Album ślubny własnymi rękami

Album ślubny własnymi rękami

Album ślubny własnymi rękami na wspomnienie nowożeńców

Po ślubie pozostaje całe archiwum stosu zdjęć i materiałów wideo dla nowożeńców. Przechowuj go w komputerze i na serwerze fotograficznym, w sieciach społecznościowych oraz w formie drukowanej w ramkach i na ścianach. Możesz robić fotoksiążki i plakaty, a na wideo - krótkie klipy dla przyjaciół. Oczywiście, fotobook na wesele jest reprezentacyjny, ale o wiele bardziej interesujące jest zorganizowanie albumu weselnego własnymi rękami. Najprostszą opcją jest zakup gotowego albumu we wzorach ślubnych i wypełnienie go zdjęciami. Wystarczy wybrać album lub notatnik specjalnie do przechowywania zdjęć, które nie zawierają kwasów, dzięki czemu zdjęcia mogą być przechowywane przez długi czas. Ale jeśli włączysz fantazję i położysz swoją duszę, możesz uzyskać bardzo kreatywne arcydzieło w stylu swojego ślubu.

Album ślubny własnymi rękami

 • tektura o gęstości 1,5 mm;
 • papier do dekoracji (specjalny, do scrapbookingu lub do pakowania prezentów lub grubego materiału);
 • wąska jedwabna wstążka;
 • Klej (lepszy ołówkiem);
 • dziurkacz;
 • szczypce do bloków (pożądane);
 • władca;
 • ołówek;
 • nożyczki.
 1. Wytnij tekturowy podkład dla pożądanego rozmiaru (w naszym przypadku kwadrat o wymiarach 20 cm x 20 cm).
 2. W celu rejestracji przygotowujemy dwa kwadraty o wymiarach 22 cm x 22 cm z papieru do scrapbookingu (można go kupić w sklepach artystycznych do robótek ręcznych) lub inny wybrany materiał z kwiaciarni lub działu pakowania w centrum handlowym.
 3. Rozprowadź równomiernie klej na kartonowych półproduktach i przyklej papier do dekoracji. Zegnij nadmiar na odwrotnej stronie, ostrożnie uformuj rogi.
 4. Wytnij kwadraty o nieco mniejszym rozmiarze ze zwykłego papieru i kleju na odwrotnej stronie, aby ukryć dodatki.
 5. Osusz nasze piękne okładki i przygotuj cios.
 6. Od strony płyty wykonujemy dwie dziury z dziurkaczem.
 7. Jeśli są specjalne szczypce (sprzedawane w sklepach do robótek ręcznych), naprawiamy bloki.
 8. Przygotowujemy blok arkuszy do albumu - wycinamy, dziurkujemy, formularz. Jest to najłatwiejsza opcja, ale możesz korzystać z drukarki i tworzyć ramki, zdjęcia i okładziny. Możesz dodać narożniki i kieszenie na stronach dla małych rzeczy, które są przyjemne dla oka i duszy.
 9. Składanie albumu. Najbardziej popularne wśród needlewów są albumy z zapięciami na kółkach, spirale i śruby, ale można to zrobić za pomocą taśmy dekoracyjnej. Umieszczamy arkusze pomiędzy pokrywami, rozciągamy taśmę w otworach (aby nie dokręcić mocno - nie otworzą się).

Jak oryginalnie zaaranżować okładkę albumu weselnego z własną ręką scrapbooking - bardzo popularną techniką haftu - spójrz na ten film. Do scrapbookingu dostępne są specjalne narzędzia, zestawy papieru (nie starzejące się z upływem czasu i nie psujące innych części papierowych) oraz elementy dekoracyjne (naklejki, znaczki, półbłyski, serwetki, sztuczne kwiaty). Możesz to wszystko kupić w wyspecjalizowanych działach, ale możesz zrobić z zapasami biurowymi materiałów biurowych, wydrukami o ciekawym pochodzeniu z Internetu i zaleceniami.

