Album ślubny w formacie Scrapbooking

Album ślubny w formacie Scrapbooking

Album ślubny w technice scrapbookingu: klasa mistrzowska ze zdjęciem i filmem

Ślub jest ważnym i niezapomnianym momentem w życiu każdej pary nowożeńców. Dlatego każdy chce zachować pamięć i ciepłe wspomnienia tego dnia przez wiele lat. Tak długo oczekiwane wydarzenie będzie latać bardzo szybko, ale w pamięci pojawi się album ze zdjęciami, który zawiera bardzo wzruszające i drogie momenty. Oczywiście można kupić album weselny w każdym sklepie, ale cenniejszy i wyjątkowy jest album, który powstaje niezależnie, z duszą.

Najpopularniejszą techniką w naszych czasach projektowania albumów ślubnych jest scrapbooking. Duża liczba pomysłów, różnorodna i szeroka gama ozdób złomu i materiałów pozwoli nawet początkującym zrobić taki przedmiot własnymi rękami.

Rozważymy szczegółową klasę mistrzowską, a także, pod koniec MC, proponujemy zobaczyć trzy wyjątkowe lekcje wideo dla początkujących.

 • Papier akwarelowy do stron albumów, 14 kartek;
 • Aksamitna tkanina na okładkę;
 • Synthepone dla substratu;
 • Papier do scrapbookingu z motywem ślubu;
 • Linijka, ołówek, nożyczki, dwustronna taśma klejąca, pistolet do klejenia, klej PVA, nitka z igłą, pędzel;
 • Dekoracyjne dekoracje ślubne: guziki, kwiaty, wstążki, zawieszki, napisy, gumki, dziurkacze, matryce i tusz, cięcie itp.
 • Pierścienie do mocowania, zwykłe dziurkacze;
 • Akrylowa złota farba, szablon.

Początkowo określamy rozmiar albumu. Zdjęcia o wymiarach 10 * 15 cm będą wyglądały dobrze na arkuszach 25 * 30 cm, a liczba arkuszy w naszym albumie wyniesie sześć arkuszy. Bierzemy papier akwarelowy, wycinamy i wycinamy papiery o wymiarach 25 * 30 cm 14. 12 arkuszy sklejonych parami dwustronną taśmą, pozostawia się jeszcze dwa liście dla liści muchowych.

12 arkuszy sklejonych parami

Bierzemy gotowy akrylowy arkusz papieru, nakładamy szablon i wykonujemy akrylowy złoty wzór farby. Za pomocą suchego, twardego pędzla odcień lekko brzegi stron.

Teraz musimy zrobić tło dla zdjęć. Ponieważ mamy 6 arkuszy, odpowiednio 12 stron, wtedy należy również zrobić podłoże do zdjęcia, 12 sztuk. Rozłożenie chaotycznie trzech czterech substratów, z góry, przy użyciu tego samego szablonu naniesiemy złotą farbę. Każdy liść ma swój własny określony wzór. Jeśli nagle na szablonie pozostanie farba, możesz bezpośrednio wydrukować dowolny arkusz na arkuszu. Następnie tonizujemy krawędzie prześcieradeł. Wykonujemy figlarny cios narożny i dekorujemy narożniki prześcieradeł. Na podłożu określamy miejsce szczeliny, aby naprawić zdjęcie. Można je wykonać specjalnym stemplem lub nożem, podłoże przykleja się do kontrastowego papieru, unikając miejsca, w którym znajdują się szczeliny.

Tworzymy podłoża fotograficzne

Przystępujemy do projektowania i dekorowania stron albumu. Staramy się udekorować w jednym stylu, ale jednocześnie zrobić małą odmianę. Stosuje się dekoracje takie jak koronki, wstążki, tiul, tutu, kwiaty, koraliki. Jednym słowem, co jest bogate w wyobraźnię. Wynik widoczny jest na poniższym zdjęciu.

Dekorowanie stron albumu

Warto zastanowić się nad kierunkiem stylistyki: szykowny szyk na złom jest jedną z opcji eleganckich stylów weselnych.

