. Ta opcja jest w rzeczywistości altaną otwartą lub zamkniętą, która jest dodatkowo wyposażona w grill i okap. Ponadto te projekty zwykle mają większe rozmiary, co ułatwia gotowanie. Takie kompleksy są idealne do przyjmowania dużych firm.

Brązownik w centrum uwagi

Jeżeli poprzednia część dotyczyła większej funkcjonalności rozważanych budynków, to wybrany styl wpływa na estetykę, pozwala na harmonijne dopasowanie altany do wnętrza ogrodu:

 1. Klasyczny. Ścisłe, precyzyjne kształty bez różnokolorowych i nadmiarowych, prostokątnych lub sześciokątnych podstaw, proste dwuspadowe, czterospadowe lub czterospadowe dachy. Głównymi zaletami takich projektów są ich praktyczność i łatwość wytwarzania.

Prosty i gustowny

 1. Wschód. Piękne skomplikowane kopuły i inne ozdoby kultury orientalnej znacznie poprawią wygląd twojej witryny, nadając jej egzotyczny, a nawet bajeczny wygląd. Do ich realizacji wykorzystuje się głównie drewno, cegłę, szkło lub kamień.

Reszta Szejka we własnym ogrodzie

Wskazówka: jeśli wątpisz w swoje umiejętności, lepiej zaproś ekspertów do budowy budynku w orientalnym stylu, ponieważ elementy dachowe są bardzo trudne do zainstalowania własnymi rękami.

 1. Las. Idealny do naturalnego lub opuszczonego ogrodu, wykorzystując w swojej strukturze nieleczone gałęzie i kłody. W rezultacie masz osobliwą chatę pustelnika lub jakiegoś ptasiego gniazda w daczy.

Leśne altany dobrze harmonizują z dziką przyrodą

 1. Rustykalne. W tym stylu budowy budynki wyglądają jak miniaturowe chaty, co daje im wyjątkowy komfort.

Budowa w stylu country

Rozważ trzy najczęściej używane materiały do ​​budowy altany ogrodowej:

 • harmonijne połączenie ze środowiskiem naturalnym;
 • łatwość użycia;
 • przystępny koszt.
 • podatność na rozkład i atak szkodników.
 • wysoka wytrzymałość;
 • nie ma potrzeby masywnego fundamentu.
 • konstrukcje metalowe są podatne na korozję.
 • wysoka niezawodność konstrukcji;
 • wytrzymałość.
 • potrzeba ogromnego fundamentu;
 • złożoność prac instalacyjnych.

Rysunki altan ogrodowych z drewna pomagają uniknąć ewentualnych błędów podczas montażu

Dowiedzmy się, jak zrobić altanę w ogrodzie. Rozważmy na przykład montaż klasycznego otwartego projektu o kształcie prostokąta wykonanego z drewna.

Instrukcje dotyczące nadchodzących prac są następujące:

 1. Pierwszym krokiem jest położenie fundamentu.

Ponieważ konstrukcja nie różni się rozmiarem i ciężarem, typ kolumnowy podstawy jest całkiem odpowiedni:

  • Wykopujemy sześć dziur w rogach przyszłej konstrukcji o głębokości pół metra i szerokości wystarczającej do przejścia dwóch cegieł.
  • Dno pokryte jest 15-centymetrową warstwą żwiru zmieszaną z piaskiem.
  • Następnie zagniatamy zaprawę cementową i kładziemy ceglane słupy tak, aby wznosiły się ponad poziom zamarzania gleby o 15 cm.

Porada: zaleca się używanie starych cegieł, co pozwoli zaoszczędzić budżet rodzinny.

Gotowy fundament palowy z dolnym wiązaniem

 1. Naprawiamy dolny pasek z belek, używając połączenia "na pół drzewa".

Łączenie belek "pół drzewa"

 1. Kąty są wiercone za pomocą wiertła w drzewie, umieszczamy znaki w uzyskanych otworach i wiercimy cegły zwycięskim wiertłem.
 2. Położyliśmy się na ruberoidach słupy, aby stworzyć hydroizolację.
 3. Z góry mocujemy pasek i mocujemy go stalowymi prętami tak, aby wystawały nie mniej niż 20 cm.
 4. Wykonujemy cztery dwumetrowe kłody i wykonujemy jeden otwór na końcach otworu odpowiadający średnicy kołków, a na drugim wycinamy kołki.
 5. Montujemy stosy łożysk, kontrolując ich pionowy poziom.

Instalacja i zamocowanie słupów łożyskowych

 1. Od góry łączymy przeciwległe stosy za pomocą krzyża.

Montaż górnego pająka

 1. Pośrodku przymocujemy kolumnę o wysokości 40 cm.
 2. Łączymy środkową kolumnę z palami łożyskowymi krokwi.

 1. Dach pokryty jest metalem, bitumicznymi gontami, deskami lub poliwęglanem.
 2. Na wysokości 90 cm łączymy słupki narożne z listwami i pokrywamy dolną część podszewką.

Praktycznie wykończona altana z drzewa

Możesz użyć swoich wymiarów, innych materiałów, bardziej skomplikowanego wykończenia, ale zasada instalacji pozostaje w przybliżeniu taka sama.

Dzięki altankom rozrywka w daczy staje się o wiele przyjemniejsza. Mogą być chronione przed gorącym południowym letnim słońcem, ulewnym deszczem, aw niektórych konstrukcjach również przed wiatrem. Ponadto są atrakcyjnym wyglądem do dekoracji witryny, dostarczając rozkoszy dla oczu. Film w tym artykule zapozna Cię z dodatkowymi materiałami.

Stylowy design szkła i metalu

Istnieje wiele skomplikowanych i niewyobrażalnie pięknych projektów, które wymagają profesjonalnego podejścia, ale można łatwo budować bardziej proste w swoim ogrodzie, a altany ogrodowe to gwarancja wysokiej jakości wakacji.

Długo planowaliśmy, gdzie dokładnie chcemy postawić altanę, chciałem, żeby goście byli dla nas wygodni. W rezultacie wybrali najbardziej słoneczne miejsce, to wszystko zależy od drobiazgów, ponieważ zostało zainstalowane nie tak dawno temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − 65 =