 1. Poproś wszystkich gości z wesela, aby przesłali Ci kopie interesujących zdjęć, ponieważ fotograf ślubny to jedno, a jest wiele interesujących odcinków.
 2. Korzystając z kadrowania (wycinanie głównego, odcinanie dodatkowego), wybieraj spośród zestawu tylko te najcenniejsze, najlepsze.
 3. Sortuj zdjęcia w porządku chronologicznym lub według kategorii, aby uporządkować tematyczne sekcje w albumie: Ubieranie, Dekoracje samochodowe, Sala bankietowa, Ceremonia, Rodzice, Świadkowie, Pierwszy taniec, Goście tańczący "," Gry, konkursy, koncerty "," Zabawa "," Pożegnanie ".
 4. Jeśli wybierzesz wersję chronologiczną, pierwszy album to migawka narzeczeni budzi się w dniu ślubu, ubieranie, wykupu, urzędzie, itp
 5. W przypadku stron w wystarczająco albumu fotograficznego, można nawet rozpocząć wieczór kawalerski - wieczór panieński, a nawet, jak pan młody złożył ofertę do narzeczonej. Wtedy nazwa albumu nie będzie "Nasze wesele", ale "Nasza miłość".
 6. Wybierz zdjęcie, gdzie z bliska strzałem z różnych części: bukiet panny młodej, pana młodego, pończoch boutonniere, ciasta, itp Wybierz żądany obszar w edytorze zdjęć i przyciąć nadmiar. Pamiętaj, aby robić zdjęcia najciekawszych prezentów ślubnych.
 7. Wydrukuj wybrane zdjęcia. Zwróć uwagę na wybór papieru: potrzebujesz tylko bezpiecznego archiwum. Jeśli wybierzesz błyszczący, zdjęcia stają się jaśniejsze, ale nie ma śladu na macie.

Zdjęcia zostały wybrane i wydrukowane, ale nie spiesz się, aby zacząć: nie ma wystarczającej liczby zdjęć do takiego albumu. Różne niezapomniane dodatki (w formacie płaskim) będą bardzo pożądane.

 1. Lista zaproszonych gości.
 2. Etykiety sukien ślubnych panny młodej i pana młodego.
 3. Suszone elementy bukietem panny młodej.
 4. Zaproszenie na wesele (podpisane).
 5. Notatki z melodii pierwszego tańca weselnego.
 6. Kartki z wesela.
 7. Jeśli pieniądze zostały przekazane w oryginalnej ręcznie robionej kopercie, przyklej ją: tam możesz przechowywać inne niezapomniane ciekawostki.
 8. Wizytówki i karty transferowe drodzy goście.
 9. Menu weselne.
 10. Mapa miasta z zaznaczonymi miejscami weselnymi.
 11. Specjalne etykiety ślubne od szampana (jeśli je zamówisz, zrób jeszcze kilka kawałków).
 12. Życzenia gości na piśmie (na kartach lub w innej formie).

Możesz dodać tę listę osobiście, więc jeśli album zostanie wydany po miesiącu miodowym, można go uzupełnić biletami lotniczymi i kolejowymi, książeczką gości hotelu, zdjęciami romantycznych miejsc, w których odwiedzili, pamiątkami zakupionymi podczas tej podróży.

Wszystko to przydaje się do wypełnienia albumu, a do dekoracji - klapa z sukienki panny młodej (jeśli została uszyta), wstążki z upominków, opakowanie na prezent, elementy wystroju sali bankietowej. Aby zapewnić, że wszystkie papierowe elementy albumu pozostaną w swojej pierwotnej formie przez długi czas, należy je traktować neutralizerem do papieru.

Wypełnianie ślubnego albumu fotograficznego

Więc masz już zaopatrzony w papier do scrapbookingu lub prezenty i klej do zdjęć; także zszywacz, nożyczki i ukształtowany puncher nie przeszkadzają; można kupić trójwymiarowe litery - naklejki, ozdobne znaczki. Jeśli zdjęcia są błyszczące, aby uniknąć pozostawienia odbitek, noś rękawiczki.