Wykorzystanie różnych ozdób

Kolejnym etapem naszego MC jest stworzenie okładki. Do tego potrzebujemy dwóch grubych tektur, których rozmiar jest nieco większy niż same strony. Materiał na okładkę wykonujemy aksamitnie w odcieniach beżu. Pociąć kawałki tkanki z marginesem 2-3 centymetrów niż karton.

Wybierz materiał na okładkę

Wytnij bibułki

Przyklejamy lub szyjemy na tkaninie pięknej koronki, wielowarstwowy napis z gratulacjami, klejem i szyć na tkaninie. Tak więc, zadekorirovali przednią część naszego albumu ślubnego. Do twoich upodobań dekorujemy również tylną okładkę. Przyklejamy kartonową blendę syntezonem, wyginając krawędzie niewłaściwą stroną i przecinając rogi, usuwając nadmiar grubości. Na sinteponie wklejamy blank materiału z pokrowca. Dodajemy dekorację: wstążkę, kwiatek z trójwymiarowej tkaniny, półbłyski z pereł. Wewnątrz przedniej i tylnej strony okładki wklejamy arkusze, które przygotowaliśmy na liście muchowe. Wynik jest widoczny na zdjęciu.

Wewnątrz przedniej i tylnej pokrywy

Dwustronną taśmą samoprzylepną wzdłuż krawędzi przyklejamy wszystkie arkusze razem. Z dziurkaczem papierowym wykonujemy dwa lub trzy otwory wzdłuż szerokości albumu, wkładamy oczka. Zbieramy nasz album i naprawiamy go za pomocą kółek, tak jak na zdjęciu.

Dwustronną taśmą samoprzylepną na krawędzi przyklejamy wszystkie arkusze

Do samego ślubu album scrapbooking sam się już nie otworzył, wykonujemy specjalny bandaż, który dobrze zabezpiecza okładkę. Poniżej widzimy ukończone zdjęcie produktu.

Gotowy przykład

Najważniejszą rzeczą jest to, że jest zrobiona własnymi rękami iz miłością!

Jeśli nie wiesz, co dać na wesele - daj kopertę z pieniędzmi (klasa mistrzowska znajdziesz tutaj dla tego odniesienia). Rezultatem jest oryginalny, piękny sposób dawania pieniędzy nowożeńcom!

Nauczanie lekcji wideo dla początkujących

A teraz zobaczmy, jak profesjonaliści wykonują taką pracę:

Każda panna młoda marzy o wyjątkowym i oryginalnym ślubie! Aby to zrobić, zwracaj uwagę na każdy szczegół.

Inspiruj i inspiruj! Powodzenia!

Album ślubny z pamiątkami

Album ślubny z pamiątkami to miejsce, w którym często przeglądasz porcję przyjemnych wspomnień najszczęśliwszego dnia. Przygotowując się do ceremonii, każda para ma wiele drobiazgów: kawałek materiału od garnituru lub sukienki, sprawdzenia od doskonałych zakupów, wizytówki, broszurki kwiaciarni, makiety zaproszeń, wstążek i innych drobiazgów. Wszystko to można zapisać w albumie ślubnym, wykonanym ręcznie w technice scrapbookingu. Do takiego gadżetu przyjemnie będzie wrócić nie raz, odświeżając pamięć.

Album złom ślubny w różnych stylach:

Dzięki stylom w scrapbookingu możesz eksperymentować bez końca. Retro strony przyciągają ich dotyk, dotyk starożytności i kolorytu. Na taki album na ślub, zdjęcia powinny być sztucznie starzone. I na przykład styl mieszanki mediów jest odpowiedni dla młodych, pełnych energii nowożeńców, ponieważ oznacza nietrywialne i emocjonalne strony. Do dekoracji weselnego albumu ze złoceniami bardzo odpowiedni jest styl shebbie chic z mnóstwem koronek, macicy perłowej, pereł, pastelowych kolorów, co doskonale podtrzymuje romantyczny nastrój.

Na ślubny album w stylu retro wygląda tak, jakby powstał wiele lat temu. Sztucznie postarzone zdjęcia są otoczone odpowiednimi szczegółami: starymi wstążkami, sznurowadłami, papierem, kluczami, guzikami. Ponadto można wykorzystać stare koperty, listy, znaczki, bilety. Aby zaprojektować album weselny retro, wpisz dziennik na starej maszynie do pisania, zrób napis piórem z atramentem.

Aby zrozumieć, jaki styl, można sobie wyobrazić vintage: coś źle zużyte, zużyte, pęknięty, ale bardzo ukochany, drogi do serca. Nie zapomnij o komforcie. Shebbie chic to wygodna, ciepła i atrakcyjna metoda złomu. Typowe dla niego kolory są stonowane w kolorze zielonym, delikatnym różu, jasnoniebieskim, jasnoszarym, beżowym, białym, jasnobrązowym.

Shebbie chic jest bardzo łatwy do odtworzenia, ponieważ pozwala mieszać kolory, rzeczy, struktury, tekstury. Styl opiera się na znajdowaniu kombinacji ulubionych rzeczy, aby mogły harmonijnie współdziałać. Na ślubny album papieru, elementy strony są starzone, aby nadać im wygląd vintage. Ten styl jest odpowiedni do czarno-białych, starych fotografii, sepii. Papier do złomu może być z ornamentami w stylu vintage, w delikatny pasek, z kwiatowymi wzorami. Takie kolory należy łączyć ze sobą.

Dla shishy chic charakterystyczne dla aktywnego użytkowania tkanki. Znakomicie wpasowuje się w ideę linii maszynowej, którą można ozdobić stronami lub okładką albumu ślubnego. Konieczne jest dodanie koronki, wstążek. Ponieważ szykowny policzek jest nie do pomyślenia bez romansu, często wykorzystuje ptaki, motyle, anioły. Album złomowy powinien mieć wiele akcesoriów i detali: pasujące wisiorki, szklane koraliki.

Media mieszane to cała sztuka złomu, co oznacza mieszanie różnych technik i materiałów. Strony tego albumu ślubnego wywołują uśmiech, szok. Kolory są używane kontrastujące, jasne, mogą być plamami i plamami. Aby odtworzyć ten styl złomu używanych znaczków, tłumaczenie zdjęć, przebarwienia zdjęć, przyklejanie vintage zdjęć i wiele więcej. Miksowanie multimediów pozwala na wszystko, ale co najważniejsze - nie przeładowuj strony albumu z dużą ilością stylów.

Vintage - sztuczne odtwarzanie atmosfery z przeszłości. Są to albumy w nieuczciwym stylu, które pozwalają przedstawiać rzeczy z konkretnej epoki. Kolory są używane czarno-białe, matowe, ciemne. Im bardziej zażółcenie, starożytność, zadrapania, tym lepiej, ale poczucie proporcji nie zostało anulowane. Podczas kompilacji albumu ślubnego używane są stare listy, pocztówki, fotografie, elementy odzieży vintage, ozdoby, zegarki, klucze, zamki.

Dobrze pasuje do koncepcji wstążek, kokardek, sznurówek, biletów, znaczków. Ważną częścią odtwarzania odłamków stylu są zadrapania, zadrapania, imitacje spalonych, obranych krawędzi, rdzy. Dopasuj motywy kwiatowe i kwiaty, wycinki z gazet, gazety odzwierciedlające epokę nadawaną. Podczas pracy z tym złomowaniem stosuje się kolory czarno-białe, neutralne.

Styl amerykański jest uważany za jeden z najważniejszych w złom. Jest to klasyka, ponieważ jest bardzo powszechna, prosta w wykonaniu. Tutaj wiele dekoracji można wykorzystać do stworzenia albumu ślubnego - ćwieki, guziki, kwiaty, wisiorki, klipsy, naklejki, wstążki. Na stronach można umieścić kilka zdjęć lub umieścić nacisk na tylko jedną. Nagłówki, małe notatki, historie pomogą Ci ożywić w pamięci wszystkie szczegóły, które są nadrukowane na zdjęciach.

Scrapbooking w stylu amerykańskim wykorzystuje szczegóły, które są wypełnione emocjami i wspomnieniami, na przykład znaczki, programy, etykiety, bilety. Najważniejsze, aby nauczyć się, jak czuć korespondencję użytych materiałów i zdjęć. Ponieważ ten styl jest bezpłatny, możesz bez ograniczeń dodawać dekoracje, ale pamiętaj, że najważniejszą częścią albumu są ramki ślubne.