Rozłóż zdjęcia na strony, wybierz tło i projekt dla każdej strony. Dodaj zebrane dodatki do obrazów. I nastroić się do spokojnej twórczej fali. Każda strona tematyczna powinna być inna niż poprzednia: taniec miesiąca miodowego na tle nut, spacer po mieście - kwiaty lub płatki śniegu (w zależności od sezonu). Umieść zdjęcia w najbardziej widocznych miejscach, aby elementy dekoracyjne je uzupełniały, ale nie zamykaj. Jeśli chcesz umieścić kilka zdjęć na stronie, możesz je przykleić za pomocą rolet, akordeonu, typu żaluzji lub pocztówek wolumetrycznych. Jak zrobić album ślubny na zdjęcia własnymi rękami, spójrz na wideo.

Pozostaw miejsce na dziennikarstwo - podpisy i teksty. Mogą to być słynne aforyzmy o miłości i rodzinie lub po prostu mała opowieść - komentarz do zdjęcia. Częściej pisz tekst ręką z długopisem lub markerem. Obsługuje wybrany kolor, z atramentem, który nie wypala się i nie jest rozmazany. Możesz wybrać piękną czcionkę w Photoshopie, po wydaniu napisów w tych samych pięknych ramkach - winietach, wycinaniu i wklejaniu na stronie. Po prostu nie przeciążaj strony dekoracjami - jednak czytanie podpisów jest o wiele bardziej interesujące niż oglądanie kwiatów.

Jeśli styl ślubu dotyczył konkretnego tematu, musi to znaleźć odzwierciedlenie w projekcie albumu. Na ślub w stylu marynistycznym album powinien być w turkusowych kolorach z muszlami, rybami, rozgwiazdami. Do klasycznego wesela można użyć zarówno dekoracji sezonowej, jak i vintage, na przykład w dawnych czasach, z postarzałym papierem i wystrojem.

Do wystroju można użyć wszystkiego, co pozostało po ślubie lub zakupione specjalnie na potrzeby albumu: koronki, hafty, koraliki, guziki, cekiny, jedwabne taśmy, naklejki. Czy wiesz, jak i jak rysować? Dodaj małe rysunki, wzory w rogach, kręcone ramki. Rama w postaci szwów maszynowych jest kolejną popularną techniką boksowania.

Ciekawy i żywy jest album jako trójwymiarowa pocztówka lub książka dla dzieci - klapa. Możesz dodać kilka kieszeni, sekrety, duże elementy obszaru (mapa miasta, układ sali bankietowej z miejscami siedzącymi) są dodawane i przyklejane do strony.

Poszedłem na duży album? Następnie na pierwszej stronie przygotuj stronę tytułową opisującą wydarzenie, a następnie treść. Okładkę należy zostawić na końcu, kiedy już musisz zdecydować o stylu i kolorystyce, ponieważ powinna ona odzwierciedlać zawartość innych stron, a nawet z powodzeniem wpasować się w wnętrze pokoju - jest mało prawdopodobne, że chcesz zachować takie piękno w sejfie. Jeśli uda ci się udekorować okładkę w jasnych kolorach, potrzebujesz pokrowca, ponieważ nie będzie można go zmyć. Zdjęcie zasugeruje pomysły albumów weselnych własnymi rękami.

Album ślubny do scrapbookingu

Ślub jest ważnym i niezapomnianym wydarzeniem dla zakochanej pary. Obchody mijają szybko, a pamięć o nim pozostaje do końca życia. Uratuj część uroczystości pomoże ci album. Album ślubny w technice scrapbookingu będzie jasnym, pięknym, imponującym wspomnieniem dnia ślubu. Zrób to sam, nie jest tak trudne, musisz być cierpliwy i mieć wszystko, co potrzebujesz pod ręką.