Styl amerykański pozwala na korzystanie z dziennikarstwa: opowiedz o wydarzeniu przedstawionym na zdjęciu, podaj datę, godzinę, imię bohaterów obrazu. Udekoruj strony albumu weselnego wstążkami, guzikami, kwiatami, wyrobami z gliny, niezwykłymi klapami z tkaniny, muszelkami, dzianinami, kartonowymi figurkami. Możesz użyć do ślubnego albumu złomu do pieczątek, malowania.

Złom w stylu europejskim charakteryzuje się powściągliwością, rygorem, lekkością. Podczas projektowania stron albumu weselnego wykorzystuje się wiele zdjęć o różnych kształtach, na przykład w postaci kwadratów, rombów, okręgów. Stosuje się minimum ozdób, jednak używane są markery, nożyczki, znaczki, kredki, dziurkacze. Pozwala to na umieszczanie zdjęć w ten sam sposób, ale w różnych kombinacjach. Zdjęcia są układane zgodnie z pewnym wzorem na stronie. Tło powinno być kolorowe lub białe, ale stałe.

Jak zrobić album w technice scrapbookingu

Przede wszystkim należy wybrać zdjęcia do albumu złom ślubny. Pamiętaj, że wszystkie zdjęcia nie są warte spróbowania, wybierz tylko najlepsze, udane zdjęcia. Odłóż na bok te, które okazały się przekłutymi twarzami, nieudanymi foreshorteningami, tymi samymi pozami. Zdjęcia elektroniczne można najpierw przetworzyć, dopasowując swój ślubny album do stylu: nadmiar, wielkość, akcenty, rozmycie tła, nasycenie, jasność, odbarwienie, wiek itp. Wstępne przetwarzanie pozwala na robienie zdjęć odpowiednich do albumu.

Nie ograniczaj się tylko do portretów, ponieważ zdjęcia krajobrazowe mogą opisywać pogodę w dniu ślubu, zdjęcie pomieszczeń - miejsce zdarzenia, zdjęcia szczegółów - pewne emocje. Takie podejście pomoże ci w przyszłości dokładnie zapamiętać obchody. Nie używaj tylko statycznego zdjęcia, dodaj emocji, działań, ruchów. Tak więc twój album ślubny będzie bardziej żywy, bardziej interesujący. Jeśli nie wiesz, jak umieścić zdjęcie, użyj gotowych szablonów w kursach mistrzowskich na scrapbooking.

Następnym krokiem jest określenie lokalizacji zdjęć. Szczególną uwagę należy zwrócić na pierwszą stronę, ponieważ określa ona temat, ton albumu weselnego. Migawki na jednej stronie powinny być połączone ze sobą, na przykład mogą wyświetlać jedno zdarzenie pod różnymi kątami widzenia, sekwencją działań, w jednej chwili lub być wykonane w tym samym schemacie kolorów. Wybierz główne zdjęcie, zaakcentuj je, zaznaczając kwiatami lub zwiększając rozmiar, uzupełniając je z innymi, które są z nim powiązane.

Na stronie nie zapomnij zostawić miejsca na komentarze, notatki. Ułóż obrazy w kolejności alfabetycznej w porządku chronologicznym lub zaznaczając je szczegółami, momentami, uczestnikami. Na przykład album ślubny może rozpoczynać się od katedry nowożeńców i kończyć się bankietem, a każda strona będzie poświęcona pewnemu bohaterowi: rodzicom, pannie młodej, panu młodemu, gościom, świadkom.

Następnie powinieneś rozważyć pamiętne notatki, nagłówki: to znacznie ożywi twój album ślubny, więc koniecznie z nich skorzystaj. Możesz ograniczyć się do krótkich podpisów z miejscem, datą, przekazać emocje, napisać historię ze szczegółowymi informacjami, które chciałbyś zapamiętać, przekazać innym. Pamiętne notatki można zastosować na różne sposoby: za pomocą archiwalnych pisaków, markerów, szablonów, pieczątek, gotowych listów, wycinków czasopism i książek, haftu, haftu maszynowego, aplikatury.