Album ślubny własnymi rękami

Ostatnio popularność zyskała technika wykonywania albumu ślubnego o nazwie "scrapbooking". Ręczny projekt książek, albumów z wstążkami, koralików, papieru, innych pięknych drobiazgów - wszystko to jest scrapbooking. Projektowanie kompozycji nie wymaga specjalnych umiejętności i dużego doświadczenia, wszystko zależy od twoich pomysłów, preferencji, fantazji, inspiracji. Album wykorzystujący technikę scrapbookingu będzie pięknym prezentem dla nowożeńców.

Do produkcji wstępnie składowanych materiałów, narzędzi. Pomyśl z wyprzedzeniem, jak chcesz zaprojektować album, a następnie przejdź do miejsca, w którym wszystko jest sprzedawane do scrapbookingu. Zdecydowany? Zrób szkic lub szkic, zaprojektuj go do najdrobniejszego szczegółu. Każda strona to krótka opowieść, która przekazuje emocje, nastrój, uczucia dnia małżeństwa.

Często kreatywne pomysły pojawiają się bezpośrednio podczas procesu produkcyjnego. Oprócz zdjęć wykorzystaj pamiątki z wesela, na przykład suszone kwiaty, które zostały wysuszone po uroczystym bukiecie, koraliki z sukienki, boutonniere ze stroju pana młodego.

Przykład tego ręcznie wykonanego albumu ślubnego jest pokazany w tym filmie:

Albumy do scrapbookingu są ozdobione materiałami w pastelowej skali (patrz zdjęcie), np. Niebieskim, jasnofioletowym itp.

Wskazówka: dekorowanie stron przy pomocy suszonych kwiatów, chroń je specjalnymi opakowaniami, w przeciwnym razie będą się kruszyć.

W stylu scrapbooking, wybór materiałów i narzędzi jest ważny. Oprócz zdjęć możesz wybrać następujące elementy:

 • Podstawy, substraty. Karton (gruby papier), papier designerski, nakładka (folia ze zdjęciem), pergamin, płyta wiórowa (karton z wyciętymi cyframi), folia.
 • Ozdoby. Wybierz wstążki, koraliki, serwetki, kokardy, podwiązki ślubne, zaproszenia dla gości, elementy ślubne, pocztówki. Także kwiaty z papieru lub tkaniny, koronki, ilustracje, guziki, cyrkonie, obszerne aplikacje. Do tworzenia rysunków służą szablony.

Oprócz materiałów zaproponowanych powyżej, należy korzystać z innych, najlepiej tych, które mogą być przechowywane przez wiele lat. Robiąc to, nie zapominaj o rogach do zdjęć, lepiej je kupić, ale jeśli chcesz zrobić to samemu.

Narzędzia, których możesz potrzebować - klej, nożyczki, dwustronna taśma klejąca, różne kompostowniki i stemple, dziurkacz. Wszystko to znajduje się na półkach sklepów specjalizujących się w tkaninach, meblach, rzemiośle, a także w Twoim domu.

Sklepy oferują nam szyte albumy, puste kartki do scrapbookingu. Ale przed zakupem musisz zdecydować o wielkości. Istnieją trzy standardowe rozmiary:

 • Rozmiar 30 x 30 cm Idealny, jeśli chcesz kilka zdjęć na jednej stronie. Będzie wyglądać świetnie, jeśli każde odwrócenie zostanie zaprojektowane na swój sposób, taki album będzie duży i obszerny.
 • Rozmiar 20 x 20 cm Na takich arkuszach umieszcza się jeden arkusz o standardowych wymiarach 10 x 15 cm, który jest wygodny i ma mały rozmiar i wagę.
 • Rozmiar 25 x 25 cm Ten format albumu, oferujący coś pomiędzy dwoma poprzednimi, nie tylko w rozmiarze, ale również w objętości, wadze. Na takich arkuszach świetne zdjęcia będą wyglądać świetnie, jest też możliwość umieszczenia kilku małych (zobacz zdjęcie poniżej).