Ważne znaczenie to właściwa kompozycja. Najlepiej, jeśli strona zawiera małe, duże, średnie elementy. Wspólnie tworzą harmonijny obraz, który jest przyjemny do oglądania. Najpierw umieść zdjęcia na stronie, różne elementy, spróbuj przenieść je, aż wynik ci się uda. Użyj układu poziomego, pionowego, pod kątem, w kółku, spirali itp., Aby dodać ruch. Główne kolory kompozycji należy powtarzać w elementach dekoracyjnych.

Złom jest znany z szerokiej gamy szczegółów, które tworzą nastrój. Takie elementy powiedzą więcej niż słowa. W albumie ślubnym możesz użyć następujących informacji:

jaskółka - pozytywne zmiany, sukces, nadzieja;

para motyli - szczęście małżeńskie;

róża - ziemska namiętność, niebiańska doskonałość, tajemnica życia, piękna, łaski, zmysłowości, namiętności;

perły - symbol niewinności, czystości, skłonności do odosobnienia;

para gołębi - symbol wiecznej miłości, wierności;

serce - duchowa mądrość, roztropność rozumu, miłość, zrozumienie, jałmużna.

Pomysły na projekt albumu ślubnego

Do produkcji albumów złomu należy zaopatrzyć się w wiele narzędzi, materiałów. Najpierw pomyśl, jak powinien wyglądać. Zrób szkic, szkic, opracuj każdy szczegół. Każda strona powinna być historią, która przekazuje nastrój, emocje, uczucia nowożeńców. Pomysły mogą odwiedzić Cię w procesie kreatywności. Użyj pamiątek, które zostały z ślubu.

Okładka jest twarzą złomu albumu, co tworzy pierwsze wrażenie, warto więc nad tym popracować. Do podłoża można użyć kilku warstw tkaniny, grubego papieru. Zwykle okładka jest zrobiona ze zdjęciem nowożeńców, ramą i podpisami. Interesujące jest, aby zobaczyć papierowe lub tkaninowe kwiaty, kokardki, tkane wstążkowe serce.

Tematyczny projekt stron

Do projektowania tematycznego stron można używać wszelkiego rodzaju drobiazgów symbolizujących miłość, jedność: na przykład kupidyna, klucz z serca, para ptaków. Ponadto interesujące jest wykorzystanie szczegółów pozostałych po dniu ślubu - welony, wianki, tkaniny z sukien ślubnych nowożeńców, suszony bukiet, pierścionki itp.

Między niektórymi stronami albumu ślubnego możesz umieścić ładne, urocze drobiazgi, które przypominają Ci najszczęśliwsze chwile podczas ceremonii ślubnej. Mogą to być na przykład koronki, kokardy lub inne akcesoria wizerunku panny młodej, fragment poduszki na obrączki, kilka suszonych pąków z bukietu ślubnego.

Wideo: album ze zdjęciami ślubnymi w stylu scrapbookingu

Scrapbooking to piękny rodzaj ręcznie robionej pracy polegającej na projektowaniu pocztówek, albumów. Projekt albumów ślubnych w tym stylu przyciąga wielu artystów fotograficznych z całego świata. Technika ta obejmuje korzystanie z rysunków, wycinków, fotografii, innych drobiazgów, które przypominają obraz wyświetlany na zdjęciach. Poniższy film demonstruje pięknie album z notatnikiem, w czasie do dnia ślubu, ozdobiony wieloma ciekawymi elementami, symbolizującymi romans, miłość.

Zdjęcie albumów ślubnych w technice scrapbooking

Albumy ślubne mogą być bardzo różnorodne, ale najważniejsze jest to, że każdy produkt jest wyjątkowy i niepowtarzalny. W jednej fiolce są połączone pocztówki, fotografie, zapadające w pamięć zapisy, drogie małe rzeczy. Najczęstsze gadżety umożliwiają stworzenie absolutnie niezwykłego arcydzieła, które porywa małą podróż przez strony pamięci. Spójrz na wybór zdjęć z interesującymi albumami i wybierz ideę, która stanie się twoją podstawą.