Wielkość albumu do scrapbookingu zależy nie tylko od liczby i wielkości stron, ale także od liczby ozdób i zdjęć.

Twarz twojego albumu będzie okładką i stworzy pierwsze wrażenie przed obejrzeniem. Dlatego trzeba ciężko pracować nad jego projektem. Rozważ ciekawe pomysły na okładkę.

 • Do podstawy używa się kilku warstw grubego papieru lub tkaniny, ozdobionych po obu stronach koronką. Standardowy formularz wspólnego zdjęcia panny młodej i pana młodego: jest umieszczony na środku osłony. Wokół samego zdjęcia przyklej ramkę, jeśli chcesz, dodaj do niej podpis lub wykonaj parę cięć w rogach. Zamiast obrazu używana jest również oryginalna nazwa.
 • Na okładce będzie dobry do oglądania jednego lub więcej tkanki, papierowe kwiaty, z których środkowa jest ozdobiony kryształkami (kulek). Zamiast nich pasują łuki, nadal są używane jako krawaty. Krawędź okrycia lub miejsce w pobliżu krawędzi zdobi pasek z koronki. Ponadto, taki wariant jest doskonały design, jak wzięty z serca taśmy, wiązanej w dolnej części łuku, który jest umieszczony w środku pokrywy jest często jako dekoracyjny dodatek do okładki Obecnie malowane lub przyklejone dwa pierścienie. - symbol wesele.

Projekt klasy głównej okładki w stylu scrapbookingu pokaże wideo:

Punktem kulminacyjnym projektu okładki jest oryginalna nazwa albumu ślubnego, który zostanie skojarzony bezpośrednio z nowożeńcami. Nazwę można narysować ołówkiem, wykonaną w formie graweru lub z papieru.

Rozważmy warianty nazw:

 • Standard - "Nasze wesele", "Ślub", "Dzień ślubu".
 • Z imionami - imieniem pana młodego + imię panny młodej, pierwsza litera imienia panny młodej + pierwsza litera imienia pana młodego, nazwisko małżonków.
 • Inne imiona to "Dzień szczęścia", "Wieczna miłość", "Razem na zawsze".

Nazwa ślubu będzie wyglądać świetnie. Użyj swojej wyobraźni, nie bój się eksperymentować.

Idealną opcją do stworzenia albumu w stylu scrapbookingu na stronach wewnętrznych będzie prawidłowo przygotowana chronologia wydarzeń weselnych na zdjęciu. Dodaj zdjęcia, które pokazują, jak spotykają się młode, interesujące momenty z ich życia, ofertę ręki i serca, wspólne planowanie ślubu, wybór sukienek na wesele.

Chronologia wydarzeń na zdjęciach w dniu ślubu wygląda dobrze w albumie: przygotowanie poranne, cena panny młodej, ceremonia, odbiór, konkursy, koniec ślubu. Idealnym dodatkiem (kolejnym rozszerzeniem w albumie) będzie zdjęcie z podróży, która odbędzie się wesele - miesiąc miodowy. Bardzo korzystne jest dołączenie do każdej fotografii wycieczki czegoś małego, co wiąże się z miejscem nadrukowanym na zdjęciu (liście z drzew, płaskie pamiątki).

Album ślubny można wypełnić nie tylko bezpośrednio zdjęciami ślubnymi, ale nadal prowadzić ciekawą lekcję przez całe życie. Aby to zrobić, pozostaw na stronach albumów ślubnych rocznice. Świetnym pomysłem jest napisanie imienia rocznicy i dodanie zdjęcia z tego dnia.

Jeśli album jest duży, a następnie, aby zaoszczędzić miejsce, umieść dwa zdjęcia na stronie. Z niewielką resztą liczby stron przyklej zdjęcie zrobione w dniu każdej piątej rocznicy.

Album ślubny, wykonany w technice scrapbookingu, wymaga specjalnego rodzaju przechowywania: ponieważ jego okładka ma trójwymiarowe detale, podczas przechowywania może zostać przypadkowo uszkodzona. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu będzie dopasowany rękaw, wykonany z papieru lub pudełka (patrz zdjęcie). Są również lekko zdobione: na przykład zaleca się naszywanie płaskich wzorów na okładkę i owinięcie pudełka szmatką lub papierem.

Unikalny album w technice scrapbookingu, który możesz kupić lub zamówić. Ale lepiej byłoby zrobić to własnymi rękami, wkładając w to odrobinę swojej duszy, ponieważ album ślubny jest jasną historią rodziny od samego początku. Ta sesja zajmie dużo czasu, wytrwałości, ale wynik jest tego warta: będzie pamięć na całe życie.

Jeśli masz doświadczenie w tworzeniu takich rzemiosł lub ciekawych pomysłów na ten temat, zostaw swoje komentarze, będą one przydatne dla innych czytelników.

Albumy weselne własnymi rękami. Jak ułożyć album weselny własnymi rękami

Każda dziewczyna chce mieć unikalny i oryginalny album ślubny, który od wielu lat zachowałby obraz najważniejszego dnia w jej życiu. Jak wiesz, zdjęcia z codziennego życia wkładamy do standardowych albumów, które możesz kupić w każdym sklepie. Ale zdjęcia z uroczystości weselnych chcesz udekorować w specjalny sposób, aby świąteczny nastrój potrwał kilka dekad. Dlaczego więc sam nie stworzysz albumu? Przecież w tym przypadku dostaniesz możliwość zrealizowania wszystkich swoich kreatywnych pomysłów i otrzymasz dokładnie to, czego chcesz! O tym, jak zorganizować album weselny własnymi rękami, powiemy w naszym artykule. Z poważaniem mamy nadzieję, że nasze porady pomogą ci rozjaśnić wspomnienia wakacji.

Albumy ślubne tworzymy własnymi rękami: pomysły projektowe

Oferujemy trzy opcje tworzenia książki z fotografiami.

Jeśli nie chcesz spędzać wiele czasu na haftowaniu, ta opcja jest dla Ciebie. W końcu nie jest tajemnicą, że albumy ślubne niekoniecznie muszą być wykonywane własnymi rękami, ponieważ można je kupić niemal wszędzie. Jednak taka standardowa kolekcja obrazów może być zaprojektowana w sposób kreatywny i oryginalny. Aby to zrobić, należy utworzyć specjalną aranżację zdjęć, dodać życzenia swoich gości i udekorować kilka stron specjalnymi elementami (na przykład suszoną gałązką z bukietu ślubnego).

Dziś w sprzedaży można spotkać się z obrabianym przedmiotem, aby stworzyć książkę z fotografiami własnymi rękami. Z reguły są to albumy w różnych formatach z pustą okładką, arkuszami tektury i mocnym wiązaniem. Również w niektórych kęsach istnieje możliwość dostosowania liczby stron w zależności od liczby zdjęć, które chcesz umieścić. Mając podobną podstawę, masz doskonałą okazję do kreatywności.

Prawdziwi mistrzowie wykonują albumy weselne własnymi rękami dosłownie od i do. Taka metoda jest bardzo popularna i polega na tworzeniu wykroju do zdjęć książki, jak również jego wygląd, nie tylko obrazy, ale także tematyczna rysunków, gazet i czasopism wycinki, rejestruje pamiętne drobiazgi itd. D. Aby wyprodukować album w tym stylu powinno być zaliczka dostarczanie niezbędnych materiałów takie jak klej, ostrych nożyczek, nici barwionego papieru i tektury o innej teksturze i własnościach rysunków, kredki, markery, kredki, farb, różnych elementów dekoracyjnych (kulki, sznury, taśmy, cyrkonie, kwiaty, Blés ki, naklejki, karty, konfetti, i tak dalej. zm.), a także wszystko inne, co powie swoją wyobraźnię.