Podstawowe zasady i wskazówki dotyczące tworzenia ekskluzywnego albumu ze ślubnymi notatnikami

Wybór zdjęć i zdjęć do albumu jest kwestią gustu i własnych preferencji

Mówią, że małżeństwa są w Niebie, a tylko świętowanie ważnego wydarzenia ma miejsce na Ziemi. Ślub to dzień, w którym nadchodzi absolutne szczęście, święta towarzyszy hałaśliwa zabawa, atmosfera miłości, radości i harmonii. Impreza, którą kochankowie czekają tak długo, goście i podekscytowani rodzice, poleci jak jedna chwila, ale pamięć o niej na zawsze pozostanie w sercu. Jednocześnie prostym i oryginalnym sposobem uchwycenia szczęśliwego momentu narodzin nowej rodziny jest scrapbooking ślubny. Obecnie istnieje wiele różnych albumów fotograficznych na sprzedaż. Ale jeśli chcesz uniknąć stereotypowości, otrzymawszy ekskluzywny produkt jako prezent, to album ślubny wykonany przez Ciebie jest warty ustawienia niezapomnianych chwil szczęśliwego święta.

Hałaśliwe wakacje, emocje ustąpiły, hałaśliwe uroczystości ucichły. W ciszy rodzinnego gniazda świeżo upieczony mąż i żona chcą przeżyć niezapomniane chwile urlopu, patrząc na zdjęcia. Przed nimi cały stos wzruszających, zabawnych, zabawnych obrazów, które wymagają ekskluzywnego projektu. Historia miłosna w technice scrapbookingu to wyjątkowy sposób na stworzenie prawdziwie rodzinnej pamiątki.

Przykład projektu albumu w rocznicę

Albumy ślubne produkowane metodą scrapbookingu mają wiele zalet:

 • Wyjątkowość. Taki prezent nie będzie dla żadnej innej pary, ponieważ produkty do scrapbookingu są niezmiennie wyłączne dla ich projektu.
 • Szczerość. Tworząc arcydzieło, mistrz inwestuje w swoją pracę nie tylko pracę i umiejętności. Na każdej stronie pozostaje część jego duszy z dobrymi życzeniami.
 • Fantasy bez granic. To właśnie ten czynnik nadaje produktowi oryginalności, w dekoracjach, ilustracjach, powstaje nowa rodzinna bajka, która jest ciekawa do czytania podczas przeglądania stron.

Prace wykonane w sztuce scrapbookingu to nie tylko zewnętrzna oryginalność, ale także trwałość. Ślub jest pierwszym ważnym wydarzeniem dla nowożeńców. W życiu będzie wiele niezapomnianych chwil, ale urodziny rodziny są głównym świętem. Ślub jest godny, aby długo ją pamiętać w pięknej pamiętnej książce. Dzięki starannemu przechowywaniu i odpowiedniemu doborowi materiałów, album może być przekazany dziedziczeniu przyszłym pokoleniom.

Scrapbooking to sztuka z historią, zainteresowanie nią nie ustaje wraz z upływem czasu. Fani kreatywności są w twórczym poszukiwaniu nowych form, wariacji dekoracji, stylów, pomysłów na piękne wzornictwo ich arcydzieł. Branża również nie stoi w miejscu, zaskakując needlewomenami z nowymi narzędziami pomocniczymi, materiałami, dzięki którym można eksperymentować, zaskakiwać, tworzyć naprawdę oryginalne, ręcznie wykonane gadżety.

Do pracy potrzebny jest nie tylko papier do scrapbookingu. W tworzeniu książki ślubnej nie może obejść się bez specjalnych narzędzi. Będziesz potrzebował wykadrowanych figurek, wszelkiego rodzaju znaczków, noża artysty i innych pomocniczych akcesoriów.