Istnieje kilka bardzo udanych i popularnych technik scrapbooking. Jednym z nich jest haft. Możesz pięknie haftować imiona nowożeńców lub dowolny odpowiedni obrazek na ten temat. Również bardzo udanym elementem jest dostępność notatek. Można więc umieszczać komentarze na zdjęciach lub umieszczać na jednej ze stron albumu krótką zabawną opowieść o tym, co stało się z młodymi w dniu ślubu lub w jego przeddzień. Notatki mogą być pisane odręcznie i tworzone na komputerze przy użyciu różnych czcionek i rozmiarów liter.

Innym popularnym elementem scrapbookingu jest kadrowanie. W tym samym czasie tło i szczegóły są usuwane ze zdjęć, co pozwala skupić się na głównym temacie. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić. W końcu przecięte kawałki mogą z czasem przybrać nowe znaczenie sentymentalne lub historyczne, co spowoduje, że będziesz żałować, że je usunąłeś.

Jak zrobić album ślubny własnymi rękami krok po kroku

Jako klasa mistrzowska proponujemy ci sposób na zrobienie książki z fotografiami ślubnymi z miękką okładką.

Do pracy potrzebujemy: tkaniny, gęstej teczki z pierścieniami, nici, gumy piankowej o szerokości od jednego do dwóch centymetrów, kleju "Moment9raquo; lub pistolet do klejenia, dwustronna taśma klejąca, gruby papier lub tektura. Tkaninę i inne elementy dekoracyjne należy dobierać zgodnie z projektem uroczystości weselnej. W tym przypadku twój album będzie wspaniałym dodatkiem do wakacji i podkreśli nieodłączne poczucie stylu.

Jeśli folder jest przechowywany przez długi czas w szafce, absolutnie konieczne jest wyczyszczenie go z kurzu. Z pianki wycinamy prostokąt, którego wymiary pokrywają się z skorupą teczki, do której przyklejamy przedmiot za pomocą pistoletu samoprzylepnego.

Następnym krokiem jest nadanie ogólnego wyglądu albumowi. Tak więc, z dobrze wyprasowanej tkaniny, wycinamy prostokąt. Jego długość z jednej strony powinna być równa wysokości folderu plus 8 centymetrów, az drugiej strony - dwie strony skorupy plus szerokość wiązania i kolejne 8 centymetrów. Aby nie radzić sobie z obliczeniami, możesz po prostu otworzyć folder i owinąć go wokół tkaniny, dodając dwa kolejne boki o osiem centymetrów.

Po wykonaniu wszystkich pomiarów i wycięciu prostokąta z tkaniny, ruszamy dalej, aby owijać go wokół naszego przyszłego albumu. W tym celu najlepiej użyć dwustronnej szkockiej. Pamiętaj, że materiał musi być wystarczająco mocno naciągnięty, aby w przyszłości nie było żadnych zmarszczek, które znacząco zniekształcają wygląd. Następnie wyciąć z grubego papieru lub tektury dwa prostokąty, których rozmiar jest nieco mniejszy niż skorupa. Przyklejamy je z wnętrza folderu, aby miejsca połączenia tkaniny z osłoną były niewidoczne.

Po zakończeniu głównej pracy można przejść do najciekawszego, a mianowicie do dekoracji książki ze zdjęciami. Możesz udekorować go wszystkim, co mówi twoja fantazja: cyrkoniami, koralikami, kokardkami, suchymi kwiatami itp. Wystrój może być zarówno wykonany w kolorystyce okładki albumu, jak i skontrastowany z nim. Jednak nie spiesz się do klejenia biżuterii na raz. Najpierw podłącz je za pomocą igły i nici i zobacz, jak wygląda kompozycja.

Jak widać, albumy ślubne mogą być tworzone przez prawie wszystkich. Spędzając trochę czasu i energii, dostaniesz książeczkę ze zdjęciami, która zadowoli ciebie i twoich bliskich przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1