Materiały i narzędzia

Początkujący powinni wiedzieć, że na pewno będziesz musiał pracować:

 1. Główne materiały. Należą do nich podłoża z tektury kartonu piwnego, kartonu, papieru pastelowego i pergaminu, papieru do scrapbookingu.
 2. Wystrój. Wszystko zależy od wyobraźni i osobistych preferencji autora. Koronkowe i satynowe wstążki, płyty wiórowe w kształcie serca, wykrojniki, półpusty, sztuczne kwiaty wykonane z tkaniny lub papieru, cyrkonie, aplikacje masowe i wiele innych. Motyw dekoracji podkreśli nie tylko wystrój. Na stronach można umieścić zaproszenia ślubne, serwetki, naklejki i wszystko, co pomoże żywo przywrócić pamięć o świętowaniu.
 3. Narzędzia. Do pracy potrzebny jest standardowy zestaw biurowy z nożyczkami, klejem PVA i dwustronną taśmą klejącą, linijką i ołówkiem.

Wybierając materiały, należy preferować odporne na zużycie i trwałe, które zachowa dla potomności cenne i niezapomniane dziedzictwo. Ważne jest, aby myśleć o optymalnej wielkości albumu.

Sekrety projektowania albumów ślubnych

Standardowe rozmiary do wyboru to tylko trzy:

 • 30 * 30 - na stronach można umieścić kilka zdjęć, hojnie dekorując każdą z nich. Taki album jest nieco ciężki, jest obszerny i imponujący.
 • 25 * 25 - "złoty środek", strony mogą pomieścić kilka małych zdjęć lub jeden, ale duży format.
 • 20 * 20 - kompaktowa książeczka, ale na stronie znajduje się tylko jedno zdjęcie 10 * 15. Dla fanów miniatur ten rozmiar jest optymalny.

Wybierając odpowiedni format, warto wziąć pod uwagę, że waga i objętość albumu wpływa nie tylko na rozmiar i liczbę stron. Ogromne znaczenie ma metoda projektowania, dobór materiałów i ilość dekoracji na stronach.

W przypadku albumów ślubnych nie ma osobnego stylu. Projekt można wykonać w dowolnym stylu, odważnie eksperymentując, zaskakując i tworząc romantyczny nastrój. W scrapbookingu istnieje wiele kierunków dekoracji, z jej zasadami i zasadami.

Jak pokazuje twórcza praktyka, w przypadku motywu ślubnego najpopularniejszym jest kilka stylów.

Ślub to nie tylko wesołe świętowanie i hałaśliwy posiłek. W trakcie ceremonii możemy obserwować cud narodzin nowej rodziny. Shebbi-chic to romantyczna i delikatna metoda złomu, dla której charakterystyczna jest pastelowa paleta cieni. Jasnozielony, delikatny niebieski, odcień różowej mgły lub wiosenny liliowy - wszystkie te kolory są odpowiednie dla stylistyki. Jeśli chodzi o wystrój, wszystko, co powoduje romantyczne skojarzenia, zrobi. To koronki, satynowe wstążki, obrazy, płyty wiórowe i ścinanie kartonu na temat miłości.

Dla szablo-szykowej charakterystyki użycia tkanki. Idealnie zdobią strony bawełnianych lub bawełnianych klap z kwiatowym ornamentem. Anioły, serca, szklane lub perłowe koraliki - wszystko to może wypełnić sens i odkryć tematy.

Podobne style są często używane do tworzenia albumów ślubnych w technice scrapbookingu. Lekki akcent starożytności, romansu i tajemnicy to cechy wyróżniające style.

Stylistyka retro czy vintage jest nie do pomyślenia bez kronikowania. Niezapomniane inskrypcje, cytaty lub wiersze wierszy "w temacie" stworzą aurę romansu i miłości, patrząc na strony albumu ślubnego.

Album ślubny w stylu retro

Aby stylistyka z odrobiną antyku wyglądała realistycznie, stosuje się takie techniki artystyczne, jak przygnębiające, craquelure lub patyna. Czasopismo można wydrukować oddzielnie na starej maszynie do pisania, ozdobionej sztucznie postarzanymi listami, pocztówkami, biletami do kina lub teatru.

Vintage album ślubny

Vintage stylistyki pomogą podkreślić metalowe zawieszki w formie klucza i zamka, zawiłego serca, zegarka.

Amerykańskie tradycje dekoracji są najbardziej popularne w tworzeniu złomu. Jasna paleta kolorów, prostota form, zestaw ozdób, ale obowiązkowa kompozycja. Chaotyczny i niekonsekwentny wystrój nosi oko, więc zawsze jest poczucie proporcji. Do zdjęć można przygotować indywidualne napisy, aby ożywić wydarzenia z uroczystości weselnych.

Lekcja stylu amerykańskiego

Najważniejsze jest emocjonalność projektu, który jest tworzony przez wklejanie znaczków, etykiet, programów, biletów na miesiąc miodowy itp. Tworząc kompozycję, zawsze trzeba pamiętać, że przede wszystkim zdjęcie ślubne i dekoracje - to tylko jaskrawy dodatek do niego.

Doświadczeni mistrzowie w końcu potrafią zamienić hobby w udany biznes. Patrząc na doskonałe produkty, trudno uwierzyć, że praca jest w zasięgu wszystkich. Stworzenie ekskluzywnej książki ślubnej własnymi rękami będzie wymagało tylko pragnienia, kreatywności i wyobraźni, a także zestawu narzędzi i materiałów do dekoracji.

Ozdoba albumu ślubnego

Dzięki szczegółowej lekcji mistrzowskiej nawet początkujący będzie w stanie stworzyć piękne i niezapomniane arcydzieło.

W pracy potrzebne są narzędzia piśmienne, dziurkacze figurkowe, papier do scrapbookingu, arkusze tektury, stemple w przedmiotach weselnych (gołębie, obrączki, kieliszki), tkanina, sintepon, dekoracje do dekoracji ślubnych.

Etapy tworzenia są następujące:

 1. Początkowo określimy wielkość książki, wykonamy puste kawałki tektury. Możesz użyć teksturowanej białej tapety jako arkusza, ale arkusze należy wcześniej prasować, aby się nie zawijały.
 2. Przygotowujemy tła do zdjęć z papieru biurowego, na którym naklejamy papier do scrapbookingu. Krawędzie mogą być pokryte beżową lub złotą farbą.
 3. Osobno przygotuj gotowe koronki serwetki. Używając figurek, możesz stworzyć własną rękę.
 4. Ułóż kompozycję strony. Aby to zrobić, przyklej element serwetkowy, na nim substrat, a na nim zdjęcie. Krawędzie zdobione są koronkową lub satynową tasiemką, dodajemy tekturowe i wiórowe sadzonki. Z tiulu wykonujemy łuk, kwiatek lub wachlarz, przyszywamy go do krawędzi strony. Dodaj koraliki, umieść akcenty stemplem, brokatem lub farbami. Podobnie, sprawdź wszystkie strony albumu. Każda strona powinna być zszywana na maszynie do pisania, aby praca była bardziej dokładna i kompletna.
 5. Utwórz zdjęcie na okładkę. Wycinamy dwie identyczne blanki i jedną dla centralnego korzenia z gęstej tektury. Na pięknej tkaninie układamy półprodukty z syntezonu na okładkę, w środku jest środek, odstęp od kręgosłupa wynosi jeden centymetr. Delikatnie owinąć tkaninę, przykleić ją. Wewnątrz papieru jest załączony do scrapbookingu. Ozdobimy okładkę różami wykonanymi z tkaniny, koralików, dżetów, koronek, wykrojów i obszernej aplikacji.

Aby każdy z gości uroczystości poczuł się mile widziany podczas wakacji, książka życzeń na wesele jest wypełniona. Język ojczysty, koledzy i przyjaciele mogą zostawić życzenie nowożeńcom, kilka linijek, jako rozdzielające słowa w przyszłym życiu rodzinnym. Takie folio można również narysować w technice scrapbookingu, a lata później ponownie czytać ciepłe słowa.

Istnieje wiele pomysłów na dekorowanie produktów do scrapbookingu. Niektóre materiały, takie jak papier weselny, zdjęcia tematyczne, napisy lub znaczki, są tworzone specjalnie do projektowania albumów ślubnych. Najważniejsze to podążać za tematem, tworząc harmonijną kompozycję.

© EthnoBoho, 2016-2017 Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko za zgodą administracji i z aktywnym linkiem do źródła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 9 = 1